دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه

مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره تحصیلی، نظام وظیفه، روانشناسی، خانواده و ...
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 امتیاز )

بسیاری از دانش آموزان سعی دارند کنکور موفق شوند و رشته های مناسب مشغول به تحصیل شوند. توجه به ضرایب وس اختصاصی، ممکن است ابتدا تصور شود که اهمیت وس عمومی کنکور کم شد. اما بسیار دیده شده است که افراد وس اختصاصی عملکرد مناسبی نداشته اند، اما به دلیل عملکرد خیلی خوبشان وس عمومی کنکور، نیج خشانی کسب کرده اند. عاملی که عث شده است که علی رغم ضریب نسبً پایین، ثیر وس عمومی کنکور زیاد شد، مفهومی به نام تراز است. یعنی اگر شما صد وس عمومی لایی داشته شید، چون به نسبت دیگران عملکرد خوبی داشته شید، تراز شما لا خواهد رفت و تفاوت زیادی ایجاد خواهد کرد. پس اهمیت وس عمومی کنکور را نظر داشته شید.

دقت داشته شید که هر چه ق که رقابت کنکورها بیشتر شد، ید سعی کنیم که روی تک تک وس سرمایه گذاری مناسب داشته شیم. توجه به رقابت فشرده ای که رشته های دانشگاهی تجربی به خصوص برای قبولی رشته های پرطرفدار وجود دارد، ثیر وس عمومی کنکور تجربی قابل توجه خواهد بود. توجه به ثیر وس عمومی رتبه کنکور، ید سعی کنیم برای این وس برنامه ریزی مناسب داشته شیم کنکور موفق شویم.

ضرایب وس عمومی کنکور

گام اول برنامه ریزی وس عمومی کنکور آشنایی ضریب وس و اثرگذاری هر کدام از وس عمومی است. توجه داشته شید که هر چه ضرایب وس عمومی بیشتر شد، اثرگذاری آن س نیز لاتر خواهد بود. جدول زیر ضرایب وس عمومی همه کنکورها، یعنی کنکورهای تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زن آورده شده است. چنانچه مشاهده می نمایید، وس ادبیات و دین و زندگی به ترتیب ضرایب ۴ و ۳ بیشترین ضریب را دارند و وس عربی و زن ضریب ۲ رتبه بعد هستند.

ضرایب وس عمومی کنکور
نام س ضریب
زن و ادبیات فارسی ۴٫۰
فرهنگ و معارف اسلامی ۳٫۰
زن عربی ۲٫۰
زن انگلیسی ۲٫۰

وس اهمیت عمومی کنکور

همان طور که گفتیم، به جز ضریب وس، عاملی که مهم است، تراز شما وس مختلف است. یعنی اگر شما هر یک از وس بتوانید نسبت به بقیه عملکرد بهتری داشته شید، تراز شما لاتر خواهد رفت و رتبه شما رشد خوبی پیدا خواهد کرد. به طور مثال بین رتبه های زیر ۱۰۰۰ رشته تجربی سال ۹۸ میانگین صدها س دین و زندگی ۸۳٫۲ بوده است، حالی که میانگین صدها برای س زن عمومی ۷۲٫۷ بوده است. یعنی هر چند س دین و زندگی ضریب لاتری دارد، ولی اگر شما هر دو س را ۸۰ صد بزنید، توجه به اینکه تراز س زن عمومی ن بهتر بوده، اثرگذاری آن بهتر شدن رتبه شما بیشتر خواهد بود.

توجه به توضیحی که داده شد، ید توجه داشته شید که وس دارای ضریب لاتر اهمیت خود را دارند. ولی سرمایه گذاری روی وسی که داوطلن کنکور صد کمتری کسب می کنند نیز مهم است. اگر چنان چه شما این وس قوی هستید حتماً ید سعی کنید که نقاط قوت خود را تقویت کنید ایجاد فاصله نسبت به دیگران تراز بهتری کسب کنید و عملکرد بهتری داشته شید. وس ادبیات و زن عمومی جزو وس اهمیتی هستند که معمولاً میانگین صد کمتری بین داوطلن کنکور دارند.

بودجه بندی وس عمومی کنکور

حال که به اهمیت وس عمومی کنکور پی برده ایم و وس اهمیت تر را نیز شناخته ایم، ید ببینیم که هر کدام از این وس چه محثی از اهمیت لاتری برخوردارند. برای این کار ید کنکورهای سال های گذشته را بررسی کنیم و ببینیم که چه محثی پرتکرارتر بوده اند. این کار را ما برای شما انجام داده ایم و به صورت خلاصه بودجه بندی وس عمومی کنکور را برای شما تهیه کرده ام. ادامه شما می توانید بودجه بندی وس عمومی را کنکورهای تجربی، ریاضی، انسانی، هنر و زن مشاهده کنید.

توجه به اینکه نحوه بودجه بندی سوالات از سال ۸۸ ۹۳ نیز مشابه سال های بعد بوده، جدول زیر تنها اطلاعات سالهای ۹۴ ۹۸ آورده شده است.

 

بودجه بندی زن و ادبیات فارسی کنکور سال های گذشته

دفترچه سوالات عمومی کنکور، اولین س زن و ادبیات فارسی یا همان ادبیات خودمان است. ادبیات کنکور دارای ۲۵ سوال است که محث مختلف کنکور بودجه بندی خاص خود را دارند و لازم است آشنایی نسبت به بودجه بندی محث، برنامه ریزی مناسب برای خواندن محث داشته شیم بتوانیم بهترین نتیجه را به دست بیاوریم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست

برای برنامه ریزی، مشاوره کنکور و روش های موفقیت کنکور شما عزیزان میتوانید از طریق شماه زیر مشاورین مجرب تماس شید و پاسخ سوالات خود را یافت نمایید.

بدون گرفتن کد و پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

مرکز مشاوره آویژه

بین وس عمومی کنکور، ادبیات همه کنکورها بیشترین ضریب را دارد و دارای ضریب ۴ است. از طرفی هم توجه به توضیحاتی که داده شد، میانگین صد کمتری هم بین وس عمومی دارد، پس می توان گفت اهمیت ترین س عمومی کنکور است. بودجه بندی سوالات ادبیات کنکور سال های گذشته روند مشابهی داشته است و همان طور که جدول زیر مشاهده می کنید، اهمیت ترین مبحث ادبیات کنکور قرابت معنایی ۹ سوال و پس از آن دستور زن و نگارش ۵ سوال است.

بودجه بندی زن و ادبیات فارسی کنکور
مبحث سال ۹۸ سال ۹۷ سال ۹۶ سال ۹۵ سال ۹۴ سال ۹۳
واژگان ۳٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰  ۳
املا ۳٫۰ ۲٫۰ ۲٫۰ ۲٫۰ ۲٫۰  ۲
دستور زن و نگارش ۵٫۰ ۵٫۰ ۵٫۰ ۵٫۰ ۵٫۰  ۵
ریخ ادبیات ۱٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰  ۳
آرایه های ادبی ۴٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰  ۳
قرابت معنایی ۹٫۰ ۹٫۰ ۹٫۰ ۹٫۰ ۹٫۰  ۹

 

بودجه بندی دین و زندگی کنکور سال های گذشته

دین و زندگی کنکور نیز مانند ادبیات دارای ۲۵ سوال است که سوالات آن از محث مختلفی طرح می شود که آگاهی از این محث به شما برنامه ریزی کنکور کمک خواهد کرد. از نظر ضریب وس عمومی پس از ادبیات کنکور، دین و زندگی بیشترین ضریب را دارد و دارای ضریب ۳ است. اما معمولاً کنکور به دلیل اینکه س نسبً ساده تری نسبت به سه س عمومی دیگر است، داوطلن بیشترین میانگین صد را از خود به جای می گذارند. پس شما حتماً سعی کنید که از دیگران عقب نیافتید و میانگین صد لایی داشته شید.


بیشتر بخوانید: مشاوره کنکور تجربی ۹۹


جدول زیر از نظر مبحث و کب بودجه بندی دین و زندگی کنکور نظام جدید آورده شده است. همان طور که مشاهده می کنید آیات و روایات دارای بیشترین سوال دین و زندگی کنکور است. پس حتماً سعی کنید این قسمت ها را به خوبی به خاطر بسپارید بتوانید عملکرد مناسبی از خود به جای بگذارید. همچنین توجه به جدول، کنکور تقریً از کب های سال های مختلف به یک اندازه سوال طرح می شود، پس به کب سال های مختلف یک اهمیت توجه داشته شید.

بودجه بندی دین و زندگی کنکور
پایه تحصیلی کنکور سال ۹۸ مبحث کنکور سال ۹۸
دهم ۹٫۰ آیات و روایات ۱۱٫۰
یازدهم ۸٫۰ متن ۹٫۰
دوازدهم ۸٫۰ اشعار و حدیث ۵٫۰

 

عربی کنکور نیز مانند سایر وس عمومی دارای ۲۵ سوال است که برخی از محث آن اهمیت بیشتری دارد که برنامه ریزی مناسب و توجه به محث پرتکرار می توانید عملکرد خوبی تست زنی عربی داشته شید. عربی معمولاً چغرترین س بین وس عومی کنکور است و بسیاری از داوطلن کنکور این س عملکرد ضعیف تری از خود به جای می گذارند. اما عربی آن طور که فکر می کنید هم س دشواری نیست و معمولاً صد پایین افراد به دلیل بی علاقگی آنها به این س است که عث شده آن طور که ید عملکرد مناسبی این س نداشته شند. مطمئناً برنامه ریزی مناسب و استفاده از منابع سی مناسب می توانید عربی کنکور صد مناسبی داشته شید.

جدول زیر محث پر تکرار عربی کنکور آورده شده است. همان طور که مشاهده می کنید ترجمه و تعریب و قواعد ۸ سوال بیشترین تعداد سوال را بین محث عربی دارند. یعنی سال های گذشته ۶۴ صد سوالات عربی تنها مربوط به ترجمه و تعریب و قواعد بوده است. پس از محث گفته شده، ک مطلب بیشترین تعداد سوال را شامل می شود که معمولاً شامل ۴ سوال می شود. پس سعی کنید حتماً سرمایه گذاری مناسب را روی این محث داشته شید بتوانید کنکور به موفقیت مد نظرن دست پیدا کنید.

بودجه بندی عربی کنکور
مبحث سال ۹۸ نظام قدیم سال ۹۸ نظام جدید سال ۹۷ سال ۹۶ سال ۹۵ سال ۹۴
ترجمه و تعریب ۸٫۰ ۱۱٫۰ ۸٫۰ ۸٫۰ ۸٫۰ ۸٫۰
ک مطلب ۴٫۰ ۴٫۰ ۴٫۰ ۴٫۰ ۴٫۰ ۴٫۰
حرکت گذاری ۲٫۰ ۱٫۰ ۲٫۰ ۲٫۰ ۲٫۰ ۲٫۰
تحلیل صرفی ۳٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰
قواعد ۸٫۰ ۶٫۰ ۸٫۰ ۸٫۰ ۸٫۰ ۸٫۰


بودجه بندی زن انگلیسی کنکور سال های گذشته

س انگلیسی نیز مانند سایر وس عمومی کنکور دارای ۲۵ سوال است که خود شامل محث مختلفی می شود. انگلیسی آخرین س دفترچه سوالات عمومی کنکور است. همان طور که گفته شد، ضریب این س کنکور ۲ است و به همراه عربی کمترین ضریب را بین وس عمومی کنکور دارا می شد. معمولاً توجه به این که دانش آموزان کلاس های زن نیز شرکت می کنند، زن کنکور را خیلی جدی نمی گیرند. واقع یعنی به نقاط قوت خود توجه نمی کنند و روی آن سرمایه گذاری مناسب ندارند و وقت خود را بیشتر صرف وس دیگر می کنند. شما سعی کنید حتماً برنامه مناسبی برای زن کنکور داشته شید، هم بتوانید صد مناسبی کسب کنید و هم اضافه آوردن وقت متعلق به زن، برای س های دیگر وقت پاسخگویی بیشتری داشته شید.

زن انگلیسی نیز مانند سایر وس روال مشخصی وجود دارد و معمولاً تعداد سوالات پر تکرار هر مبحث مشخص است. توجه به کنکورهای سال های گذشته بودجه بندی سوالات زن برای شما تهیه شده است و قالب یک جدول ادامه ارائه می گردد. توجه به این آمار، می بینید که بیشترین سوالات زن محث واژگان (vocabulary) و ک مطلب (Reading) است. هر یک از این محث ۸ سوال طرح می شود که همین دو مبحث ۶۴ صد تعداد سوالات را شامل می شود.

بودجه بندی زن انگلیسی کنکور
مبحث سال ۹۸ سال ۹۷ سال ۹۶ سال ۹۵ سال ۹۴
واژگان ۸٫۰ ۸٫۰ ۸٫۰ ۸٫۰ ۸٫۰
گرامر ۴٫۰ ۴٫۰ ۴٫۰ ۴٫۰ ۴٫۰
Cloze Test ۵٫۰ ۵٫۰ ۵٫۰ ۵٫۰ ۵٫۰
ک مطلب (Reading) ۸٫۰ ۸٫۰ ۸٫۰ ۸٫۰ ۸٫۰

برنامه ریزی وس عمومی کنکور

اینجا دو مبحث را مطالعه و برنامه ریزی وس عمومی بررسی کردیم. یکی اینکه ید توجه داشته شیم که چه س هایی دارای اهمیت بیشتری هستند و دوم این که بودجه بندی هر یک از وس عمومی کنکور چگونه است و روی چه محثی ید بیشتر تمرکز داشته شیم. حال که اهمیت هر یک از وس و محث را فهمیدیم، وقت آن است که برای هر یک از وس عمومی برنامه ریزی کنیم.

 

برنامه ریزی وس عمومی دهم و یازدهم

همان طور که بودجه بندی ها دیدیم، وس عمومی پایه های دهم و یازدهم اهمیت لایی دارند و مثلاً کنکور سال ۹۸ س دین و زندگی تعداد سوالات طرح شده از سال دهم ۹ عدد بوده و تعداد سوالات پایه های یازدهم و دوازدهم ۸ عدد بوده است. پس ید سعی کنیم به گونه ای برنامه ریزی کنیم که بتوانیم به مقدار مناسب برای وس عمومی همه پایه ها زمان بگذاریم.

بسن سال دوازدهم فرصت مناسبی برای مرور وس سالهای دهم و یازدهم است. البته توجه داشته شید که وس عمومی کنکور معمولاً حفظی و فرّار هستند. پس شاید بگویید خواندن این وس بسن فایده ای ندارد. این حرف حدودی هم ست است اما، شیوه خواندن شما ثیر خواندن وس عمومی اثرگذار است. وهله اول سعی کنید اگر مفاهیمی مشکل دارید، به برطرف کردن این مشکلات بپردازید. ممکن است شما برخی از قواعد وسی مانند زن و ادبیات فارسی، عربی یا زن مشکل داشته شید. بسن فرصت خوبی است که به مرور به این مطالب بپردازید و از خودن رفع اشکال کنید.

از طرفی دقت داشته شید که وس حفظی و فرار اگر تکرار شوند، بهتر ذهن نقش می بندند. به همین دلیل سعی کنید هفته وقتی را برای مرور س های عمومی داشته شید، حتی اگر یک ساعت هفته شد. هر چه ق بتوانید تداوم خواندن وس عمومی کنکور داشته شید بهتر است. اگر شما به فرض طول یک ماه ۱۰ ساعت س عمومی را روزهای مختلف خوانده شید، اثر آن بیشتر از آن است که یک روز یا دو روز این مقدار از وس را مطالعه کرده شید. چون ذهن شما فرصت به خاطر سپردن مطالب و تجزیه و تحلیل آنها را خواهد داشت و مطالب بهتر می تواند ذهن شما نقش ببندد.


بیشتر بخوانید: مشاوره کنکور انسانی


برنامه ریزی وس عمومی دوازدهم

برای مطالعه وس دوازدهم بهتر است که به مرور که وس تیس می شود، آنها را بخوانید. اما راه حلی که می تواند به شما به مقدار زیادی کمک کند این است که از فرصت های دوران امتحانات مسه استفاده حداکثری را داشته شید. چون یکی از دغدغه های کنکوری ها زمان است، ید سعی کنید بهترین استفاده را از فرصت های ایجاد شده داشته شید. دوران امتحانات می تواند فرصت مناسبی شد بتوانید به وس عمومی به تسلط لازم برسید. به این صورت که ایام امتحانات، سعی کنید خیلی سریع وس را به اتمام برسانید و فرصت یکی دو روز قی مانده آنجا که می توانید تست های مربوط به آن محث را مرور کنید. این روش هم تسلط شما به وس بیشتر می شود و هم توانسته اید تست های سال های پیش را هم مرور کرده شید و هم مهارت تست زنی خود را افزایش داده اید.

 

شیوه مطالعه وس عمومی کنکور

همان طور که گفتیم بهتر است که برای مطالعه وس عمومی برنامه بلند مدت داشته شید و به مرور این س ها را بخوانید که ذهن شما بهتر نقش ببندد. اگر بتوانید به این صورت وس را مطالعه کنید نتیجه خوبی خواهید گرفت. اما توجه به تیپ شخصیتی و مزاجن ممکن است نتوانید وس را به صورت مداوم و کم کم بخوانید. افراد سرد مزاج این توانایی را دارند که وس را به صورت مداوم و زه زمانی طولانی مدت مطالعه نمایند. اما افراد گرم مزاج به سختی قا به انجام چنین کاری هستند. افراد گرم مزاج معمولاً راحت تر هستند که به صورت کنتراتی و پشت سر هم یک کار را انجام دهند و به اتمام برسانند. پس شما ید سعی کنید توجه به نوع مزاج یا تیپ شخصیتی که دارید، نوع مطالعه خود را انتخاب کنید.

واقع یک قسمت از برنامه ریزی این است که شما توجه به شرایط و توانایی ن زمان بندی کنید که چه میزان ساعت نیاز به مطالعه دارید. گام بعدی ید شیوه محقق کردن این برنامه زمانی را انتخاب کنید. اگر مثلاً برنامه ریزی کرده اید که یک ماه ۱۰ ساعت س دین و زندگی را مطالعه کنید، اگر گرم مزاج هستید بهتر است که دو روز این مقدار مطالعه را انجام دهید. اما اگر سرد مزاج هستید توصیه می شود که زه های زمانی بیشتر و مثلاً ۱۰ روز و روزی یک ساعت، ۱۰ ساعت را محقق کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست

برای برنامه ریزی، مشاوره کنکور و روش های موفقیت کنکور شما عزیزان میتوانید از طریق شماه زیر مشاورین مجرب تماس شید و پاسخ سوالات خود را یافت نمایید.

بدون گرفتن کد و پیش شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

مرکز مشاوره آویژه

بهترین زمان برای مطالعه وس عمومی کنکور

بهتر است بدانید که برای ذهن انسان ساعات مختلف روز آمادگی پذیرش اطلاعات متفاوت است. طبق تحقیقات پژوهشگران بهترین زمان برای به خاطر سپردن مطالب مطالعه شده قبل از خواب است. یعنی اگر شما مطالبی را قبل از خواب مطالعه کنید خیلی بهتر حفظ خواهید کرد. توجه به محدود بودن زمان قبل از خواب بهتر است مطالبی را که دیر به خاطر می سپارید و یا ماهیً سخت تر ذهن نقش می بندد را قبل از خواب مطالعه کنید. مثلاً شما می توانید محثی مثل حفظ لغات یا ریخ ادبیات را قبل از خواب انجام دهید. توجه داشته شید که سی مثل زن علاوه بر اینکه از لغت به صورت مستقیم سوال زیاد می آید، عث می شود که شما مطالب را بهتر متوجه می شوید و سوالات ک طلب و حتی قواعد را بهتر پاسخ خواهید گفت.

علاوه بر این موارد شما می توانید برای مشاوره بهتر توجه به شرایط خود، مشاوران مرکز مشاوره تلفنی آویژه و سریع ترین روش ممکن از مشاوره کنکور، برنامه ریزی و انتخاب رشته کنکور نیز بهره مند شوید. کافیست خط ثابت شماره هایی که سایت قرار داده شده است، بدون پیش شماره تماس حاصل فرمایید.

وس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

وس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه

مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲ خرداد ۱۳۹۹ساعت 22:16
توسط avije | تعداد بازديد : 9 | لينك ثابت
نظر بدهید
نظر شما در مورد این مطلب پس از تایید نویسنده سايت نمایش داده خواهد شد.

نام شما :
پست الكترونيك :
سایت / وبلاگ :
نظر شما :
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نحوه ارسال :
کد امنیتی :
آخرين مطالب ارسالي
» دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه (جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۶)
» لیست رشته های امریه سربازی (پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴)
» امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین (جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» امریه شهرک های صنعتی استان ها دارای چه شرایط و مدارکی است؟ (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۴۰)
» چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟ (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰)
» چه طور امریه نیروی انتظامی (ناجا) بگیرم؟ (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰)
» رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟ (سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۵:۲۶)
» شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های گوارشی و جراحی عمومی چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» معافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی چه شرایطی دارد؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱)

نويسندگان
» avije (1410)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 162
» بازديد ديرور : 831
» بازديد ماه گذشته : 14445
» بازديد سال گذشته : 55243
» كل بازديد : 132099

» كاربران آنلاين : 3
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 3

» مجموع مطالب : 1410
» مجموع نظرات : 1
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 18.207.254.88
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 1

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
× بستن تبلیغات