مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره تحصیلی، نظام وظیفه، روانشناسی، خانواده و ...
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور از جمله رشته هایی است که طرفداران خاص خود را دارد. از آن جایی که پذیرش دانشگاه پیام نور نسبت به قبولی دانشگاه های دولتی راحت تر است یکی از هدف های بسیاری از داوطلن کنکور کارشناسی ارشد میشد. چرا که این دانشگاه مزیت های بسیاری دارد که عث شده از محبوبیت لایی بین داوطلن برخوردار شود. برخی از این مزایا به شرح زیر میشد:

 • معتبر بودن مک تحصیلی این دانشگاه
 • هزینه تحصیل و شهریه کمتر نسبت به سایر دانشگاه ها
 • امکان تحصیل غیر حضوری و…

علاوه بر نکات ارائه شده لا امکان تحصیل رشته های فنی و مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور بدون شرکت کنکور کارشناسی ارشد فراهم شده است. به این ترتیب این دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد نیز مانند مقطع کارشناسی دو دسته رشته ی آزمون و بدون آزمون ارائه میدهد. ممکن است که داوطلن سوالات متعددی ره ی لیست این رشته، چگونگی ثبت نام دانشگاه های پیام نور و… مواجه شند. همچنین این دانشگاه به مانند سایر دانشگاه ها شرایط و ضوابطی را برای پذیرش دانشجو دارد که داوطلن ید از این موارد اطلاع یابند.

رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

یکی از راه هایی که داوطلن میتوانند به پاسخ سوالات و ابهامات خود این ره دست یابند، استفاده از مشاوره تحصیلی است. خوشبخنه حال حاضر دستیابی به مشاوره های تحصیلی کار راحتی است به شکلی که حتی امکان مشاوره تلفنی تحصیلی نیز وجود دارد. ما نیز اینجا سعی داریم به بررسی موضوعات مهم و کاربردی مربوط به رشته ها ی مهندسی و دانشگاه های پیام نور ارائه دهنده ی این رشته ها بپردازیم.


بیشتر بخوانید:  مشاوره تحصیلی


دانشگاه های رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

دانشگاه های رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور به دو طریق از بین متقاضیان این رشته ها ثبت نام به عمل میاورد. این دو روش شامل پذیرش رشته های فنی و مهندسی به شکل فراگیر یا بدون آزمون و یا پذیرش رشته های آزمون میشند. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور از جمله دانشگاه هایی است که و اسن ها و شهرسن های مختلف واحد هایی را دایر کرده است. به همین دلیل امکان تحصیل نزدیکی محل زندگی برای اکثر داوطلن فراهم شده است. اما نکته ی قابل توجه این مورد این است که همه ی دانشگاه ها رشته های فنی مهندسی را مقطع کارشناسی ارشد ارائه نمیدهند و این موضوع کمی کار را برای داوطلن سخت تر کرده است.

مثلا ممکن است واحد دانشگاهی محل زندگی شما رشته ی مورد علاقه شما را نداشته شد و مجبور به تحصیل دانشگاه ها ی دورتر شوید. اما مزیت دانشگاه های پیام نور که عدم اجر به حضور دانشجویان  کلاس است، میتواند اینجا بسیار کمک کننده شد. برخی از دانشگاه های رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور به شرح زیر است: دانشگاه پیام نور واحد تهران، دانشگاه پیام نور مرکز شیراز، دانشگاه مرکز اصفهان، دانشگاه مرکز هرمزگان، دانشگاه مرکز مشهد، دانشگاه مرکز کرج، دانشگاه واحد ری و بسیاری موارد دیگر که بر اساس نیاز سالانه شهر و اسن محل خود از بین داوطلن و علاقه مندان دانشجو میپذیرند.

 

شهرهای رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

شهرهای رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور از مهم ترین موضوعات پیش روی داوطلن این رشته ها میشد. همانطور که میدانید تحصیل دانشگاه های پیام نور رایگان نیست و دانشجویان ید شهریه ی تحصیل این دانشگاه را بپردازند. نکته ای که ره ی شهرهای رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور وجود دارد این است که هر دانشگاه تنها تعدادی از رشته ها را ارائه میدهد. حال تصور کنید فردی یکی از رشته های مهندسی دانشگاه پیام نور دور از محل زندگی خود پذیرفته شده است این صورت هزینه های تحصیل دانشجویان چند برابر خواهد شد و به همین دلیل داوطلن ید زمان ثبت نام و انتخاب شهر نهایت دقت را داشته شند. برخی از دانشگاه های پیام نور شهرهایی همچون تهران، اصفهان، خوزسن، همدان و… مواردی هستند که رشته های فنی مهندسی را ارائه میدهند.

ثبت نام رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

ثبت نام رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور همزمان آغاز ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد وزارت علوم آغاز میشود. البته این ثبت نام برای رشته های آزمون این دوره ها میشد. برای این منظور داوطلن ید دفترچه ثبت نام را مطالعه کنند و مدارک مورد نیاز را آماده کنند. پس از این مرحله داوطلب ید برای ثبت نام اینترنتی به سایت سازمان سنجش مراجعه کند. این سایت ثبت مدارک و اطلاعات شناسایی و تحصیلی یک کد رهگیری اختیار داوطلب قرار میگیرد که مراحل بعدی مورد نیاز است. بعد از برگزاری کنکور و اعلام نیج نهایی افراد پذیرفته شده میتوانند برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه کنند.

علاوه بر این دانشگاه پیام نور مقطع ارشد رشته هایی را تحت عنوان رشته های بدون کنکور و یا فراگیر معرفی میکند که این رشته ها کار را برای داوطلن این دانشگاه راحت تر کرده است.

ثبت نام این رشته ها نیز ضوابط خاص خود را دارد. داوطلن میتوانند برای ثبت نام این رشته ها ی فراگیر نیز به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. نکته ای که این مورد وجود دارد این است که لازمه ی پذیرش رشته های فنی مهندسی بدون آزمون کارشناسی ارشد پیام نور شرکت آزمون فراگیر و کسب نمره ی قبولی میشد. به این ترتیب داوطلن میتوانند ثبت نام رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور شانس خود را برای پذیرش این دانشگاه بسنجند.

 


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ظرفیت رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

ظرفیت رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این موراد میتوان به نیاز سالانه شهر ها و اسن های کشور به نیروی متخصص زمینه های فنی و مهندسی اشاره کرد. دانشگاه ها نیز بررسی این موارد تعداد ظرفیت های خود را برای هر رشته به سازمان سنجش ارائه میدهند. سازمان سنجش نیز این ظرفیت ها را اختیار داوطلن قرار میدهد. داوطلن رشته های فنی پیام نور ید زمان انتخاب رشته ی خود ظرفیت رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور را نظر بگیرند. چرا که صد لایی از احتمال قبولی داوطلن به این ظرفیت ها بستگی دارد. لازم به ذکر است که ظرفیت هر رشته نیز رشته های دیگر متفاوت است. بنابراین نظر گرفتن همه ی این موراد زمان انتخاب رشته الزامی است.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور و چگونگی اطلاع از این لیست یکی از سوالات پر تکراری است که داوطلن این رشته ها آن مواجه هستند که ما اینجا به شرح و بررسی این مورد میپردازیم. سازمان سنجش هر ساله لیستی از رشته های بدون کنکور و کنکور ارشد پیام نور منتشر میکند. بعضی از رشته هایی که لیست رشته های فنی آزمون کارشناسی ارشد قرار دارند شامل رشته هایی همچون:

 • مهندسی برق
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی معماری
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی مواد و ملوژِی
 • مهندسی عمران
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی نفت
 • مهندسی کامپیوتر و…

علاوه بر این موارد داوطلن میتوانند شرکت آزمون فراگیر شانس خود را برای پذیرش رشته های بدون کنکور فنی و مهندسی کارشناسی ارشد امتحان کنند. برخی از مواردی که لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور مربوط به آزمون فراگیر قرار میگیرند شامل مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع گرایش بهینه سازی سیستم ها، مهندسی صنایع گرایش سیستم های کلان، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افراز، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی مکانیک و… میشند.

سوالات متداول

۱٫ لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور کدامند؟

این لیست شامل رشته هایی همچون: مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی معماری، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و ملوژِی، مهندسی عمران، مهندسی شیمی، مهندسی نفت، مهندسی کامپیوتر و… میشد.

۲٫ ظرفیت رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور مقطع ارشد چگونه ایست؟

ظرفیت رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله این موراد میتوان به نیاز سالانه شهر ها و اسن های کشور به نیروی متخصص زمینه های فنی و مهندسی اشاره کرد.

۳٫ ثبت نام رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور چگونه است؟

ثبت نام داوطلن این رشته ها به دو شکل فراگیر و از طریق کنکور ارشد انجام میشود.

 

آشنایی رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

آشنایی رشته های فنی مهندسی کارشناسی ارشد پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 6 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 17:52
توسط avije | تعداد بازديد : 83 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

رشته های فنی مهندسی پیام نور از پر طرفدارترین رشته های ارائه شده این دانشگاه هستند. تعداد زیادی از داوطلن کنکور به دنل قبولی رشته های مهندسی هستند. صورتیکه داوطلن موفق به پذیرش کنکور و دانشگاه های دولتی نشوند، دانشگاه پیام نور گزینه ی مناسبی است زیرا پذیرش دانشجو این دانشگاه راحت تر است. به طور کلی این دانشگاه دو دسته رشته را ارائه میدهد. شامل رشته هایی که پذیرش آن ها از طریق کنکور سراسری انجام میشود و رشته هایی که قبولی آن ها نیازی به شرکت کنکور ندارد و اصطلاحا رشته های بدون آزمون تلقی میشوند. این موضوع ره ی رشته های فنی و مهندسی نیز صدق میکند. توجه به اینکه تنوع رشته ها به خصوص رشته های فنی و مهندسی این دانشگاه زیاد است لذا افراد میتوانند به راحتی رشته های مورد علاقه خود پذیرش شوند.

رشته های فنی مهندسی پیام نور

سوالی که اینجا برای اغلب داوطلن مطرح است مربوط به اعتر مک تحصیلی این دانشگاه است. پاسخ به چنین سوالاتی ید گفت که این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور میشد و هیچ نگرانی این مورد وجود ندارد. یکی از مزیت هایی که دانشگاه پیام نور به نسبت دیگر دانشگاه ها دارد مربوط به میزان شهریه یافتی این دانشگاه است که نسبت به سایر دانشگاه ها بسیار کمتر و معقول تر است. برخی سوالاتی که برای داوطلن مطرح میشود اغلب ره ی لیست مربوط به رشته های فنی مهندسی پیام نور، شهر ها و دانشگاه های ارائه دهنده ی این رشته ها میشد که داوطلن میتوانند بهره گیری از مشاوره تحصیلی به پاسخ مناسب و ست برای این سوالات دست یابند. همچنین ما ادامه ی این مقاله سعی میکنیم به دقت این موضوعات را مورد بررسی قرار دهیم.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


دانشگاه های رشته های فنی مهندسی پیام نور

دانشگاه های رشته های فنی مهندسی پیام نور برای متقاضیان تحصیل این دانشگاه موضوع بسیار مهمی است. چرا که محل تحصیل یکی از پارامتر هایی است که داوطلن همواره نظر میگیرند. لذا زمانی که داوطلب رشته ی مورد نظر خود را مشخص کند بهتر است به دنل بهترین و نزدیک ترین دانشگاه پیام نور به محل زندگیش بگردد. این صورت از هزینه های اضافی مانند هزینه خوابگاه و رفت و آمد و… جلوگیری میشود. توجه به اینکه واحد های دانشگاهی پیام نور هر شهر و حتی شهرسنی حال فعالیت میشند این موضوع برای داوطلن راحت تر شده است و داوطلب میتواند از بین تعداد زیادی از دانشگاه های رشته های فنی مهندسی پیام نور بهترین و متناسب ترین گزینه را انتخاب کند.

به طور کلی هر اسنی یک واحد دانشگاهی پیام نور وجود دارد. همچنین اغلب شهرسن ها نیز دانشگاه پیام نور دایر است. این دانشگاه ها متناسب رشته هایی که ارائه میدهند دانشجو میپذیرند. اگر بخواهیم برخی از این دانشگاه ها را که رشته های فنی و مهندسی را ارائه میدهند، نام ببریم ید به مواردی همچون دانشگاه پیام نور واحد یزد، دانشگاه پیام نور واحد همدان، دانشگاه پیام نور اردبیل واحد پارس آد، دانشگاه پیام نور اصفهان واحد اصفهان، پیام نور اصفهان واحد زرین شهر، پیام نور اصفهان واحد سمیرم، دانشگاه پیام نور اسن خوزسن مرکز اهواز و بسیاری موارد دیگر اشاره کنیم.

 

شهرهای رشته های فنی مهندسی پیام نور

شهرهای رشته های فنی مهندسی پیام نور موضوعی است که مورد توجه داوطلن میشد. چرا که اغلب داوطلن سعی میکنند شهر محل زندگی خود را برای تحصیل انتخاب کنند. نکته ی قابل توجه ره ی شهرهای رشته های فنی مهندسی پیام نور این است که این دانشگاه اکثر شهر ها و شهرسن های کشور واحد هایی را دایر کرده است که هر ساله تعداد زیادی از داوطلن این مراکز تحصیل میکنند. برخی از شهرهایی که رشته های فنی مهندسی را ارائه میدهند شامل دانشگاه پیام نور اسن بوشهر واحد های بن گناوه، جم، بند دیلم و… دانشگاه پیام نور تهران واحد ورامین، دماوند، پرند و بسیاری شهر های دیگر میشند.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام رشته های فنی مهندسی پیام نور

ثبت نام رشته های فنی مهندسی پیام نور مرحله ی مهمی است که داوطلن این رشته ها آن مواجه هستند. به طور کلی ثبت نام رشته های پیام نور از چند مرحله ی مختلف تشکیل شده است که به شرح و بررسی این مراحل میپردازیم. مرحله ی اول که همزمان آغاز ثبت نام کنکور سایت سازمان سنجش میشد داوطلن ید خواست خود را برای تحصیل دانشگاه های پیام نور به ثبت برسانند. این مرحله خرید کارت اعتری انجام میشود. بعد از پایان این مرحله و برگزاری و اعلام نیج کنکور، نیج مربوط به افراد مجاز به انتخاب رشته دانشگاه های پیام نور نیز اعلام میگردد. البته جای هیچ نگرانی نیست چرا که افرادی که مجاز به انتخاب رشته نشوند میتوانند از بین رشته های بدون کنکور این دانشگاه انتخاب رشته کنند. برای این کار نیز مراجعه به سایت سازمان سنجش الزامی است.

داوطلن رشته های فنی مهندسی

داوطلن رشته های فنی مهندسی ید مراجعه به سایت سازمان سنجش اطلاعاتی مثل شماره شناسنامه، آس، معدل دوره متوسطه و یا دوره ی کاردانی و… را ارائه دهند. علاوه بر این داوطلب ید کد مربوط به رشته و دانشگاه پیام نور مورد نظر خود را که از دفترچه انتخاب رشته استخراج کرده است سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند. سازمان سنجش و آموزش کشور و دانشگاه های مربوطه بررسی مدارک و سوابق تحصیلی افراد نتیجه گیری نهایی را برای پذیرش و یا عدم پذیرش داوطلب انجام میدهند. مرحله ی دیگر مربوط به ثبت نام رشته های فنی مهندسی پیام نور زمانی آغاز میشود که نیج نهایی اعلام شده شد. این مرحله داوطلن ید مدارک خواستی دانشگاه را که عمد شامل مک تحصیلی دوره متوسطه، مک معافیت و یا پایان خدمت سرزی و… میشد به دانشگاه ارائه دهند و ثبت نام نهایی خود را انجام دهند.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ظرفیت رشته های فنی مهندسی پیام نور

ظرفیت رشته های فنی مهندسی پیام نور از موضوعاتی است که داوطلن ید نظر داشته شند. چرا که یکی از مهم ترین پارامتر هایی که بر روی قبولی داوطلن رشته های فنی و مهندسی پیام نور اثر میگذارد همین ظرفیت ها میشد. هر دانشگاهی توجه به نیاز سالانه خود و همچنین امکانات و تجهیزات خود از بین داوطلن، دانشجو میپذیرد. ره ی ظرفیت رشته های فنی مهندسی پیام نور نیز محدودیت هایی وجود دارد. دانشگاه ها توجه به امکاناتی که اختیار دارند این ظرفیت ها را مشخص میکنند. لذا وقتی فردی اقدام به انتخاب رشته و دانشگاه میکند ید ظرفیت هر رشته را نیز نظر بگیرد. به طور کلی احتمال قبولی داوطلن رشته های ظرفیت های لاتر، بیشتر است. پس میتوان چنین نتیجه گرفت که ظرفیت پذیرش برای هر رشته و واحد دانشگاهی رشته های دیگر فنی و مهندسی فرق میکند.

 


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور توسط هر دانشگاه به سازمان سنجش اعلام میگردد و این دانشگاه نیز این لیست را قالب دفترچه انتخاب رشته اختیار داوطلن قرار میدهد. این لیست برای رشته های بدون کنکور و کنکور کمی متفاوت است. داوطلن میتوانند توجه به علایق و نکات مورد نظر خود از بین این لیست انتخاب رشته کنند. به دلیل اهمیت این موضوع ادامه به بررسی رشته هایی که این لیست قرار دارند، میپردازیم. از مهم ترین رشته هایی که لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور مربوط به رشته های بدون آزمون به چشم میخورد میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی برق
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی معماری
 • مهندسی عمران
 • فیزیک
 • علوم و مهندسی آب
 • ریاضیات و کاربردها
 • مهندسی مکانیک
 • آمار
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی شهرسازی
 • مهندسی مواد و ملوژِی
 • مهندسی مدیریت پروژه و…

لازم به تذکر است که این رشته ها همه ی دانشگاه های پیام نور ارائه نمیشوند و هر دانشگاه تنها برخی از این رشته ها را لیست رشته های خود دارد. داوطلن ید به فراخور وضعیت خود و رشته ی مورد علاقه ی خود بهترین دانشگاه را انتخاب کنند. علاوه بر این موارد رشته هایی که لیست رشته های آزمون قرار دارند شامل، مهندسی پزشکی، مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی نقشه کشی، مهندسی نفت، مهندسی پلیمر و… میشد.

داوطلن میتوانند بهره گیری از خدمات مراکز مشاوره تحصیلی ابهامات خود ره ی لیست رشته ها را رفع کنند. مرکز مشاوره تحصیلی آویژه نیز میتواند شما را این راهی همراهی کند و خدمات متنوعی حیطه ی رشته های فنی و مهندسی پیام نور به شما عزیزان ارائه دهد.

سوالات متداول

۱٫ پذیرش رشته های فنی مهندسی پیام نور چگونه است؟

پذیرش این رشته ها به دو شکل است. شامل رشته هایی که پذیرش آن ها از طریق کنکور انجام میشود و رشته هایی که قبولی آن ها نیازی به شرکت کنکور ندارد و اصطلاحا رشته های بدون آزمون تلقی میشوند.

۲٫ لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور کدام است؟

علوم کامپیوتر، مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی معماری، مهندسی عمران، فیزیک، علوم و مهندسی آب، ریاضیات و کاربردها، مهندسی مکانیک، آمار، مهندسی شیمی از جمله این رشته ها هستند.

۳٫ دانشگاه های رشته های فنی مهندسی پیام نور کدامند؟

به طور کلی هر اسنی یک واحد دانشگاهی پیام نور وجود دارد. همچنین اغلب شهرسن ها نیز دانشگاه پیام نور دایر است. این دانشگاه ها متناسب رشته هایی که ارائه میدهند دانشجو میپذیرند.

 

رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

رشته های فنی مهندسی دانشگاه پیام نور آشنا شوید

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 15 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 17:32
توسط avije | تعداد بازديد : 72 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

مشاوره انتخاب رشته ارشد نکته بسیار مهمی است که تمامی داوطلن این مقطع تحصیلی ید به آن توجه کنند، از آنجایی که مقطع کارشناسی ارشد به اندازه کنکور کارشناسی یک پارچه و همگانی نیست، لذا از قواعد و قوانین بیشتری برخوردار است، توجه به اینکه مقطع کارشناسی ارشد مسیر تخصصی تری سیکل تحصیلی افراد می شد، به همین خاطر انتخاب این مورد وجود یک مشاوره انتخاب رشته ارشد بسیار اهمیت دارد، مشاوره تحصیلی که از تمامی شرایط و نکات مهم کنکور و انتخاب رشته مطلع شد. انتخاب رشته و کنکور ارشد مانند کنکور رشته های کارشناسی یک پارچه نیست و تفکیک ها و محدودیت های خاصی دارد، عموما مشاوران برای آشنایی آزمون، سطح سوالات، و خود آزمایی به دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی توصیه میکنند کنکور ارشد به صورت آزمایشی شرکت نمایند. مرکز مشاوره تحصیلی آویژه می تواند راهنمای خوبی برای دانشجویان شد.

مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد

مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد می تواند بهترین گزینه مشاوره انتخاب رشته ارشد شد، به دلیل اینکه معمولا بیشتر افرادی که قصد ادامه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد را دارند شاغل هستند. وضعیت هل و مشغله های دیگری که عث میشود فرصت رفتن به مشاوره حضوری را نداشته شند، از طرفی مشاوره تلفنی انتخاب رشته ارشد محدودیت مکانی ندارد و زه زمانی بیشتری نیز حال خدمت رسانی به داوطلن می شد. افرادی که نقاط محروم کشور به مشاوره تحصیلی دسترسی ندارند، هزینه های لای مشاوره، کمبود زمان و دغدغه های دیگری مشاوره تلفنی انتخاب رشته را به گزینه مناسبی جهت هدایت تحصیلی داوطلن تبدیل کرده است. لذا داوطلن می توانند هزینه پایین تر و آرامش خاطر بیشتری به مشاوره، تجزیه و تحلیل رشته های مختلف و مورد علاقه خود بپردازند، مشاوران نیز استرس کمتری داشته و تمرکز بیشتری به راهنمایی داوطلن می پردازند.

شرایط انتخاب رشته ارشد

شرایط انتخاب رشته ارشد شامل قواعد و قوانین خاصی است که جهت پذیرش دانشجویان لازم است. پس از اعلام نیج اولیه دفترچه راهنمای ثبت نام و دفترچه راهنمای انتخاب رشته سایت سازمان سنجش قرار میگیرد. از شرایط انتخاب رشته ارشد این است که داوطلب مجاز به انتخاب رشته شد و توجه به رتبه خود بتواند رشته های مورد نظر را انتخاب کند. پس از قرار دادن دفترچه راهنما سایت داوطلن ید آن را دانلود کرده و پس از مطالعه دقیق آن کد رشته های خود را اولویت بندی کنند، قابل توجه داوطلن که هر دانشجو تنها مجاز به انتخاب صد کد رشته می شد.

لذا ید چیدمان و اولویت بندی خود نهایت دقت را به خرج دهید. نکته دیگر اینکه داوطلنی که جهت رشته های پیام نور یا غیر انتفاعی اقدام نکرده اند صورتی که رتبه آن ها مجاز شد می توانند از طریق سایت سنجش و پرداخت هزینه مورد نظر به انتخاب رشته این دانشگاه ها بپردازند.

نکات مهم انتخاب رشته ارشد

نکات مهم انتخاب رشته ارشد شامل مواردی از قبیل توجه به مجاز بودن رتبه جهت انتخاب رشته، اقدام از طریق سایت انتخاب رشته ارشد، دانلود دفترچه انتخاب رشته از جمله نکات مهم انتخاب رشته ارشد می شند، عوامل دیگری مانند انتخاب رشته هایی که سابقه تحصیلی، آینده شغلی، استعداد و علاقه شما سازگار شد. محل تحصیل و فارغ التحصیل شدن یک رشته خوب مقطع کارشناسی ارشد بسیار مهم است، از آنجایی که داوطلن مقطع ارشد انگیزه و هدف خاصی تلاش میکنند، اکثرا به دنل تخصص و هدف تحصیلی خاصی هستند. لذا تحصیل و اخذ مک از یک مرکز دانشگاهی معتبر می تواند رزومه تحصیلی و آینده شغلی و حرفه ای دانشجو ثیر چشم گیری داشته شد. اینها از نکات مهم انتخاب رشته ارشد می شند.

 

مهلت انتخاب رشته ارشد

مهلت انتخاب رشته ارشد به طور دقیق از طرف سازمان سنجش اعلام میشود، داوطلن نیز ید طی زمان مقرر از طریق سایت سازمان سنجش اقدام به انتخاب رشته نمایند، طبق روال هر ساله مهلت انتخاب رشته ارشد معمولا پنج روز می شد. دانشجویان ید طی این مدت دفترچه راهنمای انتخاب رشته را دانلود کنند و طبق منجات ذکر شده این دفترچه و راهنمایی های یک مشاور ماهر و نیز آگاهی و خودشناسی کامل به تعیین رشته بپردازند. چهار نکته مهم انتخاب رشته عرتند از : علاقه، دانشگاه، مسیر و هزینه های تحصیلی که ید به آن ها کنار موارد دیگر توجه کرد.

مهلت انتخاب رشته ارشد هر ساله توسط سازمان سنجش ۲ الی۳ روز تمدید می شود، این فرصت ویژه مناسب افرادی است که مدت مقرر توانسته اند جهت انتخاب رشته خود اقدام نمایند. یا افرادی که اولویت، حذف و یا اضافه رشته های انتخاب خود میخواهند تغییراتی انجام دهند.

زمان انتخاب رشته ارشد

زمان انتخاب رشته ارشد بعد از اعلام نیج اولیه و توسط سازمان سنجش اعلام میشود. داوطلن کنکور ارشد آذر ماه ثبت نام میکنند و اردیبهشت ماه آزمون برگزار می شود. پس از اعلام نیج کنکور اواسط تیر ماه زمان انتخاب رشته برای دانشجویان آغاز می شود. داوطلن ید طی زمان مقرر دید ز و شناخت کامل از رشته های دلخواه خود مراحل انتخاب رشته خود را تکمیل کنند.

معمولاً زمان انتخاب رشته ارشد پنج روز می شد، اما همان طور که گفته شد، هر ساله سازمان سنجش بین ۲ الی ۳ روز مهلت را تمدید میکند. این فرصت برای داوطلنی که زمان مقرر موفق به انتخاب رشته نشده اند بسیار مناسب است. اما لازم است بدانید که دیگر این مهلت تمدید نخواهد شد. پس ید فرایند انتخاب رشته خود را تکمیل نموده و آن را ثبت نمایند. شما می توانید برای به دست آوردن اطلاعات کافی مورد زمان ثبت نام، زمان آزمون ارشد، زمان انتخاب رشته، مهلت انتخاب رشته، اعلام نیج، نحوه انتخاب رشته، آشنایی رشته های مختلف،  سطح آزمون ها، منابع مهم کنکوری و هر مبحثی که کنکور و انتخاب رشته مرتبط است، مشاوره انتخاب رشته مشورت کرده و به پاسخ های جامع و دقیق زمینه تمامی سوالات خود برسید.

 

انتخاب رشته کارشناسی ارشد

انتخاب رشته کارشناسی ارشد توجه به سایت سازمان سنجش از ۱۹ تیر ماه ۲۳ تیر ماه می شد. این زمان داوطلن ید جهت تکمیل مراحل انتخاب رشته خود اقدام نمایند، داوطلن انتخاب رشته کارشناسی ارشد مجاز به ثبت صد کد رشته می شند، و گزینش نهایی انتخاب رشته هشد صد بر حسب نمره کسب شده آزمون و بیست صد بر حسب سوابق تحصیلی دوره کارشناسی می شد. انتخاب رشته ارشد رزومه تحصیلی و آینده شغلی دانشجویان ثیر فراوانی دارد، لذا این مرحله ید به نکات خاصی توجه داشت. مثلا شناخت گرایش های مختلف رشته ها و تفاوت آن ها، ظرفیت هر رشته و دانشگاه ارائه دهنده آن، استفاده از سهمیه هایی که به فرد تعلق میگیرد و بسیاری از موارد مهم دیگر که ید دقت کرد.

سوالات متداول

۱٫ فواید مشاوره انتخاب رشته چیست؟

فواید مشاوره انتخاب رشته آگاه سازی و برنامه ریزی برای داوطلنی است که شناخت و مهارت کافی مورد رشته های مختلف، شرایط قبولی، انتخاب رشته و اولویت بندی و.. ندارند.

۲٫ نکات مهم انتخاب رشته چیست؟

نکات مهم انتخاب رشته شامل، شناخت گرایش ها، ظرفیت دانشگاه ها، اولویت بندی، خودشناسی و کشف علایق و استعداد افراد و چیدمان تکنیکی و اصولی انتخاب رشته است.

۳٫ خدمات مرکز مشاوره تحصیلی آویژه چیست؟

مرکز مشاوره تحصیلی آویژه شامل کای مجرب از افراد متخصص و ماهر زمینه کنکور و انتخاب رشته می شد، این مرکز شما را تمامی مسائل مرتب به مراحل کنکور راهنمایی خواهد کرد..

 

مشاوره انتخاب رشته ارشد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

مشاوره انتخاب رشته ارشد

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ساعت 0:58
توسط avije | تعداد بازديد : 69 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور به دو صورت ( بدون کنکور و کنکور سراسری ) و گاهی دو نوبت از سال یعنی نیمه های مهر ماه و بهمن ماه صورت میگیرد. از آنجایی که سال پیش وزارت علوم طرح تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه های سراسری و آزاد را متوقف کرد از این رو مسئله برگزاری تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور برای رشته های دارای کنکور قطعی نمیشد و تصمیم مشخصی این ره گرفته نشده است. پس لازم است که متقاضیان دانشگاه پیام نور برای کسب اطلاعت مورد تکمیل ظرفیت ارشد، از مشاوره تحصیلی کمک بگیرند. شما میتوانید آخرین اخر موثق مربوطه را از طریق مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی آویژه یافت کنید.

مشاوره تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور

مشاوره تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور برای متقاضیان کارشناسی ارشد جهت قبولی رشته مورد علاقه خود بسیار لازم میشد. چرا که تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور آخرین فرصت خواهد بود. دانشگاه پیام نور تکمیل ظرفیت خود را به دو صورت انجام میدهد، حالت اول که برای رشته های دارای کنکور میشد، تکمیل ظرفیت از طریق آزمون سراسری سازمان سنجش صورت میگیرد. اما از آنجایی که وزارت علوم تکمیل ظرفیت ارشد را برای کلیه دانشگاه ها لغو کرده است و مصوبه جدیدی مورد برگزاری مجدد تکمیل ظرفیت ارائه نداده است پس نمیتوان حال حاضر به این گزینه امیدوار بود. اما دانشگاه پیام نور تکمیل ظرفیت دیگری نیز به صورت مستقل دارد که مربوط به رشته های بدون کنکور میشد.

شما به عنوان یک داوطلب نیاز دارید که به کمک مشاوره تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور اطلاعات لازم را از چگونگی ثبت نام، شرایط پذیرش و لیست رشته های بدون کنکور کسب کنید. از آنجایی که اگر قرار شد دانشگاه پیام نور تکمیل ظرفیتی را برای رشته های بدون کنکور خود انجام دهد طبیعً افرادی پذیرش خواهند شد که ثبت نام سریع تر عمل کرده شند. پس به کمک مشاوره میتوانید از زمان دقیق ثبت نام و جزئیات دیگر برای داشتن عملکرد مطلوب بهره مند شود.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور

مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور گزینه ای بسیار مناسب برای افرادی است که بنا به دلایل مختلف، امکان مشاوره تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور به صورت حضوری برای آن ها وجود ندارد. اولویت تکمیل ظرفیت برای رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور افرادی است که توانسته اند سریع تر کد رشته های بدون کنکور را شناسایی کنند و سایت دانشگاه پیام نور برای پذیرش ثبت نام کرده اند. پس شما میتوانید صورت داشتن دغدغه های روزمره زیاد، صرف حداقل هزینه و زمان به کمک مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور به موقع اطلاعات لازم را کسب کنید و جهت ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور اقدام کنید.

 


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور

ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور همانطور که پیش از این گفته شد هم برای رشته های دارای کنکور از طریق آزمون تکمیل ظرفیت سراسری انجام میگیرد و هم به صورت مجزا و از طریق سایت رسمی دانشگاه پیام نور برای رشته های بدون کنکور انجام میگیرد. داوطلن ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور میتوانند لیست رشته های دانشگاه پیام نور را از طریق سایت سازمان سنجش تهیه کنند و سپس سایت دانشگاه پیام نور چک کنند که کدام رشته ها بدون کنکور و دارای ظرفیت هستند. البته ممکن است که دانشگاه پیام نور لیست رشته های خود را به صورت دفترچه سایت یا پایگاه خبری خود ارائه دهد.

راهکاری ساده تر شما میتوانید به کمک مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور، لیست رشته های بدون کنکور و کد آنها را به دست آورید و پس از وارد کردن کد رشته مورد نظر سایت ثبت نام، صورت پذیرش شدن برای ادامه مراحل ثبت نام به واحد آموزشی مورد نظر مراجعه کنید.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور

زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور دقیقا مشخص نمیشد چرا که هر ساله ممکن است چند روز زود تر یا دیر تر انجام شود. این حال اگر قرار بر این شد که ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور مجددا برگزار شود داوطلن میتوانند مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org  زمان دقیق آن را بفهمند. از طرفی دیگر، متقاضیان تکمیل ظرفیت ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور میتوانند پیوستن به پایگاه خبری این مرکز آموزشی یا مراجعه به سایت رسمی آن از زمان ثبت نام مطلع شوند. به طور کل زمان ثبت نام تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور پس از پایان مهلت ثبت نام دانشجویان ارشد میشد به طور میانگین میتوان گفت از اواسط مهر ماه میتوان منتظر ارائه دفترچه تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور بود.

قبولی تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور

قبولی تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور میتواند شانس مجددی را به شما برای پذیرش رشته دلخواهن بدهد. شرط شرکت این ثبت نام تنها مجاز شدن کنکور ارشد میشد و حتی افرادی که انتخاب رشته اصلی پذیرش شده اند نیز میتوانند شانس خود را دوره امتحان کنند.

البته این مسئله مورد رشته هایی است که نیاز به کنکور دارند و قبولی تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور برای این رشته ها مستلزم برگزاری مجدد طرح تکمیل ظرفیت از طرف وزارت علوم است. اما داوطلن مورد تکمیل ظرفیت رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی نیازی ندارند که منتظر ارائه دفترچه تکمیل ظرفیت از طرف سازمان شند و مراجعه به سایت پیام نور میتوانند برای واحدهای دانشگاهی رشته های دارای ظرفیت آن ها خواست پذیرش بدهند و این یک فرصت عالی میشد چرا که ممکن است وزارت علوم هیچ تصمیم مشخصی خصوص برگزاری مجدد تکمیل ظرفیت دانشگاهی سراسری و آزاد نداشته شد و این وضعیت رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور گزینه مناسبی خواهد بود.

 

اعلام نیج تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور

اعلام نیج تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور اگر برای رشته های دارای کنکور آن شد که از طرف سازمان سنجش اعلام خواهد شد و متقاضیان میتوانند مراجعه به سایت سازمان سنجش و رفتن به منوی تکمیل ظرفیت، کد پیگیری خود را وارد کنند و نتیجه تکمیل ظرفیت خود را مشاهد کنند. کد پیگیری نیز بر روی کارت ورود به جلسه ج شده است. مورد اعلام نیج تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور برای رشته های بدون کنکور داوطلن میتوانند به سایت رسمی خود این مرکز آموزشی مراجعه کنند و صورت پذیرش ید برای طی دیگر مراحل ثبت نام به واحد آموزشی پذیرفته شده حضوری مراجعه کنند. این حال به طور میانگین هفت ده روز پس از ثبت نام نیج تکمیل ظرفیت اعلام خواهند شد.

سوالات متداول

۱٫ چه کسانی میتوانند تکمیل ظرفیت ارشد پیام نور شرکت کنند؟

کلیه افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده اند میتوانند شرکت کنند. همینطور افراد دارای مک کارشناسی برای رشته های بدون کنکور.

۲٫ فواید مشاوره تلفنی تکمیل ظرفیت ارشد پیام نور چیست؟

مشاوره تلفنی کمک میکند افرادی که مناطق محروم هستند یا به دلیل مشغله، وقت مراجعه ندارند بتوانند تماس، مشاوره تلفنی یافت کنند که هزینه و وقت کمتری خواهد برد.

۳٫ تکمیل ظرفیت ارشد پیام نور به چه صورت است؟

تکمیل ظرفیت ارشد پیام نور یا از طریق آزمون سراسری برای رشته های دارای کنکور است یا بدون آزمون برای رشته هایی که نیاز به کنکور ندارند.

 

ثبت نام و قبولی تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام و قبولی تکمیل ظرفیت ارشد دانشگاه پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ساعت 0:15
توسط avije | تعداد بازديد : 87 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

نیج دانشگاه سراسری طی چند مرحله و برای پذیرش های مختلف اعلام خواهد شد. دانشگاه سراسری شامل دانشگاه های روزانه، شنه، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی و پیام نور میشد. این دانشگاه ها ممکن است دو نیمه از سال یعنی مهر ماه و بهمن ماه پذیرش داشته شند. از طرفی مسئله تکمیل ظرفیت این دانشگاه ها چه مورد رشته های دارای کنکور و چه رشته های بدون کنکور مطرح است. پس نیج دانشگاه سراسری وضعیت های مختلفی قابل بررسی است. از این رو شما میتوانید توجه به وضعیت داوطلبی خود و اینکه متقاضی چه دانشگاهی، چه مقطعی و چه نیمه ای هستید به کمک مشاوره تحصیلی زمان اعلام نیج را مطلع شوید. مشاوره تحصیلی تلفنی آویژه میتواند کوه ترین زمان اطلاعت جامع و دقیقی را این خصوص اختیار شما قرار دهد.

اعلام نیج دانشگاه سراسری

اعلام نیج دانشگاه سراسری از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh. org میشد. داوطلنی که میخواهند نیج دانشگاه سراسری را مشاهده کنند میتوانند مراجعه به سایت و رفتن به قسمت اعلام نیج، اطلاعات داوطلبی خود ( کد پیگیری که بر روی کارت ورود به جلسه ج شده است ) را وارد کنند و نیج را مشاهده کنند. اعلام نیج دانشگاه سراسری دو نوبت میشد. نوبت اول مربوط به اعلام نیج اولیه کنکور یا همان کارنامه است و تراز و رتبه دانشجو مشخص میشود و مرحله دوم مربوط به نیج انتخاب رشته داوطلب میشد که مشخص کننده رشته محل پذیرش شده داوطلب است. معمولا دو الی سه هفته پس از نیج اولیه، نیج نهایی مشخص میشوند. که برای کنکور اصلی کارشناسی و کارشناسی ارشد تقری اواسط شهریور ماه است. داوطلن میتوانند به کمک مشاوره تحصیلی یا مراجعه به سایت سازمان سنجش از ریخ دقیق اعلام نیج خبر شوند.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


زمان نیج دانشگاه سراسری

زمان نیج دانشگاه سراسری برای کنکور اصلی معمولا اواسط مرداد ماه میشد. البته این زمان مربوط به مرحله اول اعلام نیج دانشگاه سراسری میشد که رتبه داوطلن مشخص خواهد شد. زمان نیج دانشگاه سراسری را دقیقا مشخص کرد اما معمولا یک ماه پس از برگزاری جلسه کنکور است. مرحله که مربوط به نتیجه انتخاب رشته داوطلن است معمولا نیمه دوم شهریور ماه میشد. مورد نیج ارشد سراسری نیز نیمه دوم شهریور ماه نتیجه انتخاب رشته اعلام خواهد شد. اینکه اعلام نیج هر مقطع و مرحله ای همیشه نوساناتی همراه بوده، بهتر است به کمک مشاوره تحصیلی پیگیر زمان دقیق اعلام نیج شید.

 


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


اعلام نیج بدون کنکور دانشگاه سراسری

اعلام نیج بدون کنکور دانشگاه سراسری مربوط به دانشگاه هایی میشد که برخی رشته ها بدون کنکور دانشجو میپذیرند. طبق آخرین آمار تنها ۱۵% از کلیه رشته های دانشگاهی وابسته به کنکور هستند و ۸۵% دیگر دانشگاه های مختلف همچون علمی کاربردی، پیام نور، آزاد و… بدون کنکور نیز قابل پذیرش هستند. از میان دانشگاه های سراسری دانشگاه پیام نور بدون کنکور بسیاری از رشته ها طی نیمه مهر ماه و بهمن ها دانشجو میپذیرد.

اعلام نتیجه برای این رشته ها ممکن است زمان نیج دانشگاه سراسری متفاوت شد و به صورت مستقل از طریق خود سایت دانشگاه پیام نور منتشر شود. اما به طور کلی زمان اعلام نیج رشته های بدون کنکور سراسری نیمه اول شهریور ماه و نیمه دوم بهمن ماه میشد. البته صورتی که مسئله تکمیل ظرفیت شد زمان آن به طور معمول اواخر مهر ماه میشد. نکته ای که این خصوص وجود دارد این است که پذیرش رشته های بدون کنکور تنها بر اساس سوابق تحصیلی میشد و ملاک ارزیابی ثبت نام کنندگان معدل آن ها میشد. به این صورت که از میان دو داوطلب برای یک رشته فردی پذیرش خواهد شد که معدل دیپلم او بهتر شد.


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری

نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری برای برخی از داوطلن که هیچ رشته محلی پذیرفته نشده اند یا علاقه ای به رشته محل پذیرفته شده خود ندارند بسیار مهم تر از نیج کنکور اصلی میشد. چرا که این آخرین فرصت برای پذیرش رشته مورد علاقه خواهد بود. نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری معمولا یک دو هفته پس از ثبت نام تکمیل ظرفیت توسط سایت سازمان سنجش اعلام میشود یعنی همزمان اواخر مهر ماه میشد.

داوطلن میتوانند منو تکمیل ظرفیت سایت سازمان سنجش نتیجه تکمیل ظریف خود را مشاهده کنند. اما مسئله اعلام نیج بدون کنکور دانشگاه سراسری ممکن است برای تکمیل ظرفیت توسط سازمان سنجش منتشر نشود. برای مثال دانشگاه پیام نور اکثر رشته های خود بدون کنکور دانشجو میپذیرد و مورد این رشته ها ممکن است اعلام نیج توسط سایت خود مرکز آموزشی شد و به صورت مجزا منتشر شود. این موارد داوطلب ید به سایت رسمی دانشگاه مراجعه کند و صورت پذیرش، به صورت حضوری به واحد مورد نظر مراجعه کند و دیگر مراحل ثبت نام را به حضوری انجام دهد.

نیج نهایی دانشگاه سراسری

نیج نهایی دانشگاه سراسری واقع همان نتیجه انتخاب رشته داوطلن میشد که دو سه هفته پس از اعلام نیج اولیه کنکور مشخص میشود. نتیجه تمامی دانشگاه های سراسری توسط سازمان سنجش و نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد. از آن جایی که زمان بسیار دقیقی برای اعلام نیج نهایی دانشگاه سراسری مشخص نشده است و هر سال ممکن است چند روز زود تر یا دیرتر برگزار شود از این رو بهتر است داوطلن به کمک مراکز مشاوره تحصیلی پیگیر زمان دقیق اعلام نیج شند. البته این مسائل مربوط به رشته های دارای کنکور است و مورد رشته هایی که بدون کنکور نیز پذیرش دارند اعلام نیج ممکن است از طرف سازمان سنجش نشد و توسط خود مرکز آموزشی منتشر شود که البته زمان آن احتمالا تفاوت چندانی نیج سراسری نخواهد داشت.

 

نیج انتخاب رشته دانشگاه سراسری

نیج انتخاب رشته دانشگاه سراسری همان اعلام نتیجه نهایی خواهد بود که آن نام رشته محلی که داوطلب آن پذیرش شده است مشخص خواهد شد. البته نتیجه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری نیز مطرح است اما به طور کل نمیتوان آن را جز مراحل اصلی اعلام نیج کنکور اولیه دانست. نیج انتخاب رشته دانشگاه سراسری برای تمام دانشگاه ها ( روزانه، شنه، پیام نور، غیر انتفاعی، پردیس خود گردان ) همزمان و از طریق سایت رسمی سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org خواهد بود.

نتیجه انتخاب رشته نیمه دوم شهریور ماه منتشر خواهد شد و پذیرفته شدگان این مرحله ید پس از ثبت مراحل اینترنتی، برای طی دیگر مراحل ثبت نام به صورت حضوری به واحد آموزشی پذیرفته شده مراجعه کنند. داوطلن تکمیل ظرفیت نیز ید منتظر انتشار دفترچه تکمیل ظرفیت از طرف سازمان شند. البته راه دیگری مانند ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری نیز برای وجود دارد.

سوالات متداول

۱٫ نتیجه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری چه زمانی اعلام میشود؟

نتیجه تکمیل ظرفیت دانشگاه سراسری معمولا اواخر مهر ماه اعلام میشود اما زمان دقیق آن مشخص نمیشد.

۲٫ آیا اعلام نیج رشته های بدون کنکور سراسری توسط سازمان سنجش است؟

ید گفت که ممکن است نیج بدون کنکور نیز توسط سایت سنجش منتشر شوند اما عموما توسط سایت خود مرکز آموزشی پذیرنده، منتشر و قابل پیگیری هستند.

۳٫ داوطلن از چه طرقی میتوانند نیج انتخاب رشته را مشاهده کنند؟

داوطلن میتوانند به سایت سازمان سنجش قسمت اعلام نیج مراجعه کنند و منوی موجود، اطلاعات پرونده خود را وارد کنند و نیج انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.

 

اعلام نیج دانشگاه سراسری

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

اعلام نیج دانشگاه سراسری

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 19 امتياز توسط 6 نفر

نوشته شده در شنبه ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت 23:53
توسط avije | تعداد بازديد : 42 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

رشته های بدون کنکور هنر حال حاضر تعداد زیادی از رشته های گروه آزمایشی هنر را تشکیل میدهند . سال های اخیر سازمان سنجش برای حذف کنکور سراسری گام هایی برداشته است . از جمله آنها میتوان به حذف کنکور برای برخی رشته ها اشاره کرد . رشته های بدون کنکور هنر نیز از آن دسته رشته ها هستند . واقع داوطلن میتوانند بدون نیاز به شرکت آزمون سراسری رشته های بدون کنکور هنر پذیرفته شوند . رشته های بدون کنکور هنر طرفداران خاص خود را دارد که میتوانند به راحتی رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند . از جمله رشته های بدون کنکور هنر میتوان به رشته های صنایع دستی ، هنر های اسلامی ، هنرهای صناعی و … اشاره کرد .

رشته های بدون کنکور هنر

دانشگاه های مختلف اعم از دانشگاه آزاد ، علمی کاربردی ، پیام نور و دانشگاه های دولتی از بین متقاضیان این رشته ها دانشجو میپذیرند . این امر عث شده است که داوطلن خیالی آسوده تر انتخاب رشته کنند ، چرا که انتخاب های بیشتری خواهند داشت .

لیست رشته های بدون کنکور هنر

لیست رشته های بدون کنکور هنر بر اساس نیاز دانشگاه ها به پذیرش دانشجو هر رشته ، توسط همان دانشگاه به سازمان سنجش منتقل میشود و از طریق این سازمان اختیار داوطلن علاقه مند به رشته های هنر قرار میگیرد . واقع ممکن است لیست رشته های بدون کنکور هنر هر دانشگاه متفاوت از دانشگاه های دیگر شد . پس از اعلام مهلت انتخاب رشته از سوی سازمان سنجش لیست رشته های بدون کنکور هنر دفترچه ی انتخاب رشته مربوط به رشته های بدون کنکور هنر و سایرگروه های آزمایشی کاملا قید شده است .

برای اینکه داوطلن از شرح این رشته های بدون کنکور هنر اطلاع یابند برخی از این رشته ها و دانشگاه های پذیرنده دانشجو این رشته این متن آورده شده است . برخی از رشته ها منج لیست رشته  های بدون کنکور هنر دفترچه انتخاب رشته سال جاری به شرح زیر میشد : فرش ، صنایع دستی ، هنر اسلامی ، مرمت آثار ریخی ، هنرهای صناعی ، مرمت بناهای ریخی ، سن شناسی ، طراحی لس ، طراحی صنعتی و … لازم به ذکر است که پذیرفته شدگان بر اساس دوره تحصیلی که ان ادامه تحصیل دهند ، مک کاردانی و یا کارشناسی یافت میکنند .

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد مقاطع مختلف کاردانی و کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد دانشجو میپذیرد . دانشگاه آزاد چندین سال است که بدون کنکور از بین داوطلنی که تمایل دارند دوره های تحصیلی لاتر خود را این دانشگاه بگذرانند دانشجو میپذیرد . برای علاقه مندان به کسب مهارت ها و دانش آکادمیک حوزه هنر رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد راه مناسبی میشد چرا که صد احتمال قبولی لا میشد . همانطور که میدانید دانشگاه آزاد از بین فارغ التحصیلان دیپلم دو مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو میپذیرد . رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد مقطع کاردانی پیوسته و ناپیوسته شامل رشته های گرافیک ، هنرهای تجسمی – نقاشی ، فیلمسازی – کمک کارگردانی ، طراحی لس ، تئاتر – ادبیات نمایشی ، طراحی و دوخت ،فیلمسازی – عکاسی و فیلمبرداری ، و… میشد .

مقطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه آزاد نیز لیست رشته های بدون کنکور هنر به این شرح میشد : کارشناسی حرفه ای گرافیک – تصویر سازی ، هنرهای تجسمی – نقاشی ، ارتط تصویری ، کارشناسی حرفه ای طراحی و تکنولوژی دوخت ، کارشناس حرفه ای مرمت و زسازی بناهای ریخی .

 

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری برای داوطلنی که از پس هزینه های دانشگاه های غیر دولتی بر نمیایند  ، گزینه ی مناسبی میشد . لذا اعلام پذیرش دانشجو رشته های بدون کنکور و دانشگاه سراسری از سوی سازمان سنجش امکان تقسیم عادلانه تر تسهیلات  و امکانات دانشگاه ها را فراهم آورده است . از آنجا یی که پذیرش رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری براساس معدل دوره متوسطه صورت میگیرد تلاشهای هر فرد دوره متوسطه زمینه پذیرش راحت تر   دانشگاه را فراهم میکند . البته پذیرش دانشجو به شرایط متعدد دیگری نیز بستگی دارد ؛ از جمله آنها میتوان به ظرفیت پذیرش هر دانشگاه اشاره کرد . نکته ی دیگری که داوطلن ید بدانند این است که رقابت بر سر رشته ها و همچنین دانشگاه های برتر کشور هنوز به قوت خود و از طریق کنکور سراسری پابرجا میشد .

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری این دوره از کنکور شامل رشته های ؛ فرش ، هنرهای صناعی ، صنایع دستی ، طراحی صنعتی ، فرش ، نقاشی ، هنرهای اسلامی ، زیگری ، تلویزیون و هنرهای دیجیل ، طراحی لس ، ارتط تصویری ، زیگری ، سینما ، نوازندگی موسیقی ایرانی ، مرمت بناهای ریخی ، صنایع دستی ، طراحی و ساخت طلا و جواهر و عکاسی میشند . داوطلن ید توجه نمایند که این بین لیست رشته های مربوط به دانشگاه های غیر انتفاعی و پیام نور و علمی کاربردی نیز مطرح شده است . لذا ید به نام دانشگاه ، کد رشته و نوع دوره ی تحصیلی توجه داشته شند .

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری توجه به تغییرات جدید کنکور پس از اطلاعیه سازمان سنجش مبنی بر آغاز انتخاب رشته ، دفترچه جداگانه منتشر شده است . از جمله شرایط لازم مطرح شده میتوان به شرایط اختصاصی و شرایط عمومی اشاره کرد که اینجا به طرح این شرایط میپردازیم : داوطلن ید به یکی از ادیان مصرح قانون اساسی  کشور ایمان داشته شند ، عدم عناد نظام جمهوری اسلامی ایران ، عدم اعتیاد و عدم فساد اخلاقی . همچنین داوطلن مرد ید مک پایان خدمت سرزی و یا معافیت به شکل دائم یا موقت داشته شند ، و به طور کلی منعی از نظر مقررات نظام وظیفه عمومی وجود نداشته شد .

اما یکی از مهمترین واصلی ترین شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری که بسیار ره آن بحث شده است ، معدل و مک دیپلم میشد . داوطلن برای پذیرش رشته های بدون کنکور هنر ملزم به داشتن یکی از مدارک زیر میشند : دیپلم نظام آموزشی جدید ، دیپلم متوسطه برای داوطلن نظام قدیم ، مک پیش دانشگاهی برای داوطلن دوره سالی واحدی ، مک کاردانی به جای مک پیش دانشگاهی برای داوطلن دوره های فنی حرفه ای و یا کاردانش . داوطلن ید واجد تمام شرایط ذکر شده شند .

 

مشاوره تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور ، موفقیت کنکور و …

سال های گذشته کنکور برای ورود به دانشگاه سد بزرگ و گاه غیر قابل عبور بود . به همین خاطر داوطلن بسیاری برای موفقیت این ماراتن بزرگ و سخت از مشاوره تحصیلی بهره میبردند . اما وجود افزایش پذیرش دانشجو دوره ی کارشناسی بدون کنکور ورود به دانشگاه برای داوطلن تسهیل شده است . این امر نه تنها از اهمیت مشاوره تحصیلی  نمیکاهد بلکه آن را دوچندان میکند . توصیه ی ما به داوطلنی که جستجوی مرکز مشاوره ای مطمئن و کار آمد هستند مرکز مشاوره ی آویژه میشد . این مرکز یکی از موفق ترین مراکز مشاوره کشور میشد که  مشاوران برجسته از گرد هم آمده اند بهترین مشاوره ها را به متقاضیان ارائه دهند . برای برقراری ارتط این مرکز کافیست به سایت مرکز مشاوره آویژه مراجعه نمایید یا شماره تلفن های این مرکز تماس حاصل نمایید .

سوالات متداول

۱)شرایط پذیرش رشته های بدون کنکور هنر چیست ؟

اخذ مک دیپلم نظام جدید و یا قدیم ، داشتن مک پیش دانشگاهی داوطلن نظام ترمی واحدی ، برای دارندگان مک کاردانی ملاک پذیرش اخذ مک فوق دیپلم میشد .

۲)زمان ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر ؟

داوطلن از آغاز بهمن ماه سال گذشته ششم شهریور سال جاری برای ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر فرصت دارند .

۳)نحوه ی ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری چگونه است ؟

مراحل ثبت نام به این ترتیب است : مراجعه به سایت سازمان سنجش و ثبت اطلاعات و رشته های مورد علاقه ، صورت قبولی تماس دانشگاه داوطلب و تقاضای مراجعه و ثبت نام حضوری .

۴)نحوه ی ثبت نام رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد چگونه است ؟

مراحل ثبت نام دانشگاه آزاد نیز به این شرح است : مراجعه به سایت سازمان سنجش و پذیرش ثبت اطلاعات خواست شده و خرید کارت اعتری و انتخاب حداکثر بیست کد رشته فرم تقاضانامه .

 

لیست رشته های بدون کنکور هنر

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های بدون کنکور هنر

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 27 امتياز توسط 9 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۸ساعت 0:33
توسط avije | تعداد بازديد : 78 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

لیست رشته های بدون کنکور بعد از اعلام نیج اولیه کنکور و از طریق سایت سازمان سنجش و آموزش کشور دسترس همگان قرار گرفته است . این لیست یک دفترچه جداگانه از رشته های آزمون تحت عنوان رشته های بدون کنکور منتشر شده است . لیست رشته های بدون کنکور رشته هایی از تمام گروه های آزمایشی علوم تجربی ، علوم انسانی ، ریاضی و فیزیک ، هنر و زنهای خارجه را برمیگیرد . به طور مثال داوطلن گروه آزمایشی ریاضی میتوانند لیست رشته های بدون کنکور تعدادی رشته ها علوم پایه و گروه فنی مهندسی مشاهده نمایند .

لیست رشته های بدون کنکور

مورد لیست رشته های بدون کنکور مربوط به گروه علوم تجربی توجه به غلاقهی صد بسیاری از داوطلن به رشته های پزشکی و پیرا پزشکی  ید این نکته را ذکر کرد که رشته های پزشکی و پیراپزشکی این لیست وجود ندارند و اکثر رشته های بدون کنکور ، رشته های علوم پایه وکشاورزی میشند . این امر برای کلیه رشته ها  و همچنین دانشگاه های پرطرفدار همه ی پنج گروه آزمایشی ، صدق میکند . یعنی رقابت بر سر رشته ها و دانشگاه ها ی برتر کشور کماکان  برای داوطلن وجود دارد . ادامه ی این مطلب به بررسی تمام رشته های موجود لیست رشته های بدون کنکور ، شرایط ثبت نام آنها و … میپردازیم .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور اعلام سایت سازمان سنجش و رسانه های عمومی برای داوطلن امکان پذیر میشد . ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور تفاوتهایی ثبت نام و پذیرش رشته های آزمون دارد . داوطلن به منظور ثبت نام ید ابتدا لیست رشته های بدون کنکور مربوط به رشته ی خود را به دقت تمام مطالعه نمایند . سپس مراجعه به سایت سازمان سنجش و آموزش کشور اطلاعات شناسنامه ای و همچنین سوابق تحصیلی خود را دقت و صداقت تمام وارد نمایند . همچنین این مرحله داوطلب ید رشته های مورد نظر خود را از طریق سایت سازمان سنجش اعلام نماید . بررسی های لازم انجام شود .

یک فاصله ی چند روزه این اطلاعات توسط دانشگاه ها بررسی خواهد شد و داوطلن بر اساس سوابق تحصیلی رتبه بندی میشوند . چنانچه داوطلب رشته و دانشگاهی پذیرفته شود از سوی دانشگاه ها داوطلب تماس گرفته میشود . داوطلب بررسی نهایی رشته هایی که آنها پذیرفته شده است ، تصمیم نهایی را اخذ میکند و به دانشگاه مربوطه به منظور انجام ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور به شکل حضوری مراجعه میکند .

شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور

شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور ممکن است برای بسیاری سوال برانگیز شد برای پاسخ به این سوالات به شرح این شرایط میپردازیم . واقع شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور از دو بخش اساسی تشکیل شده است که شامل شرایط عمومی و اختصاصی میشد . هر داوطلبی که قصد ادامه ی تحصیل لیست رشته های بدون کنکور را دارد ، ید واجد تمام این شرایط شد . مهم ترین شرط ورود به دانشگاه این دوره ها داشتن مک دیپلم دوره های نظام اموزشی جدید و یا قدیم ، یا داشتن مک پیش دانشگاهی برای دوره های سالی واحدی و یا داشتن مک کاردانی برای داوطلنی که مک دیپلم خود را رشته های فنی و حرفه ای و یا کار و دانش کسب کرده اند .

از دیگر شرایط نداشتن دشمنی نظام جمهوری اسلامی ، نداشتن فساد اخلاقی ، عدم اعتیاد به مواد مخ میشد . همچنین برای داوطلن مرد نیز محدودیت هایی از نظر قوانین نظام وظیفه وجود دارد . داوطلن مرد متقاضی تحصیل رشته های بدون کنکور ید دارای گواهی پایان خدمت سرزی و یا معافیت از سرزی به شکل دائم یا موقت شند .

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد قالب دفترچه های جداگانه برای کلیه مقاطع کاردانی پیوسته ، کاردانی ناپیوسته ، کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته منتشر شده است . لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقابل نام هر واحد دانشگاه آزاد ، رشته های مربوط به آن دانشگاه ذکر شده است . حال به ذکر لیست رشته های بدون کنکور هر یک از مقاطع تحصیلی دانشگاهی میپردازیم .

دانشگاه آزاد برای گروه های آزمایشی ریاضی و تجربی رشته هایی ازقبیل :

مهندسی عمران ، مهندسی مکانیک ، مهندسی کامپیوتر ، مهندسی برق ، مهندسی معدن ، مهندسی صنایع غذایی ، مهندسی شیمی ، ریاضیات و کاربردها و زیست شناسی سلولی مولکولی ، شیمی کاربردی ، میکروبیولوژی ، گیاه پزشکی و برای گروه علوم انسانی رشته های : حسابداری ، علوم تربیتی ، مدیریت زرگانی ، مدیریت صنعتی ، علوم قرآن و حدیث و روانشناسی را ارائه میدهد .

همچنین گروه هنر و زن های خارجه نیز میتوان به رشته های آموزش زن انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، نقاشی ، سن شناسی ، مترجمی زن فرانسه ،مرمت بناهای ریخی و … اشاره کرد . مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز رشته هایی همچون مهندسی تکنولوژی برق ، مهندسی اجرایی عمران ، مهندسی ترم افزار کامپیوتر ، مهندسی کشاورزی ، علوم آزمایشگاهی دامپزشکی ، آموزش و پرورش ابتدایی ، حسابداری ، آموزش علوم تجربی ، تربیت دبیر تربیت بدنی ، آموزش ریاضی ، آموزش دینی و عربی و بسیلری رشته ها دیگر اشاره نمود . مقاطع کاردانی ناپیوسته و کاردانی پیوسته رشته هایی از جمله کاردانی امور نکی ، کاردانی فنی عمران ، نرم افزار کامپیوتر ، تکنولوژی شیلات ، معماری ، معماری سنتی ، کاردانی فنی برق ، تربیت بدنی ، مربی بهداشت مدارس ، الکترونیک ، سیسات ، نقشه کشی ، ساختمان و … پذیرش دانشجو دارند .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری برای تمام گروه های آزمایشی به شرح زیر میشد . رشته ها ی دانشگاهی گروه آزمایشی علوم تجربی شامل : زمین شناسی ، علوم دامی ، علوم و مهندسی خاک ، زیست شناسی جانوری ، زیست شناسی یا ، زیست شناسی گیاهی ، مهندسی طبیعت ، شیمی محض ، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی ، علوم دامی ، علوم و مهندسی غنی ، علوم و مهندسی کشاورزی ، شیمی کاربردی ، علوم و مهندسی صنایع غذایی میشند . از جمله رشته های مربوط به گروه آزمایشی انسانی ؛ زن شناسی ، سن شناسی ، زن و ادبیات فارسی ، زن و ادبیات عربی ، مشاوره ، روانشناسی ، علوم قرآن و حدیث ، فقه و حقوق اسلامی ، اقتصاد ، حسابداری ، زن شناسی ، علوم ورزشی ، فلسفه و کلام اسلامی  ، حقوق و علوم تربیتی  را میتوان نام برد .

گروه ریاضی و فنی رشته های دانشگاهی بدون کنکور شامل فیزیک ، آمار ، مهندسی اپتیک و لیزر ، علوم کامپیوتر ، مهندسی صنایع ، مهندسی شیمی ، مهندسی برق ، مهندسی عمران ، علوم و مهندسی آب ، فیزیک مهندسی و چندین رشته ی دیگر میشود . اما رشته های مربوط به گروه هنر و زن ها ی خارجه که داوطلن میتوانند بدون کنکور آنها ادامه تحصیل دهند شامل موارد زیر میشد : زن و ادبیات انگلیسی ، زن و ادبیات فرانسه ، آموزش زن انگلیسی ، زن روسی ، مرمت آثار ریخی ، سن شناسی ، طراحی لس ، فرش ، هنرها صناعی ، صنایع دستی ، نقاشی ، هنر اسلامی  .

 

مشاوره تحصیلی و قبولی دانشگاه

یکی از راه هایی که داوطلن عزیز میتوانند برای موفقیت کنکور سراسری و انتخاب ست رشته ها و دانشگاه ها ی مورد نظرشان اقدام کنند بهره بردن از مشاوره ی تحصیلی میشد . مخصوصا وجود تغییرات جدید کنکور و ابهامات و سوالاتی که برای داوطلن به وجود آمده است ، اهمیت مشاوره ی تحصیلی ست دوچندان میشود . یکی از مراکز تجربه و کارآمد که میتواند شما عزیزان را امر کنکور یاری دهد مرکز مشاوره آویژه میشد . مشاوران خبره این مرکز به صورت اینترنتی سایت مرکز مشاوره آویژه و یا از طریق مشاوره تلفنی آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان میشند . شما داوطلن گرامی میتوانید از تجربیات و تخصص مشاوران این مرکز برای انتخاب رشته تمام مقاطع تحصیلی از جمله کارشناسی بدون کنکور و یا کارشناسی آزمون و حتی برای قبولی مقطع کاردانی بهره برید .

سوالات متداول

۱٫ لیست رشته های بدون کنکور ریاضی چیست ؟

رشته های فنی و مهندسی و رشته های علوم پایه شامل مهندسی برق ، مهندسی معماری ، مهندسی عمران ف مهندسی شیمی و ریاضیات و کاربردها ، فیزیک و … میشد که قبولی آنها نیازی به شرکت کنکور ندارند .

۲٫ لیست رشته های بدون کنکور تجربی چیست ؟

شامل رشته هایی همچون علوم دامی ، علوم کشاورزی ف شیمی محض و کاربردی ف تمام گرایش ها ی زیست شناسی میشد که داوطلن برای پذیرش انها نیازی به شرکت کنکور ندارند .

۳٫ لیست رشته های بدون کنکور چه شرایطی دارد ؟

داشتن مک دیپلم هریک از نظام های قدیم و یا جدید و یا داشتن مک پیش دانشگاهی و یا داشتن مک کاردانی از مهمترین شرایط لیست رشته های بدون کنکور میشد .

۴٫ زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور ؟

زمان ثبت نام از سوی سازمان سنجش و آموزش بهمن ماه سال گذشته ششم شهریور ماه سال جاری اعلام شده است .

 

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 23 امتياز توسط 8 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت 23:51
توسط avije | تعداد بازديد : 65 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

لیست رشته های بدون کنکور هنر از طریق سازمان سنجش و آموزش کشور و قالب دفترچه انتخاب رشته ی مربوط به رشته های بدون کنکور به متقاضیان عرضه میگردد . این لیست بر مبنای تصمیمات اخیر که توسط سازمان سنجش و وزارت علوم اخذ شده ، تنظیم گردیده است . که طی آن تحصیل هشد و پنج صد از رشته های دانشگاهی صرفا براساس سوابق تحصیلی داوطلن دوره متوسطه امکان پذیر میشد . احتساب معدل برای لیست رشته های بدون کنکور هنر برای داوطلن تمام رشته های دیپلم به شکل صد صد میشد این موضوع میتواند عث پذیرش عادلانه تر داوطلن شود .  انتشار لیست رشته های بدون کنکور هنر از سوی سازمان سنجش و آموزش  علاقه مندان به کسی مهارت های آکادمیک میتوانند بسیاری از رشته های گروه آزمایشی هنر و بدون نیاز به شرکت کنکور سراسری تحصیل کنند .

لیست رشته های بدون کنکور هنر

لیست رشته های بدون کنکور هنر رشته های ؛ فرش ، نقاشی ، عکاسی ، طراحی صنعتی ، هنرها ی صناعی ، ارتط تصویری ، صنایع دستی ، مرمت بناهای ریخی ، هنر اسلامی ، طراحی پارچه ، زیگری ، سینما ، ارتط تصویری ، تلویزیون و هنرهای دیجیلی ، کاردانی حفاظت و مرمت آثار ریخی ، کاردانی گرافیک ، چاپ ، کبت و نگارگری ، سینما ، ادبیات نمایشی ، طراحی و ساخت طلا و جواهر و نوازندگی موسیقی ایرانی اعلام شده اند .مقابل لیست رشته های بدون کنکور هنر  نام دانشگاه پذیرنده ، نوع پذیرش بر اساس جنسیت و کد هر رشته قید شده است . داوطلن زمان انتخاب رشته ید به این نکات توجه نمایند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد هر سال برای دو نیمسال بهمن  و مهر از سوی این دانشگاه اعلام میگردد . واقع لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد چهار مقطع تحصیلی کاردانی ناپیوسته ، کاردانی پیوسته ، کارشناسی ناپیوسته  و کارشناسی پیوسته  و دفترچه های مجزا منتشر میشود . داوطلن برای دانلود دفترچه مربوط به لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد ید به سایت سازمان سنجش و پذیرش آزاد مراجعه نمایند و پس از مطالعه و آگاهی از رشته ها بدون کنکور هنر این رشته ها ثبت نام اولیه انجام دهند . رشته هایی که لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد ذکر شده برای مقطع کاردانی شامل رشته های هنرها تجسمی – گرافیک ، کاردانی حرفه ای صنایع دستی – فرش فی ،مردم شناسی ، موزه ها و بنا ها ریخی ، هنر ها ی نمایشی و … میشد .

مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته های طراحی و تکنولوژی دوخت ، کارشناسی حرفه ای گرافیک – تصویر سازی ، کارشناسی حرفه ای مرمت و زسازی بناهای ریخی ، هنر های تجسمی – نقاشی ، ارتط تصویری و چندین رشته ی دیگر لیست رشته های بدون کنکور هنر مطرح شده است . مقطع کارشناسی پیوسته نیز رشته های طراحی صنعتی ، سن شناسی ، مرمت بناهای ریخی ، ارتط تصویری ، طراحی پارچه ، نقاشی ، فرش ، معماری داخلی ، کارگردانی ، زیگری و … برای علاقه مندان به هنر ارائه شده است . لازم به ذکر است نام هر رشته مقابل دانشگاه مربوطه بیان شده است . واقع هر دانشگاه تعداد معدودی از رشته های بدون کنکور هنر دانشجو میپذیرد . به این خاطر داوطلن ید زمان انتخاب رشته و دانشگاه دقت کافی داشته شند و براساس رشته ی مورد نظر خود دانشگاه ها را برگزینند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری شامل رشته هایی همچون ؛ فرش ، مرمت آثار ریخی ، هنر اسلامی ، سن شناسی ، صنایع دستی ، مرمت بناهای ریخی ، هنرهای صناعی و طراحی صنعتی میشد . اعلام پذیرش دانشجو لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری برای داوطلنی که توان پرداخت هزینه های تحصیل دانشگاه های غیر دولتی را ندارند فرصتی را ایجاد کرده است. البته دفترچه ی انتخاب رشته ی مربوط به لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سراسری نام تعدادی از دانشگاه های غیرانتفاعی ، پیام نور و مراکز علمی کاربردی نیز ذکر شده است . از جمله رشته های بدون کنکور هنر این دانشگاه ها میتوان رشته های ، نقاشی ، فرش ، هنر اسلامی ، ارتط تصویری ، زیگری ، طراحی صنعتی ، تلویزیون و هنرهای دیجیل و صنایع دستی  را نام برد .

 


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر از طریق سایت سازمان سنجش انجام میگیرد . داوطلن برای ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر ید بر اساس رشته و دانشگاه های انتخابی خود اقدام به پر کردن فرم مربوطه نمایند . این فرم اطلاعاتی همچون اطلاعات شناسنامه ای و سوابق تحصیلی و رشته های مورد علاقه از داوطلب خواسته میشود که ید کاملا ست وارد شود . پس از پایان انتخاب رشته ، دانشگاه ها سوابق داوطلن را بررسی میکنند و داوطلن را بر اساس معدل کتبی و معدل دوره ی متوسطه رتبه بندی میکنند . داوطلنی که معدل لاتر داشته شند شانس قبولی بیشتری دارند . دانشگاه ها داوطلن پذیرفته شده تماس میگیرند و هر داوطلب ید توجه به لیست رشته هایی که آنها پذیرفته شده انتخاب نهایی را انجام دهد . و نهایت برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه کند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

شرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر به منظور رفع ابهامات پیش آمده برای متقاضیان ادامه تحصیل لیست رشته های بدون کنکور هنر دفترچه انتخاب رشته منتشر میشود . سال گذشته تصمیماتی از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور برای تعیین نحوه قبولی داوطلن برخی رشته های دانشگاهی به شکل بدون کنکور اخذ شد و قالب شرایط قبولی رشته های بدون کنکور منتشر شد ، که بدین شرح میشد : داوطلن برای قبولی رشته های بدون کنکور دانشگاه ها ید به یکی از ادیان مصرح کشور اعتقاد داشته شند ، همچنین نید به مواد مخ اعتیاد داشته شند ، نداشتن فساد اخلاقی و عدم دشمنی نظام جمهوری اسلامی نیز از جمله ی این شرایط میشد .

از جمله مهم ترین و اصلی ترینشرایط ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر همان قانون مربوط به داشتن مک دیپلم نظام جدید یا قدیم و یا داشتن مک پیش دانشگاهی میشد . همچنین برای داوطلنی که مک کاردانی دارند ملاک پذیرش دانشجو معدل دوره کاردانی میشد . از دیگر شرایط میتوان به وضعیت نظام وظیفه آقایان اشاره کرد که نید منعی از این نظر داشته شند . داوطلن مشمول ید دارای مک معافیت از خدمت سرزی و یا مک پایان خدمت شند .

 


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور و موفقیت کنکور …

مدتی است که توجه به تغییرات جدید و تصمیمات سازمان سنجش کارشناسی بدون کنکور برسر زن ها افده و طرفداران بسیاری پیدا کرده است . اما هنوز ابهاماتی این ره برای داوطلن وجود دارد که ید سعی کنند به بهترین نحو ابهامات و سوالات به وجود آمده را برطرف نمایند . یکی از بهترین روش ها برای کسب اطلاعات دقیق و ست استفاده از مشاوره تحصیلی میشد . چرا که مشاوران آگاهی از ضوابط پذیرش دانشجو این دوره ها و استفاده از تجربیات خود میتوانند پاسخگوی سوالات داوطلن شند . یکی از مراکز مطرح و صاحب نام این حوزه مرکز مشاوره آویژه میشد . داوطلن میتوانند پاسخ سوالات خود را از طریق راه ها ارتطی این مرکز که شامل تماس تلفنی مشاوران و مراجعه به سایت مرکز مشاوره آویژه میشد پیدا کنند .

سوالات متداول

۱)لیست رشته های بدون کنکور هنر مربوط به کدام گرایش ها است ؟

این لیست تعدادی از رشته های دانشگاهی هنر از جمله رشته های فرش ، هنر اسلامی ، نقاشی ، عکاسی و … را شامل میشود که داوطلن همه ی گرو هها ی آزمایشی میتوانند آنها شرکت کنند .

۲)لیست رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه آزاد چیست ؟ 

لیستی که از طرف دانشگاه آزاد منتشر شده و شامل رشته های گرافیک ، تصویر سازی ، مردم شناسی ، صنایع دستی و … میشد که داوطلن بدون شرکت کنکور میتوانند انها پذیرش شوند .

۳)لیست رشته های بدون کنکور هنر چه شرایطی دارد ؟ 

داشتن یکی از مدارک پیش دانشگاهی ، دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم و یا داشتن مک کاردانی شرط لازم برای قبولی این رشته ها میشد .

۴)زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر ؟

زه ی زمانی بهمن ماه سال گذشته شهریور ماه سال جاری داوطلن میتوانند نسبت به ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور اقدام نمایند .

 

 

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور هنر

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 29 امتياز توسط 10 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت 23:30
توسط avije | تعداد بازديد : 98 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

لیست رشته های بدون کنکور زن برای آن گروه از داوطلنی که موفق به قبولی کنکور سراسری نشده اند راه مناسبی برای ورود به دانشگاه میشد . لیست رشته های بدون کنکور زن نیز به مانند لیست سایر رشته ها ی بدون کنکوراز سوی دانشگاه ها و سازمان سنجش اعلام میشود . به این ترتیب که هر دانشگاه بر اساس مصوت و نیاز سالانه کشور مقاطع مختلف تحصیلی اعم از کاردانی ، کارشناسی و حتی کارشناسی ارشد ،  لیست رشته های بدون کنکور زن را به سازمان سنجش و از آن طریق به داوطلن اعلام میکند .

لیست رشته های بدون کنکور زن

هر داوطلب بر حسب علاقه میتواند رشته ی مورد نظر خود را از بین لیست رشته های بدون کنکور زن انتخاب کند . رشته هایی همچون زن و ادبیات انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، آموزش زن انگلیسی ، زن و ادبیات ارمنی ، زن و ادبیات اردو و چندین رشته دیگر لیست رشته های بدون کنکور زن قرار دارند . ذکر این نکته خارج از لطف نیست که وجود حذف کنکور برای این رشته ها ، رقابت برای کسب صندلی ها دانشگاه های برتر کشور مانند گذشته وجود دارد و داوطلن برای تحصیل دانشگاه ها سطح علمی لا ترملزم به شرکت کنکور سراسری میشند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد  به شکل مجزا از لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه های پیام نور ، سراسری و علمی کاربردی و دفترچه ای جداگانه منتشر میشود . برای مقاطع تحصیلی مختلف اعم از کاردانی پیوسته  و ناپیوسته  و همچنین کارشناسی پیوسته و ناپیوسته  لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد متفاوت میشد و بر اساس نیتز هر واحد دانشگاهی میشد . مقطع تحصیلی کاردانی لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد  شامل رشته های ؛ کاردانی مترجمی زن انگلیسی و کاردانی آموزش زن انگلیسی میشد . مقطع کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته های آموزش زن انگلیسی ، زن و ادبیات انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، زن فرانسه – ادبی ، زن فرانسه – مترجمی ، زن و ادبیات آلمانی ، مترجمی زن آلمانی لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد جای گرفته اند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه سراسری توجه به تغییرات اعمال شده روند کنکور و پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی و دانشگاه های سراسری ، دسترس داوطلن رشته های بدون کنکور زن قرار گرفته است . لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه سراسری برخی رشته های این گروه از جمله آموزش زن انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، زن و ادبیات انگلیسی ، زن و ادبیات اردو ، زن روسی ارائه شده است . البته دفترچه مربوط به لیست رشته ها بدون کنکور زن دانشگاه سراسری ، دانشگاه های غیرانتفاعی و پیام نور که پذیرنده دانشجو برای رشته های دانشگاهی زن خارجه هستند نیز به چشم میخورد . این دانشگاه ها نیز پذیرش دانشجو رشته های مترجمی زن انگلیسی ، زن و ادبیات انگلیسی ، زن آلمانی ، زن روسی و … بر اساس معدل کتبی دیپلم میشد .

 


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن تنها براساس سوابق تحصیلی داوطلن صورت میپذیرد . این سوابق زمان ثبت نام ید به سازمان های مربوطه ارائه شود . توجه به اینکه پذیرش دانشجو تنها ۱۵ صد از رشته های دانشگاهی آزمون میشد و ۸۵ صد دیگر از رشته ها پذیرش تنها براساس سوابق تحصیلی داوطلن دوره متوسطه خواهد بود ، ورود به دانشگاه برای بسیاری از داوطلن تسهیل شده است .  داوطلن ید زمان ثبت نام لیست رشته ها بدون کنکور زن شرایط اعلام شده از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور را مطالعه نمایند و سپس بر اساس دستورالعمل ها مربوطه برای انتخاب رشته  و دانشگاه مورد نظرشان اقدام کنند . مراحل ثبت نام سوالی است که برای بسیاری از داوطلن پیش میاید به همین دلیل به شرح مراحل ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن میپردازیم .

ابتدا داوطلب ید دفترچه انتخاب رشته را دانلود و مطالعه کند . سپس توجه به رشته هایی که مدنظر گرفته و کسب اطلاعات جامع تر ره ی آینده شغلی و تحصیلی رشته ها نسبت به پر کردن فرم انتخاب رشته به شکل اینترنتی اقدام میکند . پس از اینکه ثبت نام انجام شد ، اطلاعات و سوابق داوطلن از سوی دانشگاه ها و مراکز علمی مربوطه مورد بررسی قرار میگیرد و نهایت یک زه زمانی خاص نتیجه به داوطلن اعلام میگردد . زمانیکه داوطلب از لیست رشته هایی که موفق به قبولی آنها شده است آگاه شود ، براساس معیارهای خود گرفتن تصمیم نهایی برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه مینماید . زمان ثبت نام حضوری کلیه ی اطلاعات شناسنامه ای و سوابق تحصیلی داوطلب بررسی میشود . به همین دلیل زمان ثبت نام اینترنتی ید نهایت دقت و صداقت رعایت شود .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور زن

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور زن یکی از سوالات رایجی است که برای داوطلن مطرح شده است . چرا که ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری برای اولین دوره امکان پذیر شده است . شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور زن به طور کلی دو دسته ی شرایط عمومی و اختصاصی قرار میگیرد . از مهمترین شرایط عمومی میتوان به این مورد اشاره کرد که  داوطلن مرد نید منعی از نظر شرایط وظیفه عمومی داشته شند . همچنین ایمان به یکی از ادیان مصرح قانون اساسی کشور ، نداشتن فساد اخلاقی ، عدم دشمنی و عناد نظام جمهوری اسلامی ایران ، نداشتن اعتیاد از دیگر شرایط عمومی ثبت نام این رشته ها میشند .

اما به طور کلی اصلی ترین و مهم ترین شرط پذیرش دانشجو لیست رشته های بدون کنکور زن به دلیل پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی دارا بودن مک تحصیلی دیپلم نظام آموزشی جدید و یا قدیم ، یا داشتن مک دیپلم متوسطه قدیم ویا اخذ مک پیش دانشگاهی برای داوطلن نظام ترمی واحدی یا نظام سالی واحدی میشد . همچنین داشتن مک کاردانی برای داوطلنی که دوره متوسطه را رشته های فنی و حرفه ای و کاردانش گذرانده اند از جمله شرایط اختصاصی میشد . لازم به ذکر است برای داوطلنی که مک کاردانی اخذ کرده اند معدل دوره کاردانی ملاک قرار میگیرد .

 


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور و موفقیت کنکور

سال های اخیر و سعی سازمان سنجش بر حذف کنکور از سر راه داوطلن ورود به دانشگاه  ، این دوره از کنکور دانشگاه ها تعدادی از دانشجویان خود را بدون کنکور و تحت عنوان کارشناسی بدون کنکور و یا کاردانی بدون کنکور  پذیرش میکنند . توجه به تغییرات پی پی روند پذیرش دانشجو ، اطلاع از شرایط پذیرش هر رشته و دانشگاه و همچنین آگاهی از آینده شغلی هر رشته و سطح علمی هر دانشگاه لازمه ی موفقیت انتخاب رشته میشد . این راس استفاده از تجربیات مشاوران و بهره بردن از مشاوره تحصیلی بسیار کمک کننده میشد . چرا که یک داوطلب نمیتواند همزمان اطلاعات موثق و دقیقی ره ی تمام این مسائل داشته شد .

مرکز مشاوره آویژه که یک مرکز مشاوره تحصیلی سابقه خشان میشد میتواند گزینه بسیار مناسبی برای افزایش احتمال موفقیت شد . این مرکز ، مشاوران طی تماس ها تلفنی و یا به شکل آنلاین وبگاه اینترنتی این مرکز توجه به تجربیات و دانش خود و همچنین بررسی دقیق تمام سوابق و اطلاعات داوطلب سعی میکنند بهترین راه ممکن را پیش روی آنها قرار دهند .

سوالات متداول

۱٫ لیست رشته های بدون کنکور زن مربوط به کدام گرایش هاست ؟

داوطلن همه ی گروه های آزمایشی میتوانند این رشته ها ثبت نام کنند که شامل رشته های زن و ادبیات انگلیسی ، زن و ادبیات اردو ، مترجمی زن انگلیسی و … میشد .

۲٫ لیست رشته های بدون کنکور زن دانشگاه آزاد چیست ؟

لیستی که از سوی دانشگاه آزاد منتشر میشود و شامل رشته های زن و ادبیات انگلیسی ، مترجمی زن انگلیسی ، زن فرانسه – مترجمی ، زن آلمانی و … میشد .

۳٫ لیست رشته های بدون کنکور زن چه شرایطی دارد ؟

داشتن یکی از مدارک دوره ی دیپلم و یا مک کاردانی و یا مک دوره ی پیش دانشگاهی مهمترین شرط قبولی این رشته ها میشد .

۴٫ زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن ؟

زمان ثبت نام دو نیمسال تحصیلی بهمن و مهر میشد که از بهمن ماه سال گذشته شروع شده و شهریور ادامه دارد .

 

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور زن

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 27 امتياز توسط 11 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت 23:08
توسط avije | تعداد بازديد : 80 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری برای پذیرش دانشجویان ترم مهر ماه از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شده است . لیست رشته هاس بدون کنکور دانشگاه سراسری تمام آن رشته هایی که داوطلن میتوانند بدون کنکور و از طریق سوابق تحصیلی آنها پذیرش بگیرند ، ذکر شده است . داوطلن برای ورود به دانشگاه دیگر نیازی به طی کردن پروسه سخت  کنکور ندارند و تنها مطالعه دفترچه و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری میتوانند به راحتی رشته ی  مورد علاقه خود ادامه تحصیل دهند . چرا که تنها لازمه ی قبولی رشته های مربوط به لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری مک دیپلم و یا پیش دانشگاهی میشد . به این ترتیب ورود به دانشگاه نسبت به سالیان گذشته به امری بسیار راحت تر بدل شده است .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

حال به شرح لیست رشته ها بدون کنکور دانشگاه سراسری میپردازیم . لیست رشته ها بدون کنکور دانشگاه سراسری تعداد زیادی از رشته های تمام گروه های آزمایشی به چشم میخورد . ازجمله این رشته ها میتوان به زمین شناسی ، علوم دامی ، علوم و مهندسی خاک ، علوم و مهندسی جنگل ، شیمی محض و… گروه تحصیلی تجربی ؛ و رشته های ریاضیات و کاربردها ، کاردانی فنی عمران ، مهندسی شیمی ، مهندسی پزشکی و … گروه ریاضی و فنی  ؛ و رشته های فرش ، مرمت آثار سنی ،هنر اسلامی ، زن روسی ، آموزش زن انگلیسی گروه های هنر و زن ها خارجه اشاره کرد . گروه تحصیلی علوم انسانی نیز رشته هایی همچون ریخ تمدن ملل اسلامی ، ادیان و عرفان ، علوم ورزشی ، علوم قرآن و حدیث به عنوان رشته های بدون کنکور ارائه شده اند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده است و اوایل شهریور امسال ادامه دارد . داوطلن میتوانند برای ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری به گاه اینترنتی سازمان سنجش و آموزش کشور مراجعه نمایند . پس از ورود به قسمت انتخاب رشته ی بدون کنکور ید اطلاعات و سوابق تحصیلی خود را دقت هر چه تمام تر وارد نمایند . همچنین زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ید کد مربوط به هر رشته را وارد نمایند . پس از پایان عملیات انتخاب رشته سوابق هر فرد توسط دانشگاه ها و مراکز علمی بررسی میشود و داوطلن بر اساس معدل کتبی و سوابق تحصیلی رتبه بندی میشوند . گزینش نهایی از بین داوطلن معدل لاتر و سوابق تحصیلی بهتر صورت میگیرد .

پذیرفته شدگان نهایی از طریق تماسی که از دانشگاه ها آنها گرفته میشود ، از قبولی خود مطلع میشوند و بررسی همه ی رشته هایی که آنها پذیرفته شده اند تصمیم نهایی را میگیرند . نهایت ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری به شکل حضوری و مراجعه به دانشگاه انجام میشود .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری یکی از مواردی است که برای داوطلن کنکور سوال برانگیز میشد . داوطلن ید بدانند که تنها منبع موثق و قابل اعتماد برای آگاهی از شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری همان دفترچه انتخاب رشته مربوط به لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری میشد . از مهم ترین و اصلی ترین شرایط ذکر شده برای ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری داشتن مک دیپلم نظام آموزشی قدیم یا جدید یا اخذ مک پیش دانشگاهی برای داوطلن نظام ترمی – واحدی  میشد .

ملاک قبولی برای آن دسته از  داوطلنی که مک کاردانی دارند معدل دوره کاردانی میشد . به این ترتیب داوطلنی دوره متوسطه دوره های فنی و حرفه ای و کار و دانش تحصیل کرده اند و فاقد مک پیش دانشگاهی میشند ، برای قبولی رشته های بدون کنکور لزوما ید مک کاردانی را داشته شند . نکته ی دیگر این است که داوطلن مرد نید هیچگونه ممنوعیتی از جانب سازمان نظام وظیفه عمومی برای ادامه تحصیل داشته شند . داشتن مک معافیت دائم و یا موقت و یا مک پایان خدمت یکی از ملزومات شرکت این دوره ها برای مشمولان میشد .

 


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری جداولی دفترچه انتخاب رشته دو نوبت  شنه و روزانه دسترس داوطلن قرار گرفته است . حال توجه به سوالات متداول داوطلن خصوص اینکه رشته های بدون کنکور گروه تجربی چه رشته هایی را شامل میشود ، لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه سراسری را ادامه متن برای شما داوطلن عزیز ذکر خواهیم کرد : زمین شناسی ، علوم و مهندسی غنی ، علوم و مهندسی خاک ، مهندسی فضا سبز ، مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی ، علوم دامی ، علوم و مهندسی صنایع غذایی ، زیست شناسی گیاهی ، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار ، زیست شناسی جانوری ، مهندسی طبیعت ، مهندسی صنایع چوب و فرآورده ها سلولزی ، گیاه پزشکی ، علوم و مهندسی شیلات ، کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی ، کاردانی تولید و بهره برداری ازگیاهان دارویی و معطر و …

میدانیم که بسیاری از داوطلن کنکور تجربی علاقه مند به ادامه تحصیل رشته های پزشکی و پیرا پزشکی میشند . نکته ای که اینجا مطرح است این است که پذیرش این رشته ها بدون کنکور کماکان نیازمند شرکت کنکور و اخذ رتبه قبولی میشد . هرچند برخی واحدهای دانشگاهی آزاد و علمی کاربردی تعداد کمی از این رشته ها مثلا رشته ی علوم آزمایشگاهی دامپزشکی را ارائه میدهند .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری

لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری برای داوطلن علاقه مند به ادامه تحصیل رشته ها علوم انسانی از سوی سازمان سنجش و آموزش کشور منتشر شده است . اغلب کشورهای دنیا توسعه کشور توسعه   علوم انسانی امکان پذیر است و این دو هم رابطه مستقیم دارند . رشته ها ی بدون کنکور انسانی راهی هموار تر برای ورود داوطلن و علاقه مندان به این رشته ها برای قرار گیری مسیر توسعه علوم انسانی کشور ایجاد کرده است . توجه به اینکه برخی رشته های مهم و پرطرفدار دانشگاهی مربوط به گروه آزمایشی علوم انسانی لیست رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سراسری قرار گرفته اند ، ورود بیشتر افراد مستعد  و علاقه مند ، به این حوزه ، شاهد پیشرفت علوم انسانی کشور سالیان آتی خواهیم بود .

توجه به توضیحات پاراگراف قبل مهم ترین رشته های علوم انسانی بدون کنکور دانشگاه سراسری شامل این موارد میشد : جغرافیا ، ریخ تمدن ملل اسلامی ، علوم قرآن و حدیث ، ادیان و عرفان ، سن شناسی ، زن شناسی ، زن و ادبیات عرب ، علوم ورزشی ، حقوق ، اقتصاد ، گردشگری ، معارف اسلامی ، معارف اسلامی و اخلاق ، فقه و حقوق اسلامی ، فلسفه و کلام انسانی ، مشاوره روابط عمومی ، علوم سیاسی .

 


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره ی تحصیلی ، کارشناسی بدون کنکور ، موفقیت کنکور سراسری

طی سنوات گذشته سازمان سنجش برای حذف کنکور تمهیداتی اندیشیده است . طی این اقدامات پذیرش بسیاری از رشته های دانشگاهی بدون نیاز به شرکت کنکور و تنها بر اساس سوابق تحصیلی صورت میگیرد . بر این اساس داوطلن میتوانند دوره کاردانی بدون کنکور و همچنین کارشناسی بدون کنکور و اکثر دانشگاه ها ی کشور ادامه تحصیل دهند . این موضوع برای داوطلن سوالاتی را به وجود آورده است . این مسائل اهمیت مشاوره ی تحصیلی را دوچندان کرده است . داوطلن برای آگاهی از چگونگی پذیرش دانشگاه ها و همچنین صد احتمال قبولی رشته ها ی مورد نظرشان نیازمند مشاوره ست و اصولی میشند . مرکز مشاوره آویژه یکی از مراکز پیشرو امر مشاوره است که تکیه بر دانش و تجربیات کارشناسان خبره آماده خدمت به داوطلن عزیز امور تحصیلی میشد . داوطلن میتوانند سوالات خود ره تمام مراحل کنکور از کارشناسان این مرکز بپرسند .

سوالات متداول

۱-آیا لیست لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری وجود دارد ؟

بله ، این لیست شامل رشته هایی میشد که داوطلن میتوانند آنها بدون کنکور و تنها براساس سوابق تحصیلی دانشگاه های سراسری پذیرفته شوند .

۲-گرایش های لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری چیست ؟

تمامی گرایش های هنر ، زن های خارجه ،علوم تجربی ، علوم انسانی ، ریاضی و فیزیک رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری را ارائه میدهند .

۳-لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری چه شرایطی دارد ؟

داشتن مک پیش دانشگاهی ، یا مک دیپلم نظام جدید یا قدیم . برای فارغ التحصیلان مقطع کاردانی معیار پذیرش سوابق دوره کاردانی میشد .

۴- زمان ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری ؟

زمان ثبت نام از سال گذشته و بهمن ماه آغاز شده است و اوایل شهریور امسال ادامه دارد .

 

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه سراسری

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 29 امتياز توسط 9 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ساعت 22:47
توسط avije | تعداد بازديد : 91 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه (جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۶)
» لیست رشته های امریه سربازی (پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴)
» امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین (جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» امریه شهرک های صنعتی استان ها دارای چه شرایط و مدارکی است؟ (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۴۰)
» چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟ (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰)
» چه طور امریه نیروی انتظامی (ناجا) بگیرم؟ (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰)
» رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟ (سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۵:۲۶)
» شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های گوارشی و جراحی عمومی چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» معافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی چه شرایطی دارد؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱)
نويسندگان
» avije (1410)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 231
» بازديد ديرور : 947
» بازديد ماه گذشته : 11864
» بازديد سال گذشته : 52662
» كل بازديد : 129518

» كاربران آنلاين : 5
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 5

» مجموع مطالب : 1410
» مجموع نظرات : 1
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.231.21.83
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
× بستن تبلیغات