مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره تحصیلی، نظام وظیفه، روانشناسی، خانواده و ...
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
۵٫۰
۰۱

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور و اطلاع یافتن از آن یکی از موضوعاتی است که مورد توجه داوطلن بسیاری قرار دارد. از آنجایی که دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که دانشجویان از مزیت هایی برخوردار هستند لذا داوطلن و علاقه مندان خاص خود را دارد. اگر این سوال برای شما مطرح شده است که این دانشگاه چه مزیت هایی دارد ید گفت که این دانشگاه سعی دارد تحصیل را برای همگان امکان پذیر کند. به همین دلیل سیستم تحصیل از راه دور را اجرایی میکند به این معنی که حضور کلاس های س این دانشگاه اجری نیست. همچنین میزان شهریه ی پایین تر این دانشگاه نسبت به سایر مراکز آموزش عالی عث افزایش محبوبیت آن شده است. لازم به تذکر است که دانشگاه پیام نور تمام مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو میپذیرد. اما داوطلن تمام مقاطع سوالات زیادی مواجه هستند.

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور

اینجا سعی میکنیم به طرح و بررسی برخی از این سوالات بپردازیم. اولین موضوع مربوط به لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور است. به طور کلی دانشگاه پیام نور برای همه ی گروه های آزمایشی مقطع دکتری پذیرش دانشجو دارد. این گروه ها به شرح زیر است:

 • گروه آزمایشی علوم انسانی
 • گروه آزمایشی علوم پایه
 • گروه آزمایشی فنی و مهندسی
 • گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی
 • گروه آزمایشی زن
 • گروه آزمایشی دامپزشکی
 • گروه آزمایشی هنر

ادامه سعی میکنیم لیست رشته های مربوط به هر کدام از این گروه ها را مقطع دکتری پیام نور مورد بررسی قرار دهیم. علاوه بر این شما داوطلن عزیز میتوانید استفاده از مشاوره تحصیلی به شکل حضوری و یا مشاوره تلفنی تحصیلی بسیاری از ابهامات خود را ره این لیست و یا موضوعات دیگر مربوط به رشته های دکتری پیام نور برطرف کنید.

لیست رشته های آزمون دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های آزمون دکتری دانشگاه پیام نور از مواردی است برای داوطلن سوال برانگیز است. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور مقطع دکتری به دو شکل آزمون و یا بدون آزمون دانشجو میپذیرد. لازمه ی قبولی رشته های آزمون همانطور که از نامشان پیداست شرکت کنکور دکتری میشد؛ اینجا ما به بررسی رشته های آزمون این دانشگاه برای هر یک از گروه های آزمایشی میپردازیم. گروه علوم انسانی رشته هایی همچون زن و ادبیات فارسی، جغرافیا و برنامه ریزی روسیی، علوم اقتصادی، مدیریت ورزشی، ریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فقه و منی حقوق اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت زرگانی، مدیریت دولتی و… این لیست قرار دارند. رشته های دکتری پیام نور گروه علوم پایه شامل، شیمی ، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک و… میشد.

لیست رشته های آزمون دکتری دانشگاه پیام نور برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی

لیست رشته های آزمون دکتری دانشگاه پیام نور برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی شامل مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی شیمی و… است. گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی رشته هایی همچون: اقتصاد کشاورزی، سیاست و توسعه کشاورزی و… قرار دارند. رشته هایی که لیست گروه آزمایشی زن های خارجه قرار دارد شامل زن شناسی همگانی، زن و ادبیات انگلیسی، آموزش زن انگلیسی و… میشد. نکته ای که اینجا ید به آن اشاره کنیم این است که هر دانشگاهی تنها تعدادی از این رشته ها را ارائه میدهد که معمولا ظرفیت پذیرش آن ها نیز پایین است. همچنین هر سال ممکن است تعدادی از این رشته ها خذف شوند یا رشته های دیگری به این لیست اضافه شود. گاهی نیز برخی واحد های پیام نور هیچ یک از رشته های تحصیلی مقطع دکتری دانشجو نمیگیرند.

 

لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور

لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور نیز از دیگر مواردی است که مورد توجه داوطلن قرار دارد. قبل از هر چیز ید بگوییم که دانشگاه پیام نور برای تکمیل ظرفیت برخی از رشته های مقطع دکتری از بین علاقه مندان، به شکل بدون کنکور دانشجو میگیرد، این حالت تنها آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر برگزار میشود که داوطلن ید نمره ی قبولی را این آزمون کسب کنند. اما لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور کدام است؟

رشته هایی همچون جغرافیا و برنامه ریزی علوم اقتصاد، ریخ ایران بعد از اسلام، علوم قرآنی، حقوق بین الملل عمومی، حقوق خصوصی، روانشناسی و… گروه علوم انسانی قرار دارند. رشته های شیمی ، زیست شناسی، ریاضی محض، بیو شیمی، ریاضی کاربردی، فیزیک و… از رشته های بدون آزمون دکتری پیام نور میشند. گروه مهندسی نیز رشته های مهندسی عمران و مهندسی صنایع قرار گرفته است.

ره ی قبولی این رشته های بدون کنکور دکتری پیام نور نکته ی قابل توجهی وجود دارد، که داوطلن میتوانند مک تحصیلی کارشناسی ارشد غیر مرتبط نیز این رشته ها ادامه تحصیل دهند.  ولی لازمه ی آن یافت نمره قبولی آزمون فراگیر دکتری است. سازمان سنجش و آموزش منابعی را که داوطلن برای هر یک از رشته ها ی دکتری پیام نور ید مطالعه کنند، اعلام میکند.

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر موضوعی است که اینجا به بررسی آن میپردازیم. همانطور که میدانید دانشگاه های پیام نور هر اسن و شهرسن واحد هایی را مستقر کرده است که این موضوع دسترسی داوطلن به این دانشگاه ها را افزایش داده است. ولی هر کدام از این دانشگاه ها مقطع تحصیلی دکتری تنها برخی از رشته ها را ارائه میدهند، به طور مثال دانشگاه پیام نور تهران دانشگاهی است که رشته های علوم اقتصادی، ریخ، جامعه شناسی، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، مدیریت دولتی، الهیات، شیمی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، سیاست و توسعه کشاورزی، زن و ادبیات فارسی، آموزش زن انگلیسی و… را مقطع دکتری ارائه میدهد.

حالیکه دانشگاه پیام نور مرکز مشهد تنها رشته های شیمی، فیزیک، ریاضی و… را ارائه میدهد. بنابراین لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر متفاوت است.

لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور موضوع مهمی است که داوطلن گروه آزمایشی علوم انسانی ید از آن اطلاع یابند. البته این رشته ها تحت عنوان رشته های آزمون و بدون آزمون ارائه میشوند که داوطلن میتوانند نهایت توجه به شرایط خود رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

ید توجه داشته شید که این لیست برای دانشگاه ها و شهر های مختلف، متفاوت میشد. برخی از رشته هایی که لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور قرار دارد به شرح زیر است: فقه و منی حقوق اسلامی، زن و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، ریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت زرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت ورزشی، جغرافیا و برنامه ریزی روسیی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، فلسفه تعلیم و تربیت، محیط زیست، الهیات گرایش علوم و معارف نهج البلاغه و…

 

لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور مورد توجه علاقه مندان به  رشته های مهندسی و فنی میشد. این لیست توسط دانشگاه ها و توجه به امکاناتی که اختیار دارند، به سازمان سنجش ارائه میشود. این سازمان نیز این لیست را اختیار داوطلن قرار میدهد. ما نیز اینجا سعی کرده این به بررسی این لیست بپردازیم. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور رشته های فنی و مهندسی نیز به شکل بدون کنکور دانشجو میپذیرد. لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور شامل مواردی همچون مهندسی برق، مهندسی مکانیک مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی و… میشد.

سوالات متداول

۱٫ لیست رشته های دکتری علوم انسانی دانشگاه پیام نور کدام است؟

فقه و منی حقوق اسلامی، زن و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، ریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت زرگانی و … این لیست قرار دارند.

۲٫ برخی از رشته های آزمون دکتری پیام نور کدامند؟

برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی شامل مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی شیمی و… است. گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی رشته هایی همچون: اقتصاد کشاورزی، سیاست و توسعه کشاورزی و… قرار دارند.

۳٫ لیست رشته های علوم پایه دکتری پیام نور کدامند؟

رشته های دکتری پیام نور گروه علوم پایه شامل، شیمی ، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک و… میشد.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت 1:30
توسط avije | تعداد بازديد : 74 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور از آن دسته رشته هایی است که طرفداران بسیاری دارد. این دانشگاه سالانه تعداد زیادی دانشجو مقاطع مختلف و رشته های مختلف فنی مهندسی میپذیرد. اگر شما نیز قصد ادامه تحصیل مقطع دکتری دانشگاه پیام نور رشته های فنی مهندسی را دارید، قطعا سوال مهمی مواجه میشوید، اینکه ارزش و اعتر  مک تحصیلی دانشگاه پیام نور چگونه است؟ پاسخ این سوال ید گفت که این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور است و داوطلن از این بت نید هیچگونه نگرانی داشته شند. علاوه بر این دانشگاه های پیام نور یکی از متنوع ترین دانشگاه ها از نظر واحد های دانشگاهی هستند، ادامه خواهید دید که این دانشگاه ارائه ی تعدادی از رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور به هدف بسیاری از داوطلن مقطع دکتری بدل شده است.

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

از دیگر نکاتی که ید ره دانشگاه پیام نور بدانید مربوط به شرایط تحصیل و نحوه ی برگزاری کلاس های س میشد. بر این اساس حضور کلاس های س این دانشگاه اختیاری است. موضوع دیگری که عث محبوبیت رشته های فنی مهندسی مقطع دکتری دانشگاه های پیام نور شده است مربوط به شهریه ی این دانشگاه است که به نسبت دیگر دانشگاه ها کمتر است. ممکن است شما به عنوان داوطلب مقطع دکتری رشته های مهندسی پیام نور اطلاعی از این رشته ها و واحد های دانشگاهی ارائه دهنده این رشته ها نداشته شید. لذا استفاده از مشاوره تحصیلی میتواند برای شما بسیار مفید شد. برای این منظور تماس مرکز مشاوره تحصیلی میتوانید تمام ابهامات و سوالات خود را برطرف کنید، ادامه ی این مقاله سعی کرده ایم به موضوعات مهمی همچون لیست رشته های فنی و دانشگاه پیام نور ارائه دهنده آن ها بپردازیم.

دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور و اطلاع از لیست این دانشگاه ها یکی از دغدغه هایی است که داوطلن آن مواجه هستند. دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که تقری تمام اسن ها و شهرسن ها واحد هایی را دایر کرده است. لذا امکان دسترسی به این دانشگاه برای اکثر داوطلن وجود دارد. اما ذکر این نکته ی مهم الزامی است که ممکن است یک واحد دانشگاهی پیام نور همه ی رشته های فنی و مهندسی مربوط به مقطع دکتری را ارائه ندهد.

برخی از این دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور شامل دانشگاه پیام نور تهران واحد تهران شمال، دانشگاه پیام نور اصفهان، دانشگاه پیام نور شیراز و… است. البته همانطور که گفته شد هر کدام از این دانشگاه ها توجه به نیاز سالانه خود و اسن ها به نیروی متخصص تنها برخی رشته ها دانشجو میگیرند.

 

شهرهای رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

شهر های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور یکی از مهم ترین مواردی است که داوطلن دکتری فنی مهندسی نظر میگیرند. وجود تعداد زیادی از واحد های دانشگاهی پیام نور   حال فعالیت سطح کشور اما به طور کلی تنها بعضی از این واحد های دانشگاه پیام نور دانشجویان را مقطع دکتری پذیرش میکنند. لذا داوطلن اغلب مجبور میشوند دانشگاه هایی به غیر از دانشگاه شهر محل سکونت خود تحصیل کنند. البته توجه به اختیاری بودن حضور کلاس های س این دانشگاه این موضوع حدودی حل شده است. یکی از شهر های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور دانشگاه پیام نور واحد تهران میشد.

این دانشگاه برخی از رشته ها همچون مهندسی عمران و مهندسی صنایع را برای داوطلن ارائه میدهد. افرادی که بتوانند نمره قبولی را آزمون و مصاحبه کسب کنند میتوانند این دانشگاه مشغول به تحصیل شوند.

ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور ثبت نام آزمون دکتری امکان پذیر است. البته داوطلن میتوانند دوره های فراگیر یا بدون کنکور مقطع دکتری  دانشگاه پیام نور نیز شرکت کنند. ادامه به شرح و بررسی این دو مورد میپردازیم. داوطلن دکتری پیام نور رشته های مهندسی ید آزمون دکتری که توسط سازمان سنجش برگزار میشود شرکت کنند. برای این منظور مراجعه به سایت سازمان سنجش و وارد کردن اطلاعات شناسایی و تحصیلی الزامی است. بعد از بر گزاری آزمون نیج اولیه مربوط به کنکور دکتری منتشر میشود که طی آن افرادی که مجاز به انتخاب رشته شده شند، ید دوره به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و کد رشته های مورد نظر خود را وارد کنند. بعد از انجام بررسیهای نهایی پذیرفته شدگان اعلام میشوند که این افراد ید مدارک مورد نیاز را برای ثبت نام حضوری به دانشگاه ها ارائه دهند.

ثبت نام رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور  بدون شرکت کنکور نیز امکان پذیر است. گاهی دانشگاه پیام نور برای تکمیل ظرفیت دانشجویان دکتری، اقدام به پذیرش دانشجو به شکل فراگیر یا بدون کنکور میکند. اولین قدم برای شرکت این دوره ها یافت دفترچه مربوطه و مطالعه دقیق آن و ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش میشد. طی این مرحله داوطلن اطلاعات شناسایی و تحصیلی خود و همچنین رشته امتحانی مورد نظرشان را مشخص میکنند. بعد از این مراحل آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر برگزار میشود، افرادی که موفق به اخذ نمره قبولی این آزمون شوند میتوانند دانشگاه های پیام نور ادامه تحصیل دهند. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور تنها تعداد کمی از رشته های مهندسی مقطع دکتری پذیرش دانشجو به شکل بدون کنکور دارد.

ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور مقوله ی مهمی است که داوطلن ید به آن توجه داشته شند. میدانیم که هر دانشگاهی برای پذیرش رشته های تحصیلی مختلف، ظرفیت هایی را نظر میگیرد که این ظرفیت ها بر اساس پارامتر های مختلفی مشخص میشوند. این موضوع ره ی رشته های فنی و مهندسی دکتری مربوط به دانشگاه پیام نور نیز صدق میکند. هر دانشگاهی بر اساس امکاناتی که اختیار دارد، نیاز سالانه هر اسن و شهرسن و… تعداد ظرفیت های خود را به سازمان سنجش و آموزش کشور ارائه میدهد. ید توجه داشت که ظرفیت رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور برای هر رشته رشته های دیگر فرق میکند. به طور مثال ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام نور تهران برای دکتری رشته ی مهندسی صنایع ۵ نفر میشد.

همچنین ظرفیت پذیرش دانشجو مقطع دکتری برای رشته ی مهندسی عمران دانشگاه پیام نور واحد تهران شمال نیز ۵ نفر است. همانطور که مشاهده میکنید ظرفیت های دانشگاه ها برای مقطع دکتری و رشته های ارائه شده این مقطع محدود هستند. این موضوع شانس قبولی داوطلن را تحت ثیر قرار میدهد. چرا که هر چه ظرفیت پذیرش یک رشته بیشتر شد شانس قبولی داوطلن نیز افزایش پیدا میکند.

 


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور یکی از متداول ترین سوالاتی است که داوطلن کنکور دکتری آن مواجه هستند. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم تعداد رشته هایی که دانشگاه پیام نور برای مقطع دکتری گروه فنی و مهندسی ارائه میدهد محدود است و به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر بخواهیم به برخی از لیست رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور اشاره کنیم ید مواردی همچون، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و … را نام ببریم. البته همه ی این رشته ها یک دانشگاه و یا یک سال تحصیلی ارائه نمیشود. به طور مثال سال جاری رشته ی مهندسی عمران گرایش راه و ترابری تنها دانشگاه پیام نور واحد تهران ارائه میشود. لذا آگاهی از این لیست برای داوطلن تحصیل مقطع دکتری این دانشگاه بسیار ضروری میشد.

سوالات متداول

۱٫ لیست رشته های فنی مهندسی پیام نور مقطع دکتری کدامند؟

مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و … از جمله این رشته ها میشند.

۲٫ ظرفیت پذیرش رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور چگونه است؟

هر دانشگاهی بر اساس امکاناتی که اختیار دارد، نیاز سالانه و… تعداد ظرفیتها را مشخص میکند. ظرفیت پذیرش دانشگاه پیام نور تهران رشته ی مهندسی صنایع ۵ نفر، ظرفیت پذیرش مهندسی عمران دانشگاه پیام نور واحد تهران شمال نیز ۵ نفر است.

۳٫ دانشگاه های رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که تقری تمام اسن ها و شهرسن ها واحد هایی را دایر کرده است. لذا امکان دسترسی به این دانشگاه برای اکثر داوطلن وجود دارد.

 

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

رشته های فنی مهندسی دکتری پیام نور کدامند؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 19 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت 16:26
توسط avije | تعداد بازديد : 67 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

شهریه پیام نور هر ساله توجه به مصوتی که صورت میگیرد ممکن است صدی افزایش یابد. به طور کلی دانشگاه هایی مانند دانشگاه پیام نور که از دانشجویان شهریه طلب میکنند، این هزینه به دو صورت شهریه ثابت و شهریه متغییر نظر گرفته میشود. شهریه ثابت که مقدار مشخصی است و ممکن است سالانه صدی افزایش پیدا کند. اما شهریه متغییر بر حسب هر ترم مقدار متفاوتی است که ادامه توضیح خواهیم داد. توجه به مقطع تحصیلی داوطلب برای هر رشته شهریه خاصی نظر گرفته میشود. نکته مهم دیگر اینکه، میزان شهریه برای رشته های کنکور و یا بدون کنکور تفاوتی ندارد. هر دو گروه جهت تحصیل دانشگاه پیام نور مستلزم پرداخت شهریه می شند.

شما برای آگاهی از شهریه پیام نور و سایر اطلاعات لازم به یک مشاوره تحصیلی نیاز دارید. مرکز مشاوره تحصیلی آویژه میتواند راهنمای مناسبی برای شما شد. علاوه بر این میتوانید برای اطلاع از میزان شهریه رشته های مختلف اطلاعیه های سازمان سنجش را بررسی کنید . یا کانال اطلاع رسانی تلگرام دانشگاه پیام نور عضو شوید.

نرخ جدید شهریه پیام نور

نرخ جدید شهریه پیام نور به طور دقیق توسط سازمان سنجش اعلام میشود. شهریه هر گروه آزمایشی و هر رشته ای متفاوت است. نرخ جدید دانشگاه پیام نور را میتوانید افزایش ۱۰_۱۵ صد به هزینه سال قبل شهریه دانشگاه پیام نور را محاسبه کنید. یکی از مزایای تحصیل دانشگاه پیام نور میزان کم شهریه این مرکز آموزشی می شد. شهریه مقطع کارشناسی ارشد را سال جاری به ریال ذکر میکنیم. علوم انسانی_ شهریه ثابت : ۱۴۹۸۰۰۰ _شهریه وس عمومی : ۱۷۳۰۰۰ _شهریه وس نظری : ۲۰۷۰۰۰ _شهریه وس اصلی و اختصاصی :  ۲۲۵۰۰۰ _شهریه وس عملی کم هزینه ۵۱۸۰۰۰ و شهریه وس عملی پر هزینه ۶۹۱۰۰۰ میشد. این ها ملغی است که مقطع کارشناسی برای هر واحدی نظر گرفته شده است.

داوطلن میتوانند پیش از انتخاب رشته هزینه شهریه پیام نور رشته های مختلف را نظر بگیرند و توجه به توانایی مالی پرداخت هزینه و علاقه خود، رشته دلخواه را انتخاب نمایند.

شهریه پیام نور ۹۸_۹۹

شهریه پیام نور ۹۸_۹۹ هر گروه آزمایشی مقدار متفاوتی است. به طور مثال نرخ جدید شهریه پیام نور برای علوم پایه مقطع کارشناسی جهت شهریه ثابت مبلغی بین ۱۶۴_۱۷۲ تومان، شهریه وس عمومی بین ۱۹_۲۰ تومان، شهریه وس پایه نظری ۲۴_۲۵ تومان، شهریه وس اختصاصی ۲۶_۲۸ تومان، وس عملی کم هزینه ۷۶_۷۹ تومان و هزینه شهریه وس عملی پر هزینه ۱۱۳_۱۱۹ تومان میشد.

شهریه پیام نور ۹۸_۹۹ نیز طبق روال سابق هر رشته ای یک بخش شهریه ثابت دارد که به سال ورود داوطلب و رشته تحصیلی بستگی دارد. شهریه ثابت به صورت ترمی تغییر نمیکند اما هر سال ۱۰_۱۵ صد افزایش پیدا میکند. به غیر رشته های دانشگاه سراسری که هزینه شهریه ندارند، سایر دانشگاه ها که دانشجویان شهریه پرداخت میکنند، میزان شهریه بسیار اهمیت دارد. طبیعی است که هر داوطلبی جدا از رشته مورد علاقه خود، به دنل رشته ای کم هزینه است. دانشگاه پیام نور کمترین شهریه نسبت به سایر دانشگاه ها توانسته جزء دانشگاه های برتر کشور قرار بگیرد .

 

شهریه وس عملی پیام نور

شهریه وس عملی پیام نور به دو صورت وس عملی پر هزینه و وس عملی کم هزینه تقسیم بندی میشوند. شهریه پیام نور ۹۸_۹۹ برای وس عمومی شاخه های مختلف به این صورت میشد. علوم انسانی: شهریه بین ۵۶_۵۹ تومان، علوم پایه: ۷۶_۷۹ تومان، فنی و مهندسی: ۷۶_۷۹ تومان، کشاورزی ، معماری و هنر نیز ۷۶_۷۹ تومان میشد . این هزینه ها مرتبط شهریه وس عملی پیام نور واحدهای عملی کم هزینه هستند.

همانطور که ذکر کردیم دانشگاه پیام نور واحدهای عملی پر هزینه نیز دارد که شرح خواهیم داد. شهریه واحدهای عملی پر هزینه گروه انسانی بین ۷۶_۷۹ تومان،  شهریه گروه علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، معماری و هنر نیز بین ۱۱۳_۱۱۹ تومان میشد. نکته قابل ملاحظه مورد شهریه دانشگاه پیام نور وجود وام های دانشجویی میشد. دانشجویانی که برخی ترم های تحصیلی توانایی پرداخت شهریه را ندارند، طی شرایط خاصی و توجه به قوانین صندوق رفاه دانشجویی میتوانند از کمک هزینه های تحصیلی دانشگاه پیام نور برخوردار شوند.

شهریه وس تئوری پیام نور

شهریه وس تئوری پیام نور به سه دسته تقسیم میشوند. شهریه این واحدها گروه های آزمایشی مختلف ممکن است مقدار متفاوتی شد. به طور مثال شهریه وس عمومی برای گروه های انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، معماری و هنر ۱۹۰۰۰ تومان، شهریه وس پایه برای علوم انسانی ۲۴۰۰۰ تومان، گروه علوم پایه ۲۶۰۰۰ تومان، گروه فنی و مهندسی، کشاورزی، معماری و هنر نیز ۲۷۰۰۰ تومان میشد. بخش سوم واحدهای اصلی و اختصاصی هستند، شهریه واحدهای اختصاصی گروه انسانی ۲۶۰۰۰ تومان، گروه علوم پایه ۲۸۰۰۰ تومان، کشاورزی، فنی و مهندسی، معماری و هنر نیز ۳۰۰۰ تومان میشد.

شهریه وس تئوری پیام نور مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز سایت های اطلاع رسانی این دانشگاه موجود است. به این ترتیب داوطلن دست داشتن این اطلاعات می توانند هر ترم شهریه خود را محاسبه کنند. البته علاوه بر شهریه، دانشجویان ید هزینه های خدمات و حق بیمه را نیز پرداخت کنند.

تغییرات شهریه پیام نور

تغییرات شهریه پیام نور به چه عواملی بستگی دارد؟ این تغییر معمولا چه میزان است؟ و سوالاتی این مورد که برای دانشجویان بسیار مهم است. به طور کلی تغییرات شهریه پیام نور به دو صورت است. یک بخش مربوط به شهریه ثابت میشد. این تغییر سالانه است و شهریه ثابت ۱۰_۱۵ صد افزایش پیدا میکند. این افزایش قیمت هر ساله به طور دقیق توسط سازمان سنجش اعلام میشود. بخش دیگر شهریه متغییر است، بیشترین نوسانات شهریه به این بخش مرتبط است.

توجه به تعداد واحدهای اخذ شده توسط دانشجو شهریه هر ترم تحصیلی متفاوت است. اینکه چه تعداد از واحدها اصلی یا عمومی هستند؟ چند واحد عملی اخذ شده است؟ واحدهای عملی پر هزینه هستند یا کم هزینه؟ چه تعدادی از واحدهای تئوری عمومی، پایه و اختصاصی هستند ؟ همگی مواردی میشند که تغییرات شهریه پیام نور ثیر میگذارند. همه این عوامل میزان شهریه ترمی دانشجویان را مشخص میکند و عث افزایش یا کاهش شهریه ترم های مختلف تحصیلی میشوند.

 

جدول شهریه پیام نور

جدول شهریه پیام نور به چه صورتی است؟ توجه به تغییرات سالانه شهریه، دانشگاه پیام نور برای سازماندهی و اطلاع رسانی، جدول هایی برای مشخص کردن شهریه رشته های مختلف خود ارائه کرده است. این جداول شامل بخش های مختلفی هستند. ابتدا یک ستون گروه های آزمایشی انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، معماری و همراه ناحیه تحصیلی ذکر شده اند. چرا که میزان شهریه برخی وس توجه به ناحیه تحصیلی متفاوت است. مقابل هر گروه آزمایشی شهریه ثابت، شهری واحدهای عمومی نظری، پایه نظری، اختصاصی نظری، واحدهای عملی کم هزینه، عملی پر هزینه و پایان هزینه پایان نامه هر گروه مشخص شده است. جدول شهریه پیام نور برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تقسیم بندی شده است. از آنجایی که دانشگاه پیام نور مقطع کاردانی دانشجو نمی پذیرد، جدولی ارتط این مقطع تحصیلی نیز وجود ندارد.

سوالات متداول

۱٫ میزان شهریه پیام نور چه ق است؟

میزان شهریه پیام نور به سال ورود و رشته دانشجو بخش شهریه ثابت بستگی دارد. بخش شهریه متغییر نیز به تعداد و نوع واحدهای ترمی بستگی دارد.

۲٫ شهریه وس عملی چگونه است؟

شهریه وس عملی دو بخش است. وس عملی کم هزینه و وس عملی پرهزینه، توجه به نوع واحد میزان شهریه نیز متفاوت است.

۳٫ چه عواملی تغییر شهریه پیام نور اثرگذار است؟

عوامل تغییر شهریه پیام نور مواردی مانند تغییر سالانه شهریه ثابت، تعداد واحدهای ترمی، نوع واحدها از لحاظ واحدهای تئوری، عملی، اختصاصی و عمومی میشد.

 

میزان شهریه پیام نور چگونه است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

میزان شهریه پیام نور چگونه است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 5 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت 20:26
توسط avije | تعداد بازديد : 89 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

اعلام نیج دانشگاه آزاد طی دو مرحله میشد. از آنجایی که کنکور دانشگاه آزاد و دانشگاه سراسری چند سال اخیر ادغام شده است از این رو طی مرحله اول اعلام نیج، مشخص خواهد شد که آیا داوطلن هر دانشگاه مجاز به انتخاب رشته آن دانشگاه خواهند بود یا نه. مرحله بعد افرادی که متقاضی ورود به دانشگاه آزاد هستند دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را توجه به اولویت بندی خود ثبت میکنند. پس از گذشت حدود یک ماه اعلام نیج دانشگاه آزاد همزمان دانشگاه سراسری صورت میگیرد. البته این اعلام نیج فقط مورد انتخاب رشته اصلی میشد.

نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد به صورت مستقل اعلام میشود. به طور معمول نیمه دوم شهریور ماه نیج انتخاب رشته دانشگاه آزاد اعلام میشود و کلیه داوطلن مراجعه به سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org و رفتن به قسمت اعلام نیج، مشخصات پرونده خود را وارد کنند و نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.

اعلام نیج دانشگاه آزاد

نیج نهایی دانشگاه آزاد اعلام شد! قطعا شنیدن این خبر برای تمامی متقاضیان ورود به دانشگاه آزاد سرشار از استرس و هیجان میشد خصوصا زمانی که داوطلب هیچ اطلاعی از زمان اعلام نیج نداشته شد. از این رو اگر انتظار اعلام نیج نهایی میشید بهترین کار این است که به کمک مشاوره تحصیلی پیگیر شید هنگامی که نیج نهایی دانشگاه آزاد اعلام شد آمادگی لازم را داشته شید. مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی آویژه میتواند راهنمای مناسبی برای شما این زمینه شد و علاوه بر مطلع کردن شما از زمان اعلام نیج مسائل دیگری مانند شرایط ثبت نام، مراحل ثبت نام، تکمیل ظرفیت و. . . میتواند به شما کمک کند. زمانی که نیج نهایی دانشگاه آزاد اعلام شد مراجعه به سایت مربوطه متوجه شوید که چه رشته محلی پذیرش شده اید.

زمان اعلام نیج دانشگاه آزاد

زمان اعلام نیج دانشگاه آزاد برای ورودی ها و مراحل مختلف متفاوت است. چراکه اعلام نیج دانشگاه آزاد برای انتخاب رشته اصلی و تکمیل ظرفیت و همینطور مورد ورودی مهر ماه و ورودی بهمن ماه قطعا نمیتواند مشابه شد. مورد انتخاب رشته اصلی دانشگاه آزاد ید گفت که تکلیف این مرحله از دیگر مراحل مشخص تر است و همزمان اعلام نتیجه دانشگاه سراسری نیج دانشگاه آزاد نیز بر روی سایت دانشگاه قرار میگیرد که زمان آن معمولا هفته سوم شهریور ماه است. زمان اعلام نیج دانشگاه آزاد برای افرادی که رشته های بدون کنکور مهر ماه ثبت نام کرده اند نیز معمولا به همین صورت است.

اما مورد تکمیل ظرفیت مهر ماه نیج آن اواخر مهر ماه اعلام میشود و نیج تکمیل ظرفیت نیمه دوم نیز اواخر دی ماه مشخص خواهد شد. ید گفت که ریخ دقیقی برای هیچ یک از موارد فوق را نمیتوان از پیش اعلام کرد اما داوطلن میتوانند به کمک مشاوره تحصیلی پیگیر زمان دقیق اعلام نیج شند.

 

اعلام نیج بدون کنکور دانشگاه آزاد

اعلام نیج بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز حالت های مختلفی قابل بررسی است. به طور کل از تمامی رشته های دانشگاهی موجود حدود ۱۵% از رشته ها تنها از طریق کنکور قابل پذیرش هستند و این حساب میتوان گفت که بیش از ۸۰% از رشته ها دانشگاه های مختلف بدون کنکور قابل تحصیل میشند. دانشگاه آزاد نیز از این قضیه مستثنا نمیشد. زمان نیج دانشگاه آزاد برای رشته های بدون کنکور دو نیمه قابل بررسی است. اعلام نیج بدون کنکور دانشگاه آزاد برای نیمه مهر ماه معمولا هم زمان نیج سراسری و نیمه دوم شهریور خواهد بود. برای ورودی بهمن ماه رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز نیج معمولا هفته سوم دی ماه مشخص میشود پذیرش شدگان بتوانند بهمن ماه وارد دانشگاه شوند. ید گفت که پذیرش رشته های بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی میشد.

نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد

نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیز برای ورودی های مختلف قابل پیگیری میشد. دانشگاه آزاد پس از ثبت نام کامل دانشجویان پذیرفته شده مرحله اصلی انتخاب رشته و نیز دانشجویانی که برای رشته های بدون کنکور ثبت نام کرده اند، لیست رشته های دارای ظرفیت خود را به سازمان سنجش و پذیرش ارائه میدهد. برای رشته های بدون کنکور تمام افراد دارای مک دیپلم و برای رشته های دارای کنکور افرادی که کنکور مجاز به انتخاب رشته شده اند میتوانند تکمیل ظرفیت شرکت کنند. نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد برای نیمه اول اواخر مهر ماه اعلام میشود و نیج تکمیل ظرفیت نیمه دوم نیز معمولا هفته سوم دی ماه مشخص میشود. ید گفت که کلیه نیج تکمیل ظرفیت توسط سایت دانشگاه آزاد به نشانی  azmoon.orgمنتشر میشود.

نیج نهایی دانشگاه آزاد

نیج نهایی دانشگاه آزاد همان نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد میشد. دانشگاه آزاد دو نیمه از سال یعنی مهر ماه و بهمن ماه بصورت کنکوری و بدون کنکور دانشجو میپذیرد و از این رو هر کدام از این حالت ها زمان اعلام نیج ممکن است متفاوت شد. نیج نهایی دانشگاه آزاد مشخص خواهد کرد که فرد چه رشته محلی پذیرش شده است. شما به عنوان یک داوطلب میتوانید برای اطلاع از نتیجه انتخاب رشته خود ابتدا به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنید و منو بر روی قسمت اعلام نیج کلیک کنید سپس اطلاعات پرونده خود را قسمت تکمیل اطلاعات ج کنید وارد صفحه شخصی انتخاب رشته خود شوید و نیج خود را مشاهده کنید. کلیه نیج مربوط به انتخاب رشته دانشگاه آزاد توسط خود سایت دانشگاه آزاد و به صورت مستقل ارائه میشود.

 

نیج انتخاب رشته دانشگاه آزاد

نیج انتخاب رشته دانشگاه آزاد وجود ادغام کنکور سراسری و آزاد به صورت مجزا و از طریق سایت رسمی دانشگاه آزاد منتشر میشود. نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای آن دسته از رشته هایی که تنها بر اساس کنکور پذیرش میشوند مرحله اصلی همزمان نیج دانشگاه سراسری اعلام میشود. اما نیج انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای مرحله تکمیل ظرفیت به این صورت است که نیمه اول، تقری سه هفته پس از ثبت نام دانشجویان پذیرش شده یعنی اواخر مهر ماه نیج بر روی سایت قرار میگیرند.

مورد تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد نیز نیج نیمه دوم دی ماه اعلام میشوند و پذیرفته شدگان میتوانند از اول بهمن به دانشگاه بروند. پایان توجه به مراحل مختلف ثبت نام و تمدید مهلت ثبت نام، زمان اعلام نیج اکثر اوقات نوساناتی همراه است و بهتر است که داوطلن از طریق مراکز مشاوره تحصیلی پیگیر اعلام نیج دانشگاه آزاد شند.

سوالات متداول

۱٫ چگونه میتوان به نیج انتخاب رشته دانشگاه آزاد دسترسی پیدا کرد؟

داوطلن ید به سایت رسمی دانشگاه آزاد مراجعه کنند و وارد کردن کد پیگیری خود قسمت اعلام نیج، نتیجه انتخاب رشته خود را مشاهده کنند.

۲٫ نتیجه تکمیل ظرفیت نیمه های اول و دوم چه زمانی خواهد بود؟

ثبت نام تکمیل ظرفیت نیمه اول اوایل مهر ماه میشد و نتیجه آن نیز اواخر مهر ماه اعلام خواهد شد. ثبت نام تکمیل ظرفیت نیمه دوم نیز معمولا اوایل دی ماه میشد و نتیجه آن نیز اواخر دی ماه اعلام میشود.

۳٫ آیا نتیجه انتخاب رشته دانشگاه آزاد سایت سازمان سنجش قابل پیگیری است؟

توجه به اینکه چند سال اخیر کنکور سراسری و آزاد ادغام شده است برخی فکر میکنند که نتیجه انتخاب رشته آزاد نیز توسط سازمان سنجش منتشر میشود اما اینگونه نمیشد و نیج انتخاب رشته توسط سایت دانشگاه آزاد به نشانی azmoon.org منتشر میشود.

۴٫ چه افرادی میتوانند تکمیل ظرفیت آزاد شرکت کنند؟

برای رشته هایی که دارای کنکور هستند افرادی که نتیجه اول کنکور مجاز به انتخاب رشته دانشگاه آزاد شده اند میتوانند تکمیل ظرفیت شرکت کنند. برای رشته های بدون کنکور نیز افراد برای پذیرش رشته ها بر اساس سوابق تحصیلی ارزیابی میشوند و کلیه افراد دارای مک دیپلم متوانند شرکت کنند.

 

نیج نهایی دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام میشود؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

نیج نهایی دانشگاه آزاد چه زمانی اعلام میشود؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت 20:00
توسط avije | تعداد بازديد : 71 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۲

پذیرش دانشگاه پیام نور برای پذیرش بدون کنکور به صورت اینترنتی و غیر حضوری می شد، پس از انجام مرحله اینترنتی پذیرفته شدگان ید جهت ارائه اصل مدارک به صورت حضوری به مرکز آموزشی مربوطه مراجعه کنند. ثبت نام دانشگاه پیام نور دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و به صورت آزمون یا بدون کنکور می شد، قابل توجه افرادی که ثبت نام دانشگاه پیام نور را انجام داده اند، تنها می توانند یکی از رشته های بدون آزمون یا آزمون ثبت نام کنند. شما ید به طور کامل و از طریق یک مشاوره تحصیلی از رشته های مختلف پیام نور اطلاعات کسب کنید، چرا که مقوله انتخاب رشته دانشگاه هایی مانند پیام نور که می توان بدون کنکور هم ثبت نام کرد بسیار مهم است. لذا داوطلن دانشگاه پیام نور می توانند از مرکز مشاوره تحصیلی آویژه استفاده کنند.

مهلت پذیرش دانشگاه پیام نور

مهلت پذیرش دانشگاه پیام نور برای هر دو نوع ثبت نام فرق دارد، ابتدا ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور را بررسی میکنیم. متقاضیان بهمن ماه می توانند از اول دی ماه اقدام به ثبت نام کنند و اوایل بهمن ماه به مدت یک هفته مهلت ثبت نام دانشگاه پیام نور را دارند. داوطلن بهمن ماه ید ثبت نام خود را به صورت حضوری انجام بدهند.

داوطلن ابتدا ید هزینه دانلود دفترچه ثبت نام انتخاب رشته را پرداخت کنند، سپس سوابق تحصیلی داوطلن بررسی میشود و بر حسب آن پذیرش میشوند. داوطلنی که برای ورودی مهر ماه قصد ادامه تحصیل دارند می توانند از اواخر اسفند ماه اوایل شهریور ماه جهت ثبت نام اقدام نمایند، متقاضیان مهر ماه ید به صورت اینترنتی ثبت نام خود را انجام دهند. این گروه نیز بر حسب نتیجه آزمون خود کد رشته های مورد علاقه را انتخاب میکنند، پس از بررسی های لازمه توسط سازمان سنجش پذیرش انجام میشود.

مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور

مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور چه زمینه هایی می تواند دانشجویان را راهنمایی کند؟ یک مشاوره تحصیلی ید بتواند تمامی اطلاعاتی که جهت ثبت نام و ادامه تحصیل نیاز دارید را اختیار شما بگذارد. مثلا مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور ید اطلاعات کامل مورد زمان ثبت نام، مهلت ثبت نام پیام نور، انتخاب رشته و تمامی موارد دیگر را اختیار شما بگذارد. علاوه بر این ید شما را از تمامی شرایط، قوانین و مدارک لازم جهت ثبت نام آگاه سازد.

نکته مهم دیگر که برای داوطلن پیام نور ممکن است بسیار مهم شد کلاس های سی این دانشگاه می شد. از آنجایی که منابع سی دانشگاه پیام نور تمامی دانشگاه های این مرکز یکسان است، لذا داوطلن می توانند آگاهی از منابع سی واحدهای خود به صورت غیر حضوری نیز س بخوانند. این نکته برای دانشجویان شاغل و یا مهل بسیار مهم است.

 

شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور

شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش اعلام می شود. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو جذب میکند. علاوه بر این ثبت نام دانشگاه پیام نور به دو صورت آزمون و یا بدون کنکور می شد. دانشگاه پیام نور دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه ثبت نام دارد، شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور برای ورودی مهر ماه مرداد ماه و به صورت همزمان انتخاب رشته انجام می شود. ورودی های بهمن ماه نیز از نیمه دوم دی ماه میتوانند جهت تکمیل ظرفیت اقدام نمایند. داوطلن فراگیر نیز آن ماه و به صورت حضوری است. برای اطلاع دقیق از شروع ثبت نام پیام نور میتوانید از مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور و یا کانال اطلاع رسانی تلگرام این دانشگاه عضو شوید.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور برای داوطلن فراگیر این است که هر داوطلب توجه به علاقه خود تنها می تواند یک رشته شرکت کند. مورد دیگر شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی به صورت آزمون و بدون آزمون می شد. آزمون از طریق کنکور سراسری می شد که پس از اعلام نیج اولیه می توانند مرداد ماه ۱۵۰ رشته جهت انتخاب رشته خود اقدام نمایند. برای رشته های بدون کنکور نیز مرداد ماه و آن ماه می توانند بدون نیاز به آزمون و بر حسب سوابق تحصیلی اقدام به انتخاب رشته نمایند، نکته مهم برای رشته های بدون کنکور این است که داوطلن حتما ید دارای مک پیش دانشگاهی و یا کاردانی شند.

ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد به صورت فراگیر نیمه دوم مهر ماه انجام می شود. که میتوانید دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته را سایت سازمان سنجش دانلود کنید. آزمون فراگیر نیز اوایل دی ماه و به صورت سراسری میشد، اعلام نیج نیز اواسط بهمن ماه می شد.

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور تصویر از صفحه اول و سوم شناسنامه، تصویر مشخص و کامل از کارت ملی، شش قطعه عکس سه چهار از دانشجوی متقاضی جهت ثبت نام لازم است. از دیگر مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور مکی است که وضعیت نظام وظیفه آقایان را مشخص کند، مانند کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت، گواهی مک دیپلم و مک پیش دانشگاهی، گواهی اشتغال به کار و حکم کار گزینی ویژه ثبت نام کارمندان. برای ثبت نام حضوری نیز مدارکی که ذکر خواهیم کرد لازم است. اصل شناسنامه به همراه دو برگ کپی، اصل  کارت ملی و کپی، اصل و کپی گواهی دیپلم و گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی، اصل و یک برگ از ریز نمرات دوره دیپلم و پیش دانشگاهی، فرم ئیدیه حکم ایثارگری و.. نمونه هایی از مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری و غیر حضوری می شند.

 


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور

شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور مانند هر دانشگاه غیر دولتی شامل دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغییر می شد. شهریه ثابت که بر حسب سال ورود به دانشگاه و نوع رشته مشخص می شود و طول تحصیل تغییری نمیکند. اما ممکن است سالانه صدی افزایش پیدا کند. بخش دیگر شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور که شهریه متغییر است به واحد های ترمی بستگی دارد. اینکه هر ترم چه تعداد واحد اخذ شده است؟ از واحدهای ترمی چه تعداد واحد تئوری یا عملی وجود دارد، واحدهای اختصاصی و عمومی عواملی هستند که میزان شهریه ثیر میگذارند .میزان شهریه رشته های آزمون و بدون آزمون تفاوتی ندارد و یکسان است. علاوه بر شهریه دانشجویان پیام نور حق بیمه و خدمات نیز پرداخت میکنند.

سوالات متداول

۱٫ ثبت نام بدون کنکور، آزمون و فراگیر پیام نور چه زمانی انجام می شود؟

زمان ثبت نام بدون کنکور، آزمون و فراگیر پیام نور برای رشته های بدون کنکور مرداد ماه و آن ماه می شد. مقطع کارشناسی ارشد نیمه دوم مهر ماه، داوطلن فراگیر اواسط بهمن ماه است.

۲٫ مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه پیام نور چیست؟

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور شامل، تصویر، کپی و اصل کارت ملی، تصویر، کپی و اصل شناسنامه، تصویر کپی و اصل گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی برای ثبت نام اینترنتی و حضوری می شد.

۳٫ شهریه دانشگاه پیام نور چه ق است؟

شهریه دانشگاه پیام نور به صورت ثابت و متغییر است، ثابت بر حسب سال ورود و رشته می شد. متغییر بر حسب تعداد واحدهای ترمی و نوع واحد ها می شد.

 

شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط پذیرش دانشگاه پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۷ آبان ۱۳۹۸ساعت 0:50
توسط avije | تعداد بازديد : 92 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

ثبت نام دانشگاه سراسری چه زمانی است؟ مهلت ثبت نام چند روز است؟ ثبت نام به چه صورت انجام می شود؟ این ها از مواردی است که سوال بسیاری از داوطلن است. متقاضیان دانشگاه سراسری ید آزمون سراسری ثبت نام کنند و ریخ معلوم جلسه آزمون شرکت کنند. هر ساله جهت اطلاع رسانی به داوطلن سازمان سنجش زمان ثبت نام را سایت خود منتشر میکند. داوطلن پیش از تکمیل فرم ثبت نام، ید دفترچه ثبت نام را به طور کامل مطالعه کنند و صورت داشتن شرایط، جهت خرید کارت اعتری و پرداخت هزینه ثبت نام اقدام نمایند. ممکن است هر فردی مورد تمامی مسائل دانشگاهی و ثبت نام دانشگاه سراسری اطلاعات کافی را نداشته شد. لذا وجود یک مشاور تحصیلی بسیار ضروری است، شما می توانید برای کسب آگاهی های لازم از خدمات مشاوره تحصیلی مرکز مشاوره کنکور آویژه بهره مند شوید.

مهلت ثبت نام دانشگاه سراسری

مهلت ثبت نام دانشگاه سراسری به طور دقیق توسط سازمان سنجش اعلام می شود. داوطلنی که تمایل به ثبت نام دانشگاه سراسری دارند ید ابتدا جهت ثبت نام اقدام کنند، سپس آزمون سراسری شرکت کنند. ثبت نام دانشگاه سراسری معمولا هشت روز است. اما سازمان سنجش مهلت ثبت نام دانشگاه سراسری را طی دو مرحله، یعنی تمدید مهلت و مهلت مجدد جهت ثبت نام افرادی که نتوانسته اند اقدام کنند تکرار میکند. لذا ثبت نام سراسری معمولا از اواسط بهمن ماه آغاز میشود و اوایل اسفند ماه ادامه پیدا میکند .همانطور که میدانید چند سالی است که کنکور آزاد و کنکور سراسری ادغام شده است و دیگر دفترچه جدایی به عنوان دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد وجود ندارد. داوطلن شرکت آزمون سراسری ید دفترچه ثبت نام را دقت مطالعه کنند و صورت داشتن شرایط جهت پرداخت هزینه ثبت نام و یافت کارت اعتری اقدام نمایند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


مشاوره ثبت نام دانشگاه سراسری

مشاوره ثبت نام دانشگاه سراسری ید بتواند تمام اطلاعات را زمینه پنج گروه آموزشی داشته شد. این پنج گروه شامل رشته تجربی، ریاضی، انسانی، زن و هنر می شد. لازم است بدانید که گروه زن و هنر جزء رشته های شناور هستند و تنها می توان کنار یکی از رشته های اصلی یکی از رشته های شناور را نیز انتخاب کرد. یک مشاوره ثبت نام دانشگاه سراسری ید بتواند تمامی نکات و شرایط کنکور را اختیار مراجعین خود بگذارد.

به طور مثال زمان ثبت نام، مهلت ثبت نام دانشگاه سراسری، انتخاب رشته، شرایط و بسیاری از سوالات رایج متقاضیان نمونه های از اطلاعات یک مشاور کنکور می شد. علاوه بر این یک مشاوره ید مرحله اول هدف و انگیزه داوطلب را بشناسد، از علایق، استعداد و مهارت او آگاه شود و نظر گرفتن شرایط مختلف تحصیلی بتواند به بهترین حالت ممکن یک انتخاب رشته موفق را برای داوطلب انجام دهد.

 

شروع ثبت نام دانشگاه سراسری

شروع ثبت نام دانشگاه سراسری هر ساله زمسن و معمولا بهمن ماه انجام می شود .این آزمون بین پنج گروه آزمایشی یعنی ریاضی، تجربی، انسانی، زن و هنر می شد. از این پنج شاخه سه رشته، یعنی تجربی و ریاضی و انسانی جزء رشته های اصلی می شد. دو رشته دیگر یعنی زن و هنر رشته های شناور می شند. این رقابت بر سر پذیرش دانشگاه های روزانه، شنه، پردیس و خودگردان، غیرانتفاعی، مجازی و پیام نور می شد. برای آگاهی از شروع ثبت نام دانشگاه سراسری می توانید جدول زمان بندی که توسط سازمان سنجش منتشر می شود را بررسی کنید.

راه دیگر عضویت کانال اطلاع رسانی تلگرام می شد. ثبت نام دانشگاه سراسری معمولا از اواسط بهمن ماه و به مدت هشت روز می شد. پس از پایان مهلت ثبت نام سازمان سنجش طی دو مرحله، یکر تمدید مهلت ثبت نام دانشگاه سراسری و ر دیگر عنوان مهلت مجدد، فرصت را اختیار افرادی میگذارد که کنون موفق به ثبت نام نشده اند. به این ترتیب ثبت نام دانشگاه سراسری معمولا از اواسط بهمن ماه اوایل اسفند ماه ادامه دارد.

شرایط ثبت نام دانشگاه سراسری

شرایط ثبت نام دانشگاه سراسری مجموعه ای از قواعد و قوانینی است که هر داوطلبی مستلزم به رعایت آن ها می شد. به طور مثال داشتن گواهی دیپلم نظام قدیم یا جدید و گواهی پیش دانشگاهی جهت ثبت نام ضروری می شد، دانش آموزانی که قصد شرکت کنکور سراسری را دارند حتما ید پایان شهریور مک خود را یافت کنند. مورد افردای که مقطع تحصیلی خود را به پایان رسانده اند و اکنون قصد ادامه تحصیل و شرکت آزمون را دارند ارائه مک ۳۱ شهریور الزامی است. داوطلنی که دیپلم نظام جدید دارند پایان مرداد ماه مهلت ارائه مدارک را دارند. داوطلبی که سال گذشته آزمون داده است و دانشگاه های غیر روزانه پذیرش شده است، بدون انصراف از دانشگاه فعلی می تواند آزمون سراسری مجددا شرکت کند، اینها نمونه هایی از شرایط ثبت نام دانشگاه سراسری می شند .

مدارک ثبت نام دانشگاه سراسری

مدارک ثبت نام دانشگاه سراسری مواردی است که ابتدا جهت ثبت نام اینترنتی و سپس برای ثبت نام حضوری الزامی است. اصل گواهی پایان دوره دیپلم نظام جدید متوسطه. اصل شناسنامه و دو کپی از کل صفحات، ارائه مک معافیت دائم، موقت و گواهی که وضعیت نظام وظیفه داوطلن را مشخص کند. برای کارمندان نیز اصل مک مرخصی سالانه و یا تعهد نامه ای که موافقت بی قید و شرط سازمان مربوطه را برای تحصیل کارمند خود مشخص کند الزامی است. این ها برخی از مدارکی بودند که جهت استخدام حضوری ید داوطلب ارائه دهد. اما برای ثبت نام اینترنتی بهتر است این مدارک را تهیه نموده، سپس اقدام به ثبت نام کنید. تصویر کامل و واضح زمینه سفید از کارت ملی، تصویر از صفحه اول و صفحه سوم شناسنامه، تصویر گواهی پیش دانشگاهی و دیپلم. نمونه هایی از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام غیر حضوری می شند.

 

امکان ثبت نام دانشگاه سراسری

امکان ثبت نام دانشگاه سراسری برای پنج گروه آزمایشی ریاضی، تجربی، انسانی، فنی و حرفه ای و کار و دانش وجود دارد. رقابت میان داوطلن این پنج گروه بر سر ثبت نام دانشگاه های روزانه، شنه، پردیس و خودگردان، غیر انتفاعی و پیام نور است. داوطلنی که دارای مک دیپلم نظام قدیم یا جدید هستند می توانند برای رشته های کنکور و یا بدون کنکور دانشگاه سراسری شرکت کنند. رشته های کنکور که پس از اعلام نیج توجه به رتبه ای که داوطلب آزمون سراسری کسب کرده است ثبت نام را آغاز میکنند. امکان ثبت نام دانشگاه سراسری برای رشته های بدون کنکور نیز صورت مجاز بودن سوابق تحصیلی و معدل دیپلم وجود دارد. داوطلن ید توجه به سوابق تحصیلی میان رشته های بدون کنکور کد رشته های مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

سوالات متداول

۱٫ زمان و مهلت ثبت نام دانشگاه سراسری چگونه است؟

زمان و مهلت ثبت نام دانشگاه سراسری از اواسط بهمن به مدت ۸ روز زمان ثبت نام است، این مهلت معمولا طی دو مرحله و اوایل اسفند ماه تمدید می شود.

۲٫ شرایط مهم ثبت نام دانشگاه سراسری چیست؟

شرایط مهم ثبت نام دانشگاه سراسری شرایط عمومی و اختصاصی هستند، مانند نداشتن سابقه شرکت گروه های مخالف جمهوری اسلامی یا داشتن مک دیپلم نظام قدیم یا جدید.

۳٫ مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه سراسری چیست؟

مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه سراسری شامل اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی، اصل و کپی مک دیپلم و پیش دانشگاهی، مک معافیت دائم، موقت و یا کارت پایان خدمت می شند..

 

ثبت نام دانشگاه سراسری

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام دانشگاه سراسری

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 11 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 21:27
توسط avije | تعداد بازديد : 70 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

ثبت نام دانشگاه پیام نور برای پذیرش بدون کنکور به صورت اینترنتی و غیر حضوری می شد، پس از انجام مرحله اینترنتی پذیرفته شدگان ید جهت ارائه اصل مدارک به صورت حضوری به مرکز آموزشی مربوطه مراجعه کنند. ثبت نام دانشگاه پیام نور دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و به صورت آزمون یا بدون کنکور می شد، قابل توجه افرادی که ثبت نام دانشگاه پیام نور را انجام داده اند، تنها می توانند یکی از رشته های بدون آزمون یا آزمون ثبت نام کنند. شما ید به طور کامل و از طریق یک مشاوره تحصیلی از رشته های مختلف پیام نور اطلاعات کسب کنید، چرا که مقوله انتخاب رشته دانشگاه هایی مانند پیام نور که می توان بدون کنکور هم ثبت نام کرد بسیار مهم است. لذا داوطلن دانشگاه پیام نور می توانند از مرکز مشاوره تحصیلی آویژه استفاده کنند.

مهلت ثبت نام دانشگاه پیام نور

مهلت ثبت نام دانشگاه پیام نور برای هر دو نوع ثبت نام فرق دارد، ابتدا ثبت نام دانشگاه پیام نور بدون کنکور را بررسی میکنیم. متقاضیان بهمن ماه می توانند از اول دی ماه اقدام به ثبت نام کنند و اوایل بهمن ماه به مدت یک هفته مهلت ثبت نام دانشگاه پیام نور را دارند. داوطلن بهمن ماه ید ثبت نام خود را به صورت حضوری انجام بدهند.

داوطلن ابتدا ید هزینه دانلود دفترچه ثبت نام انتخاب رشته را پرداخت کنند، سپس سوابق تحصیلی داوطلن بررسی میشود و بر حسب آن پذیرش میشوند. داوطلنی که برای ورودی مهر ماه قصد ادامه تحصیل دارند می توانند از اواخر اسفند ماه اوایل شهریور ماه جهت ثبت نام اقدام نمایند، متقاضیان مهر ماه ید به صورت اینترنتی ثبت نام خود را انجام دهند. این گروه نیز بر حسب نتیجه آزمون خود کد رشته های مورد علاقه را انتخاب میکنند، پس از بررسی های لازمه توسط سازمان سنجش پذیرش انجام میشود.

مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور

مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور چه زمینه هایی می تواند دانشجویان را راهنمایی کند؟ یک مشاوره تحصیلی ید بتواند تمامی اطلاعاتی که جهت ثبت نام و ادامه تحصیل نیاز دارید را اختیار شما بگذارد. مثلا مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور ید اطلاعات کامل مورد زمان ثبت نام، مهلت ثبت نام دانشگاه پیام نور، انتخاب رشته و تمامی موارد دیگر را اختیار شما بگذارد. علاوه بر این ید شما را از تمامی شرایط، قوانین و مدارک لازم جهت ثبت نام آگاه سازد.

نکته مهم دیگر که برای داوطلن پیام نور ممکن است بسیار مهم شد کلاس های سی این دانشگاه می شد. از آنجایی که منابع سی دانشگاه پیام نور تمامی دانشگاه های این مرکز یکسان است، لذا داوطلن می توانند آگاهی از منابع سی واحدهای خود به صورت غیر حضوری نیز س بخوانند. این نکته برای دانشجویان شاغل و یا مهل بسیار مهم است.

 

شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور

شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور توسط سازمان سنجش اعلام می شود. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو جذب میکند. علاوه بر این ثبت نام دانشگاه پیام نور به دو صورت آزمون و یا بدون کنکور می شد. دانشگاه پیام نور دو نوبت مهر ماه و بهمن ماه ثبت نام دارد، شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور برای ورودی مهر ماه مرداد ماه و به صورت همزمان انتخاب رشته انجام می شود. ورودی های بهمن ماه نیز از نیمه دوم دی ماه میتوانند جهت تکمیل ظرفیت اقدام نمایند. داوطلن فراگیر نیز آن ماه و به صورت حضوری است. برای اطلاع دقیق از شروع ثبت نام دانشگاه پیام نور میتوانید از مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور و یا کانال اطلاع رسانی تلگرام این دانشگاه عضو شوید.

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور برای داوطلن فراگیر این است که هر داوطلب توجه به علاقه خود تنها می تواند یک رشته شرکت کند. مورد دیگر شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی به صورت آزمون و بدون آزمون می شد. آزمون از طریق کنکور سراسری می شد که پس از اعلام نیج اولیه می توانند مرداد ماه ۱۵۰ رشته جهت انتخاب رشته خود اقدام نمایند. برای رشته های بدون کنکور نیز مرداد ماه و آن ماه می توانند بدون نیاز به آزمون و بر حسب سوابق تحصیلی اقدام به انتخاب رشته نمایند، نکته مهم برای رشته های بدون کنکور این است که داوطلن حتما ید دارای مک پیش دانشگاهی و یا کاردانی شند.

ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد به صورت فراگیر نیمه دوم مهر ماه انجام می شود. که میتوانید دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته را سایت سازمان سنجش دانلود کنید. آزمون فراگیر نیز اوایل دی ماه و به صورت سراسری میشد، اعلام نیج نیز اواسط بهمن ماه می شد.

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور تصویر از صفحه اول و سوم شناسنامه، تصویر مشخص و کامل از کارت ملی، شش قطعه عکس سه چهار از دانشجوی متقاضی جهت ثبت نام لازم است. از دیگر مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور مکی است که وضعیت نظام وظیفه آقایان را مشخص کند، مانند کارت پایان خدمت و یا کارت معافیت، گواهی مک دیپلم و مک پیش دانشگاهی، گواهی اشتغال به کار و حکم کار گزینی ویژه ثبت نام کارمندان. برای ثبت نام حضوری نیز مدارکی که ذکر خواهیم کرد لازم است. اصل شناسنامه به همراه دو برگ کپی، اصل  کارت ملی و کپی، اصل و کپی گواهی دیپلم و گواهی پایان دوره پیش دانشگاهی، اصل و یک برگ از ریز نمرات دوره دیپلم و پیش دانشگاهی، فرم ئیدیه حکم ایثارگری و.. نمونه هایی از مدارک لازم جهت ثبت نام حضوری و غیر حضوری می شند.

 


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور

شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور مانند هر دانشگاه غیر دولتی شامل دو بخش شهریه ثابت و شهریه متغییر می شد. شهریه ثابت که بر حسب سال ورود به دانشگاه و نوع رشته مشخص می شود و طول تحصیل تغییری نمیکند. اما ممکن است سالانه صدی افزایش پیدا کند. بخش دیگر شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور که شهریه متغییر است به واحد های ترمی بستگی دارد. اینکه هر ترم چه تعداد واحد اخذ شده است؟ از واحدهای ترمی چه تعداد واحد تئوری یا عملی وجود دارد، واحدهای اختصاصی و عمومی عواملی هستند که میزان شهریه ثیر میگذارند .میزان شهریه رشته های آزمون و بدون آزمون تفاوتی ندارد و یکسان است. علاوه بر شهریه دانشجویان پیام نور حق بیمه و خدمات نیز پرداخت میکنند.

سوالات متداول

۱٫ ثبت نام بدون کنکور، آزمون و فراگیر پیام نور چه زمانی انجام می شود؟

زمان ثبت نام بدون کنکور، آزمون و فراگیر پیام نور برای رشته های بدون کنکور مرداد ماه و آن ماه می شد. مقطع کارشناسی ارشد نیمه دوم مهر ماه، داوطلن فراگیر اواسط بهمن ماه است.

۲٫ مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه پیام نور چیست؟

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور شامل، تصویر، کپی و اصل کارت ملی، تصویر، کپی و اصل شناسنامه، تصویر کپی و اصل گواهی دیپلم و پیش دانشگاهی برای ثبت نام اینترنتی و حضوری می شد.

۳٫ شهریه دانشگاه پیام نور چه ق است؟

شهریه دانشگاه پیام نور به صورت ثابت و متغییر است، ثابت بر حسب سال ورود و رشته می شد. متغییر بر حسب تعداد واحدهای ترمی و نوع واحد ها می شد.

 

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط ثبت نام دانشگاه پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 9 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 21:07
توسط avije | تعداد بازديد : 72 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

نیج دانشگاه پیام نور شرایط مختلفی قابل بررسی است. دانشگاه پیام نور از دانشگاه های سراسری کشور میشد و توجه به تنوع رشته ای و سهولت ادامه تحصیل این مرکز آموزشی و همچنین معتبر بود مک اعطایی دانشگاه پیام نور، هر ساله دانش دوسن بسیاری را به خود جذب میکند. از آنجایی که دانشگاه پیام نور مقاطع تحصیلی مختلف دو نیمه از سال یعنی هم مهر ماه و هم بهمن ماه به صورت تکمیل ظرفیت دانشجو میپذیرد و از طرفی، هم رشته های دارای کنکور و هم رشته های متعددی را به صورت بدون کنکور ارائه میدهد از این رو برای اطلاع از نیج دانشگاه پیام نور برای هر کدام از شرایط فوق، بهتر است از مشاوره تحصیلی بهره ببرید. این خصوص مرکز مشاوره تحصیلی آویژه میتواند تمام اطلاعات لازم را اختیار شما قرار دهد.

اعلام نیج دانشگاه پیام نور

اعلام نیج دانشگاه پیام نور مسئله ای است که همیشه برای داوطلن سوال های بسیاری روبرو بوده است. از آنجایی که این مرکز آموزشی از دانشگاه های سراسری میشد، اکثر مواقع نیج دانشگاه پیام نور توسط سایت سازمان سنجش منتشر میشود. برای آن دسته از رشته های دانشگاه پیام نور که دارای کنکور هستند همزمان اعلام نیج دانشگاه سراسری،  نیج دانشگاه پیام نور نیز اعلام میشود که معمولا نیمه دوم شهریور ماه است. اعلام نیج دانشگاه پیام نور برای رشته های بدون کنکور به دو صورت است. برای ورودی مهر ماه معمولا نیج همزمان نیج سراسری اعلام میشود که ممکن است توسط خود سایت دانشگاه پیام نور و یا سایت سازمان سنجش شد. برای رشته های بدون کنکور بهمن ماه که غالب تکمیل ظرفیت است نیج یا توسط سایت دانشگاه و یا به صورت تماس تلفنی نیمه دوم دی ماه اعلام میشود.

زمان نیج دانشگاه پیام نور

زمان اعلام نیج دانشگاه پیام نور از آنجایی که این دانشگاه وضعیت های مختلفی دانشجو میپذیرد مختلف میشد. اعلام نیج دانشگاه پیام نور هم توسط سایت سازمان سنجش و هم توسط خود دانشگاه پیام نور صورت میگیرد. زمان اعلام نیج دانشگاه پیام نور برای داوطلنی که ورودی مهر ماه رشته های کنکوری هستند اواسط شهریور ماه انجام میگیرد اما ریخ مشخص آن چند روز قبل از اعلام نیج معلوم نمیشد.

رشته های بدون کنکور این مرکز که ۸۵% از رشته های دانشگاه پیام نور هستند نیز هم مهر ماه و هم بهمن ماه قابل ثبت نام هستند که ورودی های مهر ماه اواخر شهریور و ورودی های بهمن ماه اواخر دی ماه میتوانند پیگیر نیج ثبت نام خود از طریق سایت دانشگاه پیام نور شند. توجه به مطالب ذکر شده داوطلن میتوانند برای اطلاع از زمان دقیق اعلام نیج دانشگاه پیام نور از مراکز مشاوره تحصیلی کمک بگیرند.

 

اعلام نیج بدون کنکور دانشگاه پیام نور

اعلام نیج بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای ورودی های مهر ماه و ورودی های بهمن ماه کاملا متفاوت است و حتی نحوه ثبت نام این دو ورودی نیز یکدیگر فرق دارد. زمان نیج دانشگاه پیام نور برای رشته های بدون کنکور مهر ماه معمولا همزمان اعلام نیج نهایی دانشگاه سراسری است و اغلب موارد توسط خود سایت سازمان سنجش صورت میگیرد اما ممکن است به صورت مستقل و از طریق سایت رسمی دانشگاه پیام نور نیز منتشر شود. اعلام نیج بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای ورودی بهمن ماه که غالب تکمیل ظرفیت میشد نیز معمولا از نیمه دوم دی ماه و توسط خود دانشگاه پیام نور منتشر میشود. هر کدام از شرایط میتوانید به کمک مشاوره تحصیلی پیگیر زمان دقیق اعلام نیج و چگونگی مشاهده نیج خود شید.

نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور

نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور را برای دو حالت میتوان نظر گرفت. حالت اول مسئله تکمیل ظرفیت رشته های دارای کنکور مطرح است. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور رشته های متنوع و متعددی را ارائه میدهد که میتوان گفت از میان این رشته ها ۱۵% دارای کنکور میشند که تنها از طریق کنکور سراسری میتوان آن ها پذیرش شد.

اعلام نتیجه شرکت تکمیل ظرفیت این رشته ها بطور معمول ده روز پس از ثبت نام و تقری اواخر مهر ماه میشد. ثبت نام تکمیل ظرفیت رشته های دارای کنکور نیز پس از ثبت نام کامل دانشجوهای پذیرش شده انتخاب رشته اصلی انجام میگیرد. اما ید بدانید که نزدیک به ۸۵% از رشته های دانشگاه پیام نور بدون کنکور ارائه میشوند و تکمیل ظرفیت این رشته ها غال مربوط به ورودی بهمن ماه میشود و نیج تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور برای ورودی های بهمن ماه به طور معمول نیمه دوم دی ماه منتشر میشود که اکثرا توسط خود دانشگاه پیام نور اعلام میشوند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


نیج نهایی دانشگاه پیام نور

نیج نهایی دانشگاه پیام نور یا همان نتیجه انتخاب رشته دانشگاه پیام نور وضعیت های مختلف فرق میکند. اگر شما داوطلب رشته های دارای کنکور این مرکز آموزشی هستید و به دنل پذیرش مرحله اصلی انتخاب رشته میشید ید بدانید که نیج این مرحله از انتخاب رشته همزمان نیج دانشگاه سراسری و توسط سایت سازمان سنجش اعلام میشوند. شما میتوانید منو سایت، رفتن به قسمت اعلام نیج دانشگاه پیام نور و وارد کردن مشخصات پرونده خود، نیج را مشاهده کنید. برای داوطلن مرحله تکمیل ظرفیت نیز که معمولا ورودی های بهمن دانشگاه پیام نور هستند نیج از نیمه دوم دی ماه به بعد اعلام خواهند شد. اعلام نیج توسط سایت دانشگاه پیام نور است و حتی ممکن است به صورت تماس تلفنی از طرف دانشگاه صورت بگیرد.

 


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


نیج انتخاب رشته دانشگاه پیام نور

نیج انتخاب رشته دانشگاه پیام نور مشخص خواهد کرد که آیا رشته و واحد آموزشی مد نظر خود پذیرش شده اید یا خیر. اگر شما به عنوان داوطلب تحصیل دانشگاه پیام نور موفق نشده اید که مرحله اصلی انتخاب رشته پذیرش شوید جای نگرانی وجود ندارد چراکه بیش از ۸۰% از رشته های این دانشگاه بدون کنکور نیز دانشجو میپذیرند و شما به راحتی میتوانید تنها بر اساس سوابق تحصیلی این رشته ها ثبت نام کنید. نیج انتخاب رشته دانشگاه پیام نور برای این دسته از رشته ها نیز نیمه اول معمولا همزمان نیج دانشگاه سراسری و نیمه بهمن ماه از نیمه دوم دی به بعد و توسط سایت دانشگاه پیان نور اعلام میشود.

سوالات متداول

۱٫ آیا تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور فقط برای رشته های بدون کنکور است؟

ید گفت که خیر، تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور هم برای رشته های بدون کنکور و هم برای رشته های دارای کنکور است اما شکل پذیرش هر کدام متفاوت است. شرایط پذیرش، نحوه اعلام نیج، زمان اعلام نیج و نحوه ثبت نام هردو مورد دارای تفاوت هایی میشد.

۲٫ نیج انتخاب رشته دانشگاه پیام نور را چگونه میتوانیم پیگیری کنیم؟

نیج انتخاب رشته دانشگاه پیام نور یا توسط سایت سازمان سنجش منتشر میشود یا توسط سایت دانشگاه پیام نور، هر دو حالت مراجعه به سایت و رفتن به قسمت اعلام نیج میتوانید وارد کردن مشخصات، نتیجه خود را مشاهده کنید. البته ممکن است نیج تکمیل ظرفیت بهمن ماه به صورت تماس تلفنی از طرف دانشگاه به دانشجوی پذیرش شده اعلام شود.

۳٫ شرایط ثبت نام و پذیرش تکمیل ظرفیت دانشگاه پیام نور چه چیزی میشد؟

برای رشته های دارای کنکور، تکمیل ظرفیت برای افرادی مجاز است که کنکور سراسری شرکت کرده شند و مجاز به انتخاب رشته شده شند. اما برای رشته های بدون کنکور ثبت نام تنها بر اساس سوابق تحصیلی میشد و افراد داری مک دیپلم، بر اساس معدل دیپلم ارزیابی و پذیرش میشوند.

 

اعلام نیج دانشگاه پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

اعلام نیج دانشگاه پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 13 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 20:27
توسط avije | تعداد بازديد : 92 | لينك ثابت
۴٫۰
۰۱

پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی یکی از موضوعاتی است که میتواند به متقاضیان ورود به دانشگاه کمک کند راحت تر رشته های دانشگاهی مشغول به تحصیل شوند. سال های گذشته شاهد تغییرات وسیعی سیستم آموزشی کشور بوده ایم که امکان تحصیل رشته های بدون کنکور یکی از مهم ترین این تغییرات بوده است. دانشگاه پیام نور یکی از اصلی ترین دانشگاه هایی است که رشته های بدون کنکور را ارائه داده است. ید به این نکته اشاره کنیم که این دانشگاه نسبت به دانشگاه های دیگر مزیت هایی دارد که همین امر موجب شده است علاقه مندان و طرفداران خود را داشته شد. برخی از مزیت های دانشگاه پیام نور به شرح زیر میشد:

 • میزان شهریه کمتر نسبت به سایر دانشگاه ها
 • اختیاری بودن حضور کلاس های س برای دانشجویان
 • معتبر بودن مک این دانشگاه و…

پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

توجه به مطالب گفته شده میتوان استنط کرد که تحصیل دانشگاه پیام نور برای بسیاری از افراد از جمله افراد شاغل بسیار مطلوب میشد. همچنین نکته ی دیگر این است که تحصیل هر دانشگاه و موسسه آموزش عالی نیازمند داشتن شرایط و رعایت قوانین خاصی میشد. این موضوع ره ی پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیز صدق میکند. لذا داوطلن ید از این قوانین و مقررات اطلاع کامل داشته شند بتوانند راحت تر برای پذیرش و ثبت نام اقدام کنند. یکی از راه هایی که میتواند به متقاضیان کمک کند استفاده از مشاوره تحصیلی میشد. داوطلن میتوانند مراجعه به مرکز مشاوره تحصیلی آویژه به پاسخ ست تمام سوالات خود حیطه ی پذیرش بدون کنکور دانشگاه پیام نور، دست یابند. ادامه ی این مقاله نیز سعی شده است اطلاعات مفیدی ره پذیرش بدون کنکور ارائه شود.

شرایط پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

شرایط پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی یکی از موضوعات مهمی است که داوطلن سوالات مهمی ره این موضوع مواجه هستند. همانطور که میدانید لازمه ی ورود به هر دانشگاه داشتن یکسری شرایط عمومی و یکسری شرایط اختصاصی مربوط به آن دانشگاه میشد. شرایط عمومی لازم برای تحصیل رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور شامل عدم فساد اخلاقی، عدم اعتیاد به مواد مخ، اعتقاد داشتن به دین اسلام و یا یکی از ادیان پذیرفته شده قانون اساسی، نداشتن هیچگونه دشمنی نظام جمهوری اسلامی ایران و… میشد. متقاضیان تحصیل دانشگاه ها ید واجد تمام این شرایط شند. علاوه بر این موارد از دیگر شرایط پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی میتوان به داشتن مک تحصیلی مورد یید دانشگاه و سازمان سنجش اشاره کرد. این مک میتواند مک دیپلم نظام قدیم، دیپلم نظام جدید، مک پیش دانشگاهی و یا مک کاردانی شد.

ره ی افرادی که رشته های فنی و حرفه ای تحصیل کرده اند داشتن یکی از مدارک فوق برای تحصیل رشته های بدون کنکور پیام نور الزامی میشد. یکی دیگر از سوالاتی که برای داوطلن مطرح است این است که آیا میتوانند رشته های نامرتبط مک تحصیلی دیپلمشان تحصیل کنند یا خیر؟ پاسخ ید گفت بله، امکان تحصیل رشته های نامرتبط مک دیپلم  برای داوطلن فراهم شده است. یکی از شرایط مهمی که ید به آن اشاره کنیم مربوط به وضعیت نظام وظیفه داوطلن مرد میشد. برای تحصیل دانشگاه پیام نور و تمام دانشگاه های کشور ارائه ی مک پایان خدمت و یا گواهی معافیت موقت و یا کارت معافیت دائم الزامی میشد.

 

ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی و چگونگی انجام مراحل ثبت نام از مهم ترین مراحلی است که داوطلن آن مواجه هستند. همانند سایر رشته های دانشگاهی برای قبولی رشته های بدون کنکور ید ثبت نام های اولیه صورت گیرد. اولین قدم برای ثبت نام، همزمان ثبت نام اولیه کنکور سراسری سایت سازمان سنجش میشد که طی آن داوطلب یستی تمایل خود را برای تحصیل دانشگاه پیام نور اعلام کند و نسبت به خرید کارت اعتری اقدام کند. بعد از اعلام نیج کنکور دفترچه مربوط به رشته های بدون کنکور انتشار میابد که داوطلن مطالعه دقیق آن میتوانند رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند. مرحله ی دیگر برای ثبت نام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی مراجعه به سایت سازمان سنجش و تکمیل فرم های مربوطه میشد.

این فرم ها شامل اطلاعات تحصیلی داوطلب، اطلاعات شناسایی و نظام وظیفه و… میشد. بعد از تکمیل این موارد امکان انتخاب رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای داوطلن فراهم میاید. متقاضیان میتوانند صد رشته را انتخاب کنند. پایان مراحل کد رهگیری اختیار داوطلن قرار میگیرد که ید این کد را برای مراحل بعدی نگه دارند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


رشته های پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

رشته های پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی و اطلاع یافتن از لیست این رشته برای افرادی که میخواهند رشته های بدون کنکور ادامه تحصیل دهند، امر بسیار مهمی میشد. به طور کلی رشته های بدون کنکور دوره ی کارشناسی پیام نور برای پنج گروه آزمایشی علوم تجربی، علوم انسانی، ریاضی، هنر و زن های خارجه مطرح شده است. رشته هایی که گروه علوم تجربی ارائه شده اند شامل رشته های شیمی محض و کاربردی، زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی سلولی و مولکولی، آمار و کاربردها، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار و… میشند. رشته هایی همچون مهندسی کامپیوتر، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی راه آهن، مهندسی پزشکی، مهندسی برق، مهندسی معماری، مهندسی نفت، مهندسی مواد و بسیاری رشته های پرطرفدار دیگر از جمله رشته های مربوط به گروه آزمایشی علوم ریاضی میشند.

اگر بخواهیم برخی رشته های پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی مربوط به گروه آزمایشی علوم انسانی را نام ببریم ید به مواردی همچون جغرافیا، جامعه شناسی، ریخ، روابط عمومی، حسابداری، ادیان و عرفان، زن و ادبیات فارسی، حقوق، زن و ادبیات عربی، مشاوره و… اشاره کنیم. رشته هایی که برای گروه آزمایشی هنر و زن های خارجی ارائه شده است به ترتیب شامل: عکاسی، هنر اسلامی، ارتط تصویری، صنایع دستی، طراحی پارچه و رشته های زن و ادبیات انگلیسی، مترجمی زن انگلیسی و… میشد.

اعلام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

اعلام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی موضوع دیگری است که سعی میکنیم به طرح و بررسی آن بپردازیم. پس از اتمام مراحل مربوط به ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور نوبت به بررسی اطلاعات داوطلن میرسد. این بررسی از سوی سازمان سنجش و همچنین دانشگاه ها صورت میگیرد. همانطور که میدانید دوره های بدون کنکور پذیرش دانشجویان تنها بر اساس سوابق تحصیلی میشد. لذا افرادی که سوابق تحصیلی بهتری داشته شند شانس بیشتری برای قبولی دارند. بعد از اتمام بررسی ها، اعلام پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی از سوی سازمان سنجش انجام میشود. داوطلن میتوانند دست داشتن مدارک و اطلاعات ثبت نامی خود از جمله کد رهگیری، از پذیرش و یا عدم پذیرش خود دانشگاه پیام نور اطلاع یابند.

 

مشاوره پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی

مشاوره پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی راهی است که میتواند مسیر قبولی رشته های بدون کنکور کارشناسی پیام نور را برای داوطلن هموار تر کند. اگر شما نیز داوطلب رشته های بدون کنکور شید حتما سوالات بسیاری مواجه شده اید. چه کسانی میتوانند رشته های بدون کنکور پیام نور ادامه تحصیل دهند؟ آیا مک تحصیلی رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور معتبر است؟ چگونه میتوان بدون کنکور دانشگاه پیام نور تحصیل کرد؟ مراحل ثبت نام این رشته ها چیست؟ این موارد تعداد کمی از سوالاتی است که ذهن داوطلن را به خود مشغول کرده است. به همین خاطر استفاده از مشاوره پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی به داوطلن توصیه میشود. چرا که این مشاوره پاسخ تمام این سوالات را بر میگیرد و میتواند ابهامات داوطلن را برطرف کند.

سوالات متداول

۱٫ شرایط لازم برای تحصیل رشته های بدون کنکور پیام نور کدامند؟

داشتن مک تحصیلی دیپلم نظام جدید و یا قدیم، مک پیش دانشگاهی و یا مک کاردانی از شرایط لازم برای پذیرش رشته های بدون کنکور این دانشگاه است.

۲٫ لیست رشته های کارشناسی بدون کنکور پیام نور انسانی کدامند؟

رشته های بدون کنکور پیام نور مربوط به گروه آزمایشی علوم انسانی را نام ببریم ید به مواردی همچون جغرافیا، جامعه شناسی، ریخ، روابط عمومی، حسابداری، ادیان و عرفان، زن و ادبیات فارسی، حقوق و… اشاره کنیم.

۳٫ آیا برای داوطلن امکان تحصیل رشته های بدون کنکور نا مرتبط مک دیپلم وجود دارد؟

پاسخ ید گفت بله، امکان تحصیل رشته های نامرتبط مک دیپلم برای داوطلن فراهم شده است.

 

چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

چه شرایطی برای پذیرش بدون کنکور پیام نور کارشناسی نیاز است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 31 امتياز توسط 9 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 19:14
توسط avije | تعداد بازديد : 61 | لينك ثابت
۵٫۰
۰۱

ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از موضوعاتی است که برای بسیاری از متقاضیان این دانشگاه سوال برانگیز میشد. به طور کلی دانشگاه پیام نور به دو طریق از بین متقاضیان تحصیل این دانشگاه، دانشجو میپذیرد. این دو روش شامل پذیرش آزمون و پذیرش بدون آزمون میشد. برای قبولی رشته های آزمون شرکت کنکور و کسب رتبه ی قبولی الزامی میشد. اما گاهی برخی داوطلن موفق به قبولی کنکور سراسری نمیشوند. برای این دسته از افراد نیز راه حلی وجود دارد که ثبت نام رشته های بدون کنکور میشد. افرادی که این رشته ها پذیرفته میشوند مراحل بعد ید برای ثبت نام دانشگاه پیام نور اقدام کنند. از آن جایی که حضور کلاس های س این دانشگاه اجری نمیشد تحصیل این دانشگاه طرفداران زیادی دارد. علاوه بر این شهریه یافتی این دانشگاه به نسبت دانشگاه های دیگر کمتر میشد.

ثبت نام دانشگاه پیام نور

ادامه تحصیل دانشگاه پیام نور به مانند دانشگاه های دیگر قوانین و مقررات خاص خود را دارد. افرادی که تمایل دارند این دانشگاه تحصیل کنند ضمن آگاهی از این قوانین ید واجد تمامی شرایط هم شند. اگر بخواهیم برخی از این شرایط مربوط به ثبت نام پیام نور را مطرح کنیم ید به ارائه ی مک تحصیلی معتبر اشاره کنیم. این مدارک شامل موارد زیر میشد:

 • مک دیپلم نظام جدید
 • مک دیپلم نظام قدیم
 • مک کاردانی
 • مک پیش دانشگاهی

افراد دارای این مدارک، میتوانند برای ثبت نام این دانشگاه اقدام کنند. البته شرایط و ضوابط متعدد دیگری برای ثبت نام وجود دارد که داوطلن عزیز میتوانند بهره گیری از مشاوره تحصیلی از آنها اطلاع یابند. مرکز مشاوره تلفنی تحصیلی آویژه میتواند شما عزیزان را این مسیر همراهی کند. ادامه این مقاله نیز به بررسی روند ثبت نام این دانشگاه میپردازیم.

ریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور

ریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از موضوعات مهمی است که داوطلن آن مواجه هستند. فردی که میخواهد دانشگاه پیام نور تحصیل کند ید چند مرحله ثبت نام انجام دهد. مرحله ی اول ثبت نام اولیه صورت میگیرد که این مرحله همزمان ثبت نام کنکور سراسری و از طریق سایت سازمان سنجش کشور انجام میگیرد. واقع داوطلن خرید کارت اعتری مربوط به دانشگاه پیام نور، تمایل خود را برای تحصیل این دانشگاه اعلام میکنند. مراحل بعد برگزاری کنکور و اعلام نیج اولیه، مرحله ی بعدی ثبت نام که همان انتخاب رشته است آغاز میشود. این مورد نیز ریخ ثبت نام دانشگاه پیام نور تقری همزمان ثبت نام دیگر دانشگاه ها میشد.

افرادی که کنکور سراسری پذیرفته شده اند و میخواهند رشته های آزمون این دانشگاه تحصیل کنند و یا میخواهند رشته های بدون کنکور این دانشگاه پذیرش بگیرند، یستی به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و اطلاعات مورد نیاز و همچنین کد رشته های مورد نظر خود را وارد کنند. چنانچه داوطلب یکی از رشته های دانشگاه پیام نور پذیرفته شود ید برای ثبت نام حضوری اقدام کند.

 

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور

مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور از مهم ترین نکاتی است که داوطلن زمان ثبت نام ید نظر داشته شند. داوطلبی که مراحل مختلف را رسیدن به مرحله ی ثبت نام پشت سر میگذارد حال این سوال مواجه میشود که برای ثبت نام ید چه مدارکی را آماده کنم؟ این مدارک معمولا شامل مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی داوطلن میشد. لازم به ذکر است که ره رشته های بدون آزمون پذیرش داوطلن بر اساس سوابق تحصیلی میشد، لذا رعایت دقت و صداقت ارائه ی این مدارک الزامی میشد. اصل و یا گواهی مک تحصیلی دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم، مک کاردانی، مک پیش دانشگاهی از جمله ی این مدارک میشند. سایر مدارک ثبت نام دانشگاه پیام نور شامل گواهی معافیت موقت یا دائم سرزی یا کارت پایان خدمت سرزی برای آقایان، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه، چند قطعه عکس و… میشد.

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور و مراحل اقدام برای ثبت نام این دانشگاه کدام است؟ این سوالی است که متقاضیان ادامه تحصیل دانشگاه پیام نور حداقل یک ر آن مواجه شده اند. به همین دلیل اینجا مختصرا به شرح این موضوع میپردازیم. همزمان آغاز ثبت نام برای کنکور سراسری ثبت نام برای رشته های بدون کنکور و کنکور دانشگاه پیام نور نیز آغاز میشود. داوطلن میتوانند خواست خود برای تحصیل این دانشگاه را زمان ثبت نام سایت سازمان سنجش به ثبت برسانند. که لازمه ی این کار خرید کارت اعتری میشد. مرحله ی بعدی ثبت نام اعلام نیج اولیه کنکور و آغاز انتخاب رشته شروع میشود. طی این مرحله داوطلن ید دفترچه انتخاب رشته را یافت کنند و مطالعه ی دقیق آن لیست رشته های مورد نظر خود را استخراج کنند.

داوطلن نهایت مراجعه به سایت سازمان سنجش اطلاعات شناسایی و تحصیلی و کد رشته های مورد نظر خود را این سامانه به ثبت میرسانند. آخرین نکته ره ی نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور مربوط به زمان اعلام نیج نهایی کنکور میشد که داوطلن صورت قبولی ید برای ثبت نام حضوری و ارائه ی مدارک به دانشگاه اقدام کنند.


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور

شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان این دانشگاه میشد. افرادی که میخواهند برای ادامه ی تحصیل دانشگاه پیام نور اقدام کنند ید تمام شرایط خود را مورد بررسی قرار دهند. توانایی مالی برای پرداخت شهریه یکی از پارامترهایی است که هر داوطلب ید نظر بگیرد. اما نکته ی امیدوار کننده این مورد این است که شهریه این دانشگاه به نسبت سایر دانشگاه ها کمتر است. نکته ی دیگری که ره ی شهریه ثبت نام دانشگاه پیام نور وجود دارد این است که شهریه ای که برای رشته های بدون کنکور و رشته های کنکور نظر گرفته شده است یکسان است. شهریه یافتی این دانشگاه به دو بخش شهریه ی ثابت و شهریه ی متغیر تقسیم شده است.

مقدار شهریه ثابت برای تمام رشته ها یکسان است و مبلغی حدود ۱۷۳۰۰۰تومان میشد. حالیکه میزان شهریه برای هر یک از گروه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی و… متفاوت میشد. این دانشگاه برای هر یک واحد از وس تخصصی و عملی و… نیز شهریه ای را قرار داده است. مثلا شهریه هر واحد وس نظری سال جاری ۱۹۰۰۰ تومان است. به طور کلی میزان شهریه ی یک ترم این دانشگاه حدودا مبلغی بین ۸۰۰ هزار تومان یک میلیون پانصد هزار تومان میشد که مقایسه هزینه های سایر دانشگاه ها برای داوطلن متناسب تر میشد. همانطور که گفته شد این مبلغ به عوامل مختلفی همچون تعداد واحد سی، نوع واحد های سی و رشته ی تحصیلی افراد بستگی دارد.

 


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور

مشاوره ثبت نام دانشگاه پیام نور یکی از گزینه هایی است که میتواند به داوطلن ورود به دانشگاه های پیام نور کشور کمک کند. داوطلنی که اطلاعات دقیق از ضوابط و شرایط این دانشگاه ندارند، میتوانند استفاده از مشاوره بسیاری از ابهامات و سوالات خود را این زمینه برطرف کنند. مدارک تحصیلی مورد نیاز برای ادامه تحصیل دانشگاه پیام نور کدام است؟ راه و روش ثبت نام رشته های آزمون و بدون آزمون دانشگاه پیام نور چیست؟ شرایط و قوانین دانشگاه پیام نور برای پذیرش دانشجو کدام است؟ این ها همه از جمله سوالاتی است که داوطلن و علاقه مندان به تحصیل این دانشگاه آنها روبه رو هستند. مراکز مشاوره تحصیلی بسیاری آماده ی ارائه ی خدماتی به داوطلن عزیز میشند که میتواند تمام این موارد را برگیرد و پاسخگوی تمام این سوالات و ابهامات شد.

سوالات متداول

۱٫ ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه صورت میگیرد؟

داوطلن میتوانند خرید کارت اعتری تمایل خود را برای تحصیل این دانشگاه ثبت کنند و بعد اعلام نیج اولیه کنکور رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. صورت پذیرش داوطلب ید برای ثبت نام حضوری به دانشگاه مراجعه کند.

۲٫ مدارک مورد نیاز برای ثبت نام دانشگاه پیام نور کدامند؟

اصل و یا گواهی مک تحصیلی دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم، مک کاردانی، مک پیش دانشگاهی، گواهی معافیت موقت یا دائم سرزی یا کارت پایان خدمت سرزی برای آقایان، اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه و… از جمله این مدارک میشد.

۳٫ شهریه دانشگاه پیام نور تقری چق میشد؟

به طور کلی میزان شهریه ی یک ترم این دانشگاه حدودا مبلغی بین ۸۰۰ هزار تومان یک میلیون پانصد هزار تومان میشد که مقایسه هزینه های سایر دانشگاه ها برای داوطلن متناسب تر میشد.

 

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

نحوه ثبت نام دانشگاه پیام نور چگونه است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 5 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت 18:53
توسط avije | تعداد بازديد : 64 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه (جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۶)
» لیست رشته های امریه سربازی (پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴)
» امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین (جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» امریه شهرک های صنعتی استان ها دارای چه شرایط و مدارکی است؟ (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۴۰)
» چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟ (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰)
» چه طور امریه نیروی انتظامی (ناجا) بگیرم؟ (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰)
» رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟ (سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۵:۲۶)
» شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های گوارشی و جراحی عمومی چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» معافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی چه شرایطی دارد؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱)
نويسندگان
» avije (1410)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 861
» بازديد ديرور : 756
» بازديد ماه گذشته : 9892
» بازديد سال گذشته : 50690
» كل بازديد : 127546

» كاربران آنلاين : 1
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 1

» مجموع مطالب : 1410
» مجموع نظرات : 1
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.231.226.13
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 1
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
× بستن تبلیغات