مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره تحصیلی، نظام وظیفه، روانشناسی، خانواده و ...
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

رشته زن دانشگاه پیام نور یکی از گروه هایی است که داوطلن و علاقه مندان به تحصیل دانشگاه پیام نور میتوانند آنها را برای ادامه تحصیل انتخاب کنند. این رشته ها علاقه مندان خاص خود را دارد که توجه به راحت تر بودن پذیرش و همچنین مزیت های تحصیل دانشگاه های پیام نور، تعداد این افراد کم هم نیست. اگر بخواهیم برخی از این مزیت ها را نام ببریم ید به مواردی همچون شهریه پایین تر، تحصیل غیر حضوری و … اشاره کرد.

مکی که از سوی این دانشگاه به فارغ التحصیلان داده میشود نیز مکی معتبر میشد و متقاضیان نید نگرانی از این بت داشته شند. این دانشگاه برای هر گروه از رشته های خود به دو شکل متفاوت پذیرش آزمون و پذیرش بدون آزمون دانشجو میگیرد. داوطلن میتوانند شانس پذیرش خود را هم رشته های بدون آزمون و هم آزمون امتحان کنند.

رشته زن دانشگاه پیام نور

اما رشته های زن دانشگاه پیام نور کدامند؟ و چگونه میتوان دوره های آزمون و بدون آزمون مربوط به این رشته ها  ثبت نام کرد؟ آیا برای تحصیل این رشته و دانشگاه شرایط خاصی مورد نیاز است یا خیر؟ همه ی این ها سوالاتی است که ممکن است برای داوطلن مطرح شود. لذا یافتن پاسخ مناسب برای این سوالات امر مهمی است که به دغدغه بسیاری از داوطلن تبدیل شده است. اما چگونه میتوان این ابهامات را برطرف کرد؟ توصیه ما برای رفع این ابهامات، استفاده از مشاوره تحصیلی میشد. چرا که طی این مشاوره ها کارشناسان و متخصصان این حوزه مسیر را برای شما هموار تر میکنند.

همکاران ما نیز مرکز مشاوره تحصیلی آویژه آماده پاسخگویی به سوالات و ابهامات شما میشند. البته این مقاله نیز سعی کرده ایم موضوعاتی همچون شرایط و مراحل پذیرش رشته های زن این دانشگاه به تفضیل شرح دهیم.

شرایط پذیرش رشته های زن دانشگاه پیام نور

شرایط پذیرش رشته های زن دانشگاه پیام نور معمولا از سوی سازمان سنجش و آموزش و همچنین دانشگاه های پیام نور مقرر میشود. افرادی که میخواهند این دانشگاه تحصیل کنند، ید توجه داشته شند که ید واجد تمام این شرایط شند. همانطور که گفتیم دانشگاه های پیام نور از بین داوطلن به دو طریق آزمون و بدون آزمون دانشجو میگیرد. اما پذیرش دانشجو هر کدام از این دوره ها شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که آن ها را جداگانه مورد بررسی قرار میدهیم.

ابتدا لازم است که بگوییم متقاضیان تحصیل هر دانشگاهی ید یکسری شرایط را داشته شند که تحت عنوان شرایط عمومی شناخته میشود. اعتقاد به اسلام یا یکی از ادیان موجود قانون اساسی، عدم اعتیاد به مواد مخ و فساد اخلاقی، نداشتن سو سابقه و کارت معافیت یا پایان خدمت برای آقایان از جمله شرایط عمومی است که داوطلن ید داشته شند.

شرایط اختصاصی پذیرش رشته های زن دانشگاه پیام نور

اما شرایط اختصاصی برای تحصیل این رشته ها شامل داشتن مک تحصیلی دیپلم نظام قدیم و یا نظام جدید میشد. همچنین افرادی که دوره های فنی و حرفه ای تحصیل کرده اند ید مک کاردانی داشته شند بتوانند این دوره ها تحصیل کنند. افراد دارای مک پیش دانشگاهی نیز میتوانند متقاضی تحصیل این رشته و دانشگاه شند. پذیرش دانشجو دوره های بدون آزمون رشته های زن این دانشگاه، بر اساس سوابق تحصیلی و معدل دوره دیپلم انجام میشود. البته نمیتوان گفت که معدل لا از شرایط پذیرش رشته های زن دانشگاه پیام نور میشد، اما احتمال قبولی داوطلن را افزایش میدهد.

اما افرادی که متقاضی تحصیل دوره های آزمون رشته های زن هستند ید نمره و تراز قبولی را کنکور سراسری کسب کنند. افرادی که این شرایط را داشته شند، میتوانند برای ثبت نام و پذیرش اقدام کنند.

 

انتخاب رشته زن دانشگاه پیام نور

انتخاب رشته زن دانشگاه پیام نور مرحله ی مهمی ست که از چند گام مختلف تشکیل شده است. این مراحل توجه به نوع دوره ی مورد نظر متفاوت میشد. مثلا افرادی که میخواهند برای رشته های زن آزمون اقدام کنند ید ابتدا کنکور سراسری شرکت کنند. بعد از اعلام نیج اولیه و اطلاع از لیست رشته های زن این دانشگاه میتوانند کد رشته ها و دانشگاه های مورد علاقه خود را انتخاب کنند و مراجعه به سایت سازمان سنجش اطلاعات و کد رشته های مورد نظر خود را به ثبت برسانند. انتخاب رشته زن دانشگاه پیام نور برای دوره های بدون کنکور نیز تقری به همین شکل انجام میشود این تفاوت که داوطلن لازم نیست شرکت کنکور و مراحل ابتدایی مربوط به آن را انجام دهند.

لذا زمان اعلام آغاز انتخاب رشته، داوطلن میتوانند مراجعه به سایت سازمان سنجش رشته های مورد نظر خود را ثبت کنند. سازمان سنجش و دانشگاه های پیام نور بررسی سوابق تحصیلی و شرایط متقاضی، قبولی یا عدم قبولی وی را بررسی میکنند. صورتی که داوطلب رشته های مورد نظر خود پذیرفته شود، یستی برای ثبت نام حضوری اقدام کند.

ثبت نام رشته زن دانشگاه پیام نور

ثبت نام رشته زن دانشگاه پیام نور پروسه ای نسب طولانی و زمانبر است. چرا که داوطلن ید ابتدا کنکور سراسری شرکت کنند و صورت قبولی نیج اولیه، برای انتخاب رشته اقدام کنند. فردی که انتخاب رشته ی خود را انجام میدهد ید منتظر نیج نهایی بماند صورت پذیرش رشته ی مورد نظر، برای ثبت نام حضوری به دانشگاه پیام نور مورد علاقه خود مراجعه کند. البته این موارد برای افرادی است که علاقه مند به تحصیل دوره های آزمون میشند.

ثبت نام رشته زن دانشگاه پیام نور برای دوره های بدون آزمون نیز از طریق انتخاب رشته سایت سازمان سنجش و نهایت مراجعه حضوری به دانشگاه میشد. داوطلن ید مدارکی همچون مک تحصیلی مقطع قبلی شامل مک کاردانی یا دیپلم ، مدارک شناسایی، کارت معافیت یا پایان خدمت برای آقایان و … را زمان مراجعه حضوری ارائه دهند.

لیست رشته های زن دانشگاه پیام نور

لیست رشته های زن دانشگاه پیام نور و چگونگی اطلاع از این لیست برای داوطلن و علاقه مندان به تحصیل رشته های زن دانشگاه های پیام نور موضوع مهمی است. لذا داوطلن همواره به دنل منبع موثقی هستند که این لیست را اختیارشان قرار دهد، توجه به اهمیت و حساسیت این موضوع اینجا به بررسی این لیست میپردازیم. رشته هایی همچون آموزش زن انگلیسی، زن و ادبیات ارمنی، زن و ادبیات انگلیسی، زن روسی، زن و ادبیات فرانسه، مترجمی زن انگلیسی از جمله رشته هایی است که این لیست قرار دارند. لازم به ذکر است که رشته های نام برده شده تنها برای دوره ی آزمون میشد. لیست رشته های زن دانشگاه پیام نور برای دوره های بدون آزمون شامل مترجمی زن انگلیسی و زن و ادبیات انگلیسی میشد.

داوطلن میتوانند کد مربوط به هر یک از این رشته ها را زمان ثبت نام و انتخاب رشته فرم مربوطه ثبت کنند اما نهایت تنها میتوانند یکی از این رشته ها تحصیل کنند.

 

شهر های رشته زن دانشگاه پیام نور

شهرهای رشته زن دانشگاه پیام نور موضوعی است که چالش هایی را برای داوطلن به همراه دارد. دانشگاه های پیام نور یکی از بزرگترین و گسترش یافته ترین دانشگاه های کشور از نظر تعداد واحد های دانشگاهی میشد. اما موضوعی که اهمیت دارد این است که کدام دانشگاه، کدام رشته های تحصیلی را هر نیمسال ارائه میدهد. زیرا هر دانشگاه بر اساس نیاز شهر یا اسن خود و یا بودجه و امکاناتی که اختیار دارد اقدام به جذب دانشجو میکند. ره ی رشته های زن این دانشگاه نیز اینگونه است و تنها تعداد محدودی از شهر ها و دانشگاه های پیام نور این رشته ها را ارائه میدهند. اما برخی شهر های رشته زن دانشگاه پیام نور به شرح زیر میشند:

 • رشته ی زن و ادبیات انگلیسی دانشگاه های پیام نور واحد آذریجان شرقی_ بناب؛ مرکز تبریز، مرکز شبستر، مرکز مرند، مرکز مراغه، دانشگاه پیام نور اسن اصفهان مرکز اصفهان؛ واحد مرکه، دانشگاه پیام نور خراسان رضوی مرکز سبزوار، قوچان، کاشمر و… ارائه میشود.
 • رشته ی مترجمی زن انگلیسی یکی دیگر از رشته های مربوط به گروه زن های خارجه است که دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان، دانشگاه پیام نور خوزسن مرکز ایذه، مرکز دزفول، مرکز سوسنگر، دانشگاه پیام نور فارس مرکز شیراز و بسیاری دانشگاه های دیگر ارائه میشود.

سوالات متداول

لیست رشته های زن دانشگاه پیام نور کدام است؟

رشته هایی همچون آموزش زن انگلیسی، زن و ادبیات ارمنی، زن و ادبیات انگلیسی، زن روسی، زن و ادبیات فرانسه، مترجمی زن انگلیسی از جمله رشته هایی است که این لیست قرار دارند.

شرایط لازم برای ثبت نام رشته های زن دانشگاه پیام نور کدامند؟

داشتن مک تحصیلی دیپلم نظام قدیم و یا نظام جدید داشتن مک کاردانی و مک پیش دانشگاهی نیز از شرایط لازم میشد.

شهر های رشته های زن دانشگاه پیام نور کدامند؟

رشته ی زن و ادبیات انگلیسی دانشگاه های پیام نور مرکز تبریز، مرکز شبستر، مرکز مرند، مرکز مراغه، دانشگاه پیام نور اسن اصفهان مرکز اصفهان؛ واحد مرکه، و… رشته ی مترجمی زن انگلیسی دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان ارائه میشود.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

رشته زن دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

رشته زن دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 15 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ساعت 19:34
توسط avije | تعداد بازديد : 73 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته انسانی دانشگاه پیام نور یکی از گروه هایی است که از تنوع خوبی برخوردار است. لذا داوطلن میتوانند رشته های مورد علاقه خود را این دانشگاه تحصیل کنند، به دلیل شرایط تحصیل دانشگاه پیام نور، این دانشگاه متقاضیان زیادی دارد که بر سر به دست آوردن صندلی های این دانشگاه یکدیگر رقابت میکنند. البته قبولی دانشگاه های پیام نور به نسبت سایر دانشگاه ها راحت تر میشد. همچنین به دلیل امکان تحصیل غیر حضوری و اجری نبودن حضور کلاس های س اغلب افراد شاغل و یا افرادی که مناطق دور افده زندگی میکنند، به دنل قبولی این دانشگاه ها هستند. همانطور که میدانید رشته های گروه علوم انسانی یکی از رشته های است که متقاضیان زیادی دارد، بدیهی است که تمام افراد نمیتوانند دانشگاه های دولتی پذیرش شوند، لذا دانشگاه های پیام نور برای متقاضیان این رشته ها گزینه مناسبی میشد.

رشته انسانی دانشگاه پیام نور

فردی که میخواهد برای تحصیل رشته انسانی دانشگاه پیام نور اقدام کند، ید اطلاعات دقیقی از این موضوع داشته شد. مثلا دانستن لیست این رشته ها، مراحل ثبت نام این رشته ها دانشگاه های پیام نور، شرایط و ضوابط مقرر شده و… از جمله سوالات و ابهاماتی است که برای داوطلن مطرح است. راه پاسخ به این سوالات و ابهامات یکی از دغدغه هایی است که متقاضیان آن مواجه هستند. توصیه ای که ما به شما داوطلن عزیز میکنیم، بهره بردن از مشاوره تحصیلی و تخصص کارشناسان این حوزه میشد.

همکاران و کارشناسان ما مرکز مشاوره تلفنی تحصیلی آویژه ارائه ی خدمات مختلف مربوط به انتخاب رشته و پذیرش دانشگاه، میتواند شما را این امر همراهی کنند بهترین انتخاب ها را داشته شید. همچنین این مقاله نیز موضوعات مهمی که هر داوطلب ید بداند به تفضیل مورد بررسی قرار گرفته است.

 

شرایط پذیرش رشته انسانی دانشگاه پیام نور

شرایط پذیرش رشته انسانی دانشگاه پیام نور معمولا توسط سازمان سنجش و آموزش کشور و همچنین خود واحد های دانشگاهی پیام نور اعلام میگردد. اگر بخواهیم به طور کلی این شرایط را دسته بندی کنیم ید به دو گروه شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم بندی کنیم. داوطلن ید این تمام شرایط را داشته شند بتوانند رشته های علوم انسانی مربوط به دانشگاه پیام نور تحصیل کنند. شرایط عمومی شامل شرایطی همچون اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان پذیرفته شده قانون اساسی کشور، نداشتن اعتیاد به مواد مخ، نداشتن سابقه کیفری و… میشد که نه تنها برای قبولی واحد های پیام نور بلکه برای پذیرش تمام دانشگاه های کشور الزامی میشد. یکی دیگر از این شرایط برای داوطلن مرد این است که ید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کرده شند. یعنی ید کارت پایان خدمت و یا معافیت سرزی را ارائه دهند.

شرایط اختصاصی پذیرش رشته انسانی دانشگاه پیام نور

شرایط اختصاصی از دیگر شرایط پذیرش رشته انسانی دانشگاه پیام نور است که به شرح زیر میشد. افرادی که میخواهند رشته های انسانی مربوط به دانشگاه های پیام نور ادامه تحصیل دهند ید مک تحصیلی دوره دیپلم نظام قدیم و یا نظام جدید داشته شند. همچنین افرادی که دارای مک پیش دانشگاهی هستند میتوانند این دوره ها پذیرش شوند. اما ره آن دسته از داوطلن که دوره متوسطه را رشته های فنی و حرفه ای گذرانده اند، داشتن مک دوره فوق دیپلم الزامی است. نکته ای که اینجا مطرح است این است که، داوطلن مک دیپلم غیر مرتبط نیز میتوانند رشته های مربوط به گروه علوم انسانی شرکت کنند. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور از دانشجویان خود هر ترم شهریه یافت میکند. پرداخت شهریه بر اساس مصوت دانشگاه نیز یکی از شرایط پذیرش و تحصیل رشته های انسانی این دانشگاه میشد.

انتخاب رشته انسانی دانشگاه پیام نور

انتخاب رشته انسانی دانشگاه پیام نور سال های اخیر برای دسته رشته انجام شده است. این دو دسته رشته شامل رشته های آزمون و رشته های بدون آزمون میشند. طی این سال ها واحد های دانشگاهی پیام نور و برخی دیگر از دانشگاه های کشور اقدام به جذب دانشجو بدون نیاز به شرکت کنکور سراسری کرده اند. برخی از رشته های علوم انسانی مربوط به دانشگاه پیام نور نیز این گروه قرار دارد. داوطلن یستی برای انتخاب رشته ی این رشته ها بعد از اعلام نیج کنکور به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. بعد از وارد کردن اطلاعات شناسایی و تحصیلی فرم های مربوطه، از بین کد رشته های ارائه شده، رشته و واحد دانشگاهی مورد نظر خود را انتخاب کنند. چنانچه داوطلب رشته ی مورد نظر خود پذیرش شود او تماس گرفته میشود برای ثبت نام حضوری اقدام کند.

انتخاب رشته انسانی دانشگاه پیام نور برای رشته هایی که پذیرش آن ها بر اساس نیج کنکور سراسری میشد، میشد بعد از اعلام نیج اولیه کنکور آغاز میشود. اگر داوطلب مجاز به انتخا ب کد رشته های مربوط به دانشگاه های پیام نور شده شد، میتواند از بین رشته های علوم انسانی که این دانشگاه ارائه میدهد، انتخاب رشته کند. برای انتخاب رشته مربوط به رشته های آزمون انسانی این دانشگاه نیز مراجعه به سایت سازمان سنجش و تکمیل فرم های مربوطه الزامی است.

ثبت نام رشته های انسانی دانشگاه پیام نور

ثبت نام رشته های انسانی دانشگاه پیام نور نیز مانند ثبت برای دیگر رشته ها و گروه های تحصیلی میشد. اگر قصد دارید رشته های آزمون ثبت نام کنید ید ابتدا کنکور سراسری ثبت نام کنید. اگر بعد از اعلام نتیجه های اولیه مجاز به انتخاب رشته پیام نور شده شید، میتوانید مراجعه به قسمت انتخاب رشته سایت سازمان سنجش؛ انتخاب رشته خود را از بین کد رشته های انسانی انجام دهید. اما چنانچه میخواهید ثبت نام رشته های انسانی دانشگاه پیام نور را برای رشته های بدون آزمون انجام دهید، شرکت کنکور لازم نیست.

تنها اقدام لازم این است که ریخ انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه کنید و رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنید. بعد از انجام این مراحل و اعلام نیج نهایی، افرادی که واحد های پیام نور پذیرفته شده اند، ید برای ثبت نام حضوری اقدام کنند.

لیست رشته های انسانی دانشگاه پیام نور

لیست رشته های انسانی دانشگاه پیام نور شامل تعداد زیادی از رشته های این گروه میشد. این امر عث شده داوطلن بتوانند رشته های مورد نظر خود را این لیست پیدا کنند و به راحتی آن ها پذیرش بگیرند. اما کدام رشته ها این لیست قرار دارند؟ اغلب رشته هایی همچون ریخ، جغرافیا، حسابداری، روانشناسی، حقوق، زن و ادبیات فارسی، علوم تربیتی، علوم ورزشی، مدیریت زرگانی، میت صنعتی، اقتصاد، فلسفه و کلام الهی، مشاوره، گردشگری، فقه و منی اسلامی، علم اطلاعات و دانش شناسی، الهیات و بسیاری رشته های دیگر لیست رشته های انسانی دانشگاه پیام نور قرار دارند.

ادامه تحصیل برخی از این رشته ها نیز تنها بر اساس سوابق تحصیلی و بدون نیاز به شرکت کنکور سراسری امکان پذیر است و این موضوع راه برای داوطلن هموارتر کرده است. چرا که هر ق سوابق تحصیلی بهتری داشته شند، احتمال قبولیشان نیز افزایش میابد.

 

شهرهای رشته های انسانی دانشگاه پیام نور

شهرهای رشته های انسانی دانشگاه پیام نور و دانشگاه های ارائه دهنده ی این رشته ها موضوعی است که این بخش مورد بررسی قرار میگیرد. نام برخی از دانشگاه های پیام نور و رشته هایی که آن ها ارائه میشود زیر آورده شده است.

 • دانشگاه پیام نور آذریجان غربی مرکز مهاد رشته هایی همچون علوم ورزشی، گردشگری، مدیریت صنعتی، مدیریت زرگانی و…
 • دانشگاه پیام نور آذریجان غربی مرکز پیرانشهر: جامعه شناسی، حسابداری، فلسفه و کلام الهی، اقتصاد، روانشناسی و…
 • دانشگاه پیام نور اردبیل مرکز اردبیل: زن و ادبیات عربی، علوم قرآن و حدیث، اقتصاد، گردشگری، مدیریت صنعتی و…
 • دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز اصفهان: اقتصاد، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم تربیتی، روابط عمومی، روزنامه نگاری، ادیان و عرفان و…
 • دانشگاه پیام نور مرکز قم: علوم سیاسی، علوم تربیتی، زن و ادبیات فارسی، گردشگری و…

همانطور که ملاحظه کردید شهرهای رشته های انسانی دانشگاه پیام نور گستردگی زیاد دارند و هر کس هر نقطه ای میتواند به دانشگاه ارائه دهنده رشته های انسانی دسترسی داشته شد.

سوالات متداول

آیا داوطلنی که رشته های غیر مرتبط تحصیل کرده اند میتوانند متقاضی رشته های انسانی دانشگاه پیام نور شند؟

بله داوطلن مک دیپلم غیر مرتبط نیز میتوانند رشته های مربوط به گروه علوم انسانی شرکت کنند.

برخی از شهر های رشته های انسانی دانشگاه پیام نور کدامند؟

دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز اصفهان: اقتصاد، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم تربیتی، روابط عمومی؛ دانشگاه پیام نور مرکز قم: علوم سیاسی، علوم تربیتی، زن و ادبیات فارسی، گردشگری و… از آن جمله اند.

شرایط لازم برای قبولی رشته های انسانی دانشگاه پیام نور کدامند؟

داشتن مک تحصیلی دیپلم نظام جدید یا قدیم، نداشتن اعتیاد به موارد مخ و فساد اخلاقی و… همچنین داوطلن مرد ید کارت پایان خدمت و یا معافیت سرزی داشته شند.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

رشته انسانی دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

رشته انسانی دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 16 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ساعت 19:05
توسط avije | تعداد بازديد : 70 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت پزشکی  یکی از مهم ترین مسائل خدمت وظیفه عمومی است. این معافیت و سایر معافیت های دیگر برای مشمولینی نظر گرفته شده است، که قا به گذراندن دوره ی خدمت سرزی به طور کامل یا موقت نیستند. پس فرصتی است که جوانان به خدمت مقدس سرزی نروند. میدانید که خدمت سرزی وظیفه عمومی نوعی الزام برای جوانان ذکور کشور است. این جوانان سن مشخصی ید برای اعزام شدن به خدمت وظیفه سرزی آمادگی خود را اعلام کنند. اما شرایطی مانند بیماری، نبود سرپرست و غیره به این جوانان کمک میکند برای انواع معافیت ها اقدام کنند.

معافیت پزشکی

بین این معافیت ها، معافیت های پزشکی جایگاه ویژه ای قرار دارد. زیرا مشمولین داشتن برخی بیماری ها قا به انجام دوره ی خدمت ضرورت نخواهند بود. اما اینجا این سوال مطرح است که آیا به همه ی بیماران معافیت داده میشود؟ آیا همه ی متقاضیان یافت معافیت سرزی میتوانند از معافیت دائمی برخوردار شوند؟ شرایط یافت  انواع معافیت های پزشکی چیست؟ این سوالات مهم و اساسی میتواند خیلی از مسائل را برای داوطلن یافت معافیت روشن کند.

معافیت های پزشکی از جمله معافیت هایی هستند که انواع بیماری ها را خود جای داده اند.تعداد بیماری های معافیت سرزی پزشکی بسیار زیاد است. قبل از هرچیز فهرست این بیماری ها را اختیارن قرار خواهیم داد.

فهرست بیماری های سازمان نظام وظیفه برای معافیت های پزشکی

 1. بیماری های قلبی و عروقی
 2. بیماری های روماتولوژی و فت همبند
 3. بیماری های داخلی مغز و اعصاب
 4. بیماری های دستگاه گوارش
 5. بیماری های دستگاه تناسلی و ااری
 6. بیماری های پوستی و زیرپوستی
 7. بیماری های عفونی
 8. بیماری های خون و آنکولوژی
 9. بیماری های عمومی
 10. بیماری های جراحی مغز و اعصاب
 11. بیماری های اعصاب و روان
 12. بیماری های غدد مترشحه
 13. بیماری های اسکلت و استخوان
 14. بیماری های فک و دهان و دندان
 15. بیماری های گوش و حلق و بینایی
 16. بیماری های چشم و عوارض بینایی
 17. بیماری های ریوی

این بیماری ها ۱۷ بخش محتلف ارائه شده است. که هر بخش شامل تعداد وسیعی بیماری است که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا آن را اختیار مشمولین گذاشته بر اساس آن ها برای یافت معافیت اقدام کنند.

 

شرایط معافیت پزشکی چگونه است؟

شرایط معافیت پزشکی قوانین مختلفی را برمیگیرد. این شرایط لازمه ی یافت معافیت های پزشکی بوده و جوانان ید بر اساس آن ها برای یافت معافیت خود اقدام کنند. فهرست بیماری ها که لا توضیح داده شد هر کدام میتواند تعداد زیادی قوانین و تبصره را برگرفته و به مشمولین ابلاغ شود. اما شرایط معافیت پزشکی قبل از تفکیک کردن نوع بیماری، به شرایطی عمومی گفته میشود که مشمولین بر اساس این شرایط گروه های مختلف تقسیم بندی میشوند.سپس بر اساس آن میتوانند برای یافت معافیت اقدامات لازم را انجام دهند.

شرایط و ضوابط مشمولین از نظر وضعیت جسمی و روحی بر اساس ماده قانون ۳۹ معافیت های پزشکی

 • گروه اول کسانی هستند که از نظر جسمی و روحی از سلامت کامل برخوردار بوده و ید برای خدمت سرزی برگه ی اعزام یافت کنند.
 • گروه دوم مشمولینی هستند که دارای بیماری های مزمن و نقص عضو بوده و قا به انجام خدمت دوره ی ضرورت نخواهند بود.
 • گروه سوم مشمولینی هستند که توانایی انجام خدمات آموزشی و رزمی را خدمت سرزی ندارند.
 • گروه چهارم به آن دسته از افرادی اطلاق میشود که به دلیل وجود بیماری و ناراحتی های جسمی برای مدتی قا نخواهند بود به خدمت سرزی رفته و دوره ی خدمت خود را بگذرانند.

اگر هریک از گروه های لا قرار دارید. میتوانید برای معافیت اقدام کرده یا به خدمت سرزی اعزام شوید. برای یافت معافیت های پزشکی ید شرایط زیر را نیز نظر گرفته و سپس کارت معافیت خود را یافت کنید. این شرایط احراز انواع معافیت های پزشکی شامل سه مرحله است.

شرایط یافت انواع معافیت های پزشکی

 • معاینه توسط پزشک اولیه
 • معاینه تخصصی بیمارسن
 • حضور کمیسیون پزشکی

برای یافت راهنمایی های بیشتر این زمینه و اطلاع از شرایط دیگر یافت معافیت های پزشکی میتوانید مشاوره نظام وظیفه آویژه تماس شید.


بیشتر بخوانید: موارد پزشکی نظام وظیفه


مراحل یافت معافیت پزشکی کدام است؟

مراحل یافت معافیت پزشکی شامل اقداماتی است که ید توسط خود مشمولین پیگیری شود. اگر قصد یافت معافیت های پزشکی را دارید. ید اطلاعات کاملی زمینه ی بیماری های این معافیت بدست آورید. هم چنین مدارک لازم برای این نوع معافیت میتواند بسیار کمک کننده شد. زیرا پرونده ی پزشکی یکی از اصلی ترین مدارک مورد نیاز برای یافت معافیت است. مراحل گرفتن معافیت را مطالعه کرده و صورت داشتن سوال میتوانید مشاورین مرکز آویژه مشورت کنید.

مراحل یافت معافیت های پزشکی نظام وظیفه

 • مشمولین ید اول دفترچه ی نظام وظیفه را مطالعه کنند. متقاضیان میتوانند این دفترچه را از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی تهیه کنند.
 • مشمولین ید برای معاینات اولیه به پزشک مورد اعتماد سازمان نظام وظیفه مراجعه کرده و فرم معاینات خود را تکمیل کنند.
 • حضور یکی از نزدیک ترین دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی برای دادن خواست معافیت سرزی پزشکی ید این مرحله انجام شود.
 • مشمولین سپس ید منتظر بمانند برای انجام معاینات تخصصی به بیمارسن دعوت شوند.
 • حضور ریخ مشخص بیمارسن و انجام آزمایشات از مهم ترین مراحل یافت این نوع معافیت ها میشد.
 • معاینات و آزمایشات پزشکی از بیمارسن برای حوزه ی رسیدگی ارسال میشود.
 • مشمولین برای شرکت کمیسیون پزشکی دعوت خواهند شد.
 • مراجعه به سازمان نظام وظیفه برای حضور جلسه کمیسیون پزشکی ریخ مقرر الزامی است.
 • رای نهایی این مرحله توسط شورای پزشکان صا میشود.
 • کارت معافیت از طریق سازمان نظام وظیفه صا و توسط پست مرکزی برای مشمولین ارسال میگردد.

نظر داشته شید که این مراحل برای برخی بیماری ها کمی تغییرات ید انجام شود. به طور مثال آن دسته از متقاضیانی که دارای نقص عضو ظاهر خود هستند نیازی به مراجعه به بیمارسن و انجام آزمایش های تخصصی نخواهند داشت. پس قبل از اقدام برای معافیت و انجام مراحل آن اطلاعات لازم را بدست آورید.

انواع معافیت های پزشکی کدام است؟

انواع معافیت های پزشکی شامل سه بخش اصلی است. زیرا که این نوع معافیت ها بر اساس بیماری های فرد صا میگردد. پس معافیت های مختلفی به این مشمولین تعلق میگیرد. به همین منظور سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا انواع مختلف معافیت را برای مشمولین بیمار نظر گرفته است و بر اساس آن متقاضیان را از خدمت سرزی معاف میکند.

انواع معافیت های خدمت سرزی پزشکی

 • معافیت دائمی که به مشمولین دارای بیماری های مختلف تعلق میگیرد.
 • معافیت های موقتی که برای مشمولینی نظر گرفته میشود که بیماری هایشان موقت بوده و پس از مدت کوهی بهبود خواهند یافت.
 • معافیت های خدمات رزمی که برای افرادی صا میشود که توانایی انجام خدمات رزمی را نخواهند داشت.

  بیشتر بخوانید: معافیت  نظام وظیفه


معافیت موقت پزشکی چگونه است؟

معافیت موقت پزشکی به نوعی معافیت گفته میشود که به صورت مدتی و موقت به مشمولین داده میشود. این نوع معافیت برای کسانی است که به دلیل جراحی، اعتیاد و سایر بیماری ها ید مدتی مرخصی بوده بهبودی کامل را بدست آورند. این متقاضیان ید پس از بهبودی برای اعزام به خدمت اقدام کنند. مدت زمان برای معافیت موقت پزشکی مشمولین کمیسیون پزشکی و تشخیص شورای پزشکان اعلام میگردد.

اگر صورت پایان مدت مشخص، مشمولین از سلامت کامل برخوردار نشده شند. میتوانند تقاضای یافت معافیت دائمی پزشکی را نیز بدهند.

 

معافیت دائم پزشکی چگونه است؟

معافیت دائم پزشکی که بهترین نوع معافیت بخش پزشکی است شرایط سختیگیرانه ای را نیز خواهد داشت. زیرا این نوع معافیت میتواند مشمولین را برای گرفتن کارت خدمت سرزی کمک کند. برای یافت معافیت دائم پزشکی مشمولین ید مدارک و مستندات پزشکی کاملی داشته شند بتوانند آن ها را کمیسیون شورای پزشکی ارائه دهند. پس از رای صا شده نیز مشمولین کارت معافیت دائمی خود را یافت خواهند کرد.

سوالات متداول

معافیت های پزشکی چیست؟

انواع معافیت های پزشکی به بخش عظیمی از معافیت ها گفته میشود که بر اساس نوع بیماری مشمولین به آن ها داده میشود.

انواع معافیت های خدمت پزشکی را نام ببرید؟

معافیت های پزشکی سرزی شامل سه نوع مختلف میشد. این معافیت ها شامل موقت، دائم و خدمات رزمی میشد.

معافیت های خدمت سرزی برای بخش پزشکی مشمولین از نظر سلامت روحی و جسمی چند گروه قرار میگیرند؟

مشمولین متقاضی معافیت های بخش پزشکی چهار گروه از نظر سلامتی قرار میگیرند. این گروه ها شامل افراد سالم، افراد بیمار، افرادی که توانایی انجام آموزش های رزمی را نداشته و گروهی که ید به دلیل جراحی مدتی معاف از خدمت سرزی شند .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه نظام وظیفه

 

شرایط یافت معافیت پزشکی چیست؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط یافت معافیت پزشکی چیست؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 11 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ساعت 18:26
توسط avije | تعداد بازديد : 71 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

کفالت سرزی یکی از معافیت های خدمت سرزی میشد. این نوع معافیت سرزی سال های گذشته بیشترین متقاضی را داشته است. اولین چیزی که ید مورد معافیت های کفالت بگوییم این است که این معافیت های خدمت سرزی انواع بسیاری معافیت را برمیگرد. به همین منظور جوانان زیادی که از رفتن به خدمت سرزی نظام وظیفه ناراضی هستند میتوانند به معافیت های کفالت نیز فکر کنند. معافیت های کفالت خدمت سرزی به دلیل داشتن بخش های مختلف قوانین زیادی را بر میگیرد.

کفالت سرزی

اما آیا همه ی مشمولان میتوانند برای معافیت سرزی اقدام کنند؟ زمان یافت معافیت های کفالت خدمت سرزی دقیقا چه وقتی است؟ چه کسانی میتوانند از شرایط و ضوابظ این معافیت ها پیروی کرده و برای یافت آن ها اقدام کنند؟ قبل از بررسی انواع این معافیت های کفالت بهتر است از شرایط لازم برای یافت آن ها مطلع شویم. میدانید که امروزه سازمان نظام وظیفه ی عمومی قوانینی برای مشمولان اعمال کرده به راحتی معافیت های سرزی را به آن ها تقدیم نکند و آن ها را به خدمت سرزی بفرستند. این شرایط مهم شامل موارد زیر است.

شرایط یافت کفالت سرزی

 • از مهم ترین شرایط این معافیت نداشتن غیبت غیر موجه میشد. مشمولین غایب نید از این معافیت استفاده کنند.
 • تک فرزند بودن خانواده به عنوان پسر لای ۱۸ سال از شروط دیگر معافیت های کفالت است.
 • سن مشمولیت سومین شرط یافت معافیت کفالت است. کسانی که میخواهند برای این معافیت اقدام کنند نمیتوانند زودتر از موعد مقرر این کار را انجام دهند.

این شرایط ید نظر گرفته شود معافیت سرزی کفالت مشمولین پیگیری و بررسی شود. غیر این صورت بررسی معافیت مشمولین از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ممکن نخواهد بود. حال ید بدانیم که انواع این معافیت ها کدام است بتوانیم برای هر یک از آن ها اقدامات لازم را انجام دهیم. ادامه ی مقاله به انواع این معافیت ها خواهیم پرداخت.

انواع کفالت سرزی کدام است؟

انواع کفالت سرزی میتواند برای مشمولین راه های مناسبی شد از آن استفاده کرده و کارت معافیت را بدون رفتن به خدمت سرزی یافت کنند. پس معافیت های کفالت بهترین راه برای مشمولان است. زیرا انواع مشخصی داشته و تعداد زیادی از افراد میتوانند از آن بهره بگیرند. این معافیت های نظام وظیفه شامل این موارد است.

انواع کفالت سرزی نظام وظیفه

 1. معافیت سرزی کفالت ما بدون همسر صورت فوت
 2. معافیت سرزی کفالت ما صورت طلاق از همسر
 3. معافیت های خدمت سرزی کفالت پ ناتوان
 4. معافیت کفالت خدمت سرزی خواهر
 5. معافیت سرزی کفالت برا کبیر بیمار
 6. معافیت خدمت سرزی کفالت برا صغیر
 7. معافیت سرزی خدمت وظیفه کفالت جد یا جده مای
 8. معافیت کفالت خدمت جد یا جده پی
 9. معافیت های سرزی کفالت پ ۷۰ ساله
 10. معافیت سرزی کفالت تک پسری یا تک فرزندی

شرایط گفته شده لا برای معافیت های سرزی کفالت میتواند اصلی ترین شروط شد. اما شرایط کافی برای این معافیت ها را بر نخواهد گرفت. زیرا این معافیت بخش های زیادی دارد و هر کدام از این بخش ها قوانین خاص خود را شامل میشوند. پس برای یافت هر یک از این معافیت های خدمت کفالت میتوانید شروط آن ها را مطالعه کرده و سپس مراحل آن را پشت سر بگذارید. شما هم چنین میتوانید از مشاوره نظام وظیفه آویژه نیز راهنمایی گرفته و مشاورین این مرکز مشورت کنید.

 

 کفالت سرزی چیست؟

کفالت سرزی چیست؟ شاید این سوالی شد که ذهن بسیاری از جوانان نقش ببندد. زیرا به دلیل پیچیدگی و سختی قوانین نظام وظیفه کسب کردن اظلاعات زمینه های مختلف و مسائل این سازمان کمی دشوار است. به همین منظور ما این مقاله را برای متقاضیان آماده کرده همه ی اطلاعات زمینه های معافیت سرزی کفالت را اختیار شما عزیزان قرار دهیم. کفالت خدمت سرزی به نوعی معافیت اطلاق میشود که جوانان آن میتوانند سرپرستی کردن از یکی از اعضای خانواده ی خود و نگهداری از آن از این معافیت استفاده کنند.

این نوع معافیت شامل بخش های متعددی است که میتوانید بر اساس شرایط خود از آن ها استفاده کنید. قبل از هرچیز ید مدارک لازم برای این معافیت ها را آماده کرده انجام مراحل مشمکل مواجه نشوید. این مدارک را هم اینجا مطالعه کنید.

مدارک لازم برای یافت معافیت های کفالت نظام وظیفه

 • اصل شناسنامه ی مشمولین متقاضی به همراه کپی از تمام صفحات
 • اصل کارت ملی و تصویر آن
 • عکس ۳*۴ رنگی زمینه ی سفید از چهره ی مشمول به شکل تمام رخ
 • اصل مک تحصیلی مشمولین بر اساس آخرین مک آن ها کپی یید شده ی آن
 • فرم تکمیلی وضعیت مشمولان نظام وظیفه عمومی
 • فرم معاینات پزشکی اولیه مشمولین نظام وظیفه
 • فرم واکسیناسیون مشمولین خدمت سرزی
 • فرم تکمیلی مشخصات بستگان مشمول برای معافیت های کفالت
 • کپی از شناسنامه ی تمام اعضای خانواده ی مشمول شامل پ، ما، خواهر و برا
 • کپی از کارت ملی پ مشمولین
 • کپی کارت شناسایی ملی ما مشمولین

پس از آماده کردن این مدارک شما میتوانید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه و مدارک را به بخش مربوطه تحویل دهید. شما میتوانید پس از رسیدن به سن مشمولیت تمام اقدامات خود را برای یافت معافیت شروع کنید. زیرا شرط اصلی اقدام برای معافیت های کفالت رسیدن مشمول به سن مشمولیت است. ادامه مراحل معافیت را نیز برای شما به طور مفصل خواهیم آورد.

معافیت کفالت چیست؟

معافیت کفالت همانطور که لا گفته شد مراحل گوناگونی را شامل میشود. این مراحل را ید پس از آماده سازی مدارک طی کنید. پس دقت کافی برای آماده سازی مدارک را داشته شید.

مراحل یافت معافیت های کفالت خدمت وظیفه سرزی نظام وظیفه

 • مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی
 • مطالعه دفترچه ی خدمت وظیفه سرزی نظام وظیفه
 • آماده سازی مدارک لازم جهت یافت معافیت
 • تحویل مدارک لازم به دفاتر پلیس + ۱۰
 • دادن خواست معافیت و ثبت آن توسط دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی
 • بررسی مدارک شناسایی خانواده ی مشمول توسط ثبت احوال اسن محل سکونت مشمول و یید آن
 • بررسی مدارک مشمولین توسط سازمان نظام وظیفه عمومی کشور
 • دعوت مشمولان برای شرکت کمیسیون رسیدگی به معافیت های کفالت خدمت سرزی
 • شرکت کمیسیون و صدور رای اصلی و نهایی
 • یافت کارت معافیت های کفالت

معافیت کفالت ما چگونه است؟

معافیت کفالت ما میتواند یکی از بهترین انواع معافیت های این بخش شد. این معافیت شامل دو بخش اصلی است که ید شرایط هر یک از آن ها را نظر گرفته و سپس آن ها را یافت کنید. انواع این معافیت شامل موارد زیر است.

انواع معافیت های خدمت کفالت ما

 • معافیت کفالت برای مای که از همسرش جدا شده و ازدواج مجدد نکرده شد. این مشمولین میتوانند اول از همه معافیت به صورت موقت یافت کرده و پس از تقری ۳ سال معافیت دائمی یافت کنند.
 • معافیت کفالت برای ما مشمولینی که پشان فوت شده شد. این بخش نیز ما مشمول نید دوره ازدواج کرده شند. این نوع معافیت های کفالت مشمول از اول میتواند معافیت دائم یافت کند.

مشمولین این نوع معافیت ها ید تنها فرزند پسر لای ۱۸ سال ما خود شند. داشتن برا کوچکتر هیچ مشکلی برای یافت معافیت مشمولین ایجاد نخواهد کرد.

 

معافیت کفالت پ چگونه است؟

معافیت کفالت پ سال های گذشته مسفانه تغییرات زیادی داشته است. این تغییرات شرایط برای یافت این معافیت سخت تر میشود. بنابراین مشمولین ید دقت شرایط این نوع معافیت را بررسی کنند. اما هم چنان شرایط معافیت های کفالت برای پ برقرار بوده و میتوانید داشتن مدارک و شرایط لازم برای یافت آن به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کنید.

انواع معافیت های کفالت پ

 • معافیت های کفالت سن پ: اصلی ترین مورد این نوع معافیت سن پ است.
 • معافیت های کفالت ناتوانی پ: مشمولین داشتن پ ناتوان و بیمار میتوانند به عنوان سرپرست کفالت پ خود را به عهده بگیرند.

سوالات متداول

معافیت کفالت خدمت سرزی چیست؟

معافیت های کفالت از محبوب ترین انواع معافیت ها است که مشمول میتواند برای هر یک از اعضای خانواده ی خود از آن استفاده کند.

انواع معافیت های کفالت خدمت سرزی پ کدام است؟

معافیت های سرزی مشمولین برای کفالت پ به سن و توانایی پ وابسته است. سن پ ید لاتر از ۷۰ سال شد. یا ناتوان بودن پ میتواند دلیل دیگر یافت معافیت های کفالت شد.

سه شرط اصلی برای گرفتن معافیت های کفالت را نام ببرید؟

داشتن سن مشمولیت، تک پسر بودن خانواده و نداشتن غیبت از مهم ترین ملاک ها و شرایط یافت معافیت سرزی کفالت است .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه نظام وظیفه

 

کفالت سرزی چیست؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

کفالت سرزی چیست؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 15 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ساعت 17:36
توسط avije | تعداد بازديد : 78 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت کفالت چیست؟ چه کسانی میتوانند از معافیت های خدمت سرزی کفالت بهره مند شوند؟ چگونه میتوان ره ی انواع این معافیت ها اطلاعات بدست آورد؟ بله شاید بپرسید که معافیت های خدمت سرزی نظام وظیفه چه کمکی به جوانان میکند؟ یا چه مزایای را برای داوطلن نظر گرفته است؟ برای رسیدن به پاسخ های جامع این مقاله را انتها بخوانید.

معافیت کفالت

معافیت خدمت سرزی به تسهیلات ویژه ای گفته میشود که اختیار جوانان قرار گرفته و از رفتن به خدمت سرزی راحت شوند. زیرا دوره  ی خدمت ضرورت به عنوان دوره ای سخت بین جوانان شناخته شده است. از طرفی نیز به دلیل ضرورت انجام آن، جوانان ذکور ید سن ۱۸ سالگی که به سن مشمولیت میرسند به خدمت بروند. پس برای فرار از خدمت سرزی، معافیت ها بهترین راه حل به شمار میروند. این معافیت ها بسیار گوناگون است. اما این بین معافیت های کفالت یکی از اصلی ترین ها به شمار میرود.

معافیت های کفالت که یکی از گسترده ترین انواع معافیت های خدمت سرزی است. امروزه بسیار پرطرفدار بوده و شامل افراد زیادی میشود. شاید شما مورد این معافیت چیزهایی شنیده شید. ست است معافیت کفالت تنها معافیتی است که مشمولین میتوانند شرایط آن را به راحتی داشته و از آن ها استفاده کنند. اما برای یافت انواع معافیت سرزی مشمولین ید اطلاعات کافی این زمینه ها به دست آوردند. قبل از هر چیز ید مورد انواع معافیت های کفالت بدانید. زیرا این معافیت زیرشاخه ها و بخش های مختلفی دارد و از قوانین زیادی نیز پیروی میکند.

انواع معافیت های کفالت خدمت سرزی نظام وظیفه

 • معافیت سرزی کفالت پ بیمار
 • معافیت سرزی کفالت پ مسن
 • معافیت سرزی مابزرگ پی یا مای
 • معافیت سرزی کفالت پبزرگ مای
 • معافیت سرزی کفالت پبزرگ پی
 • معافیت خدمت سرزی کفالت خواهر
 • معافیت سریازی تک فرزندی
 • معافیت سرزی کفالت برا صغیر
 • معافیت های کفالت سرزی برا کبیر
 • معافیت خدمت سرزی کفالت ما بدون همسر
 • و سایر معافیت های کفالت دیگر

این معافیت ها هر کدام به تنهایی بخش مهمی از مسائل نظام وظیفه میشد. از طریق آن ها میتوان برای یافت معافیت اقدام کرد. اگرچه مراحل و اقدامات زیادی ید طی شود گرفتن کارت معافیت محقق شود. اما این وجود دیگر مشمولین خدمت وظیفه نگران گذراندن دوره ی خدمت سرزی نخواهند بود.

 

معافیت کفالت پ چیست؟

معافیت کفالت پ از انواع شناخته شده ای از معافیت ها است. بسیاری از شما علاقمند هستید که اطلاعات و اخر این نوع معافیت را دنل کنید. این نوع معافیت نیز مانند سایر معافیت ها شرایط خاص خود را دارد. شرایط اختصاصی و عمومی این معافیت های خدمت سرزی جوانان را مجبور میکند این ره مطالعه ی بسیاری انجام داده و از مشاوره نظام وظیفه نیز کمک بگیرند. اینجا توضیحات مربوط به معافیت های سرزی کفالت پ را مطالعه خواهید کرد.

معافیت کفالت پ خود به دو بخش مجزا تفکیک میشود. این دو بخش پ مشمول داشتن شرایط خاص میتواند فرزند خود را به عنوان کفیل انتخاب کرده و از معافیت های کفالت برای آن ها استفاده کنند.

انواع معافیت های خدمت سرزی کفالت پ

 1. معافیت کفالت سرزی پ بیمار و از کار افده: این معافیت به کسانی تعلق میگیرد که پشان بیمار بوده و توانایی لازم برای انجام کارهای خود را ندارد. واقع این افراد نیازمند مراقبت و نگهداری از سوی فرزند خود میشند. این نوع معافیت شرط سنی پ مشمول مطرح نیست.
 2. معافیت کفالت سرزی پ مسن: این بخش پ مشمولین ید دارای ۷۰ سال سن یا بیشتر شد. این صورت مشمول میتواند به دلیل سن لای پ از کفالت او استفاده کند. این نکته را توججه داشته شید که سالم بودن یا بیمار بودن پ مشمولین این بخش ملاک نبوده و تنها ملاک اصلی اینجا سن پ میشد.

شما نیز میتوانید داشتن هر یک از شرایط لا از معافیت های کفالت بهره مند شوید. پس دقت شرایط این معافیت ها را مطالعه کرده و برای راهنمایی های لازم مشاوره نظام وظیفه .

معافیت کفالت ما چگونه است؟

معافیت کفالت ما نوع دیگر معافیت ها است که امروزه متقاضیان زیادی برای یافت آن تلاش میکنند. این نوع معافیت های کفالت فرصتی مناسب برای مشمولان میشد دیگر نگران دغدغه های خدمت سرزی نشند. کفالت ما نیز مانند کفالت پ دو بخش اجرا میشود. به دلیل وجود قوانین متعدد و سختی که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای معافیت ها نظر گرفته است. امروزه تغییراتی نیز معافیت های کفالت ما ایجاد شده است. به همین منظور دانستن این قوانین و تغییرات آن ها بسیار مهم و ضروری است.

انواع معافیت های کفالت سرزی ما

 • یافت معافیت سرزی کفالت مای که از همسرش جدا شده است: این معافیت ما مشمول ید از پش طلاق گرفته شد و جدا زندگی کند. فرزندان این افراد میتوانند برای معافیت های کفالت اقدام کنند. اما ید بدانید که این مشمولین اول معافیت موقت یافت خواهند کرد. سپس ید از ریخ طلاق ما ۳ سال بگذرد معافیت دائمی مشمول از سوی سازمان نظام وظیفه صا گردد.
 • یافت معافیت سرزی کفالت ما صورت فوت همسر: مشمولینی که پشان فوت شده است میتوانند برای کفالت ماشان اقدام کنند. البته دقت داشته شید که ما مشمولین نید ازدواج مجدد کرده شد. صورت ازدواج دوره مشمولین نمیتوانند از این معافیت بهره مند شوند.

این معافیت نیز میتواند برای بسیاری از مشمولین کاربرد داشته شد. فقط کافی است تمام شرایط و ضوابط این ره را مطالعه کنید. سپس برای آن اقدام کرده و مراحل را به ستی طی کنید.

مراحل یافت معافیت کفالت را نام چیست؟

مراحل یافت معافیت های کفالت شاید نگاه اول آسان شد. اما مشکلات خود را نیز دارد. میدانید که شما قرار است مرحله ی مهمی از زندگی خود را پشت سر بگذارید. زیرا کارت معافیت یکی از مهم ترین دغدغه های جوانان امروزی است. پس سعی کنید تمام این مراحل را به طور دقیق پشت سر گذاشته مشکل مواجه نشوید.

مراحل و اقدامات مورد نیاز برای یافت معافیت های کفالت

 • این مرحله مشمول ید دفترچه ی نظام وظیفه را از دفاتر خدمات الکرونیک انتظامی یافت کرده و به طور کامل مطالعه کند.
 • سپس مدارک لازم برای یافت معافیت های کفالت را آماده کرده و فرم های دفترچه را نیز پر کند.
 • مشمولین مدارک را به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی تحویل داده و سپس ید خواست معافیت خود را نیز اعلام کرده و سیستم ثبت کنند.
 • این مرحله سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ید مدارک مشمولین را بررسی کرده و یید کند.
 • یافت دعوتنامه توسط مشمولین برای شرکت کمیسیون رسیدگی به معافیت های کفالت.
 • شرکت جلسه رسیدگی به خواست معافیت های کفالت.
 • صا کردن رای اصلی برای معافیت مشمولین توسط هیئت رسیدگی.
 • یافت کارت معافیت سرزی کفالت.

قبل از اینکه مراحل لا را طی کنید ید از شرایط اصلی این معافیت ها نیز مطلع شوید. معافیت های کفالت که بسیاری از شما متقاضی یافت آن میشید دارای شرایط خاصی است. این شرایط عمومی که پایین خواهیم گفت اصلی ترین شروط لازم برای همه ی معافیت های کفالت است.

مهم ترین شروط یافت معافیت سرزی کفالت

 • فرد متقاضی نید وارد غیبت سرزی شده شد.
 • متقاضیان ید برای یافت معافیت به سن مشمولیت رسیده شند.
 • متقاضی ید تنها فرزند پسر لای ۱۸ سال خانواده شد. بتواند برای معافیت اقدام کند.

کفالت خواهر برای معافیت چگونه است؟

کفالت خواهر برای معافیت  نیز میتواند یکی از فرصت های مناسب برای جوانان شد. جوانان برای یافت این معافیت علاوه بر داشتن شروط لا، ید از شرایط دیگر نیز بهره مند شند.

شرایط یافت معافیت برای کفالت خواهر

 • مشمول نید پ و ما داشته شد.
 • خواهر مشمول نید ازدواج کرده شد.
 • صورت ازدواج ید از همسرش جدا شده شد.
 • فرزند پسر نداشته شد.

 

کفالت برا برای معافیت چگونه است؟

کفالت برا برای معافیت  نیز دو صورت برای مشمولین اجرا میشود. این دو بخش هرکدام شرایط ویژه ای داشته که شما میتوانید کمک گرفتن مرکز مشاوره آویژه از این شرایط مطلع شده و برای آن اقدام کنید.

انواع معافیت های سرزی کفالت برا

 • معافیت های کفالت برا صغیر
 • معافیت سرزی کفالت برا کبیر بیمار و نیازمند مراقبت

سوالات متداول

شروط اصلی برای یافت معافیت های کفالت چیست؟

اصلی ترین شرایط برای گرفتن معافیت سرزی کفالت رسیدن به سن مشمولیت، نداشتن غیبت سرزی و تک فرزند بودن میشد.

معافیت های کفالت سرزی پ شامل چند بخش میشد؟

این معافیت شامل دو قسمت مهم است که بخش اول سن پ و بخش دوم ناتوانی و بیماری پ ملاک اصلی محسوب میشود.

آیا معافیت های کفالت ما برای مشمولین به طور دائمی صا میشود؟

خیر. مشمولین اول ید از معافیت موقت استفاده کنند. سپس بعد از ۳ سال از ریخ طلاق مشمول میتواند معافیت خود را به معافیت دائمی تبدیل کند.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه نظام وظیفه

 

چگونه می توانید معافیت کفالت بگیریم؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

چگونه می توانید معافیت کفالت بگیریم؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 10 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ساعت 17:07
توسط avije | تعداد بازديد : 62 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته هنر دانشگاه پیام نور برای علاقه مندان به هنر این امکان را فراهم آورده است راحت تر بتوانند رشته های مورد علاقه خود تحصیل کنند. زیرا تحصیل و پذیرش دانشگاه پیام نور راحت تر از سایر دانشگاه ها میشد. این دانشگاه به دلیل مزایایی که نسبت به دیگر دانشگاه ها دارد از محبوب ترین دانشگاه ها برای داوطلن ورود به دانشگاه میشد. شهریه پایین تر، امکان تحصیل غیر حضوری و همچنین تنوع رشته ها و تعداد زیاد واحد های  دانشگاهی همگی از جمله این مزایا است. این دانشگاه اکثر رشته های گروه هنر را ارائه میدهد و به دلیل امکان تحصیل از راه دور و یا غیر حضوری، اغلب افراد شاغل و یا افرادی که مناطق دور افده زندگی میکنند، متقاضی ادامه تحصیل این دانشگاه هستند. رشته های تحصیلی این دانشگاه دو دسته ی آزمون و بدون آزمون دسته بندی میشوند.

رشته هنر دانشگاه پیام نور

داوطلن میتوانند بر اساس علاقه و شرایط خود یکی از این دو گروه رشته های بدون آزمون و آزمون تحصیل کنند. دانشگاه های پیام نور نیز به مانند سایر دانشگاه های کشور شرایط و قوانین مربوط به خود را دارند که هر فردی که متقاضی تحصیل این دانشگاه است ید از این قوانین اطلاع داشته شد بتواند به ستی این مسیر گام بردارد. ما چه راه هایی برای کسب این آگاهی وجود دارد؟ یکی از راه هایی که شما میتوانید از آن طریق ابهامات و پرسش های خود را برطرف کنید، استفاده از مشاوره تحصیلی است. این مشاوره ها محث مهمی همچون لیست رشته های هنر، شرایط تحصیل رشته های هنر این دانشگاه و … بررسی میشود. کارشناسان ما نیز مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی آویژه نیز خدمات متعددی را به شما ارائه میدهند که میتواند بسیار کاربردی و کار آمد شد.

شرایط پذیرش رشته هنر دانشگاه پیام نور

شرایط پذیرش رشته هنر دانشگاه پیام نور چگونه است؟ چگونه میتوان از این شرایط اطلاع پیدا کرد؟ چه کسانی شرایط لازم برای تحصیل رشته های هنر این دانشگاه را دارند؟ اگر شما متقاضی تحصیل رشته های هنر مربوط به دانشگاه پیام نور شید، حتی یک ر نیز این سوالات مواجه شده اید، این قسمت این محث را بررسی میکنیم. دانشگاه پیام نور نیز یکی از دانشگاه هایی است که تحت نظر سازمان سنجش دانشجو میگیرد. بنابراین این دانشجویان ید شرایط لازم برای ورود به دانشگاه را داشته شند، این موارد تحت عنوان شرایط عمومی مطرح میشود. نداشتن اعتیاد به مواد مخ، نداشتن سوء سابقه کیفری، نداشتن فساد اخلاقی از جمله این شرایط میشد. علاوه براین افراد مذکر متقاضی تحصیل این دانشگاه ید گواهی معافیت و یا کارت پایان خدمت خود را دست داشته شند. افراد فاقد این شرایط صلاحیت تحصیل دانشگاه را ندارند.

شرایط دیگر پذیرش رشته هنر دانشگاه پیام نور

از دیگر شرایط پذیرش رشته هنر دانشگاه پیام نور مربوط به شرایط اختصاصی است، بر اساس این شرایط افرادی که دارای مک دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم شند، همچنین فارغ التحصیلان دوره های پیش دانشگاهی میتوانند برای تحصیل این دانشگاه اقدام کنند. البته افرادی که دوره متوسطه خود را دوره های فنی و حرفه ای گذرانده اند، ید مک کاردانی داشته شند. داشتن این شرایط برای هر دو دوره ی آزمون و بدون آزمون مورد نیاز است. افرادی که فاقد این شرایط هستند نمیتوانند دانشگاه پیام نور تحصیل کنند. البته ید به این نکته نیز اشاره کنیم که دوره های بدون آزمون، معدل دوره متوسطه ملاک پذیرش دانشجو میشد. لذا ارائه ی اطلاعات ست این زمینه الزامی است. شرط دیگر برای قبولی رشته های هنر مربوط به دوره های آزمون دانشگاه های پیام نور کسب نمره قبولی از کنکور سراسری است.

 

انتخاب رشته هنر دانشگاه پیام نور

انتخاب رشته هنر دانشگاه پیام نور برای افرادی که تجربه ای این زمینه ندارند، ممکن است کار سختی شد، به همین دلیل مراحل مختلف مربوط به این پروسه ی نسب طولانی را شرح میدهیم. فردی که علاقه مند به تحصیل رشته های هنر میشد چند انتخاب پیش رو دارد. یکی از این راه ها شرکت کنکور سراسری و دیگری اقدام برای پذیرش رشته های بدون کنکور دانشگاه ها میشد. متقاضیان رشته های هنر برای رشته های آزمون پیام نور ید کنکور سراسری شرکت کنند و بعد از اینکه نیج اولیه اعلام شد صورت مجاز شدن، برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. داوطلن ید اطلاعات و مشخصات خود را وارد کنند فرم مربوط به انتخاب رشته اختیارشان قرار گیرد. سپس وارد کردن کد رشته محل های مورد نظر خود ، انتخاب رشته خود را به انجام برسانند.

تنها تفاوت بین انتخاب رشته هنر دانشگاه پیام نور برای رشته های بدون آزمون شرکت نکردن کنکور سراسری میشد. چرا که برای این گروه رشته ها نیز انتخاب رشته به همان ترتیب و از طریق سازمان سنجش انجام میشود، این مورد اولویت پذیرش داوطلن سوابق تحصیلی بهتر میشد.

ثبت نام رشته های هنر دانشگاه پیام نور

ثبت نام رشته های هنر دانشگاه پیام نور نیز مانند ثبت نام دیگر دانشگاه ها شامل دو مرحله ثبت نام حضوری و ثبت نام غیر حضوری میشد. مرحله ی غیر حضوری مربوط به همان مراحل انتخاب رشته میشد که داوطلن طی آن مدارک و لیست رشته های مورد نظر خود را به سازمان سنجش اعلام میکند. سازمان سنجش نیز این اطلاعات را اختیار دانشگاه های پیام نور قرار میدهد. دانشگاه ها افرادی را که سوابق تحصیلی بهتری دارند و یا کنکور موفق تر عمل کرده اند به عنوان دانشجو میپذیرند و لیست قبول شدگان اعلام میشود.

بعد از اعلام پذیرفته شدگان نهایی داوطلن که نامشان لیست قبولی های این دانشگاه شد، ید دیگر مراحل مربوط به ثبت نام رشته های هنر دانشگاه پیام نور  را طی کنند. این مراحل همان مراجعه حضوری به دانشگاه مورد نظر و ارائه ی اصل مدارک تحصیلی و شناسایی برای ثبت نام میشد.

لیست رشته های هنر دانشگاه پیام نور

لیست رشته های هنر دانشگاه پیام نور و اطلاع از تمام رشته هایی که این لیست قرار میگیرند، یکی از چالش برانگیز ترین موضوعاتی است که متقاضیان تحصیل این رشته ها آن مواجه هستند. زیرا اغلب افرادی که موفق به قبولی دانشگاه های دولتی نشده اند، به دنل رشته ی مورد علاقه خود این لیست میگردند. خبر خوش برای داوطلن این است که دانشگاه پیام نور تنوع زیادی ارائه ی این رشته ها دارد، به شکلی که اغلب داوطلن میتوانند به راحتی رشته ی مورد نظر خود قبول شوند.

اما این لیست رشته های هنر دانشگاه پیام نور شامل چه رشته هایی میشود؟ رشته هایی همچون: ارتط تصویری، صنایع دستی، فرش، عکاسی، نقاشی، هنر اسلامی، طراحی پارچه، مرمت آثار ریخی، هنر های صناعی، کبت و نگارگری و … از جمله رشته هایی هستند که لیست رشته های هنر مربوط به پیام نور قرار دارند.

 

شهرهای رشته های هنر دانشگاه پیام نور

شهرهای رشته های هنر دانشگاه پیام نور از تنوع خوبی برخوردار هستند به شکلی که داوطلن و علاقه مندان به هنر هر نقطه ای میتوانند برای تحصیل این رشته ها دانشگاهی نزدیک به محل زندگی خود پیدا کنند. این موضوع به دلیل گستردگی و پراکندگی واحد های دانشگاهی پیام نور میشد. شهر های رشته های هنر دانشگاه پیام نور که اقدام به جذب دانشجو رشته های هنر میکنند به شرح زیر میشند.:

 • رشته هایی همچون ارتط تصویری دانشگاه های پیام نور آذریجان شرقی مرکز تبریز، دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز اصفهان، دانشگاه پیام نور تهران واحد ری، دانشگاه پیام نور یزد مرکز میبد و … ارائه میشود.
 • رشته ی عکاسی که یکی از پر طرفدار ترین رشته هاست لیست رشته های دانشگاه های پیام نور مرکز تبریز، دانشگاه پیام نور مرکز شیراز، دانشگاه پیام نور مرکز یزد، دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان و … وجود دارد.
 • رشته نقاشی دانشگاه پیام نور مرکز تبریز، دانشگاه پیام نور تهران شرق، دانشگاه پیام نور مرکز سمنان ارائه میگردد.

بر این اساس داوطلن بر اساس محل زندگی و رشته ی مورد نظر خود میتوانند از بین لیست رشته ها و دانشگاه ها، انتخاب رشته کنند.

سوالات متداول

لیست رشته های هنر دانشگاه پیام نور کدامند؟

فرش، عکاسی، نقاشی، هنر اسلامی، طراحی پارچه، مرمت آثار ریخی، هنر های صناعی، کبت و نگارگری و … از جمله رشته هایی هستند که لیست رشته های هنر مربوط به پیام نور قرار دارند.

مک تحصیلی مورد نیاز برای تحصیل رشته هنر دانشگاه پیام نور کدامند؟

داشتن مک دیپلم نظام جدید یا نظام قدیم، مک پیش دانشگاهی، داشتن مک کاردانی برای افرادی که دوره متوسطه را دوره های فنی و حرفه ای گذرانده اند، الزامی است.

شرایط عمومی برای تحصیل رشته های هنر پیام نور کدامند؟

 نداشتن اعتیاد به مواد مخ، نداشتن سوء سابقه کیفری، نداشتن فساد اخلاقی از جمله این شرایط میشد. علاوه براین افراد مذکر متقاضی تحصیل این دانشگاه ید گواهی معافیت و یا کارت پایان خدمت خود را دست داشته شند.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

رشته هنر دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

رشته هنر دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 11 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ساعت 1:44
توسط avije | تعداد بازديد : 76 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته های تجربی دانشگاه پیام نور هر ساله تعداد زیادی ازداوطلن ورود به دانشگاه را جذب میکند، چرا که دانشگاه پیام نور تعداد زیادی از رشته های مربوط به گروه آزمایشی علوم تجربی را ارائه میدهد. البته ید به این نکته اشاره کنیم که این دانشگاه رشته های پزشکی و پیراپزشکی را ارائه نمیدهد و اغلب داوطلن را رشته های مربوط به گروه علوم پایه و علوم کشاورزی جذب میکنند.

افرادی که دانشگاه های دولتی قبول نشده اند، میتوانند یکی از رشته های تجربی که این دانشگاه ها ارائه میشود، تحصیل کنند. پذیرش و تحصیل دانشگاه های پیام نور به نسبت دیگر دانشگاه ها راحت تر است. زیرا این دانشگاه حذف کنکور برای برخی رشته ها راه را برای ورود داوطلن به دانشگاه هموار کرده است. علاوه بر این امکان تحصیل غیر حضوری و تحصیل از راه دور برای داوطلن شرایط خاص فراهم شده است.

رشته های تجربی دانشگاه پیام نور

اگر شما داوطلب کنکور تجربی هستید و میخواهید دانشگاه های پیام نور ادامه تحصیل دهید ید از یکسری موارد اطلاع داشته شید. مهم ترین این موضوعات شامل رشته های تجربی دانشگاه پیام نور، لیست شهر های دارای واحد دانشگاهی پیام نور، شرایط و قوانینی که برای ورود به این دانشگاه وضع شده است، میزان شهریه هر رشته و… ما ادامه ی این مقاله سعی کرده ایم به تفضیل این موضوعات را مورد بررسی قرار دهیم، به همین دلیل مطالعه ی دقیق این متن میتواند به شما کمک کند. اما راه های دیگری نیز برای کسب دانش و اطلاعات ره این رشته ها و نحوه پذیرش آن ها وجود دارد. مثلا استفاده از مشاوره تحصیلی و کارشناسان خبره یکی از همین راه ها میشد. کارشناسان و متخصصان ما نیز مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی آویژه آماده ارائه ی خدمات این زمینه و پاسخگویی به پرسش های شمامیشند.

شرایط پذیرش رشته های تجربی دانشگاه پیام نور

شرایط پذیرش رشته های تجربی دانشگاه پیام نور شامل چه بند هایی میشد؟ چگونه میتوان از این شرایط اطلاع یافت؟ سوالاتی است که ممکن است برای هر داوطلبی پیش آید. به طور کلی شرایط تحصیل دانشگاه به دو دسته کلی شرایط عمومی و شرایط اختصاصی تقسیم بندی میشود. شرایط عمومی شامل آن مواردی است که داوطلب ید برای ورود به هر دانشگاهی، واجد آن شد. اگر بخواهیم برخی از این شرایط را ذکر کنیم ید به مواردی همچون، نداشتن سابقه کیفری، نداشتن اعتیاد به مواد مخ، نداشتن دشمنی و عناد نظام جمهوری اسلامی ایران و… افراد فاقد این شرایط از تحصیل دانشگاه ها محروم میشند.

یکی از شرایطی که برای داوطلن مرد مقرر شده است مربوط به وضعیت نظام وظیفه میشد. این افراد ید برگه معافیت یا کارت پایان خدمت خود را زمان ثبت نام ارائه دهند، غیر این صورت به عنوان سرز غایب تلقی میشوند.

شرایط دیگر پذیرش رشته های تجربی دانشگاه پیام نور

علاوه بر مواردی که لا ذکر شد داشتن مک تحصیلی مقطع دیپلم نظام جدید و یا نظام قدیم، همچنین مک پیش دانشگاهی برای فارغ التحصیلان دوره های ترمی واحدی از شرایط پذیرش رشته های تجربی دانشگاه پیام نور میشد. لازم به تذکر است افرادی که دوره ی تحصیلی متوسطه را رشته های فنی و حرفه ای هنرسن ها گذرانده اند ید مک کاردانی داشته شند بتوانند دانشگاه های پیام نور تحصیل کنند. این موارد همان شرایط اختصاصی است که دانشگاه نظر گرفته است .

پرداخت شهریه برای هر ترم تحصیلی نیز از شرایط این دانشگاه است. افرادی که تمام این شرایط را داشته شند میتوانند شانس خود را برای تحصیل رشته های تجربی این دانشگاه امتحان کنند. نکته ی جالب توجه این است که حتی داشتن مک دیپلم رشته های غیر مرتبط نیز میتوان داوطلب رشته های تجربی دانشگاه های پیام نور بود.

 

انتخاب رشته تجربی دانشگاه پیام نور

انتخاب رشته تجربی دانشگاه پیام نور از چه مراحلی تشکیل شده است؟ داوطلن برای انجام انتخاب رشته ید چگونه عمل کنند؟ این ها سوالاتی است که این قسمت به آن ها پاسخ داده میشود. توجه به تغییراتی که اخیرا سیستم پذیرش دانشجو رخ داده، داوطلن میتوانند از بین دو دسته رشته تحت عنوان رشته های آزمون و رشته های بدون آزمون، انتخاب رشته کنند. انتخاب رشته برای این دو گروه تفاوت هایی نیز دارد. مثلا برای انتخاب رشته های آزمون داوطلن ملزم به شرکت کنکور سراسری میشند، صورتی که داوطلب مجاز به انتخاب رشته شد، میتواند به سایت سازمان سنجش مراجعه کند و بعد کد رشته های مورد نظر خود را وارد کند.

اما شرایط ره انتخاب رشته تجربی دانشگاه پیام نور بدون آزمون فرق میکند؛ این گروه ثبت نام کنکور و بعد از ان حضور جلسه کنکور لازم نیست و داوطلن ید ریخ اعلام شده برای انتخاب رشته به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و از بین لیست رشته های بدون آزمون گروه تجربی، رشته مورد نظر خود را انتخاب کنند. سازمان سنجش و دانشگاه ها سوابق داوطلب را مورد بررسی قرار میدهند و صورت یید پذیرفته میشود.

ثبت نام رشته های تجربی دانشگاه پیام نور

ثبت نام رشته های تجربی دانشگاه پیام نور به طور معمول به دو شکل ثبت نام حضوری و ثبت نام غیر حضوری انجام میشود. طی ثبت نام غیر حضوری داوطلب بعد از اعلام نیج کنکور و مجاز شدن، ید کد رشته های مورد نظر خود را فرم های مربوطه وارد کند. همچنین زمان انتخاب رشته اطلاعاتی همچون معدل دوره دیپلم، اطلاعات شناسایی و… نیز از داوطلب خواست میشود که مورد بررسی قرار میگیرد. بعد از انجام این مراحل صورتی که داوطلب موفق به کسب پذیرش یکی از رشته های علوم تجربی دانشگاه های پیام نور شده شد، ید مدارک و اطلاعات خود را به دانشگاه ارائه دهد. این مرحله از ثبت نام رشته های تجربی دانشگاه پیام نور تحت عنوان ثبت نام حضوری شناخته میشود.

لیست رشته تجربی دانشگاه پیام نور

لیست رشته تجربی دانشگاه پیام نور معمولا رشته های گروه علوم پایه و علوم کشاورزی را برمیگیرد. میدانیم که تعداد زیادی از داوطلن گروه آزمایشی علوم تجربی به دنل رشته های پزشکی و پیرا پزشکی هستند، به این دسته از داوطلن ید گفت که دانشگاه پیام نور این رشته ها را ارائه نمیدهد. رشته هایی که لیست رشته تجربی دانشگاه پیام نور قرار دارند به شرح زیر میشد. علوم کامپیوتر، علوم دامی، علوم و مهندسی صنایع غذایی، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، علوم و مهندسی محیط زیست، زمین شناسی، زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی جانوری، زیست شناسی سلولی و مولکولی، اقتصاد کشاورزی، شیمی محض، شیمی کاربردی و… همانطور که قبلا هم گفتیم تحصیل برخی از این رشته ها بدون نیاز به شرکت کنکور و تنها بر اساس سوابق تحصیلی همچون معدل دوره دیپلم امکان پذیر است.

 

شهرهای رشته تجربی دانشگاه پیام نور

شهرهای رشته تجربی دانشگاه پیام نور و محل تحصیل برای داوطلن موضوع مهمی است. لذا متقاضیان تحصیل رشته های تجربی این دانشگاه ید از لیست شهرهای ارائه دهنده رشته های تجربی اطلاع داشته شند. لازم به ذکر است که یک واحد دانشگاهی پیام نور همه ی رشته های مربوط به گروه علوم تجربی را ارائه نمیدهد و تنها بر اساس نیاز و امکاناتی که اختیار دارد، برخی از این رشته ها را لیست خود قرار میدهد. برخی از شهر های رشته تجربی دانشگاه پیام نور به شرح زیر است:

 • دانشگاه پیام نور آذریجان غربی واحد مهاد: زیست شناسی گیاهی، علوم دامی، علوم و مهندسی محیط زیست
 • دانشگاه پیام نور آذریجان غربی واحد تکاب: شیمی محض، شیمی کاربردی، زیست شناسی گیاهی و…
 • دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل: اقتصاد کشاورزی، شیمی محض، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار
 • دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز شاهین شهر: زیست شناسی گیاهی، شیمی محض، شیمی کاربردی
 • دانشگاه پیام نور تهران واحد ری: زمین شناسی، اقتصاد کشاورزی، علوم دامی و…
 • دانشگاه پیام نور اسن کردسن مرکز سسندج: علوم دامی، زیست شناسی گیاهی، علوم ومهندسی صنایع غذایی، علوم دامی، زمین شناسی، علوم و مهندسی محیط زیست، مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی و…

سوالات متداول

لیست رشته تجربی پیام نور کدامند؟

علوم کامپیوتر، علوم دامی، علوم و مهندسی صنایع غذایی، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار، علوم و مهندسی محیط زیست، زمین شناسی، زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی جانوری و… برخی از این رشته ها هستند.

انتخاب رشته رشته های تجربی پیام نور چگونه است؟

برای انتخاب رشته های آزمون داوطلن ملزم به شرکت کنکور سراسری میشند، صورتی که داوطلب مجاز به انتخاب رشته شد، میتواند به سایت سازمان سنجش مراجعه کند و بعد کد رشته های مورد نظر خود را وارد کند.

برخی از شهر های رشته تجربی پیام نور کدامند؟

دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل: اقتصاد کشاورزی، شیمی محض، ترویج و آموزش کشاورزی پایدار دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز شاهین شهر: زیست شناسی گیاهی، شیمی محض، شیمی کاربردی دانشگاه پیام نور تهران واحد ری: زمین شناسی، اقتصاد کشاورزی، علوم دامی و…

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

رشته های تجربی دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

رشته های تجربی دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 15 امتياز توسط 6 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ساعت 1:04
توسط avije | تعداد بازديد : 60 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ترم بسن دانشگاه پیام نور یکی از امکاناتی است که این دانشگاه برای دانشجویان خود هر رشته ای فراهم آورده است. همانطور که از نامش پیداست این ترم فصل بسن برای دانشجویان علاقه مند ارائه میشود. اخذ واحدهای سی ترم های بسنه دانشگاه پیام نور معایب و مزایای بسیاری همراه است. دانستن این موارد برای دانشجویان این دانشگاه الزامی است آگاهی لاتری این ترم انتخاب واحد کنند.

اگر بخواهیم برخی از مزیت های مربوط به ترم بسن دانشگاه پیام نور اشاره کنیم ید به مواردی همچون پایین تر بودن شهریه این ترم اشاره کرد. اغلب مواقع شهریه های ثابت و متغیر ترم های بسن نصف ترم های دیگر محاسبه میشود. علاوه بر این موارد انتخاب واحد این دوره ی بسنه کاملا به انتخاب دانشجو میشد و چنانچه فرد مایل به تحصیل این ترم نشد، میتواند هیچ اقدامی برای این موضوع نکند.

ترم بسن دانشگاه پیام نور

نکته ی دیگر این است که ترم های بسن به عنوان سنوات تحصیل به حساب نمیایند و دانشجویان اخذ واحد این ترم میتوانند کمبود واحد های پاس شده خود را جبران کنند. این امر میتواند برای آقایانی که ید به خدمت سرزی بروند و سنوات تحصیلشان رو به پایان است، مفید شد. اما کنار تمام این مزیت ها، معایبی نیز وجود دارد، همچون عدم برگزاری کلاس این دوره ها، محدودیت اخذ واحد های سی ۸ واحد و… دانشجویانی که قصد دارند برای ترم بسن دانشگاه های پیام نور انتخاب واحد کنند ید از یکسری شرایط  و قوانین اطلاع داشته شند. مشاوره تحصیلی گزینه ی مناسبی برای کسب آگاهی و دانش لازم این زمینه میشد. زیرا متخصصان مشاوره تجربیات چند ساله خود را اختیار شما قرار میدهند. همکاران ما نیز مرکز مشاوره تحصیلی تلفنی آویژه آماده پاسخگویی به تمام پرسش های شما میشند.

شرایط پذیرش ترم بسن دانشگاه پیام نور

شرایط پذیرش ترم بسن دانشگاه پیام نور و یافتن منبع موثقی که تمام این شرایط را اختیار دانشجویان قرار دهد، گاهی به دغدغه ی بزرگی تبدیل میشود. لذا برای رفع این مشکل سعی میکنیم این قسمت مفصلا ره ی این شرایط بحث کنیم. یکی از شرایطی که این دانشگاه برای دانشجویان متقاضی ترم بسن مقرر کرده مربوط به حداکثر واحد های سی است که هر دانشجو میتواند اخذ کند. طبق این شرایط دانشجویان تنها سقف ۸ واحد میتوانند اخذ نمایند. به این ترتیب افرادی که تنها هشت واحد آن ها قی مانده است فارغ التحصیل شوند، میتوانند این ۸ واحد را ترم بسن اخذ نمایند.

دانشجویانی که س معرفی به اسد دارند نیز میتوانند ترم بسن آن را اخذ کنند. تنها برخی از دانشگاه های پیام نور، ترم بسن دانشجو میپذیرند، به همین دلیل دانشجویان میتوانند به عنوان مهمان به سایر واحد های دانشگاهی بروند.

 

دانشجویانی به عنوان مهمان

دانشجویانی که به عنوان مهمان به واحد های دیگر میروند ید هنگام ثبت نام محل آزمون نهایی را انتخاب کنند. یکی دیگر از شرایط پذیرش ترم بسن دانشگاه پیام نور این است که این ترم حذف و اضافه ندارد. بنابراین دانشجویان ید زمان انتخاب واحد نهایت دقت را داشته شند.

یکی دیگر از نکات مربوط به شرایط پذیرش ترم های بسن واحد های پیام نور این است که چون کلاس های س این ترم تشکیل نمیشود، لذا دانشجویان نمره ی میان ترم نیز ندارند. ارائه ی واحد های سی ترم های بسن نیز شرایط و قوانین خاص خود را دارد که ادامه این شرایط را نیز به تفضیل شرح میدهیم. بنابراین افرادی که متقاضی یافت واحد ترم های بسن این دانشگاه هستند ید تمام این شرایط را نظر بگیرند و صورتی که این شرایط را میپذیرند، ید برای ثبت نام اقدام کنند.

انتخاب رشته ترم بسن دانشگاه پیام نور

انتخاب رشته ترم بسن دانشگاه پیام نور اعلام اطلاعیه های این دانشگاه آغاز میشود. افرادی که میخواهند برای ترم بسن واحد های سی بردارند، ید اطلاع کامل از شرایط و ضوابط تحصیل ترم های بسن برای انتخاب واحد اقدام کنند. ترم های بسن برای اغلب رشته های دوره کارشناسی و برخی رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های پیام نور ارائه میشود. اما چگونه میتوان انتخاب رشته ترم بسن دانشگاه پیام نور را انجام داد؟ دانشجویان ید برای این کار به سامانه ی گلسن دانشگاه پیام نور مراجعه کنند.

این سامانه قسمتی برای ثبت نام دارد که دانشجویان وارد کردن شماره دانشجویی و رمز عبور خود میتوانند به آن دسترسی داشته شند. دانشجویان میتوانند به انتخاب خود و از بین س های ارائه شده، بین ۱ ۸ واحد سی را اخذ کنند. بعد از اتمام این مراحل و ثبت نهایی آنها امکان حذف و اضافه وجود ندارد.

ثبت نام ترم بسن دانشگاه پیام نور

ثبت نام ترم بسن دانشگاه پیام نور چگونه انجام میشود؟ آیا متقاضیان برای ثبت نام ترم های بسن ید به شکل حضوری به  دانشگاه محل تحصیل خود مراجعه کنند؟ این ها سوالاتی است که ممکن است برای دانشجویان و متقاضیان اخذ ترم هی بسن دانشگاه پیام نور پیش آمده شد. همانطور که قبلا گفتیم ثبت نام ترم بسن دانشگاه پیام نور به شکل اینترنتی و بدون نیاز به هیچگونه مراجعه حضوری به دانشگاه انجام میشود. لذا متقاضیان تنها ید به سامانه ی گلسن مراجعه کنند و واحد های سی خود را انتخاب کنند.

نکته ای که داوطلن ید به آن توجه کنند، دانشگاه هایی است که س مورد نظر آن ها را ارائه میدهد. چنانچه دانشگاه محل تحصیل شما واحد سی مورد نظرن را ارائه نمیدهد، نگران نشید. شما میتوانید به سایر دانشگاه ها خواست مهمانی بدهید و واحد سی مورد نظر خود را واحد های دانشگاهی پیام نور دیگر بگذرانید.

وس ترم ارائه شده بسن دانشگاه پیام نور

وس ترم ارائه شده بسن دانشگاه پیام نورمعمولا شامل برخی از واحد های مشخص میشد که دانشجویان تنها میتوانند آن ها را اخذ کنند. برخی از وس دوره ی کارشناسی ارشد نیز این دوره ارائه میشود که دانشجویان این مقطع میتوانند برای اخذ آنها اقدام کنند. اما لیست این وس ترم ارائه شده بسن دانشگاه پیام نور کدام است؟

تمام س های عمومی به جز س هایی که مربوط به گروه معارف اسلامی است و س دانش خانواده بخشی از این لیست میشند. همچنین س های مربوط به ترم های چهار و پنج، واحد های سی تربیت بدنی و تربیت بدنی ویژه، برخی س های عملی و کارورزی ها و کارآموزی های مربوط به دانشجویان رشته های فنی مهندسی ترم بسن ارائه میشود. واحد های سی کارآموزی مربوط به دانشجویان رشته ی شیمی محض و کاربردی نیز از دیگر س هایی است که این ترم برای دانشجویان نظر گرفته شده است.

 

شهرهای ترم بسن دانشگاه پیام نور

شهرهای ترم بسن دانشگاه پیام نور برای دانشجویانی که قصد دارند بخشی از واحد های سی خود را ترم بسن بگیرند، موضوع مهمی است. چرا که ممکن است دانشگاهی که آن تحصیل میکنند، آن نیم سال واحد سی مورد نظر را ارائه ندهد و دانشجو مجبور شود از بین دیگر دانشگاه های ارائه دهنده یکی را انتخاب کند. این حالت دانشجو به عنوان مهمان واحد سی خود را اخذ میکند. اما کدام یک از واحد ها و مراکز دانشگاهی پیام نور ترم بسن دارند؟ تعداد زیادی از مراکز و واحد های پیام نور سال جاری مجری ترم بسن بوده اند که لیست برخی از آن ها به شرح زیر میشد:

 • دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل واحد های خلخال، مشکین شهر، پارس آد، گرمی
 • دانشگاه پیام نور مرکز اصفهان واحد های: صفهان، شهرضا، نجف آد، زرین شهر، کاشان
 • دانشگاه پیام نور ایلام واحد های : ایلام، ه شهر، دهلران
 • دانشگاه پیام نور مرکز زنجان واحد های؛ قیدار، ابهر، زنجان
 • دانشگاه پیام نور کرمانشاه واحد های؛ جوانرود، پاوه، قصر شیرین، کنگاور
 • دانشگاه پیام نورمرکز گیلان واحد های: لش، رودسر، آسرا، منجیل
 • دانشگاه پیام نور خرم آد واحد های: الیگوز، کوهدشت، پلدختر
 • دانشگاه پیام نور واحد یزد، اردکان، ابرکوه، مهریز، فق
 • دانشگاه پیام نور کرمان واحد های؛ بم، جیرفت، سیرجان، کهنوج، زرند، رفسنجان و بسیاری دانشگاه های دیگر آماده جذب دانشجویان ترم های بسن میشند.

سوالات متداول

مزیت های ترم های بسن کدامند؟

اغلب مواقع شهریه های ثابت و متغیر ترم های بسن نصف ترم های دیگر محاسبه میشود. انتخاب واحد این دوره ی بسنه کاملا به انتخاب دانشجو میشد. همچنین ترم های بسن به عنوان سنوات تحصیل به حساب نمیایند.

حداکثر تعداد واحدهایی که میتوان ترم های بسن اخذ کرد چند واحد است؟

دانشجویان تنها میتوانند سقف ۸ واحد اخذ نمایند.

وس ترم های بسن دانشگاه پیام نور کداند؟

س های مربوط به ترم های چهار و پنج، واحد های سی تربیت بدنی و تربیت بدنی ویژه، برخی س های عملی و کارورزی ها و کارآموزی های مربوط به دانشجویان رشته های فنی مهندسی ترم بسن ارائه میشود.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

ترم بسن دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ترم بسن دانشگاه پیام نور بیشتر آشنا شوید

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 19 امتياز توسط 7 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت 23:04
توسط avije | تعداد بازديد : 44 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور یکی از چالش برانگیز ترین موضوعاتی است که سال های اخیر مطرح شده است. چرا که دانشگاه پیام نور ارائه ی این رشته ها امکان ادامه تحصیل را برای افراد شرایط خاص، فراهم آورده است، واقع این دانشگاه از بین علاقه مندان و نخبگان و به شکل بدون آزمون دانشجو میگیرد. شهریه پایین تر این دانشگاه به نسبت دیگر دانشگاه های کشور و همچنین اعتر لایی که مک تحصیلی واحد های پیام نور دارد، سبب شده تحصیل مقطع دکتری این دانشگاه طرفداران زیادی داشته شد. علاوه بر این موارد دانشگاه پیام نور برای جذب دانشجویان نخبه و نفرات برتر دوره های کارشناسی ارشد طرح هایی همچون تخفیف شهریه های پرداختی و… را نظر گرفته است که ادامه بحث خواهند شد. این دانشگاه رشته های دکتری مربوط به اغلب گروه های تحصیلی را ارائه میدهد.

رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

از جمله گروه هایی که دانشگاه پیام نور مقطع تحصیلی دکتری ارائه میدهد میتوان به رشته های علوم پایه، علوم فنی و مهندسی، علوم انسانی، علوم کشاورزی و … اشاره کرد. داوطلنی که رشته ی مورد نظر خود را رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور یافته اند، میتوانند اقدامات لازم را برای پذیرش این دانشگاه انجام دهند. اما قبل از هر اقدامی ید از شرایط تحصیل و همچنین قوانین مقرر شده از سوی این دانشگاه برای اخذ پذیرش مقطع دکتری بدون کنکور اطلاع کافی داشته شند. چالشی که داوطلن آن رو به رو هستند منبع موثق برای کسب این اطلاعات میشد. توصیه ما به داوطلن استفاده از مشاوره تحصیلی و تجربه کارشناسان این حوزه میشد. کارشناسان و متخصصان ما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه میتوانند ابهامات شما را برطرف کنند. همچنین ادامه به شرح برخی موضوعات پیرامون دکتری بدون کنکور این دانشگاه میپردازیم.

 

انتخاب رشته بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

انتخاب رشته بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور تنها از بین ۵۰ رشته ی تحصیلی امکان پذیر است.  داوطلنی که شرایط لازم برای تحصیل دوره های بدون کنکور دکتری پیام نور را دارند، بر اساس رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد خود، میتوانند یکی از این رشته ها را انتخاب کنند. برای این کار داوطلن ید به سایت سازمان سنجش و آموزش مراجعه کنند. این سایت ید به قسمت مربوط به انتخاب رشته بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور بروند و بعد از وارد کردن اطلاعات خود همچون اطلاعات شناسایی و اطلاعات مربوط به مقطع تحصیلی قبلی خود، کد رشته های مورد نظر خود را وارد کنند. بعد از پایان مراحل انتخاب رشته داوطلن به یک کد رهگیری دسترسی پیدا میکنند که این کد را ید پایان مراحل ثبت نام نزد خود نگه دارند. زیرا مراحل بعدی و برای دیدن نیج لازم است.

نکته ای که قابل توجه است این است که انتخاب رشته برای مقطع دکتری بدون کنکور و کنکور دانشگاه پیام نور اغلب زمان یکسانی انجام میشود. داوطلن میتوانند هر دو دوره انتخاب رشته کنند.

ثبت نام رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

ثبت نام رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور سوالات زیادی را ذهن داوطلن به وجود آورده است از جمله اینکه ثبت نام این دوره ها چگونه است و چه کسانی میتوانند این دوره ها شرکت کنند؟ شرایط لازم برای ثبت نام رشته های بدون کنکور مقطع دکتری کدامند؟ بر اساس قوانینی که دانشگاه پیام نور مصوب کرده است تنها نخبگان و نفرات برتر مقطع کارشناسی ارشد میتوانند دوره های بدون کنکور دکتری این دانشگاه پذیرش شوند. به طور کلی شرایط لازم برای ثبت نام این دوره ها به شرح زیر میشد:

 • دانشجویان نمونه کشوری
 • نفرات برتر المپیاد های علمی دانشجویی
 • افرادی که دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد رتبه اول بوده اند.
 • افراد دارای مقاله هایی که مجلات معتبر بین المللی چاپ شده شد.
 • نفرات اول سوم دانش آموخته هر رشته

چنانچه این افراد دانشگاه پیام نور را برای تحصیل مقطع دکتری بدون کنکور انتخاب کنند، شهریه پرداختی آن ها تخفیف همراه است. حال که شرایط لازم برای تحصیل رشته های بدون کنکور مقطع دکتری واحد های پیام نور را فهمیدیم ید به اقدامات لازم برای ثبت نام بپردازیم. بعد از اعلام زمان ثبت نام از سوی سازمان سنجش داوطلن میتوانند به سایت اینترنتی این سازمان مراجعه کنند و اقدامات لازم را برای ثبت نام رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور انجام دهند. میتوان گفت که مراحل ثبت نام از زمان انتخاب رشته آغاز میشود. بعد از انجام این مراحل که به شکل اینترنتی است، اسامی پذیرفته شدگان اعلام میشود، اگر داوطلب کد رشته های انتخابی خود پذیرش شود، ید برای بقیه ی مراحل همچون مصاحبه و ارائه ی اصل مدارک تحصیلی و شناسایی به واحد دانشگاهی پیام نور مربوطه مراجعه کند.

لیست رشته بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور همانطور که قبلا اشاره کردیم شامل ۵۰ کد رشته محل میشد که داوطلن میتوانند از بین این ۵۰ رشته، رشته های مرتبط مک تحصیلی خود را انتخاب کنند. این رشته ها گروه های مختلف همچون علوم پایه، الهیات، علوم فنی و مهندسی و … تقسیم بندی میشود. لیست رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور گروه علوم انسانی شامل رشته هایی همچون: ریخ، علوم اقتصاد، حقوق خصوصی، مدیریت زرگانی، مدیریت دولتی، فلسفه تعلیم و تربیت، روانشناسی عمومی، فقه و منی حقوق اسلامی و… رشته های گروه علوم پایه شامل رشته های شیمی فیزیک، ریاضی محض، شیمی آلی، بیو شیمی، شیمی معدنی، شیمی تجزیه و… میشد. رشته هایی همچون آموزش زن انگلیسی و زن شناسی همگانی گروه زن قرار دارند. سیاست و توسعه کشاورزی و اقتصاد کشاورزی نیز از رشته های دکتری بدون کنکور گروه کشاورزی است.

مهندسی صنایع و مهندسی راه ترابری نیز برای داوطلن دکتری بدون آزمون گروه علوم فنی و مهندسی ارائه میشود.

شهرهای رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور

شهرهای رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور تنها شامل تعداد محدودی از واحد های پیام نور میشد. اطلاع از لیست شهر های ارائه دهنده ی این دوره ها برای داوطلن بسیار مهم است داوطلن دانشگاه موردنظر خود را از بین این لیست انتخاب کنند. شهرهای رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور به شرح زیر است:

دانشگاه پیام نور مرکز تحصیلات تکمیلی تهران که رشته های محیط زیست، روانشناسی عمومی، ریخ، حقوق خصوصی، فقه و منی حقوق اسلامی شیمی آلی، بیوشیمی، شیمی معدنی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مدیریت زگانی، آموزش زن انگلیسی، زن شناسی همگانی، اقتصاد کشاورزی، ریاضی و… را ارائه میدهد.

دانشگاه پیام نور مرکز قم اغلب رشته های علوم انسانی همچون معارف اسلامی را لیست رشته های خود دارد.

دانشگاه پیام نور مرکز تبریز رشته های فیزیک وشیمی را لیست رشته های بدون کنکور خود دارد.

دانشگاه پیام نور مشهد از دیگر شهر های ارائه دهنده رشته های دکتری بدون کنکور است که رشته هایی همچون علم اطلاعات و دانش شناسی، شیمی تجزیه، فیزیک، ریاضی، شیمی معدنی و… این لیست جای دارند.

 

مصاحبه رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

مصاحبه رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور یکی از مراحل ثبت نام و کسب پذیرش این دوره ها میشد. بعد از اعلام نتیاج و اسامی پذیرفته شدگان این دوره ها افرادی که نامشان لیست پذیرفته شدگان بوده برای مصاحبه حضوری دعوت میشوند. این افراد ید هزینه ی مربوط به مصاحبه را به شکل اینترنتی پرداخت کنند. داوطلب ید ریخ اعلام شده به محل مصاحبه مراجعه کند. ارائه ی  مدارکی همچون کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت، کارنامه مربوطه، کارت ملی و شناسنامه، پایان نامه، مقاله، مدارک مربوط به زن انگلیسی، فیش واریز هزینه مصاحبه و… الزامی است. افرادی که موفق به کسب نمره قبولی مصاحبه شوند، میتوانند این دوره ادامه تحصیل دهند.

سوالات متداول

لیست رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور کدامند؟

ریخ، علوم اقتصاد، حقوق خصوصی، مدیریت زرگانی، مدیریت دولتی، فلسفه تعلیم و تربیت، روانشناسی عمومی، فقه و منی حقوق اسلامی، رشته های گروه علوم پایه شامل رشته های شیمی فیزیک، ریاضی محض، شیمی آلی، بیو شیمی، شیمی معدنی، شیمی تجزیه؛ آموزش زن انگلیسی و…

شهرهای رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور کدامند؟

دانشگاه پیام نور مرکز قم اغلب رشته های معارف اسلامی را لیست رشته های خود دارد. دانشگاه پیام نور مرکز تبریز رشته های فیزیک وشیمی ودانشگاه پیام نور مشهد رشته هایی همچون علم اطلاعات و دانش شناسی، شیمی تجزیه، فیزیک، ریاضی را ارائه میدهد.

شرایط لازم برای ثبت نام رشته های دکتری بدون کنکوردانشگاه پیام نور کدامند؟

نفرات برتر المپیاد های علمی دانشجویی، افرادی که دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد رتبه اول بوده اند، افراد دارای مقاله هایی که مجلات معتبر بین المللی چاپ شده شد، نفرات اول سوم دانش آموخته هر رشته واجد شرایط میشند.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

معرفی رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معرفی رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 23 امتياز توسط 8 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت 22:14
توسط avije | تعداد بازديد : 71 | لينك ثابت
Rate this post

رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور یکی از راه حل هایی است که برای مقابله تهاجم فرهنگی انتخاب شده است. طبق برنامه ریزی های انجام شده قرار است سال ۱۴۰۴ ایران رشته زی های رایانه ای سرآمد شد. هدف از سیس رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور :

ایجاد اشتغال بخش صنعت

تبدیل صنعت زی های رایانه ای به فعالیتی سودآور

افرادی که رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور را انتخاب می کنند موارد زیر قابلیت هایی را به دست خواهند آورد :

نوشتن گزارش

ارائه گزارش

انجام گروهی فعالیت ها

برقراری ارتط موثر محیط کار

سازماندهی افراد تحت سرپرستی

علاقه کسب و کارهای کوچک

رعایت اخلاق حرفه ای

خلاقیت و نوآوری

کارکردن موتورهای آماده

کسب اطلاعات مورد توابع اسندارد

شناخت بخش های هوش مصنوعی

برنامه نویسی

بهبود کارایی مدل ها

تست کردن زی ها

ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته  زی های رایانه ای دانشگاه علمی کاربردی


بیشتر بخوانید: رشته حقوق دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور مانند تمام رشته های دیگر است. دانشگاه علمی کاربردی تمامی رشته ها براساس رشته دیپلم، گواهی سلامت و موارد قانونی ثبت نام می کند.

شرایط ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور :

دارای تمامی شرایط عمومی

رشته های ریاضی، تجربی، فنی و کارودانش دورس جبرانی پذیرفته هستند.

دوره کاردانی رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور ، به دو صورت آموزش تئوری و آموزش عملی اجرا می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور


شرایط ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور، شامل موارد مختلفی می شود که موارد فوق به آن ها اشاره کردیم. ادامه تعداد واحدهایی که ید این رشته بگذرانید، بررسی می کنیم. رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور دوره کاردانی به دو بخش آموزش مرکز و آموزش محیط کار تقسیم بندی می شود. مجموعه واحدهایی که ید بگذرانید، ۷۲ واحد می شد. بخش آموزشی محیط کار  رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور، شامل وس کاربینی و کارورزی می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بدون مک پیش دانشگاهی


 

شهریه ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور بسته به نوع رشته و مقطع تحصیل متفاوت خواهد بود. به طور مثال برای ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور مقطع کاردانی شهریه متفاوتی مقطع کارشناسی را ید بپردازید. برای ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور ،شهریه ثابت و متغیر نیز متفاوت خواهدبود. جهت کسب اطلاعات بیشتر مورد شهریه ثبت نام رشته زی های رایانه ای  دانشگاه علمی کاربردی می توانید مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس شید.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران


رشته زی های رایانه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته زی های رایانه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور،براساس سوابق تحصیلی است. رشته زی های رایانه ای دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور دو نوبیت قابل ثبت نام می شد. نوبت اول مهر ماه و نوبت دوم بهمن ماه می شد.


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو هر یک از کشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل منج گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلن شاغل میتوانند علاوه بر کشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و توجه به امتیاز کل داوطلن، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: ثبت نام کارشناسی بدون کنکور علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو این دانشگاه به صورت متمرکز و هر یک از کشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل منج گواهینامه داوطلب، نوع مک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلن سهمیه آزاد که مک کاردانی آنان مرتبط رشته های تحصیلی انتخابی شد اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

ضمن ظرفیت قیمانده هر کشته محل، اولویت یکسان به داوطلن سهمیه آزاد مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلن نسبت به انتخاب کشته محلهای مرتبط رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلن سهمیه شاغل صرفا یک زیرگروه آموزشی رشته مرتبط شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ما

 • آس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میشد.
 • فرم یید معدل برای دانش آموختگانی که کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صا نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلنی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد یید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، مان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم یید معدل برای دانش آموختگانی که کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صا نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلنی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: لیست رشته های کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی


راهنمای انتخاب رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی ج شده است. همچنین منجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس اسن، شهر و مرکز آموزشی میشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کشته محل و مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کشته محل و مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میشد.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی ایران خوو


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته زی های رایانه ای دانشجو می پذیرد؟

حال حاضر خیر

آیا تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، انتقال و میهمان شدن برای رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نیمسال تحصیلی دوم به بعد براساس مجموعه قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی قابل بررسی میشد.

آیا تحصیل رشته زی های رایانه ای دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان خدمت سرزی امکان پذیر است؟

خیر

 

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

معرفی و ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معرفی و ثبت نام رشته زی های رایانه ای علمی کاربردی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 19 امتياز توسط 6 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸ساعت 12:54
توسط avije | تعداد بازديد : 63 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه (جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۶)
» لیست رشته های امریه سربازی (پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴)
» امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین (جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» امریه شهرک های صنعتی استان ها دارای چه شرایط و مدارکی است؟ (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۴۰)
» چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟ (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰)
» چه طور امریه نیروی انتظامی (ناجا) بگیرم؟ (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰)
» رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟ (سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۵:۲۶)
» شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های گوارشی و جراحی عمومی چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» معافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی چه شرایطی دارد؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱)
نويسندگان
» avije (1410)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 563
» بازديد ديرور : 756
» بازديد ماه گذشته : 9594
» بازديد سال گذشته : 50392
» كل بازديد : 127248

» كاربران آنلاين : 4
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 4

» مجموع مطالب : 1410
» مجموع نظرات : 1
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.204.176.125
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 1
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
× بستن تبلیغات