مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره تحصیلی، نظام وظیفه، روانشناسی، خانواده و ...
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

کاردانی به کارشناسی بدون کنکور جزء موضوعاتی می شد که دانشجویانی مقطع کاردانی مشقانه پیگیر اخر مربوط به آن هستند . کاردانی به کارشناسی بدون کنکور واقع یک فرصت می شد ، یک فرصت برای آن دسته از داوطلنی که به هر دلیلی نتوانستند مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کنند . برای دانشجویانی که دبیرسن رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش خوانده اند امکان ثبت نام مقطع کارشناسی پیوسته وجود نداشته است و آن ها مجبور شده اند که ابتدا یک آزمون برای مقطع کاردانی و بعدا از کاردانی ، یک آزمون برای ورود به مقطع کارشناسی بدهند ! این تفاسیر کاردانی به کارشناسی بدون کنکور به نوعی مسیری مشابه کارشناسی پیوسته را برای دانش آموزان رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش رقم زده است . از این رو کاردانی به کارشناسی بسیار ارزش است .

فرصت تغییر رشته !

از طرف دیگر بسیاری از دانشگاه ها می توان از طریق کاردانی به کارشناسی بدون کنکور تغییر رشته داد . یعنی دوره کاردانی شخص رشته ای خوانده است ، نیازی نیست اگر به آن علاقه ندارد ، دوره کارشناسی حتما آن را ادامه دهد . به راحتی دارندگان مک کاردانی ، فارغ از این مسئله که رشته کاردانی آن ها چیست و چه معدلی را برای آن کسب کرده اند ، می توانند برای تغییر رشته از طریق کاردانی به کارشناسی بدون کنکور اقدام کنند . واقع این یک فرصت می شد ! زیرا بسیاری از افراد که مقطع کارشناسی پیوسته ثبت نام کرده اند بین راه متوجه می شوند که رشته ای که انتخاب کرده اند دقیقا آن چیزی نیست که آن ها دنلش بوده اند و آن شرایط به ناچار ید انتهای مقطع کارشناسی پیش بروند !

کاردانی به کارشناسی پیام نور

کاردانی به کارشناسی پیام نور همانند خیلی از دانشگاه ها بدون آزمون می شد . این بدان معنا می شد که بعد از افرادی که دارای مقطع کاردانی می شند و قصد دارند دانشگاه پیام نور برای مقطع کارشناسی ثبت نام کنند دیگر نیازی نمی شد مانند گذشته آزمونی شرکت کنند . واقع کاردانی به کارشناسی پیام نور فرصت مناسبی برای کاردان هایی می شد که از ماهیت کنکور فراری می شد . اگر تمایل دارید رابطه کاردانی به کارشناسی پیام نور و تمامی شرایط مربوط به آن اطلاعات کاملی بگیرید می توانید مرکز مشاوره آویژه و از یک مشاوره تحصیلی مورد کاردانی به کارشناسی تمام دانشگاه ها و شرایط هر کدام بهره مند بگردید .

 

معدل چق پذیرش کاردانی به کارشناسی پیام نور ثیر دارد ؟

جواب این سوال مطمئنا برای خیلی ها می تواند خوشایند شد . گذشته تمام دانشگاه ها برای انتخاب دانشجو ها آزمون برگزار می کردند . بعد از سال ها بعضی از دانشگاه ها شروع کردند به پذیرش ، اما بدون آزمون ! ابتدا مقاطع کاردانی بدون آزمون گردید ولی بجای آزمون سابقه تحصیلی متقاضی را معیار پذیرفته شدن قرار می دادند . بعد از مدتی مقطع کاردانی به کارشناسی نیز بدون آزمون که شد معیار پذیرش تبدیل شد به سوابق تحصیلی . اما امروز دانشگاه پیام نور نه تنها دو مقطع کاردانی و کارشناسی بدون آزمون متقاضی را ثبت نام می کنند ، بلکه دیگر سوابق تحصیلی هم معیاری برای پذیرش نیست و متقاضی هر معدلی می تواند دانشگاه پیام نور هر کدام از رشته های موجود دفترچه انتخاب رشته را انتخاب و سپس آن ثبت نام کند .

کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشکاه آزاد

کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشکاه آزاد تنها چند سالی می شد که اجرا می شود . همانطور که توضیحات لا اشاره گردید دانشگاه ها ، که دانشگاه آزاد یکی از آن ها می شد ، گذر زمان به این نتیجه رسیدن که متقاضیان برای ثبت نام دیگر نیازی به آزمون ورودی ندارند و سپس رفته رفته این آزمون را حذف کردند و الان شاهد پذیرفته شدن خیلی ها از طریق کاردانی به کارشناسی به صورت بدون کنکور دانشکاه آزاد می شیم . واقع سیستم رقابت برای خیلی از متقاضیان خوشایند نبود ، زیرا به هر دلیلی بعضی ها توانایی مطالعه بلند مدت برای آزمون ورودی را نداشتند ولی از بهره هوشی و استعداد لایی برخوردار بودند اما به دلیل عدم موفقیت آزمون ورودی شانسی برای ورود به دانشگاه بدست نمی آورند . اما امروزه توسط دانشگاه آزاد فرصت ثبت نام بدون کنکور فراهم شده است .

امتیازهای کاردانی به کارشناسی دانشکاه آزاد بدون کنکور

ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه های آزاد از یک سری امتیاز ها برخوردار می شد که قبلا هم حدودی بصورت پراکند به آن ها اشاره شده است. برای اسم نویسی کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد رشته مقطع قبلی شما و معدل آن را نا دیده می گیرند . این به چه معناست ؟ یعنی این اختیار برای شما فراهم گردیده بتوانید بدون توجه به رشته قبلی ، رشته جدیدی انتخاب کنید ، و اگر نتوانسته اید مقطع قبل ( کاردانی ) معدل خوبی را بدست آورید این مانع راه شما برای ثبت نام دوره لیسانس ( کاردانی به کارشناسی ) نخواهد شد . از این دو حیث دانشگاه آزاد و پیام نور شبیه هم می شند و تفاوت آن ها شهریه ها می شد که برای دانشگاه آزاد بیشتر از دانشگاه پیام نور است .

 

کاردانی به کارشناسی دانشکاه علمی کاربردی بدون کنکور

کاردانی به کارشناسی دانشکاه علمی کاربردی بدون کنکور جز ساده ترین کاردانی به کارشناسی ها می شد . زیرا بعضی از دانشگاه ها برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی یک سری از رشته های خاص شرایط خاصی را هنوز می گیرند . به عنوان مثال ثبت نام بعضی از رشته ها برای بعضی از دانشگاه ها هنوز بر اساس سوابق تحصیلی ( معدل مقطع قبلی ، و اینجا معدل کاردانی ) می شد . اما کاردانی به کارشناسی دانشکاه علمی کاربردی بدون کنکور هیچ رشته ای هیچ پیش شرطی برای ثبت نام وجود ندارد . تنها نیاز می شد که متقاضیان مک دوره قبلی خود را به دانشگاه جهت اسم نویسی ارائه دهند ، بدون اینکه توجه ای به رشته و معدل آن شود .

رشته های کاردانی به کارشناسی علمی کاربردی

رشته های زیادی برای مقطع کارشناسی نا پیوسته دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد که همگی بی نیاز از آزمون می شند . مطالعه دفترچه انتخاب رشته علمی کاربردی می توانید طیف گسترده رشته های کارشناسی نا پیوسته دانشگاه علمی کاربردی آشنا شوید .

کاردانی به کارشناسی ناپیوسته

کاردانی به کارشناسی ناپیوسته مقطع ای می شد که عمد برای دانشجویان رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش تعریف شده است ، زیرا آن ها فرصت گذراندن دوره لیسانس را بصورت پیوسته ندارند و ید ابتدا دوره کاردانی را پشت سر بگذارند و بعد از فارغ التحصیلی آن ، کاردانی به کارشناسی ناپیوسته شرکت کنند و وارد مقطع کارشناسی بشوند .

آیا کارشناسی نا پیوسته تنها برای متقاضیان هنرسنی می شد ؟

از آن جایی که دانشگاه های آزاد ، پیام نور و علمی کاربردی تنها داشتن مک دیپلم دوره کاردانی متقاضیان را ثبت نام می کنند ، پس فرقی نمی کند این دیپلم چه رشته ای شد . پس متقاضیان دارای دیپلم تمام رشته ها ( ریاضی ، تجربی ، انسانی و هنرسن ) می توانند به راحتی مقطع کاردانی نام نویسی کنند و بعداز آن نیاز دارند از طریق کاردانی به کارشناسی وارد مقطع کارشناسی شوند . از این جهت می توان گفت : اینکه ابتدا کارشناسی نا پیوسته برای متقاضیان هنرسنی طراحی شد ، ولی امروزه متقاضیان از تمام رشته ها می توانند آن شرکت کنند . تنها ید دارای مک کاردانی بود .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

ثبت نام بدون کنکورکاردانی به کارشناسی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام بدون کنکورکاردانی به کارشناسی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 5 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ساعت 21:45
توسط avije | تعداد بازديد : 69 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

روانشناسی لینی دانشگاه آزاد موضوع این قسمت می شد اما ابتدا می خواهیم بطور کامل رشته روانشناسی را معرفی کنیم . روانشناسی لینی یکی از شاخه های رشته روان شناسی می شد که به فهم و ک ، پیش بینی و نهایت مان ناتوانی ها و آشفتگی های هیجانی ، شناختی ، اجتماعی و رفری می پردازد و قدمت این رشته تقری ۹۰ سال است که می گذرد . تمام این مدت بر اساس تجربه و تحقیق علم های زیادی به این شاخه اضافه گشته و آن را راه تکامل کمک کرده است . روانشناسی لینی دانشگاه آزاد مقطع های مختلف ارائه می شود . روانشناسی لینی دانشگاه آزاد جز رشته های پر مخاطبی می شد که قبولی آن تلاش لایی می طلبد . روانشناسی لینی دانشگاه آزاد گرایش های مختلفی نیز دارد که می توان آن ها را دفترچه انتخاب رشته دید .

واحد های دوره کارشناسی روانشناسی لینی دانشگاه آزاد

روانشناسی لینی دانشگاه آزاد کلا ۱۴۴ واحد می شد که ۲۰ واحد ازآن ها برای س های عمومی ، ۹۸ واحد برای وس اصلی و پایه ، ۴۰ واحد برای وس اختصاصی و ۱۰ واحد هم برای وس انتخابی نظر گرفته شده است . نکته ای که بسیار جالب می شد این است که رشته روانشانسی را برای مقطع کارشناسی هم دفترچه انتخاب رشته گروه علوم انسانی و هم دفترچه گروه علوم تجربی می توان دید ! اما از آنجایی که دانشگاه آزاد چند سالی است برای ثبت نام دوره کارشناسی آزمون و شرط معدل را برداشته است ، می توان از تمام رشته ها وارد کارشناسی روان شناسی دانشگاه آزاد شد . تنها نیاز می شد که متقاضی دارای مک نظام جدید دیپلم شد یا اگر دیپلمش نظام قدیم است ید مک پیش دانشگاهی هم داشته شد .

کارشناسی ارشد روانشناسی لینی دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد روانشناسی لینی را دانشگاه های زیادی ارائه می دهند . کارشناسی ارشد روانشناسی لینی را به عنوان یکی از رشته هایی می دانیم که کنار متقاضیان زیادش ، دارای آینده خوبی نیز می شد . به عرتی دیگر می توان گفت آینده کاری این رشته خوب می شد . برای کارشناسی ارشد روانشناسی لینی دانشگاه آزاد متقاضیان ید آزمون ورودی ارشد دانشگاه آزاد شرکت کنند . مرکز مشاوره آویژه سعی دارد مشاوره تحصیلی های جدا گانه به افرادی که نیاز دارند رشته های مختلفی مانند روانشناسی لینی را معرفی کنند و از مقاطع لاتر آن و سپس موقعیت های شغلی موجود برای رشته مربوطه اطلاعات مفیدی اختیار متقاضیان قرار دهد .

واحد هایی که کارشناسی ارشد رشته روانشناسی را ارائه می دهند ( دانشگاه های آزاد )

برای کارشناسی ارشد روانشناسی لینی ، واحد های زیر را می توان معرفی کرد :

 • واحد تنکابن
 • واحد آشتیان
 • واحد تربت جام
 • واحد اراک
 • واحد تبریز
 • واحد اردبیل
 • واحد پزشکی تهران
 • واحد رفسنجان
 • واحد بیرجند
 • واحد ارومیه
 • واحد بوکان
 • واحد اسلام شهر
 • واحد بوشهر
 • واحد انار
 • واحد بن گز
 • واحد اندیمشک
 • واحد بن عس
 • واحد اهر
 • واحد ایلام
 • واحد اهواز
 • واحد شیراز
 • واحد قم
 • واحد کرمانشاه
 • واحد فردوس
 • واحد …

لیستی که لا تهیه گردیده تنها نیمی از واحد های موجودی از دانشگاه آزاد را نشان می دهد که رشته روانشناسی لینی را دوره فوق لیسانس ارائه می دهند و متقاضیان می توانند پروسه ثبت نام خود انتخاب کنند . برای اینکه از تمامی واحد های موجود اطلاعات کاملی به دست بیاورید می توانید دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دانلود کنید و بخش مربوط به رشته روانشناسی لینی را کامل مورد مطالعه قرار دهید .

 

منابع کارشناسی ارشد روانشناسی لینی دانشگاه آزاد

منابع کارشناسی ارشد روانشناسی لینی دانشگاه آزاد را بخش پیش رو برای شما بیان کرده و همچنین اشاره می شود که هر س برای آزمون ارشد از چه ضریبی برخوردار می شد . قبل از آن نیاز می دانیم که بگوییم دانشگاه آزاد دارای ارشد بدون کنکور نیست . واقع نه تنها رشته روانشناسی لینی ، بلکه هر رشته دیگه ای هم برای ثبت نام دوره کارشناسی ارشد شما نیاز دارید ابتدا آزمون کنکور ارشد را بدهید و تنها اگر رتبه مناسب رشته مورد نظرن کسب کردید می توانید برای ثبت نام دانشگاه آزاد اقدام کنید . تنها دانشگاهی که به عنوان دانشگاه دارای ارشد بدون کنکور می توان به آن ها اشاره کرد پردیس های خود گردان و دانشگاه پیام نور می شند. و پردیس نیز بر خلاف دانشگاه پیام نور که کاملا بدون پیش شرط ثبت نام می کند ، سوابق تحصیلی فرد را نظر می گیرد .

لیست منابع کارشناسی ارشد روانشناسی لینی برای دانشگاه آزاد

موارد پایین می توان منابع کارشناسی ارشد روانشناسی لینی برای دانشگاه آزاد ، و ضرایب هر کدام را پرانتز جلوی هر مورد دید :

 • زن عمومی و تخصصی ( ضریب = ۲ )
 • روانشناسی فیزیولوژیک و انگیزش و هیجان ( ضریب = ۱ )
 • آمار و روش تحقیق ( ضریب = ۱ )
 • روانشناسی لینی ( ضریب = ۳ )
 • روانشناسی مرضی و کودکان استثنایی ( ضریب = ۲ )
 • علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی ( ضریب = ۱ )
 • روانشناسی رشد ( ضریب = ۲ )

متقاضیان ید فرصت کافی بگذارند و قبل از آزمون ارشد وس لا را بخوبی مطالعه کنند و سپس آزمون شرکت کنند ، زیرا این کنکور سالی یه مرحله برگذار می شود و صورت عدم کسب رتبه مناسب شخص ید یک سال دیگر برای این محک انتظار بکشد .

کارشناسی ارشد روانشناسی لینی بدون کنکور دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد روانشناسی لینی بدون کنکور دانشگاه آزاد واقع یک امر معمول و رایجی نمی شد . از آن جا که دانشگاه آزاد هیچ رشته ای ارشد بدون کنکور ندارد پس کارشناسی ارشد روانشناسی لینی بدون کنکور دانشگاه آزاد بی مفهوم می شد . تنها راهی که برای ورود بدون کنکور به مقطع ارشد وجود دارد مخصوص افراد اندک و خاصی می شد . نام این افراد اندک استعداد های خشان می شد . اکنون این علامت سوال ها پیش رویمان ظاهر می شود که استعداد خشان چه کسی است ؟ و یا چگونه می توان استعداد خشان شد ؟ برای رسیدن به جواب این سوال ها ید ادامه مطالب را نیز به دقت مطالعه کنید . اگر همچنان سوالی براین پیش آمد بدون تردید مرکز مشاوره آویژه و جواب خود را از ما بخواهید .

دانشجوی استعداد خشان را بهتر بشناسیم

دانشگاه آزاد دانشجوی استعداد خشان ید تمام پارامتر های زیر را دارا شد :

 • او توانسته شد پس از گذشت شش ترم تحصیلی میزان هفد و پنج صد از واحد های موجود دوره کارشناسی را گذرانده شد و آن زمان معدلی برابر ۱۷ یا لاتر از آن را کسب کرده شد .
 • او نید هیچ ترم تحصیلی مشروط شده شد .
 • او ید بتواند دوره لیسانس را زه هشت ترم تحصیلی به اتمام برساند .
 • فقط یک ر این فرصت فرای او وجود دارد و بلا فاصله پس از فارغ التحصیل شدن دوره لیسانس می شد .
 • او می تواند فقط یکی از گرایش های زیر مجموعه رشته کارشناسی خود وارد دوره ارشد شود .

 

کارشناسی ارشد روانشناسی لینی دانشگاه آزاد تهران

کارشناسی ارشد روانشناسی لینی دانشگاه آزاد تهران بخاطر متقاضی زیاد دارای پذیرشی سخت می شد ، از این رو برای پذیرفته شدن ارشد روانشناسی لینی دانشگاه آزاد تهران شما ید بتوانید آزمون کنکور ارشد دانشگاه آزاد رتبه خوبی کسب کنید .

اعتر کارشناسی ارشد روانشناسی لینی دانشگاه آزاد تهران چگونه است ؟

دانشگاه آزاد تهران جز معتبر ترین دانشگاه های آزاد می شد که فارغ التحصیلان کار آزموده و بسیار سوادی را پرورش می دهد . از این رو از لحاظ اعتر نمی توان مک فوق لیسانس روانشناسی دانشگاه آزاد تهران را زیر سوال برد . فار التحصیلان این رشته ارشد دانشگاه آزاد تهران می توانند به راحتی جذب زار کار شوند .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

ثبت نام روانشناسی لینی دانشگاه آزاد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام روانشناسی لینی دانشگاه آزاد

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 8 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ساعت 21:17
توسط avije | تعداد بازديد : 62 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ارشد بدون کنکور یک فرصت عالی برای تحصیل البته تنها برای دانشجویان استعداد های خشان است . همانطور که میدانید چند سالی است که دانشگاه های امکان تحصیل بدون کنکور را برای متقاضیان امکان پذیر کرده اند . اما این تحصیلات آکادمیک تنها برای مقاطع کاردانی و کارشناسی است و ارشد بدون کنکور عملا هیچ دانشگاهی امکان ثبت نام برای عموم ندارد و تنها برخی دانشگاه های کشور مانند دانشگاه سراسری و دانشگاه آزاد و حتی پیام نور برای جمعیت ده صدی نخبه هر ورودی امکانپذیر است . ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز امکان تحصیل ندارد و تنها کنکور و آزمون امکان ادامه تحصیل این مقطع وجود دارد . دانشگاه پیام نور هرساله توجه به اینکه پذیرش از طریق کنکور سراسری کارشناسی ارشد دارد همچنین از میان داوطلب های فراگیر نیز این مقطع تحصیلی یعنی کارشناسی ارشد دانشجو میپذیرد .

نکات مهم مورد ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور

توجه به نظام آموزشی دانشگاه پیام نور که آن محور اصلی یادگیری برای دانشجو است و توجه به این که دانشجویان و داوطلن الزامی برای حضور پیدا کردن کلاس های س نظری را ندارند این دانشگاه یعنی دانشگاه پیام نور علاقه مندان بسیاری را میان تحصیلات ارشد بدون کنکور به خصوص از میان شاغلان به کار به خود جلب کرده است . ارشد بدون کنکور و بصورت فراگیر برای آن دسته از داوطلن که شرایط ثبت نام کنکور را نداشته اند و یا بنا به هر دلیلی از قبول شدن این دانشگاه جا مانده اند دانشگاه پیام نور امکان پذیر است . این دانشگاه کلاس های س حضوری ندارد نتیجه غیبت کلاس های س معنی ندارد و ثیری واحد اخذ شده از طرف دانشجو ندارد . اما حضور دانشجو بر سر کلاس های س الزامی است .


بیشتر بخوانید: ثبت نام ارشد بدون کنکور


ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز به طبع شرایط خاص و قطعا سخت مخصوص به خود را دارد که عث میشود برای همگان امکان پذیر نشد . سال گذشته ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور فراگیر به منظور پذیرش ترم بهمن ماه صورت پذیرفت و داوطلن و متقاضیان از اواخر ترم مهرماه اقدام به ثبت نام این کنکور کردند . توجه به این که همین حالا اخر موثقی مورد مهلت ثبت نام منتشر نشده است ، متقاضیان این نوع تحصیل ید اطلاعیه های سازمان سنجش را سایت این سازمان دنل کنند از ثبت نام این دانشگاه ز نمانند . همانطورکه گذشته به آن اشاره کردیم این دانشگاه بصورت غیر حضوری است و تنها حضور دانشجو بر سر جلسه امتحان الزامی است .

نحوه و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور از طریق سازمان سنجش صورت میگیرد و متقاضیان ید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و مهلت مشخص شده توسط این سازمان اقدام به تهیه دفترچه این دانشگاه کنند . دفترچه ثبت نام دانشگاه پیام نور تمام جزئیات و اطلاعات لازم خصوص رشته ها و دانشگا های پیام نور بطور دقیق آورده شده است . تهیه این دفترچه یکی از مراحل ثبت نام دانشگاه پیام نور است . این دفترچه تمامی اطلاعات مورد ارشد فراگیر پیام نور نیز آمده است . صورتیکه تمامی شرایط ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه توسط متقاضی مطالعه شده شد و داوطلبین این شرایط را داشته شند ید یک کد رشته امتحانی و حداکثر ۲۰ کد فراگیر کارشناسی ارشد پیام ور را انتخای کنند . البته این مرحله نیز نیازمند پرداخت هزینه ثبت نام است .

 

شرایط ثبت نام  کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز به طبع مختص به خود این دانشگاه است . مثلا شرایط ثبت نام دانشگاه سراسری مقطع کارشناسی ارشد دارا بودن معدل ۱۷ و همچنین جز ده صد برتر هر ورودی است که البته متقاضی آن ید س خود را هشت ترم به پایان رسانده شد . دانشگاه آزاد نیز ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد به همین منوال است . اما دانشگاه پیام نور اندکی تفاوت دارد و از آنجا که کلاس ها این دانشگاه بصورت غیر حضوری است و فراگیر است شرایط آن اندکی سخت تر است .

کنکور کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور سیستم برگزاری کنکور خود سایر کنکورهای دیگر دانشگاه های کشور مقطع  کارشناسی ارشد متفاوت است . هر داوطلب ید برای حضور بر سر جلسه کنکور ، منابع سی مذکور دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور را مطالعه کند .

کنکور کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور سال جاری

همانطور که گفتیم دانشگاه پیام نور برای کنکور منابع خاص خود را دارد . این منابع واقع همان وس و منابع مربوط به ترم ۱ متقاضیان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد رشته انتخابی میشد . مهم است بدانید متقاضیان بعد از یافت کردن کارت ورود به جلسه برای کنکور کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور کنکوری شرکت کرده اند که سوالات آن از منابعی بدست آمده که داوطلب ید ترم اول دانشجویی خود این مقطع تحصیلی پاس کند . یکی از فواید این نوع از کنکور معرفی دقیق منابع کنکور کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور توسط خود سازمان سنجش است . شرایط ثبت نام برای کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز سایت سازمان سنجش منج گردیده است .

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور یکی از دغدغه های همیشگی و تری داوطلبین ثبت نام این دانشگاه است . همانطور که گذشته به آن اشاره کردیم دانشگاه پیام نور امکان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه برای دانشجویان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد را ندارد و برای تحصیل دی این دانشگاه دانشجویان ید حتما کنکور شرکت کنند . اما از طرفی یک نکته مثبت برای ثبت نام ارشد این دانشگاه وجود دارد و آن این است که این دانشگاه مقطع تحصیلی ارشد کنکور و منابع کنکوری مختص به خود را دارد که نسبت به سایر دانشگاه ها چندان سخت نیست . زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور بطور دقیق سایت سازمان سنجش منج است . همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور برای تحصیل دانشجویان خود نیازمند پرداخت هزینه است و شهریه تحصیلی دارد اما کلاس هایش غیر حضوری هستند .

 

مدارک مورد نیاز ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

مدارک مورد نیاز ثبت نام بدون کنکور پیام نور هم دفترچه ثبت نام این دانشگاه و هم سایت سازمان سنجش هر ساله اعلام میگردد و داوطلبین تهیه دفترچه این دانشگاه برای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد و همچنین مراجعه به سایت سازمان سنجش میتوانند به بسیاری از سوالات خود دست یابند . از مدارک مورد نیاز ثبت نام بدون کنکور پیام نور که همه شما عزیزان به آن واقف هستید مک کارشناسی زمینه های مرتبط رشته کارشناسی ارشد است و تحصیل این مقطع بدون ارائه این مک امکان پذیر نیست . یکی دیگر از مدارک لازم همان مدارک شناسایی فرد و همچنین ارائه کارت پایان خدمت یا برگه حاوی شرایط خدمت سرزی برای آقایان است . برای اطلاع از دیگر مدارک لازم و جزئیات آنها میتوانید به سایت دانشگاه نیز مراجعه کنید .

سخن آخر متقاضیان ثبت نام ارشد فراگیر پیام نور

مسیر انتخاب رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظرن ممکن است وقت بسیاری را صرف کرده شید و به نتیجه دلخواه خود نرسیده شید یا از جزئیات این نوع از شرایط تحصیل بدون کنکور بی خبر شید از این رو میتوانید برای هر نوعی از مشاوره تحصیلی که مد نظرن است از مرکز مشاوره تحصیلی آویژه کمک بگیرید . این مرکز مشاوره تحصیلی میتواند تمامی اطلاعات مربوط به ارشد بدون کنکور و یا تحصیل بدون کنکور را اختیار شما بگذارد .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 20:19
توسط avije | تعداد بازديد : 84 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ثبت نام بدون کنکور ارشد نیز چند سالی است موضوع مورد بحث بسیاری از داوطلبین دانشگاه های غیر دولتی و دولتی است . ثبت نام بدون کنکور  ارشد برای بسیاری از دانشگاه ها وجود ندارد ، همانطور که میدانید بسیاری از دانشگاه های کنون اقدام به جذب دانشجو بصورت بدون کنکور کرده اند اما حداکثر مقطعی که آن پذیرش داشته اند مقطع کارشناسی بوده است . این متن اطلاعاتی مورد ثبت نام بدون کنکور ارشد بسیاری دانشگاه های کشور از جمله دانشگاه سراسری اختیار شما میگذاریم . ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور حتی دانشگاه سراسری هم امکان پذیر است اگرچه که این امر بسیار دور از انتظار به نظر میرسد . متن پایین شرایط ثبت نام این دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد را برای شما داوطلبین این نوع تحصیل دانشگاه مورد بحث قرار میدهیم .

ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه سراسری نیز امکان پذیر است . همانطور که میدانید دانشگاه های سراسری و روزانه میتوانند میزان ۱۰ صد از ظرفیت دوره کارشناسی ارشد بسیاری رشته های خودشان را به پذیرفته شدگان دوره کارشناسی اختصاص دهند اما دانشجویان ید دارای شرایط زیر بشوند :

بعد از گذراندن ۶ ترم تحصیلی و همچنین گذراندن ۱۱۰ واحد ، بطورمیانگین میان ۱۰ صد از دانشجویان اول و برتر هم رشته ورودی خودشان شند . بیشتر از هشت ترم تحصیل نکنند و پایان هشت ترم فارغ التحصیل شوند . ثبت نام بدون کنکور ارشد تنها یک مرتبه و همان سال قابل انجام است . مهم است بدانید که دارندگان رتبه های ۱ ۱۵ المپیادهای علمی –  دانشجویی نیز میتوانند به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی وزارت مربوطه ، برای پذیرش بدون آزمون رشته موردعلاقه خود خواست بدهند .

ثبت نام  بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد 

ثبت نام  بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز قوانین و الزامات خاص خود امکان پذیر است . دانشگاه آزاد بین سایر دانشگاه های غیر دولتی و شهریه دار ، محبوبیت خاصی دارد . چند سالی است که ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور امکان پذیر شده است و شاهد ثبت نام بسیاری از متقاضیان   مقاطع تحصیلی مختلف این دانشگاه هستیم اما نظر گرفتن شرایط ثبت نام این دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد که بسیار شبیه به شرایط ثبت نام دانشگاه سراسری است ممکن است همگان قا به تحصیل این دانشگاه نشند . این دانشگاه نیز مقطع کارشناسی ارشد تنها برای دانشجویان استعداد های خشان امکان ثبت نام دارد و همگان شامل قوانین ثبت نام آن نمیشوند . ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور تنها برای ده صد برتر ورودی های هر سال امکان پذیر است .

 

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز شهت بسیاری به شرایط ثبت نام داشجو مقطع ارشد دانشگاه سراسری دارد و تفاوت چندانی آن ندارد . ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد تنها برای دانشجویان موجود زمره استعداد های خشان امکان پذیر میشد و برای همگان نیست . این دانشجویان ید حداکثر جز ده صد از نفرات بدتر ورودی خود شند و معدل آنها حداقل ۱۶ ۱۷ بسته به رشته و زیرگروه تحصیلی شان شد . شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد اگرچه کمی سخت به نظر میرسد اما غیر ممکن نیست . برای شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور رعایت قوانین لا یک شرط دیگر وجود دارد و آن هم این است که دانشجو س خود را هشت ترم به پایان برساند و تحصیلات او بیشتر از این مقدار طول نکشد .

نکات مهمی که از مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد ید بدانید

ثبت نام بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد اسلامی اگرچه تنها مختص دانشجویان استعداد های خشان است اما سال های اخیر بحث های به عمل آمده هاکی از آن است که این دانشگاه بزودی امکان تحصیل بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد را برای داوطلن خود به وجود آورد . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد تنها یک مرتبه و تنها دانشگاه علمی کاربردی سال ۱۳۹۲ امکان پذیر شد و فورا سال بعد یعنی ۹۳ این امکان وجود نداشت و دیگر کنون هیچ دانشگاهی مقطع ارشد بدون کنکور و تنها ارائه مک کارشناسی امکان ثبت نام نداشته است و حتی خود دانشگاه علمی کاربردی نیز برای ثبت نام دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد شرایطی بسیار سخت داشت مانند ارائه سابقه کاری سه پنج سال ، که برای تعدادی از داوطلبین امکان پذیر نبود و از تحصیل محروم میشدند .

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد همیشه یک دغدغه مهم برای داوطلبین این مقطع تحصیلی بوده است . همانطور که گفتیم تحصیل این مقطع تنها برای دانشجویان استعداد های خشان مقطع کارشناسی امکان پذیر است و تنها یک مرتبه برای هر ورودی امکان دارد . نتیجه زمان ثبت نام آن تنها یک ر سال است و زمانی خارج از مهلت اعلام شده امکان پذیر نیست . هر دانشجوی استعداد خشان بعد از ارائه خواست به دانشگاه خود تنها صورتی که تمامی شرایط را دارا شد و تحصیلش هشت ترم به اتمام برسد امکان ثبت نام دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد را خواهد داشت . مهم است بدانید که همچنین به دانشجویان و داوطلن استعداد خشان ورودی بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی امکان انتخاب حداکثر ۱۰۰ رشته مرتبط یا غیر مرتبط داده خواهد شد .

آنچه که از تحصیل بدون کنکور ید بدانید

همانطور که مبحث زمان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد امکان تحصیل بدون کنکور این مقطع برای هیچ دانشگاهی تنها ارائه سوابق تحصیلی امکان پذیر نیست . این مقطع تحصیلی تنها خواهان دانشجویانی است که کنکور شرکت کرده شند و یا زمره دانشجویان استعداد های خشان شند ، یعنی جمعیت ده صدی هر ورودی که معدل لا و تحصیل هشت ترمه داشته شند . همانطور که گذشته هم اشاره کردیم تحصیل این مقطع تحصیلی یعنی کارشناسی ارشد تنها یکر دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور و تنها ارائه مک تحصیلی شد که آن هم شرایطی تقری غیر ممکن برای نیمی از شرکت کنندگان خود داشت و پس از آن هیچگاه این دانشگاه دانشجویی را بدون کنکور مقطع ارشد ثبت نام نکرد . به طبع دانشگاه آزاد نیز امکان ثبت نام بدون کنکور و تنها ارائه مک را ندارد .

مدارک مورد نیاز ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

مدارک مورد نیاز ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور توجه به شرایط گفته شده قبل ید مهلت اعلام شده از سوی دانشگاه به دانشگاه ارائه شود . زمره مدارک مورد نیاز ثبت نام دانشگاه آزاد ارائه کارنامه دوره کارشناسی به قطع الزامی است چرا که دانشجویان برای ثبت نام این دانشگاه مقطع کارشناسی ارشد ید معدل ۱۶ یا ۱۷ بسته به رشته که آن تحصیل کرده اند داشته شند . از دیگر مدارک مورد نیاز ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد میتوان به اصل و کپی شناسنامه ، اصل و کپی کارت ملی ، کارت پایان خدمت یا هر مکی که وضعیت نظام وظیفه داوطلن مذکر را توجه به قوانین موجود نظام وظیفه مشخص کند و همچنین ۱۲ قطعه عکس ۳ ۴  میشد . و ارائه این مدارک مهلت اعلام شده ضروری است .

 

سخن آخر داوطلبین متقاضی تحصیل بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

انتخاب رشته و دانشگاه برای تحصیل کارشناسی ارشد برای شما عزیزان بسیار مهم و ضروری است . از آنجا که شاید امور تحصیلی و همچنین مشاوره تحصیلی شما عزیزان ممکن است به کمک نیاز داشته شید به شما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه را معرفی میکنیم که تمامی امور تحصیلی و همچنین ارشد بدون کنکور دارای مشاورینی خبره و کار آزموده است .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 6 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 19:50
توسط avije | تعداد بازديد : 67 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ثبت نام ارشد بدون کنکور بصورت همگانی و تنها ارائه مک هیچ دانشگاهی وجود ندارد . برای ثبت نام ارشد بدون کنکور داوطلب هر دانشگاهی که مک کارشناسی خود را از آن اخذ کرده ید شرایطی خاص داشته شد . برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه های مختلف شرایطی مختلف وجود دارد . مثلا ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد و سراسری تنها برای دانشجویان استعداد های خشان امکان پذیر است . این دانشجویان ید معدل حداقل ۱۶ داشته شند و جز ده صد برتر ورودی خودشان شند . همچنین این دانشجویان نید تحصیل مقطع کارشناسی را بیشتر از هشت ترم به اتمام رسانده شند . ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور امکان پذیر نیست و حتما شرط تحصیل مقطع کارشناسی ارشد برای این دانشگاه شرکت کنکور است اما میتوان آنرا بصورت فراگیر ادامه داد .

ارشد بدون کنکور

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد تنها یک مرتبه و دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور شد و این اتفاق سال تحصیلی ۱۳۹۲ اتفاق افد و دیگر بعد از آن هرگز تکرار و یا تمدید نشد . البته نکته مهم مورد ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی آن بود که این دانشگاه شرایطی بسیار سخت را آن سال برای تحصیل بدون کنکور این مقطع گذاشته بود . یکی از شرایط تحصیل ارشد بدون کنکور علاوه بر شرط معدل دارا بودن سابقه کاری بود که توجه به نرخ بیکاری کشور امکان تحصیل برای بسیاری از متقاضیان حتی همان یک مرتبه هم فراهم نیامد . بطور کل از آنجا که تحصیل این مقطع بسیار حساس و تخصصی است امکان ثبت نام بدون کنکور برای آن فراهم نیامده است و همچنین زیر ساخت های تحصیل این مقطع برای عموم فراهم نشده است .

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد همان شرایط دانشگاه سراسری نیز ممکن است . همانطور که گذشته به آن اشاره شد دانشگاه های سراسری و روزانه این امکان را دارند که میزان ۱۰ صد از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد اکثر رشته ها را به قبول شدگان دوره کارشناسی اختصاص دهند اما برای آن شرایط زیر لازم است :

۱ . بعد از طی کردن ۶ ترم و گذراندن ۱۱۰ واحد سی مرتبط ، بطور متوسط میان ۱۰ صد از دانشجویان شاگرد اول هم رشته و گرایش ورودی خود شان شند .

۲ . هشت ترم تحصیلی را بیشتر نگذرانده شند .

۳ . ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد تنها یک ر قابل انجام است

۴ . آوردندگان رتبه های ۱ ۱۵ المپیادهای علمی –  دانشجویی ، میتوانند به تشخیص شورای عالی برنامه ریزی نسبت به پذیرش خواست بدهند .

 

شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد شهت زیادی به ثبت نام مقطع ارشد دانشگاه سراسری و ملی دارد . شرایط ثبت نام برای کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز مانند سراسری تنها برای دانشجویان استعداد های خشان امکان پذیر است و همگانی نیست .  دانشجویان و متقاضیان ثبت نام بدون کنکور ید جز ده صد از نفرات برتر ورودیشان شند و معدل آنها نیز حداقل ۱۶ ۱۷ بسته به رشته و زیرگروه انتخابی کارشناسی آنها شد . ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اگرچه کمی سخت به نظر میرسد اما اگر دانشجوی تلاشی شید امکان پذیر است . برای شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد یک شرط بسیار مهم و اساسی وجود دارد و آن هم این است که س و تحصیل دانشجو هشت ترم به پایان برسد و تحصیلات او بیشتر از هشت ترم تحصیلی طول نکشد .

دلایل سخت بودن شرایط برای تحصیل بدون کنکور مقطع ارشد

همانطور که جریان آن هستید اکنون شرایط بسیار ساده ای جامعه برای تحصیل عموم وجود دارد و اکثریت افراد کمی تلاش و صرف هزینه کمی میتوانند مدارک تحصیلی لازم برای شناخت و زندگی و کار جامعه را بدست آورند . نتیجه تحصیل کرده بودن همه افراد و نیروی کار جامعه و همچنین کم بودن زیر ساخت ها جامعه نتیجه میتواند رشد نرخ بیکاری جمعیت تحصیل کرده اجتماع شد . از این رو کنون برای تحصیل مقاطعی بیشتر از کارشناسی و کاردانی نیاز به کنکور بوده افرادی که مهارت های بیشتر و کامل تری رشته تحصیلی خود دارند بتوانند این مقاطع تحصیل کنند و وارد زار کار شوند . اما سال های آینده امید آن میرود که بهبود زیر ساخت ها این امر تغییر پیدا کند و امکان تحصیل برای همه متقاضیان این مقطع تحصیلی فراهم بیاید .

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هر ساله سایت سازمان سنجش قرار میگیرد و مدتی نزدیک به ثبت نام و آزمون های مربوط به این دانشگاه دفترچه این دانشگاه نیز دسترس همگان قرار خواهد گرفت و این نکته بسیار مهم است که ید نسبت به تهیه این دفترچه کوشا شید و اطلاعات لازم و مورد نیاز خود را تهیه این دفترچه بدست آورید چرا که حاوی تمامی مطالب و جزئیات مربوط به تحصیل دانشگاه آزاد اسلامی است . زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد که البته همانطور که گفته شد تنها مربوط به دانشجویان استعداد های خشان است ارائه مدارک تحصیلی مربوط به دوران کارشناسی از جمله ریز نمرات الزامی است ، همچنین دانشجویان ملزم به ارائه تمامی اسناد تحصیلی و شناسایی خود هستند . ثبت نام این مقطع تحصیلی ارائه مدارک برای عموم آزاد نیست .

نکات مهم مورد زمان ثبت نام

همانطور که قبل به آن اشاره کردیم ثبت نام این دانشگاه و این مقطع تحصیلی یعنی کارشناسی ارشد تنها یک ر برای هر ورودی خاص امکان پذیر است و مهلتی خاص دارد . زمانی خارج از مهلت اعلام شده از سوی دانشگاه این امر غیر ممکن است . برای ثبت نام دانشگاه آزاد آن هم بدون کنکور اگر زمره دانشجویان استعداد های خشان نیستید حال حاضر راهی وجود ندارد و تنها راه آن شرکت کنکور سراسری مربوط به این مقطع است . همانطور که احتمالا به آن واقف هستید کمترین مک لازم برای شرکت کنکور این مقطع دارا بودن مک کارشناسی مرتبط حد نساب معدل لازم است . برای شرکت کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد نیز دانشجویان و داوطلن ید دارای شرایطی خاص شند که آینده متون مرتبط تحصیل این دانشگاه  به آن میپردازیم.

ریخ ثبت نام برای کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

ریخ ثبت نام برای کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد یک نکته مهم ثبت نام این دانشگاه است . اگر چنانچه شما دارای شرایط فوق نیستید و گروه دانشجویان استعداد های خشان نیستید ریخ ثبت نام دانشگاه آزاد نید دغدغه شما شد . ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد هیچ دانشگاهی امکان پذیر نمیشد و تنها یک ر دانشگاه علمی کاربردی انجام گرفت که آن هم عاقبت خوشی نداشت و همان سال متوقف شد و دیگر هرگز انجام نپذیرفت و دلیل آن به همین امروز بر همگان پوشیده قی ماند . سال ۱۳۹۲ و شرایطی بسیار سخت دانشگاه علمی کاربردی اقدام به جذب دانشجو مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد کرد و از شرایط آن داشتن ۳ ۵ سال سابقه کاری بود .

 

چند نکته مهم که شما عزیزان ید بدانید

همانطور که به آن واقف هستید یک امر مهم تحصیل استفاده از مشاوره است چون همیشه مواردی وجود دارد که فرد به تنهایی به آنها واقف نیست و آن ها را نمیداند از این رو به یک مشاور کاردان نیازمند است او را همه امور تحصیلی یاری کند . ما برای این امر مهم به شما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه را معرفی میکنیم که آن میتوانید از هرگونه مشاوره تحصیلی بهرمند شوید .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

ثبت نام ارشد بدون کنکور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام ارشد بدون کنکور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 19:13
توسط avije | تعداد بازديد : 64 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد یکی از موضوعاتی است که داوطلن سوالاتی پیرامون آن مطرح می کنند . دانشگاه آزاد خدماتی که دوره های مختلف مانند کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و حتی دکتری به دانشجویانش ارائه می دهد جز دانشگاه هایی می شد که راه افزایش علم کشور قدم بزرگی برداشته است . دوره های کاردانی و کارشناسی دانشگاه آزاد هم بصورت بدون کنکور می شند هم کنکور پذیرش می کنند . اما دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد کنکور برگذار می شود و دانشجویان ید برای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق آزمون ورودی ارزیابی شوند . اما ! اما راه هایی برای ورود بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد وجود دارد که به نوبت مورد هر کدام از آن ها شرایط و توضیحاتی را ارائه می دهیم .

رشته های ارشد دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد ، طیف وسیعی از رشته های گوناگون را برای مقطع ارشد پوشش می دهد . رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شامل رشته های گروه های هنر ، فنی و مهندسی ، علوم انسانی و اجتماعی ، و رشته های پیرا پزشکی می شود ، اما مقطع ارشد تمامی این رشته ها را ید از طریق آزمون ورودی قبول شد . رشته های پزشکی ، دندان پزشکی و دامپزشکی ساز و کار متفاوت خود را دارند و سیستم آموزشی ، زمانبندی تحصیلی و حتی شرایط پذیرفته شدن آن ها مانند دیگر رشته ها نمی شد که دارای مقاطع کاردانی ، کارشناسی و یا ارشد شند . اما رشته های پیرا پزشکی مانند پرسری ، کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد علی رغم اینکه دارای آزمون ورودی می شد مخاطن زیادی دارد .

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور همانطور که اشاره شد از دو راه میسر است . راه نخست برای ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد این است که شخص متقاضی دوره کارشناسی خود را دانشگاه آزاد گذرانده شد و جز دانشجویان استعداد خشان شد . طبق شرایطی که وزارت علوم برای دانشجو استعداد خشان دانشگاه آزاد تعریف کرده است ، دانشجو ید زمانی که ترم ششم کارشناسی را تمام می کند بیش از سه چهارم واحد ها را پشت سر گذاشته شد و موفق شده شد اگر رشته های علوم انسانی است معدلش ۱۷ به لا و اگر رشته هایی به غیر از علوم انسانی می شد معدلش ۱۶ به لا شد . همچنین دانشجو ید بتواند کارشناسی را هشت ترم به اتمام برساند . این دسته از دانشجویان استعداد خشان می شند .

 

راه دیگر ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شنیده ها از سوی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری ، حاکی از آن است که دانشجویان دوره کارشناسی که المپیاد های علمی رشته خود شرکت کرده اند و توانسته اند جزء رتبه های ۱ ۱۵ شند ( المپیاد های دانشجویی کشوری و جهانی ) همانند دانشجویان استعداد خشان رغم خورده می شوند و می توانند از طریق ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد وارد دانشگاه شوند و دوره کارشناسی ارشد تحصیل کنند . این روش علاوه بر دانشگاه آزاد ، برای دیگر دانشگاه ها ، حتی روزانه و شنه نیز تعریف شده است و دانشجویان نخبه المپیادی می توانند از این روش آزمون کارشناسی ارشد را دور بزنند . هر چند این چنین دانشجو هایی بیشتر ترجیح می دهند که شرایط پیش آمده دانشگاه های برتر دوره های روزانه پذیرفته شوند .

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل همان مواردی می شوند که پیش تر غالب توضیحات دانشجویان استعداد خشان داده شد . این شرایط تنها محدود به دانشگاه آزاد نمی شد و دانشجویان کارشناسی دیگر دانشگاه های سراسری نیز می توانند صورت دارا بودن این شرایط ، اما تفاوت ناچیزی که به آن اشاره می کنیم ، دانشجوی استعداد خشان شناخته شوند و از ارشد بدون کنکور همان دانشگاه بهره مند شوند . تفاوت اصلی دانشجویان استعداد خشان شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و شرایط ثبت نام ارشد بدون کنکور دیگر دانشگاه ها این می شد که برای دیگر دانشگاه ها بعداز گذراندن شش ترم و سه چهارم واحد های کارشناسی ، معدل دانشجو ید از معدل ۸۵ صد دانشجویان همان ورودی بیشتر شد .

اطلاعات تکمیلی شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

علاوه بر شرایطی که ذکر کردیم ، موارد دیگری وجود دارد که دانشجویان ید به آن ها توجه کافی داشته شند فرآیند ثبت نام دچار مشکلی نشوند . متقاضیان ثبت نام بدون کنکور از طریق استعداد خشان تنها می توانند گرایش های رشته کارشناسی خود پذیرفته شوند و نمی توانند تغییر رشته دهند . این مدل ثبت نام بدون کنکور هر ساله فقط یکر صورت می گیرد و داوطلن واجد شرایط فقط یکر آن هم همان سال فارق تحصیلی از دوره کارشناسی می توانند اقدام کنند . اگه کارشناسی داوطلن بصورت نا پیوسته است ید آن را ۴ ترم تمام کرده شند . دانشجویانی که دارای ترم مشروط شده هستند و یا واحد های معادل سازی شده دارند مجاز به استفاده از این فرآیند نمی شند .

زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

جز اطلاعاتی می شد که متقاضیان ید بخوبی از آن اطلاع داشته شند ، زیرا صورت کوچکترین سهل انکاری آنها می توانند فرصت و شانس ورود بدون آزمون به مقطع ارشد دانشگاه آزاد را از دست بدهند . زمان ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد هر سال تنها یکر می شد و آن هم همزمان انتخاب رشته ارشد دانشگاه آزاد می شد که معمولا نیمه دوم ماه خرداد شروع می شود . برای این کار ابتدا ید به سایت www.azmoon.org رجوع کنید و مراحل لازم برای ثبت نام بدون آزمون مقطع ارشد را انجام بدهید .

نکاتی مورد زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد

همانطور که ر ها گفته شد تنها یکر دانشجویان استعداد خشان فرصت ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد را دارند و آن هم همان سال فارق شدن از مقطع کارشناسی می شد . لذا از دست دادن این فرصت ، دیگر شانسی برای ارشد بدون آزمون دانشگاه آزاد نخواهید داشت . از همین رو ، دانشجویان کارشناسی ید قبل از رسیدن زمان ثبت نام علاوه بر شرایط لازم ، زمان بندی های دقیق فرایند ارشد بدون کنکور را خوب بشناسند . مرکز مشاوره آویژه می تواند اطلاعات و جزئیات بسیار مفیدی را غالب مشاوره تحصیلی اختیار متقاضیان قرار دهد نه تنها شانس خود را از دست ندهند بلکه فرآیند استفاده از موقعیت پیش آمده برایشان بسیار ساده تر شود .

 

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد آنق مهم می شد که جا دارد ر ها و ر ها به آن اشاره کرد . همانطور که خاطر نشان کردیم استفاده از ارشد بدون کنکور تنها یکر برای هر دانشجو امکان پذیر می شد و آن هم تنها سالی که مقطع کارشناسی را به پایان می رساند . از این رو شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد بسیار پر اهمیت می شد و عدم آگاهی از آن ها می توانند این موقعیت ارزش و بزرگ را از دانشجویان کارشناسی بگیرد و ارزش تلاش های آنان را کم رنگ تر کند .

هر دانشجو کارشناسی تنها یکر این فرصت را دارد !

بعضی از دانشجویان ، حتی آنان که بسیار استعداد و زرنگ هستند از کنکور ترس دارند و به دلایل مختلف چند سال از زندگی خود را پشت کنکور ه می دهند و نهایت از دست دادن اعتماد به نفس خود از ادامه تحصیل منصرف می شوند ، و از این جهت است که برای این دانشجویان این فرصت پیش آمده از ارزش لایی برخوردار است .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 13 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 16:55
توسط avije | تعداد بازديد : 86 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد به عرتی اشاره دارد به کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد . کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد دارای یک سری امتیاز ها می شد. یکی از امتیاز های اصلی کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور این می شد که شخص متقاضی هر رشته ای علاقه دارد می تواند ثبت نام کند و تنها نیاز دارد که مک کاردانی داشته شد . خصوص مقطع های بدون کنکور که دانشگاه آزاد ارائه می دهد لازم به ذکر است که این دانشگاه نه تنها کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد را ، بلکه کاردانی بدون کنکور ( پیوسته و نا پیوسته ) و همچنین کارشناسی پیوسته بدون کنکور را ارائه می دهد . و این برای افرادی که به هر دلیلی توانایی دادن کنکور را ندارند بسیار ارزش به چشم می خورد .

نکات تکمیلی ره کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد

یکی دیگر از نکات مثبت مورد کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد این می شد که حتی معدل مقطع قبلی شخص ، یعنی معدل مک کاردانی شخص متقاضی نیز پذیرش وی مقطع کارشناسی محدودیتی را به وجود نمی آورد و بدون توجه به معدل کاردانی ، به راحتی متقاضیان می توانند از طریق کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد وارد دوره کارشناسی شوند و ادامه تحصیل دهند . یک نکته دیگر این می شد که کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد آخرین مقطعی می شد که بصورت بدون کنکور این دانشگاه ارائه می دهد و پس از آن ، یعنی برای دوره کارشناسی ارشد ، متقاضیان موظف می شند که آزمون ورودی شرکت کنند ، مگر اینکه جز دانشجویان استعداد خشان شمرده شوند ، و تنها این صورت است که می توانند بدون آزمون وارد دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد شوند .

ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکوردانشگاه آزاد

ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکوردانشگاه آزاد معمولا هر ساله دو مرحله انجام می شود . داوطلن می توانند سایت دانشگاه آزاد برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد اقدام کنند ، اما ابتدا بهتر است سایت دانشگاه آزاد دفترچه راهنما مربوط به ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد را بخوبی مطالعه کنند و و سپس برای خرید کارت اعتری ثبت نام اقدام کنند . بهتر است که داوطلن بعداز انجام ثبت نام یک نسخه چاپی از از اطلاعات ثبت نام خود را دست داشته شند زمان مشخص شده به واحد آموزشی مربوطه مراجعه و ثبت نام کنند .

 

قبل از ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکوردانشگاه آزاد به چه نکاتی توجه ید کرد ؟

خیلی ها بر اثر عجله و سهل انکاری فراموش می کنند که قبل از ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد مورد رشته و واحد دانشگاهی که قصد تحصیل آن ها را دارند تحقیقات کافی انجام دهند ، و همین موضوع می تواند عث شود که آن ها بعد ها بفهمند که به رشته انتخابی علاقه ای ندارند و یا اینکه این رشته آینده زار کار مناسبی را برای آن ها رغم نمی زند و دیگر پشیمانی های پیرو این مسائل . به همین علت بهتر است که قبل از اقدام ، گرفتن یک مشاوره تحصیلی تخصصی و جامع ، گام نخست خود را بسیار محکم تر بردارید و دچار خسارت های زمانی و مالی نشوید . این راس شما می توانید مرکز مشاوره آویژه ارتط شید و از اطلاعات مشاوران ما نهایت استفاده را ببرید .

شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور

شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکورهمانند دیگر دانشگاه ها شامل یک دسته شرایط عمومی و یک دسته شرایط تخصصی می شد . ابتدا خصوص شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه های آزاد به دسته عمومی اشاره می کنیم که موارد زیر را شامل می شود :

 • پذیرفتن مقررات و قوانین دانشگاه
 • نداشتن فساد اخلاقی
 • برخوردار بودن از شرایط فیزیکی مناسب برای تحصیل رشته مورد نظر
 • عدم اعتیاد به مخ
 • پذیرش یکی از ادیان مورد یید جهموری اسلامی و همچنین خود قوانین مربوط به نظام جمهوری اسلامی
 • نداشتن هیچگونه اختلافی حکومت
 • شهریه ید طبق مصوب سالانه پرداخت پرداخت شود
 • نداشتن کوچکترین وابستگی و ارتطی از هر نوعی گروه های مخالفت رژیم
 • صورت پذیرش ، نقل و انتقال ممنوع می شد

ادامه برای شرایط ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه های آزاد به دسته تخصصی اشاره می کنیم .

 شرایط تخصصی برای ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه های آزاد

موارد زیر به شرایط تخصصی مهم اشاره می کنند :

 • شخص متقاضی ید دارای مک کاردانی یا همان فوق دیپلم شد ، چه بصورت پیوسته و یا ناپیوسته معدل کل لای ۱۲
 • آن دسته از متقاضیانی که دارای مک کاردانی پیوسته می شند ید ۲۰ واحد را به عنوان جبرانی بگذرانند
 • مک کارشناسی پذیرفته شدگان تنها صورتی اخذ می شود که معدل کل کارشناسی آن ها لای ۱۲ شد
 • خصوص رشته هایی که نیازمند شرایط فیزیکی خاصی می شند ، مانند علوم ورزشی و یا تربیت بدنی ، متقاضی ید دارای شرایط فیزیکی و جسمی مناسبی برای آن ها شد.

زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور

زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکورهمانطور که قبلا گفتیم تنها دو مرحله هر سال می شد . زمان ثبت نام کاردانی به کارشناسی به صورت بدون کنکوردانشگاه آزاد ( کارشناسی نا پیوسته ) همزمان کارشناسی پیوسته می شد و مهر ماه و بهمن ماه صورت می گیرد . زمان و روز دقیق شروع ثبت نام هر سال توسط سایت دانشگاه آزاد اطلاع رسانی می شود . به علت فرصت کوهی که برای ثبت نام اختیار متقاضیان قرار داده می شود نیاز است متقاضیان قبل از شروع دوره ثبت نام یا دفترچه مربوط به سال قبل را مطالعه کنند یا مشاوران و کارشناسان مجرب ارتط شند و از طریق مشاوره تحصیلی اطلاعات لازم را بدست بیاورند .

تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد چیست ؟

پس از اینکه واحد های دانشگاه آزاد هر مرحله بر اساس ظرفیت هایی که نظر گرفته اند ثبت نام کردند و دانشجو پذیرفتند ، امکان دارد بعضی از رشته ها هنوز ظرفیت خالی وجود داشته شد و ظرفیت تعیین شده از قبل بصورت کامل پر نشده شد . این شرایط مدتی پس از از اتمام زمان ثبت نام هر مرحله ، اطلاعیه ای تحت عنوان تکمیل ظرفیت دانشگاه آزاد سایت مربوطه داده می شود و از این طریق پذیرش تعدادی دانشجو رشته هایی که هنوز دارای صندلی خالی می شند ظرفیت آن رشته را واحد آموزشی مربوطه پر می کند .

 

مدارک مورد نیاز ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه های آزاد

مدارک مورد نیاز ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه های آزاد را داوطلن می توانند دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد برای هر مقطع خاص مطالعه کنند . مدارک مورد نیاز ثبت نام کاردانی به کارشناسی دانشگاه آزاد همان مدارک لازم برای کارشناسی نا پیوسته می شد که داوطلن بعداز ثبت نام اینترنتی و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز ، ید مرحله بعد مدارکی که به آن ها اشاره می کنیم را حضورا تحویل دهند به واحد دانشگاه آزادی که آن پذیرفته شده اند .

مدارک مورد نیاز ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل چه چیز هایی می شود ؟

ادامه چند مورد به مدارک مورد نیاز برای ثبت نام کارشناسی نا پیوسته ، اشاره می کنیم :

 • اصل و یک سری کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • اصل و کپی پشت و رو از کارت ملی
 • نسخه اصلی مک کاردانی و ریز نمرات مربوطه
 • ارائه مکی مانند کارت معافیت یا کارت پایان خدمت و یا هر مک دیگری که وضعیت نظام وظیفه متقاضیان آقا را مشخص کند
 • عکس ۳ ۴ به تعداد ۱۲ قطعه تمام رخ

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

ثبت کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت کاردانی به کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 17 امتياز توسط 6 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 16:24
توسط avije | تعداد بازديد : 75 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور دانشگاه های مختلف مقاطع مختلف تحصیلی سال های اخیر عث شد بسیاری از افرادی که امکان تحصیل آکادمیک نداشتند بتوانند مک تحصیلی رشته و گرایش مورد علاقه خود را داشته شند . گاها ما مشاهده میکردیم که سدی بنام کنکور عث میشود یک فرد سالها امکان ورود به دانشگاه را نداشته شد و نتواند زمینه دلخواه خود تحصیل کند . این امر بیشتر برای افرادی اتفاق می افد که از نظر مالی وضعیت مساعدی نداشتند . اکنون ثبت نام دانشگاه بدون کنکور برخی دانشگاهها ، اگرچه پرداخت شهریه امکان پذیر است اما دانشگاهها سراسر ایران مبلغی پول به عنوان وام کمک هزینه تحصیلی به دانشجو میدهند و همچنین مبلغ شهریه را برای کمک به حال دانشجویان قسط بندی میکنند . این کار عث میشود افراد بزاعت مالی کم بتوانند دانشگاه تحصیل کنند .

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه ها

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور یک مزیت بسیار مهم دارد و آن کمک به افرادی است که به دلیل مشغله کاری امکان تحصیل شرکت کردن کنکور را ندارند . گاها افرادی مواجه میشویم که تنها هدف تحصیلشان جذب مهارتها و همچنین توانایی های بیشتر زمینه کاری خودشان است و همچنین میخواهند از نظر شغلی ارتقا پیدا کنند ، این افراد به دلیل مشغله کاری زیاد خود توانایی شرکت کنکور و مطالعه روزانه برای آنرا ندارند نتیجه ثبت نام بدون کنکور دانشگاه امکان ادامه تحصیل برای این افراد را فراهم میسازد . ثبت نام دانشگاه بدون کنکور مزیت های بسیاری را برای افراد شاغل به همراه دارد . ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور همچنین عث ایجاد فرصت های شغلی بسیاری جامعه میشود ، چرا که افراد کسب مهارت و علم بیشتر میتوانند زار کار جذب شوند و مفید تر واقع میشوند .

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور بسیاری مراکز آموزشی و مقاطع تحصیلی مختلف امکان پذیر است . اگر شما متقاضی ثبت نام دانشگاه بدون کنکور هستید مهم است بدانید بسیاری مراکز علمی آموزشی کشور وجود دارند که تنها ارائه مدارک و سوابق تحصیلی دانشجو میپذیرند اما شرط تحصیل برای همه آنها مشابه است و امکان ادامه تحصیل بدون دست داشتن مک دیپلم هیچ دانشگاهی وجود ندارد . از ذلنشگاه هایی که امکان  ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور را دارند میتواند به دانشگاه علمی کاربردی ، دانشگاه آزاد اسلامی و … اشاره نمود که هرساله تعداد زیادی از دانشجویان از این دانشگاه ها فارغ التحصیل میشوند و به زارکار وارد میشوند . ثبت نام دانشگاه بدون کنکور همچنین عث میشود افراد از نظر تحصیلات آکادمیک سواد علمی بیشتری بدست بیاورند و بدترین حالت اگر وارد زارکار نشوند امکان کسب علم داشته اند .

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد نیز مانند بسیاری از دانشگاه های دیگر امکان پذیر است . مهم است که بدانید دانشگاه آزاد اسلامی مقاطع مختلف تحصیلی بدون کنکور دانشجو میپذیرد . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تعداد محدودی از رشته ها امکان پذیر است و این امکان برای همه رشته ها هنوز فراهم نیامده است . از مهمترین مسائلی که مورد ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ید بدانید این است که شرط ثبت نام این دانشگاه ارائه مک دیپلم و مک پیش دانشگاهی است و بدون این مدارک امکان ثبت نام این دانشگاه حتی بدون کنکور نیز وجود ندارد . برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد ابتدا نیاز است که فرم ثبت نام اینترنتی این دانشگاه را سایت دانشگاه پرکرده و منتظر مهلت ثبت نام حضوری این دانشگاه شید . ارائه مدارک روز ثبت نام حضوری الزامی میشد .

لیست رشته های بدون کنکور موجود دانشگاه آزاد

از لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد میتوان نمونه های بسیاری را نام برد . ما این مبحث سعی داریم چند نمونه از این رشته ها را مقاطع تحصیلی مختلف برای شما نام ببریم که به شرح زیر است :

 • کارشناسی ادبیات نمایشی
 • کارشناسی علوم قضایی
 • کارشناسی سن شناسی
 • الکتروتکنیک – سیسات الکتریکی
 • کارشناسی زن و ادبیات انگلیسی
 • کاردانی صنایع غذایی
 • کاردانی ریخته گری
 • تربیت بدنی – تربیت بدنی
 • الکترونیک – الکترونیک عمومی
 • گرافیک – گرافیک
 • هنرهای تجسمی – نقاشی
 • کاردانی تکنولوژی آبیاری
 • کاردانی حسابداری مالیاتی
 • کاردانی تربیت معلم قرآن کریم
 • کاردانی معماری
 • کاردانی صنایع قندسازی
 • کارشناسی مترجمی زن آلمانی
 • کارشناسی زن اسپانیایی
 • کاردانی حفاظت و مرمت بنا های ریخی
 • کاردانی تکنولوژی مواد غذایی
 • کار کاردانی هنرهای نمایشی
 • کاردانی مدیریت صنعتی کاربردی
 • ساختمان – کارهای عمومی ساختمان
 • نقشه کشی معماری – نقشه کشی
 • نرم افزار کامپیوتر
 • نقشه برداری – نقشه برداری
 • صنایع غذایی – کنترل کیفیت مواد غذایی
 • کارشناسی علوم حدیث
 • کارشناسی عکاسی
 • کارشناسی طراحی لس

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری نیز یک امر امکان پذیر است . خصوص ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سراسری ید به چند نکته مهم توجه داشت و آن این است که متقاضیانی که  کنکور سراسری شرکت نکرده اند و خواهان ثبت نام بدون آزمون هستند اول ید پرداخت مبلغ هزینه مربوط برای هر کدام از گروه‌های آزمایشی تحصیلی به مبلغ ۱۸ هزار تومان اقدام کنند و سپس تکمیل فرم تقاضانامه اینترنتی ثبت نام نسبت به وارد کردن کد رشته انتخاب شده خود محل‌های انتخابی بر اساس اولویت و همچنین توجه به میزان علاقه‌مندی فرم انتخاب رشته اقدام کنند . متقاضیان این دانشگاه بدون کنکور ید توجه داشته شند که نحوه ثبت‌نام رشته‌های بدون کنکور به این روش است که هر متقاضی میتواند متقاضی یک گروه آزمایشی تحصیلی اصلی مثلا تجربی و دو گروه آزمایشی هنر و همچنین زن‌های خارجی شد .

نکات مهمی که مورد ثبت نام دانشگاه سراسری بدون کنکور ید بدانید

کلیه داوطلبین ید اطلاعات مذکور کارت ثبت نام شامل : شماره سریال ثبت‌نام و همچنین رمز ورود را برای انجام دادن  سایر امور مربوطه به دقت حفظ و نگهداری نمایند . بعد از تکمیل کردن فرم اینترنتی تقاضانامه ثبت‌نام از سوی داوطلب و همچنین انتخاب رشته افراد ید کد پیگیری ۱۶ رقمیشان را جایی یادداشت نمایند . صورتیکه  پس از پایان گرفتن مراحل مختلف ثبت ‌نام و همچنین انتخاب رشته و نیز یافت نمودن شماره پرونده ۷ رقمی و انتخاب رشته متوجه هرگونه اشته یا اختلال اطلاعات ثبت نام  شوید ، ید از انجام دادن ثبت نام و یا انتخاب رشته دوره یا مکاتبه کردن سازمان سنجش خود داری نمایید و مراجعه کردن به بخش اصلاح اطلاعات خود سایت و صد البته مهت ثبت نام و انتخاب رشته از ۲۳ ۲۸ مرداد نسبت به تصحیح نمودن آن عمل کنید .

 

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور

ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور نیز مانند دانشگاه آزاد و سراسری امکان پذیر میشد . برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور کافیست مطالب زیر را مطالعه نمایید . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و پیوسته هرساله و دو مهلت برای ورودی مهر ماه و بهمن ماه امکان پذیر است . مهلت ثبت نام کردن بدون کنکور  برای دانشگاه پیام نور سال ۹۸ مانند روال هر سال سال های گذشته برای ورودی مهر ماه نیمه دوم مرداد ماه شهریور ماه و برای ورودی بهمن ماه اواخر آن ماه دی ماه است . ثبت نام دانشگاه پیام نور هم مانند سایر دانشگاه ها نیازمند ارائه مدارک و سوابق تحصیلی است و بدون ارائه این مدارک امکان پذیر نیست . متقاضیان ابتدا ید به تهیه دفترچه این دانشگاه اقدام کنند .

نکته مهم مورد تحصیل بدون کنکور

یک نکته بسیار مهم مورد تحصیل بدون کنکور دانشگاه های بدون کنکور یافتن رشته و دانشگاه مورد نظر شماست که ممکن است تنهایی از عهده آن برنیایید و نیازمند یک مشاوره تحصیلی اساسی شید . شما عزیزان برای ادامه تحصیل هر مقطع تحصیلی مانند ارشد بدون کنکور یا کارشناسی و کاردانی بدون کنکور میتوانید از مرکز مشاوره تحصیلی آویژه کمک بگیرید .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت نام دانشگاه بدون کنکور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 15 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 15:55
توسط avije | تعداد بازديد : 66 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت پزشکی آستیگمات چشم یکی از انواع معافیت هایی است که زمره ی  معافیت پزشکی قرار دارد. این بیماری یکی از بیماری های مربوط به چشم است که آن بینایی فرد دچار اختلال میشود. میدانیم که سازمان وظیفه شرایطی را فراهم کرده است افراد بیمار و ناتوان از رفتن به خدمت سرزی معاف شوند، از بروز آسیب و مشکلات جدی برای سلامت این افراد جلوگیری شود. لازم به ذکر است که مشمولان تنها برخی بیماری ها میتوانند برای معافیت اقدام کنند، که بیماری های چشمی از جمله آستیگمات نیز بخشی از این موارد میشد. نوع معافیت های پزشکی که برای فرد مشمول بیمار نظر گرفته میشود به شرایط مختلفی بستگی دارد. شدت و نوع بیماری یکی از این شرایط است که ید به آن توجه کرد. همچنین مک تحصیلی افراد نیز بر نوع معافیتی که به آن ها تعلق میگیرد، ثیر گذار است.

معافیت پزشکی آستیگمات چشم

چگونگی اعمال این موارد و همچنین شرایط لازم برای یافت معافیت پزشکی آستیگمات چشم از موضوعات مهمی است که متقاضیان ید از آن اطلاع یابند. چنانچه شما دارای بیماری آستیگمات چشم میشید قطعا سوالات و ابهاماتی برای معاف شدن از خدمت مواجه هستید، از آنجایی که ممکن است به تمام قوانین اشراف نداشته شید، توصیه ی ما به شما برای کسب اطلاعات دقیق و موثق از قوانین و مقررات مربوط به یافت این نوع معافیت، استفاده از مشاوره نظام وظیفه میشد. چرا که طی این مشاوره ها موضوعات مهمی مطرح میشود که میتواند پاسخگوی بسیاری از سوالات و ابهامات شما این مسیر شد. همچنین استفاده از تجربیات چند ساله کارشناسان امر نظام وظیفه احتمال موفقیت شما این مسیر افزایش میابد. این مقاله نیز موضوعات مهمی را مورد بحث قرار میدهد که میتواند بسیار مثمر ثمر شد. لذا مطالعه ی این مقاله نیز به شما توصیه میشود.

شرایط معافیت پزشکی آستیگمات چشم

شرایط معافیت پزشکی آستیگمات چشم از جمله سوالات متداولی است که برای مشمولان مبتلا به بیماری آستیگمات چشم مطرح است. سازمان وظیفه برای معافیت از طریق بیماری آستیگمات شرایط و حدودی را مشخص کده است که این موارد توجه به شدت بیماری و همچنین مک تحصیلی افراد متفاوت میشد که این موارد به شرح زیر میشد:

 • اگر مجموع دیوپترها آستیگمات ساده، مرکب و یا مخلوط برای یک چشم بیشتر از ۵ شد، فرد به عنوان معاف از خدمت نظر گرفته میشود. البته این مورد برای افرادی است که مک تحصیلی پایین تر از لیسانس دارند، واقع مقدار دیوپتر برای افراد مدارک تحصیلی لا بیشتر است.
 • اگر آستیگمات ساده، مخلوط و یا مرکب، برای هر کدام از چشم ها مجموع دیوپتر ۳ ۵ شد، این صورت فرد مشمول میتواند از معافیت از رزم استفاده کند. این مقدار برای افراد دارای مک تحصیلی کارشناسی و لاتر نیز افزایش میابد و حدود ۳ ۷ نظر گرفته میشود.

افرادی که شرایط گفته شده لا را داشته شند و این موارد به یید پزشک معتمد سازمان وظیفه و همچنین شوراهای پزشکی رسیده شد، از خدمت وظیفه معاف میشود. حال این معافیت میتواند به شکل دائم، موقت و یا معاف از رزم شد که ادامه به بررسی این موارد نیز میپردازیم.

 

قانون معافیت پزشکی آستیگمات چشم

قانون معافیت پزشکی آستیگمات چشم شامل بندها و موضوعاتی است که شرایط و مدارک لازم برای یافت این نوع معافیت را برمیگیرد. بر اساس این قانون افرادی که داراری مک تحصیلی لاتر هستند ید جه ی شدید تری از بیماری را داشته شند از خدمت معاف شوند. همچنین جه بیماری برای یک چشم و یا هر دو چشم نیز از دیگر مواردی است که بر نوع معافیت اثر گذار است.

اگر بخواهیم به برخی موارد موجود قانون معافیت پزشکی آستیگمات چشم اشاره کنیم ید به دیوپتر ۵ یک چشم برای آستیگماتیسم های مرکب،ساده و مخلوط اشاره کنیم. همچنین افرادی که دو چشم دچار آستیگمات هستند ید حداقل دیوپتر بین ۳ ۵ را داشته شند. همانطور که قبلا گفته شد این جه ها برای افراد مک تحصیلی لیسانس و لاتر به حدود ۳ ۷ افزایش میابد که عث معافیت از رزم آن ها میشود.

فرآیند یافت کارت معافیت پزشکی سرزی

فرآیند یافت کارت معافیت پزشکی سرزی فرآیندی تقری زمان بر و طولانی است. طی این مراحل مشمول میتواند بیماری خود را تشخیص دهد و نهایت آن را به اثت برساند. اولین مرحله از این فرآیند نسب پیچیده مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و یافت فرم های مربوط به معافیت پزشکی میشد. مشمول پر کردن این فرم ها و ارائه ی آن ها به سازمان وظیفه عمومی، میتواند خواست خود را برای اخذ معافیت به ثبت برساند. بعد از ثبت خواست، سازمان وظیفه شرایطی را فراهم میکند که مشمول مورد معاینه قرار گیرد. برای این منظور دعوت نامه ای از سوی بیمارسن تحت نظارت سازمان وظیفه برای مشمول ارسال میشود که ریخ مشخصی ید به بیمارسن مراجعه کند. بعد از گذراندن این مراحل مدارک پزشکی مربوط به معاینات به کمیسیون پزشکی نظام وظیفه ارجاع میشود.

ادامه ی فرآیند یافت کارت معافیت پزشکی سرزی کمیسیون پزشکی بررسی شواهد و مدارک و حضور مشمول تصمیم نهایی را برای معافیت پزشکی اخذ میکند. اگر مشمول واجد شرایط مطرح شده قسمت قبل شد، به عنوان بیمار و معاف از خدمت تلقی میشود.

معافیت پزشکی دائم و موقت

معافیت پزشکی دائم و موقت به چه معناست؟ چگونه میتوان از این معافیت ها استفاده کرد؟ ممکن است این سوالها رها و رها به ذهن شما خطور کرده شد. اما جواب مناسبی برای آن ها پیدا نکرده شید به همین دلیل این قسمت این ره بحث خواهیم کرد. اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم، معافیت های پزشکی سه نوع هستند که شامل؛ معافیت دائم، معافیت موقت و معافیت از رزم میشد. بسته به شرایط و جه بیماری یکی از انواع این معافیت ها برای مشمول مطرح میشود. معافیت پزشکی دائم و موقت نوعی از معافیت است که آن مشمول از رفتن به خدمت معاف میشود. تفاوت این دو همانطور که از نامشان پیداست این است که معافیت موقت فرد تنها برای مدت کوهی و برای گذراندن دوره مان از خدمت معاف میشود؛ اما معافیت دائم به معنای صدور کارت معافیت است.

لازم به ذکر است که صدور کارت معافیت پزشکی ممکن است مشکلاتی پیدا کردن شغل و یافت گواهینامه رانندگی و… نیز به دنل داشته شد.

 

لیست بیماری های معافیت پزشکی

لیست بیماری های معافیت پزشکی از سوی سازمان وظیفه اختیار مشمولان قرار میگیرد. افرادی که از بیماری های موجود این لیست رنج میبرند از رفتن به خدمت معاف میشوند.

این لیست شامل هفده دسته بیماری مختلف است که این دسته ها و مثال هایی از آن ها به شرح زیر میشد:

 • بیماری های عمومی همچون کوهی قد، چاقی و لاغری مفرط
 • بیماری های غدد مترشحه شامل کم کاری و پر کاری تیروئید، سنوم کلاین فلتر، هرمافرودیسم و…
 • بیماری های مربوط به پوست و فت زیر پوست: اگزما، عفونت های قارچی، پسوریزیس، هیپوکراتوز، کهیر، سارکوئیدوز و…
 • بیماری های داخلی مغز و اعصاب همچون؛ اسکیزوفرنی، اختلالات خلقی، اختلالات شخصیتی، وسواس، لکنت زن عصبی و…
 • بیماری های جراحی مغز و اعصاب: لامینکتومی، شکستگی مهره ها، تروماهای عصبی
 • بیماری های ریه و دستگاه تنفس همچون آسم، نقص دیافراگم، شکستگی دنده، سارکوئیدوز و…
 • بیماری های استخوان شامل انحراف ستون فقرات، شکستگی لگن، کیست استخوانی، قطع یا نبود اندام و…
 • بیماری دستگاه گوارش مثل ازوفاژیت، آشالازی، زخم دستگاه گوارش، آسیت، همانژیوم کبدی و…
 • بیماری های خونی همچون کم خونی های مگالوبلاستی، لاسمی، کم خونی اکتسابی، اختلالات پلاکتی و…
 • بیماری های دستگاه ااری تناسلی شامل واریکوسل، بیماری های عفونی، سنگ کلیه، پروست، حالب و…
 • بیماری های فک و دهان و دندان مثل تومورهای خوش خیم، ناهنجاری های اسکلتی و…
 • بیماری های چشم و بینایی شامل دوربینی، نزدیک بینی، آستیگماتیسم، قوز قرنیه، نیسگموس و…
 • بیماری ها گوش و حلق و بینی مثل کری و لالی، عفونت مزمن گوش میانی، سنوم منیر
 • بیماری قلبی و عروقی ازجمله بیماری های مازادی، بیماری عروق کرونر، نارسایی مزمن قلب و…
 • بیماری های فت همبند مانند آرتریت های عفونی، کلاژنوزها، مفصل شارکو و…
 • بیماری عفونی مانند هپاتیت، سل، مالاریا، تب کریمه کنگو و…

لازم به ذکر است که یافت معافیت برای هر کدام از بیماری های موجود لیست بیماری های معافیت پزشکی شرایط خاص خود را دارد.

سوالات متداول

شرایط لازم برای یافت معافیت پزشکی آستیگمات چشم کدامند؟

دیوپتر ۵ یک چشم برای آستیگماتیسم های مرکب،ساده و مخلوط و همچنین افرادی که دو چشم دچار آستیگمات هستند ید حداقل دیوپتر بین ۳ ۵ را داشته شند.

معافیت پزشکی دائم و موقت چگونه است؟

معافیت پزشکی دائم و موقت نوعی از معافیت است که آن مشمول از رفتن به خدمت معاف میشود. تفاوت این دو همانطور که از نامشان پیداست این است که معافیت موقت فرد تنها برای مدت کوهی و برای گذراندن دوره مان از خدمت معاف میشود.

برخی از بیماری های چشم و بینایی مربوط به لیست بیماری های معافیت پزشکی را نام ببرید؟

بیماری های چشم و بینایی شامل دوربینی، نزدیک بینی، آستیگماتیسم، قوز قرنیه، نیسگموس و… از جمله این لیست میشند.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه نظام وظیفه

 

نحوه یافت معافیت پزشکی آستیگمات چشم چگونه است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

نحوه یافت معافیت پزشکی آستیگمات چشم چگونه است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 6 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 15:26
توسط avije | تعداد بازديد : 73 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

خواست معافیت پزشکی و اقدامات لازم برای ثبت این خواست برای تعداد زیادی از مشمولان خدمت وظیفه عمومی سوالاتی را به همراه دارد. سازمان وظیفه عمومی برای پیشگیری از هر گونه آسیب به سلامت مشمولان حین خدمت سرزی، آن دسته از مشمولانی را که به بیماری های خاصی همچون بیماری های پوستی، بیماری های عفونی، بیماری های قلبی و عروقی و… مبتلا هستند، از انجام خدمت سرزی معاف میکند. حال فرد مشمولی که به سبب بیماری میتواند معافیت پزشکی یافت کند، ید چگونه عمل کند و خواست معافیت خود را به کدام ارگان ارائه دهد؟ اولین قدم برای ثبت این خواست، یافت دفترچه اعزام به خدمت و تکمیل تمام فرم های مربوط به اخذ معافیت های پزشکی میشد. سپس ادامه ی این اقدامات، مشمول ید نوع بیماری خود را تعیین کند که البته این بیماری ید لیست بیماری های مربوط به یافت معافیت پزشکی قرار داشته شد.

خواست معافیت پزشکی

خواست معافیت پزشکی یکی از مواردی است که سالانه تعداد زیادی از مشمولان از آن برای معاف شدن از خدمت وظیفه استفاده میکنند. اما تمام افرادی که متقاضی یافت این نوع معافیت هستند، موفق به اخذ آن نمیشوند یا حتی ممکن است فردی شرایط لازم برای یافت معافیت های پزشکی را داشته شد اما به دلیل نداشتن آگاهی و اطلاعات لازم این زمینه اقدامی نکند. لذا مشمولان برای پیشگیری از چنین مواردی ید سعی کنند از شرایط  و مراحل مختلف مربوط به ثبت خواست و نهایت یافت معافیت پزشکی اطلاع یابند. پیدا کردن راه مطمئن برای اطلاع از قوانین معافیت های پزشکی نظام وظیفه نیز یکی دیگر از چالش های پیش روی مشمولان میشد. مشاوره نظام وظیفه راهی است که میتواند شما را از این قوانین آگاه کند. چرا که این مشاوره ها، کارشناسان و متخصصان نظام وظیفه تجربیات چندین ساله خود را شما میان میگذارند.

خواست معافیت پزشکی حین خدمت

خواست معافیت پزشکی حین خدمت ممکن است؟ اگر فردی حین خدمت متوجه بیماری خود شود ید چیکار کند؟ آیا این فرد میتواند معافیت پزشکی بگیرد ؟ این ها سوالاتی است که شرایط خاصی برای مشمولان نظام وظیفه مطرح میشود که اینجا سعی میکنیم به تفضیل به شرح آن بپردازیم. سازمان وظیفه عمومی این امکان را فراهم آورده است که؛ فردی که زمان انجام خدمت وظیفه عمومی متوجه بیماری جسمی و یا بیماری های روانی همچون افسردگی، اختلال دوقطبی و… شود، میتواند خواست معافیت پزشکی حین خدمت داشته شد. طی این خواست مشمول از نظر سلامت جسمی و روانی مورد معاینه قرار میگیرد، صورت یید بیماری کارت معافیت پزشکی صا میگردد. موضوعی که اینجا اهمیت دارد این است که مشمول ید از طریق کدام ارگان برای این نوع معافیت اقدام کند؟ چنین مواردی مشمول ید از طریق یگان خدمتی خود برای معافیت اقدام کند.

اعتراض به رای خواست معافیت پزشکی حین خدمت

آیا سرزان بعد از رد خواست معافیتشان از سوی یگان خدمتی، میتوانند به این رای اعتراض کنند یا خیر؟ پاسخ به این سوال ید گفت بله مشمولان امکان اعتراض به رای یگان خدمتی ره ی وضعیت سلامت خود را دارند. لازم به ذکر است که زمان بررسی معافیت حین خدمت، رای و نظر تخصصی مربوط به شورای پزشکی نظام وظیفه ید نظر گرفته شود. چنانچه مشمولی به نظر این شورای تخصصی پزشکی نیز اعتراض داشته شد، میتواند خواست بررسی مجدد پرونده را داشته شد. نهای شورای عالی پزشکی رای نهایی را ره ی معافیت و یا عدم معافیت مشمول حین خدمت اعلام میکند، که هیچگونه اعتراضی به این رای وارد نیست. چنانچه این شورا فر را سرز بداند، مشمول ید خدمت خود را به اتمام برساند. بنابراین به طور کلی امکان اخذ معافیت پزشکی حین انجام خدمت وظیفه برای افراد واجد شرایط فراهم شده است.

 

خواست معافیت پزشکی حین تحصیل

خواست معافیت پزشکی حین تحصیل و شرایط استفاده از این نوع معافیت چگونه است؟ چنانچه مشمولی زمان تحصیل به بیماری خود پی برد، میتواند برای یافت یکی از انواع معافیت های پزشکی اقدام کند. واقع فردی که دارای معافیت تحصیلی است، صورت واجد شرایط بودن و برای اطمینان خاطر از وضعیت نظام وظیفه خود میتواند برای یافت معافیت دائم یا موقت پزشکی اقدام کند. البته مشمولان خدمت وظیفه تنها بعد از رسیدن به سن مشمولیت میتوانند برای یافت معافیت های پزشکی اقدام کنند. خواست معافیت پزشکی حین تحصیل نیز دارای شرایط و ضوابط به خصوصی است. یکی از این شرایط  این است که بیماری فرد مشمول زمان مشخصی مان نشود. چنانچه فردی که حال تحصیل است دارای نقص عضو شد مانند نداشتن دست یا پا، میتوانند از معافیت حین تحصیل استفاده کنند. افرادی که دارای این شرایط شند مجاز به ثبت خواست معافیت حین تحصیل هستند.

شرایط معافیت پزشکی سرزی

شرایط معافیت پزشکی سرزی یکی از موضوعات مهم مربوط به نظام وظیفه است که اینجا مورد بحث و بررسی قرار میگیرد. همانطور که میدانید یافت هر نوع معافیتی اعم از معافیت کفالت، پزشکی، تحصیلی و… دارای شرایط خاصی است که مشمولان تنها صورتی که این شرایط را داشته شند، میتوانند موفق به یافت کارت معافیت خود شوند. اما این شرایط ره ی معافیت های پزشکی کدامند؟ اولین مورد برای یافت این نوع معافیت اثت بیماری مشمول میشد. این موضوع نیز از مراحل مختلفی تشکیل شده است. مراجعه به پزشک و یافت برگه ی ییدیه بیماری یکی از این مراحل میشد. بعد از این مرحله بیماری مشمول ید به یید شورای پزشکی بیمارسن برسدکه طی مراجعه مشمول به بیمارسن انجام میشود. بیمارسن پرونده مربوطه را به شورای پزشکی نظم وظیفه ارجاع میدهد که تصمیم نهایی برای معافیت و یا عدم معافیت مشمول اتخاذ شود.

از دیگر شرایط معافیت پزشکی سرزی این است که بیماری فرد مشمول ید لیست بیماری های مربوط به معافیت پزشکی که از سوی سازمان وظیفه اعلام شده ، قرار داشته شد، نهایت بر اساس نوع و شدت بیماری یکی از انواع معافیت های دائم، موقت و یا معافیت از رزم برای مشمول نظر گرفته میشود. معافیت از رزم به معنای معافیت از تمام فعالیت های سنگین و نظامی است که ممکن است به سلامت مشمول آسیب وارد کند.

تقاضای معافیت پزشکی حالت غیبت

تقاضای معافیت پزشکی حالت غیبت و کسب اطلاعات از شرایط مربوط به آن برای مشمولانی که بعد از رسیدن به سن مشمولیت برای اعزام به خدمت اقدام نکرده اند، موضوع مهمی است. سوالی که برای این افراد به وجود میاید این است که آیا افراد غایب نیز میتوانند برای یافت معافیت های پزشکی اقدام کنند؟ پاسخ ید گفت بله حتی افرادی که به عنوان سرز غایب شناخته میشوند نیز مجاز به ارائه ی تقاضای معافیت پزشکی حالت غیبت میشند. این موضوع به دلیل بروز آسیب های احتمالی به افراد بیمار میشد. خواست ارائه شده توسط مشمول غایب بررسی میشود، دو حالت امکان پذیر است:

چنانچه مشمول به عنوان بیمار شناخته شود یکی از انواع معافیت های دائم، موقت و یا معافیت از رزم برای وی نظر گرفته میشود.

اما چنانچه مشمول بیمار نشد و به عنوان سرز شناخته شود، موظف به رفتن به خدمت و گذراندن دو سال دوره ضرورت میشد. همچنین این وضعیت بر اساس قوانین مربوط به سرزان غایب جریمه میشود و اضافه خدمت میخورد.

 

تقاضای معافیت پزشکی قبل از اعزام

تقاضای معافیت پزشکی قبل از اعزام از راه های معمول برای یافت این نوع معافیت است. میدانیم که  اقدام برای معافیت پزشکی تنها بعد از رسیدن به سن مشمولیت امکان پذیر است لذا فردی که دارای یکی از بیماری های موجود لیست بیماری های نظام وظیفه برای معاف شدن از خدمت شد، میتواند زمانی که برای اعزام به خدمت اقدام میکند، خواست معافیت خود را ارائه دهد. زمانی که مشمول دفترچه راهنمای اعزام به خدمت را یافت میکند، علاوه بر تکمیل فرم های اعزام به خدمت یستی فرم های مربوط به معافیت را نیز پر کند. بعد از تکمیل این فرم ها و ثبت اطلاعات خود همچنین ارائه ی گواهی بیماری، ید دفترچه را برای سازمان وظیفه ارسال کند بررسی های لازم انجام شود.

سوالات متداول

خواست معافیت پزشکی حین خدمت از طریق کدام ارگان است؟

چنین مواردی مشمول ید از طریق یگان خدمتی خود برای یافت معافیت اقدام کند.

شرایط یافت معافیت پزشکی حین تحصیل کدام است؟

چنانچه فردی که حال تحصیل است دارای نقص عضو شد مانند نداشتن دست یا پا، میتوانند از معافیت حین تحصیل استفاده کنند. افرادی که دارای این شرایط شند مجاز به ثبت خواست معافیت حین تحصیل هستند.

آیا تقاضای یافت معافیت پزشکی حالت غیبت ممکن است؟

بله چنانچه مشمول به عنوان بیمار شناخته شود یکی از انواع معافیت های دائم، موقت و یا معافیت از رزم برای وی نظر گرفته میشود.اما چنانچه مشمول بیمار نشد موظف به خدمت میشد. همچنین این وضعیت بر اساس قوانین مربوط به سرزان غایب جریمه میشود.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه نظام وظیفه

 

نحوه خواست معافیت پزشکی چگونه است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

نحوه خواست معافیت پزشکی چگونه است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 15 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 14:15
توسط avije | تعداد بازديد : 75 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه (جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۶)
» لیست رشته های امریه سربازی (پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴)
» امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین (جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» امریه شهرک های صنعتی استان ها دارای چه شرایط و مدارکی است؟ (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۴۰)
» چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟ (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰)
» چه طور امریه نیروی انتظامی (ناجا) بگیرم؟ (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰)
» رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟ (سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۵:۲۶)
» شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های گوارشی و جراحی عمومی چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» معافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی چه شرایطی دارد؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱)
نويسندگان
» avije (1410)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : یکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 246
» بازديد ديرور : 947
» بازديد ماه گذشته : 11879
» بازديد سال گذشته : 52677
» كل بازديد : 129533

» كاربران آنلاين : 3
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 3

» مجموع مطالب : 1410
» مجموع نظرات : 1
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.231.21.83
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
× بستن تبلیغات