مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره تحصیلی، نظام وظیفه، روانشناسی، خانواده و ...
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
4.1 / 5 ( 10 votes )

معافیت تحصیلی  

خیلی از جوانان هنگامی که به سن مشمولیت می رسند ادامه تحصیل را انتخاب می کنند و وارد دانشگاه می شوند و بعضی از افراد خود را برای رفتن به خدمت سرزی آماده می کنند. کسانی که ادامه تحصیل را انتخاب می کنند می توانند از معافیت تحصیلی توجه به شرایط و مدارک لازم که آنها را دارا می شند استفاده کنند و به جای رفتن به خدمت سرزی  برای زندگی و آینده ی خود برنامه ریزی کنند .

افرادی که حال تحصیل هستند موقعی که مدت تحصیل آنها تمام نشده است از رفتن به دوره خدمت معاف هستند و بعد از اتمام دوره تحصیل خود برای رفتن به سرزی خود را آماده می کنند . جوانانی که قصد دارند بعد از تحصیل به خدمت بروند چند ماه جلوتر از اتمام تحصیل می توانند این اقدام را انجام دهند . چنان چه کسانی که وارد دانشگاه فرهنگیان شده اند نیاز به رفتن دوره خدمت سرزی ندارند و بلا فاصله بعد از اتمام دانشگاه مدارس به تیس مشغول می شوند .

آنچه مورد شرایط معافیت تحصیلی ید بدانیم 

شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی : از چه سنی مشمول خدمت سرزی می شوید ؟ چه زمانی می توانید دانشجو یا دانش آموز شید ؟ ادامه تحصیل داخل یا خارج از ایران چگونه است ؟ آیا شرایط خاصی برای نخبگان نظر گرفته شده است ؟ تمام مواردی که حوزه تحصیلی بر نظام وظیفه و خدمت سرزی موثر است این مطلب گردآوری شده است . همچنین می توانید جهت استفاده از شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سرزی از مشاوران متخصص و مجرب مرکز مشاوره آویژه دانش استفاده کنید . شما می توانید از انواع معافیت ها استفاده کنید . فقط کافی است مشاوران ما تماس حاصل نمایید . مشاوران ما راحت ترین و آسان ترین راه و روش برای استفاده از شرایط اصلی معافیت تحصیلی خدمت سرزی را اختیار شما قرار می دهند .

 

شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی و انواع آن چگونه است ؟

معافیت تحصیلی خدمت سرزی دارای انواع و اقسام مختلفی است . افراد برای استفاده از معافیت تحصیلی ید شرایط و انواع آن را بشناسند . ادامه به توضیح هر یک از انواع مختلف معافیت تحصیلی می پردازیم . همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر زمینه شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی مشاوران مجرب مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

 1. معافیت تحصیلی دانش آموزان

دانش آموزان وقتی که به سن ۱۹ سالگی تمام می رسند . مطابق مقررات وزارت آموزش و پرورش و وظیفه عمومی دوره متوسطه مشغول به تحصیل می شند . برای اخذ مک پیش دانشگاهی سن ۲۴ سال می توانند ادامه تحصیل دهند . برای اخذ دیپلم کار و دانش و فنی و حرفه ای  سن ۲۲ سال مجاز به ادامه تحصیل بصورت حضوری و پیوسته می شند . این افراد پایان دوره تحصیل از شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی بهره مند می شند . اما ید زودتر اقدام به یافت معافیت تحصیلی نمایید . برای آگاهی زمینه شرایط معافیت تحصیلی می توانید . مشاوران مجرب مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید

نکاتی که ید این مورد بدانیم :

 • اولین نکته اینکه تحصیل دانش آموزان ید حتما به صورت پیوسته انجام شده شد .
 • دانش آموزان داوطلب آزاد نمی توانند از شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی استفاده کنند .
 • کلیه افرادی که مشمول خدمت سرزی هستند و ترک تحصیل کرده اند . یا اینکه از ادامه تحصیل انصراف داده اند . ید زه زمانی ۴ ماه  افراد داخل کشور خود را به سازمان نظام وظیفه ناجا کشور معرفی نمایند . افراد خارج از کشور نیز ید زه زمانی یک سال خود را به سازمان وظیفه عمومی کشور معرفی نمایند . غیر این صورت غایب شناخته می شوند و نمی توانند از شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سرزی استفاده نمایند .

نکته ای که ید توجه کنید این است . که ید فرصت مناسب و طبق ضوابط از معافیت تحصیلی استفاده نمایید . برای آگاهی بیشتر زمینه معافیت تحصیلی می توانید مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت تحصیلی شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سرزی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنیآویژه دانش  :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


۲- معافیت تحصیلی دانشجویان

مشمولان خدمت سرزی که فارغ التحصیل دیپلم و پیش دانشگاهی هستند . مطابق مقررات که یکی از مراکز نام برده حال ادامه تحصیل می شند . وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت و مان و آموزش پزشکی و یا دانشگاه آزاد اسلامی یکی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی مورد ئید وزارتخانه ها و دانشگاهی مذکور پذیرفته شده اند . پایان تحصیل خود می توانند از شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سرزی استفاده نمایند . البته شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی هر ساله حال تغییر و تحول است . برای رفع مشکل این زمینه می توانید مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید . مشاوران ما اطلاعات به روز و تغییر یافته زمینه شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سرزی را اختیار شما قرار می دهند .

 

مصوبه جدید سد کل نیروهای مسلح مورد شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی

 • افرادی که مقاطع کاردانی ، کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی ارشد ناپیوسته تحصیل می کنند . می توانند به مدت مشخصی از معافیت تحصیلی استفاده نمایند . برای آگاهی بیشتر زمینه مدت معافیت تحصیلی می توانید مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .
 • افرادی که مقاطع کارشناسی پیوسته ، دکتری پزشکی پیوسته و دکتری PHD مشغول تحصیل هستند . می توانند به مدت مشخصی معافیت تحصیلی خدمت سرزی استفاده نمایند . برای آگاهی بیشتر زمینه مدت معافیت تحصیلی می توانید مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

 شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنیآویژه دانش  :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


چند نکته مورد شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سرزی

 1. دانشجویانی که بیشتر از سقف تعیین شده به تحصیل خود ادامه دهند . از طرف سازمان نظام وظیفه مشمول غایب شناخته می شوند .
 2. افراد استفاده از معافیت تحصیلی هر مقطع تحصیلی زمان اخذ مک تحصیلی دکتری مجاز هستند .  فقط یکر از شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سرزی استفاده نمایند .
 3. مشمولان فارغ التحصیل مقطع تحصیلی فوق دیپلم و مقاطع لاتر داخل کشور مدت مشخصی فرصت دارند . افراد خارج از کشور نیز مدت مشخصی زمان دارند . مدارک تحصیلی خود را به سازمان وظیفه عمومی ناجای کشور ارائه دهند . وضعیت آن ها شناسایی شود و مشمول غیبت شناخته نشوند .
 4. افراد مشمول خدمت سرزی صورتی که قصد ادامه تحصیل مقاطع لاتر را دارند . ید حداکثر زه زمانی مشخصی پس از فارغ التحصیلی آزمون مقطع لاتر شرکت نمایند . صورت قبول شدن آزمون می توانند به تحصیل ادامه دهند .
 5. افراد مشمول اگر دفترچه خدمت خود را پست کرده شند و دانشگاه شوند . ز هم می توانند از شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی استفاده نمایند .
 6.  اگر افراد شامل غیبت خدمت سرزی شوند . نمی توانند از شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سرزی استفاده نمایند .

برای آگاهی زمینه مدت زمان های مشخص شده برای یافت معافیت تحصیلی ، می توانید مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

۳- معافیت تحصیلی طلاب حوزه های علمیه

 • افرادی که قبل از سن ۱۹ سالگی ، وارد حوزه های علمیه می شوند . این افراد می توانند سن خاصی از شرایط معافیت های تحصیلی خدمت سرزی استفاده نمایند .
 • افرادی هم که دوران دبیرسن ، ترک تحصیل کرده اند . بعد از یک سال از ترک تحصیل وارد مراکز و حوزه های علمیه می شوند . این افراد نیز می توانند از شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی استفاده نمایند .
 • این افراد ید شامل غیبت سرزی نشده شند .

 

۴- چگونگی ادامه تحصیل مشمولان خارج از کشور

 1. ادامه تحصیل دانشجویان خارج از کشور ، صرفا چند دسته قرار می گیرد .
 2. افراد مشمول نخبگان و استعدادهای برتر و خشان .
 3. افراد شامل اعضای هیئت علمی .
 4. قوانین اعزام دانشجویان به خارج از کشور .
 5. معافیت دانش آموزان خارج از کشور .
 6. معافیت دانشجویان خارج از کشور .

برای کسب اطلاعات بیشتر مورد شروط معافیت تحصیلی خدمت سرزی فقط کافی است . مشاوران متخصص و مجرب ما تماس حاصل نمایید . مشاوران اطلاعات لازم و ضروری را اختیار شما قرار خواهند داد .


بیشتر بخوانید: 

اگر سوالی ذهن ن را مشغول کرده است . برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک های مورد نظر کلیک نمایید . اطلاعات مناسب و ضروری را یافت نمایید :  شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنیآویژه دانش  :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش زمینه مشاوره نظام وظیفه

 

شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی ۹۸

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط معافیت تحصیلی خدمت سرزی ۹۸

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 10 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:27
توسط avije | تعداد بازديد : 56 | لينك ثابت
Rate this post

رشته های کارشناسی ارشد پیام نور بدون کنکور را ید دسته بندی کرد . از آنجایی که کارشناسی ارشد بدون کنکور وجود ندارد، مگر تحت شرایط خاصی و برای بعضی دانشگاه ها شرایط خاص خود را می طلبد ، نمی توان به صراحت رابطه رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور صحبت کرد . از آنجایی که رشته هایی مانند پزشکی ، مامایی ، دندان پزشکی ، اق عمل ، پرسری ، هوشبری ، شنوایی سنجی ، بینایی سنجی و بطور کلی تمامی رشته های زیر مجموعه پزشکی و پیرا پزشکی مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه ها پذیرشی انجام نمی دهند ، لذا رشته های بدون کنکور ارشد کاملا فاقد رشته های پزشکی و پیرا پزشکی می شند . اما خصوص تمامی رشته های دیگر مانند رشته های علوم انسانی ، هنر و رشته های صنعتی و مهندسی شرایطی وجود دارد که جزء رشته های بدون کنکور ارشد معرفی شوند .

استعداد های خشان ، راه ارشد بدون کنکور

مورد رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور همانطور که گفتیم شرایطی وجود دارد که شامل تمام رشته ها ، بجز رشته های پزشکی و پیرا پزشکی بشوند . دیگر رشته اگر مقطع کارشناسی یا همان لیسانس ، دانشجویان بتوانند بخوبی ظاهر شوند و جز استعداد های خشان معرفی شوند می توانند گرایش های مختلف رشته ی دوره کارشناسی خود بدون کنکور همان دانشگاه پذیرفته شوند . اینگونه است که رشته های بدون کنکور ارشد شامل تمامی رشته ها ، بجز پزشکی و پیرا پزشکی ، می شود اگر و تنها و اگر دانشجو رشته خود بتواند به عنوان استعداد خشان رغم بخورد . استعداد خشان شدن شرایطی ثابطی دارد که توسط وزارت علوم و تحقیقات برای دانشگاه ها تعیین گردیده و ادامه مورد آن صحبت می کنیم .

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور به گروه هایی تقسیم بندی می شود . لیست رشته های بدون کنکور مقطع ارشد دانشگاه پیام نور رشته های گروه علوم انسانی بیشترین تنوع را دارا می شند و دارای تعداد زیادی رشته هستند . گروه علوم پایه دیگر گروه از لیست رشته های بدون کنکور ارشد دانشگاه پیام نور می شد که به چند رشته و زیر رشته محدود می شود . گروه فنی و مهندسی یکی دیگر از گروه های لیست رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می شد که دارای طرفداران منحصر به فرد خود است . این لیست شامل دو گروه دیگر به نام های گروه هنر و گروه کشاورزی و منابع طبیعی می شود که هر کدام از آن ها شامل تعداد محدودی رشته می شوند ، که ادامه به بعضی از آن ها اشاره می شود .

 

تکلیف رشته های گروه پزشکی دانشگاه پیام نور چه می شود ؟

مسفانه رشته های پزشکی و همچنین رشته های پیرا پزشکی حتی کنکور هم دانشگاه پیام نور ارائه نمی شوند ، خصوص این رشته ها بدون کنکور که دیگر جای بحثی نمی ماند . اما نید نادیده گرفت که دانشگاه پیام نور رشته های متنوعی را شرایط بسیار خوبی برای متقاضیان فراهم دیده است ، و از آنجایی که گذراندن س ها دانشگاه پیام نور نیازمند تلاش لایی است ، فارغ التحصیلان این دانشگاه بسیار سواد و توانمند می شند و مشکل خاصی برای ورود به زار کار رشته خود نخواهند داشت . حتی به نسبت هزینه های تحصیل دانشگاه پیام نور کمتر می شد که این خود نکته قابل ملی می شد خصوص انتخاب دانشگاهی برای ادامه تحصیل .

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور فراگیر پیام نور

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور فراگیر پیام نور شامل پنج گروه عمده می شود . طولانی ترین گروه این لیست گروه علوم انسانی می شد که پایین به بعضی از رشته های اصلی آن اشاره کرده ایم :

 • آموزش زن
 • آب و هوا شناسی ( انواع گرایش )
 • آسیب شناسی ورزشی
 • الهیات و معرف اسلامی ( انواع گرایش )
 • برنامه ریزی ( انواع گرایش )
 • ریخ ( انواع گرایش )
 • جامعه شناسی
 • جغرافیا ( انواع گرایش )
 • حسابداری و حسابرسی
 • حقوق ( انواع گرایش )
 • روان شناسی ( انواع گرایش )
 • زن و ادبیات ( انواع گرایش )
 • علم اطلاعات ، و دانش شناسی ( انواع گرایش )
 • علوم اقتصادی ( انواع گرایش )
 • علوم سیاسی ( انواع گرایش )
 • فلسفه ( انواع گرایش )
 • فقه
 • کار آفرینی ( انواع گرایش )
 • محیط زیست
 • مدیریت ( انواع گرایش )
 • مشاوره ( انواع گرایش )
 • مطالعات فرهنگی
 • نهج البلاغه ( انواع گرایش )

دیگر گروه های دانشگاه پیام نور مقطع ارشد

گروه بعدی از لیست رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور گروه هنر می شد که شامل رشته های زیر است :

 • طراحی شهری
 • مهندسی معماری
 • پژوهش هنر

گروه کشاورزی و منابع طبیعی دیگر گروه لیست رشته های بدون کنکور ارشد فراگیر پیام نور می شد که رشته های زیر را بر می گیرد :

 • توسعه روسیی
 • اقتصاد کشاورزی ( اقتصاد تولید )
 • اقتصاد کشاورزی ( سیاست و توسعه کشاورزی )
 • علوم دامی ( تغذیه دام )
 • محیط زیست ( ارزیابی ، و آمایش زمین )
 • مکانیزاسیون کشاورزی ( انرژی )

این دو گروه جز گروه های کم رشته ی دانشگاه پیام نور مقطع ارشد می شند . ادامه به دو گروه قی مانده دیگر می پردازیم و بصورت کلی به رشته های اصلی آن ها اشاره می کنیم .

رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور فراگیر پیام نور

رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور فراگیر پیام نور همانطور که توضیح دادیم پنج گروه را شامل می شوند که رشته های سه گروه را شرح دادیم و ادامه لیست رشته های گروه علوم پایه را می بینید :

 • آمار ( آمار ریاضی )
 • ریاضی کاربردی ( گرایش های آنالیز عددی ، بهینه سازی )
 • آموزش ریاضی
 • ریاضی محض ( گرایش های آنالیز ، جبر ، هندسه )
 • زمین شناسی ( تکتونیک )
 • زیست شناسی ( انواع گرایش ها )
 • زیست فناوری ( میکروبی )
 • ژئو فیزیک ( زلزله شناسی )
 • شیمی ( گرایش های معدنی ، آلی ، تجزیه ، شیمی فیزیک )
 • علوم زمین ( انواع گرایش ها )
 • فیتو شیمی
 • فیزیک ( گرایش های اتمی و مولکولی ، حالت جامد ، ذرات بنیادی ، فیزیک بنیادی ، نجوم ، هسته ای )

گروه فنی و مهندسی بین رشته های ارشد بدون کنکور فراگیر پیام نور

گروه فنی مهندسی رشته های پایین را خود جا داده است :

 • مهندسی برق ( گرایش های مدار های مجتمع ، افزاره های نانو و میکرو الکترونیک )
 • مهندسی شیمی ( گرایش های پلیمر ، صنایع غذایی ، محیط زیست ، مدل سازی و شبیه سازی ، طراحی فرایند )
 • مهندسی صنایع ( بهینه سازی ، مدیریت مهندسی ، سیستم های کلان )
 • مهندسی عمران ( آب و سازه های هیولیک ، راه و ترابری ، ژئوتکنیک ، سازه ، محیط زیست ، مدیریت ساخت )
 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • مهندسی کامپیوتر ( نرم افزار ، هوش مصنوعی )
 • مهندسی مواد ( شناسایی و انتخاب مواد )
 • مهندسی مکانیک ( تبدیل انرژی ، ساخت و تولید ، طراحی کاربردی )

 


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


لیست رشته های ارشد بدون کنکور پیام نور تهران

لیست رشته های ارشد بدون کنکور پیام نور تهران بسیار جامع و کامل می شد . از آنجایی که تعداد واحد های آموزشی دانشگاه های پیام نور تهران زیاد می شند ، از این رو این دانشگاه ها تمامی رشته هایی که پیش تر به آن ها پرداخته بودیم و لیستی از آن ها را اختیار شما قرار دادیم را شامل می شوند .

اطلاعات بیشتری نیاز دارید ؟

از آنجایی که شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور هم از طریق استعداد های خشان هم از طریق طرح فراگیر پیام نور انجام می شود ، و همچنین لیست رشته های این دانشگاه دستخوش تغییراتی می شوند هر ساله ، از این رو داوطلن برای اینکه بتوانند اطلاعات کاملی خصوص ارشد بدون کنکور برای دانشگاه های مختلف و به خصوص دانشگاه پیام نور بدست بیاورند می توانند از مشاوره تحصیلی که کارشناسان و مشاوران مجرب مرکز مشاوره آویژه برای آن ها فراهم دیده اند بهرمند شوند و اطلاعات کاملی این خصوص بدست آورند .

 

رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 16:45
توسط avije | تعداد بازديد : 83 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته های دانشگاهی فنی حرفه ای بر خلاف رشته های کار و دانش که اکثر س های آن عملی می شند ، دارای وس تئوری نیز می شد . اولین مقطع رشته های دانشگاهی فنی حرفه ای کاردانی پیوسته می شد . چرا واژه پیوسته  را برای کاردانی رشته های دانشگاه های فنی حرفه ای بکار می برند؟ به این دلیل می شد که دانش آموزان رشته فنی و حرفه ای پس از اتمام دوره دبیرسن ، دوره پیش دانشگاهی را نمی گذرانند و مستقیما وارد سیستم دانشگاهی می شوند ، از این رو به مقطع کاردانی رشته های دانشگاه فنی حرفه ای ، کاردانی پبوسته گویند . طیف رشته های دانشگاه فنی حرفه ای به اندازه رشته های دانشگاهی کار و دانش وسیع نیست اما رشته های زیادی را می توان به عنوان رشته های دانشگاه فنی حرفه ای انتخاب کرد .

پذیرش بدون کنکور مقطع کاردانی پیوسته

برای ثبت نام رشته های فنی حرفه ای دانشگاهی مقطع کاردانی پیوسته دیگر نیازی نیست آزمونی خاص شرکت کرد . دانشگاه های فنی و حرفه ای و علمی کابردی تمام رشته های فنی حرفه ای را مقطع کاردانی و سپس مقطع کارشناسی برای متقاضیان گروه فنی و حرفه ای بدون نیاز به شرکت آزمون ورودی ارائه می هد . مسفانه ارشد بدون کنکور جز مقطع هایی می شد که برای دانشگاه علمی کاربردی تعریفی ندارد ، یا بهتر است بگویم بطور کلی مقطع کارشناسی ارشد را برای دانشگاه های علمی کاربردی تعریف نکرده اند و این دانشگاه تنها مقطع لیسانس امکانات تحصیل دانشگاهی را برای متقاضیان فراهم ساخته و برای ادامه تحصیل مقطع فوق لیسانس به اجر ید وارد دانشگاه های دیگر مانند دانشگاه های آزاد و سراسری شد .

لیست رشته های دانشگاهی فنی حرفه ای 

لیست رشته های دانشگاهی فنی حرفه ای می توان چهار قسمت متصور شد . قسمت هایی که لیست رشته های دانشگاه های فنی حرفه ای را تشکیل می دهند به ترتیب : گروه صنعت ، گروه خدمات ، گروه کشاورزی و نهایت گروه هنر می شند . لیست رشته های دانشگاه های فنی حرفه ای گروه خدمات را از گروه کشاورزی متمایز کرده اند ، چیزی که آن را مورد لیست رشته های کار و دانش نمی دیدیم . پس از گذراندن دوره کاردانی پیوسته ، متقاضیان گروه فنی و حرفه ای می توانند آزمون سراسری فنی و حرفه ای ثبت نام کنند و سپس صورت کسب امتیاز و رتبه های متناسب هر رشته و هر دانشگاه ، دوره کارشناسی نا پیوسته خود را آن رشته و دانشگاه ادامه دهند .

بعضی از رشته های چهار گروه شاخه فنی و حرفه ای

بین چهار گروهی که هم لیست رشته های دانشگاه فنی حرفه ای را کامل می کنند ، رشته هایی موجود می شد که به بعضی از آن ها اشاره می کنیم :

 • گروه صنعت : مکانیک خوو ، ملوژی ، ساخت و تولید ، الکترونیک ، نقشه برداری ، الکتروتکنیک و …
 • گروه هنر : نقاشی ، طراحی و دوخت ، انیمیشن ، گرافیک ، سینما و …
 • گروه خدمات : حسابداری زرگانی ، مدیریت خانواده ، کامپیوتر ، تربیت بدنی ، کودک یاری و …
 • گروه کشاورزی : صنایع غذایی ، امور دامی ، امور زراعی ، ماشین های کشاورزی و …

اینکه رشته های لا تمام رشته های دانشگاهی فنی حرفه نمی شند اما نسبت به رشته های دانشگاهی شاخه کار و دانش از نظر تعداد بسیار کمتر می شند .

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه فنی حرفه ای

رشته های بدون کنکور دانشگاه فنی حرفه ای را بر اساس دانشگاهی که مورد نظر ما می شد می توان بصورتی متفاوت تعریف کرد . به عنوان مثال مقطع کاردانی پیوسته و نا پیوسته ، و کارشناسی نا پیوسته رشته هایی که دانشگاه علمی کاربردی برای متقاضیان گروه فنی و حرفه ای نظر گرفته شده است همه گی بدون کنکور می شند . حتی دانشگاه آزاد هم رشته های بدون کنکور دانشگاه فنی حرفه ای را تمامی مقاطعی که برای دانشگاه علمی کاربردی ذکر کردیم دارا می شد . تنها دانشگاهی که رشته های بدون کنکور دانشگاه فنی حرفه ای تعریفی برایش ندارد دانشگاه های فنی و حرفه ای سراسری می شند که برای پذیرش آن ها لازم می شد آزمون سراسری فنی و حرفه ای را داد . دانشگاه های فنی و حرفه ای حتی شرایط تحصیل مقطع ارشد هم برای متقاضیان فراهم نموده اند .

ادامه تحصیل رشته های دانشگاهی فنی حرفه ای

بخش پیش رو کاملا توضیح می دهد که هر مقطع کاردانی ( پیوسته ) ، کارشناسی ( نا پیوسته ) ، کارشناسی ارشد و دکتری ، متقاضیان گروه فنی و حرفه ای می توانند کدام دانشگاه ها و تحت چه شرایطی تحصیل کنند . قبلا هم توضیح داده شد که برای مقطع کاردانی متقاضیان می توانند وارد دانشگاه های فنی و حرفه ای ، علمی کاربردی ، پیام نور و آزاد شوند .  برای مقطع کارشناسی می توانند وارد دانشگاه های فنی و حرفه ای ، آزاد ، پیام نور و علمی کاربردی شوند . برای مقطع های کارشناسی ارشد و دکتری آن ها می توانند علاوه بر چهار دانشگاهی که به آنها اشاره شد ، از طریق شرکت آزمون کارشناسی ارشد و یا دکتری به دانشگاه های روزانه و شنه راه پیدا کنند و آن ها تحصیل کنند .

بهترین رشته های دانشگاهی فنی حرفه ای 

بهترین رشته های دانشگاهی فنی حرفه ای را تنها نظر گرفتن شخص متقاضی می توان بیان کرد . از همین رو کافیست مرکز مشاوره آویژه و شرایط خود را به مشاوران ما بگویید یک مشاوره تحصیلی برای شما توضیح دهند که کدام یک از رشته های موجود دفترچه انتخاب رشته ، توجه به شرایط موجود شما ، می تواند جزء بهترین رشته های دانشگاه های فنی حرفه ای برای شما شد . فراموش نکنید که بین رشته های دانشگاه های فنی حرفه ای برای مقطع کاردانی ۳۱ رشته بدون آزمون می شند دانشگاه های فنی و حرفه ای و بر اساس سوابق تحصیلی افراد متقاضی پذیرش صورت می گیرد و برای ۱۱ رشته دیگر ید آزمون داد و سپس دانشگاه های فنی و حرفه ای ثبت نام کرد .

برای دانشگاه های فنی و حرفه ای کدام رشته ها بدون آزمون و کدام آزمون می شند ؟

بر اساس سوابق تحصیلی: ملوژی ، الکترونیک ، هتل داری ، سرامیک ، صنایع نساجی ، معدن ، نوازندگی ساز های ایرانی ، ناوبری ، صنایع شیمیایی ، الکترونیک و مخابرات یایی ، ماشین های کشاورزی ، امور اداری ، امور زراعی و غی ، فرش دستف ، گاوداری صنعتی ، صنایع فلزی ، چاپ ، ساختمان ، تکثیر و پرورش آبزیان ، مرغداری صنعتی ، طراحی و دوخت ، قلم زنی ، ساخت و تولید ، کودک یاری ، امور دامی ، پرورش زنبور عسل ، هنرهای تجسمی ، نقشه کشی و طراحی صنعتی ، صنایع چوب و کاغذ ، گل و گیاهان زینتی ، مکانیک موتورهای یایی و نقشه کشی عمومی . بر اساس آزمون : صنایع غذایی ، نقشه کشی معماری ، مدیریت خانواده ، الکتروتکنیک ، مکانیک خوو ، حسابداری زرگانی ، گرافیک ، کامپیوتر ، نقشه برداری ، تربیت بدنی و سیسات .

 

سخت ترین رشته ها دانشگاه فنی حرفه ای

سخت ترین رشته ها دانشگاه فنی حرفه ای را می توان بر اساس ماهیت رشته و نحوه ورود به دانشگاه بررسی کرد . واقع هر رشته ای متفاوت است و توجه به ماهیت آن رشته می تواند برای شخصی ساده و برای شخصی دیگر دشوار شد .

معیار سختی برای ورود به دانشگاه

اگر معیار را برای مشخص کردن سخت ترین رشته ها دانشگاه فنی حرفه ای فقط نحوه ورود به دانشگاه های فنی و حرفه ای نظر بگیریم ، مطمئنا رشته هایی که فقط بر اساس رتبه آزمون می توان مجور ثبت نام دانشگاه را برایشان کسب کرد جز سخت ترین رشته ها می شند که مطالب پیشین تمامی آن ها را معرفی کردیم .

سوالات متداول

رشته های بدون کنکور دانشگاهی فنی حرفه ای ؟

دانشگاه آزاد هم رشته های دانشگاهی فنی حرفه ای بدون کنکور را تمامی مقاطعی که برای دانشگاه علمی کاربردی ارائه میشود  دارا می شد.

سخت ترین رشته ها دانشگاه فنی حرفه ای چیست؟

سخت ترین رشته ها دانشگاه فنی حرفه ای را می توان بر اساس ماهیت رشته و نحوه ورود به دانشگاه  و همچنین جنسیت مشخص کرد.

نحوه ادامه تحصیل دانشگاه های فنی حرفه ای چگونه است؟

متقاضیان گروه فنی و حرفه ای  برای مقطع کارشناسی می توانند وارد دانشگاه های فنی و حرفه ای ، آزاد ، پیام نور و علمی کاربردی شوند.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

لیست رشته های دانشگاهی فنی حرفه ای بدون کنکور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های دانشگاهی فنی حرفه ای بدون کنکور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 14 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت 19:38
توسط avije | تعداد بازديد : 57 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ابطال کارت معافیت پزشکی  گاهی به یکی از دغدغه های مشمولان خدمت وظیفه ی عمومی بدل میشود، اما این موضوع به چه معناست و چه اهمیتی دارد؟ گاهی افراد مشمول خدمت سرزی به واسطه ابتلا به بیماری یا عارضه ای خاص از رفتن به خدمت معاف میشوند. اما افراد دارای کارت معافیت پزشکی، ممکن است که محدودیت ها و مشکلاتی مواجه شوند، از جمله این محدودیت ها میتوان به عدم موفقیت به استخدام برخی مشاغل ادارات و همچنین مشکلاتی اخذ گواهینامه رانندگی و … اشاره کردد. لذا بسیاری از افراد به طل کردن این کارت فکر میکنند. سوالی که ممکن است مطرح شود این است که آیا امکان ابطال کارت معافیت پزشکی وجود دارد یا خیر؟ پاسخ ید گفت بله این امکان وجود دارد البته اقدام برای ابطال آن نیاز به شرایطی دارد که صورت احراز آن ها فرد میتواند کارت معافیت خود را طل کند.

ابطال کارت معافیت پزشکی

شرایط لازم برای طل کردن کارت معافیت های پزشکی کدامند؟ آیا تمام افراد میتوانند کارت معافیت خود را طل کنند؟ قوانین مربوط به طل کردن معافیت های پزشکی کدامند؟ و… این ها همه سوالاتی است که ذهن بسیاری از داوطلن ابطال معافیت پزشکی را به خود گیر کرده است. چنانچه شما نیز متقاضی برای طل کردن کارت معافیت پزشکی خود هستید، توصیه ی ما به شما استفاده از مشاوره نظام وظیفه برای دستیابی به پاسخ این سوالات میشد. مشاوره های نظام وظیفه بهره بردن از تجربیات کارشناسان و متخصصان میتواند تمام مراحل و همچنین تمام شرایط لازم برای طل کردن معافیت های پزشکی را اختیار شما قرار دهد. علاوه بر این ادامه ی این مقاله نیز سعی شده است که محث و موضوعات ضروری برای انجام این کار اختیار شما قرار گیرد. لذا مطالعه ی این متن میتواند به شما این مسیربسیار کمک کند.

شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی

شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی از موضوعات مهمی است که هر فردی برای گام نهادن این مسیر ید به طور کامل و جز به جز از آن اطلاع داشته شد. قبل از هر چیز ید گفت تنها افرادی میتوانند کارت معافیت خود را طل کنند که سلامت کامل بدنی داشته شند. یعنی بیماری آن ها بهبود پیدا کرده شد. اهمیت این موضوع آن است که فرد بعد از ابطال کارت معافیت خود یستی به خدمت سرزی اعزام شود. لازم به تذکر است که عدم بیماری فرد مشمول و وضعیت سلامت وی، توسط شورای های پزشکی نظام وظیفه مورد بررسی قرار میگیرد. یکی دیگر از شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی این است که این افراد نمیتوانند از دیگر معافیت های نظام وظیفه همچون معافیت کفالت، معافیت موارد خاص و… استفاده کنند و بلافاصله ید به خدمت اعزام شوند.

علاوه بر موارد ذکر شده لا، از شرایط مهمی که برای طل کردن کارت معافیت نظر گرفته شده است میتوان به شرایط سنی و نوع مک تحصیلی افراد اشاره کرد، بر این اساس افراد مدارک تحصیلی مختلف تنها سن خاصی میتوانند برای طل کردن معافیت خود اقدام کنند. مثلا داوطلن مک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم تنها سقف ۳۰ سالگی میتوانند برای طل کردن معافیت خود اقدام کنند. همچنین برای افراد دارای مک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس و دکتری به ترتیب حداکثر سن ۳۳، ۳۶ و ۴۰ سال نظر گرفته شده است. داوطلن بعد از این سن مجاز به ابطال کارت معافیت خود نیستند. به این ترتیب کارت معافیت برای افرادی که تمام این شرایط را داشته شند، بعد از یید سازمان وظیفه طل میشود و فرد مورد نظر به خدمت وظیفه ی دو ساله اعزام میشود.

 

قانون ابطال کارت معافیت پزشکی

قانون ابطال کارت معافیت پزشکی شامل تبصره و بندهایی است که سازمان وظیفه برای داوطلن این امر نظر گرفته است. همانطور که میدانید داشتن کارت معافیت پزشکی عث بروز مشکلاتی استخدام افراد و..و میشود. هدف از نظر گرفتن قوانین ابطال کارت معافیت نیز این است که افراد واجد شرایط از این محرومیت ها رها شوند. طبق این قوانین تنها افرادی میتوانند کارت معافیت خود را طل کنند که بیماری آن ها به طور کامل بهبود یافته شد، برای اثت این موضوع ید معاینات و آزمایشات مربوطه به انجام برسد. نیج آزمایشات شورای عالی پزشکی مورد بررسشی قرار میگیرد و صورت یید، فرد مشمول تلقی میشود و به خدمت سرزی اعزام میشود.

یکی دیگر از بندهای قانون ابطال معافیت پزشکی برای افرادی است که قصد دارند بعد از ابطال معافیت پزشکی خود یکی دیگر از انواع معافیت ها اقدام کنند. اما قوانین نظام وظیفه چنین اجازه ای به داوطلن نمیدهد، واقع فردی که معافیت پزشکی خود را طل کند ید به خدمت سرزی برود و حق استفاده از هیچکدام از انواع معافیت های دیگر را ندارد. همانطور که قبلا هم مطرح کردیم یکی از قوانینی که برای ابطال معافیت افراد نظر گرفته شده است، مربوط به شرایط سنی و تحصیلی است.

فرآیند لغو کارت پزشکی سرزی

فرآیند لغو کارت پزشکی سرزی و چگونگی اقدام برای این کار موضوعی است که بعد از آگاهی از شرایط لازم این امر، اهمیت میابد. لذا اقدامات مورد نیاز برای طل کردن معافیت یکی از سوالاتی است که برای متقاضیان مطرح میشود. اولین قدم برای انجام این کار جمع آوری مدارک مورد نیاز و مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ میشد این مراکز فرم های خواست ابطال معافیت پزشکی اختیار داوطلب قرار میگیرد و تکمیل آن ها خواست خود را به ثبت میرساند. مرحله ی بعدی از فرآیند لغو کارت پزشکی سرزی بررسی مدارک توسط شورای عالی پزشکی محل یافت کارت معافیت میشد. چنانچه این مدارک به یید سازمان وظیفه برسد و به عرتی سلامت جسمی و روانی داوطلب یید شود، کارت معافیت وی طل میشود. این فرد میتواند بدون داشتن غیبت به خدمت سرزی اعزام شود.

لغو معافیت پزشکی

لغو معافیت پزشکی یکی از امکاناتی است که برای افراد دارای این نوع معافیت نظر گرفته شده است. استخدام نشدن ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی، مشکلات یافت گواهینامه رانندگی از دلایلی است که یک فرد را به طل کردن کارت معافیت وامیدارد. از آنجایی که این نوع معافیت برای افراد مشکلاتی را به دنل داشته است، سازمان وظیفه شرایطی را فراهم آورده است که صورت لزوم و تحت شرایط خاص امکان ابطال کارت معافیت وجود داشته شد. نکته ای که متقاضیان ید نظر بگیرند این است که بعد از لغو معافیت پزشکی ید به خدمت دو ساله سرز بروند و امکان معافیت به هر دلیلی وجود نخواهد داشت. وضعیت سلامت افراد موضوع مهمی است میتواند مانع ابطال کارت معافیت شود. زیرا فرد ید سلامت کامل شد بتواند برای لغو معافیت خود اقدام کند.

 

لیست بیماری های معافیت پزشکی

لیست بیماری های معافیت پزشکی شامل هفده دسته بیماری است که از سوی سازمان وظیفه اعلام شده است. افراد مبتلا به این بیماری ها میتوانند از خدمت سرزی معاف شوند. برخی بیماری هایی که این لیست قرار دارند به شرح زیر میشد:

 • بیماری های عمومی همچون چاقی و لاغری مفرط
 • بیماری های غدد مترشحه داخلی همچون بیماری های پر کاری و کم کاری غده تیرویید، ژیگانتیسم، آکرومگالی، سنوم کلاین فلتر و…
 • بیماری های پوستی و فت زیر پوست مثل اگزماهای شدید، عفونت های قارچی، پسوریازیس
 • بیماری های داخلی مغز و اعصاب همچون مولتیپل اسکلروزیس، انسفالیتها، انواع صرع و…
 • بیماری های اعصاب و روان شامل اسکیزوفرنی، اختلال دو قطبی، اختلال شخصیتی، لکنت زن و…
 • بیماری های استخوان مانند انحرافات ستون فقرات مازادی یا اکتسابی، شکستگی لگن، کیستهای استخوان و…
 • بیماری های دستگاه گوارش شامل ازوفاژیتها، آشالازی، زخم دستگاه گوارش، آسیت و…
 • بیماری های چشم و عوارض بینایی، هیپرمتروپی، آستیگماتیسم ، قوز قرنیه، لک مرکزی قرنیه ، نیسگموس و…

علاوه بر موارد ذکر شده تعداد زیادی از دیگر بیماری ها این لیست بیماری های معافیت پزشکی قرار دارد که افراد به واسطه ی ابتلا به آن ها موفق به یافت معافیت میشوند.

سوالات متداول

شرایط سنی برای ابطال کارت معافیت پزشکی چگونه است؟

داوطلن مک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم تنها سقف ۳۰ سالگی میتوانند برای طل کردن معافیت خود اقدام کنند. همچنین برای افراد دارای مک تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس و دکتری به ترتیب حداکثر سن ۳۳، ۳۶ و ۴۰ سال نظر گرفته شده است.

آیا امکان استفاده از معافیت های دیگر برای افرادی که معافیت پزشکی خود را لغو کرده اند وجود دارد؟

خیر این افراد نمیتوانند از دیگر معافیت های نظام وظیفه همچون معافیت کفالت، معافیت موارد خاص و… استفاده کنند و بلافاصله ید به خدمت اعزام شوند.

لیست بیماری های معافیت پزشکی کدامند؟

بیماری های پوستی و فت زیر پوست، بیماری های داخلی مغز و اعصاب، بیماری های اعصاب و روان، بیماری های استخوان، بیماری های دستگاه گوارش، بیماری های چشم و عوارض بینایی و… از جمله این بیماری ها هستند.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه نظام وظیفه

 

نحوه ابطال کارت معافیت پزشکی چگونه است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

نحوه ابطال کارت معافیت پزشکی چگونه است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 16 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت 19:19
توسط avije | تعداد بازديد : 43 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت پزشکی عرق کف دست یکی از انواع بیماری هایی است که مورد توجه بسیاری از مشمولان میشد و مشمولان زیادی به سبب ابتلا به آن از رفتن به خدمت سرزی معاف میشوند. توجه به فعالیت های سخت و سنگینی که سرزان دوره ی سرزی انجام میدهند، لذا داشتن سلامت جسمی و روانی کامل شرط لازم برای گذراندن این دوره میشد. سازمان وظیفه عمومی برای افرادی بیماری های خاص، که توان جسمی و یا روانی آن ها را تحت ثیر قرار داده است، امکان یافت معافیت را فراهم کرده است. معافیت پزشکی انواع مختلفی دارد و بسته به نوع و شدت بیماری افراد متفاوت است. اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم، داوطلن یافت معافیت های پزشکی ید گواهی ابتلا به یکی از بیماری های مورد یید سازمان وظیفه را داشته شند بتوانند یکی از انواع معافیت پزشکی دائم، موقت یا معافیت از رزم یافت کنند.

معافیت پزشکی عرق کف دست

به طور کلی معافیت پزشکی عرق کف دست یا هیپرییدوز به افرادی تعلق میگیرد که ناحیه دست بیش از حد نرمال تعریق دارند و این امر برایشان آزار دهنده است. لازم به ذکر است این بیماری به دسته ی بیماریهای پوستی و فت زیر پوست مربوط میشد. اما چگونه میتوان برای یافت این نوع معافیت اقدام کرد؟ شرایط لازم برای معاف شدن به واسطه ی بیماری هیوییدوز یا عرق کف دست کدام است؟

این سوالات از جمله ابهاماتی است که برای متقاضیان یافت این نوع معافیت مطرح میشود. لذا سعی میکینیم این مقاله به بررسی و شرح این شرایط و نکات مربوط به معافیت عرق کف دست بپردازیم. علاوه بر این توصیه ی ما به شما این است که قبل از هر اقدامی از مشاوره نظام وظیفه استفاده کنید استفاده از تجربیات متخصصان از قوانین و مقررات مربوطه اطلاع یابید و این مسیر موفق تر عمل کنید.

شرایط معافیت پزشکی عرق کف دست

شرایط معافیت پزشکی عرق کف دست از مهم ترین موضوعاتی است که مشمولان یداز آن مطلع شوند. تنها افرادی میتوانند از این نوع معافیت استفاده کنند که شرایط مطرح شده از سوی سازمان وظیفه را دارا شند. اما این شرایط کدامند؟ اگر بخواهیم برخی از این شرایط را نام ببریم ید به یید بیماری توسط پزشک معتمد و همچنین شورای پزشکی نظام وظیفه اشاره کنیم. یکی دیگر از شرایط معافیت پزشکی عرق کف دست ره ی چگونگی م میزان تعریق میشد، بر اساس قوانین مربوطه، این نوع معافیت به افرادی تعلق میگیرد که بعد از شستن و خشک کردن دست های خود بلافاصله و مدت ۵ دقیقه دستشان کامل خیس شد. به طور کلی عرق زیاد دست ممکن است به دلیل بیماری دیگری شد و یا به دلایل ارثی بروز پیدا کند همانطور که گفته شد هر صورت ییدیه پزشک مبنی بر هیپرهیوز برای یافت معافیت الزامی است.

 

معافیت پزشکی سرزی عرق کف دست و پا

معافیت پزشکی سرزی عرق کف دست و پا از جمله معافیت هایی است که مشمولان زیادی استفاده از آن از رفتن به خدمت وظیفه معاف شده اند. عرق کردن زمان فعالیت بدنی و یا لا رفتن دما یکی از سیستم هایی است که عث تعدیل دمی بدن میشود اما گاهی به دلیل بیماری میزان تعریق افراد افزایش میابد. این موضوع میتواند به دلیل بیماری زمینه ای شد و یا به شکل ارثی شد. تعریق زیاد یا هیپر هیوز به هر دلیلی که شد موضوعی آزار دهنده و مشکل ساز است. لذا سازمان وظیفه افرادی را که به این بیماری مبتلا هستند از خدمت معاف میکند. ممکن است هیپرهیوز ناحیه دست یا پا شد. طبق قوانین نظام وظیفه عرق کف یک یا دو دست و کف یک یا دو پا چنانچه شدید شد منجر به یافت معافیت پزشکی سرزی عرق کف دست و پا خواهد شد.

فرآیند معافیت پزشکی برای تعریق

فرآیند معافیت پزشکی برای تعریق نیز به مانند یافت سایر معافیت های پزشکی میشد. طی این فرآیند متقاضی معافیت ید بیماری خود را به اثت برساند.اولین قدم  برای انجام این کار مراجعه به پزشک و یافت گواهی بیماری است. مرحله ی بعد شامل مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و ارسال مدارک به سازمان و ظیفه و نهایت ثبت خواست میشد. بعد از بررسی هایی که انجام میشود برای مشمول دعوتنامه ای از سوی بیمارسن ارسال خواهد شد که ید برای انجام معاینات و آزمایشات به آنجا مراجعه کند. یکی دیگر از مراحل مربوط به فرآیند معافیت پزشکی برای تعریق کسب ییدیه شورای پزشکی نظام وظیفه میشد. این شورا بررسی نیج حاصل از آزمایشات و معاینات نتیجه ی نهایی را اعلام میکند. بر اساس رای این شورا یکی از انواع معافیت های دائم یا موقت و یا معافیت از رزم برای مشمول نظر گرفته میشود.

موضوعی که یافت معافیت پزشکی تعریق اهمیت دارد این است که فرد صورتی معاف نظر گرفته میشود که بعد از شستن و خشک کردن دست یا پا بعد از گذشت ۵ دقیقه به دلیل تعریق زیاد، دوره خیس شوند.

یافت معافیت پزشکی دائم

یافت معافیت پزشکی دائم چگونه است؟ چه کسانی میتوانند برای یافت این نوع معافیت اقدام کنند؟ معافیت پزشکی دائم به چه معناست و … سوالات مهمی هستند که ممکن است آن مواجه شده شید به همین خاطر به بررسی برخی از این موراد میپردازیم. همانطور که قبلا هم ذکر کردیم معافیت های پزشکی به سه دسته ی معافیت دائم، موقت و معافیت از رزم دسته بندی میشوند. همانطور که از نامشان پیداست معافیت دائم به معنای معافیت کامل از خدمت و معافیت موقت نیز به معنای معافیت برای مدت مشخصی میشد. این مدت مشخص معمولا برای گذراندن دوره مان مشمولان بیمار، میشد. اما یافت هر کدام از این معافیت ها شرایط و مراحلی دارد که اینجا نکات مربوط به یافت معافیت پزشکی دائم را مطرح میکنیم. ابتلا به یکی از بیماری های موجود لیست بیماری های مطرح شده از سوی سازمان وظیفه یکی از نکات مهم میشد.

چنانچه بیماری فردی توسط شوراهای پزشکی بیمارسن و همچنین شورای پزشکی نظام وظیفه یید شود بسته به جه و شدت بیماری یکی از انواع معافیت ها به وی تعلق میگیرد. احتمال معافیت دائم به جه بیماری بستگی دارد یعنی هر ق بیماری شدید تر شد احتمال یافت معافیت دائم نیز بیشتر است.

نکته ی دیگری ره یافت معافیت های پزشکی دائم

نکته ی دیگری که ره یافت معافیت های پزشکی دائم وجود دارد این است که افراد دارای این معافیت مشکلاتی نیز مواجه میشوند مثلا استخدام آنها ادارات و ارگان های دولتی و غیر دولتی سخت تر خواهد شد به نحوی که برخی از ارگان ها از بین افراد دارای معافیت پزشکی دائم نیرو نمیگیرند. همچنین امکان یافت گواهی نامه رانندگی نیز برای تعداد زیادی از افراد دارای معافیت دائم پزشکی وجود ندارد. لذا توصیه میشود متقاضیان پیش از هر اقدامی برای یافت معافیت ید تمام جوانب را نظر بگیرند که بعد مشکلات بزرگتری مواجه نشوند.

 

لیست بیماری های معافیت پزشکی

لیست بیماری های معافیت پزشکی و اطلاع از این لیست برای افرادی که میخواهند برای یافت این نوع معافیت اقدام کنند، امری ضروری میشد. این لیست شامل هفده گروه بیماری است که هر گروه تعداد زیادی بیماری جای داده شده است. افراد مبتلا به هر کدام از این بیماری ها میتوانند از رفتن به خدمت معاف شوند. برخی موارد ذکر شده لیست بیماری های معافیت پزشکی به شرح زیر میشد:

 • بیماری های عمومی مانند چاقی و لاغری مفرط
 • بیماری های غدد مترشحه از جمله بیماری های غده تیروییدی و پاراتیروییدی، بیماری های غده هیپوفیز
 • بیماری های پوست و فت زیر پوست، شامل سل های پوستی، اگزما، پسوریازیس، هیپر هیوییز شدید و…
 • بیماری های داخلی مغز و اعصاب مثل انواع صغر عضلانی، انواع صرع، مننژِت و…
 • بیماری های اعصاب و روان همچون اختلالات شخصیت، اسکیزوفرنی، اختلالات سوماتوفرم
 • بیماری های جراحی مغز و اعصاب از جمله بیماری لومریزاسیون، تومورهای سیستم اعصاب مرکزی، تروما و…
 • بیماری ریه و قفسه سینه همچون: تغییر شکل دیافراگم، استئیت، سیکاتریس و…
 • بیماری استخوان، شامل بیماری شوئرمان، استئومیلیت، کیستهای استخوانی و…
 • بیماری های دستگاه گوارش مثلا بیماری های همچون ازوفاژیت، زخم دستگاه گوارش، واریس های مری و…
 • بیماری های خونی و آنکولوژی مثل کم خونی مگالوبلاستی، لاسمی، کم خونی اکتسابی و…

سوالات متداول

معافیت پزشکی مربوط به عرق کف دست به چه کسانی تعلق میگیرد؟

این نوع معافیت به افرادی تعلق میگیرد که بعد از شستن و خشک کردن دست های خود بلافاصله و مدت ۵ دقیقه دستشان کامل خیس شد.

مراحل یافت معافیت پزشکی عرق کف دست کدامند؟

ثبت خواست معافیت و ارائه مدارک، مراجعه به شورای پزشکی بیمارسن و بعد شورای پزشکی نظام وظیفه برای یافت ییدیه و نهایت یافت کارت معافیت مراحل این فرآیند میشد.

بیماری های معافیت پزشکی مربوط به پوست و زیرپوست کدامند؟

بیماری های پوست و فت زیر پوست، شامل سل های پوستی، اگزما، پسوریازیس، هیپر هیوییز شدید و… میشد.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه نظام وظیفه

 

معافیت پزشکی عرق کف دست چه شرایطی دارد؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معافیت پزشکی عرق کف دست چه شرایطی دارد؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت 19:10
توسط avije | تعداد بازديد : 61 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد شامل بسیاری از رشته های موجود تمامی دانشگاه های ایران میشود . میان  رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تقری همه رشته های دانشگاه سراسری نیز موجود هستند . این لیست شامل رشته های زیادی میشود که ممکن است بدون کنکور یا کنکور شند از نمونه های بدون کنکور مقطع کاردانی  مختصرا چند مورد را این متن نام میبریم که به شرح زیر است :

 1. تربیت بدنی – تربیت بدنی
 2. الکترونیک – الکترونیک عمومی
 3. گرافیک – گرافیک
 4. هنرهای تجسمی – نقاشی
 5. الکتروتکنیک – سیسات الکتریکی
 6. برق – الکترونیک و ابزار دقیق
 7. امور دامی – تکنولوژی و پرورش طیور
 8. ساختمان – کارهای عمومی ساختمان
 9. نقشه کشی معماری – نقشه کشی
 10. نرم افزار کامپیوتر
 11. نقشه برداری – نقشه برداری
 12. صنایع غذایی – کنترل کیفیت مواد غذایی
 13. هنرهای تجسمی – چاپ دستی
 14. الکتروتکنیک – برق صنعتی
  1. سیسات – تبرید
 15. امور زراعی و غی – تکنولوژی تولیدات غی
 16. امور اداری
 17. کاردانی سن شناسی
 18. کاردانی تربیت معلم قرآن کریم

دیگر رشته های موجود لیست رشته های دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد این هدف سازماندهی و تیس میشوند که افراد جویای تحصیل بدون کنکور بتوانند جامعه به مشاغل و مهارت های دلخواه خود برسند و صرفا به دلیل شرکت نکردن کنکور از آن ز نمانند ، دانشگاه آزاد برای آن دسته از متقاضیان شاغل تحصیلات بدون کنکور را ممکن ساخته است . لیست بسیار گسترده از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد میتوان رشته های زیر را نیز معرفی کرد :

 1. کاردانی موزه داری
 2. کاردانی فنی – پالایش
 3. کاردانی هنرهای تجسمی – نقاشی
 4. کاردانی سن شناسی
 5. کاردانی بیمه
 6. کاردانی آمار
 7. کاردانی دامپزشکی
 8. کاردانی تکنولوژی شیلات
 9. کاردانی حفاظت و مرمت بناهای ریخی
 10. کاردانی تکنولوژی مواد غذایی
 11. کاردانی تربیت معلم قرآن کریم
 12. کاردانی معماری
 13. کاردانی مدیریت صنعتی کاربردی
 14. کاردانی هنرهای نمایشی
 15. کاردانی صنایع قندسازی
 16. کاردانی علوم قضایی
 17. کاردانی تربیت – دفترفنی ساختمان
 18. کاردانی حسابداری – دولتی
 19. کاردانی صنایع غذایی
 20. کاردانی ریخته گری
 21. کاردانی تکنولوژی آبیاری
 22. کاردانی حسابداری مالیاتی

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کاردانی شامل موارد لا بود که به آن اشاره کردیم و البته این لیست تعداد زیادی رشته دیگر نیز وجود دارد که امکان نام بردن همه آنها این متن نیست . لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی پیوسته میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. کارشناسی آموزش زن انگلیسی
 2. کارشناسی سن شناسی
 3. کارشناسی زن و ادبیات انگلیسی
 4. کارش کارشناسی مترجمی زن آلمانی
 5. کارشناسی زن اسپانیایی
 6. کارشناسی زمین شناسی
 7. کارشناسی کارشناسی شیمی
 8. کارشناسی ادبیات داسنی
 9. ناسی موسیقی
 10. کارشناسی ادبیات نمایشی
 11. کارشناسی علوم قضایی
 12. کارشناسی علوم حدیث
 13. کارشناسی عکاسی
 14. کارشناسی طراحی لس
 15. کارشناسی علوم سیاسی
 16. کارشناسی حقوق
 17. کارشناسی مدیریت زرگانی
 18. کارشناسی علوم تربیتی
 19. کارشناسی مدیریت مالی
 20. کارشناسی مدیریت دولتی
 21. کارشناسی فلسفه
 22. کارشناسی شیلات
 23. کارشناسی حسابداری
 24. کارشناسی محیط زیست
 25. روانشناسی
 26. کارشناسی دبیری زن و ادبیات عربی
 27. کارشناسی فلسفه و حکمت اسلامی

دیگر رشته های موجود مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد

لیست رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز تعداد زیادی رشته جای گرفته است . رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور برای آن دسته از داوطلبین که خواهان تحصیل بدون کنکور و یا تنها خواهان مک و مهارت تحصیلی برای ارتقا شغلی هستند اختیار همگان قرار دارد . لیست این رشته ها مقطع کارشناسی ناپیوسته به شرح زیر است :

 1. کارشناسی ناپیوسته سن شناسی
 2. کارشناسی ناپیوسته آمار
 3. کارشناسی ناپیوسته مهندسی شهرسازی
 4. کارشناسی ناپیوسته ایمنی صنعتی و محیط کار
 5. کارشناسی ناپیوسته مدیریت بیمه
 6. کارشناسی ناپیوسته مدیریت صنعتی
 7. کارشناسی ناپیوسته محیط زیست
 8. کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی مخابرات
 9. کارشناسی ناپیوسته آموزش و پرورش ابتدایی
 10. کارشناسی ناپیوسته بهداشت مواد غذایی
 11. کارشناسی ناپیوسته معماری
 12. کارشناسی ناپیوسته مدیریت زرگانی
 13. کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی هواپیما
 14. کارشناسی ناپیوسته آموزش راهنمایی و مشاوره
 15. کارشناسی ناپیوسته آموزش زن انگلیسی
 16. کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی الکترونیک
 17. کارشناسی ناپیوسته هنرهای تجسمی – نقاشی

رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور

رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور هر مقطعی نیازمند شرایطی خاص هستند . از مهمترین شرایط ثبت نام مقطع کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی ، داشتن مک دیپلم و پیش دانشگاهی است . دانشگاه آزاد برای ثبت نام دانشجویان خود شرایطی آسان دارد و برای تحصیل رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور تنها انجام ثبت نام اینترنتی و پر کردن فرم موجود سایت دانشگاه و همچنین منتظر ماندن اعلام مهلت ثبت نام حضوری و دست داشتن مک دیپلم و پیش دانشگاهی کافی است . دانشگاه آزاد همه مقاطع تحصیلی موجود ایران امکان ثبت نام و پذیرش دانشجو دارد . این دانشگاه مقطع کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی ارشد و دکتری هر ساله دانشجو میپذیرد . اما امکان تحصیل بدون کنکور این دانشگاه تنها مقطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته وجود دارد .

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات تعداد محدودی هستند ، اما هردو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی هر ساله دانشجو ثبت نام میکنند . متن لا تعداد زیادی از  رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد را مورد بررسی قرار دادیم . لیست رشته های بدون کنکور واحد دانشگاهی آزاد علوم تحقیقات رشته هایی شامل زیر گروه مهندسی و یا زن جای گرفته اند که این متن به چند مورد از آنها اشاره میکینم . از لیست رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور مربوط به واحد علوم تحقیقات میتوان موارد زیر را نام برد :

 • کاردانی فنی ساختمان های بتنی
 • کادانی فنی صنایع اتومبیل
 • کاردانی فنی عمران
 • کاردانی مخابرات
 • کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی
 • کاردانی آموزش زن انگلیسی
 • کاردانی حسابداری
 • کاردانی مهندسی اجرایی عمران
 • کاردانی معماری

اگرچه مهم است بدانید که اینها همه رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور نمیشند .

رشته های بدون کنکور واحد دانشگاهی آزاد علوم تحقیقات مقطع کارشناسی پیوسته

متن لا لیست رشته های دانشگاه آزاد علوم تحقیقات مقطع کاردانی را مورد بررسی قرار دادیم مهم است بدانید این دانشگاه رشته های دیگر بدون کنکوری را نیز ارائه میدهد که مقطع کارشناسی پیوسته تیس میشوند . همانطور که میدانید مک دانشگاه آزاد چه کنکور و چه بدون کنکور بین المللی است و سراسر جهان اعتر دارد . از رشته های موجود این لیست مقطع کارشناسی پیوسته میتوان به لیست آورده شده زیر اشاره کرد :

 • کارشناسی پیوسته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
 • کارشناسی پیوسته مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
 • کارشناسی پیوسته مهندسی معماری
 • کارشناسی پیوسته مهندسی اجرایی عمران
 • کارشناسی پیوسته مهندسی تکنولوژی برق -قت
 • کارشناسی پیوسته مهندسی تکنولوژی مکانیک خوو
 • کارشناسی پیوسته آموزش و پرورش ابتدایی
 • کارشناسی پیوسته مهندسی تکنولوژی نقشه برداری
 • کارشناسی پیوسته مهندسی حسابداری
 • کارشناسی پیوسته مهندسی تکنولوژی الکترونیک
 • کارشناسی پیوسته مهندسی کشاورزی – علوم صنایع غذایی

 

 رشته های بدون کنکور واحد دانشگاهی آزاد کرج

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و پیوسته هر سال دانشجو میپذیرند . از رشته های دانشگاه آزاد کرج بدون کنکور مقطع کارشناسی پیوسته میتوان لیست زیر را نام برد :

 • مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
 • زن و ادبیات عربی
 • زن و ادبیات انگلیسی
 • زن و ادبیات فارسی
 • مترجمی زن انگلیسی
 • فلسفه و حکمت اسلامی
 • علوم قرآن و حدیث
 • فقه و منی حقوق اسلامی
 • علوم سیاسی
 • علوم ورزشی
 • ریاضیات و کاربردها
 • فیزیک
 • فیزیک مهندسی
 • زمین شناسی
 • مشاوره
 • مدیریت صنعتی
 • مهندسی علوم دامی
 • پزشکی علوم و مهندسی خاک

و مقطع کارشناسی ناپیوسته شامل موارد زیر است :

 1. مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
 2. مهندسی تولیدات گیاهی
 3. حسابداری
 4. آموزش دینی و عربی
 5. آموزش و پرورش ابتدایی
 6. آموزش علوم تجربی
 7. تربیت دبیر تربیت بدنی و علوم ورزشی
 8. آموزش ریاضی
 9. مهندسی تولیدات دامی
 10. مهندسی منابع طبیعی- چوب شناسی و صنایع چوب

سخن آخر داوطلبین ثبت نام  بدون کنکور دانشگاه آزاد

مهم است بدانید که انتخاب رشته و دانشگاهی که آن تحصیل میکنید یک اصل آینده ساز و اساسی زندگی شماست از این رو برای این انتخاب مهم ما به شما استفاده از یک مشاوره تحصیلی حرفه ای مانند مرکز مشاوره تحصیلی آویژه را پیشنهاد میکنیم . شما عزیزان میتوانید برای اطلاع از هرگونه مشاوره تحصیلی مقاطع تحصیلی کاردانی ، کارشناسی و یا حتی  ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد این مرکز تماس حاصل نمایید .

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 11 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت 19:01
توسط avije | تعداد بازديد : 51 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

 لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور و اطلاع یافتن از آن یکی از موضوعاتی است که مورد توجه داوطلن بسیاری قرار دارد. از آنجایی که دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه هایی است که دانشجویان آن از مزیت هایی برخوردار هستند لذا داوطلن و علاقه مندان خاص خود را دارد. اگر این سوال برای شما مطرح شده است که این دانشگاه چه مزیت هایی دارد ید گفت که این دانشگاه سعی دارد تحصیل را برای همگان امکان پذیر کند. به همین دلیل سیستم تحصیل از راه دور را اجرایی میکند به این معنی که حضور کلاسهای س این دانشگاه اجری نیست. همچنین میزان شهریه ی پایین تر این دانشگاه نسبت به سایر مراکز آموزش عالی عث افزایش محبوبیت آن شده است. لازم به تذکر است که دانشگاه پیام نور مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو میپذیرد. اما داوطلن تمام مقاطع سوالات زیادی مواجه هستند.

 لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور

اینجا سعی میکنیم به طرح و بررسی برخی از این سوالات بپردازیم. اولین موضوع مربوط به لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور است. به طور کلی دانشگاه پیام نور برای همه ی گروه های آزمایشی مقطع دکتری پذیرش دانشجو دارد. این گروه ها به شرح زیر است:

 • گروه آزمایشی علوم انسانی
 • گروه آزمایشی علوم پایه
 • گروه آزمایشی فنی و مهندسی
 • گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی
 • گروه آزمایشی زن
 • گروه آزمایشی دامپزشکی
 • گروه آزمایشی هنر

ادامه سعی میکنیم لیست رشته های مربوط به هر کدام از این گروه ها را مقطع دکتری پیام نور مورد بررسی قرار دهیم. علاوه بر این شما داوطلن عزیز میتوانید استفاده از مشاوره تحصیلی به شکل حضوری و یا مشاوره تلفنی تحصیلی بسیاری از ابهامات خود را ره این لیست و یا موضوعات دیگر مربوط به رشته های دکتری پیام نور برطرف کنید.

لیست رشته های آزمون دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های آزمون دکتری دانشگاه پیام نور از مواردی است برای داوطلن سوال برانگیز است. همانطور که میدانید دانشگاه پیام نور مقطع دکتری به دو شکل آزمون و یا بدون آزمون دانشجو میپذیرد. لازمه ی قبولی رشته های آزمون همانطور که از نامشان پیداست شرکت کنکور دکتری میشد. برای این منظور داوطلن ید به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند و ثبت نام خود را کنکور به انجام برسانند. همچنین گذراندن مراحل مختلف کنکور برای انتخاب رشته اقدام کنند. اما ممکن است برخی از داوطلن رشته های دانشگاه پیام نور برای مقطع دکتری اطلاع کافی را نداشته شند.برای این منظور به بررسی این لیست میپردازیم. لیست رشته های آزمون دکتری دانشگاه پیام نور به شرح زیر میشد:

 • دانشگاه پیام نور تهران واحد مرکز تحصیلات تکمیلی: جغرافیا و برنامه ریزی شهری و روسیی، علوم اقتصادی، مدیریت ورزشی، ریخ، جامعه شناسی، برنامه ریزی آموزش از راه دور، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، بیوشیمی، آمار ، فیزیک، ریاضی محیط زیست.
 • دانشگاه پیام نور تهران شمال: مهندسی عمران
 •  دانشگاه پیام نور خراسان رضوی مرکز مشهد: رشته فیزیک هسته ای، ریاضی کاربردی، شیمی معدنی.
 • دانشگاه پیام نور فارس مرکز شیراز: ریاضی آنالیز، شیمی تجزیه.
 • دانشگاه پیام نور اصفهان واحد مرکز اصفهان: بیوشیمی.
 • پیام نور کرمان: شیمی تجزیه و بسیاری رشته ها و دانشگاه های دیگر که بر اساس ظرفیت و نیاز دانشگاه، گاهی اقدام به پذیرش دانشجو رشته های مختلف میکنند.

 

لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور

لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور نیز از دیگر مواردی است که مورد توجه داوطلن قرار دارد. قبل از هر چیز ید بگوییم که دانشگاه پیام نور برای تکمیل ظرفیت برخی از رشته های مقطع دکتری از بین علاقه مندان، به شکل بدون کنکور دانشجو میگیرد، این حالت تنها آزمونی تحت عنوان آزمون فراگیر برگزار میشود که داوطلن ید نمره ی قبولی را این آزمون کسب کنند. اما لیست رشته های دکتری بدون آزمون دانشگاه پیام نور کدام است؟ رشته هایی همچون جغرافیا و برنامه ریزی علوم اقتصاد، ریخ ایران بعد از اسلام، علوم قرآنی، حقوق بین الملل عمومی، حقوق خصوصی، روانشناسی و… گروه علوم انسانی قرار دارند که این رشته دانشگاه های پیام نورتهران واحد تحصیلات تکمیلی، دانشگاه پیام نور اصفهان مرکز آران و بیدگل، دانشگاه پیام نور واحد اصفهان مرکز اصفهان و… ارائه میشود.

رشته های شیمی ، زیست شناسی، ریاضی محض، بیو شیمی، ریاضی کاربردی، فیزیک و… از رشته های بدون آزمون گروه علوم پایه دکتری پیام نور میشند. این رشته ها دانشگاه های پیام نور واحد تهران تحصیلات تکمیلی، تهران شرق، خراسان رضوی مرکز مشهد، قم و… ارائه شده است. رشته های گروه مهندسی بدون آزمون نیز رشته های مهندسی عمران و مهندسی صنایع ، مهندسی برق و…است که لیست رشته های بدون کنکور دکتری دانشگاه های پیام نور تهران شمال و دانشگاه پیام نور تهران واحد تحصیلات تکمیلی قرار دارند. همانطور که مشاهده میکنید دانشگاه های پیام نور تعداد محدودی رشتهرا به شکل بدون کنکور مقطع دکتری ارائه میدهند. علاوه بر این ظرفیت پذیرش دانشجویان نیز پایین است. لذا تنها برخی افراد این رشته ها پذیرش میشوند.

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر موضوعی است که اینجا به بررسی آن میپردازیم. همانطور که میدانید دانشگاه های پیام نور هر اسن و شهرسن واحد هایی را مستقر کرده است که این موضوع دسترسی داوطلن به این دانشگاه ها را افزایش داده است. ولی هر کدام از این دانشگاه ها مقطع تحصیلی دکتری تنها برخی از رشته ها را ارائه میدهند.  لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور بر اساس شهر به شرح زیر میشد:

دانشگاه پیام نور تهران واحد شمال رشته ی مهندسی عمران ، دانشگاه پیام نور تهران واحد تحصیلات تکمیلی رشته مهندسی صنایع، روانشناسی، زیست شناسی، بیوشیمی، فیزیک، خقوق، علوم قرآن و حدیث و… را لیست رشته های خود دارند. دانشگاه پیام نور شیراز مرکز فارس رشته های علوم پایه همچون ریاضی، شیمی تجزیه، شیمی آلی، بیوشیمی و… را ارائه میدهد. یکی دیگر از دانشگاه ها و شهرهای ارائه دهنده رشته های دکتری دانشگاه پیام نور واحد اصفهان مرکز اصفهان است که رشته هایی مثل شیمی فیزیک، بیوشیمی، شیمی تجزیه و… را لیست خود قرار داده است.

 

لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور موضوع مهمی است که داوطلن گروه آزمایشی علوم انسانی ید از آن اطلاع یابند. البته این رشته ها تحت عنوان رشته های آزمون و بدون آزمون ارائه میشوند که داوطلن میتوانند نهایت توجه به شرایط خود رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند. ید توجه داشته شید که این لیست برای دانشگاه ها و شهر های مختلف، متفاوت میشد.

برخی از رشته هایی که لیست رشته های علوم انسانی دکتری دانشگاه پیام نور قرار دارد به شرح زیر است: فقه و منی حقوق اسلامی، زن و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، ریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت زرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت ورزشی، جغرافیا و برنامه ریزی روسیی، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، حقوق بین الملل، حقوق خصوصی، فلسفه تعلیم و تربیت، محیط زیست، الهیات گرایش علوم و معارف نهج البلاغه و…

دانشگاه های ارائه دهنده این رشته ها شامل دانشگاه پیام نور تهران واحد تحصیلات تکمیلی، دانشگاه پیام نور مرکز مشهد، دانشگاه پیام نور هرمزگان واحد قشم، دانشگاه پیام نور تهران جنوب میشند.

لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور مورد توجه علاقه مندان به  رشته های مهندسی و فنی میشد. این لیست توسط دانشگاه ها و توجه به امکاناتی که اختیار دارند، به سازمان سنجش ارائه میشود. این سازمان نیز این لیست را اختیار داوطلن قرار میدهد. ما نیز اینجا سعی کرده این به بررسی این لیست بپردازیم. لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور رشته های فنی و مهندسی نیز به شکل بدون کنکور دانشجو میپذیرد. لیست رشته های فنی مهندسی دکتری دانشگاه پیام نور شامل مواردی همچون مهندسی برق، مهندسی مکانیک مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی شیمی و… میشد. سال های اخیر تنها دانشگاه پیام نور تهران مرکز تحصیلات تکمیلی و دانشگاه پیام نور تهران شمال دو مقطع دکتری رشته مهندسی صنایع و مهندسی عمران دانشجو گرفته اند.

سوالات متداول

لیست رشته های دکتری دانشگاه پیام نور علوم انسانی کدام است؟

فقه و منی حقوق اسلامی، زن و ادبیات فارسی، علوم اقتصادی، ریخ، جامعه شناسی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، روان شناسی، مدیریت زرگانی و … این لیست قرار دارند.

برخی از رشته های آزمون دکتری پیام نور کدامند؟

برای گروه آزمایشی فنی و مهندسی شامل مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی شیمی و… است. گروه آزمایشی کشاورزی و منابع طبیعی رشته هایی همچون: اقتصاد کشاورزی، سیاست و توسعه کشاورزی و… قرار دارند.

لیست رشته های علوم پایه دکتری پیام نور کدامند؟

رشته های دکتری پیام نور گروه علوم پایه شامل، شیمی ، زیست شناسی گیاهی گرایش سیستماتیک، زیست شناسی گیاهی سلولی و تکوینی، بیوشیمی، آمار، ریاضی، فیزیک و… میشد.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

دسترسی به لیست رشته های دکتری پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 23:48
توسط avije | تعداد بازديد : 71 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

 لیست رشته های ارشد پیام نور شامل تعداد زیادی از رشته های گروه های مختلف میشد. داوطلن و علاقه مندان به تحصیل این دانشگاه میتوانند از بین این لیست رشته های مورد نظر خود را انتخاب کنند. دانشگاه پیام نور برای پذیرش دانشجو رشته های مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد به دو شکل عمل میکند:

 • پذیرش رشته های آزمون
 • پذیرش بدون آزمون

همانطور که پیداست، قبولی رشته های بدون آزمون نیازی به شرکت کنکور کارشناسی ارشد ندارند و داوطلن میتوانند تنها ثبت نام این دوره ها شانس خود را برای قبولی این رشته ها امتحان کنند. به همین دلیل این دانشگاه طرفداران بسیاری دارد. البته از دیگر مزیت های دیگر دانشگاه های پیام نور میتوان به شهریه کمتر این دانشگاه نسبت به سایر دانشگاه های کشور اشاره کرد. علاوه بر این این دانشگاه امکان تحصیل غیر حضوری و یا از راه دور را برای داوطلن فراهم کرده است. دانشگاه پیام نور تنوع زیادی رشته های آزمون و بدون آزمون دارد که این موضوع میتواند شانس قبولی داوطلن را افزایش دهد. لذا داوطلن ید اطلاعات دقیقی از لیست رشته های ارشد پیام نور داشته شند.

یکی از راه هایی که داوطلن میتوانند به لیست تمام رشته های ارشد دانشگاه پیام نور   همه ی گروه ها شامل علوم پایه، فنی و مهندسی ، علوم انسانی و… دست یابند، استفاده از مشاوره تحصیلی میشد. برای این منظور برقراری تماس یک مرکز مشاوره تلفنی تحصیلی میتواند بسیار کمک کننده شد. مرکز مشاوره تحصیلی آویژه نیز این راس آماده خدمت رسانی به شما عزیزان میشد. همچنین ما ادامه ی این مقاله به بررسی مسائل مهم مربوط به لیست رشته های پیام نور مقطع کارشناسی ارشد پرداخته ایم.

لیست رشته های ارشد آزمون پیام نور

لیست رشته های ارشد آزمون پیام نور شامل آن دسته از رشته هایی است که داوطلن برای قبولی و ادامه تحصیل آن ها حتما ید کنکور کارشناسی ارشد شرکت کنند. این رشته ها برای گروه های مختلف ارائه میشود که ادامه به بررسی آن ها میپردازیم. رشته های مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه برای گروه علوم انسانی شامل زن و ادبیات فارسی، آب و هوا شناسی، حقوق، جغرافیا و برنامه ریزی شهری، زن و ادبیات عربی، مدیریت ورزشی، مدیریت کسب و کار، روانشناسی لینی، علوم اقتصادی، ریخ، مطالعات فرهنگی، زن شناسی، اخلاق، مدیریت فناوری اطلاعات، حسابرسی، فلسفه دین، برنامه ریزی سی، روانشناسی عمومی، حسابداری، مدیریت زرگانی و بسیاری رشته های دیگر میشد. لیست رشته های ارشد آزمون پیام نور برای گروه علوم پایه شامل مواردی همچون علوم زمین، شیمی، فیزیک، فیتو شیمی، بیو فیزیک، ریاضی، زیست شناسی، بیو شیمی، آموزش ریاضی، آمار و… میشد.

رشته هایی همچون مهندسی برق، مهندسی انرژِی های تجدید پذیر، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر از جمله مواردی هستند که لیست رشته های آزمون گروه فنی و مهندسی دانشگاه پیام نور قرار میگیرد. طراحی شهری و مهندسی معماری نیز رشته های مربوط به گروه هنر کرشناسی ارشد این دانشگاه هستند که داوطلن تنها قبولی کنکور آن ها پذیرش میشوند.

لیست رشته های ارشد بدون آزمون پیام نور

لیست رشته های ارشد بدون آزمون پیام نور شامل همه ی رشته هایی است که داوطلن میتوانند بدون شرکت کنکور کارشناسی ارشد برای ادامه تحصیل آن ها اقدام کنند. دانشگاه پیام نور هر ساله آزمونی را تحت عنوان آزمون فراگیر برای داوطلن این رشته ها برگزار میکند. تعداد زیادی از رشته های گروه های مختلف تحصیلی زمره این رشته ها قرار دارند که به شرح زیر میشد:

رشته های بدون آزمون علوم انسانی مقطع ارشد این دانشگاه شامل جامعه شناسی، جغرافیای سیاسی، جمعیت شناسی، حسابداری، حسابرسی، حقوق بین الملل، حقوق داسی، رفر حرکتی، روانشناسی، روزنامه نگاری، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم اقتصاد، الهیات، ادبیات عربی، زن و ادبیات فارسی و… میشد. رشته های گروه علوم پایه نیز شامل بیوشیمی، آمار، ریاضی محض، زیست فناوری میکروبی، زیست شناسی گیاهی، زیست شناسی گیاهی تکوین و… است. بیو تکنولوژِی کشاورزی، اقتصاد کشاورزی، علوم و مهندسی محیط زیست از رشته های مربوط به گروه کشاورزی است که داوطلن میتوانند بدون کنکور آن ها پذیرش شوند. طراحی شهری و مهندسی معماری و پژوهش هنر رشته های بدون کنکوری است که برای داوطلن و علاقه مندان به رشته هنر و لیست رشته های ارشد  پیام نور ارائه میشود، داوطلن برای رشته های گروه هنر ید مک کارشناسی مرتبط ارائه دهند.

 

لیست رشته های ارشد پیام نور بر اساس شهر

لیست رشته های ارشد پیام نور بر اساس شهر موضوع مهمی است که داوطلن ید به آن توجه داشته شند. میدانیم که دانشگاه پیام نور هر شهر و اسنی یک واحد احداث کرده است، اما نکته ی مهم این است که این دانشگاه ها تنها رشته های خاصی را ارائه میدهند و همه ی رشته های کارشناسی ارشد همه ی دانشگاه های ارائه نمیشود. به دلیل اهمیت این موضوع به بررسی برخی از این دانشگاه ها و رشته های مربوط به آن ها میپردازیم.

 • دانشگاه پیام نور تهران مرکز جنوب رشته های گروه علوم انسانی همچون آموزش زن انگلیسی، اخلاق، ادبیات عربی، الهیات، برنامه ریزی سی، علوم اقتصاد و… را ارائه میدهد.
 • رشته های دانشگاه پیام نور تهران واحد تهران شرق شامل رشته های طراحی شهری، پژوهش هنر، بیو تکنولوژِ کشاورزی، اقتصاد کشاورزی، فیزیک، ریاضی محض، بیوشیمی، آمار ریاضی و… میشد.
 • رشته های آب و هواشناسی، آموزش زن انگلیسی، جغرافیا و برنامه ریزی روسیی، روانشناسی تربیتی، زن و ادبیات فارسی، علوم اقتصاد، ریاضی محض، زیست شناسی جانوری، شیمی آلی، شیمی تجزیه و… جز رشته های دانشگاه پیام نور واحد مرکز اصفهان میشد.
 • دانشگاه پیام نور فاس مرکز شیراز رشته هایی همچون فیزیک، علوم زمین، شیمی تجزیه، آمر ریاضی، مدیریت دولتی، علم اطلاعات و دانش شناسی، زن و ادبیات انگلیسی و… را ارائه میدهد.

به این ترتیب لیست رشته های ارشد پیام نور بر اساس شهر از تنوع لایی برخوردار است لذا داوطلن ید توجه به این لیست و شهر مورد نظر خود، انتخاب رشته انجام دهند.

لیست رشته های علوم انسانی ارشد پیام نور

لیست رشته های علوم انسانی ارشد پیام نور جز متنوع ترین و پر طرفدار ترین رشته های دانشگاه پیام نور میشد. افرادی که قصد ادامه تحصیل این رشته ها را دارند میتوانن از طریق کنکور سراسری و یا برای رشته های بدون آزمون اقدام کنند. برخی از مواردی که لیست رشته های علوم انسانی ارشد پیام نور جای دارند شامل موارد زیر میشد:

حسابداری، حقوق، آب و هوا شناسی، آموزش زن انگلیسی، آموزش زن فارسی، آموزش و بهسازی منابع انسانی، اخلاق، ادبیات عربی، الهیات، برنامه ریزی آمایش سرزمین، برنامه ریزی سی، ریخ، جامعه شناسی، جغرافیا و برنامه ریز شهری، جغرافیای سیاسی، حسابرسی، حقوق بین الملل، روانشناسی لینی، روانشناسی عمومی، روزنامه نگاری، زن شناسی همگانی، زن و ادبیات فارسی، علوم اقتصاد، علوم قرآن و حدیث، مدیریت آموزشی، مدیریت امور شهری، مدیریت زرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت رسانه، مطالعات فرهنگی و…

 

لیست رشته های فنی مهندسی ارشد پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی ارشد پیام نور برای متقاضیان این رشته ها فرصتی را فراهم آورده است حتی صورت عدم پذیرش رشته های آزمون، رشته های فراگیر یا آزمون این دانشگاه تحصیل کنند. طیف وسیعی از رشته های گروه فنی این لیست قرار دارد که عث شده شانس قبولی داوطلن رشته مورد علاقه شان لاتر رود. برخی رشته هایی که لیست رشته های فنی مهندسی ارشد پیام نور مطرح شده اند شامل مواردی همچون؛ مهندسی برق، مهندسی مکانیک، مهندسی عمران، مهندسی صنایع، مهندسی مواد و ملوژِی، مهندسی شیمی، مهندسی پزشکی، مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی انرژی های تجدید پذیر، مهندسی نفت، مهندسی پلیمر و بسیاری رشته های دیگر میشد.

سوالات متداول

لیست رشته های ارشد پیام نور گروه علوم انسانی کدام است؟

حسابداری، حقوق، آب و هوا شناسی، آموزش زن انگلیسی، آموزش زن فارسی، آموزش و بهسازی منابع انسانی، اخلاق، ادبیات عربی، الهیات، برنامه ریزی سی، ریخ از جمله این رشته هستند.

رشته های فنی مهندسی ارشد پیام نور آزمون کدامند؟

مهندسی برق، مهندسی انرژِی های تجدید پذیر، مهندسی شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی کامپیوتر که لیست رشته های آزمون گروه فنی و مهندسی دانشگاه پیام نور قرار میگیرد.

رشته های بدون آزمون ارشد پیام نور گروه هنر کدامند؟

طراحی شهری و مهندسی معماری و پژوهش هنر رشته های بدون کنکوری است که برای داوطلن و علاقه مندان به رشته هنر و لیست رشته های ارشد بدون آزمون پیام نور ارائه میشود، داوطلن برای رشته های گروه هنر ید مک کارشناسی مرتبط ارائه دهند.  

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

لیست رشته های ارشد پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های ارشد پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 23:29
توسط avije | تعداد بازديد : 73 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

 لیست رشته های کارشناسی پیام نور و چگونگی اطلاع از این لیست یکی از سوالات پر تکراری است که اغلب داوطلن ورود به این دانشگاه آن مواجه هستند. قبل از هر چیز لازم است به این موضوع اشاره کنیم که دانشگاه پیام نور مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو میپذیرد. پذیرش دانشجو این دانشگاه به دو شکل آزمون و بدون آزمون صورت میگیرد، این بدان معنا است که برای پذیرش رشته های آزمون کارشناسی کسب رتبه ی قبولی کنکور سراسری الزامی است. حالیکه رشته های بدون آرمون نیازی به شرکت کنکور ندارند. ممکن است داوطلن نگرانی هایی ره ی اعتر مک این دانشگاه داشته شند، این مورد نیز ید گفت که این دانشگاه یکی از معتبر ترین دانشگاه های کشور است. همچنین تحصیل این دانشگاه مزایای خاص خود را دارد که ادامه به شرح آن میپردازیم:

 • اجری نبودن کلاس های س برای دانشجویان
 • میزان شهریه کمتر نسبت به سایر دانشگاه ها
 • امکان تحصیل رشته های غیر مرتبط مک دیپلم و…

علاوه بر مواردی که لا به آن اشاره کردیم این دانشگاه رشته های متنوع و زیادی را همه گروه های آزمایشی ارائه میدهد. این موضوع عث شده است که احتمال قبولی داوطلن رشته های مورد علاقه شان افزایش یابد. لیست رشته های کارشناسی پیام نور شامل رشته هایی همچون مهندسی برق، مهندسی مواد و ملوژیِ، مهندسی عمران، حسابداری، الهیات، روانشناسی، حقوق، شیمی، زیست شناسی و… میشد که ادامه این مقاله به تفضیل ره ی این رشته ها بحث خواهیم کرد. چنانچه شما عزیزان سوالات و ابهاماتی ره لیست این رشته ها و موضوعات مشابه مواجه شوید، میتوانید از مشاوره تحصیلی استفاده کنید. همکاران ما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه آماده ارائه خدمات به شما عزیزان میشند.

لیست رشته های کارشناسی آزمون پیام نور

لیست رشته های کارشناسی آزمون پیام نور موضوعی است که اینجا به شرح و بررسی دقیق آن میپردازیم. همانطور که گفتیم لازمه ی ادامه تحصیل رشته های آزمون شرکت کنکور و کسب نمره قبولی و به اصطلاح مجاز شدن داوطلب برای دانشگاه های پیام نور میشد. بعد از اعلام نتیج نهایی افرادی که مجاز به انتخاب رشته دانشگاه پیام نور شده اند میتوانند برای انتخاب رشته اقدام کنند. این دانشگاه برای گروه های آزمایشی مختلف رشته های متنوعی را ارائه داده است. رشته هایی که لیست مربوط به گروه علوم انسانی قرار دارند شامل: حسابداری، روانشناسی، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم تربیتی، مدیریت دولتی، مدیریت زرگانی، علوم اقتصاد، مدیریت صنعتی، ریخ، علوم سیاسی، علوم اجتماعی، جغرافیا، مشاوره و راهنمایی، علوم ورزشی و… میشد. لیست رشته های گروه علوم تجربی نیز شامل شیمی، زیست شناسی، فیزیک، علوم کامپیوتر، ریاضی، زمین شناسی و… است.

رشته هایی همچون فرش، هنر اسلامی، هنر های صناعی، ارتط تصویری، کبت و نگارگری، طراحی پارچه و لس، نقاشی، عکاسی، مرمت بناهای ریخی، مهندسی شهرسازی، مهندسی معماری، صنایع دستی نیز لیست رشته های کارشناسی آزمون پیام نور قرار دارند. همچنین برای گروه آزمایشی ریاضی رشته های پرطرفداری همچون مهندسی برق، مهندسی صنایع، مهندسی پزشکی، مهندسی شیمی، مهندسی رتیک، مدیریت اجرایی، مهندسی پلیمر، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی نفت، مهندسی راه آهن، مهندسی هوافضا، مهندسی مواد و ملوژی، مهندسی کامپیوتر و بسیاری رشته های دیگر این لیست قرار دارند. لیست رشته های کارشناسی پیام نور مربوط به گروه آزمایشی زن های خارجی نیز شامل زن و ادبیات انگلیسی، مترجمی زن انگلیسی و آموزش زن انگلیسی میشد.

لیست رشته های کارشناسی بدون آزمون پیام نور

لیست رشته های کارشناسی بدون آزمون پیام نور از چالش برانگیز ترین موضوعاتی است که چند سال اخیر مطرح شده است. سازمان سنجش پی تلاش هایی که برای حذف کنکور سراسری انجام داده است، پذیرش بسیاری از رشته های دانشگاه پیام نور و برخی دانشگاه های دیگر را به شکل بدون کنکور انجام میدهد. این رشته های بدون آزمون برای گروه آزمایشی علوم تجربی شامل علوم دامی، علوم ومهندسی محیط زیست، اقتصاد کشاورزی، زمین شناسی، زیست شناسی ، شیمی محض و کاربردی، و… میشد. علوم کامپیوتر، آمار، مهندسی صنایع، مهندسی برق، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مدیریت پروژه، مهندسی مکانیک و … از رشته های بدون آزمون داوطلن گروه علوم ریاضی هستند. گروه هنر و زن های خارجی پذیرش دانشجو رشته هایی همچون صنایع دستی، مرمت بناهای ریخی، نقاشی، هنر های صناعی، طراحی لس، مترجمی زن انگلیسی، زن و ادبیات انگلیسی و… جای دارند.

لیست رشته های کارشناسی پیام نور برای گروه علوم انسانی تنوع زیادی دارد و شامل رشته هایی همچون حسابداری، ریخ، جامعه شناسی، جغرافیا، علوم تربیتی ،مشاوره و راهنمایی، روانشناسی، حقوق، زن و ادبیات عربی، زن و ادبیات فارسی، ادیان و عرفان، مدیریت زگانی، مدیریت دولتی، اقتصاد و … میشد.

 

لیست رشته های کارشناسی پیام نور بر اساس شهر

لیست رشته های کارشناسی پیام نور بر اساس شهر را این قسمت مورد بررسی قرار میدهیم. رشته های دانشگاه پیام نور تمام شهر ها و اسن ها واحد هایی را دایر کرده است که هر کدام از این واحد های دانشگاهی رشته های خاصی را ارائه میدهند. مثلا دانشگاه پیام نور تهران جنوب تنها رشته های گروه علوم انسانی شامل  ریخ تمدن، علوم تربیتی، زن و ادبیات فارسی، علوم ورزشی، جغرافیا، فلسفه و کلام اسلامی و… را ارائه میدهد.دانشگاه پیام نور واحد تهران شرق رشته های گروه هنر شامل نقاشی، فرش، هنر اسلامی، طراحی پارچه را ارائه میدهد. رشته های دانشگاه پیام نور تهران واحد ری شامل آمار، فیزیک، شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، علوم تربیتی، هنر اسلامی، روزنامه نگاری و … میشد. دانشگاه پیام نور چهار محال و بختیاری واحد سامان رشته هایی همچون مترجمی زن انگلیسی، مدیریت صنعتی، ریاضیات و کاربردها، گردشگری را ارائه میدهد.

ادامه ی لیست رشته های کارشناسی پیام نور بر اساس شهر میتوان به رشته های دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی مرکز فردوس اشاره کرد. این دانشگاه رشته های علوم انسانی همچون اقتصاد، حقوق، روانشناسی، گردشگری مدیریت دولتی و… را لیست خود دارد. لیست رشته های دانشگاه پیام نور مرکز سمنان بدین شرح میشد: مدیریت دولتی، مشاوره ، نقاشی، طراحی پارچه، مترجمی زن انگلیسی، هنر اسلامی و… رشته های دانشگاه پیام نور واحد قم: اقتصاد، آمار، علوم کامپیوتر، خقوق، حسابداری، مترجمی زن انگلیسی و…

لیست رشته های علوم انسانی کارشناسی پیام نور

لیست رشته های علوم انسانی کارشناسی پیام نور موضوعی است که داوطلن رشته های انسانی ید از آن آگاهی پیدا کنند بتوانند بر اساس علایق و شرایط خود بهترین انتخاب را داشته شند. اگر بخواهیم برخی از رشته هایی که لیست رشته های علوم انسانی کارشناسی پیام نور قرار دارند را نام ببریم ید به موارد زیر اشاره کنیم:

ادیان و عرفان، اقتصاد، ریخ، جغرافیا، ریخ تمدن ملل اسلامی، جامعه شناسی، زن و ادبیات عربی، زن و ادبیات فارسی، علوم تربیتی، علوم سیاسی، علوم ورزشی، فقه و حقوق اسلامی، علوم قرآن و حدیث، فلسفه و کلام اسلامی، مدیریت صنعتی، مدیریت زرگانی، مدیریت پروژه، مشاوره، روانشناسی، گردشگری، حسابداری و…

 

لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی پیام نور

لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی پیام نور شامل تمام رشته هایی است که این دانشگاه از بین داوطلن آن ها به شکل بدون آزمون و آزمون دانشجو میپذیرد. البته همانطور که گفته شد تحصیل رشته های ازمون پس از قبولی کنکور سراسری امکانپذیر است. این لیست شامل رشته های متنوع و زیادی است که احتما قبولی داوطلن را بیشتر کرده است. رشته هایی همچون مهندسی برق، مهندسی پزشکی، مهندسی عمران، مهندسی نفت، مهندسی شیمی، مهندسی شهرسازی، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی، مهندسی پلیمر، مهندسی مکانیک، مهندسی مواد و ملوژی، فیزیک، علوم و مهندسی آب، آمار، ریاضیات و کاربردها، علوم کامپیوتر، مهندسی معماری و… از مواردی هستند که لیست رشته های فنی مهندسی کارشناسی پیام نور قرار دارند.

سوالات متداول

لیست رشته های بدون کنکورعلوم تجربی کارشناسی پیام نور کدامند؟

رشته های بدون آزمون برای گروه آزمایشی علوم تجربی شامل علوم دامی، علوم ومهندسی محیط زیست، اقتصاد کشاورزی، زمین شناسی، زیست شناسی ، شیمی محض و کاربردی، و… میشد.

رشته های گروه علوم انسانی دانشگاه پیام نور را کدامند؟

ادیان و عرفان، اقتصاد، ریخ، جغرافیا، ریخ تمدن ملل اسلامی، جامعه شناسی، زن و ادبیات عربی، زن و ادبیات فارسی، علوم تربیتی، علوم سیاسی، علوم ورزشی، فقه و حقوق اسلامی، علوم قرآن و حدیث و…

لیست رشته های دانشگاه پیام نور تهران واحد ری کدامند؟

رشته های دانشگاه پیام نور تهران واحد ری شامل آمار، فیزیک، شیمی، مهندسی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی عمران، علوم تربیتی، هنر اسلامی، روزنامه نگاری و … میشد.

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه مشاوره تحصیلی

 

لیست رشته های کارشناسی پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های کارشناسی پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 24 امتياز توسط 6 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 22:49
توسط avije | تعداد بازديد : 59 | لينك ثابت
4.7 / 5 ( 4 votes )

آیا به دنل معافیت پزشکی هستید؟ آیا تمایل دارید از شرایط معافیت پزشکی خدمت سرزی مطلع  و آگاه شوید ؟ آیا از شرایط معافیت پزشکی سرزی آگاه نیستید ؟ آیا به دنل معافیت سرزی از طریق معافیت پزشکی هستید ؟ آیا به دنل راهی برای فرار از خدمت سرزی نظام وظیفه هستید ؟ آیا می خواهید از خدمت سرزی ، معافیت پزشکی بگیرید ؟ آیا از مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی اطلاعی دارید ؟ ادامه ما را همراهی کنید اطلاعات مفید و مختصری این ره اختیار شما عزیزان قرار دهیم . مشاوره نظام وظیفه این زمینه می تواند راهنمایان خوبی برای شما شند .

شرایط معافیت پزشکی  خدمت سرزی

مشمولان خدمت سرزی، اغلب اوقات به دنل راهی هستند بتوانند معافیت سرزی یافت کنند و خود را از ۲ سال خدمت راحت کنند. یکی از راه هایی که برای رهایی از خدمت سرزی وجود دارد، معافیت پزشکی است. معافیت پزشکی معمولا به افرادی تعلق می گیرد که دارای شرایط خاصی هستند و گذشته و یا حال حاضر دچار بیماری هستند. برای یافت معافیت پزشکی مشمولان ید دارای یکسری شرایط خاص شند. اگر فرد مشمول این شرایط خاص را داشته شد می تواند معافیت پزشکی موقت و یا دائم یافت نماید.


بیشتر بخوانید: نحوه یافت معافیت پزشکی


 


شرایط معافیت پزشکی سرزی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش 


شرایط معافیت پزشکی خدمت سرزی چگونه است ؟

جوانان و مردان ایرانی به محض اینکه به سن قانونی سرزی می رسند . گاهی حتی از قبل از اینکه به این سن برسند . به دنل راه هایی برای معافیت از سرزی هستند . از جمله راه هایی که برای فرار از سرزی وجود دارد . استفاده از معافیت پزشکی است . برخی از افراد مشمول خدمت سرزی می توانند از شرایط معافیت پزشکی سرزی استفاده کنند . برای استفاده از این قانون و معاف شدن این زمینه ید ابتدا آگاهی و آشنایی شرایط آن داشته شید . بتوانید از شرایط معافیت پزشکی خدمت سرزی استفاده کنید . بعد از آنکه از شرایط آن آشنا شدید ید از مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی هم اطلاع پیدا کنید . بتوانید استفاده از مدارک مورد نیاز و فراهم آوردن شرایط معافیت پزشکی سرزی از این موقعیت استفاده کنید . شما عزیزان بتوانید از خدمت سرزی معاف شوید .

بیشتر بخوانید :  صورتی که خصوص شرایط خدمت سرزی ٬ انواع معافیت سرزی و … سوالاتی دارید ٬ می توانید مشاوران مجرب ما این خصوص تماس حاصل فرمایید .


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی سرزی


انواع شرایط معافیت پزشکی خدمت سرزی

استفاده از شرایط معافیت پزشکی خدمت سرزی ید توجه داشت . شرایط افراد و همچنین شرایطی که سازمان نظام وظیفه مشخص می کند ، متفاوت می شد . افراد زمینه استفاده از شرایط معافیت پزشکی سرزی نظام وظیفه چند دسته متفاوت قرار می گیرند . متن زیر افراد که رده های مختلف از نظر جسمانی ، روحی و روانی  قرار دارند ، آورده شده است .

 1. دسته اول افرادی هستند که از نظر جسمانی و همچنین روحی و روانی سالم و عادی هستند . می توانند شرایط عادی و معمولی به خدمت سرزی بروند .
 2. دسته دوم افرادی هستند که کاملا سالم نیستند که مانند دسته اول بتوانند به خدمت سرزی بروند . البته این افراد هم می توانند به خدمت سرزی اعزام شوند . اما بنا به یکسری دلایل از جمله نقص عضو و یا داشتن بیماری نمی توانند به صورت افراد معمولی خدمت کنند . یعنی این افراد یکسری از اعمالی که سرزان ید انجام دهند را نمی توانند انجام دهند . این افراد می توانند از شرایط معافیت پزشکی سرزی استفاده کنند . البته به صورت کامل معاف نمی شوند و تنها معاف از رزم شامل آن ها می شود .
 3. دسته سوم شامل افرادی می شود که بنا به داشتن نقص و یا عدم رشد جسمانی حال حاضر قا به انجام خدمت سرزی نیستند .
 4. دسته چهارم هم افرادی هستند که شدیدا دچار بیماری هستند و یا نقص عضو جدی دارند . بنابراین به طور دائم و همیشگی قا به انجام دوره خدمت سرزینیستند .

شرایط معافیت پزشکی سرزی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش 


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت پزشکی


لیست بیماری هایی که می توانید از طریق آن ها معافیت پزشکی سرزی یافت نمایید :

 

اختلال رفر ، عدم تعادل روحی ، روانی و عصبی بود معافیت سرزی

گاهی اوقات افراد نمونه رفرهایی دارند که عث معافیت سرزی می شود . برخی رفرهای تند و عصبی گونه ای دارند . این رفرها اگر مخالف قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی شد . عث می شود شما معافیت از خدمت سرزی بگیرید . البته این رفر ها و خصوصیات اخلاقی دارای شرایط ویژه ای هستند . بنابراین هر اخلاق و رفری عث معافیت از خدمت سرزی نمی شوند . کژخویی ها و بفری ها ، اختلالات جنسی و انحرافات اخلاقی که شئونات و قوانین نظام وظیفه مغایرت دارد . گاهی موجب معافیت پزشکی می شوند . این رفرها از نظر پزشکی بیماری و اختلال محسوب می شوند . بنابراین اگر کسی این خصوصیات و اخلاقیات را دارد . می تواند از شرایط معافیت پزشکی خدمت سرزی استفاده نماید . برای کسب اطلاعات بیشتر این زمینه می توانید مشاوران مجرب مرکز مشاوره آویژه دانش تماس حاصل نمایید

.

 

برخی بیماری ها و شرایط معافیت پزشکی خدمت سرزی که از قبل مشخص نشده اند :

همه موارد و همه شرایط قوانین و ضوابط معافیت پزشکی سرزی تعیین نشده اند. همیشه دنیا و آدمیان حال تغییر و تحول هستند و هیچ چیز ثابتی دنیا وجود ندارد . بنابراین شرایط معافیت پزشکی سرزی نیز کامل شده نیست . گاهی شرایط و مواردی جدید وجود دارند که این قوانین و شرایط قبلی ثبت نشده اند . می توان گفت کلیه بیماری ها و ناتوانی هایی که افراد دچار آن هستند . ولو اینکه این بیماری ها آیین نامه های از قبل طراحی شده هم نیامده شند . عث می شود فرد بتواند از شرایط معافیت پزشکی خدمت سرزی استفاده کند . معافیت پزشکی سرزی یافت نماید . البته تشخیص این بیماری ها برعهده شورای پزشکی مدیریت سازمان وظیفه عمومی و یا شورای عالی پزشکی نظام وظیفه می شد . سازمان ناجا هم ید این موارد را یید کنند شما بتوانید از شرایط معافیت پزشکی  سرزی استفاده کنید .


شرایط معافیت پزشکی سرزی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش 

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


مراحل یافت معافیت پزشکی خدمت سرزی

همانطور که ابتدای مقاله اشاره کردیم یکی از مواردی که مشمولان می توانند از آن استفاده کنند و برای همیشه خود را از رفتن به خدمت سرزی نجات دهند؛ معافیت پزشکی است. افراد ید یکسری مراحل را برای یافت معافیت پزشکی طی کنند. ادامه به مراحل معافیت پزشکی خدمت سرزی می پردازیم.

 • ابتدا فرد مشمول خدمت سرزی ید طبق دفترچه خدمت سرزی، مدارک مورد نیاز را تهیه نماید.
 • گام بعدی فرد ید به انجام معاینات برای تعیین بیماری و یافت معافیت پزشکی بپردازد.
 • بعد از طی کردن مرحله قبل که بیماری شخص معاینات اولیه مشخص و یید شد، فرد مشمول خدمت سرزی ید خواست معافیت پزشکی خود را به پلیس + ۱۰ ارائه نماید این خواست ثبت شود.
 • مرحله و گام بعدی فرد مشمول خدمت ید برگه معرفی نامه را که برای بیمارسن تهیه شده است را از سازمان نظام وظیفه یافت کند.
 • گام بعدی فرد ید مجدد معاینات دیگری را برای یید بیماری خود انجام دهد که این معاینات توسط پزشکان متخصصی که مورد یید نیروهای مسلح می شد، انجام می گیرد.
 • گام بعدی به این صورت است که شورای پزشکی نظام وظیفه، جلسه ای را برای یید نهایی بیماری مشمول تشکیل می دهند.

بعد از طی شدن این مراحل دو حالت برای فرد ایجاد می شود:

 1. یا به فرد مشمول معافیت دائم تعلق می گیرد که این صورت به فرد کارت معافیت از خدمت داده خواهد شد.
 2. یا اینکه فرد مشمول معاف از رزم شناخته شده و برگه اعزام به خدمت سرزی برای فرد صا می کنند.

سوالات متداول

چه بیماری هایی امکان یافت معافیت پزشکی دارند؟

بیماری های عمومی,غدد مترشحه داخلی,پوست و فت های زیر پوست,داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی),اعصاب و روان,جراحی مغز واعصاب,ریه و قفسه صی,استخوان (اسکلت),دستگاه گوارش و جراحی عمومی,خون و انکولوژی (بدخیمی ها),دستگاه ااری تناسلی,فک و دهان و دندان,چشم و عوارض بینائی,گوش، حلق و بینی,قلب و عروق,روماتولوژی و فت همبند و بیماری های عفونی.

شرایط احراز انواع بیماریهای معافیت پزشکی چیست؟

مرحله اول یافت معافیت پزشکی ید بیماری مشمول توسط پزشک اولیه (پزشک معتمد نظام وظیفه) یید شود؛ سپس، ید این بیماری توسط شورای پزشکی بیمارسن یید شود و مرحله آخر مشمول برای یید بیماری توسط شورای پزشکی وظیفه عمومی مراجعه کند.

آیا زمان اقدام برای معافیت پزشکی میتوان آن را لغو نمود؟

مشمولانیکه سیر رسیدگی پزشکی قرار دارند مجاز به انصراف از خواست پزشکی نیستند و رای شورای پزشکی خصوص آنان ملاک عمل می شد.

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش زمینه مشاوره نظام وظیفه

خدمات کلان مرکز مشاوره آویژه زمینه نظام وظیفه

 

شرایط معافیت پزشکی خدمت سرزی ۹۸

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط معافیت پزشکی خدمت سرزی ۹۸

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 6 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 3:35
توسط avije | تعداد بازديد : 82 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه (جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۶)
» لیست رشته های امریه سربازی (پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴)
» امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین (جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» امریه شهرک های صنعتی استان ها دارای چه شرایط و مدارکی است؟ (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۴۰)
» چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟ (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰)
» چه طور امریه نیروی انتظامی (ناجا) بگیرم؟ (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰)
» رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟ (سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۵:۲۶)
» شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های گوارشی و جراحی عمومی چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» معافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی چه شرایطی دارد؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱)
نويسندگان
» avije (1410)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 636
» بازديد ديرور : 756
» بازديد ماه گذشته : 9667
» بازديد سال گذشته : 50465
» كل بازديد : 127321

» كاربران آنلاين : 5
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 5

» مجموع مطالب : 1410
» مجموع نظرات : 1
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.204.176.125
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 1
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
× بستن تبلیغات