مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره تحصیلی، نظام وظیفه، روانشناسی، خانواده و ...
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
4.7 / 5 ( 46 votes )

مشاوره نظام وظیفه (Duty Counseling) امروزه توجه به شرایط متغیر خدمت سرزی شامل مسائل متعددی میشود. یکی از مهم ترین موضوعات، معافیت سرزی میشد. معافیت سرزی دارای شرایطی است که ما سعی میکنیم به صورت مختصر به آنها بپردازیم. برخی از این معافیت ها به شرح زیر میشد:

مشاوره نظام وظیفه

مشاوره نظام وظیفه مرکز مشاوره آویژه سعی کرده ایم شرایط انواع کسری خدمت سرزی (Military service deficit) مانند کسری خدمت بسیج، پروژه هایی که میتوان آنها کسری خدمت سرزی را یافت کرد، همچنین کسری خدمت خانواده معظم شهدا، ایثارگران، جانزان و آزادگان را شرح دهیم. همچنین شما میتوانید اطلاعات جامعی مانند چگونگی گرفتن امریه سرزی، مثل سرز معلمی و مشاوره پذیرش ارگان ها و ادارات مختلف دولتی  شبه دولتی را از مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه یافت نمایید. ادامه برخی از ارگان هایی که شما عزیزان میتوانید امریه نظام وظیفه خود را از آنها یافت کنید ذکر میشوند.

 • سپاه
 • ارتش
 • وزارت دفاع و پشتینی نیروهای مسلح
 • آموزش و پرورش (سرز معلم)
 • صدا و سیما
 • شرکت نفت
 • و تمامی ارگان های دولتی و سازمان های مرتبط

یکی از مسائل مهمی که مشاوره نظام وظیفه تقاضای لایی دارد، معافیت سرزی (Military exemption) و انواع آن است. بسیاری از جوانان عزیز سرزمین ما که مشمول خدمت مقدس سرزی میشوند از قوانین و اخر نظام وظیفه اطلاع دقیقی نداشته اند. و مسائل و مشکلات خود را از طریق مقامات محلی که اطلاعات جامعی نیز نداشته اند، پیگیری میکرده اند که این عث میشود نتوانند از شرایطی که مطلوب موقعیت آنهاست بهره گیری کنند. این مسائل همانند معافیت پزشکی، نحوه پذیرش امریه، شرایط معافیت از خدمت سرزی و روی هم رفته انواع معافیت خدمت سرزی است.

 

سازمان نظام وظیفه

سازمان نظام وظیفه متولی اصلی ساماندهی و اعزام افراد مشمول خدمت سرزی به این دوره است. ریخچه این سازمان به تشکیل ارتش برمیگردد. سال ۱۳۰۱ شمسی مقررات و قوانینی برای سرزگیری تعیین شد و مجلس شورای ملی به تصویب رسید. این قانون اولین قانون کامل مورد خدمت سرزی یا اجری شد. البته قوانین آن دوره متناسب شرایط همان سال ها تنظیم شده بود. سال ۱۳۳۵ امور مربوط به خدمت سرزی و سرزگیری از سازمان ارتش جمهوری اسلامی جدا شد و به وزارت کشور تفویض شد. اما وزارت کشور آن دوره زمانی آمادگی لازم را برای تقبل این مسئولیت را نداشت. و مهرماه سال ۱۳۴۱ به تعویق افد.

عاقبت امور سرزگیری سال ۱۳۴۳ به ژاندارمری کل کشور سپرده شد و این سازمان متولی امور نظام وظیفه گردید. سال ۱۳۴۵ لایحه قانونی افسران، جه داران و انواع نظام وظیفه به صورت کامل به ژاندارمری که زیرمجموعه وزارت کشور بود سپرده شد. از این ریخ به بعد این اداره به نام اداره وظیفه عمومی نام گرفت. سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی اداره نظام وظیفه زیر نظر ژاندارمری کماکان به فعالیت خود ادامه داد. سال ۱۳۶۹ سرانجام مجلس شورای اسلامی قانونی را تصویب کرد که شامل ادغام نیروهای انتظامی که برگیرنده شهرنی، ژاندارمری، کمیته انقلاب اسلامی و پلیس قضایی میشد.

سال ۱۳۶۹ این قانون به صورت کامل تصویب و به یید شورای نگهن نیز رسید. پس از طی ۶ ماه از ادغام نیروهای انتظامی سابق، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت. پی یید فرماندهی کل قوا و به وجودآمدن نیروی انتظامی جهوری اسلامی ایران، این سازمان به منصه ظهور رسید و به اختصار ناجا نامیده شد. هم اکنون سازمان نظام وظیفه و یا اداره وظیفه عمومی زیر نظر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه میدهد.  قابل ذکر است که اداره کل وظیفه عمومی سال ۱۳۷۰ به معاونت تبدیل شد و دهه ۸۰ از معاونت وظیفه عمومی به سازمان وظیفه عمومی ارتقا یافت.


بیشتر بخوانید: خرید خدمت سرزی


 

مشاوره نظام وظیفه تلفنی

مشاوره نظام وظیفه تلفنی توجه به افزایش متقاضیان اخذ اطلاعات خدمت سرزی بسیار افزایش پیدا کرده است. به خاطر روند اداری پیچیده و کمبود پرسنل سازمان نظام وظیفه، اقدام به راه اندازی مشاوره نظام وظیفه تلفنی کرده است. ما مرکز مشاوره نظام وظیفه تلفنی، موارد بسیاری را مشاهده کرده ایم که افراد شرایط کامل بهره مندی از معافیت های مختلف را داشته اند. اما صرفا به دلیل عدم اطلاعات کافی از وضعیت خود و همچنین قوانین و مقررات خدمت سرزی خود را آنگونه را شرایط شان ایجاب میکرد، پشت سر نگذاشته اند. بدین منظور سامانه مشاوره نظام وظیفه تلفنی راه اندازی شد و این سامانه متخصصان آماده پاسخگویی به سوالات مربوط به وضعیت نظام وظیفه شما میشند. ارائه خدمات مشاوره نظام وظیفه تلفنی و آنلاین میشد وقت مردم عزیز صرفه جویی شود.

متخصصان مرکز مشاوره نظام وظیفه تلفنی شما را جریان آخرین و دقیق ترین اطلاعات بروز زمینه اخر و قوانین نظام وظیفه که منبع آن از مراجع معتبر و قانونی سازمان نظام وظیفه است، میگذارند. یکی از مسائل و سوالات متداولی که مشاوره نظام وظیفه پرسیده میشود راه های خرید خدمت است. اطلاعات جامعی که زمینه خرید خدمت، که شما عزیزان به آن نیاز دارید شامل موارد زیر است:

 

 

سوالات مشاوره نظام وظیفه

مشاوره نظام وظیفه، سوالات و پرسش های متداولی وجود دارد که اکثر افراد شاید ک ستی از آنها نداشته شند. ذیل به چند نمونه از پرسش های متداول مشاوره نظام وظیفه اشاره خواهیم کرد. یکی از بیشترین سوالات مشاوره نظام وظیفه که مشمولان دارند این است که به صورت کلی چه کسی مشمول خدمت سرزی قلمداد میشود؟ جواب این سوال این است فردی مشمول قلمداد میشود که ذیل قانون خدمت نظام وظیفه عمومی قرار گرفته است. برابر قانون نظام وظیفه (The law of the duty system) افرادی که بین سنین ۱۸ سالگی و ۵۰ سالگی قرار دارند قانوان نظام وظیفه عمومی شامل حال آنها میشود. البته ید توجه کرد که سن ۱۸ سالگی و ۵۰ سالگی آنها تمام شد.

سوال بعدی که ذهن مشمولان خدمت سرزی را به خود مشغول کرده است این است که توجه به قانون حال حاضر چه سنی فرد مشمول رفتن به خدمت سرزی میشوند. برابر ماده ۲ قانون خدمت وظیفه عمومی هر فرد ایرانی که جنسیت آن، مرد شد طی همان ماهی که به سن ۱۸ سالگی تمام میرسد قانون وظیفه عمومی برای خدمت سرزی مورد او صدق میکند. یکی دیگر از سوالات مشاوره نظام وظیفه این است که افرادی که سن خود را تغییر داده اند، تکلیف آنها چه میشود.

این افراد برابر قانون وظیفه عمومی یا معافیت هایی که شامل آنها میشود بع اطلاعات اولیه نخستین شناسنامه خود میشند. تغییراتی که شناسنامه افراد، بعدا حاصل میشود به لحاظ قانونی وجاهتی ندارد و از لحاظ قوانین نظام وظیفه عمومی، معتبر تلقی نمیگردند. مگر اینکه سن این افراد بر مبنای قوانین حفظ اعتر اسناد تصویب شده سال ۱۳۶۷ صورت پذیرفته شد.

مرکز مشاوره نظام وظیفه تلفنی

مرکز مشاوره نظام وظیفه تلفنی به ارائه اطلاعات موثق و معتبر به مراجعان مشاوره نظام وظیفه مانند معافیت سرزی، کسری خدمت و امریه میپردازد. مرکز مشاوره نظام وظیفه، اطلاعاتی شامل معافیت های سرزی و شرایط آن را ارائه میدهد.

معافیت پزشکی: مرکز مشاوره نظام وظیفه تلفنی یکی از متداول ترین راه های معافیت سرزی، معافیت پزشکی سرزی میشد. تجربیاتی که مرکز مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه بدان دست پیدا کرده ایم به این نتیجه رسیده ایم که اغلب مشمولان خدمت سرزی مورد بیماری هایی که مشمول معافیت پزشکی (medical Exemption) میشوند اطلاعات کافی و موثقی ندارند. این امر از آن جهت مهم میشد که صورتی که فرد شمول خدمت سرزی از بیماری های خود اطلاع کافی نداشته شد. طول خدمت سرزی ممکن است دچار صدمات جبران ناپذیری شود و به تبع آن فرصت های شغلی خود را از دست بدهد.

مرکز مشاوره نظام وظیفه تلفنی اطلاعاتی ارائه میشود که مشمولان از بیماری ها و علائم خودشان اطلاع کسب کنند و میتوانند این چنین از وقوع اطلاعات سف برانگیزی جلوگیری کنند. بنابراین مرکز مشاوره نظام وظیفه تلفنی مشاوره معافیت سرزی یکی از اولویت های مهم است.

 

دوره های خدمت سرزی

سرزی کل به دو قسمت تقسیم می شود که به دوره ی اول ، دوره ی آموزشی می گویند و به مدت ۲ الی ۳ ماه طول می کشد آموزشی تمام شود. پس از دوره ی آموزشی دوره ی خدمت شروع می شود و افراد بسته به مک تحصیلی خود جه می گیرند و پس از تقسیم سرزان هر کدام نقاط مختلف کشور به خدمت مقدس سرزی انجام وظیفه می کنند .

انواع معافیت های خدمت سرزی کدام است؟

جا دارد انواع معافیت ها را کامل زیر نام ببریم :

 • معافیت پزشکی نظام وظیفه
 • معافیت سرزی کفالت
 • معافیت مدد جویی ( کمیته امداد و بهزیستی )
 • معافیت بخشودگی سنی
 • معافیت تحصیلی
 • معافیت بنیاد امور نخبگان
 • معافیت غاین و فراریان از سرزی
 • معافیت ایثارگران
 • و غیره

توجه به معافیت های نام برده شده جوانان می توانند برای هر کدام از این معافیت ها که شرایط و مدارک مورد نیاز را دارند، اقدام نمایند . جوانان دست داشتن مدارک مورد نیاز می توانند به پلیس +۱۰ مراجعه کنند و اقدامات لازم را جهت گرفتن معافیت انجام دهند .

شرایط استفاده از انواع معافیت ها چیست؟

توجه به معافیت های گفته شده افراد واجد شرایط می توانند برای معافیت اقدام کنند . جوانان این را هم نظر داشته شند که اگر غیبت داشته شند نمی توانند از معافیت ها استفاده کنند . به موقع اقدام کردن افراد برای یافت معافیت یکی از شروطی می شد که جوانان مشمول ید آن را مدنظر قرار دهند بتوانند معافیت سرزی بگیرند . امروزه جوانان زیادی برای گرفتن معافیت اقدام می کنند به همین دلیل سازمان وظیفه عمومی هرساله قوانین را ز بینی می کنند و آنها تغییراتی را انجام می دهند  . بر همین مبنا افرادی که به سن مشمولیت می رسند ید از تغییرات قوانینی که برای معافیت ثبت شده است اطلاع کافی داشته شند این فرصت طلایی را از دست ندهند .

مشاوره معافیت ایثارگری

مشاوره معافیت ایثارگری یکی از راه هایی است که افراد میتوانند اگر شرایط آن را داشته شند معاف یا حداقل کسری خدمت سرزی را یافت کنند. اکثر افراد مشمول معافیت ایثارگری (Exemption of sacrifice) میشوند از چگونگی و مراحل اقدام معافیت ایثارگری، اطلاعات کافی ندارند. شاید عدم دسترسی به همین اطلاعات است که عث میشود بسیاری از افرادی که مشمول قانون معافیت ایثارگری میشوند بدون استفاده از مزایای کسری ایثارگران از قبیل معافیت کسری خدمت دوران سرزی خود را به طور کامل پادگان ها سپری کنند!!! مرکز مشاوره نظام وظیفه تلفنی سعی بر این است که اطلاعات کافی و مورد نیاز داوطلن و مراجعان به صورت کامل اختیار آنها قرار گیرد.

مشاوره نظام وظیفه معافیت موارد خاص

مشاوره نظام وظیفه معافیت موارد خاص یکی دیگر از راه های معافیت خدمت سرزی است. معافیت موارد خاص از جمله معافیت هایی است که کمتر کسی از نحوه یافت آن آگاهی لازم را دارند. همانگونه که از نام آن پیداست معافیت موارد خاص مورد همه افراد صدق نمیکند و جزء متداول ترین سوالات مشاوره نظام وظیفه (Frequently Asked Questions) تلقی نمیشود. این معافیت ویژه افراد خاصی است که شرایط و موقعیت های استثنایی را دارند. مانند معافیت از طریق کفالت ما.

ما این زمینه سعی کرده ایم اطلاعات کاملی را اختیار خوانندگان قرار دهیم بدین طریق بتوانند مشکلات خود را این مسیر مرتفع نمایند.

مشاوره معافیت تحصیلی

مشاوره معافیت تحصیلی یکی از متداول ترین معافیت ها مشاوره نظام وظیفه است. معافیت تحصیلی (education pardon) البته یکی از راه های به خیر انداختن خدمت سرزی نیز محسوب میشود. همه ساله ما خیل عظیمی از مشمولان سرزی مواجه هستیم که ورود به دانشگاه یا سایر مقاطع تحصیلات عالیه خدمت خود را به خیر می اندازند. مشکلی که اینجا وجود دارد و مرکز مشاوره نظام وظیفه تلفنی بسیار دیده میشود. افرادی که پی استفاده و بهره گیری از این نوع معافیت سرزی هستند مورد زمان و نحوه استفاده از این نوع معافیت اطلاعات ناکافی دارند یا اطلاعات آنها بسیار کلی است. به همین ترتیب ممکن است آنها روندی که بسیار ساده و راحت ممکن است پیش برود به مشقتی سنگین برای خود تبدیل نمایند و خود را گیر کاغذزی های اداری کنند.

این زمینه اطلاع از شرایط معافیت تحصیلی، سنوات مجاز معافیت تحصیلی مقاطع مختلف، قوانین معافیت تحصیلی و … بسیار مهم و حیاتی میشد. یکی از مشکلاتی که این زمینه وجود دارد مراجع معتبر و مورد اعتمادی که بتوانند اطلاعات صحیح و دقیقی زمینه معافیت تحصیلی ارائه دهند بسیار محدود هستند. به این ترتیب شما میتوانید مطالعه مطالب مرکز مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه اطلاعات کافی را بدست آورید. یا صورت نیاز میتوانید متخصصان مشاوره نظام وظیفه تماس حاصل نمایید و از خدمات تلفنی و آنلاین این مرکز بهره ببرید.


بیشتر بخوانید:  امریه آموزش و پرورش


 

مشاوره و راهنمایی برای یافت امریه

راهنمایی ست و طی کردن سریع مسیر اخذ امریه سرزی بسیار مهم است. زیرا امریه سرزی (Imariyah) که توسط ارگان های مختلف ارائه میشود نیازمند شرایط خاصی میشد. امریه سرزی یکی از راه هایی است که مشمولین کمک آن میتوانند دوران خدمت سرزی خود را هم آسان تر و هم از جهتی کوه تر سپری کنند. اطلاعیه ها و رهنمودهای لازم برای اخذ امریه سرزی میتواند راه های دشوار دستیابی به گرفتن امریه را از سازمان های مختلف کاهش دهد. یکی از مناسب ترین راه های یافت امریه سرزی کمک گرفتن از تجربیات افرادی است که قبلا موفق به یافت امریه از سازمان مورد نظر خود شده اند. این زمینه مشاوره نظام وظیفه تلفنی میتواند اطلاعات کافی را اختیار شما قرار دهد و از میزان نگرانی های شما بکاهد.

از جمله مسائلی که این مسیر مطرح خواهد شد میتوان به موضوعات زیر اشاره کرد:

 1. ارگان ها و سازمان های متقاضی امریه
 2. مدارک مورد نیاز برای سرزی و امریه خدمت
 3. مدت زمان پروژه کسری خدمت سرزی

قوانین امریه سرزی سازمان های مختلف مانند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ارگان های مربوطه

بدیهی است که بهره گیری از اطلاعات کافی مورد قوانین و مقررات و نحوه پذیرش امریه سرزی این راه کوه تر خواهد شد.

راهنمای یافت پروژه کسری خدمت

کارشناسان مرکز مشاوره نظام وظیفه امر پروژه های کسری خدمت تجربه زیادی دارند. آنها میتوانند بررسی شرایط فردی و تحصیلی مشمولان خدمت سرزی مناسب ترین موقعیت ها را برای اخذ پروژه های کسری خدمت به شما معرفی کنند. جالب است بدانید که پروژه کسری خدمت بیشترین میزان کسری خدمت را برای مشمولین خدمت سرزی بردارد. از طرفی دیگر برای رشته های تحصیلی مختلف، ارگان های زیادی وجود دارد و همچنین مشمولان خدمت سرزی موضوعات گوناگونی برای پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی روبرو هستند. مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه میتواند شما را زمینه انتخاب موضوع و ارگان های پذیرنده به نحو احسنت راهنمایی کنند. مسائلی که معمولا جریان پروسه سوالات مشاوره نظام وظیفه موضوع پروژه کسری خدمت بررسی میشوند به شرح زیر است:

البته ید توجه داشت که مشاوره نظام وظیفه تلفنی و خدمات مربوط به آن زمینه پروژه کسری خدمت سرزی تنها به این موضوعات ختم نمیشود. صورتی که موضوعات شما خارج از این سرفصل هاست نیازمند گفتگو و مشاوره متخصصینی هستید که این زمینه کار کرده شند.

 

نیازهای افراد مشمول خدمت سرزی:

زمان اعزام به خدمت سرزی

همه ساله مشمولین سرزی نظام وظیفه پس از خواست اعزام به خدمت سرزی ریخ های مشخصی به خدمت اعزام میشوند. زمان اعزام مشمولان دارای مک زیر دیپلم ، دیپلم و فوق دیپلم ، ریخ ۱۹ ام هر ماه است . حالی که مشمولان دارای مدارک کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری و لاتر ریخ ۱ ام ماه های زوج به خدمت سرزی اعزام می شوند. دقت این موضوع می تواند به برنامه ریزی بهتر مشمولان خصوص اقدام برای اعزام به خدمت سرزی کمک کند .

 

دفترچه نظام وظیفه

مشمولان خدمت سرزی وقتی به سن مشمولیت میرسند ید ابتدا دفترچه نظام وظیفه را تهیه نمایند. این دفترچه شامل کلیه موارد و راهنمایی های لازم برای شروع خدمت سرزی است. امروزه دفترچه نظام وظیفه را میتوانید از طریق نرم افزارهای قابل نصب روی گوشی خود دانلود کنید. البته این نسخه فقط نسخه انوید موجود میشد. ولی دسترسی به آن ساده است، طبقه بندی خوبی دارد و اطلاعات مورد نیاز شما آن به خوبی تشریح شده است. بخش های این نرم افزار شامل:

 • تهیه و خرید سریال دفترچه وظیفه عمومی
 • ثبت خواست ارسال مجدد کارت هایی که از طریق پست برگشت خورده اند
 • استعلام وضعیت تمدید یا تعجیل خدمت سرزی
 • پیگیری کارت پایان خدمت کد ملی

مشاوره آنلاین نظام وظیفه

مشاوره آنلاین نظام وظیفه برای صرفه جویی زمان، شما میتوانید اسرع وقت گرفتن شماره مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه به اطلاعاتی که نیازمند آن هستید، دست پیدا کنید. اما صورتی که مسائل شما مراحل اداری سازمان نظام وظیفه به مشکل خورده است، شما میتوانید آس نظام وظیفه واقع میدان سپاه تهران مراجعه نمایید. مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه اطلاعات بروز مربوط به خدمت سرزی را کانال نظام وظیفه خود منتشر میکند. شما عزیزان میتوانید مراجعه به کانال نظام وظیفه مرکز مشاوره نظام وظیفه از این اطلاعات بهره گیرید.

استعلام وضعیت نظام وظیفه

استعلام وضعیت نظام وظیفه امروزه از طریق سازمان وظیفه عمومی ناجا انجام میشود. مشمولان خدمت سرزی استفاده از فعالسازی سامانه پیامکی به شماره ۱۱۰۲۰۶۰۱۰ میتوانند مورد وضعیت نظام وظیفه خود اطلاع کسب نمایند. استعلام وضعیت نظام وظیفه شامل:

 • ریخ بررسی پرونده
 • یید پرونده
 • ارسال پرونده به شورای تصمیم گیری
 • دعوت به شورای تصمیم گیری
 • خواست برای استعلام
 • عودت
 • صدور کارت
 • تحویل پست
 • و …

استعلام مشمولان از آخرین وضعیت خواست خود ارسال کد ملی و رمز کد سخا امکان پذیر است.

 

کد سخا

سامانه کد سخا برای سهولت دسترسی مشمولان خدمت سرزی به آخرین وضعیت نظام وظیفه خود تعبیه شده است. مشمولانی که قصد رفتن به خدمت سرزی را دارند مییست پس از خرید دفترچه خدمت سرزی مشخصات خود را آن ثبت نمایند. به پلیس +۱۰ تحویل دهند. سپس مسئولین پلیس + ۱۰ برگه سبز فرد داوطلب خدمت سرزی را به او میدهند. که آن ریخ اعزام به خدمت فرد تعیین شده است. البته یک کد ۵ رقمی نیز به افراد داوطلب رفتن به خدمت سرزی نیز داده میشود به وسیله آن کد، از وضعیت نظام وظیفه خود اطلاع کسب کنند. این کد که مشمولان یافت مینمایند کد سخا نامیده میشود.

شما شناسه کد سخا به همراه شماره ملی خود میتوانید به سایت نظام وظیفه مراجعه کنید و مورد مسائلی چون شرایط اعزام، امریه، معافیت و … اطلاعات کافی را کسب نمایید. مشمولان میتوانند مراجعه به سایت Evazifeh.epolice.ir شماره ملی و کد سخای مربوط به خود خواست خود را ثبت نمایند. توجه داشته شید که کد سخا برای هر فرد اختصاصی است پس آن را اختیار دیگران قرار ندهید. شما میتوانید برای پیگیری کارت پایان خدمت و اطلاع از محل خدمت سرزی خود به سایت نظام وظیفه مراجعه کنید. سامانه سخای سرزی این زمینه میتواند به شما بسیار کمک نماید.


بیشتر بخوانید: کد سخا نظام وظیفه


 

شرایط نظام وظیفه خارج از کشور

شرایط نظام وظیفه خارج از کشور دارای مراحل خاصی است که مشمولان خدمت سرزی ید از آنها اطلاعات کافی را داشته شند مراحل بعدی این فرایند به مشکل برنخورند. مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه زمینه خروج از کشور میتواند اطلاعات خوبی را اختیار شما عزیزان قرار دهد.

 1. اولین مرحله این زمینه اخذ کد سخا است. شما ید به نزدیک ترین دفتر خدمات الکترونیک نظامی مراجعه نمایید.
 2. دومین مرحله ورود به گاه خدمات الکترونیک ناجا به نشانی ای که سطور لا ذکر شد است.
 3. سومین مرحله ثبت اطلاعات شخصی است که شامل نام و نام خانوادگی، کد ملی، آس محل زندگی خود و کد پستی است.
 4. چهارمین مرحله این است که داده ها و اطلاعات مربوط به کشوری که قصد رفتن به آن را دارید ثبت کنید. این اطلاعات شامل کشور مقصد شماست همچنین ریخی که شما قصد خروج از کشور را دارید و به همین ترتیب ریخی که شما به کشور زمیگردید.

نکته قابل توجه این است که شما ید نوع سفر خود مشخص نمایید:

 • تفریحی
 • تحصیلی
 • و یا زیارتی

نکته خیلی مهم این است که ریخ خواست خروج از کشور شما معیار تعیین کننده شما به ورود و خروج از کشور میشد. نتیجه هنگامی که ریخ ورود و خروج خود را ثبت میکنید بسیار دقت نمایید.

۵- مرحله بعدی بین یکی از این دو گزینه یکی را انتخاب کنید. ۱- دانشجویی ۲ – دارای برگه آماده اعزام به خدمت

۶- مرحله بعدی هزینه ۳۵۰۰ تومان را مییست سایت نظام وظیفه پرداخت نمایید. توجه کنید که زمانی که شما گزینه دانشجویی را انتخاب میکنید خواست شما به صورت سیستمی به سامانه دانشگاه شما ارسال میشود. این صورت وضعیت معافیت تحصیلی شما بررسی میشود. صورتی که دانشگاه خواست معافیت تحصیلی شما را یید نماید شما مجاز به خروج از کشور میشوید. صورتی که یید نشود رد خواست شما از طرف دانشگاه دیده میشود.

معافیت کفالت

معافیت کفالت (Custody Exemption) شرایطی دارد که حتما کسانی که میخواهند از این نوع معافیت بهره مند شوند ید بطور کامل از قوانین آن اطلاع کسب کنند.

مفاد قانونی معافیت کفالت:

 • معافیت کفالت پ ۷۰ سال تمام که نیازمند مراقبت و نگهداری است.
 • معافیت کفالت نگهداری و مراقبت از ما فاقد همسر
 • معافیت کفالت سرپرستی خواهر فاقد پ، همسر و فرزند پسر
 • معافیت کفالت سرپرستی برا بزرگتر که نیازمند مراقبت و نگهداری است. همچنین فاقد پ، ما و همسر و یا فرزند پسر فاقد شغل است
 • معافیت کفالت فرزند صورتی که همسر فرد فوت کرده شد، صورتی که هنوز ازدواج مجددی کار نشد.
 • معافیت کفالت سرپرستی همسری که دارای معلولیت جسمانی یا ذهنی است.
 • معافیت کفالت یکی از فرزندان پسر سرزی که حین خدمت سرزی فوت کند

 

تغییر سن مورد خدمت سرزی

مطابق قانون حفظ اسناد تصویب شده سال ۱۳۶۷ بطور کلی تغییر ریخ تولد اشخاص مبنا میشد. متن این قانون ذکر شده است که صاحب شناسنامه تنها یکر طول عمر و صورتیکه اختلاف سنی واقعی سن ج شده اسناد بیش از ۵ سال شد و به تشخیص کمیسیون های تشخیصی مربوطه شد افراد میتوانند سن خود را تغییر دهند. یکی از نکات مهمی که مشاوره نظام وظیفه آویژه بر آن کید میشود این است که تغییر سن برای افرادی که میخواهند معافیت کفالت بگیرند حال چه پ چه ما، قابل قبول نیست.

یکی از سوالات مشاوره نظام وظیفه مورد سن بستگان و افراد تحت سرپرستی مشمولان خدمت سرزی است که آیا میتوانند معافیت آنها را بگیرند یا خیر. از لحاظ معافیت ید گفت که این قانون بع اطلاعات اولین شناسنامه افراد است. هر گونه تغییری که بعدا حاصل میشود اسناد هویتی آنها به هیچوجه از لحاظ وظیفه عمومی معتبر نیست. جواب این سوال متداول مشاوره نظام وظیفه ید گفت تنها استثنایی که این زمینه وجود دارد این است که حکم قضایی شناسنامه و اسناد هویتی اولیه این افراد ابدال شود.  این صورت است که اسناد هویتی جدید معیار اصلی قرار خواهد گرفت.

مدت خدمت سرزی

مدت خدمت سرزی (The term of military service) یکی از سوالات مشاوره نظام وظیفه است. البته این سوال بسیار ساده است ولی مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه به وفور آن مواجه شده ایم. جواب این سوال این است قانون مربوط به مدت خدمت سرزی مصوبه سال ۱۳۹۱ است که به شرح زیر توضیح داده شده است:

 • افرادی که مدت خدمت سرزی را ارگان های مربوطه به صورت امریه میگذرانند ۲۴ ماه است.
 • مشمولان خدمت سرزی که نیروهای مسلح و یگان های حفاظت مناطق معمولی و عادی سپری میکنند مدت خدمت سرزی ۲۱ ماه است.
 • افرادی که خدمت سرزی را مناطقی که از لحاظ امنیتی جزء مناطق غیر گیر یا مناطق محروم و یا بد آب و هوا محسوب میشوند مدت خدمت سرزی ۱۹ ماه است.
 • خدمت سرزی مشمولانی که مناطق جنگی یا امنیتی که گیر محسوب میشوند به ۱۸ ماه کاهش پیدا میکند.

اگر خدمت سرزی نرویم چه میشود؟

یکی از سوالات مشاوره نظام وظیفه برای افراد شاید این شد که اگر به خدمت سرزی نرویم چه محرومیت هایی شامل حال ما میشود؟ اکثر افرادی که به مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه مراجعه میکنند سوال اصلی شان محدودیت هایی است که صورت نرفتن به خدمت سرزی مشمول آنها میشود. محرومیت ها شامل موارد زیر میشد:

 • عدم یافت هرگونه وام
 • محدودیت برای کاندید شدن مجلس و سایر شوراها
 • عدم تغییر اصل گواهی نامه یا پایان نامه های دوره های تحصیلی دیپلم و لاتر از وزارت خانه های مربوطه
 • عدم صدور پروانه کسب و عضویت شرکت های تعاونی
 • عدم استخدام به هر صورت موسسات دولتی
 • عدم خرید خدمت

موارد ذکر شده متداول ترین سوالات مشاوره نظام وظیفه بودند که اکثر مشمولان خدمت سرزی آنها مواجه هستند. ما سعی کردیم مشاوره نظام وظیفه تلفنی آویژه آنها را مطرح نماییم.

کسری خدمت سرزی چگونه است؟

جوانانی که به سن مشمولیت می رسند می توانند به فکر گرفتن کسری خدمت شند انها دست داشتن مدارک مورد نیاز می توانند از این موقعیت استفاده کنند . مدت زمان کسری خدمت بین ۶ یکسال و یا حتی بیشتر می تواند شد و این بستگی به شرایط مشمول دارد که هر جوانی می تواند کمک گرفتن از مشاوره نظام وظیفه برای خود کسری خدمت بگیرد .

زیر انواعی از کسری خدمت ها را براین نام می بریم :

 • کسری های خدمت جانزان وایثارگران
 • کسری های خدمت مشمولان مهل بدون فرزند
 • کسری خدمت بسیجیان فعال
 • کسری خدمت مناطق بد آب وهوا
 • کسری های خدمت سرزی مهل دارای فرزند
 • کسری خدمت مناطق عملیاتی

این کسری خدمت ها برای همه ی جوانان قابل اجرا می شد .

امریه خدمت سرزی چگونه است؟

امریه سرزی یکی دیگر از راه حل هایی است که جوانان استفاده از آن می توانند ۲ سال خدمت سرزی خود را مکانی غیر از پادگان های نظامی سپری کنند که قبلا این رابطه توضیحاتی داده شد و اینجا بطور کامل برای جوانان توضیح می دهیم . برای گرفتن امریه مدارکی مورد نیاز است از جمله:

 • عکس
 • فتو شناسنامه
 • فتو کارت ملی
 • فتو از مدارک کمیته و بهزیستی ( برای کسانی که تحت پوشش هستند )

مشمولان داشتن این مدارک می توانند اقدامات اولیه را انجام دهند . افرادی که برای گرفتن امریه سرزی اقدام می کنند مراحل آن را ید طی کنند به نتیجه برسند . برای گرفتن امریه سرزی ید چند ماه جلوتر از ریخ اعزام این کار را انجام دهید . جوانان می توانند جواب امریه خود را به همراه برگه سبز خود به سازمان مورد نظرتحویل داده حوزه ی نظام وظیفه این ره تصمیم بگیرند و برای آنها امریه صا کنند . حتی کسانی که حال تحصیل می شند می توانند برای گرفتن امریه سرزی اقدام کنند .

مشمولان نظر داشته شند که برای هر گونه معافیت و کسری خدمت وهمچنین امریه سرزی غیبت نداشته شند و ید این اقدام را قبل از اینکه به سن مشمولیت برسند انجام بدهند . افرادی که به سن مشمولیت رسیده اند و برای رفتن به خدمت سرزی اقدامی نکرده اند مسفانه وقتی اقدام کنند اضافه خدمت می خورند که این شرایط، شامل حال سرزان وقتی به مرخصی می روند و سر موقع بر نمی گردند نیز می شد .

سوالات متداول

انواع معافیت سرزی چیست؟

معافیت کفالت، معافیت پزشکی، معافیت ایثارگری، معافیت موارد خاص و معافیت تحصیلی.

چگونه میتوان معافیت سرزی گرفت؟

. صورت داشتن شرایط معافیت سرزی می توانید دست داشتن مدارک به پلیس +۱۰ مراجعه کنید و پس از طی مراحل اداری معاف شوید

چگونه پروژه کسری خدمت بگیریم؟

برای رشته های تحصیلی مختلف، ارگان های زیادی وجود دارد و که مشمولان خدمت سرزی موضوعات گوناگونی برای پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی به آنها مراجعه کنند.

امریه سرزی چیست؟

امریه سرزی (Imariyah) که توسط ارگان های مختلف ارائه میشود نیازمند شرایط خاصی میشد. امریه سرزی یکی از راه هایی است که مشمولین کمک آن میتوانند دوران خدمت سرزی خود را هم آسان تر و هم از جهتی کوه تر سپری کنند.

آیا معافیت ایثارگری، دوره آموزشی دارد؟

بله.

 

مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

مشاوره آنلاین و تلفنی نظام وظیفه

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 13 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 15:27
توسط avije | تعداد بازديد : 68 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های متفاوت  دانشجو میگیرد .  شرایط  پذیرش روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور مانند سایر رشته های دیگر و بدون کنکور میشد . رشته های بدون کنکور روانشناسی دانشگاه آزاد میتوان از هر رشته ای ثبت نام کرد و برای ثبت نام مقطع کارشناسی ید مک پیش دانشگاهی داشت . یکی از شرایط پذیرش روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد داشتن مک دیپلم معدل حد نصاب برای دانشجو است . رشته های تحصیلی ریاضی و علوم انسانی و معارف اسلامی و تجربی جز رشته هایی هستند که قبولی آنها این رشته ساده است . گرایش رشته های روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور مقطع کارشناسی شامل گرایش لینی و آموزش کودکان استثنائی میشد . روانشناسی دانشگاه آزاد به دلیل تعداد زیاد دانشگاه هایی که رشته های روانشناسی ارائه میکنند قبولی به راحتی میسر میشود .

چند نکته مهم مورد تحصیل بدون کنکور

همانطور که گذشته به آن اشاره شد تحصیل بدون کنکور یک روش عالی برای بدست آوردن تحصیلات آکادمیک برای افرادی است که امکان تحصیل کنکور و کلاس های روزانه را ندارند . اما نکته مهم این است که این دانشگاه ها معمولا برای ثبت نام بدون کنکور متقاضیان هر ترم تحصیلی شهریه مقرر کرده اند . شهریه تحصیل این دانشگاه ها بستگی به واحد های اخذ شده از سوی دانشجو دارد و هر ورودی دچار نوسانات قیمت است . اما ز هم یک راه بسیار خوب برای پیشرفت مخصوصا زمینه کاری و پیدا کردن مهارت است و هیچ کس از این نکته بسیار مهم غافل نیست .

   روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد

روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد هرساله اقدام به جذب دانشجو میکند . توجه  به  نیاز جامعه به رشته های روانشناسی این رشته جز رشته های پرمتقاضی میشد . دانشگاه آزاد به صورت بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو میکند . هرساله دفترچه های مختلف روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد به دانشگاه های متفاوت کشور عرضه میشود . سال های اخیر دانشگاه آزاد شرایط پذیرش دانشجو رشته های روانشناسی براساس معدل را حذف کرده است و شرایط ورود را برای داوطلب آسان تر کرده است . افرادی  که مک تحصیلی آنها ریاضی و تجربی و انسانی است میتوانند رشته های روانشناسی شرکت کنند . روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد مقاطع لاتر کارشناسی ارشد و دکتری به صورت بدون آزمون و فقط برای دانشجویانی که جزاستعداد خشان هستند امکان پذیراست . لیست رشته های روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد دفترچه ثبت نام قید شده است .

 

 ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد  بدون کنکور

ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور مانند سایر رشته های بدون کنکوردانشگاه آزاد میشد. ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد مانند سایر رشته های دانشگاههای آزاد دو نوبت مهرماه و بهمن ماه انجام میشود و دفترچه ثبت نام به صورت اینترنتی ارائه میشود .  پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی  است . دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی پیوسته روانشناسی اقدام به پذیرش دانشجو میکند ، دانشگاه آزاد مانند سایر دانشگاههای دیگر کشور هر مقطع تحصیلی  آیین نامه های خود را مورد پذیرش دانشجو دارد . برای ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد داوطلن میتوانند از هر رشته ای شرکت کنند . دفترچه ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی است و برای یافت دفترچه به سامانه سنجش کشور مراجعه کنید . البته مهم است بدانید این دفترچه تمام اطلاعات دانشگاه را خود جای داده است .

شرایط ثبت نام بدون کنکور روانشناسی دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام بدون کنکور روانشناسی دانشگاه آزاد مانند سایر رشته های دیگر دانشگاه آزاد است  و هرساله دانشگاه آزاد به صورت بدون آزمون دانشجو میپذیرد . شرایط ثبت نام بدون کنکور روانشناسی دانشگاه آزاد بدین صورت است که بدون آزمون و براساس شرط معدل میشد و سال دو نوبت مهرماه و بهمن ماه صورت میگیرد . ثبت نام بدین صورت است که برای ورودی نیمسال اول مییست اواخر مرداد ماه و برای ورودی نیمسال دوم اواخر آذر ماه اقدام به ثبت نام کرد . شرایط  ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور مقطع کارشناسی  به دو دسته تقسیم میشود : کارشناسی پیوسته وکارشناسی ناپیوسته ، برای متقاضیان رشته کارشناسی پیوسته روانشناسی بدون کنکور نیاز به دیپلم ۴ سال نظام قدیم و مک پیش دانشگاهی دارد و کسانی که دیپلم فنی وحرفه ای یا کاردانش دارند نمیتوانند مقطع کارشناسی پیوسته شرکت کنند .

نکاتی مورد رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه های مختلف کشور

پذیرش دانشجو رشته روانشناسی به صورت بدون کنکور میشد . دفترچه ثبت نام بدون کنکور مردادماه اعلام میشود و ملاک پذیرش این رشته معدل دیپلم میشد ، دانشگاه های غیرانتفاعی پذیرش دانشجو براساس شرط معدل است و پرداخت شهریه میتوانید به ادامه تحصیل خود بپردازید ، و اما مورد دانشگاه علمی کاربردی میتوان گفت این دانشگاه مسفانه اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور رشته روانشناسی نمیکند . روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد مقاطع لاتر کارشناسی ارشد و دکتری به صورت بدون آزمون و فقط برای دانشجویانی که جز استعداد خشان هستند امکان پذیراست . لیست رشته های روانشناسی دانشگاه آزاد شامل : روانشناسی تربیتی ، روانشناسی لینی ، روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی ، روانشناسی عمومی  ، روانشناسی لینی ـ خانواده ، روانشناسی شخصیت ، روانشناسی اسلامی ، روانشناسی  صنعتی وسازمانی است و دیگر جزئیات ان دفترچه ثبت نام موجود است .

ریخ ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور

ریخ ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد قید شده است . ریخ شروع ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ماه  از ۳۰ دی شروع شده و ۱۳ بهمن ماه ادامه دارد و براساس سوابق تحصیلی صورت میگیرد . ریخ ثبت نام بدون کنکور روانشناسی دانشگاه آزاد دو زه زمانی صورت میگیرد . زمان ثبت نام کاردانی  پیوسته و کارشناسی پیوسته  بدون کنکوربه ترتیب ۲۷ مرداد ماه و ۲۱ مرداد ماه و کاردانی نا پیوسته و کارشناسی نا پیوسته ۲۸ مرداد ماه میشد . کلیه داوطلن واجد شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد زمان  مقررشده ید به سامانه سازمان سنجش مراجعه و اقدام به ثبت نام کنند و مهلت ثبت نام یک الی دو هفته طول میکشد . این مهلت معمولا به میزان صلاح دید مدیران تمدید میشود اما تمدید آن هر سال تحصیلی برای دانشجویان قطعی نیست .

 


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


 دانشگاه بدون کنکور

دانشگاه بدون کنکور برای تمامی داوطلن امکان  ادامه تحصیل را فراهم آورده و تمامی مقاطع کاردانی و کارشناسی  و کارشناسی ارشد و همچنین دکتری تمامی رشته ها دانشجو میپذیرد و البته مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تنها شامل دانشجویان استعداد های خشان است . بیش از ۸۵ صد ظرفیت دانشگاه های کشور را متقاضیان ثبت نام بدون کنکور تشکیل میدهد وبسیاری ازرشته های دانشگاه های دولتی را نیز خود دارند . ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور هر سال نیمه اول اردیبهشت صورت میگیرد . ثبت نام کارشناسی بدون کنکور به صورت کارشناسی ناپیوسته و پیوسته است . داوطلن دانشگاه های بدون کنکور ید ازشرایط ثبت نام و زمان و همچنین نحوه ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری ، آزاد ، علمی کاربردی و پیام نور و همچنین سایر جزئیات ثبت نام این دانشگاه مطلع شند .

روش هایی که شما عزیزان میتوانید اطلاعات کافی  مورد دانشگاه های بدون کنکور بدست آورید 

تحصیل بدون کنکور یک راه بسیار عالی برای پیشرفت زندگی افرادی است که مشاغل مختلف کار میکنند و فرصت مطالعه برای کنکور و حضور بر سر کلاس های س روزانه را ندارند . شما عزیزان میتوانید برای اطلاع کامل از هر گونه مشاوره تحصیلی  بمرکزمشاوره آویژه تماس حاصل کنید وجهت اطلاع از شرایط ثبت نام ،  زمان ثبت نام ، مهلت ثبت نام و جزئیات آن مقاطع مختلف رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی یا دیگر دانشگاه های اعم از پیام نور ، غیر انتفاعی و … و اطلاع از گرایش های مختلف رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه بدون کنکور آزاد اسلامی مشاورین متخصص ما هر امور تحصیلی تماس حاصل کنید . این مرکز میتواند پاسخی برای تمامی سوالات شما مورد ادامه تحصیل دانشگاه آزاد اسلامی ، سایر دانشگاه ها و شهریه و جزئیات ثبت نام آن ها شد .

 

روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 9 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ساعت 0:10
توسط avije | تعداد بازديد : 64 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ثبت نام کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی تمامی رشته ها امکان پذیر میشد . ثبت نام مقطع کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی همزمان ثبت نام  مقطع کاردانی انجام میگیرد . ثبت نام کارشناسی نا پیوسته دانشگاه علمی کاربردی دو دوره مهرماه وبهمن ماه انجام میشود . برای  ثبت نام کارشناسی نا پیوسته دانشگاه جامع علمی کاربردی دوره نیمترم اول ( مهرماه ) مرداد ماه  وبرای ثبت نام کارشناسی نا پیوسته برای دانشگاه علمی کاربردی نوبت دوم (بهمن ماه ) دی ماه  انجام میشود . قبل از انجام ثبت نام این دانشگاه ید دفترچه ثبت نام را بخوبی مطالعه و حداکثر ۲۰ کد رشته را از لیست رشته های کارشناسی نا پیوسته انتخاب کنند .

ذکر نکات مهم مورد کارشناسی نا پیوسته

دانشگاه جامع علمی کاربردی مقطع کارشناسی پیوسته ارائه نمیدهد . برای ادامه  تحصیل مقطع کارشناسی نا پیوسته دانشجو ید مک کاردانی را به پایان رسانده شد، سپس دفترچه ثبت نام را تهیه نموده و پایان نسبت به ثبت نام خود اقدام نماید . شرایط پذیرش دانشجو مقطع کاردانی داشتن مک دیپلم و براساس شرط معدل میشد ، اما برای پذیرش دانشجو مقطع کارشناسی نا پیوسته دانشگاه علمی کاربردی لازم است داوطلن دارای مک کاردانی شند و ملاک انتخاب رشته برای دانشجو شرط معدل دوره کاردانی آنها میشد .

یکی از مزایای کارشناسی نا پیوسته این دانشگاه به این صورت میشد که اگر دانشجوی به هردلیل علاقه به ادامه تحصیل خود مقطع کاردانی ندارد به راحتی میتواند دوره کارشناسی تغییر رشته دهد و وس جبرانی وپیش نیاز کارشناسی بگذراند و یکی از دلایل تغییررشته کارشناسی عدم اطلاعات کافی فرد از رشته خود زار کار میشد .

زمان ثبت نام کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی

زمان ثبت نام کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی طبق روند هرسال دو فصل ارائه میشود نوبه اول مهرماه (نیمترم تحصیلی ) دو دوره کاردانی وکارشناسی ناپیوسته همزمان هم مرداد ماه ارائه میشود و نوبت دوم بهمن ماه (نیمسال تحصیلی ) زمان ثبت نام  دوره کاردانی و کارشناسی ناپیوسته علمی کابردی همزمان هم صورت نمیگیرد . ابتدا زمان ثبت نام دوره کاردانی  آذر ماه منتشر میشود . و پس از اتمام ثبت نام این دوره ، ثبت نام مقطع کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی آغاز میشود .

دانش آموختگان جهت پاسخگویی به سوالات خود مورد  زمان ثبت نام مقطع کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی  و نیز شرایط ثبت نام کارشناسی نا پیوسته دانشگاه علمی کاربردی ، لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی نا پیوسته میتوانید مشاوره تحصیلی ما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس حاصل نمایید ، این مرکز منبع جامعی برای رفع تمامی ابهامات میشد .

 

ریخ ثبت نام کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی بدون کنکور

ریخ ثبت نام کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی بدون کنکور سایت آموزشی این دانشگاه و یا سایت سازمان سنجش  بیان شده است .  ریخ ثبت نام مقطع کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی بدون کنکور دو زه زمانی مهرماه  (مرداد ماه ) وبهمن ماه (دی ماه ) میشد . شما هم اکنون میتوانید برای ثبت نام کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی بدون کنکور به سایت آموزشی دانشگاه علمی کاربردی مراجعه کرده ، وکد رشته مورد نظر خود را از بین ۲۰ کد رشته تعیین شده برای مقطع کارشناسی نا پیوسته انتخاب و به ادامه تحصیل خود میپردازید .

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی بدین صورت میشد که داوطلن برای ثبت نام این مقطع مییست مک فوق دیپلم خود را ارائه دهند . تغییر رشته مقطع کارشناسی نا پیوسته این دانشگاه  انجام پذیرمیشد ، بنابراین داوطلب ملزم نیست که مقطع کارشناسی رشته ی دوره کاردانی را ادامه تحصیل دهد . تحصیل دوره کارشناسی حدود ۲سال بیشتر طول میکشد .

شرایط ثبت نام بدون کنکور کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی مقطع کاردانی نیاز به مک دیپلم و نیازی به ارائه مک پیش دانشگاهی ندارند ، برای ثبت نام دوره کارشناسی نیاز به مک کاردانی میشد . این دانشگاه دانشجو نمیتواند مقطع کارشناسی پیوسته را چهار سال به اتمام برساند ، تنها راه برای گرفتن مک کارشناسی دانشگاه علمی کاربردی بدین صورت میشد که ابتدا دوره کاردانی را سپری و سپس شروع به ادامه تحصیل  دوره کارشناسی کنند .


بیشتر بخوانید:   رشته های دانشگاه علمی کاربردی 


توضیحاتی پیرامون دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه جامع علمی کاربردی از دانشگاه های بدون کنکورکشور میشد ، که مراکز بسیاری را کشور دارد . پذیرش این دانشگاه براساس سوابق تحصیلی داوطلب میشد ولی محدودیتی مورد تطبیق رشته کارشناسی کاردانی این دانشگاه وجود ندارد ، مقطع کارشناسی نا پیوسته مختص متقاضیانی است که دوره فوق دیپلم را یکی از دانشگاه های مورد نظر وزارت بهداشت ویا وزارت علوم گذرانده شند . ولی برای ثبت نام دوره کارشناسی ارشد این دانشگاه به صورت بدون کنکور تعداد رشته های ارائه شده ازسوی دانشگاه بسیار محدود میشد ولی عوض تخصص این دانشجویان این مقطع لاتر میرود ، افراد شاغل داشتن سهمیه اشتغال میتوانند این رشته ها شرکت کنند .

  قوانین و شرایط ثبت نام علمی کاربردی

دانشجویان برای پذیرش دانشگاه علمی کاربردی  از دو سهمیه میتوانند استفاده کنند ، سهمیه آزاد و سهمیه شاغل . یکی از ضوابط ثبت نام این دانشگاه این است که ، دانشجو میتواند کلاس های سی روزانه شرکت نکند ، به همین علت این شرایط عدم حضور دانشگاه برای افراد کارمند مشغول به کار یم اداری بسیار مهم میشد . البته این شرایط گفته شده به این بت نیست که این دانشگاه کلاس حضوری برگزار نمیکند . افراد شاغل برای ثبت نام ید رشته مرتبط حوزه کاری خود انتخاب کنند . افرادی که از سهمیه آزاد استفاده میکنند میتوانند رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند وبرای شرکت خود کنکور ید ثبت نام هفت مرحله ای را که سایت هم آوا منتشر شده است ،  انجام دهند .

 

شهریه ثابت و متغیر دانشگاه علمی کاربردی

دانشگاه علمی کابردی برای پذیرش ازداوطلب شهریه یافت میکنند ، شهریه به دو دسته تقسیم میشود ، شهریه ثابت و شهریه متغیر دو مقطع متفاوت است ، شهریه های این دانشگاه نسبت به شهریه اکثر دانشگاه ها کمتر میشد . مثلا شهریه متغیر برای مقطع کاردانی بین ۳۰۰ ۵۰۰ و شهریه ثابت بین ۳۶۰ ۴۲۰ هزار تومان میشد . شهریه ها هرساله دستخوش تغییراتی میشود وچند صدی به آن افزوده میشود . ید توجه کنید که تمام رشته ها چهار زمینه دسته بندی میشوند و هرکدام اززمینه ها شهریه های مخصوص خود را دارند و همچنین گرایش های مختلف بسیاری را دارا میشند . بعضی رشته ها وس عملی و تئوری وآزمایشگاهی دارند که به طبع شهریه های این رشته ها متفاوت است . متقاضیان برای اطلاع کافی از شهریه رشته مورد علاقه خود مشاوره تحصیلی ما مرکزمشاوره تحصیلی آوِیژه تماس حاصل فرمایند .

مزیت های دانشگاه علمی کاربردی

این دانشگاه تنوع رشته های زیادی را دارا میشد وگرایش های متفاوتی را نیز ارائه میدهد . سال دو فاصله مهرماه و بهمن ماه دانشجو میگیرد . این دانشگاه علاوه بر وس تئوری ، کلاس های عملی برگزار میکند داوطلن میتوانند استفاده دانش خود سریع وارد زار کار شوند .

همچنین این دانشگاه برای افراد شاغل این فرصت را فراهم کرده است که بتوانند ادامه تحصیل بدهند وآخرین مزیت ، شهریه کم آن نسبت به سایر دانشگاه ها است . بدون تردید داوطلب ید مورد زمینه های رشته تحصیلی وهمچنین گرایش های رشته مورد علاقه خود و شغل های مربوط به گرایش رشته های خود ، شرایط و نحو شرکت دانشگاه های علمی کاربردی بدون کنکورمطلع شد و ید دیدگاه زتری نسبت به این جزئیات داشته شد که بتواند قدم های محکمی را برای آینده خود بردارد و بتواند زار کار خود را تضمین کند ، مرکز مشاوره تحصیلی آویژه راهی برای تضمین آینده شما است .

 

زمان ثبت نام کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

زمان ثبت نام کارشناسی نا پیوسته علمی کاربردی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 23:59
توسط avije | تعداد بازديد : 65 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد از آنجا که یک سوال پر تکرار است به مبحثی بسیار مهم تبدیل شده است. دانشگاه آزاد چند سال اخیر اقدام به جذب دانشجو مقطع کاردانی  و کارشناسی بدون کنکور کرده است ، یکی از ظوابط و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد برای ثبت نام کاردانی ( کاردانی پیوسته و کاردانی نا پیوسته ) و کارشناسی  داشتن شرایطی اعم از عمومی و اختصاصی است . ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور هر ساله به صورت همزمان نیمه اول اردیبهشت صورت میگیرد . ولی مورد شرایط  ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور ید توجه کنید که دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو مقطع  کاردانی  و کارشناسی بر اساس سوابق تحصیلی میشد . شرایط ثبت نام  دانشگاه های بدون کنکور هریک از واحدهای دانشگاه های کشور متفاوت است .

ذکر نکاتی مورد شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد

کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد آزمون ورودی برگزار میکند ، اما مانند دانشگاه دولتی یکی از شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد زمره دانشجویان استعداد خشان بودن است.  یکی از شرایط کارشناسی ارشد آن هم بدون کنکور دانشگاه آزاد برای داوطلن استعداد خشان دارا بودن معدل ۱۷ برای رشته های علوم انسانی وهمچنین معدل ۱۶ برای سایر رشته ها است . یکی دیگر از ضوابط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد این است پذیرش داوطلب فقط یکر سال فارغ التحصیلی دانشجو صورت میگیرد و دانشجویان دارای شرایط گفته شده رشته کارشناسیشان وهمان دانشگاه فارغ التحصیلی خود میتوانند ادامه تحصیل دهند .  شرایط ثبت نام  دانشگاه های بدون کنکور  دفترچه ثبت نام موجود است . ثبت نام دانشگاه دولتی دو ر سال مهر ماه و بهمن ماه صورت میگیرد . پذیرش دوره بهمن ماه جهت جذب دانشجو و براساس سوابق تحصیلی میشد .

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج مانند سایر واحدهای دانشگاه آزاد میشد . شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد که هر ساله بر روی سایت سازمان سنجش است قید شده .  دانشگاه آزاد دارای امکانات فراوانی است و تنوع رشته های زیادی را به خود اختصاص داده است و واحدهای مختلف دانشجو میپذیرد . دانشگاه آزاد واحد کرج نیز دو نوبت مهرماه و بهمن ماه دانشجو میگیرد . داوطلنی که مایل به ثبت نام این دوره هستند ید اطلاعات کافی  مورد رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج را داشته شند .  دفترچه انتخاب رشته بدون کنکور برگیرنده تمامی رشته ها و مراکز تحصیلی آزاد است . از شرایط مهم عمومی ثبت نام این دانشگاه داشتن بعیت ایرانی است . از دیگر شرایط عمومی میتوان مقید بودن به نظام جمهوری اسلامی را نام برد .

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران به ثبت نام دیگر دانشگاه های بدون کنکور مانند علمی کاربردی شهت فراوان دارد . داوطلن برای ادامه تحصیل ید از ضوابط  و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران حفظ جزئیات آن خبر شند ، همانطور که میدانید تحصیل بدون کنکور دارای شهریه است . شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران  برای داوطلن متفاوت است ، یعنی هیچگونه شرط معدل برای تحصیل وجود ندارد . میتوان گفت داوطلن هر مکی بدون توجه به معدل جهت ثبت نام دانشگاه آزاد تهران میتوانند ادامه تحصیل دهند . دانشگاه آزاد تهران مقطع کاردانی پیوسته و کاردانی نا پیوسته دانشجو به صورت بدون کنکور نمیگیرد . تنها مقطع تحصیلی بدون کنکور این دانشگاه مقطع کارشناسی پیوسته است و رشته ها و گرایش های مختلف از زیر گروه ها و گروه های آموزشی مختلفی را بر میگیرد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور هنر


شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تبریز

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تبریز مانند سایر دانشگاه ها به سادگی قابل انجام است و بسیار مناسب برای افراد زمانده از ثبت نام کنکور است .  این دانشگاه نیم سال تحصیلی اول و دوم دانشجو میپذیرد و شرایطی یکسان دانشگاه های آزاد بدون کنکور پایتخت دارد .  داوطلنی که قصد ادامه تحصیل دانشگاه آزاد واحد تبریز دارند ید از ضوابط و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد تبریز مطلع شوند . مهم است بدانید که بیش از ۹۵ صد پذیرش دانشجو دانشگاه های  آزاد کاملا به صورت بدون کنکوراست . داوطلن ثبت نام بدون کنکور تنها نحوه ورود به دانشگاه متقاضیانی که از طریق  آزمون وارد این دانشگاه میشوند تفاوت دارند .  ثیر نمره معدل برای ادامه تحصیل این دانشگاه  وجود ندارد . داوطلنی که به صورت بدون کنکور وارد دانشگاه میشوند از نقل وانتقال  دانشگاه آزاد منع میشوند .

 دانشگاه بدون کنکور

کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد  به  دو دسته تقسیم میشود : دسته اول کارشناسی پیوسته  و دسته دوم کارشناسی نا پیوسته است ، ثبت نام  کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد دو زه زمانی  مهرماه و بهمن ماه صورت میگیرد . دانشگاه آزاد دارا بودن مراکز بیشمار و همچنین اساتید تحصیل کرده تمامی رشته ها و زمینه های علمی یکی از دانشگاه های بسیار پر متقاضی کشور ایران است و برای پرورش نیروی ماهر و سواد تلاش میکند . برای اطلاع از شرایط و زمان ثبت نام به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه کنید .  مهلت ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون  کنکور ۹۸ یک الی دو هفته به طول می انجامد و قابل تمدید است . دانش آموختگان پس از ثبت نام رشته مورد علاقه ید به دانشگاه مورد نظرمراجعه کرده ومدارک لازم جهت ثبت نام را تحویل دهند .

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مشهد

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مشهد  برای انتخاب رشته بدون کنکور را ید یافت دفترچه از اینترنت دانلود کنید . دانشگاه آزاد یک دانشگاه پر متقاضی است که کنکور آن و البته دفترچه آن دانشگاه سراسری مشترک است .  یکی از ضوابط و شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مشهد توجه به مهلت ثبت نام این دانشگاه است .

دانشگاه آزاد مشهد دو نوبت مهرماه و بهمن ماه مقطع کاردانی پیوسته و کاردانی نا پیوسته  و کارشناسی پیوسته و کارشناسی نا پیوسته به صورت بدون آزمون دانشجو میگیرد . دانشجویان علاقمند به ادامه تحصیل رشته های موجود دانشگاه آزاد مشهد لازم است ، ابتدا لیست رشته های دانشگاه آزاد را بخوبی مطالعه کنند ، سپس ارائه مدارک مهلت اعلام شده از سوی سازمان سنجش ثبت نام کنند . از این نکته که دارا بودن مدارک شناسایی و تحصیلی خواسته شده و ۶ قطعه عکس ۳ ۴ و همچنین کارت پایان خدمت آقایان روز ثبت نام ضروری است غافل نشوید .

نکاتی مورد کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سایر دانشگاه های بدون کنکور ایران

دانشگاه آزاد برای کمک به آن دسته از دانشجویان که امکان ادامه تحصیل کنکور و زمان اداری را ندارند میشد ، به دلیل اینکه اکثر رشته ها این دانشگاه بجز رشته پزشکی و پیراپزشکی  بدون آزمون میشد متقاضی آن زیاد است . دانشگاه آزاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد آزمون ورودی میگیرد ، فقط کارشناسی ارشد بدون کنکور شامل حال دانشجویان استعداد خشان میشود ، دانشجویان استعداد خشان میتوانند بدون آزمون ورودی  مقطع کارشناسی ارشد شرکت کنند و این دانشجویان شرایطی خاص دارند مثلا ید معدل آنها مقطع کارشناسی لا شد وهمچنین تنها یکر همان  سال میتوانند شرکت کنند . شما عزیزان میتوانید برای اطلاع کامل از هرگونه مشاوره تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس حاصل کنید بتوانید از مشاوره تخصصی مشاورین ما این مرکز بهرمند شوید و به پاسخ ابهامات تحصیلی خود مورد تحصیل بدون کنکور دست یابید .

 

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 23:48
توسط avije | تعداد بازديد : 71 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور بعضی از دانشگاه ها وجود دارد البته تمامی دانشگاه های کشور مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشجو نمیپذیرند . علاقه داوطلن به ادامه تحصیل مقاطع کارشناسی ارشد بدون کنکور عث افزایش تقاضا برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکورشده است . دانشگاه های مختلفی کشور مثل سراسری ، آزاد ، پیام نور، علمی کاربردی  و … اقدام به پذیرش دانشجو مقطع کارشناسی ارشد به صورت بدون کنکور مینمایند .

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور زیر نظر وزارت علوم  ، تحقیقات و فناوری است  و دانشگاه ها توسط آیین نامه های ذکرشده اقدام به پذیرش دانشجو میکنند ، این آیین نامه ها  شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور بطور برای دانشگاه های مختلف کشور آمده است . شرایط پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد برای دانشگاه های سراسری براساس معدل و رشته ی مرتبط کارشناسی است و دانشجو همان دانشگاهی که فارغ التحصیل شده است میتواند ادامه تحصیل دهد .

 نکاتی مورد کارشناسی ارشد بدون کنکور

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور برای  پذیرش داوطلن استعداد خشان بدین صورت است که نیازی به ثبت نام و شرکت آزمون کارشناسی ارشد نیست داوطلن ید بین دانشجویان هم ورودی خود معدل لاتر یا رتبه لاتر داشته شند البته  دارای یه شرایط و ضوابطی است که دانشجو ید همان دانشگاه ادامه تحصیل دهد و همچنین همان رشته ای که مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شده ادامه دهد . خصوص شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری میتوان گفت که فقط ده صد ظرفیت به دانشجویان رشته های مختلف دوره کارشناسی ارشد اختصاص داده شده است .  شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دفترچه ثبت نام این دانشگاه ذکر شده است و تهیه دفترچه ثبت نام اندکی پیش از ثبت نام میتوانید به سوالات خود دست یابید .

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور برای داوطلن بدین صورت است که دانش آموختگان ید آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور شرکت کنند و نحوه جذب دانشجو داشتن نمره حد نصاب این آزمون است . واقع سوال هایی که این آزمون قید میشود مربوط به وس ترم اول کارشناسی ارشد میشد . یکی دیگر از شرایط پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد پیام نور  این دوره داشتن معدل  چهارده آزمون وهمچنین نمره دوازده هر س است .  خصوص شرایط کارشناسی ارشد پیام نور بدون کنکور داشتن مک کارشناسی است که زیر نظر وزارت علوم وتحقیقات میشد . شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور برای  پذیرش داوطلن مقطع کارشناسی ارشد گذراندن آزمون ورودی که اسفند ماه برگزار میشود است و نیج آن اردیبهشت ماه اعلام میگردد . زمان مقرر شده برای شرکت این آزمون سایت سازمان سنجش اعلام میگردد .

 

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه سراسری برای داوطلنی که جز استعدادهای خشان هستند امکان پذیراست  و میتوانند  بدون آزمون  وارد مقطع لاتر شوند و ادامه تحصیل دهند . دانشگاه های دولتی میتوانند حداکثر ده صد دانشجویان هر ورودی را بدون کنکور بپذیرند . همانطور که گذشته گفتیم علاقه داوطلن  به ادامه تحصیل  مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور عث افزایش تقاضا برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکورشده است. ولی دانشگاه دولتی مانند سایر دانشگاه ها دارای ضوابطی است ، یکی از شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه دولتی بدین صورت میشد که دانشجو ید ۱۱۰ واحد سی را بعد از ۶ ترم  گذرانده شد. واقع ید جز دانشجویان برتر هم ورودی  و هم رشته خود شد و پذیرش دانشجو همان دانشگاه و همان رشته امکان پذیراست . یکی از شرایط پذیرش بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی این است که پذیرش فقط یکر صورت میگیرد .

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد مانند سایر دانشگاه ها آیین نامه های مخصوص خود را دارد . دانشگاه آزاد یکی از محبوبترین دانشگاه  بین دانشگاه های کشور است و چند سال اخیر اقدام به جذب دانشجو مقطع کاردانی  و کارشناسی بدون کنکور کرده است. ولی مورد شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد ید توجه کنید که دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو مقطع کارشناسی ارشد آزمون ورودی برگزار میکند ، اما این دانشگاه مانند دانشگاه دولتی برای ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان استعداد خشان امکان پذیراست .  یکی از شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد برای داوطلن استعداد خشان داشتن معدل ۱۷ برای رشته های علوم انسانی و البته معدل ۱۶ برای سایر رشته های دیگر است . یکی دیگر از ضوابط این است که پذیرش داوطلب فقط یکر همان سال فارغ التحصیلی صورت میگیرد .

دفترچه  ثبت نام آزمون  دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد آزمون ورودی پذیرش دانشجو مقطع کارشناسی ارشد همزمان آزمون سراسری انجام میشود و برای شرکت آزمون ورودی کارشناسی ارشد سراسری ید به سامانه سنجش مراجعه کرده و ثبت نام کنید به دلیل ادغام شدن آزمون کارشناسی ارشد و کارشناسی سراسری و آزاد ، دانشگاه آزاد آزمون ورودی نمیگیرد و برای هر دو دانشگاه یک دفترچه ثبت نام صا میشود ولی برای انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد و دولتی دو دفترچه انتخاب رشته متفاوت منتشر میشود . ثبت نام دانشگاه آزاد از ۱۶ آذر ماه  و ۲۵ آذر ماه صورت میگیرد ، داوطلنی که موفق به ثبت نام زمان قید شده نشده شند و از آن ز مانده اند میتوانند از ریخ ۲۸ بهمن ماه لغایت ۱ اسفند ماه اقدام به ثبت نام برای تحصیل دانشگاه نمایند .

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات

شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات   دفترچه ثبت نام مقرر نشده است . دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات مقطع کارشناسی ارشد دانشجو نمیپذیرد و حتی این شرایط شامل حال دانشجویان استعداد خشان هم نمیشود . دانشگاه آزاد علوم وتحقیقات یکی از دانشگاه ها آزاد است . دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات همه ساله اقدام به جذب دانشجو مقطع کاردانی و کارشناسی ( کارشناسی پیوسته وکارشناسی ناپیوسته ) به صورت بدون آزمون میکند . اگر امکان ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات وجود داشته شد. شرایط پذیرش کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزادعلوم وتحقیقات دفترچه ثبت نام آورده میشود .

 

دانشگاه بدون کنکور

دانشگاه بدون کنکور برای تمامی داوطلن امکان  ادامه تحصیل را مهیا کرده است و تمامی مقاطع کاردانی و کارشناسی  و کارشناسی ارشد و دکتری تمامی رشته ها دانشجو میپذیرد و بیش از ۸۵ صد ظرفیت دانشگاه های کشور را دانشجویان بدون کنکور تشکیل میدهند و بسیاری از رشته های دولتی را نیز شامل میشوند . ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور هر ساله به صورت همزمان نیمه اول اردیبهشت صورت میگیرد . ثبت نام کارشناسی بدون کنکور به صورت کارشناسی ناپیوسته و پیوسته است . داوطلن ید برای ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور از شرایط ثبت نام و زمان و نحوه ثبت نام و رشته های  بدون کنکور دانشگاه های سراسری و آزاد وعلمی کاربردی و پیام نور مطلع شند .

روش هایی  که شما عزیزان میتوانید اطلاعات کافی مورد دانشگاه های بدون کنکور بدست آورید

دانشگاه بدون کنکور هدف افزایش سطح مهارت نیروی انسانی و زار کار و کمک به رونق چرخه اقتصاد وصنعت و فرهنگ به وجود آمده است . این دانشگاه ها نیز دارای رشته های متفاوت واساتید برجسته میشند وهرساله دانشجویان زیادی مقاطع کاردانی وکارشناسی ناپیوسته و کارشناسی پیوسته جذب میکنند . این دانشگاه ها زیرنظر وزارت علوم هستند و کاملا مک آن ها معتبر ، بین المللی و قابل استفاده سایر سازمانها و حتی کشور ها میشد . شما عزیزان میتوانید برای اطلاع کامل از هر نوع مشاوره تحصیلی  مرکزمشاوره آویژه تماس حاصل کنید وجهت اطلاع از شرایط ثبت نام وزمان ثبت نام هر دانشگاه بدون کنکور کارآزموده ما این مرکز مشاوره کمک بگیرید و به پاسخ بسیاری از سوالات خود این موضوعات دست بیابید .

 

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 8 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 23:36
توسط avije | تعداد بازديد : 78 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ارشد مدیریت را می توان جز پر مخاطب ترین رشته ها و مقاطع به حساب آورد . ابتدا اجازه دهید قبل از پرداختن به ارشد مدیریت یک توضیح جامع مورد رشته مدیریت بدیم . رشته مدیریت بطور کلی به دانشجو های این رشته می آموزد یک فرایند کلی است که شامل برنامه ریزی همه جانبه ، فرماندهی ، هدایت و پیش بردن امور سازمان ، نظارت بر امور و تلاش های تمام اعضای سازمان ، و نهایت استفاده هوشنمد از منابع موجود می شد، برای رساندن سازمان مورد نظر به اهداف مورد نظرش . رشته مدیریت نخستین ر اواخر قرن ۱۹ توسط شخصی به نام فریک وینسلو تیلور به حالت علمی و قاعده ی امروزی آمد و برای آموزش مطرح شد . این رشته به گرایش هایی تجزیه شده است که مقطع ارشد رشته مدیریت بیشتر آن ها روبرو می شویم .

توانایی ها و مهارت هایی که ارشد مدیریت آموزش داده می شود

مقاطع پایین تر مجموعه ای از وس کلی مدیریت را دانشجویان فرا می گیرند ، اما بصورت تخصصی مقطع ارشد رشته مدیریت روی جزئیات بیشتر شاخه های مدیریت تمرکز می شود و از این رو ارشد مدیریت شخص دانشجو توانایی هایی را بصورت تخصصی کسب می کند . به عنوان مثال دانشجوی ارشد رشته مدیریت توانایی هایی همچون خلاقیت و قت تصمیم گیری را بدست می آورند . آن ها همچنین توانایی رهبری یک مجموع هدفمند را بدست می آورند . اعتماد به نفس، روابط عمومی و اجتماعی قوی ، توانایی تحلیل و بررسی مسائل گوناگون و همچنین فن و قت بیان بسیار قوی جز توانایی هایی هستند که دانشجویان ارشد رشته مدیریت پس از فارغ التحصیل شدن آن ها را وجود خود به وفور پیدا می کنند و همین کلید ورود موفق و استوار به زار می شد .

ثبت نام ارشد مدیریت مالی 

ثبت نام کارشناسی ارشد رشته مدیریت مالی موضوع بحث این قسمت می شد. اما قبل از آن ببینیم هدف از رشته مدیریت مالی چه می شد . دوره ای که دانشجویان مدیریت مالی را فرا می گیرند تئوری های من و نوین مدیریت مالی و همچنین کاربرد هایش آشنا می شوند .

خصوص ثبت نام کارشناسی ارشد رشته مدیریت مالی بد نیست که بدانید این رشته سال ۱۳۸۱ یک گرایش از رشته مدیریت زرگانی به حساب می آمد ، ولی از آنجا که جریان های اقتصادی و مالی سازمان های مختلف و ثیرات آن ها روی سود آوری و موفقیت این سازمان ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ، پس از سال ۱۳۸۱ این رشته به عنوان یک گرایش از ارشد مدیریت معرفی گردید . سال ۱۳۹۲ رشته ای تحت عنوان رشته مالی معرفی گردید. اما توجه داشته شید که رشته مالی و رشته مدیریت مالی دو رشته کاملا متفاوت می شند .

دانشگاه هایی که ثبت نام کارشناسی ارشد رشته مدیریت مالی را انجام می دهند

ارشد مدیریت را دانشگاه هایی همچون دانشگاه آزاد ، پیام نور ، سراسری و … ارائه می دهند که بعضی از این دانشگاه ها مانند دانشگاه پیام نور و پردیس های خودگردان دارای ارشد بدون کنکور می شند و خب به نسبت ثبت نام کارشناسی ارشد رشته مدیریت مالی این دانشگاه بسیار ساده تر می شد . اما دانشگاه های آزاد ، دولتی ( روزانه ) ، شنه ( نوبت دوم ) و غیر انتفاعی دانشجویان ارشد رشته مدیریت مالی را فقط از طریق آزمون ورودی انتخاب می کنند که به نسبت زحمت لایی را می طلبد . البته اگر دوره کارشناسی رشته مدیریت را این دانشگاه ها خوانده شید و موفق شده شید انتهای دوره پارامتر های دانشجوی استعداد خشان را داشته شید ، این دانشگاه ها بدون آزمون ورودی پذیرفته خواهید شد .

 

ثبت نام کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی 

ثبت نام کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی برای دانشگاه هایی که آزمون ورودی برگذار می کنند تنها یکر طول سال انجام می شود . ثبت نام کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی  را دانشگاه پیام نور گرایش های مختلفی که زیر مشاهده می کنید می توانید بدون آزمون ورودی انجام دهید :

 • مدیریت دولتی گرایش ( بودجه و مالیه عمومی )
 • مدیریت دولتی گرایش ( خط مشی گذاری عمومی )
 • مدیریت دولتی گرایش ( توسعه منابع انسانی )
 • مدیریت دولتی گرایش ( طراحی سازمان های دولتی )
 • مدیریت دولتی گرایش ( مدیریت تحول )
 • مدیریت دولتی گرایش ( مدیریت پیشرفته و توسعه شهری و روسیی )
 • مدیریت دولتی گرایش ( مدیریت رفر سازمانی )

همانطور که می بینید رشته مدیریت دولتی دارای گرایش های زیادی می شد که برای دیگر دانشگاه ها نیز می توانید از طریق دفترچه انتخاب رشته دانشگاه مربوطه مطالعه کنید .

ثبت نام کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی دانشگاه هایی آزمون ورودی

ابتدای بحث به دانشگاه هایی که دانشجو های کارشناسی ارشد مدیریت دولتی را تنها از طریق آزمون ورودی مورد انتخاب قرار می دهند اشاره کردیم . اینجا به شرایطی که متقاضیان لازم دارند آن ها را دارا شند بتوانند مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت دولتی ثبت نام کنند اشاره می کنیم . یکسری شرایط عمومی وجود دارند که ر ها به آن ها اشاره شده است . همچنین مورد شرایط اختصاصی برای دانشگاه های مختلف توضیحاتی بحث های قبلی داده شد اما متقاضیان می توانند تنها یک تماس مرکز مشاوره آویژه از هر آن چه که مورد شرایط ، گرایش ها ، ظرفیت ها و … نیاز دارند خبر شوند . اگر دنل مشاوره تحصیلی می شید گروه مشاوران مرکز مشاوره آویژه آماده اند هر اطلاعاتی که نیاز دارید اختیار شما بگذارند و شما را مسیر تصمیم گیری کمک کنند .

گرایش های ارشد بدون کنکور مدیریت

گرایش های ارشد بدون کنکور مدیریت را تنها محدود به دانشگاه پیام نور و پردیس های خود گردان ید دانست ، زیرا دیگر دانشگاه ها برای فوق لیسانس آزمون ورودی دارند . خصوص گرایش های ارشد رشته مدیریت بدون کنکور دانشگاه پیام نور قبل تر به گرایش های مدیریت دولتی دانشگاه پیام نور اشاره کردیم و ادامه به دیگر گرایش های مدیریت این دانشگاه می پردازیم . زیر دیگر گرایش های مدیریت دانشگاه پیام نور را می توانید مشاهده کنید :

 • مدیریت آموزشی
 • مدیریت زرگانی ( گرایش های زار یابی ، زرگانی بین المللی ، زرگانی داخلی ، تجارت الکترونیکی ، کار آفرینی ، مدیریت استراتژیک )
 • مدیریت امور شهری
 • مدیریت جهانگردی ( گرایش زاریابی جهانگردی )
 • مدیریت رسانه
 • مدیریت فناوری اطلاعات ( گرایش های سیستم های اطلاعاتی پیشرفته ، کسب و کار الکترونیک ، مدیریت دانش ، مدیریت منابع اطلاعاتی )
 • و …

 گرایش های مدیریت دانشگاه های روزانه ، شنه و آزاد

مجموعه مدیریت به ۶ رشته اصلی تقسیم می شود که هر کدام دارای گرایش های مختلفی می شود که جلوی هر رشته آن ها را لیست خواهیم کرد :

 • مدیریت زرگانی ( زاریابی – زرگانی بین المللی – تجارت الکترونیکی – مدیریت استراتژیک – زرگانی داخلی – کار آفرینی )
 • مدیریت دولتی ( توسعه منابع انسانی – طراحی سازمان های دولتی – بودجه و مالیه عمومی – خط مشی گذاری عمومی – مدیریت پیشرفت و توسعه شهری و روسیی – مدیریت تحول – مدیریت رفر سازمانی )
 • مدیریت صنعتی ( تحقیق عملیات – تولید و عملیات – مدیریت عملکرد – مدیریت زنجیره مین – مدیریت کیفیت و بهره وری – مدیریت پروژه )
 • مدیریت فناوری اطلاعات ( کسب و کار الکترونیک – مدیریت منابع اطلاعاتی – سیستم های اطلاعاتی پیشرفته – مدیریت دانش – هوشمندی کسب و کار – مدیریت پروژه های فناوری اطلاعات )
 • مدیریت تکنولوژی ( نوآوری تکنولوژی – انتقال تکنولوژی – استراتژی های توسعه صنعتی – سیاست های تحقیق و توسعه )
 • مدیریت مالی
 • و …

 

ثبت نام کارشناسی ارشد رشته مدیریت جهانگردی

ثبت نام کارشناسی ارشد رشته مدیریت جهانگردی برای دانشگاه های روزانه ، پردیس های خودگردان ، شنه و دانشگاه غیرانتفاعی دو گرایش زاریابی جهانگردی و برنامه ریزی توسعه جهانگردی انجام می شود ، و این مجموعه را می توان کد ۱۱۲۵ دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه های سراسری پیدا کرد .

ثبت نام کارشناسی ارشد رشته مدیریت جهانگردی دانشگاه های آزاد و پیام نور

دانشگاه پیام نور مقطع کارشناسی ارشد رشته مدیریت جهانگردی تنها گرایش زاریابی جهانگردی را ارائه می کند که ثبت نام آن نیز بدون کنکور صورت می پذیرد . دانشگاه آزاد نیز رشته مدیریت جهانگردی را ارائه می کند دوره فوق لیسانس اما بر خلاف دانشگاه پیام نور ، متقاضیان برای دانشگاه آزاد ید کنکور بدهند .

 

شرایط ثبت نام ارشد مدیریت بدون کنکور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط ثبت نام ارشد مدیریت بدون کنکور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 7 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 23:20
توسط avije | تعداد بازديد : 61 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های متفاوت  دانشجو میگیرد .  شرایط  پذیرش روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور مانند سایر رشته های دیگر و بدون کنکور میشد . رشته های بدون کنکور روانشناسی دانشگاه آزاد میتوان از هر رشته ای ثبت نام کرد و برای ثبت نام مقطع کارشناسی ید مک پیش دانشگاهی داشت . یکی از شرایط پذیرش روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد داشتن مک دیپلم معدل حد نصاب برای دانشجو است . رشته های تحصیلی ریاضی و علوم انسانی و معارف اسلامی و تجربی جز رشته هایی هستند که قبولی آنها این رشته ساده است . گرایش رشته های روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور مقطع کارشناسی شامل گرایش لینی و آموزش کودکان استثنائی میشد . روانشناسی دانشگاه آزاد به دلیل تعداد زیاد دانشگاه هایی که رشته های روانشناسی ارائه میکنند قبولی به راحتی میسر میشود .

چند نکته مهم مورد تحصیل بدون کنکور

همانطور که گذشته به آن اشاره شد تحصیل بدون کنکور یک روش عالی برای بدست آوردن تحصیلات آکادمیک برای افرادی است که امکان تحصیل کنکور و کلاس های روزانه را ندارند . اما نکته مهم این است که این دانشگاه ها معمولا برای ثبت نام بدون کنکور متقاضیان هر ترم تحصیلی شهریه مقرر کرده اند . شهریه تحصیل این دانشگاه ها بستگی به واحد های اخذ شده از سوی دانشجو دارد و هر ورودی دچار نوسانات قیمت است . اما ز هم یک راه بسیار خوب برای پیشرفت مخصوصا زمینه کاری و پیدا کردن مهارت است و هیچ کس از این نکته بسیار مهم غافل نیست .

   روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد

روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد هرساله اقدام به جذب دانشجو میکند . توجه  به  نیاز جامعه به رشته های روانشناسی این رشته جز رشته های پرمتقاضی میشد . دانشگاه آزاد به صورت بدون آزمون اقدام به پذیرش دانشجو میکند . هرساله دفترچه های مختلف روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد به دانشگاه های متفاوت کشور عرضه میشود . سال های اخیر دانشگاه آزاد شرایط پذیرش دانشجو رشته های روانشناسی براساس معدل را حذف کرده است و شرایط ورود را برای داوطلب آسان تر کرده است . افرادی  که مک تحصیلی آنها ریاضی و تجربی و انسانی است میتوانند رشته های روانشناسی شرکت کنند . روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد مقاطع لاتر کارشناسی ارشد و دکتری به صورت بدون آزمون و فقط برای دانشجویانی که جزاستعداد خشان هستند امکان پذیراست . لیست رشته های روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد دفترچه ثبت نام قید شده است .

 

 ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد  بدون کنکور

ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور مانند سایر رشته های بدون کنکوردانشگاه آزاد میشد. ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد مانند سایر رشته های دانشگاههای آزاد دو نوبت مهرماه و بهمن ماه انجام میشود و دفترچه ثبت نام به صورت اینترنتی ارائه میشود .  پذیرش دانشجو به صورت بدون کنکور بر اساس سوابق تحصیلی  است . دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی پیوسته روانشناسی اقدام به پذیرش دانشجو میکند ، دانشگاه آزاد مانند سایر دانشگاههای دیگر کشور هر مقطع تحصیلی  آیین نامه های خود را مورد پذیرش دانشجو دارد . برای ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد داوطلن میتوانند از هر رشته ای شرکت کنند . دفترچه ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد به صورت بدون کنکور براساس سوابق تحصیلی است و برای یافت دفترچه به سامانه سنجش کشور مراجعه کنید . البته مهم است بدانید این دفترچه تمام اطلاعات دانشگاه را خود جای داده است .

شرایط ثبت نام بدون کنکور روانشناسی دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام بدون کنکور روانشناسی دانشگاه آزاد مانند سایر رشته های دیگر دانشگاه آزاد است  و هرساله دانشگاه آزاد به صورت بدون آزمون دانشجو میپذیرد . شرایط ثبت نام بدون کنکور روانشناسی دانشگاه آزاد بدین صورت است که بدون آزمون و براساس شرط معدل میشد و سال دو نوبت مهرماه و بهمن ماه صورت میگیرد . ثبت نام بدین صورت است که برای ورودی نیمسال اول مییست اواخر مرداد ماه و برای ورودی نیمسال دوم اواخر آذر ماه اقدام به ثبت نام کرد . شرایط  ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور مقطع کارشناسی  به دو دسته تقسیم میشود : کارشناسی پیوسته وکارشناسی ناپیوسته ، برای متقاضیان رشته کارشناسی پیوسته روانشناسی بدون کنکور نیاز به دیپلم ۴ سال نظام قدیم و مک پیش دانشگاهی دارد و کسانی که دیپلم فنی وحرفه ای یا کاردانش دارند نمیتوانند مقطع کارشناسی پیوسته شرکت کنند .

نکاتی مورد رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه های مختلف کشور

پذیرش دانشجو رشته روانشناسی به صورت بدون کنکور میشد . دفترچه ثبت نام بدون کنکور مردادماه اعلام میشود و ملاک پذیرش این رشته معدل دیپلم میشد ، دانشگاه های غیرانتفاعی پذیرش دانشجو براساس شرط معدل است و پرداخت شهریه میتوانید به ادامه تحصیل خود بپردازید ، و اما مورد دانشگاه علمی کاربردی میتوان گفت این دانشگاه مسفانه اقدام به پذیرش دانشجو بدون کنکور رشته روانشناسی نمیکند . روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد مقاطع لاتر کارشناسی ارشد و دکتری به صورت بدون آزمون و فقط برای دانشجویانی که جز استعداد خشان هستند امکان پذیراست . لیست رشته های روانشناسی دانشگاه آزاد شامل : روانشناسی تربیتی ، روانشناسی لینی ، روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی ، روانشناسی عمومی  ، روانشناسی لینی ـ خانواده ، روانشناسی شخصیت ، روانشناسی اسلامی ، روانشناسی  صنعتی وسازمانی است و دیگر جزئیات ان دفترچه ثبت نام موجود است .

ریخ ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور

ریخ ثبت نام روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور دفترچه ثبت نام دانشگاه آزاد قید شده است . ریخ شروع ثبت نام دانشگاه آزاد بهمن ماه  از ۳۰ دی شروع شده و ۱۳ بهمن ماه ادامه دارد و براساس سوابق تحصیلی صورت میگیرد . ریخ ثبت نام بدون کنکور روانشناسی دانشگاه آزاد دو زه زمانی صورت میگیرد . زمان ثبت نام کاردانی  پیوسته و کارشناسی پیوسته  بدون کنکوربه ترتیب ۲۷ مرداد ماه و ۲۱ مرداد ماه و کاردانی نا پیوسته و کارشناسی نا پیوسته ۲۸ مرداد ماه میشد . کلیه داوطلن واجد شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد زمان  مقررشده ید به سامانه سازمان سنجش مراجعه و اقدام به ثبت نام کنند و مهلت ثبت نام یک الی دو هفته طول میکشد . این مهلت معمولا به میزان صلاح دید مدیران تمدید میشود اما تمدید آن هر سال تحصیلی برای دانشجویان قطعی نیست .

 


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


 دانشگاه بدون کنکور

دانشگاه بدون کنکور برای تمامی داوطلن امکان  ادامه تحصیل را فراهم آورده و تمامی مقاطع کاردانی و کارشناسی  و کارشناسی ارشد و همچنین دکتری تمامی رشته ها دانشجو میپذیرد و البته مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تنها شامل دانشجویان استعداد های خشان است . بیش از ۸۵ صد ظرفیت دانشگاه های کشور را متقاضیان ثبت نام بدون کنکور تشکیل میدهد وبسیاری ازرشته های دانشگاه های دولتی را نیز خود دارند . ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکور هر سال نیمه اول اردیبهشت صورت میگیرد . ثبت نام کارشناسی بدون کنکور به صورت کارشناسی ناپیوسته و پیوسته است . داوطلن دانشگاه های بدون کنکور ید ازشرایط ثبت نام و زمان و همچنین نحوه ثبت نام و لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه های سراسری ، آزاد ، علمی کاربردی و پیام نور و همچنین سایر جزئیات ثبت نام این دانشگاه مطلع شند .

روش هایی که شما عزیزان میتوانید اطلاعات کافی  مورد دانشگاه های بدون کنکور بدست آورید 

تحصیل بدون کنکور یک راه بسیار عالی برای پیشرفت زندگی افرادی است که مشاغل مختلف کار میکنند و فرصت مطالعه برای کنکور و حضور بر سر کلاس های س روزانه را ندارند . شما عزیزان میتوانید برای اطلاع کامل از هر گونه مشاوره تحصیلی  بمرکزمشاوره آویژه تماس حاصل کنید وجهت اطلاع از شرایط ثبت نام ،  زمان ثبت نام ، مهلت ثبت نام و جزئیات آن مقاطع مختلف رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی یا دیگر دانشگاه های اعم از پیام نور ، غیر انتفاعی و … و اطلاع از گرایش های مختلف رشته روانشناسی بدون کنکور دانشگاه بدون کنکور آزاد اسلامی مشاورین متخصص ما هر امور تحصیلی تماس حاصل کنید . این مرکز میتواند پاسخی برای تمامی سوالات شما مورد ادامه تحصیل دانشگاه آزاد اسلامی ، سایر دانشگاه ها و شهریه و جزئیات ثبت نام آن ها شد .

 

روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

روانشناسی دانشگاه آزاد بدون کنکور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 15 امتياز توسط 5 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 19:57
توسط avije | تعداد بازديد : 85 | لينك ثابت
5 / 5 ( 2 votes )

معافیت از سرزی چیست ؟

معافیت موقت پزشکی :  از جمله راه های دوری از خدمت معافیت ها هستند. سال های اخیر بر اساس قوانین نظام وظیفه فرد ید شرایط خاص و متفاوت دیگران داشته شد . شرایط و موارد خاص مشمولین خدمت سرزی می‌توانند از سرزی معاف شوند . افرادی که دچار مصدومیت یا نارسایی‌ های بدنی یا برخی شرایط اجتماعی هستند از خدمت معاف می‌شوند. معافیت های خدمت وظیفه عمومی به دو دسته  تقسیم می شوند .

 1. معافیت موقت پزشکی
 2. معافیت دائم پزشکی

   


معافیت موقت و دائم پزشکی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


مشاوره نظام وظیفه

مشاوره نظام وظیفه یکی از انواع مشاوره های سرزی می شد که به جوانان کشور کمک می کند بتوانند از معافیت ها و امریه های سرزی و همچنین از کسری خدمت و غیره آگاهی کسب کنند . بیشتر افراد اطلاعات کافی زمینه های مختلف معافیت ها ، کسری خدمت و غیره را ندارند به همین دلیل مشاوره نظام وظیفه این فرصت را برای تمام جوانان کشور مهیا کرده است کسانی که شرایط و مدارک لازم را برای گرفتن معافیت، امریه ، کسر از خدمت را دارند بتوانند از آنها به خوبی استفاده کنند . یکی از مشاوره هایی که نظام وظیفه می تواند اختیار جوانان قرار دهد معافیت از سرزی می شد .

معافیت خود گونه های مختلفی دارد از جمله معافیت تحصیلی ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و معافیت های دیگر که هر جوانی هر کدام از شرایط  این معافیت ها را دارند می توانند کمک گرفتن از مشاوره نظام وظیفه از رفتن به سرزی معاف شود . کسانی که برای گرفتن امریه اقدام می کنند می توانند دوره خدمت خود را شغل مورد علاقه ی خود بگذرانند و بر عکس کسانی که دوره ی سرزی خود را پادگان های نظامی می گذرانند از گذراندن این دوره لذت ببرند .

کسری خدمت هم یکی از مواردی است که مشمولان می توانند از آن استفاده کنند. کسری خدمت برای مشمولانی که ازدواج کرده اند می تواند مفید شد زیرا کسانی که عضو بسیج فعال می شند گرفتن کسری خدمت، از دوران سرزی آنها کسر می شود و آنها مدت کمتری را نسبت به جوانانی دیگر خدمت سرزی به سر می برند . این اقدام برای افراد واجد شرایط امکان پذیر است .

معافیت موقت پزشکی و معافیت دائم پزشکی:

افرادی که دچار معافیت پزشکی شند از آموزش ، رزم مقدماتی و یا به‌ طور کامل معاف هستند .

ایرانیان خارج از ایران می‌توانند حضور نمایندگی‌ های ایران خارج از کشور خواست معافیت پزشکی بدهند .

قانون نظام وظیفه ، مشمولان خدمت را از لحاظ وضع مزاجی ، جسمی و روانی به چهار دسته تقسیم می کند .

 1. افرادی که از نظر جسمی و روانی سالم و قا به انجام خدمت نظام وظیفه هستند .
 2. کسانی که به علت نقص عضو یا ابتلا به بیماری از سلامتی کامل برخوردار نبوده اند . ولی قا به انجام خدمت امور غیر رزمی هستند .
 3. افرادی که به علت عدم رشد یا ابتلا به بیماری موق قا به انجام خدمت سرزی نیستند .
 4. افرادی که به علت نقص عضو یا بیماری جسمی یا روانی به‌ طور دائم قا به خدمت نیستند .

 

معافیت موقت پزشکی چیست؟

افرادی که به خاطر داشتن بیماری ، به طور موقت قا به انجام خدمت سرزی نمی شند . برای مان ، به تشخیص شورای پزشکی وظیفه عمومی، حداکثر یکسال معافیت موقت زمینه پزشکی به آنان تعلق می گیرد . پس از این مهلت ، به مدت یک ماه وقت دارند . مجدد برای تعیین تکلیف وضعیت خدمت سرزی خود به سازمان نظام وظیفه مراجعه کنند .

معافیت دائم پزشکی چیست؟

افرادی که دچار بیماری، نقص عضو و یا اختلال روانی غیر قابل مان هستند . به طور دائم ، قا به خدمت سرزی امور رزمی یا غیر رزمی نمی شند ، معافیت دائم پزشکی می گیرند .
افراد برای معافیت پزشکی ید پس از فراغت از تحصیل ، اخراج یا ترک تحصیل ، اقدام نمایند . مگر صورت نقص عضو یا داشتن  بیماری هایی که مک تحصیلی معافیت پزشکی ثیری ندارد .

انواع بیماری ها برای معافیت پزشکی :

برخی بیماری ها که معافیت های موقت پزشکی کاربرد دارند . افرادی که قد آنان کمتر از ۱۴۵ سانتی متر است معاف دائم پزشکی می شوند . دارندگان مک تحصیلی کارشناسی و لاتر ، قد کمتر از ۱۴۰ ، شامل معافیت دائم پزشکی می شود .
چاقی یا لاغری طبیعی که ناشی از بیماری نشد معافیت ندارد . افراد معمولا صورت چاقی یا لاغری شدید ناشی از بیماری ، از رزم معاف می شوند .
افرادی که دچار بیماری هیپرهیوز ( تعرق شدید کف دست و پا ) هستند . معاف از رزم خواهند بود . صافی کف پا اگر همراه دفورمیتی مچ پا شد ، معافیت دائم دارد . البته دارندگان مک کارشناسی و لاتر معاف از رزم خواهند بود .
برخی از بیماری های شایع اعصاب و روان بیان نیز شامل معافیت می شوند . افرادی که به تشخیص شورای پزشکی نظام وظیفه ، به افسردگی اساسی مبتلا هستند . از خدمت سرزی معاف دائم می شوند . افرادی که شش ماه از حمله افسردگی آنان گذشته است و اکنون هیچ گونه علائمی نداشته اند . بهبودی کامل پیدا کرده اند معاف از رزم خواهند بود .
جهت اطلاع از معافیت موقت پزشکی  مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه تماس حاصل نمایید .

بیماری هایی که سبب معافیت موقت پزشکی به مدت ۶ ماه می شوند :

 1. اگر بیمار سنگ و هیپرهیوز مراجعه کند و قابل مان شد موجب معافیت ۶ ماه می شود . ( که این مورد معافیت موقت پزشکی می شد ) .
 2. گلومرولونفریت (بیماری داخلی کلیه که افزایش فشار خون و دفع پروتیین اار مشخص می شود .
 3. پیلونفریت حاد (عفونت سیستم جمع کننده کلیه ) .
 4. هیوسل یا آب آوردگی (بیضه ، طناب منوی ) کیست های طناب منوی نوع حجیم جهت انجام عمل جراحی .
 5. واریکوسل یک طرفه یا دو طرفه جهت عمل جراحی ، سبب معافیت های موقت پزشکی گردد .

   

معافیت موقت و دائم پزشکی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل 

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

تفاوت معافیت دائم و معافیت موقت پزشکی سرزی

معافیت دائم افراد داشتن شرایط کفالت ، ایثارگری یا پزشکی از خدمت معاف می شود . تغییر شرایط وضعیت فرد مانند بهبود بیماری ، ازدواج خواهر و … استفاده او از معافیت ثیری ندارد . معافیت موقت پزشکی اهداف مختلفی دارد که ارتط مستقیم وضعیت فرد است . اگر فرد بیمار شد ، این معافیت برای اقدامات مانی و بهبود جسمانی فرد نظر گرفته می شود . وضعیت بیماری فرد یک دوره زمانی معین  مورد بررسی قرار می گیرد .

معافیت موقت پزشکی افراد دچار نوعی بیماری هستند . به منظور فراهم  نمودن شرایط مناسب برای اشتغال یا ادامه تحصیل و کسب دانش موضوع رسیدگی به وضعیت پزشکی خود از معافیت موقت استفاده می کند . هدف شورای پزشکی  از این معافیت فراهم نمودن شرایط آسان تر و بهتر است . انجام خدمت وظیفه از تشدید بیماری فرد دوران مقدس سرزی جلوگیری شود .


معافیت موقت و دائم پزشکی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش زمینه معافیت سرزی :

 

تفاوت معافیت موقت پزشکی معافیت دائم چیست

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

تفاوت معافیت موقت پزشکی معافیت دائم چیست

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 7 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 19:35
توسط avije | تعداد بازديد : 72 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت کفالت  

علاوه بر معافیت های گفته شده معافیت کفالت را نیز داریم که خود چند شاخه دارد که ادامه به آنها اشاره می کنیم . افرادی که خود سرپرست خانواده هستند می توانند از معافیت کفالت استفاده کنند . افرادی که دارای شرایط مورد نظر هستند بدون گذراندن دوره خدمت سرزی می توانند کارت پایان خدمت خود را یافت کنند . همه ی معافیت ها دارای شرایط ، مدارک ، مراحل و … می شند که مشمولان توجه به اینکه برای کدام معافیت می خواهند اقدام کنند مدارک لازم را توجه به داشتن شرایط آن آماده کرده و مراحل بعدی را ید طی می کنند بتوانند از معافیت استفاده کنند وهمه ی این  اطلاعات را می توانند از مشاوره نظام وظیفه بطور دقیق یافت کنند . همان گونه که گفتیم زیر انواع معافیت کفالت خدمت سرزی را نام می بریم :

 1. معافیت کفالت پ ناتوان
 2. معافیت کفالت برا صغیر بدون پ و ما
 3. معافیت کفالت سرزی ما طلاق گرفته
 4. معافیت کفالت سرزی همسر معلول
 5. معافیت کفالت سرز ی تک فرزندی
 6. و غیره

نحوه یافت معافیت کفالت سرزی چیست ؟

نحوه یافت معافیت کفالت خدمت سرزی دارای شرایط و مواردی است . آیا شما مشمول کفالت خدمت سرزی هستید ؟ آیا قبل از اعزام به خدمت سرزی معافیت کفالت شامل شما می شده است ؟ آیا از نحوه و چگونگی یافت معافیت کفالت خدمت سرزی اطلاع دارید ؟ آیا می دانید معافیت کفالت شامل چه موارد و شرایطی می شود . آیا می دانید معافیت کفالت یکی از راه های گرفتن کسری و یا معاف شدن دائم از سرزی است ؟ برای آشنایی این موارد و نحوه یافت معافیت کفالت خدمت سرزی ما همراه شید . اینجا سعی می کنیم شما را نحوه یافت معافیت کفالت آشنا سازیم . بتوانید معافیت کفالت خدمت سرزی یافت نمایید . همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر مشاوران مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

برای آگاهی از شرایط معافیت کفالت ما  سرزی اینجا کلیک نمایید .

 

 

معافیت کفالت چیست و نحوه و چگونگی یافت معافیت کفالت سرزی ؟

هنگام اعزام به سرزی نظام وظیفه ، یکی از مسائل مهمی که برای سرزان پیش می آید . مسئله معافیت سرزی و گرفتن کسری خدمت می شد . یکی از این راه ها استفاده از معافیت کفالت می شد . استفاده از شرایط معافیت کفالت یکی از روش ها و راه حل هایی است . که می توان برای خلاص شدن از سرزی استفاده کرد . معافیت کفالت یعنی اینکه شما نبود پ سرپرست یکی از اعضای خانواده شید . مثلا سرپرست ما ، برا ، خواهر یا سرپرست یکی دیگر از اعضای خانواده شید . برای یافت معافیت کفالت ید یکسری شرایط را داشته شید . اگر شما شرایط معافیت کفالت را داشته شید . می توانید از معافیت کفالت سرزی استفاده نمایید .

 

نحوه یافت معافیت کفالت سرزی

برای یافت معافیت کفالت سرزی ید یکسری شرایط و مدارک را دارا شید . نحوه و چگونگی یافت معافیت کفالت سرزی مشخص می شد . فقط کافی است شما شرایط آن را دارا شید . بتوانید معافیت کفالت سرزی را یافت نمایید . برای استفاده از چگونگی و نحوه یافت معافیت کفالت ، شما حال حاضر که می خواهید شرایط معافیت کفالت استفاده کنید . ید سرپرست یکی از اعضای خانواده شید . ابتدا ید دفترچه خدمت سرزی خود را یافت نمایید . این دفترچه ید شرایط معافیت کفالت و همچنین مدارک معافیت کفالت را بررسی کنید . اگر واجد شرایط یافت معافیت کفالت بودید می توانید از این معافیت استفاده نمایید . سپس ید مدارک مورد نیاز معافیت کفالت سرزی را جمع آوری نمایید . بتوانید بقیه مراحل معافیت کفالت را طی کنید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر مورد نحوه و چگونگی یافت معافیت کفالت سرزی مشاوران آویژه دانش .

بیشتر بخوانید : برای آگاهی از شرایط معافیت کفالت سرزی اینجا کلیک نمایید .


 نحوه و چگونگی یافت معافیت کفالت سرزی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش  :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


نحوه یافت معافیت کفالت سرزی حین خدمت چیست ؟

هنگامی که شما به خدمت سرزی اعزام می شوید . شاید ابتدا شرایط یافت معافیت سرزی و مخصوصا شرایط معافیت کفالت را نداشته شید . بنابراین نتوانید از معافیت کفالت خدمت سرزی استفاده نمایید . ولی این بین که شما به خدمت سرزی اعزام شده اید . شاید شرایط متفاوتی برای شما رخ دهد . شما بتوانید از معافیت کفالت سرزی استفاده نمایید .

مثلا اگر شما حین خدمت سرزی هستید و پ شما فوت کند . یا اینکه پ شما به زندان برود و حبس ابد داشته شد . یا اینکه حبسش آنق طولانی شد که طول یک سالی که شما سرز هستید . از حبس و زندان آزاد نشوند ؛ شما می توانید از معافیت کفالت استفاده نمایید . زیرا این شرایط شما ید سرپرستی ما و یا دیگر اعضای خانواده را برعهده بگیرید . بنابراین شما مشمول معافیت کفالت می شوید .  برای کسب اطلاعات بیشتر زمینه نحوه و چگونگی یافت معافیت کفالت می توانید مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

بیشتر بخوانید : برای آگاهی از شرایط معافیت کفالت سرزی اینجا کلیک نمایید .

 

شرایط اصلی برای یافت کلیه معافیت های کفالت سرزی

فرد مشمول خدمت سرزی که می خواهد از معافیت کفالت استفاده نماید . ید حتما سه شرط لازم این زمینه را داشته شد .

 • کلیه افرادی که به خدمت سرزی اعزام می شوند . اگر می خواهند از معافیت کفالت استفاده نمایند ید به سن مشمولیت سرزی نظام وظیفه رسیده شند . ( سن مشمولیت سرزی اصولا ۱۸ سال تمام برای کلیه افراد مشمول می شد ) .
 • فرد مشمول خدمت سرزی اگر می خواهد از شرایط معافیت کفالت استفاده نماید . ید این افراد مشمول غیبت خدمت سرزی نشند .
 • فرد مشول خدمت سرزی اگر می خواهد از شرایط معافیت کفالت استفاده نماید . ید سرپرست یکی از اعضای خانواده خود را برعهده داشته شد . مثلا سرپرستی پ ، ما ، خواهر ، برا ، پ بزرگ و ما بزرگ را داشته شند .

نکته ای که ید رابطه شرط سوم نظر داشته شیم . این است که اگر فرد برا بزرگ تر از ۱۸ سال دارد . ید شورای پزشکی نظام وظیفه مشخص نماید که او قا به سرپرستی این افراد نیست . غیر این صورت فرد مشمول نمی تواند از شرایط معافیت کفالت استفاده نماید . همچنین ید به این نکته هم داشته شیم . اگر فرد مشمول سرپرست پ بزرگ یا ما بزرگ می شد . ید مشخص شود که فرد مورد نظر ، فرزند پسر لای ۱۸ سال نداشته شد . اگر چنین نشد فرد نمی تواند از شرایط معافیت کفالت استفاده نماید .

همچنین می توانید مشاوران مجرب مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

 

نکات مهمی که یافت معافیت کفالت ید مورد توجه قرار دهید :

افراد مشمولی که می خواهند از معافیت کفالت استفاده نمایند . ید چند نکته را مورد توجه قرار دهند . بتوانند نحوه و چگونگی یافت معافیت کفالت سرزی را ک نمایند .

 • افراد مشمول خدمت سرزی نظام وظیفه حین خدمت نیز می توانند از معافیت کفالت استفاده نمایند .
 • افرادی که مشمول خدمت سرزی نظام وظیفه هستند . می توانند حین استفاده از شرایط معافیت تحصیلی ، از معافیت کفالت نیز استفاده نمایند .
 • وجود دو برا لای ۱۸ سال می تواند مانع معافیت کفالت فرد مشمول شود . مگر اینکه برا فرد مشمول قا به نگهداری و سرپرستی مورد نظر نشد .
 • فرد مشمول خدمت سرزی نظام وظیفه زمانی می تواند از معافیت کفالت استفاده نماید . که فرد مشمول غیبت سرزی نبوده شد .
 • اگر فرد مشمول تقاضای یافت معافیت کفالت کرده است . اما ظرف مدت یک ماه برای بررسی و رسیدگی مراجعه نکرده شد . سازمان نظام وظیفه این عمل را به منزله انصراف از معافیت کفالت تلقی می نمایند .

اگر می خواهید از نحوه معافیت کفالت سری نظام وظیفه اطلاعات کسب نمایید . می توانید مشاوران مجرب مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

جهت کسب اطلاعات بیشتر زمینه های نظام وظیفه :


 نحوه یافت معافیت کفالت سرزی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش  :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش زمینه مشاوره نظام وظیفه

 

نحوه یافت معافیت کفالت خدمت سرزی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

نحوه یافت معافیت کفالت خدمت سرزی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 10 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 19:26
توسط avije | تعداد بازديد : 58 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس رشته های متفاوت فرق می کند . برای ثبت نام  دانشگاه آزاد تعدادی از رشته ها می شند که نیازی به آزمون ندارند ، و از طرفی رشته هایی نیز وجود دارند که شرط ورود به آن ها آزمون کنکور می شد . خصوص ثبت نام  دانشگاه آزاد ید دسته بندی هایی را انجام داد به یک سری شرایط اختصاصی دست پیدا کرد .

به عنوان مثال دانشگاه آزاد چهار مقطع کاردانی ( پیوسته ، نا پیوسته ) ، کارشناسی ( پیوسته ، نا پیوسته ) ، کارشناسی ارشد و دکتری دانشجو پذیرش می کند که هر کدام شرایط کاملا مختص خود را دارند . ثبت نام دانشگاه آزاد مقاطع کاردانی و کارشناسی بعضی از رشته ها بدون کنکور و بعضی های دیگر کنکور صورت می گیرد که ید مورد شرایط هر دو دسته مفصلا توضیح داده شود . خصوص هر مقطع به ترتیب توضیحاتی داده می شود .

مقطع کاردانی دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد چند سالی می شود که اقدام کرده است به پذیرش بدون آزمون ورودی مقطع کاردانی ، اما این بدان معنا نیست که برای ثبت نام مقطع کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی دیگر بطور کلی آزمون ورودی حذف شده است ، بلکه متقاضیان می توانند از طریق آزمون نیز برای ثبت نام مقطع کاردانی دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند . ثبت نام مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد به دو صورت پیوسته و نا پیوسته می شد که هر دو می توانند آزمون و یا بدون آزمون انجام شوند .

برای ثبت نام کارشناسی نا پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی متقاضی ید حتما دارای مک کاردانی شد و شرط اصلی برای این امر همین می شد . خصوص کارشناسی پیوسته متقاضی ید دارای مک دیپلم نظام جدید و یا همان دیپلم سه ساله ی نظام قدیم بعلاوه مک یک ساله پیش دانشگاهی شد بتواند ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی انجام دهد .

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی بر اساس اینکه همراه آزمون ورودی شد یا اینکه بدون آزمون ورودی شد متفاوت است . ابتدا به مقطع کاردانی می پردازیم . کاردانی پیوسته مخصوص متقاضیانی است که دارای مک دیپلم رشته های فنی و حرفه ای و کار و دانش می شند و زمان ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی برای این افراد نیمه دوم سال تقری از اوایل بهمن شروع می شود و اواسط بهمن ماه به طول می انجامد و تنها یک نوبت سال صورت می گیرد .

ثبت نام مقطع کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی تنها بر اساس بررسی سوابق تحصیلی حاصل می گردد . خصوص زمان ثبت نام برای کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی ید بگوییم که این مقطع بیشتر بدون آزمون دانشجو می پذیرد و دو مقطع از سال برای ثبت نام اطلاعیه داده می شود . زمان ثبت نام برای مقطع کاردانی نا پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی ورودی مهر و بهمن خواهد بود .

زمان ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی مقطع کارشناسی

زمان ثبت نام برای مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد اسلامی به دو حالت تقسیم می شود . زمان ثبت نام برای کارشناسی کنکور دانشگاه آزاد اسلامی ورودی ( پیوسته و نا پیوسته ) ، و زمان ثبت نام برای کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی ورودی ( پیوسته و نا پیوسته ) .

خصوص زمان بندی ثبت نام برای کارشناسی کنکور دانشگاه آزاد اسلامی ید اشاره کرد که نیم سال اول برگزار می شود و نکته ای که ید مورد آن متذکر شویم این می شد که این اتفاق تنها یک ر سال محقق می شود . اما برای کارشناسی فاقد آزمون ورودی قضیه متفاوت می شد . دانشگاه آزاد ، بدون کنکور سال دو مقطع برای کارشناسی پیوسته و نا پیوسته پذیرش می کند . برای ورودی مهر مهلت اسم نویسی از اواسط تیر ، و برای ورودی بهمن مهلت اسم نویسی از اواخر بهمن هر سال شروع می شود .

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی بدون کنکور

شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی بدون کنکور را می توان دو دسته عمومی و اختصاصی خلاصه کرد . دسته عمومی شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی همانطور که از اسمش مشخص است مواردی را شامل می شود که برای تمام مقاطع و تمام ورودی ها یکسان می شد . زیر می توانید موارد عمومی از شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی را مشاهده کنید :

 • متقاضی ید حتما از ادیان مورد یید حکومت جمهوری اسلامی پیروی کند ( اسلام و یا دیگر ادیان مورد یید )
 • متقاضی ید هیچگونه شهرتی به فساد و یا بد نامی نداشته شد
 • متقاضی ید هم از لحاظ روحی هم از لحاظ فیزیکی شرایط متناسبی رشته منتخبش داشته شد
 • متقاضی نید دارای هیچگونه انحراف و یا مخالفتی ارزش و قوانین حکومت جمهوری اسلامی شد
 • متقاضی نید به حزب های مخالف رژیم جمهوری اسلامی کوچکترین وابستگی ، ارتط و همکاری داشته شد.

 

موارد اختصاصی شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی

موارد اختصاصی شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی برای هر مقطع تفاوت هایی دارند ، مخصوصا برای مقطع کارشناسی ارشد که بطور کلی متفاوت می شد و اینجا ما برای مقاطع کاردانی و کارشناسی موارد اختصاصی شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی را زگو می کنیم و برای دیگر مقاطع ادامه بحث به آن ها می پردازیم . زیر می توانید موارد اختصاصی شرایط ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی بدون کنکور را مشاهده کنید :

 • مک دیپلم ( برای کاردانی پیوسته و نا پیوسته )
 • مک دیپلم نظام جدید و یا پیش دانشگاهی برای دارندگان دیپلم نظام قدیم ( برای کارشناسی پیوسته )
 • مک کاردانی ( برای کارشناسی نا پیوسته )

البته جزئیات و توضیحات بیشتری خصوص موارد اختصاصی شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی برای بعضی از رشته های خاص وجود دارد که ادامه بحث به آن ها نیز می پردازیم .

مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی بدون کنکور

مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی بدون کنکور برای مقاطع کاردانی پیوسته و نا پیوسته و همچنین کارشناسی پیوسته و نا پیوسته مطالب پیشین شرح داده شد . اکنون مورد مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی برای مقطع کارشناسی ارشد گفتگو می کنیم .

قبل از اینکه توضیحی رابطه مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی برای دوره کارشناسی ارشد داده شود ید متذکر شد که دانشگاه آزاد بصورت رایج ( مانند مقاطع کاردانی و کارشناسی ) بدون آزمون مقطع فوق لیسانس دانشجو نمی گیرد و این اتفاق فقط برای دسته خاصی از دانشجویان امکان پذیر است که از آن ها عنوان استعداد خشان نام برده می شود . استعداد های خشان دانشجویان کارشناسی می شند ید پارامتر هایی را دارا شند ، که مبحث مربوط به خود مورد آن نیز توضیحات کاملی را اختیار شما قرار می دهیم .

مهلت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی برای ورود به دوره کارشناسی ارشد

بر اساس آنچه شرح داده شد تنها دانشجویانی که شرایط دانشجوی استعداد خشان را دارند می توانند بدون گذر از هیچ گونه آزمون و امتحانی وارد مقطع فوق لیسانس شوند . مهلت ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی به صورت بدون کنکور برای دانشجویان استعداد خشان فقط یکر پیش می آید و آن هم بلا فاضله بعداز فارق تحصیل شدن این دانشجویان دوره لیسانس می شد .

زمان خواست دادن ارشد بدون کنکور برای دانشجو های استعداد خشان راسی پذیرفته شدن فوق لیسانس دیگر دانشجویان که آزمون می دهند برای پذیرفته شدن یکی می شد . جا دارد که ز هم متذکر شویم که تنها یکر فرصت ارشد بدون کنکور برای دانشجویان استعداد خشان فراهم می گردد و آن هم سریعا بعدا از تمام دوره لیسانس . پس این مورد دانشجویان ید نهایت دقت خود را بکار گیرند که این فرصت طلایی را از دست ندهند .

ریخ ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی بدون کنکور

ریخ ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی بدون کنکور جز آن دسته از موارد می شد که داوطلن مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد از آن بخوبی مطلع شوند . دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد برای مقاطع فوق دیپلم ( کاردانی ) ، لیسانس ( کارشناسی ) ، فوق لیسانس ( کارشناسی ارشد ) و دکتری متفاوت می شد و زمان های مشخصی از سال این دفترچه سایت های مربوطه دسترس داوطلن قرار می گیرد و آنان می توانند مطالعه آن می توانند جزئیات لازم مورد رشته های گوناگونی که ارائه گردیده ، شرایط هر کدام از رشته ها و ریخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی را بدست بیاورند و سپس تسلط بیشتر اقدام به ثبت نام نمایند . ریخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی هر ساله امکان دارد دستخوش تغییر جزئی شود که از قبل آن خصوص اطلاع رسانی می شود .

کلیت زه ریخ ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی معمولا ثابت و مشخص است

طبق تجاربی که از سال های گذشته کسب شده است ریخ ثبت نام معمولا دارای زه ای زمانی ثابتی می شد که از پیش داوطلن می توانند مطالعه سایت www.azmoon.org از آن خبر شوند . بطور کلی برای یک ثبت نام و انتخاب رشته ی هوشمند و تخصصی داوطلن ید مسائل فراوانی را همزمان هم نظر بگیرند و سپس بر اساس برآیند مجموع انتخاب رشته تصمیم گیری کنند . بعداز تصمیم گیری متقاضی ید از شرایط خاصی که برای پذیرش دانشگاه تعیین کرده خبر شد و بتواند آن ها را فراهم سازد و تمام این ها را ید مدت زمان اندکی که به عنوان مهلت ثبت نام اختیارش قرار داده شده است انجام دهد .

برای ساده کردن این امر دشوار و گاها پیچیده ، مشاوران مرکز رشد آویژه تمام وقت آماده هستند بواسطه مشاوره تحصیلی آنچه که نیاز دارید را اختیار شما قرار دهند .

ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی

اینجا توضیحات خود را خصوص ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی کامل می کنیم . قبلا هم گفتیم ، روال عادی پذیرش مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد دادن کنکور کارشناسی ارشد می شد . سال تنها یک مرحله زمانی دانشگاه آزاد بصورت اختصاصی آزمون ورودی کارشناسی ارشد برگذار می کند و از این طریق دانشجویان فوق لیسانس خود را رشته های مختلف انتخاب می کند .

مهلت ثبت نام این آزمون معمولا از اواسط آذر ماه شروع می شود و متقاضیان می توانند سایت سنجش ثبت نام کنند و این مهلت معمولا ۲ هفته به طول می انجامد . علاوه بر این از سال نود و شش به بعد متقاضیان کنکور ارشد می توانند همزمان کنکور دانشگاه های سراسری برای دانشگاه آزاد اقدام کنند و دیگر نیازی نیست هزینه ای مازاد بپردازند . این آزمون اوایل اردیبهشت صورت می گیرد .

شرایط ثبت نام مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد اسلامی ( بدون کنکور )

ثبت نام برای دوره فوق لیسانس بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی همانطور که ر ها و ر ها به آن اشاره شده است تنها از دو راه میسر می گردد . این قسمت ما به این دو راه می پردازیم و شرایط هر کدام را مورد بررسی قرار خواهیم داد . راه اول منحصر می شود به دانشجویان المپیادی دوره لیسانس .

همانطور که می دانیم المپیاد های علمی چه حیطه کشوری و یا جهانی از سطح بسیار لایی برخوردار می شند و کسانی که این آزمون های علمی موفق می شوند مطمئنا از سطح علم و سواد لایی برخوردار هستند . از این رو طبق آنچه که وزارت علوم تعیین کرده است دانشجویانی که این المپیاد های علمی بتوانند رتبه های اول پانزدهم را به خود اختصاص دهند مجاز هستند هر دانشگاهی که بخواهند بدون کنکور وارد مقطع ارشد بشوند و دانشگاه آزاد نیز جز آن دسته از دانشگاه ها است .

راه دوم ورود بدون آزمون به دوره ارشد ( استعداد های خشان )

خصوص ثبت نام برای مقطع فوق لیسانس دانشگاه آزاد اسلامی از طریق استعداد های خشان توضیحات ابتدایی اوایل همین مطلب داده شد . از همین رو مستقیما می پردازیم به شرایطی که یک دانشجوی استعداد خشان دانشگاه آزاد ید آن ها را دارا شد :

 • دوره لیسانس را ید دانشجوی دانشگاه آزاد شد .
 • معدلی که از گذراندن سه چهارم وس کارشناسی ( حتما ید این تعداد س را ۶ ترم گذرانده شد ) ید برای رشته های زیر شاخه علوم انسانی ۱۷ و دیگر رشته ها ۱۶ شد .
 • ۸ ترم بیشترین مدتی است که شخص ید بتواند طی آن از دوره دوره لیسانس فارق شود .
 • دانشجو بدون هیچ وقفه ای ید بعداز لیسانس خواست پذیرفته شدن را مقطع ارشد بدهد وگرنه صورت وجود وقفه پذیرفته نخواهد شد .
 • شخص حتما ید گرایش های زیر شاخه رشته کارشناسی اش ادامه تحصیل دهد .

امکان تغییر رشته دانشگاه آزاد

اینکه امکان تغییر دادن رشته ثبت نام مقطع لا تر دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد یا نه ید گفت که خوشبخنه برای مقطع های کاردانی و کارشناسی بدون کنکور این کار شدنی است اما برای ارشد این کار فقط از طریق دادن کنکور مربوط به رشته ای که قصد ادامه تحصیل آن را داریم شدنی است . چند سالی می شود که دانشگاه آزاد شرط معدل را بطور کلی از شروط پذیرش مقطع های کاردانی و کارشناسی برداشته است و همین امر موجب گردیده است متقاضیان فارغ از رشته مقطع قبلی خود برای انتخاب رشته مقطع بعدی ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی دسشن ز شد و حق انتخاب داشته شند .

به عنوان مثال شخصی دیپلم علوم انسانی گذشته نمی توانست رشته های زیر شاخه فنی را انتخاب کند ولی الان شدنی است ، یا اینکه رشته روانشناسی برای کارشناسی پیوسته دیگر محدود به دارندگان دیپلم انسانی نمی شود .

توضیحات تکمیلی خصوص تغییر رشته دانشگاه آزاد

بله همانطور که گفتیم برای ثبت نام مقطع کارشناسی نا پیوسته دانشگاه آزاد اسلامی نیز ، صرف نظر از رشته مقطع کاردانی شخص و بدون اینکه معدل کاردانی فرد را نظر بگیرند ، او می تواند رشته ای متفاوت از آنچه دوره فوق دیپلم خوانده است انتخاب کند و ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی را انجام دهد . اما برای مقطع فوق لیسانس داسن کاملا متفاوت می شد . از آنجایی که لازمه ورود به دوره ارشد کنکور است ، داوطلب اگر می خواهد تغییر رشته دهد ید حتما تمامی س هایی که مربوط به دوره لیسانس رشته مورد نظرش است را مطالعه کند و سپس آزمون کارشناسی ارشد شرکت کند و صورت کسب رتبه خور رشته منتخبش می تواند دوره ارشد آن را ادامه دهد ، حتی اگر این رشته جزء گروه اصلی رشته ای که قبلا لیسانس خوانده است نشد .

 


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


رشته های دوره کاردانی پیوسته دانشگاه آزاد ( بدون آزمون ورودی )

برای ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی رشته های پر داوطلب دوره کاردانی پیوسته را ادامه لیست کرده ایم :

 • امور اداری
 • تربیت بدنی
 • امور عمومی ساختمان
 • طراحی صنعتی
 • صنایع شیمیایی
 • مدیریت خانواده
 • تربیت بدنی
 • الکترونیک ( رادیو تلویزیون ، عمومی )
 • مربی کودک ، حسابداری
 • استخراج معدن
 • ساخت و تولید ( ماشین افزار ، قالبسازی )
 • سفال و سرامیک
 • مکانیک خوو
 • صنایع نساجی
 • امور دامی ( پرورش دام ، پرورش طیور )
 • گرافیک
 • صنایع فلزی ( جوشکاری ، صنایع فلزی )
 • ملورژی ، هنرهای تجسمی ( نقاشی )
 • صنایع کاغذ و چوب
 • فیلمسازی ( کمک کارگردانی )
 • مکانیک ( ماشین آلات کشاورزی )
 • کامپیوتر ( نرم افزار )
 • طراحی و دوخت
 • تأسیسات ( تهویه مطبوع ، تبرید )
 • امور غی و زراعی .
مهمترین رشته های کاردانی نا پیوسته

این قسمت قصد داریم به برخی از رشته های گروه های ریاضی ، تجربی و انسانی که جز رشته های کاردانی نا پیوسته دانشگاه آزاد می شند اشاره کنیم . برای رشته علوم تجربی رشته هایی همچون تکنولوژی تولید گیاهی ، تکنولوژی تولید دامی و تکنولوژی مواد غذایی تعدادی از رشته های مهم و پر مخاطب می شند . همچنین می توان به رشته های کاردان فنی عمران ، کاردان فنی برق ، کاردان فنی مکانیک و کاردان فنی مخابرات به عنوان رشته های مهم زیر گروه ریاضی اشاره کرد . آموزش زن ، ادبیات فارسی ، مدیریت ها ( زرگانی ) و کاردانی های عربی و دینی جز رشته های مهم و زیر گروه علوم انسانی به حساب می آیند . خصوص آگاهای ار رشته ها ، مطالعه دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد می تواند کمک شایانی به داوطلن بکند .

رشته های دانشگاه آزاد ( کارشناسی ناپیوسته ، بدون آزمون )

قبل از اینکه به ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی فکر کنید بهتر است به این موضوع فکر کنید که چه رشته ای را می خواهید بخوانید و بعد خصوص ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی اقدامات لازم را انجام دهید . این قسمت شما می توانید تعدادی از رشته های معروف شاخه های مختلف آشنا شوید . مهندسی ساخت و تولید ( مکانیک ) ، مهندسی الکترونیک ، مهندسی نرم افزار ، مهندسی عمران ، مهندسی صنایع شیمیایی ، مهندسی ملوژی ، کارشناسی مدیریت زرگانی ، کارشناسی حسابداری و … تنها تعدادی از رشته های کارشناسی نا پیوسته می شند که زمان ثبت نام برای دانشگاه آزاد اسلامی نیاز است داوطلن از آن ها اگاهی داشته شند .

رشته های دوره کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

از آنجایی که دانشگاه آزاد دارای تعداد زیادی واحد آموزش است و قبل از پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد از متقاضیان این دوره آزمون می گیرد ، می توان گفت که تمام رشته های مورد نظر شما داوطلن را پوشش می دهد تنها نیاز است قبل از ثبت نام دانشگاه آزاد اسلامی وقت بگذلرید و دفترچه انتخاب رشته دانشگاه آزاد را دقت بررسی کنید . اگر سوال های ذهن خود را مطالبی که برای شما شرح دادیم پیدا نکردید منتظر نمانید ، کارشناسان مرکز مشاوره آویژه می توانند سوالات ذهن شما را به بهترین نحو ممکن جواب دهند و ارائه مشاوره تحصیلی بخوبی خصوص تمام مجهولات ذهنی شما و نکاتی که برای شما واضح نیستند شفاف سازی لازم را به عمل بیاورند .

 

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 8 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 19:17
توسط avije | تعداد بازديد : 67 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه (جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۶)
» لیست رشته های امریه سربازی (پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴)
» امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین (جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» امریه شهرک های صنعتی استان ها دارای چه شرایط و مدارکی است؟ (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۴۰)
» چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟ (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰)
» چه طور امریه نیروی انتظامی (ناجا) بگیرم؟ (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰)
» رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟ (سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۵:۲۶)
» شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های گوارشی و جراحی عمومی چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» معافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی چه شرایطی دارد؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱)
نويسندگان
» avije (1410)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 424
» بازديد ديرور : 756
» بازديد ماه گذشته : 9455
» بازديد سال گذشته : 50253
» كل بازديد : 127109

» كاربران آنلاين : 3
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 3

» مجموع مطالب : 1410
» مجموع نظرات : 1
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 18.208.132.33
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 1
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
× بستن تبلیغات