مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره تحصیلی، نظام وظیفه، روانشناسی، خانواده و ...
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

کسری خدمت ایثارگری یکی از مهم ترین انواع کسری های خدمت است که سازمان وظیفه برای مشمولان نظر گرفته است. اما جا دارد قبل از پرداختن به موضوع اصلی توضیح کوهی ره کسری ها ی نظام وظیفه ارائه دهیم. قوانین مربوط به کسری خدمت سرزی از محبوب ترین قوانین برای مشمولان میشد. زیرا استفاده از این قوانین مدت زمان خدمت سرزی کوه تر میشود و این موضوع برای اکثر مشمولان بسیار خوشایند است. این سازمان بسته به شرایط مشمولان انواع مختلفی کسری را نظر گرفته است. مواردی همچون کسری بسیج، کسری مشمولان مهل، کسری نخبگان کسری ایثارگری و… از آن دست میشند. اما تنها افرادی که شرایط لازم را داشته شند، میتوانند از این کسری ها استفاده کنند. ره ی کسری ایثارگری نیز به همین نحو است. گاهی ممکن است شرایط و مراحل لازم برای یافت این نوع کسری سوالاتی را برای مشمولان به همراه داشته شد.

یافتن پاسخ مناسب برای چنین پرسش هایی میتواند زمینه ساز موفقیت یافت این نوع معافیت شد. راه های مختلفی برای پاسخگویی به سوالات و نیاز های مشمولان این ره وجود دارد. استفاده از مشاوره نظام وظیفه یکی از این راه ها است. طی مشاوره های نظام وظیفه شما میتوانید کارشناسان مجرب ارتط برقرار کنید و بسیاری از محث و قوانین و مقررات مربوط به کسری خدمت ایثارگری را یابید. این نوع کسری به فرزندان افرادی تعلق میگیرد که مدت مشخصی جبهه های جنگ به عنوان رزمنده خدمت کرده اند. همچنین فرزندان جانزان و آزادگان وشهدا و جاویدالاثران نیز زمره ی این افراد قرار میگیرند. گاهی مدت ایثارگری به حدی میرسد که مشمول میتواند از ان برای معافیت دائم استفاده کند. سعی کرده ایم این مقاله برخی از موضوعات مهم مربوط به کسری ایثارگری را مطرح کنیم که دانستن آنها میتواند بسیار کارآمد شد.


بیشتر بخوانید:  پروژه کسری خدمت چیست؟


محاسبه کسری خدمت ایثارگری چگونه است؟

محاسبه کسری خدمت ایثارگری چگونه است؟ مشمولان به ازای چه مدت ایثارگری کسری خدمت یافت میکنند؟ شما نیز کنون حتما چینن سوالاتی مواجه شده اید، پاسخ به این سوالات ید گفت این نوع کسری برای آن گروه از ایثارگران نظر گرفته شده است که مدت خدمت جبهه و یا صد جانزی و مدت زمان اسارت آنها به حد نصاب لازم برای معاف شدن فرزند ذکورشان نرسیده شد. لذا سوابق ایثارگران توسط سازمان های مربوطه بررسی میشود و جمع این سوابق محاسبه کسری خدمت ایثارگری امکان پذیر میشود. اما این کسری ها چگونه و بر چه مبنایی محاسبه میشود؟ به طور کلی برای فرزندان ایثارگران به ازای هر یک ماه اسارت و یا هر ماه خدمت جبهه، یا هر یک صد جانزی ۱۲ روز کسری نظر گرفته شده است.

چند نکته برای محاسبه ی مدت کسری خدمت این افراد وجود دارد که به برخی از آنها میپردازیم:

 • یکی از این نکات مربوط به افرادی است که جانزی و سابقه ی اسارت و… را به طور همزمان دارند. برای این افراد مجموع این موارد مدت زمان کسری خدمت را مشخص میکند.
 • نکته ی دیگر ره ی خانواده هایی که فرزندان پسر دو قلو دارند و به طور همزمان به خدمت سرزی اعزام میشوند، این مورد کسری خدمت بین فرزندان تقسیم میشود هر دو به طور یکسان از این کسری استفاده کنند. البته حالت عادی یافت کسری ایثارگری تنها برای یکی از فرزندان ذکور امکان پذیر است.
 • برای افرادی که خودشان جانز میشند موضوع فرق میکند و صد اعمال جانزی بر کسری خدمت افزایش میابد. طبق قوانین نظام وظیفه برای این افراد مدت زمان ۶۳ روز به ازای هر صد جانزی نظر گرفته است. لذا دوره سرزی و یافت معافیت برای این افراد راحت تر است.

استعلام  کسری خدمت ایثارگران چیست؟

استعلام  کسری خدمت ایثارگران  نیز مانند بسیاری از موارد دیگر از طریق سامانه های اینترنتی و کاملا دسترس میشد. طریقه ی استعلام و اطلاع از مدت زمان کسیر نظر گرفته شده برای متقاضیان را این قسمت بررسی میکنیم. قبل از هر چیز ید خواست خود را به سازمان وظیفه اعلام کنند. این امر از طریق مراجعه به دفاتر پلیس الکترونیک امکان پذیر است. طی این مرحله برخی اطلاعات و مدارک مهم ارائه میشود و همچنین فرم های مختلفی تکمیل میشود که سازمان وظیفه آنها را مورد بررسی قرار میدهد. مرحله ی بعدی مراجعه به سامانه های مربوط به استعلام کسری خدمت ایثارگران است. این سامانه توجه به صد جانزی و مدت زمان آزادگی و رزمندگی، کسری مقرر شده برای متقاضی را اعلام میکند. افرادی که شرایط لازم را داشته شند و تمام این مراحل را به ستی طی کنند، از کسری خدمت برخوردار خواهند شد.

 

کسری خدمت فرزندان ایثارگران چگونه است؟

کسری خدمت فرزندان ایثارگران از جمله مواردی است که هر ساله تعداد قابل توجهی از مشمولان از آن استفاده میکنند. این نوع کسری به پاس زحمات و فداکاری های جانزان، آزادگان و رزمندگان جنگ تحمیلی برای فرزندانشان مقرر شده است. اما استفاده از این کسری ها شرایط خاص خود را دارد. مثلا برای افرادی که چند فرزند پسر دارند که ید به خدمت سرزی بروند تنها امکان استفاده از کسری ایثارگری برای یکی از آنها امکان دارد. گاهی مدت زمان رزمندگی و صد جانزی را که جمع کنیم به حدی میرسد که امکان معافیت دائم را برای فرزند ایثارگر فراهم میاورد. مثلا این مدت برای فرزندان آزادگان ۳۰ ماه است. مدت زمانی که برای کسری خدمت فرزندان ایثارگران به شرح زیر است: به ازای هر ماه رزمندگی و اسارت ۱۲ روز کسری مقرر شده است. همچنین برای جانزان نیز هر صد جانزی معادل دوازده روز کسری از خدمت میشد.

نکته ای که ممکن است برای برخی افراد سوال برانگیز شد این است که آیا فرزند خوانده های ایثارگران نیز میتوانند از این کسری ها استفاده کنند یا خیر؟ سازمان وظیفه پاسخ به این پرسش مطرح کرده است که اگر مدارک معتبر دال بر فرزند خواندگی قانونی وجود داشته شد این فرد نیز مشمول کسری ایثارگری میشد. البته تمام این موارد منوط به داشتن شرایط لازم میشد. مثلا فردی که از خدمت غیبت کرده شد نمیتواند کسری ایثارگری نیز یافت کند مگر اینکه غیبت خود را توجیه کند.

کسری خدمت ایثارگری ارتش چیست؟

کسری خدمت ایثارگری ارتش نیز یکی دیگر از انواع کسری های ایثارگری است که شرایط خاص خود را دارد. این نوع کسری به فرزندان ایثارگرانی تعلق میگیرد که مناطق خاصی خدمت کرده اند. گواهی مربوط به کسری خدمت ایثارگری ارتش این افراد نیز تنها برخی مناطق شامل کرمانشاه، اصفهان، شیراز و… صا میشود. لذا این افراد برای یافت مدارک و گواهی های مربوطه ید به یکی از این مناطق مراجعه کنند. بعد از تکمیل مدارک و اطلاعات لازم، کسری های مقرر شده برای این افراد اعمال خواهد شد. مدت زمان کسری برای این افراد نیز مطابق زمان ایثارگری و رزمندگی میشد. لازم به ذکر است این کسری و یافت گواهی مربوطه برای کسانی است که زمان جنگ تحمیلی خدمت ارتش بوده اند.

 

کسری خدمت ایثارگران به ازای هر ماه چگونه است؟

کسری خدمت ایثارگران به ازای هر ماه و همچنین صد جانزی ایثارگران به هم جمع میشود نهایت مدت زمان کل کسری مشخص شود. اکا احتساب کسری ها به مدت هر ماه چگونه است؟ ابتدا ره ی صد جانزی ید گفت افزایش هر صد به جانزی فرد ایثارگر، ۱۲ روز نیز به کسری نظر گرفته شده برای مشمول اضافه میشود مثلا برای مشمولی که پش ۱۵ صد جانزی دارد مدت ۱۸۰ روز یا شش ماه کسری نظر گرفته میشود. کسری خدمت ایثارگران به ازای هر ماه برای آزادگان و رزمندگان نیز به همین شکل است. البته برای این افراد به ازای هر ماه خدمت جبهه و یا اسارت ۱۲ روز کسری نظر گرفته شده است.

موضوعی که ذکر آن خالی از لطف نیست این است که گاهی افرادی دوره ی سرزی خود را به عنوان سرز امریه ارگان ها و سازمان های مختلف میگذرانند، این افراد معمولا امکان استفاده از کسری ایثارگری را ندارند.

سوالات متداول

کسری خدمت ایثارگری چگونه محاسبه میشود؟

؟ به طور کلی برای فرزندان ایثارگران به ازای هر یک ماه اسارت و یا هر ماه خدمت جبهه، یا هر یک صد جانزی ۱۲ روز کسری نظر گرفته شده است.

کسری خدمت ایثارگری برای جانزان مشمول چگونه است؟

برای افرادی که خودشان جانز میشند موضوع فرق میکند و صد اعمال جانزی بر کسری خدمت افزایش میابد. طبق قوانین نظام وظیفه برای این افراد مدت زمان ۶۳ روز به ازای هر صد جانزی نظر گرفته است.

استعلام کسری خدمت ایثارگران چگونه است؟

مراجعه به سامانه های مربوط به استعلام کسری خدمت ایثارگران امری ضروری است که این سامانه توجه به صد جانزی و مدت زمان آزادگی و رزمندگی، کسری مقرر شده برای متقاضی را اعلام میکند.

 

محاسبه کسری خدمت ایثارگری چگونه است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

محاسبه کسری خدمت ایثارگری چگونه است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 15:22
توسط avije | تعداد بازديد : 55 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

خرید بیمه خدمت سرزی چگونه ممکن است؟ این سوالی است که رها آن مواجه شده ایم و سرزان بسیاری مایل به کسب اطلاعات ره ی این موضوع هستند به همین دلیل سعی میکنیم این مقاله به بررسی همه جانبه ی این موضوع بپردازیم. وقتی فردی دو سال از سالهای جوانی خود را برای خدمت به کشور میگذراند، این امری کاملا عادلانه است که از مزیت هایی برخوردار شود، بر همین اساس همان روزهای آغازی اعزام به خدمت سرزی دفترچه ی بیمه برای سرزان صا میشود که استفاده از آن از خدمات مانی مختلف برخوردار میشوند. مهم ترین اهمیت این دفترچه این است که خدمت سرزی دوره ای همراه فعالیت های سخت و طاقت فرسا است که امکان آسیب دیدگی سرزان نیز وجود دارد، چنین مواقعی استفاده از دفترچه بیمه مانی، ضرورت پیدا میکند سرزان از پرداخت هزینه های سنگین مانی معاف شوند.

یکی دیگر از مهم ترین مزایای داشتن بیمه حین سرزی که به آن میپردازیم این است که این دوره ی دو ساله ی بیمه سرزی میتواند به عنوان سابقه کاری افراد نظر گرفته شود. لذا سرزان مدت دو سال زودتر زنشسته میشوند و از مزایای آن برخوردار میشوند. اما برای برخورداری از این مزیت مقوله ای به نام خرید بیمه خدمت سرزی مواجه هستیم. این به معنای پرداخت مبلغ مقرر شده از سوی سازمان وظیفه و نهایت یافت سابقه بیمه ی سرزی میشد.

البته سازمان وظیفه برای خرید این بیمه شرایطی را مقرر کرده است که فرد تنها تحت آن شرایط میتواند از آن بهره مند شود. اطلاع از قوانین نظام وظیفه که برای خرید بیمه نظر گرفته شده است از طریق راه های مختلفی همچون مشاوره نظام وظیفه امکان پذیر است که طی آن کارشناسان مجرب اطلاعات لازم را اختیار شما قرار میدهند.

شرایط خرید بیمه خدمت سرزی چگونه است؟

شرایط خرید بیمه خدمت سرزی از سوی سازمان وظیفه و همچنین اداره ی کار و سایر سازمان های مربوطه مشخص میشود که به شرح زیر است. فردی که میخواهد بیمه ی دوره ی سرزی خود بهره مند شود ید ابتدا تقاضای خود را اعلام کند. بعد از ارائه ی این خواست شرایط فرد متقاضی مورد بررسی قرار میگیرد. یکی از مهم ترین شرایط خرید بیمه خدمت سرزی این است که وقتی فرد خواست خرید بیمه را ارائه داده است، حال پرداخت بیمه ی سازمان مین اجتماعی شد. حال این بیمه از هر نوعی شد، فرقی ندارد. شرط دیگر که برای متقاضیان خرید بیمه نظر گرفته شده است مربوط به زمان استفاده و پرداخت حق بیمه است. این به آن معناست که متقاضی قبل از اعزام به خدمت سرزی ید حق بیمه پرداخت کرده شد. مدت زمانی که برای پرداخت حق بیمه مطرح شده است، مدت دو سال است.

بعد از اینکه مشخص شد فرد متقاضی این دو شرط را دارد حال ید مبلغ تعیین شده را تحت عنوان حق بیمه پرداخت کند بتواند از دو سال سابقه استفاده کند. البته این مبلغ به شرایط مختلفی بستگی دارد که ادامه مورد بحث و بررسی قرار میگرد.

نحوه محاسبه بیمه خدمت سرزی چگونه است؟

نحوه محاسبه بیمه خدمت سرزی توجه به شرایط هر فردی متفاوت است. برخی از این شرایط شامل میزان آمد افراد و همچنین سال اعزام به خدمت سرزی و… میشد. اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم؛ محاسبه ی بیمه سرزی بررسی وضعیت شغلی متقاضی، آمد دو سال آخر فرد و همچنین مبلغی که طی دوسال آخر برای حق بیمه پرداخت کرده است، مشخص میشود و به ترتیب زیر است:

قوانین مربوط به حق بیمه خدمت سرزی

 • طبق قوانین، داوطلن ید ۳۰ صد از آمد دو سال آخر کاری خود را به عنوان حق بیمه پرداخت کنند. لازم به ذکر است که از این ۳۰ صد تنها پرداخت ۷ صد به عهده ی فرد متقاضی است و بقیه ی آن بر عهده ی دولت و سازمان های مربوطه است. برای این کار میانگین آمد متقاضی دو سال قبل از اعلام خواست خرید بیمه سرزی محاسبه میشود. عدد حاصل هفت صد ضرب میشود.
 • مدت زمان سرزی افرادی نیز یکی از فاکتورهایی است که نظر گرفته میشود. که مبلغ به دست آمده مرحله قبل ید مدت زمان سرزی ضرب شود.

لازم به ذکر است که نحوه محاسبه بیمه خدمت سرزی برای ایثارگران به همین شکل است این تفادت که هفت صد ذکر شده نیز توسط بنیاد شهید و… پرداخت میشود، به عرتی یافت سابقه بیمه برای این افراد به شکل رایگان است.

لازم به ذکر است که سازمان وظیفه و سازمان بیمه مین اجتماعی برای آن دسته از مشمولان که توان مالی پرداخت یکجای این مبلغ را ندارند، امکان پرداخت قسطی را ۱۲ قسط فراهم آورده است. نکته ی دیگر زمان پرداخت مبلغ تعیین شده است که متقاضیان ید آن را همان موعد مقرر به شکل قسطی و غیر قسطی پرداخت کنند از بروز مشکلات دیگر جلوگیری به عمل آید.

 

مدارک لازم برای خرید بیمه خدمت سرزی شامل چه مواردی میشد؟

مدارک لازم برای خرید بیمه خدمت سرزی موضوع مهمی است که متقاضیان خرید بیمه ید نظر بگیرند. مدارکی همچون کارت شناسایی ملی و شناسنامه و عکس پرسنلی که از واجب ترین مدارک است. علاوه بر این ها مدارکی که یید کننده پرداخت حق بیمه از سوی داوطلب قبل از اعزام به خدمت و بعد از آن نیز الزامی است. یافت این مدارک از طریق مراجعه به سازمان بیمه مین اجتماعی و دیگر ارگان های مربوطه امکان پذیر است. همانطور که گفته شد مدت زمان خدمت سرزی یکی از مواردی است که مبلغ حق بیمه را مشخص میکند. لذا کارت پایان خدمت نیز از دیگر مدارک لازم برای خرید بیمه خدمت سرزی میشد. علاوه بر این موارد، افرادی که جانز هستند و میخواهند از پرداخت حق بیمه سرزی معاف شوند ید مدارک مربوط به جانزی خود را از بنیاد شهید یافت کنند و زمان ثبت تقاضا ارائه دهند.

ارائه ی این مدارک زمان مقرر شده، الزامی است. فردی که تمام این مدارک را دست داشته شد و همچنین شرایط لازم را نیز دارا شد میتواند بری خرید بیمه اقدام کند.


بیشتر بخوانید:  پروژه کسری خدمت چیست؟


قیمت خرید بیمه خدمت سرزی چگونه است؟

قیمت خرید بیمه خدمت سرزی به پارامتر های محتلفی بستگی دارد که کنون به برخی از این موارد اشاره کرده ایم. مهم ترین عاملی که این قیمت ثیر میگذارد همان آمد فرد متقاضی میشد. لذا مبلغ قابل پرداخت برای افراد آمدهای مختلف، متفاوت میشد. مثلا برای فردی آمد یک میلیون تومان و دو سال خدمت سرزی طبق فرمول های ارائه شده ضرب این مبلغ یک میلیون تومان هفت صد اعلام شده، عدد هفتصد هزار تومان به دست میاید که این مبلغ را نیز ید مدت سرزی که همان ۲۴ ماه است ضرب کنیم. عدد حاصل ۱۶۸۰ هزار تومان است که قیمت خرید بیمه خدمت سرزی برای این فرد است.

به این ترتیب قیمت های مختلفی وجود دارد ولی اصل محاسبه برای کلیه ی متقاضیان همان روش اعلام شده است به استثنای جانزان که برای آنها  امکان بهره مندی از سوابق بیمه سرزی به شکل رایگان وجود دارد.

 

سوابق  بیمه خدمت سرزی چیست؟

سوابق  بیمه خدمت سرزی میتواند به افراد واجد شرایط کمک کند که دو سال زودتر موفق به یافت بیمه و مزایای زنشستگی شوند. اما نکاتی این ره وجود دارد که متقاضیان ید رعایت کنند.

 • متقاضی ید قبل و بعد از دوره سرزی تحت پوشش بیمه شد بتواند به شکل رایگان از سوابق بیمه خدمت سرزیاستفاده کند.
 • پرداخت مبلغ حق بیمه برای سرزانی که قبل از سرزی بیمه نبوده اند الزامی است. نحوه ی محاسبه ی این مبلغ را پاراگراف های قبلی شرح داده ایم.
 • افرادی که میخواهند از وضعیت سابقه بیمه سرزی خود مطلع شوند یستی مراجعه به سامانه مربوطه یک حساب کاربری ایجاد کنند.
 • این سامانه به شکل خودکار و توجه به اطلاعاتی که وارد کرده اید مدت سابقه شما را بررسی میکند و اختیارن قرار میدهد.

سوالات متداول

مزیت استفاده از بیمه سرزی چیست؟

استفاده از بیمه مانی سرزان را از پرداخت هزینه های سنگین مانی معاف میکند. همچنین این دوره ی دو ساله ی بیمه سرزی میتواند به عنوان سابقه کاری افراد نظر گرفته شود.

شرایط خرید بیمه سرزی کدامند؟

متقاضی قبل از اعزام به خدمت سرزی ید حق بیمه پرداخت کرده شد. همچنین زمان ثبت خواست حال پرداخت بیمه ی سازمان مین اجتماعی شد.

محاسبه بیمه سرزی چگونه است؟

میانگین آمد متقاضی دو سال قبل از اعلام خواست خرید بیمه سرزی محاسبه میشود. عدد حاصل هفت صد ضرب میشود. نهایت مبلغ به دست آمده ۲۴ ماه ضرب میشود و مبلغ پرداختی به دست میاید.

 

شرایط خرید بیمه خدمت سرزی چگونه است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط خرید بیمه خدمت سرزی چگونه است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 14:54
توسط avije | تعداد بازديد : 65 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

مشمولان غایب خدمت سرزی به گروهی از افراد اتلاق میشود که بعد از رسیدن به سن مشمولیت که همان ۱۸ سالگی است از رفتن به خدمت سرزی امتناع میکنند. غیبت این افراد میتواند دلایل مختلفی داشته شد اما زمانی که علت آن به یید سازمان وظیفه نرسیده مشمول ید مطابق قوانین جریمه شود. این جمله را ر ها از مشمولان شنیده ایم که دو سال عمر خود را ید سرزی بگذرانیم، به همین دلیل سعی میکنند به هر نحوی از رفتن به خدمت معاف شوند. گاه کسانی که موفق به یافت معافیت نمیشوند، بدون اطلاع و آگاهی از عواقب کارشان به خدمت نمیروند و هیچ اقدامی برای اعزام انجام نمیدهند. انجام دو سال دوره ی ضرورت برای خدمت به کشور، وظیفه ای است که بر عهده ی هر فرد مذکر لغ قرار دارد. امتناع از آن خلاف قانون است و شخص خاطی مطابق قوانین برخورد خواهد شد.

البته گاهی افرادی به دلیل عدم آگاهی و بدون اینکه بدانند ید بعد از رسیدن به سن مشمولیت چه اقداماتی را انجام دهند وارد دوره ی غیبت خدمت سرزی میشوند. این موضوع اغلب ره ی مشمولان محصل است که اطلاعی از قوانین نظام وظیفه ناند. توصیه میکنیم اگر محصل و یا دانشجو هستید بلافاصله بعد از اتمام دوره ی تحصیل خود برای مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه اقدام کنید؛ به این ترتیب افرادی که قصد تحصیل مقاطع لاتر را داشته شند، میتوانند از معافیت های موقت تحصیلی استفاده کنند. اما چنانچه افرادی به عنوان مشمولان غایب خدمت سرزی شناخته شود، سازمان وظیفه این افراد چگونه برخورد میکند و چه جریمه هایی برایشان نظر گرفته شده است؟ ادامه به پاسخ این سوالات میپردازیم. همچنین شما عزیزان میتوانید استفاده از مشاوره نظام وظیفه و تجربه کارشناسان به پاسخ بسیاری از سوالات خود این حوزه دست یابید.

جریمه مشمولان غایب خدمت سرزی چگونه است؟

جریمه مشمولان غایب خدمت سرزی طرحی است که طبق آن افرادی که وجود رسیدن به سن مشمولیت و واجد شرایط بودن برای انجام دوره سرزی، برای رفتن به خدمت ضرورت هیچگونه اقدامی نکرده اند، توجه به طول دوره غیبت، موظف به گذراندن اضافه خدمت و یا پرداخت مبلغی به عنوان جریمه میشند معافیت سرزی یافت کنند. البته این جریمه نقدی تنها برای افرادی است که مدت مشخصی از غیبت آنها میگذرد. طبق طرحی که سازمان وظیفه نظر گرفته است افرادی که بیش از ۸ سال از سن مشمولیت آنها میگذرد اما غایب بوده اند، پرداخت مبلغ مشخصی از رفتن به سرزی معاف میشوند.

چند نکته ی مهم ره ی جریمه مشمولان غایب خدمت سرزی وجود دارد که به شرح زیر است:

 • برای آن دسته از مشمولان که سه ماه غیبت داشته شند، به مدت سه ماه اضافه خدمت مقرر شده است.
 • برای غیبت های بیش تر از سه ماه، مدت زمان ۶ ماه اضافه خدمت نظر گرفته میشود.
 • اگر فردی بیشتر از یک سال غیبت کند فراری شناخته میشود و به دادگاه ارجاع داده میشود.
 • برای افراد غیبت های هشت سال به لا نیز قوانینی مقرر شده که ادامه به آنها میپردازیم:
 • مبلغی که برای این افراد نظر گرفته شده است توجه به نوع مک تحصیلی شان متفاوت است. مثلا برای افراد زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان، افراد دارای مک تحصیلی دیپلم ۱۵ میلیون و… به این ترتیب لا رفتن مک تحصیلی میزان جریمه نیز افزایش میابد.
 • چنانچه فردی بیش از ۸ سال غیبت کرده شد، ید جریمه ی بیشتری را پرداخت کند. معمولا افزایش هر سال غیبت ۱۰ صد به جریمه اولیه اضافه خواهد شد. پرداخت این ملغ، کارت معافیت دائم از خدمت سرزی برای فرد مشمول غایب صا میشود.

بخشش غیبت مشمولان غایب خدمت سرزی ممکن است؟

بخشش غیبت مشمولان غایب خدمت سرزی امکان پذیر است؟ سازمان وظیفه چه شرایطی برای بخشش افراد غایب مقرر کرده است؟ آیا همه ی افراد غایب میتوانند از طرح بخشش غیبت استفاده کنند؟ ممکن است که شما نیز رها این پرسش ها مواجه شده شید، لذا به دلیل همیت این موضوع برای مشمولان این موضوع را مورد بررسی قرار میدهیم. گاهی افراد غایب مورد بخشش رهبری قرار میگیرند که طبق آن همه یا بخشی از جریمه آنها بخشوده خواهد شد. همچنین بر اساس قوانین نظام وظیفه بخشش غیبت مشمولان غایب خدمت سرزی توسط فرماندهان یگان های خدمتی نیز امکان پذیر است. افرادی که وظایف خود را به خوبی انجام دهند و یا منطقه خدمت آنها بد آب و هوا و مرزی شد میتوانند از طرح بخشش استفاده کنند، که بر اساس آن به میزان دو سوم اضافه خدمتی که به عنوان جریمه برایشان نظر گرفته شده است، لغو میشود.

 

استعلام غیبت خدمت سرزی چگونه است؟

استعلام غیبت خدمت سرزی به منظور اطلاع از مدت زمان غیبت و به طور کلی اطلاع از وضعیت نظام وظیفه میشد. یکی از راه های متداولی که مشمولان میتوانند از طریق آن از وضعیت نظام وظیفه خود آگاهی یابند، مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ میشد. این دفاتر داشتن کارت و شماره ملی مشمولان و طی استعلاماتی مدت غیبت شما را مشخص میکنند. اما راه دیگری که برای استعلام غیبت خدمت سرزی پیش روی مشمولان میشد، استفاده از کد سخا است. این کد از سوی سازمان وظیفه برای هر فرد مذکر نظر گرفته شده است که یافت آن از طریق دفاتر پلیس +۱۰ امکان پذیر است. فردی که این کد را دست داشته شد میتواند به سایت سازمان وظیفه مراجعه کند و آنجا وارد کردن اطلاعات خود از قبیل کد ملی و کد سخا، از وضعیت غیبت و نظام وظیفه خود آگاه شود.

اهمیت این موضوع این است که فردی که از وضعیت خود آگاه شد میتواند اقدامات لازم را برای اعزام و یا معافیت انجام دهد. فردی که غیبت داشته شد علاوه بر اینکه از بسیاری امکانات سازمان وظیفه محروم است ید متحمل اضافه خدمت و جریمه هایی نیز بشود.

توجیه غیبت خدمت سرزی چیست؟

توجیه غیبت خدمت سرزی برای آن دسته از افرادی کاربرد دارد که به دلیل خاصی از رفتن به خدمت ز مانده اند. لذا سازمان وظیفه راهی پیش روی این افراد قرار میدهد که طبق آن مشمول غایب ارائه ی ادله ی محکم و مستند غیبت خود را توجیه میکند و این صورت برای وی غیبت و جریمه ی آن نظر گرفته نمیشود. برخی از مواردی که مشمولان میتوانند بر اساس آن برای توجیه غیبت خدمت سرزی اقدام کنند زیر آورده شده است:

 • چنانچه مشمول به بیماری مبتلا شود که مانع اعزام به خدمت مدت دو ماه شود این مورد بیماری ید توسط شورای پزشکی یید شود.
 • اگر مشمول به سبب بیماری بیمارسن بستری شود و شش ماه از اعزام ز بماند.
 • اگر یکی از اعضای خانواده جه یک مشمول فوت کند، غیبت سه ماه بعد از ریخ فوت برای مشمول مجاز میشد.
 • اگر فردی به یکی از بلایای طبیعی همچون سیل، زلزله، آتش سوزی و… دچار شود و شش ماه از رفتن به خدمت غیبت کند، جریمه ای برایش نظر گرفته نمیشود.
 • بیماری اقوام جه یک مثل همسر یا فرزند به یید شوراهای پزشکی نیز به مدت سه ماه غیبت را توجیه میکند.

 

محاسبه غیبت خدمت سرزی چگونه است؟

محاسبه غیبت خدمت سرزی توجه به شرایط هر فرد متفاوت میشد، اما به طور کلی افرادی که به سن مشمولیت رسیده شند اما برای اعزام و تعیین وضعیت نظام وظیفه خود اقدام نکرده اند، به عنوان غایب نظر گرفته میشوند. مثلا برای مشمولی که بعد از فارغ التحصیلی به سن مشمولیت میرسد تنها شش ماه مهلت قرار داده شده است که برای اعزام به خدمت اقدام کند چنین فردی بعد از این ریخ به عنوان غایب شناخته میشود. گاهی افرادی که به تحصیل مشغول هستند از معافیت های موقت تحصیلی برخوردار هستند. این افراد پایان دوره ی تحصیل ید برای اعزام اقدام کنند، غیر این صورت به عنوان غایب شناخته میشوند. محاسبه غیبت خدمت سرزی برای این افراد از یک ماه بعد از پایان معافیت موقت میشد.

سوالات متداول

محاسبه ی غیبت مشمولان فارغ التحصیل چگونه است؟

برای مشمولی که بعد از فارغ التحصیلی به سن مشمولیت میرسد تنها شش ماه مهلت قرار داده شده است که برای اعزام به خدمت اقدام کند چنین فردی بعد از این ریخ به عنوان غایب شناخته میشود.

توجیه غیبت سرزی به چه معناست؟

مشمول غایب ارائه ی دلایل محکم و مستند غیبت خود را توجیه میکند و این صورت برای وی غیبت و جریمه ی آن نظر گرفته نمیشود.

استعلام غیبت سرزی چگونه است؟

مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و استفاده از کد سخا راه های استعلام غیبت میشد.

 

طرح جریمه مشمولان غایب خدمت سرزی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

طرح جریمه مشمولان غایب خدمت سرزی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 14:36
توسط avije | تعداد بازديد : 46 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

سرزان مهل  و قوانین مقرر شده برای سرزی این افراد از مهم ترین موضوعات نظام وظیفه است که هر سال تعدادی از مشمولان آن گیر هستند. دوره ی سرزی توجه به طولانی بودن و شرایط دشواری که دارد، برای اغلب افراد دوره ای سخت و طاقت فرسا میشد حال اگر فردی مهل شد و مسئولیت زندگی همسر و فرزندان را نیز بر عهده داشته شد، این دوره مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد.

برخی افراد تصور میکنند به واسطه ی هل میتوانند معافیت سرزی یافت کنند. اما تمام افراد لای ۱۸ سال حتی صورت هل ید به خدمت اعزام شوند. اما سازمان وظیفه همواره سعی میکند مقرر کردن قوانین مختلف خدمت سرزی را برای مشمولان شرایط خاص راحت تر کند. سرزان مهل نیز یکی از موارد خاص است که تمهیداتی برای آنها نظر گرفته شده است از آسیب ها و مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

یکی از مهم ترین تمهیداتی که سازمان وظیفه برای مشمولان مهل نظر گرفته این است که محل خدمت این افراد اغلب نزدیک یا همان محل زندگی همسرشان میشد و همچنین مقایسه سایر مشمولان، حقوق و مزایای بیشتری برای مهلین مخصوصا مهلین دارای فرزند نظر گرفته شده است. چنانچه میخواهید از قوانین و مقررات مربوط به مشمولان مهل اطلاع پیدا کنید اما منبع مناسبی اختیار ندارید، توصیه ی ما استفاده از مشاوره نظام وظیفه میشد. این مشاوره ها میتواند استفاده از تجربیات کارشناسان و متخصصان این حوزه، به روز ترین بند ها و تبصره های نظام وظیفه عمومی برای مشمولان مهل را اختیار شما قرار دهد. همچنین سعی ما بر این بوده است که این مقاله مسائل و موضوعات مهم مربوط به مهلان را ارائه دهیم. لذا مطالعه ی دقیق این مقاله نیز میتواند مفید واقع شود و پاسخگوی سوالات شما شد.

مزایای سرزان مهل چگونه است؟

مزایای سرزان مهل برای فرد مشمولی که مسئولیت یک زندگی را به دوش میکشد موضوع بسیار اهمیتی است. لذا سازمان وظیفه عمومی مزایایی را برای این افراد نظر گرفته است اندکی از مشکلات و نگرانی های آنها و خانواده هایشان کاسته شود. برخی از مواردی که میتوان به آن اشاره کرد و برای این سرزان مقرر شده است به شرح زیر میشد:

 • طبق قانون سرز مهل همانند دیگر افراد کا رسمی نظام وظیفه، میتواند از مرخصی دو سه روز ماه استفاده کند؛ به عرتی این افراد سی روز هر سال مرخصی دارند.
 • علاوه بر این مرخصی سالانه، این افراد ید طول هفته نیز مرخصی هایی داشته شند، این مرخصی تنها سه روز هفته و بعد از ظهر ها میشد.
 • کسری خدمت از دیگر مزایای سرزان مهل است. این افراد به ازای هر فرزند سه ماه کسری یافت میکنند. حال فرزند قبل سرزی به دنیا آمده شد یا بعد از سرزی
 • حقوقی که سرز مهل یافت میکند، بیشتر از حقوق دیگر سرزان است زیرا این افراد حق اولاد نیز یافت میکنند.
 • سازمان وظیفه برای سرزانی که زمان خدمت صاحب فرزند شوند نیز هدیه ای نظر گرفته است.
 • علاوه بر پاداش نقدی، دو هفته مرخصی به سرز مهلی که حین خدمت بچه دار شوند تعلق میگیرد.
 • از آنجایی که یکی از شرایطی که سازمان وظیفه برای جذب سرز امریه نظر میگیرد هل افراد میشد، به این ترتیب شانس پذیرش مشمولین مهل به عنوان امریه سازمانها و ارگان های دولتی و غیر دولتی زیاد است.
 • یکی از مهم ترین و قابل توجه ترین مزیت هایی که برای سرزان و مشمولین مهل نظر گرفته شده است مربوط به محل خدمت آن ها است که حتما ید همان محل زندگی همسرشان شد.

حقوق سرزان مهل چگونه است؟

حقوق سرزان مهل سال های اخیر تغییراتی داشته و روند افزایشی همراه بوده است. آیا حقوقی که برای سرز مهل نظر گرفته شده است دیگر سرزان فرق میکند یا خیر؟ آیا این حقوق برای هزینه های زندگی سرز کافی است ؟ و… این ها سوالات مهمی هستند که پاسخ آنها برای مشمولان مهل اهمیت زیادی دارد، لذا این قسمت سعی میکنیم به آنها پاسخ دهیم.

همانطور که قبلا اشاره کردیم سرزی که دارای فرزند و همسر است نیز به مانند کارمندان رسمی از حق عائله مندی برخوردار است پس حقوق سرزان مهل از دیگرسرزان وظیفه بیشتر است. این حقوق به ازای هر فرزند اضافه میشود. طبق قوانین نظام وظیفه حداقل و حداکثر حقوقی که برای سرز مهل نظر گرفته شده است بین ۶۰ ۹۰ صد از حقوق کارمندان رسمی این سازمان است.

لازم به تذکر است است مواردی همچون مک تحصیلی افراد مهل نیز میزان حقوق یافتی آن ها اثر گذرا است. به نحوی که هر ق مک تحصیلی سرزان لاتر شد جه آنها و نتیجه حقوق یافتی شان بیشتر است. بیشترین حقوق به سرز مهل تحت پوشش کمیته امداد تعلق میگیرد. این حقوق به بیش از یک میلیون تومان نیز میرسد.

 

محل آموزشی سرز مهل چگونه است؟

محل آموزشی سرز مهل و نحوه ی تعیین آن از مهم ترین موضوعات مربوط به نظام وظیفه است. بدیهی است سرزی که دارای فرزند و همسر شد علاوه بر وظیفه ای که به عنوان سرز وظیفه برعهده دارد وظایف مهمی نیز چارچوب خانواده به عنوان پ و همسر بر عهده دارد. سازمان وظیفه تلاش است که به سبب سرز بودن پ خانواده، آسیبی به خانواده و زندگی شخصی مشمولان وارد نشود. لذا این امکان را فراهم کرده است که دوره ی سرزی مشمول محل زندگی همسر فرد مهل شد. البته ممکن است که محل آموزشی سرز مهل دور از محل سکونتش و هر منطقه و شهری شد البته این دوره؛ دوره ای نسب کوه و تنها دوماه است، چنین شرایطی بعد و از گذراندن دوره آموزشی سرز مهل لزوما ید به شهر محل سکونت همسرش منتقل شود و بقیه خدمت خود را آنجا بگذراند.


بیشتر بخوانید:  پروژه کسری خدمت چیست؟


قوانین نظام وظیفه برای سرز مهل چیست؟

قوانین نظام وظیفه برای سرز مهل قوانینی که برای سایر سرزان نظر گرفته شده است تفاوت های زیادی دارد. این تفاوت ها نگرانی های سرزان و مشمولان مهل را کمتر میکند. زیرا تعداد روزهایی که این افراد میتوانند از مرخصی استفاده کنند بیشتر است. همچنین تقری نیمی از روزهای هفته به طور نیمه وقت ید محل خدمت خود حاضر شوند. این موضوع عث میشود که بتوانند کنار خدمت سرزی خود به کار پاره وقت برای مین معاش زندگی مشغول شند. البته حقوقی که به این افراد داده میشود نیز میتواند کمکی برای گذراندن زندگیشان شد. این حقوق برای افراد دارای فرزند بیشتر است.

یکی دیگر از مفید ترین قوانین نظام وظیفه برای سرز مهل امکان بهره مندی از کسری خدمت میشد. این کسری به نحوی است که به ازای هر فرزند سه ماه از خدمت مهلان کم میشود. تشویقی ها و مزایای دیگر نیز برای این افراد نظر گرفته شده است که این متن مفصلا مورد بحث قرار دادیم.

 

شرایط خدمت سرزی افراد مهل چیست؟

شرایط خدمت سرزی افراد مهل به واسطه ی وظایف و مسئولیت های سنگینی که به دوش دارند آسانتر است. حتی افرادی که زمان سرزی ازدواج میکنند، میتوانند از این شرایط استفاده کنند. برای این افراد مرخصی تشویقی نیز نظر گرفته شده است. این امکانات و شرایط نمایانگر این موضوع است که خدمت سرزی سدی برای ازدواج مشمولان نمیشد بلکه برخی موارد میتواند به مشمولان مهل کمک کند. امریه سرزی یکی ازراه هایی است که سازمان وظیفه پیش روی مشمولان قرار داده بتوانند دوره ی سرزی خود را ادارات و همانند کارمندان آن اداره طی کنند. پایان نیز این دوره دوساله به عنوان سابقه برای سرز نظر گرفته میشود.

یکی از شرایط لازم برای یافت امریه سرزی هل متقاضیان است، به این ترتیب مهلان برای کسب امریه اولویت هستند و شانس بیشتری دارند. اطلاع و کسب آگاهی از این شرایط خدمت سرزی افراد مهل قبل از هر گونه اقدامی برای اعزام الزامی است.

سوالات متداول

مرخصی سرز مهل چگونه است؟

این افراد سی روز هر سال مرخصی دارند. علاوه بر این مرخصی سالانه، این افراد ید طول هفته نیز مرخصی هایی داشته شند، این مرخصی تنها سه روز هفته و بعد از ظهر ها میشد.

محل آموزشی سرز مهل چگونه است؟

محل آموزشی سرز مهل ممکن است هر منطقه و شهری شد. البته بعد و از گذراندن دوره آموزشی سرز مهل لزوما ید به شهر محل سکونت همسرش منتقل شود و بقیه خدمت خود را آنجا بگذراند.

آیا سرزان مهل میتوانند از کسری خدمت استفاده کنند؟

بله این کسری به نحوی است که به ازای هر فرزند سه ماه از خدمت مهلان کم میشود.

 

شرایط خدمت سرزی سرزان مهل چگونه است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط خدمت سرزی سرزان مهل چگونه است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 13:59
توسط avije | تعداد بازديد : 51 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

ارگان های امریه سرزی کدامند؟ چگونه میتوان از لیست این ارگان ها اطلاع پیدا کرد؟ به طور کلی تعداد زیادی از ارگان ها و ادارات دولتی و غیر دولتی جز این موارد هستند. اما قبل از پرداختن به این ارگان ها توضیح کوهی ره ی امریه خدمت سرزی را ذکر میکنیم. خیلی از افرادی که به عنوان مشمول خدمت سرزی شناخته میشوند، به دنل راهی هستند که خدمت سرزی کم دسرتر و راحت تری داشته شند. یکی از راه هایی که میتواند به این افراد کمک کند، یافت امریه از یکی از ارگان ها میشد. اما این ارگان ها چگونه میتوانند از بین سرزان سازمان وظیفه نیرو جذب کنند؟ سازمان وظیفه کشور هر سال تنها تعداد مشخصی سرز و نیرو احتیاج دارد، چنین صورتی وقتی تعداد مشمولان بیشتر از حد نیاز سازمان وظیفه شد، این سازمان تعدادی را به عنوان سرز امریه به ارگان های دیگر واگذار میکند.

این امر عث میشود که ارگان های دیگر کسری نیروی خود را سرزان امریه تکمیل کنند و از پرداخت هزینه های بیشتر جلوگیری شود و از طرفی سازمان وظیفه نیز نیروی های خود را یگان های خدمتی به حالت تعادل خواهد آورد. ارگان های امریه گیر تنوع زیادی دارند از آموزش و پرورش وزارتخانه ها و… جز این ارگان ها به حساب میایند. معیار مهمی که ارگان های امریه سرزی نظر میگیرند مربوط به مک تحصیلی افراد است. این سازمانها توجه به نیاز خود به نیروی متخصص، حوزه های مختلف از بین متقاضیان، افراد سابقه و رشته تحصیلی مرتبط را جذب میکنند. چنانچه مایل به یافت امریه هستید اما اطلاعات دقیق از نحوه ی اقدام برای یافت و همچنین شرایط آن ندارید، میتوانید از مشاوره نظام وظیفه استفاده کنید ادامه این مقاله نیز به بررسی نکات مهم مربوط به امریه میپردازیم.


بیشتر بخوانید:  پروژه کسری خدمت چیست؟


شرایط پذیرش امریه خدمت سرزی چگونه است؟

شرایط پذیرش امریه خدمت سرزی به طور کلی از پنج بند تشکیل شده است. افرادی که این شرایط را داشته شند میتوانند برای امریه شدن ارگان مورد نظر خود اقدام کنند. این موارد پنج گانه به ترتیب زیر است:

 • مهل بون فرد مشمول
 • مشمولانی که جز خانواده شهدا، ایثارگران و جانزان هستند.
 • مشمولانی که تحت پوشش یکی از سازمان های بهزیستی و یا کمیته امداد قرار دارند.
 • مشمولانی که سرپرست خانواده هستند.
 • مشمولانی که به دلیل بیماری معافیت از رزم دارند.

گاهی افرادی که این شرایط را ندارند به دنل یافت امریه سرزی هستند. ممکن است مشمولان این سوال مواجه شوند که آیا امکان پذیرش این افراد به عنوان سرز امریه وجود دارد؟ واقع این شرایط پذیرش امریه خدمت سرزی که لا ذکر شد، مورد توجه بسیاری از ارگان ها و سازمان های امریه گیر میشد  واحتمال پذیرش داوطلن را بیشتر میکند. اما ممکن است سازمانی از بین افراد فاقد این شرایط نیز سرز امریه جذب کند. این موضوع به عوامل مختلفی همچون میزان جذب امریه سازمان مورد نظر، تعداد متقاضیان و… بستگی دارد.

مدارک مورد نیاز برای پذیرش امریه شامل چه مواردی است؟

مدارک مورد نیاز برای پذیرش امریه و تدارک لازم برای جمع آوری آنها زمان مقرر موضوع بسیار مهمی است که مشمولین ید به آن توجه داشته شند. نکته ی مهم دیگری که ره ی مدارک موردنیاز مطرح است، این است که داوطلن بر اساس شرایطی که دارند ید مدارک مرتبط را ارائه دهند. مثلا فردی که تحت پوشش کمیته امداد و یا سازمان بهزیستی قرار دارد ید معرفی نامه ی این ادارات را دست داشته شد. ره ی مشمولانی که جز خانواده ایثارگران هستند نیز ید گواهی مربوطه به بنیاد شهید ارائه شود. تصویر شناسنامه و اثت مهل بودن متقاضیان مهل نیز از دیگر مدارک میشد. سازمان های امریه گیر تنها از بین افراد مک تحصیلی و مهارت متناسب ردیف شغلی مورد نظر امریه میگیرند لذا ارائه مدارک تحصیلی مرتبط نیز الزامی است.

تصویر برگه ی اعزام به خدمت که ریخ اعزام آن ج شده است از مهم ترین مدارک مورد نیاز برای یافت امریه است. علاوه بر مواردی که گفته شد زمان ثبت نام و تنظیم خواست برای امریه سرزی، فرم هایی اختیار داوطلب قرار میگیرد که فرم تعهد برای نداشتن هیچگونه نسبت فامیلی نسبی و سببی کارکنان ارگان مربوطه و فرم اطلاعات افراد تحت تکفل مشمول از آن دست میشند. فردی که تمام مدارک مورد نیاز برای پذیرش امریه را گردآوری کرده است ید دقت کند که ارسال این مدارک ید تقری دوماه قبل از ریخ اعزام به خدمت شد.

 

مراحل پذیرش ارگان های امریه سرزی چگونه است؟

مراحل پذیرش ارگان های امریه سرزی قدم بعدی است که مشمول بعد از تهیه مدارک مورد نیاز ید انجام دهد. مشمولان ید توجه داشته شند که برای یافت امریه ید حدود دوماه قبل از ریخ اعزام اقدام کنند. زمان اعزامشان به خدمت برگه امریه را دست داشته شند. امااولین مرحله از مراحل پذیرش ارگان های امریه سرزی این است که متقاضی ابتدا ید ارگان مورد نظر خود را انتخاب کند و به آن ارگان مراجعه کند. بعد از اینکه از جذب امریه توسط ارگان مورد نظر اطمینان حاصل کرد ید برای اعزام به خدمت اقدام کند. برای اینکه یافت دفترچه راهنمای سرزی و تکمیل آن و نهایت ارسال به سازمان وظیفه الزامی است. سپس بررسی های سازمان وظیفه و بعد از مدت کوهی برگه سبز یا برگه اعزام به خدمت برای مشمول ارسال میشود. این برگه سبز ید فورا به سازمان مورد نظر ارائه شود.

بعد از تکمیل مدارک خواست شما مورد بررسی قرار میگرد و صورت واجد شرایط بودن نتیجه پذیرش شما اعلام میشود و برگه ای اختیارن قرار میگیرد. شما ید برگه ی امریه را بعد از تقسیم نیرو به یگان خدمتی ارائه دهید. اما نکاتی وجود دارد که ذکر آنها خالی از لطف نیست. مثلا برخی از ارگان های امریه گیر علاوه بر شرایط عمومی مورد نیاز برای سرز امریه، شرایط دیگری نیز نظر گرفته اند. مصاحبه حضوری متقاضی، تحقیقات میدانی، نوع مک تحصیلی و معدل مورد نیاز و… از جمله این موارد هستند. لذا ید آمادگی لازم برای رویارویی موارد را داشته شید.

لیست ارگان های امریه خدمت سرزی چیست؟

لیست ارگان های امریه خدمت سرزی برای فردی که میخواهد به عنوان سرز امریه خدمت خود را سپری کند، میتواند موضوع خیلی مهمی شد. خوشبخنه سازمان هایی که اقدام به جذب سهمیه میکنند از تنوع لایی برخوردار هستند و داوطلن میتوانند متناسب شرایط خود یکی از آنها را انتخاب کنند. مشمولان ید دقت کنند که تنه ید به یکی از ارگان های امرهی گیر خواست دهند غیر این صورت خواست آنها طل خواهد شد. برخی از ارگانهایی که لیست ارگان های امریه خدمت سرزی جای  دارند به قرار زیر است:

 • وزارتحانه هایی همچون: وزارت نفت، وزارت نیرو، وزارت کار و امور اجتماعی، وزارت صنعت و معدن و…
 • سازمان محیط زیست
 • اداره اوقاف
 • سازمان بهزیستی کشور
 • آموزش و پرورش
 • سازمان جهاد کشاورزی
 • سازمان انرژی اتمی
 • سازمان هواپیمایی کشور
 • سازمان زرسی کشور
 • سازمان فنی حرفه ای
 • اداره ی آب و فاضلاب
 • نک ها و موسسات مالی
 • اداره گمرگ
 • اداره برق وبسیاری ارگان های دیگر.

 

رشته های مورد نیاز ارگان های امریه سرزی کدام است؟

رشته های مورد نیاز ارگان های امریه سرزی به نوع فعالیت ارگان و سازمان مورد نظر بستگی دارد. هر سازمان به افرادی دارای مدارک تحصیلی حوزه ی تخصصی خود نیاز دارد. مثلا سازمان محیط زیست ازبین مشمولان فارغ التحصیل رشته های کشاورزی امریه میگیرد. قوه قضاییه و دادگستری ها نیز از بین کارشناسان حقوق، علوم قضایی، فقه و حقوق اسلامی و… امریه جذب میکنند. وزارت نفت نیز از دیگر ارگان های امریه گیر است که از بین افراد مک مهندسی شیمی، مهندسی ملوژی، مهندسی نفت، مهندسی سیستم های انرژی و… امریه میگیرد. برخی رشته های مورد نیاز ارگان های امریه سرزی که اغلب سازمانها برای انجام امور دفتری مورد نیاز است شامل حسابداری، مدیریت، کامپیوتر و… است.

سوالات متداول

امریه سرزی چگونه است؟

سازمان وظیفه کشور هر سال تنها تعداد مشخصی سرز و نیرو احتیاج دارد، چنین صورتی وقتی تعداد مشمولان بیشتر از حد نیاز سازمان وظیفه شد، این سازمان تعدادی را به عنوان سرز امریه به ارگان های دیگر واگذار میکند.

شرایط پذیرش امریه خدمت سرزی کدامند؟

معافیت از رزم، مهل بون فرد مشمول، مشمولانی که تحت پوشش یکی از سازمان های بهزیستی و یا کمیته امداد، مشمولان سرپرست خانوار، خانواده ایثارگران جز افرادی هستند که میتوانند از امریه سرزی استفاده کنند.

ارگان های امریه گیر کدامند؟

سازمان جهاد کشاورزی، سازمان انرژی اتمی، سازمان هواپیمایی کشور، سازمان زرسی کشور، سازمان فنی حرفه ای، اداره ی آب و فاضلاب، نک ها و موسسات مالی، اداره گمرگ و…

 

لیست ارگان های امریه سرزی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست ارگان های امریه سرزی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 3:28
توسط avije | تعداد بازديد : 44 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت موارد خاص خدمت سرزی چیست؟ چه کسانی قا خواهند بود که از معافیت های موارد خاص خدمت سرزی بهره مند شوند؟ آیا معافیت های خاص شامل همه ی افراد خواهد شد؟ آیا انواع معافیت پزشکی   لیست معافیت های موارد خاص سازمان نظام وظیفه قرار دارد؟ این سوالاتی است که جوانان امروزی مورد آن نیازمند اطلاعات و پاسخ جامع میشند.

به دلیل گستردگی محث و قوانین نظام وظیفه، جوانان به شدت به دنل جمع آوری اطلاعات و اخرهای جدید این سازمان هستند. زیرا خدمت سرزی یکی از سخت ترین مراحلی است که هر فرد ذکور ایران آن روبرو میشود. پس بهترین گزینه برای افراد معافیت هایی است که میتوانند از آن بهره مند شوند. این معافیت ها انواع مختلفی دارند که آن ها این مقاله آشنا خواهید شد.

انواع معافیت های خدمت سرزی

 • معافیت موارد خاص خدمت
 • معافیت های پزشکی سرزی
 • معافیت های کفالت نظام وظیفه سرزی
 • معافیت های بخشودگی سنی
 • معافیت های مددجویی بهزیستی
 • معافیت های نخبگان ملی
 • معافیت های ایثارگری و آزادگی
 • معافیت خدمت سرزی تک فرزندی
 • و انواع معافیت های دیگر خدمت سرزی

این معافیت ها و سایر موارد دیگر هر کدام شرایط خود را داشته و قوانین معینی برای هر کدام از آن ها تعریف شده است. برای تعریف دقیق تر از معافیت های سرزی ید به این نکته توجه داشته شید که معافیت نوعی امتیاز به حساب میاید جوانان بتوانند یافت آن از رفتن به خدمت سرزی معاف شوند. این معافیت ها بهترین راه و روشی است که به جوانان نشان داده شده شرایط ویژه ای از آن استفاده کنند.

اما این بین برخی از معافیت ها شامل موارد خاصی هستند که چند سال گذشته رواج پیدا کرده است. برخی از این معافیت ها شرایط خاصی برایشان تعریف شده است. اما برخی دیگر بررسی های شرایط مشمولین توسط نظام وظیفه عمومی کشور، قوانینی برای آن اعمال خواهد شد. که فرصت طلایی برای مشمولین است بتوانند از معافیت خدمت سرزی بهره گرفته و کارت معافیت دائم یافت کنند. این مقاله به انواع این معافیت های موارد خاص خواهیم پرداخت.

خواست معافیت موارد خاص خدمت سرزی چگونه است؟

خواست معافیت موارد خاص خدمت سرزی مانند سایر معافیت های خدمت نظام وظیفه میشد. این تفاوت که یافتن اطلاعات زمینه ی این معافیت ها کمی زمان بر خواهد بود. مشمولین برای خواست و انجام اقدامات این معافیت ها ید اول از هر چیز مراحل آن ها را مطالعه کنند. زیرا اقدام صحیح و به موقع میتواند بسیار کارساز و مفید شد. معافیت های مربوط به موارد خاص همانطور که لا نیز اشاره کردیم دارای قانون مشخصی نیست. پس تصمیم گیری برای این نوع معافیت ها بر اساس قوانین سایر معافیت ها صورت میگیرد.

هم چنین خواست معافیت موارد خاص خدمت سرزی زمانی قابل قبول خواهد بود که مشمولین شرایط سخت خانوادگی یا مشکلات دیگری قرار بگیرند. به همین منظور سازمان نظام وظیفه این موارد به مشمولین این شانس را داده بتوانند خواست معافیت خود را از طریق یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ثبت کرده و مراحل بعد از آن را به انجام برسانند.

مراحل خواست و یافت معافیت های موارد خاص سرزی

 1. مراجعه به یکی از دفاتر خدمات پلیس + ۱۰ یا خدمات الکترونیک انتظامی
 2. ارائه و تحویل مدارک شناسایی و مستندات مهم مشمولین برای معافیت به دفاتر مربوطه
 3. ثبت کردن خواست برای یافت معافیت های موارد خاص سرزی از طریق سیستم های دفتر پلیس + ۱۰
 4. بررسی مدارک وشرایط مشمول توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا
 5. صدور رای نهایی مشمول از طرف نظام وظیفه
 6. ارسال کارت معافیت مشمول به ب منزل

متقاضیان عزیز میتوانند به تنهایی این مراحل را انجام دهند. فقط کافی است اطلاعات مربوط به معافیت ها را مطالعه کرده و راهنمایی های بیشتر را از مشاوره نظام وظیفه مرکز آویژه یاف کنند.

شرایط معافیت موارد خاص خدمت سرزی چیست؟

شرایط معافیت موارد خاص خدمت سرزی برای انواع مختلف این معافیت ها متفاوت ارائه شده است. پس برای پیگیری این شرایط، نوع معافیت خود را مشخص کرده و سپس شرایط آن ها را بررسی کنید. اینجا به برخی از شرایط این معافیت ها اشاره کرده ایم.

شرایط معافیت موارد خاص خدمت سرزی

 • معافیت کفالت مددجویی: ما ید این معافیت تحت پوشش کمیته امداد شد و همسر نیز نداشته شد یکی از پسرانش معاف شوند.
 • معافیت ایثارگری: پ یا ما مشمول ید لای ۲۵ صد جانزی داشته شند فرزندشان از معافیت سرزی استفاده کند.
 • معافیت عفو رهبری: مشمولین شرط سنی و تحصیلات مشخص از این معافیت بهره خواهمد برد.

 

مدارک مورد نیاز معافیت های موارد خاص را نام ببرید.

مدارک مورد نیاز معافیت های موارد خاص برای هر یک از انواع این معافیت ها متفاوت است. زیرا انواع معافیت های موارد خاص سرزی گوناگون است. پس نیاز است که شما شرایط معافیت خود را نظر گرفته و بر اساس آن مدارک لازم را ارئه دهید. اما مدارکی نیز وجود دارند که برای همه نوع معافیت خدمت سرزی قابل استفاده بوده و سازمان نظام وظیفه عمومی کشور از متقاضیان آن ها را یافت خواهد کرد. این مدارک عمومی ید اولین مرحله به دفاتر خدمات انتظامی ارائه شود. پروسه ی معافیت آغاز شده و ادامه ی اقدامات صورت بگیرد.

مدارک مورد نیاز معافیت های موارد خاص

 • اصل خود شناسنامه فرد متقاضی
 • کپی از تمام شناسنامه ی مشمول
 • کارت ملی مشمولین متقاضی
 • تصویر کارت ملی شناسایی فرد داوطلب
 • ۴ عدد عکس پرسنلی تمام رخ زمینه سفید
 • مک تحصیلی مشمولین داوطلب
 • کپی یید شده از مک تحصیلی مشمولان متقاضی معافیت
 • فرم تعهد نامه ی محضری برای استفاده از معافیت های موارد خاص سرزی نظام وظیفه
 • و مدارک دیگر که بر اساس نوع معافیت مشخص میشود.

پس از تهیه ی همه ی این مدارک نام برده شده لا، میتوانید به یکی از نزدیک ترین دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی نزدیک محل سکونت خود مراجعه کرده و مراحل افدام برای معافیت موارد خاص سرزی را شروع کنید. نظر داشته شید که مشمولین متقاضی این معافیت ها نید دارای غیبت سرزی شند.

تقاضای معافیت های موارد خاص خدمت سرزی چگونه است؟

تقاضای معافیت های موارد خاص خدمت سرزی توسط خود مشمول ید صورت بگیرد. این نکته را نظر داشته شید که مسائل مربوط به معافیت ها و سایر بخش های دیگر خدمت سرزی نظام وظیفه تنها حضور خود متقاضی امکان پذیر است. پس پ یا ما و سایر بستگان نمیتوانند برای مشمول کاری انجام دهند. مگر موارد خاص بیماری و نقص عضو که داوطلب قا به حضور برای انجام مراحل معافیت خود نشد.

مراحل تقاضای معافیت های موارد خاص خدمت سرزی، از سوی مشمولین و از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی آغاز میشود. سپس تمام بررسی ها توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا صورت گرفته و رای اصلی نیز توسط این سازمان و هیئت رسیدگی به مسائل معافیت صا میگردد.

 

انواع معافیت موارد خاص خدمت سرزی کدام است؟

انواع معافیت موارد خاص خدمت سرزی بسیار گسترده است و صد زیادی از جوانان از آن ها اطلاع کافی ندارند. حتی برخی مواقع مشمول شرایط یکی از این معافیت ها را خواهد داشت. اما به دلیل آگاهی کم و اطلاع رسانی های ناقص، ممکن است این جوانان فرصت یافت معافیت خدمت سرزی را از دست بدهند. به همین منظور مشمولان ید دقت داشته شند که قبل از رسیدن به سن مشمولیت اطلاعات کافی ره ی مسائل مهم نظام وظیفه مانند معافیت ها را بدست آورند. شرایط خود را آن ها تطبیق داده و از آن ها بهره کافی ببرند.

انواع معافیت موارد خاص خدمت سرزی

 • معافیت های غقو رهبری و بخشودگی سنی
 • معافیت های کفالت تک فرزندی یا تک پسری
 • معافیت های فرزندان شهدا و ایثارگران و جانزان
 • معافیت های مددجویان بهزیستی و سرپرسن خانوار عضو کمیته امداد امام خمینی
 • معافیت های سرزی متعهدین خدمت نظام وظیفه

هریک از این معافیت ها میتواند به عنوان معافیت موارد خاص اراثه شود. کافی است که مشمولین متقاضی مدارک لازم برای هر یک از این موارد را دست داشته و پس از ثبت خواست معافیت این مدارک را به دفاتر انتظامی پلیس + ۱۰ تحویل دهد.

سوالات متداول

معافیت های موارد خاص سرزی چیست؟

این معافیت ها بسیار گسترده و دارای انواع مختلفی هستند. که شامل معافیت سنی، ایثارگری، کفالت و سایر معافیت های خدمت میشند.

معافیت کفالت ممدجویان کمیته امداد امام خمینی چگونه است؟

این معافیت برای افرادی است که پ نداشته و ماشان عضو کمیته امداد میشند. این شرایط یکی از فرزندان از معافیت استفاده خواهد کرد.

مدارک مورد نیاز معافیت های خاص چیست؟

۴ قطعه عکس ۳*۴ پرسنلی، شناسنامه مشمول، کارت ملی، تعهدنامه محضری و مک تحصیلی از مهم ترین مدارک برای یافت معافیت موارد خاص سرزی میشند.

 

معافیت موارد خاص خدمت سرزی شامل چه مواردی است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معافیت موارد خاص خدمت سرزی شامل چه مواردی است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ساعت 1:58
توسط avije | تعداد بازديد : 68 | لينك ثابت
3.7 / 5 ( 4 votes )

آیا شما مدت زیادی است که فکر اعزام به خدمت سرزی هستید اما شرایط آن کنار نمی آیید؟ نمیتوانید ۲۱ ماه لس فرم سرزی به تن کرده و بصورت تصادفی یکی از شهر های ایران مشغول به خدمت شوید؟ اینک وقت آن است که امریه بیشتر آشنا شوید .  

امریه به چه می گویند ؟

بسیاری از کسانی که دوره آموزشی خود را می گذرانند و امریه دارند، سرزی را همان دو ماه می دانند. چون پس از اگر امریه کشوری داشته شند دیگر هیچ نظامی را نمی بینند که مجبور شوند به خاطر جه به او احترام بگذارند ( که این خود سعادت بزرگی است)، و لس نظامی نمی پوشند که این نیز نشانه اقل بلند آدمی است . زمینه پذیرش امریه سرزی مشاوره نظام وظیفه می تواند راهگشای شما عزیزان شد.

اما پذیرش امریه سرزی چیست؟ 
طبق دستور مقام معظم رهبری سازمان های ادارای می توانند بخشی از پرسنل مورد نیاز خود را از طریق جذب سرز مین کنند. مطابق این قانون دستگاه مربوطه از سد کل نیروهای مسلح تقاضا می کند که سرز مورد نظر سازمان مذکور مشغول خدمت شود، و موافقت سد کل پس از گذراندن دوره آموزشی فرد به جای خدمت پادگان اداره خواست کننده مشغول کار می شود. که به مدت ۲۰ ماه به صورت امریه آن اداره خواهد ماند.

شرایط پذیرش امریه سرزی:

۱ – ابتدا چک کنید شرایط ۵ گانه ( ادامه آمده است) را دارید یا خیر اگر شرایط را ندارید به لیست سازمان های بدون شرایط مراجعه کنید
۲ -لیست سازمانهای امریه گیر را یادداشت کنید. فراموش نکنید شما اصلی ترین سازمان طرف هستید مثلا برای ثبت اسناد سازمان ثبت اسناد کل کشور طرف اداری هستید و اولویت دوم سازمان ثبت اسناد اسن و …
۳ –بطور حضوری یا تلفنی (ترجیحا حضوری) به سازمانها مراجعه کنید. اگه تهران هستید به سازمان اصلی و اگر شهرسن تشریف دارید به سازمان اسن مراجعه نموده و از بخش کارگزینی یا نیروی انسانی بپرسید که برای چه ماه هایی سهمیه امریه دارند .
۴ -اگه هنوز دفترچه پست نکردید سعی کنید زمانی پست کنید که ماه اعلام شده توسط سازمان متناسب شد. البته صورت لزوم امکان خواست تعویق و تعجیل ریخ اعزام هم وجود دارد.

نظام وظیفه

می توانید از استفاده از تلفن ثابت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 

لطفا توجه فرمایید :

هرگز از ۲ سازمان بطور همزمان خواست امریه نکنید چون هر دو طل خواهند شد

۱‐ حداقل ۲ الی ۳ ماه پیش از ریخ اعزام برای امریه اقدام کنید
۲‐ غیبت نید داشته شید
۳‐  برخی از سازمان ها کسری خدمت پذیرفته نیست (بیش از ۳ ماه) ، برخی سازمان ها محدودیتی این خصوص ندارند.
۴‐ انتخاب محلی خدمت سازمان مربوطه است مگر اینکه از محل مورد نیاز خود نامه ای مبنی بر نیاز آنها به سازمان ارائه دهید و الا انتقال بعدی بسیار مشکل است
۵‐ مدت امریه جزو سوابق استخدامی شما محسوب می شود
۶‐ انصراف از امریه بعد از پذیرفته شدن آن امکان دارد
۷‐ حقوق پرداختی به کارمند امریه حقوق سرزی است (شاید کمی بیشتر)
۸‐ امریه شدن یک سازمان تعهدی به استخدام آینده شما آن ایجاد نمی کند ولی آنرا تسهیل می کند
۹‐ اعتر دانشگاه محل تحصیل از نظر آزاد یا سراسری بودن تفاوتی پذیرش امریه ندارد
۱۰‐ ساعات کاری محل امریه مثل ساعت کاری سایر کارمندان است

مک تحصیلی لازم برای امریه :
بستگی به نیاز سازمان از دیپلم دکتری قابل پذیرش است محیط زیست دیپلم هم میپذبرد آموزش و پرورش فوق دیپلم و لاتر برخی هم فوق لیسانس به لا مثل سازمان زرسی کل کشور هر مک تحصیلی ید به سازمان مرتبط رشته خود رجوع کند مگر رشته های کامپیوتر و حسابداری که اکثر مراکز آنها را می پذیرد.


بیشتر بخوانید: شرایط اخذ امریه سرزی


شرایط ۵ گانه پذیرش امریه سرزی :

تمامی سازمان ها شروط زیر را برای امریه می خواهند داشتن ۱ شرط کافیست:
۱‐ هل
۲‐ معاف از رزم
۳‐ تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی
۴‐ بستگان جه یک خانواده ایثارگران (شهدا ، مفقودالاثر ، جانزان و آزادگان)
۵ -آموزش و پرورش – محیط زیست و جهاد دانشگاهی از این امر مستثنی هستند.

سازمان های کل به دو صورت امریه می پذیرند :

۱‐  زیر مجموعه خود سازمان کل که واقع تهران است بطور مثال خود وزارتخانه ها
۲‐  زیرمجموعه های خود که اصولا ادارات کل اسن ها می شد

مرجع رسیدگی به امریه هر اداره بخش کارگزینی یا امور اداری می شد

برخی از سازمان های امریه گیر به شرح زیر می شند :

۱ -سازمان میراث فرهنگی وگردشگری

۲ -سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تهران
۳ -سازمان گسترش ونوسازی صنایع ایران

۴ -سازمان حفاظت محیط زیست
۵ -بهزیستی

۶ -سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور
۷ -سازمان زرسی کل کشور

۸ -سازمان هواپیمایی کشوری
۹ -سازمان مدیرت و برنامه ریزی کشور

۱۰ -سازمان انرژی اتمی
۱۱-سازمان ثبت اسناد واملاک کشور

۱۲‐  -وزارت جهاد کشاورزی
۱۳ -وزارت نیرو

۱۴‐ وزارت صنایع ومعادن
۱۵ -وزارت نفت

۱۶-وزارت مسکن و شهرسازی
۱۷ -وزارت کار و امور اجتماعی

۱۸ -وزارت اموزش وپرورش
۱۹‐ -موسسه اسندارد وتحقیقات صنعتی

۲۰ -دانشگاه صنعتی شریف/دانشگاه تهران/جهاد
۲۱-بنیاد شهید انقلاب اسلامی

۲۲-بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
۲۳-شهرداری( بخش فرهنگی هنری)+فرمانداری

۲۴-سازمان زندانها و اقدامات مینی
۲۵ -گمرک ها

۲۶ -سازمان نوسازی مدارس
۲۷-نهاد ریاست جمهوری

۲۸ -سازمان جنگلها و مراتع
۲۹ -معاونت راهبردی ریاست جمهوری
۳۰-قرارگاه خاتم
۳۱-ثبت احوال
۳۲-جهاد نصر
۳۳-نوسازی مدارس
۳۴-شهرداری
۳۵-کمیته امداد
۳۶-مسکن و شهرسازی
۳۷-سازمان تبلیغات
۳۸-گذرنامه
۳۹-مسکن وشهرسازی
۴۰-بنیاد مسکن
۴۱-راه وترابری
۴۲-سازمان زندانها
۴۳-اسنداری
۴۴-شهرکهای صنعتی اسن
۴۵-ثبت اسناد
۴۶-اداره تعاون
۴۷-فرمانداری
۴۸-اداره اوقاف
۴۹-جهاد کشاورزی
۵۰-صنعت و معدن
۵۱-اداره تعاون
۵۲-دادگستری
۵۳-اه برق و شهرداری
۵۴-اداره صنایع
۵۵-اداره زرگانی
۵۶-نوسازی مدارس
۵۷-آب و فاضلاب شهری و روسیی
۵۸-اداره اسندارد
۵۹-اسنداری
۶۰-شهرداری
۶۱-اداره دارایی
۶۲-دانشگاه های دولتی
۶۳-نوسازی مدارس
۶۴-شرکت های آب منطقه ای و آب و فاضلاب اسن ها
۶۵-مسکن و شهرسازی اسن ها

و…

صورت نیاز به بررسی آگهی های مهم زمینه پذیرش امریه از این بخش دیدن فرمایید.

 

صورت نیاز به مشاوره خصوص اخذ امریه و پذیرش و آگهی های روز این زمینه می توانید تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایید.

 

نظام وظیفه

می توانید از استفاده از تلفن ثابت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 

 

امریه سرزی چیست و شرایط پذیرش آن چگونه است

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

امریه سرزی چیست و شرایط پذیرش آن چگونه است

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ساعت 1:27
توسط avije | تعداد بازديد : 71 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

فرار از خدمت سرزی چه زمانی اتفاق میافتد و چه عواقبی پی دارد؟ شاید برای شما نیز اتفاق افده است. که به عنوان یک جوان آسنه ی ورود به  خدمت سرزی، به فرار کردن آن دوران فکر کرده شید. میدانید که مسئله ی خدمت و نظام وظیفه به یکی از مهم ترین بخش های زندگی افراد ذکور تبدیل شده است. زیرا سن حساسی از زندگیشان نیازمند گذراندن دوره ی خدمت ضرورت میشند. پس همین نکته برای آن ها یک دغدغه ی بزرگ به حساب میاید.

سن مشمولیت دقیقا همان سنی است که مشمولان و متقاضیان از دوره ی متوسطه قصد دارند وارد دانشگاه یا محیط کار شوند. پس قطعا رفتن به خدمت سرزی و دوری از خانواده آن هم به مدت دوسال برایشان خوشایند نخواهد بود. پس سازمان نظام وظیفه عمومی کشور ید مزایایی اختیار جوانان بگذارد مسئله خدمت نظام وظیفه راحت تر کنار بیایند. معافیت ها و کسری های خدکمت دقیقا تسهیلاتی است که به برخی جوانان کمک زیادی میکند و فرصت های خوبی برای آن ها بوجود میاورد. اما به نظر شما چه کسانی از خدمت سرزی فرار خواهند کرد؟

عده ای از جوانان پس از رسیدن به سن مشمول شدن، دفترچه ی اعزام به خدمت را یافت کرده و آن را تکمیل میکنند. سپس مراحل اعزام به خدمت را سپری کرده و به پادگان های اعلام شده اعزام میشوند. پس از گذشت مدت زمانی، مشمولینی که به مرخصی میایند. دیگر به پادگان محل خدمت خود برنگشته و ادامه ی خدمت آن ها به حالت تعلیق خواهد آمد. بر اساس تبصره و ماده قانون ۵۹ از قوانین مجازات نیروهای مسلح، اگر کارکنان وظیفه ی این سازمان یا همان سرزان زمان صلح به مدت ۱۵ روز پشت سر هم و یا بیشتر غیبت داشته شند و غیبت آن ها نیز غیر موجه شد سرز فراری شناخته میشوند.

فرار از خدمت سرزی عواقب و جریمه هایی نیز پی دارد. که ادامه ی این مقاله به تمام شرایط و جوانب مختلف آن خواهیم پرداخت.

مجازات  فرار از خدمت سرزی چیست؟

مجازات  فرار از خدمت سرزی از طرف سازمان نظام وظیفه عمومی کشور و نیروهای مسلح مشخص خواهد شد. این مجازات ها به افرادی تعلق میگیرد که دارای غیبت طولانی بوده و هم چنین غیبت این افراد غیر موجه تلقی بشود.

شاید بپرسید که غیبت های افراد موارد خاص نیز منجر به اعمال مجازات میشود یا خیر؟ ید این مواقع متقاضیان بدانند که غیبت برای افراد دارای شرایط خاص، قوانین و ضوابط خاص خود را دارد. اگرچه سازمان نظام وظیفه همه ی موارد سختگیرانه عمل خواهد کرد. اما این سختگیری ها مواقعی که مشمولین شرایط خاص مانند بیماری، فوت بستگان و نزدیکان و سایر شرایط قرار میگیرند مانند سایر موارد نخواهد یود. اما مجازات برای افراد فراری بدون علت موجه شامل جریمه های زیادی است که آن ها را اینجا برای شما معرفی خواهیم کرد.

مجازات  فرار از خدمت سرزی

 • سرزان فراری برخی شرایط از سه ماه یک سال به حبس محکوم خواهند شد.
 • برخی سرزان فراری شرایط دیگر بیش از یک سال اضافه خدمت خواهند داشت.
 • برخی سرزان نیز ید برای فرار از خدمت سرزی جریمه های نقدی مختلف بپردازند.

این مجازات ها تنها بخشی از شرایطی است که سازمان نظام وظیفه ناجا برای مشمولین نظر گرفته است. شما میتوانید برای اطلاع از این عواقب و مجازات ها این مقاله را انتها مطالعه کرده و برای سوالات بیشتر مرکز تلفنی مشاوره نظام وظیفه آویژه .

 

قوانین فرار از خدمت سرزی چیست؟

قوانین فرار از خدمت سرزی بسیار گسترده است و ماده ها و تبصره های گوناگونی برای آن ها تصویب شده است. جالب است بدانید که قوانین مختلف نظام وظیفه عمومی چند سال گذشته دچار تغییر و تحول بسیاری شده است. که تعجب همگان را نیز برانگیخته است. به همین سبب خواهیم دید که سختگیری های سازمان نظام وظیفه زمینه های مختلف به ویژه قوانین فرار از خدمت سرزی کاملا قابل مشاهده میشد.

از این رو ما به جوانان و مشمولین خدمت وظیفه ی عمومی این مطلب را گوشزد میکنیم که مطالب و اطلاعات و قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی کشور را به طور کامل و به روز مطالعه کنند. دنل کردن اخرهای جدید نظام وظیفه عمومی ناجا کمک بزرگی به جوانان خواهد کرد و هم چنین فرصت مناسبی است از آخرین اطلاعیه ها و اصلاحات قوانین مختلف را  مطلع شوند. به دلیل گستردگی این قوانین ما اینجا به برخی از آن ها اشاره خواهیم داشت.

قوانین مربوط به فراریان خدمت سرزی نظام وظیفه

 • بر اساس ماده ۵۹ قانون مجازات سازمان نظام وظیفه مشمول بیش از ۱۵ روز غیبت غیر موجه فراری به حساب خواهد آمد.
 • بر اساس ماده ۶۰ قانون مجازات نیروهای مسلح، به ازای ۶۰ روز غیبت برای اولین ر حدود سه ماه اضافه خدمت به مشمول داده میشود.
 • بر طبق قانون ۵۹، مشمولین برای غیبت های طولانی یکسال اضافه خدمت خواهند داشت.
 • بر اساس ماده قانون ۵۹، سرزان فراری حدود یکسال میتوانند به حبس منتقل شوند.
 • بر طبق قانون ماده ۶۰ نیروهای مسلح مشمولین بیش از ۶۰ روز غیبت برای ر دوم به ۲ ماه ۶ ماه حبس محکوم میشوئد.
 • برخی موارد بر اساس قانون ماده ۶۰ سازمان نظام وظیفه، قاضی پرونده صورت ندامت و پشیمانی مشمول، میتواند برای آنها به جای اضافه خدمت، جرایم نقدی نیز نظر بگیرد.

فرار از خدمت برای ر دوم چگونه است؟

فرار از خدمت برای ر دوم شرایط را برای مشمولین کمی سخت تر خواهد کرد. زیرا سازمان نظام وظیفه این ره قوانین سخت تری اعمال خواهد کرد. مشمولینی که قصد دارند از خدمت سرزی فرار کنند ید به عواقب آن نیز توجه داشته شند. زیرا مجازات هایی مانند حبس و اضافه خدمت سرزی برای آن ها شرایط سخت تری به وجود میاورد. بر همین اساس سازمان نظام وظیفه این هسشدارها را به مشمولین داده است که از فرار کردن از خدمت صرف نظر کنند. این هشدارها واقع غالب قوانین سفت و سخت اطلاعیه های عمومی به مشمولین ابلاغ میشود.

قوانین فرار از خدمت برای ر دوم همانطور که لا نیز اشاره شد شرایط سختی برای مشمولین به وجود میاورد. بر اساس ماده ۶۰ از قوانین نیروهای مسلح، مشمولینی که برای دومین ر از پادگان های نظامی فرار کرده و وارد غیبت میشوند به حبس محکومند. این افراد ید بین ۲ ماه ۶ ماه بسته به میزان غیبتشان زندان حبس شند.

عواقب فرار از خدمت کدام است؟

عواقب فرار از خدمت ممکن است برای جوانان سن ۱۸ سالگی عواقب شایسته ای نشد. زیرا میدانید که از طرفی مدت خدمت سرزی تقری حالت عادی ۲ سال است. اگر جوانان به دلیل فرار از سرزی اضافه خدمت نیز داشته شند. مدت خدمتشان بسیار زیاد و خسته کننده خواهد شد.

به همین منظور، برای جلوگیری از این عواقب از جوانان خواسته میشود که حد امکان از سرزی فرار نکنند. اما مسفانه شرایط پادگان ها به دلیلی برخی سختگیری ها برای جوانان کم سن و سال قابل تحمل نخواهد بود. به همین جهت این افراد فرار را ترجیح میدهند. پس ید عواقب فرار از خدمت را نیز به جان بخرند. البته قبل از اینکار ید مجازات ها و قوانین آن را مطالعه کنند. پس از فرار از عملی که انجام داده اند نادم و پشیمان نشوند.

 


بیشتر بخوانید: پروژه کسری خدمت چیست؟


بخشش فرار از خدمت چگونه است؟

بخشش فرار از خدمت تنها توسط فرمانده پادگان و یا قاضی رسیدگی کننده به پرونده ی مشمولین صورت خواهد گرفت. زیرا برخی از جوانانی که مرتکب فرار از پادگان ها میشوند، ممکن است پس از مدتی نادم و پشیمان شده و احساس ندامت دادگاه حاضر شوند.

برای بخشش فرار از خدمت، قاضی شرایط سرز فراری را کاملا نظر گرفته و اگر صلاح بداند مجازات آن ها تخفیف اعمال خواهد کرد. یعنی یک جریمه ی نقدی بین ۱۰۰ هزار تومان یک میلیون تومان پرونده را خواهد بست. شرایط دیگر بسیاری نیز وجود دارد که شما میتوانید مرکز آویژه تماس گرفته و ره آن ها این مرکز راهنمایی یافت کنید.

سوالات متداول

سرز فراری به چه کسی گفته میشود؟

مشمولینی که به خدمت سرزی اعزام میشوند و از پادگان فرار میکنند. اگر مدت غیبت این افراد از ۱۵ روز تجاوز کند به این مشمولین سرز فراری اطلاق میشود.

مجازات برای مشمولینی که اولین ر فرار میکنند چه خواهد بود؟

این افراد بر اساس روزهایی که غیبت بوده اند به مدت دو برابر اضافه خدمت خواهند خورد. البته نظر نهایی بر عهده فرمانده پادگان و سازمان نظام وظیفه میشد.

مجازات مشمولینی که برای چندمین ر از خدمت وظیفه عمومی فرار کرده اند چیست؟

افرادی که برای رهای دوم و سوم از خدمت سرزی فرار میکنند. به دادگاه فرسده شده و بر اساس تشخیص قاضی پرونده به آن ها حبس و جریمه نقدی تعلق میگیرد.

 

مجازات فرار از خدمت سرزی چیست؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

مجازات فرار از خدمت سرزی چیست؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ساعت 1:03
توسط avije | تعداد بازديد : 65 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

پروژه کسری خدمت : خدمت مقدس سرزی عث اقتدار و انسجام نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است. انجام دوره دو ساله سرزی بر همه ی مردان لای ۱۸ سال بعیت ایرانی واجب می شد. مگر اینکه به علت شرایط خاص، قانون آنان را از خدمت سرزی معاف اعلام کند.

مدت زمان خدمت مقدس سرزی مشولان عادی ۲۴ ماه است. آنها می یست طول این مدت دو ساله کلیه ی آموزش های رزمی و نظامی را فرا بگیرند شرایط اضطراری برای دفاع از مرزهای کشور عزیزمان اعزام شوند. مشاوره نظام وظیفه می تواند شما را زمینه کسری خدمت راهنمایی نماید.

پروژه کسر خدمت سرزی

 

سازمان نظام وظیفه عمومی، مدت زمان خدمت سرزی را تحت شرایط خاصی کاهش داده است و مشمولان نیازی نیست که ۲۴ ماه به خدمت سرزی مشغول شند.

برای مثال این را ید بدانید که خانواده های شهدا، جانزان و ایثارگران، مشولانی که شهرهای مرزی و بد آب و هوا خدمت می کنند از مدت زمان خدمت آنها کسر می شود و عنوان کسری خدمت سرزی می توانند مدت زمان کمتر از ۲۴ ماه به خدمت سرزی بروند .


بیشتر بخوانید: پروژه کسری خدمت چیست؟


مدت زمان کسری خدمت پروژه های سرزی

یکی از راه های کسر خدمت سرزی ارائه پروژه کسر خدمت است که کوه شدن مدت زمان دوره خدمت دوساله، را پی دارد.

پروژه کسر خدمت ید متناسب رشته تحصیلی و مناسب برای ارگان های نظامی و لشکری کشور شد.

دانشجویانی که مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری یا فارغ التحصیلان مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری هستند. یا اینکه فارغ التحصیلان نخبه و استعداد خشان مقطع کارشناسی شند.  امکان اخذ پروژه کسر خدمت را دارند و می توانند از کسری خدمت سرزی استفاده کنند.

فرد مشمول گاها اخذ پروژه های کسری خدمت سرزی می تواند تمام دوره خدمت خود را کسری بگیرد و فقط برای انجام خدمت دوره آموزشی ضرورت به یگان مراجعه کنند.

البته توجه داشته شید که این زمینه کارهای بسیاری می توان انجام داد که مشمولان خدمت قاند انجام چند پروژه کسری خدمت، برای هر پروژه فرضا شش ماه کسری یافت کنند. آنها می توانند به وسیله ی چند پروژه کسری خدمت متوسط به کسری خدمت سرزی امیدوار تر شند.

یافت پروژه کسر خدمت برای مشمولان غیر نخبه

یکی از راه های اخذ پروژه کسری خدمت عضویت بنیاد ملی نخبگان و خواست پروژه کسری می شد که این امکان فقط برای نخبگان واجد شرایط فراهم می شد.

یعنی افرادی که کنکور سراسری کارشناسی جزو رتبه های برتر بودند یا المپیاد های دانش آموزی موفق به احراز رتبه ی برتر شده اند و یا دارندگان مقام جشنواره خوارزمی و …

حال این سوال پیش می آید که آیا برای یافت پروژه کسری خدمت، ید عضو بنیاد ملی نخبگان شیم. یا راه دیگری نیز دارد ؟

جالب است بدانید که کلیه ی دانشجویانی که مقطع کارشناسی ارشد را طی می کنند. می توانند جهت انجام یک یا چند پروژه تحقیقاتی برای سازمان های نظامی به اخذ پروژه کسری خدمت اقدام نمایند.

پروژه های کسری خدمت سرزی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

اخذ پروژه کسری خدمت حتی از طریق پایان نامه

برای پایان نامه سی هم می توان خواست کسری خدمت از سرزی را داد.

بدین صورت که پایان نامه و سی دی مربوط به آن به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح ارایه داده می شود و پایان نامه جهت داوری به یک سازمان نظامی مرتبط موضوع پایان نامه فرسده می شود.

بعد از چند ماه سازمان نظر خود را به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح اعلام می کند که شما می توانید پس از آن یک پروژه تحقیقاتی کسر خدمت دیگر نیز اخذ کنید.


بیشتر بخوانید: کسری خدمت سرزان مهل


یافت پروژه کسر خدمت سرزی

برای یافت پروژه کسری خدمت سرزی عموما نیازی به مراجعه حضوری به سازمان های مروبطه نیست. شما صرفا می توانید از طریق یک سری موسساتی که این حوزه فعالیت می کنند، از نیاز سازمان های پذیرنده پروژه آگاهی یابید.

زیر لیست تعدادی از سازمان هایی را معرفی خواهیم کرد که از طریق آنها می توانید پروژه کسری خدمت اخذ نمایید.

 • دانشگاه صنعتی مالک اشتر
 • صا ایران
 • سازمان هوافضا
 • سازمان صنایع یایی
 • سازمان تربیت بدنی سپاه

و صد ها ارگان و موسسات دولتی و غیر دولتی دیگر …

مراحل یافت پروژه کسری خدمت

افراد می یست قبل از تشکیل پرونده ابتدا اطلاعات لازم را کسب کنند، سپس مسئولین سازمان های ارائه دهنده پروژه کسری خدمت ارتط برقرار کنند و برای یافت پروژه کسری موافقت آن ها را جلب کنند.

برای جلب رضایت سازمان های ارایه دهنده پروژه کسری خدمت، موسساتی وجود دارند که آنها همکاری می کنند و شما می توانید از طریق آن ها به سلیقه ارگان های مربوطه پی ببرید.

همچنین مشمولین می توانند توجه به حیطه کاری سازمان های تحقیقاتی این مراکز حضور یایند و پروژه کسری یافت نمایند.

مراحل یافت پروژه های کسری خدمت، و بدون گرفتن کد یا صفر شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ .

اشتهات رایج انجام پروژه های کسری خدمت

کسری خدمت پروژه تحقیقاتی از آن دسته کسری های خدمتی است که بسیاری از مشمولان از شرایط آن آگاهی نداشته اند. حتی به دلیل عدم اطلاع از این قانون، فرصت معافیت از خدمت را از خود صلب می کنند .

پروژه های کسری خدمت سرزی حساسیت بسیار لایی دارند . تعداد زیادی از این پروژه ها روزانه به دست سازمان ها و ارگان های ارایه دهنده می رسند، اما مشمولان مسفانه موفقیتی این کار به دست نمی آورند .

عدم توجه به نگارش پروژه های تحقیقاتی، انتخاب موضوعات، سازمان پذیرنده پروژه، مدت زمان انجام پروژه، مراحل انجام پروژه و بسیاری موارد دیگر عث می شود مشمولین خدمت سرزی شانس خوب کسری خدمت را از دست بدهند و یک حرکت عجولانه فرصت کسری خدمت پروژه تحقیقاتی را از خود می گیرند.

مشاوره یافت پروژه کسری خدمت

مشاوران مرکز مشاوره آویژه دانش امر مشاوره نظام وظیفه و پروژه های کسری خدمت سرزی تجربه زیادی دارند و می توانند بررسی شرایط فردی ، تحصیلی ، معدل، رشته تحصیلی و موضوع به شما مشاوره دهند بهترین پروژه های تحقیقاتی را برای کسری خدمت سرزی آماده کنید .

توجه به اینکه برای رشته های تحصیلی مختلف، ارگان های زیادی وجود دارند.

همچنین مشمولان موضوعات گوناگونی برای پروژه های تحقیقاتی روبه رو هستند. بنابر این مشاوران نظام وظیفه آویژه دانش که این زمینه فعالیت می کنند. می توانند شما را زمینه انتخاب موضوع و ارگان های پذیرنده راهنمایی کنند .

خدمات مشاوره یافت پروژه کسری خدمت مرکز مشاوره آویژه دانش به اینجا ختم نمی شود . مشاوران نظام وظیفه می توانند گاها صورتی که شما نیاز به راهنمایی بیشتر داشته شید . آنان خود کار پروژه تحقیقاتی شما را به دست بگیرند بتوانید از مزایای پروژه بهره ببرید و به کسری بلند مدت از خدمت سرزی امیدوار شوید.

نکاتی که ید ره پروژه کسر خدمت بدانید

همین شروع کار ید گفت که اخذ پروژه های کسر خدمت همچون دیگر کارهای اداری مستلزم آشنایی است.

اطلاعات کامل شما این زمینه فرایند اخذ پروژه ساده تر می کند که البته متقاضیان این امر نید ناامید شوند زیرا آن ها می توانند حضور موسساتی که این راس معرفی شده است، بدون هیچ مشکلی این زمینه اقدام به یافت پروژه کسری خدمت کنند.

طبق آخرین راهنمای اخذ پروژه بنیاد نخبگان نیروهای مسلح، کنون روند تغییر کرده است و به این صورت است نامه های شروع به کار از سازمان ارائه کننده پروژه به بنیاد ارسال می شوند.

البته پس از بررسی بنیاد رد یا تأیید می شوند، ولی تغییراتی که این زمینه انجام شده است اکنون نامه های شروع به کار ابتدا برای تأیید به ارگان دیگری ارسال می شود و تنها صورت تأیید آن ارگان است که بنیاد پروژه ها را مورد بررسی قرار می دهد و تأیید یا رد می کند.

روشن است که انجام پروژه های تحقیقاتی کسر خدمت توسط متقاضیان قبل از یید اقدامی اشته است.

زیرا ممکن است صورتی که فرد رابطه تأیید بکارگیری از بنیاد، پیگیری های لازم را انجام نداده شد و پروژه را به اتمام رسانده شد، متضرر گردد. بدون اطمینان از تأیید نامه کسری خدمت ن بنیاد، به هیچ وجه کار پروژه را شروع نکنید!

 

پروژه های کسری خدمت سرزی

می توانید از استفاده از تلفن ثابت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش زمینه معافیت سرزی:

 • مشاوره معافیت پزشکی
 • مشاوره خرید خدمت
 • مشاوره معافیت کفالت
 • مشاوره معافیت ایثارگری
 • مشاوره معافیت تحصیلی
 • مشاوره کسری خدمت
 • مشاوره امریه
 • مشاوره سرز نخبگی (سرز نخبه وظیفه)
 • مشاوره اعزام به خدمت
 • مشاوره غیبت و جریمه خدمت سرزی
 • مشاوره تعجیل و تمدید خدمت سرزی
 • مشاوره خروج از کشور برای مشمولان نظام وظیفه خدمت سرزی
 • اخر نظام وظیفه
 

مشاوره حرفه ای پروژه کسری خدمت

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

مشاوره حرفه ای پروژه کسری خدمت

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 14 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:58
توسط avije | تعداد بازديد : 72 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت ایثارگران سرزی : همانطور که می دانید قوانین مربوط به معافیت ایثارگری هر ساله حال تغییر است . به همین جهت بسیاری از سرزانی که مشمول معافیت ایثارگری می شوند . اطلاعات کافی این زمینه ندارند . ما سعی کرده ایم به قسمت هایی از این موضوع بپردازیم . ولی برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مشاورین ما تماس حاصل فرمایید . مشاوران متخصص آویژه دانش می توانند شما را این زمینه راهنمایی کنند .

میزان معافیت ایثارگران سرزی

ما این قسمت ره شرایط معافیت ایثارگری بیشتر توضیح می دهیم . شما عزیزان این شرایط آشنا شوید . بتوانید از شرایط ایثارگری استفاده کنید . هیچ محدودیت سنی وجود ندارد . طبق طرح های جدیدی که برای معافیت ایثارگران وجود دارند . همه فرزندان ایثارگران به ازای هر ماه ایثارگری ۱۲ روز  مشمول معافیت ایثارگری می شوند . ولی مطابق اخر منتشر شده از خبر گذاری ها معافیت ایثارگری به طور کلی از سال گذشته منتفی شده است . و فقط شامل ایثارگرانی که سابقه ۲۸  یا ۲۹ماه ایثارگری دارند می گردد .

این موضوع موجب دلخوری تعداد زیادی از ایثارگران گردیده است . چرا که تنها ۲۰ هزار نفر از ایثارگران دارنده لاترین سطح ایثارگری مشمول این قانون می شدند . ولی تلاش های زیادسد کل نیرو های مسلح و سازمان نظام وظیفه جلسات مکرری که نمایندگان مجلس انجام شد . سرانجام موجب شد تمام فرزندان ایثارگران از معافیت ایثارگری بهره مند شوند . و قانون به ازای یک ماه ۱۲ روز معافیت به سر انجام رسید .

و اما برای  افرادی که هم اکنون حال خدمت هستند . هم  هیچ محدودیتی وجود ندارد و وقتی قانون اجرا شود به این افراد هم تعلق خواهد گرفت . برای اطلاع از شرایط معافیت ایثارگران می توانید مرکز مشاوره آویژه دانش .

 

بیشتر  بدانید : معافیت ایثارگران سرزی

 •  برای اینکه مورد شرایط معافیت ایثارگری مطلع شوید . اینکه مشخص شود هر سال ، افراد دارای چه شرایط سنی و اولویت های معافیت ایثارگری شند . کلیه جانزان ، ایثارگران می توانند مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ ثبت نام خود را انجام دهند .
 •  ثبت‌نام مرحله ی مقدماتی برای تشخیص افراد دارای شرایط اولویت است . بر همین اساس وجود مک یا بر اساس اظهارات خود ثبت نام می شوند . این قسمت نیازی نیست افراد برای به دست اوردن مک معتبر به بخش سازمان نیرو های مسلح مراجعه کنند . لذا داشتن اطلاعات فرزندان ذکور به طور کامل مورد نیاز است . 
 • بعد از این مرحله حداکثر بیست هزار نفر که  بیشترین صد ایثارگری دارند . یا دارای حداکثر زمان جانزی  هستند یا جمع سابقه ازادگی آنان به لاترین حد  می‌رسد . برای یافت معافیت ایثارگری اولویت قرار خواهند گرفت . که این قسمت افراد دارای شرایط اعلام شده ید مدارک لازم را از بنیاد شهید و سازمان های مربوطه تهیه کنند . بنابر شرایط اعلام شده آن ها را به سازمان نظام وظیفه ناجا ارائه دهد .
 • کارکنان وظیفه‌ای که حال انجام خدمت سرزی هستند . صورت کسر خدمت ایثارگری ، کارت پایان خدمت سرزی یافت می کنند . 
 • فرزندانی که به واسطه سابقه ایثارگری یا ازادگی والدین خود از خدمت معاف می شوند . ید متعهد گردند ظرف مدت ۵ سال اگر برای اموزش رزم مقدماتی نظامی فراخوانده شدند خود را معرفی نمایند .
 • مشمولین حین خدمت که خواست کسر خدمت ایثارگری دارند . ید به دفاتر پلیس۱۰ +مراجعه نمایند . که هزینه یپرداختی این مرحله شش هزار تومان است .

 

شرایط معافیت ایثارگران سرزی :

موارد لازم جهت یافت معافیت ایثارگری این جا شرح داده شده است :

 •   صورتی که شهدا و یا ایثارگران مفقود الاثر دارای فرزند نشند . طبق قوانین و ضوابط اجرایی تنها یکی از براان انها می تواند از حق معافیت آنها استفاده نمایند . همچنین آزادگان دارای حداقل ۲۴ ماه اسارت بدون فرزند پسر شند . جانزان دارای حداقل ۲۵% جانزی صورتی که فرزند پسری نداشته شند . تنها یکی از براان ان ها  می تواند از شرایط معافیت خدمت سرزی استفاده نماید .
 • ید به این نکته توجه کنید . اگر فرد ایثارگر دارای ۶۰ ماه سابقه حضور جبهه و ۵۰ ماه آزادگی و ۶۰ صد جانزی شد . می تواند طبق ضوابط فرزندان خود را معاف از خدمت سرزی کند .
 1.  بنا بر داشتن  ۴۸ ماه ازادگی  می تواند ۲ فرزند خود را معاف کند .
 2. و داشتن حداقل ۵۰ صد جانزی می تواند برای ۲ فرزند دیگر معافیت از خدمت بگیرد .

این ظوابط معافیت از خدمت تنها ویژه فرزندان ایثارگران است .  شامل براان آنان نمی شود .

 فرزندان ایثارگرانی دارای ۱۰ صد یا  لاتر جه جانزی هستند . می‌توانند از قوانین مورد معافیت ایثارگری بهره مند شوند .

اگر جانزی که تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران بنابر شرایط جانزی نمی تواند صاحب فرزند شود . می تواند برای فرزند خوانده قانونی خود خواست معافیت از خدمت  نماید .

معافیت از خدمت مشمول کسانی است  که همسر جانز ۲۵ صد دارند .  به شرطی که ۵ سال از ثبت عقد گذشته شد ، معافیت می گیرند . و صورتی که ازدواج آنان دانم یاشد تأیید بنیاد امور ایثارگران از معافیت ایثارگری دائم برخوردار می شوند .

 

مدارک لازم برای معافیت ایثارگران سرزی

یکی از کارهایی که نیاز است برای یافت معافیت ایثارگری انجام دهیم ، تهیه تعدادی مدارک است . که زیر تعدادی از  این مدارک  را آورده ایم . شما می توانید برای اطلاعات بیشتر مشاوران ما .

 1. عکس از صفحه اول شناسنامه ( شناسنامه ید عکس دار شد ) .
 2. دو قطعه عکس۲*۳ زمینه رنگ روشن تمام رخ مطابق شئونات اسلامی .
 3. کپی کارت ملی
 4. کپی گواهی تحصیلی
 5. تکمیل برگه ی واکسیناسیون موجود دفترچه ی راهنما .
 6. عکس از تمام صفحات شناسنامه پ و عکس از صفحه اول شناسنامه برا .
 7. گواهی ابطال فرد قبلی .
 8. اصل معرفی نامه از سازمان مربوطه .
 9. پرداخت قبوض مطابق دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی سرزی .

برای اطلاعات بیشتر زمینه معافیت ایثارگری

می توانید از استفاده از تلفن ثابت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش  :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش زمینه مشاوره نظام وظیفه

 1. مشاوره معافیت پزشکی
 2. مشاوره خرید خدمت
 3. مشاوره معافیت کفالت
 4. مشاوره معافیت ایثارگری
 5. مشاوره معافیت تحصیلی
 6. مشاوره کسری خدمت
 7. مشاوره امریه
 8. مشاوره سرز نخبگی (سرز نخبه وظیفه)
 9. مشاوره اعزام به خدمت
 10. مشاوره غیبت و جریمه خدمت سرزی
 11. مشاوره تعجیل و تمدید خدمت سرزی
 12. مشاوره خروج از کشور برای مشمولان نظام وظیفه خدمت سرزی
 13. اخر نظام وظیفه
 

معافیت ایثارگری خدمت سرزی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معافیت ایثارگری خدمت سرزی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 12 امتياز توسط 4 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:40
توسط avije | تعداد بازديد : 62 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه (جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۶)
» لیست رشته های امریه سربازی (پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴)
» امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین (جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» امریه شهرک های صنعتی استان ها دارای چه شرایط و مدارکی است؟ (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۴۰)
» چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟ (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰)
» چه طور امریه نیروی انتظامی (ناجا) بگیرم؟ (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰)
» رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟ (سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۵:۲۶)
» شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های گوارشی و جراحی عمومی چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» معافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی چه شرایطی دارد؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱)
نويسندگان
» avije (1410)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 537
» بازديد ديرور : 756
» بازديد ماه گذشته : 9568
» بازديد سال گذشته : 50366
» كل بازديد : 127222

» كاربران آنلاين : 3
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 3

» مجموع مطالب : 1410
» مجموع نظرات : 1
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 34.204.176.125
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 1
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
× بستن تبلیغات