مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره تحصیلی، نظام وظیفه، روانشناسی، خانواده و ...
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

آیین نامه معافیت پزشکی به طرح و بررسی تمامی قوانینی که برای یافت این نوع معافیت لازم است، میپردازد. مشمولانی که میخواهند برای یافت معافیت پزشکی خواست دهند ید از تمام بندهای این آیین نامه اطلاع داشته شند از بروز مشکلات روند انجام کار جلوگیری به عمل بیاید. طبق موارد ذکر شده آیین نامه معافیت پزشکی افراد بیماری که رفتن به خدمت سرزی زمینه ساز مشکلاتی سلامتیشان است، میتوانند از معافیت هایی که برایشان نظر گرفته شده استفاده کنند. زیرا دوره ی سرزی شامل مجموعه ای از فعالیت های سخت بدنی است که انجام دادن آنها برای افراد مشکلات جسمی و حتی روانی بسیار سخت است. آیین نامه ی مذکور از بخش های مختلفی تشکیل شده است. یکی از بخش های این آیین نامه به لیست بیماریهای مربوط به معافیت پزشکی تعلق دارد که افراد مبتلا به آن بیماریها مشمول یافت معافیت پزشکی میشوند.

این بیماری ها هفده دسته قرار گرفته اند که هر دسته تعدادی بیماری قرار دارد. مثلا دسته ی اول از بیماری های آیین نامه مربوط به بیماری های عمومی است که مواردی همچون چاقی و لاغری مفرط و همچنین کوهی قد این گروه قرار میگیرند. علاوه بر نام بیماری های مربوط به معافیت، جه سختی بیماری ها و نوع معافیتی که به سبب ابتلا بیماری مذکور به مشمول تعلق میگیرد این آیین نامه مطرح شده است. گاهی مشمولانی که شرایط لازم برای اخذ معافیت های پزشکی را دارند این مسیر به مشکلاتی بر میخورند. توصیه میشود این افراد ابتدا اطلاعات خود را این زمینه لا برند و بعد برای اخذ آن اقدام کنند. استفاده از مشاوره نظام وظیفه چنین مواقعی گزینه مناسبی میشد. زیرا مشاوران تجربه تمامی قوانین و مقررات مورد نیاز را اختیار مشمولان و متقاضیان این معافیت قرار میدهند.

آیین نامه معافیت پزشکی برای معاینه چگونه است؟

آیین نامه معافیت پزشکی برای معاینه به شرح مراحلی میپردازد که مشمول برای یافت معافیت ید طی کند. زمانی که فردی تقاضای یافت یکی از معافیت های پزشکی را دارد ید بیماری خود را برای سازمان وظیفه اثت کند. طی این مراحل پزشکان و شورای های مختلفی نظرات تخصصی خود را معاینه مشمول ارائه میدهند. طبق آنچه آیین نامه معافیت پزشکی برای معاینه قید شده است، مشمول ابتدا ید به پزشک تحت نظارت نیروی مسلح مراجعه کند. معاینه های ابتدایی توسط این پزشک که آیین نامه تحت عنوان پزشک اولیه شناخته میشود، انجام خواهد شد. این پزشک نتیجه معاینات خود را برگه ی موجود دفترچه راهنمای خدمت سرزی ج ویید میکند که مشمول ید آن برگه را به سازمان وظیفه تحویل دهد. لازم به ذکر است که مشمولان میتوانند به نیج حاصل از معاینه ی پزشک اولیه اعتراض کنند این معاینات دوره انجام شود.

نکته ای دیگر آیین نامه معافیت پزشکی

نکته ی دیگری که آیین نامه ی مربوط به معاینه مشمولان مطرح شده است این است که؛ بعد از یید پزشک اولیه مبنی بر بیمار بودن فرد مشمول، شورای پزشکی بیمارسن وظیفه ی رسیدگی بیشتر و انجام معاینات تخصصی تر را بر عهده دارد.

روند این کار به این شکل است که بعد از اینکه مشمول خواست خود را به ثبت رساند، دعوتنامه ای برای مراجعه ی وی به بیمارسن ارسال میشود که مشمول ید یک ماه خود را به بیمارسن معرفی کند. بعد از این مرحله نیج آزمایشات و معاینات به شورای پزشکی سازمان وظیفه رسال میشود. این شورا حضور مشمول و انجام بررسی های نهایی، حکم قطعی برای معافیت یا عدم معافیت مشمول را صا میکند. همچنین برای مشمولانی که سالم شند و توانایی انجام خدمت را داشته شند برگه ی آماده به خدمت صا میشود و ید اقدامات لازم برای اعزام را انجام دهند.


بیشتر بخوانید:  پروژه کسری خدمت چیست؟


آیین نامه معافیت پزشکی مشمولان خدمت سرزی چگونه است؟

آیین نامه معافیت پزشکی مشمولان خدمت سرزی را به اینجا کم و بیش مورد بررسی قرار داده ایم اما این قسمت به بررسی برخی نکات موجود این آیین نامه خواهیم پرداخت.

 • همانطور که گفتیم مرحله ی اول مشمولی که متقاضی یافت معافیت پزشکی است ید به پزشک اولیه مراجعه کند. اما چنانچه فردی به رای این پزشک مبنی بر سالم بودن مشمول اعتراض داشته شد ید چگونه اقدام کند؟ چنین حالتی مشمول ید اعتراض خود را به سازمان وظیفه اعلام کند. این سازمان نیز مشمول را به شورای شهرسن ارجاع میدهد.
 • اگر مشمولی به نظر نهایی شورای شهرسن نیز اعتراض داشته شد بستری برای اعلام این اعتراض نیز فراهم شده است که ارجاع مشمول به شورای اسن است.
 • یکی دیگر از دیگر نکات آیین نامه معافیت پزشکی مشمولان خدمت سرزی مربوط به آن گروه از مشمولانی است که حال تحصیل میشند. این افراد پایان دوره تحصیل و یا اخراج و انصراف از تحصیل نمیتوانند برای یافت معافیت پزشکی اقدام کنند. البته افرادی که نقص عضو دارند از این امر مستثنی هستند.

 

شرایط معافیت پزشکی چیست؟

شرایط معافیت پزشکی چیست؟ چه کسانی مشمول طرح معافیت پزشکی هستند؟ چگونه میتوان از این شرایط مطلع شد؟ اینها سوالاتی هستند که تمام مشمولان خدمت سرزی به آن فکر کرده اند شاید راهی برای معاف شدن و نرفتن به خدمت پیدا کنند. اما تنها دسته ی خاصی از مشمولان شرایط لازم برای معاف شدن را دارند. برخی از شرایطی که مشمولان برای یافت معافیت پزشکی به آن احتیاج دارند یید بیماری  چند مرحله است که این مراحل به ترتیب زیر است:

 • یافت ییدیه پزشک اولیه مبنی بر ابتلا به یکی از بیماری های هفده گانه منج آیین نامه از مهم ترین شرایط برای معافیت است.
 • وقتی مشمول به بیمارسن ارجاع داده میشود ید نیج معاینات و آزمایشات انجام شده بیمارسن نیز یید کننده بیماری مشمول شد.
 • داشتن ییدیه ی شورای پزشکی نظام ظویفه نیز از دیگر شرایط معافیت پزشکی است.

به این ترتیب تنها افراد دارای شرایط لا میتوانند از خدمت معاف شوند. البته انواع مختلفی معافیت پزشکی شامل معافیت دائم، موقت و معافیت از رزم وجود دارد که بر حسب شدت بیماری یکی از این ها برای مشمول نظر گرفته میشود.

معافیت پزشکی حین تحصیل چگونه است؟

معافیت پزشکی حین تحصیل و چگونگی روند یافت این معافیت برای محصلان و دانشجویان متقاضی یافت معافیت های پزشکی موضوع مهمی است که این بخش به بررسی آن میپردازیم. افرادی که به سن مشمولیت میرسند اما بعد از آن دانشگاه ها و مراکز علمی معتبر مشغول به تحصیل میشوند تنها صورتی مجاز به ادامه تحصیل هستند که دارای معافیت تحصیلی شند. لذا چنین فردی که از معافیت موقت تحصیلی استفاده میکند پایان دوره تحصیل خود یعنی فارغ التحصیلی، اخراج و یا انصراف از دانشگاه نمیتواند برای یافت معافیت پزشکی اقدام کند. البته تبصره هایی نیز برای این قانون وجود دارد که برخی افراد تحت شرایطی میتوانند همان زمان تحصیل معافیت پزشکی بگیرند. یکی از مواردی که مشمولان میتوانند از معافیت پزشکی حین تحصیل استفاده کنند، مربوط به افرادی است که نقص عضو دارند و یا افرادی که مک تحصیلی نوع معافیت پزشکیشان ثیر ندارد.

 

دسته بندی مشمولان معافیت پزشکی چگونه است؟

دسته بندی مشمولان معافیت پزشکی از سوی سازمان وظیفه و بر اساس وضعیت سلامتیشان انجام شده است. این افراد چهار گروه قرار میگیرند. اولین گروه شامل افرادی است که هیچگونه بیماری روحی و جسمی ندارند و قا به انجام دوره سرزی هستند. دیگر گروهی که دسته بندی مشمولان معافیت پزشکی مشاهده میشود کسانی هستند که بیماری های جزیی و نه چندان سختی دارند. این افراد مورد معاینه قرار میگیرند و توجه به نیج آن و همچنین مک تحصیلیشان از معافیت از رزم برخوردار خواهند شد. دسته ی سوم کسانی را شامل میشود که از مشکلاتی مثل اختلالات رشد رنج میبرند. این افراد میتوانند دوره های مانی نسب کوه سلامت خود را به دست آورند. لذا معافیت موقت برای گذراندن دوره های مانی مورد نیاز برای این افراد نظر گرفته میشود.

گروه چهارم نیز افرادی هستند که به دلیل بیماری های سخت و مان ناپذیر به طور دائم از خدمت معاف میشوند.

سوالات متداول

چنانچه فردی به رای پزشک اولیه اعتراض داشته شد ید چگونه اقدام کند؟

چنین حالتی مشمول ید اعتراض خود را به سازمان وظیفه اعلام کند. این سازمان نیز مشمول را به شورای شهرسن ارجاع میدهد.

یافت معافیت پزشکی حین تحصیل چگونه است؟

این افراد پایان دوره تحصیل و یا اخراج و انصراف از تحصیل نمیتوانند برای یافت معافیت پزشکی اقدام کنند. البته افرادی که نقص عضو دارند از این امر مستثنی هستند.

انواع معافیت های پزشکی کدامند؟

معافیت دائم، معافیت موقت برای گذراندن دوره مان، معافیت از رزم برای افراد بیماریهای جزیی از این نوع معافیت هستند.

 

جدیدترین آیین نامه معافیت پزشکی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

جدیدترین آیین نامه معافیت پزشکی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 3:47
توسط avije | تعداد بازديد : 63 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

آیین نامه معافیت پزشکی . آیا به دنیال یافت معافیت پزشکی  هستید؟ از آیین نامه معافیت پزشکی چه حد اطلاع دارید؟ برای گرفتن معافیت پزشکی چه شرایطی ید داشته شید؟ ادامه مطالب زیر ” آیین نامه های معافیت پزشکی ” همراه ما شید جواب تمام سولاتن مورد شرایط و آیین نامه های آن را بیابید .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


ادامه، مطالب مفیدی را مورد آیین نامه معافیت پزشکی برای شما آماده کرده ایم .

معافیت پزشکی

مشمولان خدمت وظیفه عمومی از نظر وضع مزاجی و استعداد جسمی و روانی به چهار دسته تقسیم می‌شوند . که افراد بر اساس وضعیت جسمی خود و قرار گیری یکی از دسته ها مشمول آیین نامه های مربوط می شوند . البته امیدوارم همیشه تنن سالم شد. و هرگز نیاز نشد که مشمول آیین نامه معافیت پزشکی بشوید .   هر صورت هدف ما اینست که آگاهی کاملی از آیین نامه معافیت پزشکی داشته شید. بتوانید از مقررات مربوط استفاده کنید . برای اینکار شما میتوانید کارشناسان مرکز مشاوره آویژه دانش . و روشی مناسب ویژگی ها و شرایط خود انتخاب بکنید .

 مشاوره نظام وظیفه تلفنی: آیین نامه های معافیت پزشکی.

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش  :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 ۱- کسانی که از نظر جسمی و روانی سالم و قا به انجام خدمت هستند .

۲- کسانی که به علت نقص عضو و یا ابتلا به بیماری از سلامتی کامل برخوردار نبوده اما قا به انجام خدمت امور غیر رزمی می‌شند .

 

 

 

۳- کسانی که به علت عدم رشد یا ابتلا به بیماری موقً قا به انجام خدمت دوره ضرورت نیستند .

۴- مشمولانی که به علت نقص عضو یا ابتلا به بیماری جسمی و یا روانی به طور دائم قا به انجام خدمت دوره ضرورت نیستند .

 مشاوره نظام وظیفه تلفنی: آیین نامه های معافیت پزشکی.

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش  :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

آیین نامه های معافیت پزشکی

مشمولان به هنگام معرفی برای اعزام به خدمت ید از نظر سلامت جسمی و روانی. توسط یک پزشک که آیین نامه پزشک اول نامیده می شود. مورد معاینه قرار گیرند . و این پزشک هست که ید تشخیص بدهد. که مشمول آیین نامه معافیت پزشکی می شد یا خیر . صورتی که مشمول به نظر پزشک اول اول اعتراض داشته شد موضوع شما به شورای شهرسن فرسده میشود. آنها به پرونده شما رسیدگی و رای صا کنند . رسیدگی به تقاضای معافیت پزشکی مشمولانی که برابر قانون و آیین نامه معافیت پزشکی ، به تحصیل اشتغال داشته. و ازمعافیت تحصیلی استفاده می نمایند . پس از فراغت از تحصیل یا ترک تحصیل یا اخراج به عمل خواهد آمد . مگرخصوص نقص عضو یا بیمارهایی که براساس ضوابط آیین نامه معافیت پزشکی ، مقطع تحصیلی آن اثر نداشته شد .

 

 مشاوره نظام وظیفه تلفنی: آیین نامه معافیت پزشکی.

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش  :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

مشمولان مقیم خارج از کشور هم میتوانند. از طریق نمایندگی کنسولی دولت جمهوری اسلامی ایران محل اقامت خود یا نزدیک ترین نمایندگی تعیین شده ، به پزشک معتمد معرفی می شوند . پس از اینکه پزشک طبق آیین نامه معافیت پزشکی مشکل فرد را یید کند. موضوع بعد از آن که توسط نمایندگی جمهوری اسلامی ایران یید شد. موضوع به شورای شهرسن فرسده میشود. و ید منتظر یید آنها بمانید . هر دو مورد به منظور رسیدگی به اعتراض مشمول به رای شورای شهرسن شورای اسن ، تشکیل می گردد . البته این کار برای شما متحمل هزینه خواهد شد . البته موضوعات و جزئیات زیادی این مورد می شد. که من به شما توصیه می کنم حتما برای یافت مشاوره تخصصی این مورد کارشناسان مرکز مشاوره آویژه دانش . روشی مناسب ویژگی ها و شرایط خود انتخاب بکنید .

 

 

شرایط معافیت پزشکی

مشمولانی که به علت ابتلا به بیماری موقً قا به انجام خدمت دوره ضرورت نشند. برای مدتی که شورای پزشکی تعیین می‌نماید. و هر حال متجاوز از یک سال نخواهد بود. معافیت موقت پزشکی داده خواهد شد. و سال دوم صورت ادامه بیماری به همان نحو اقدام. و چنانچه سال سوم نیز قا به انجام خدمت نشند. به طور دائم از خدمت دوره ضرورت معاف خواهند شد . نحوه آموزش و خدمت مشمولین معاف از رزم، برابر دستورالعملی است که از سوی سد کل تهیه و ابلاغ می‌گردد . البته به یاد داشته شید. که زمان جنگ یا بسیج همگانی می توان. افرادی را که زمان صلح به علل پزشکی یا تکفل از خدمت دوره ضرورت معاف شده‌اند. نیز به خدمت احضار کرد .

 

 

مشمولانی که مشکلات پزشکی خود را به هنگام معاینه اولیه بیماری خود را عنوان نکنند. چنانچه دوران آموزش یا خدمت بدلیل اعلام نکردن مشکل پزشکی، دچار حادثه شوند. مسئولیت آن بر عهده خود مشمول می شد . به همراه داشتن اصل شناسنامه عکس دار و یا کارت ملی جهت شرکت شورای پزشکی الزامی است . دارندگان کارت معافیت پزشکی صورت بهبودی و سلامت کامل می‌توانند. احراز شرایط ، خواست ابطال کارت معافیت نمایند . پس از بررسی و اثت سلامتی کامل توسط شورای پزشکی ویژه وظیفه عمومی به خدمت دوره ضرورت اعزام گردیده. و از کارت پایان خدمت استفاده نمایند .

 مشاوره نظام وظیفه تلفنی: آیین نامه های معافیت پزشکی.

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش  :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش زمینه مشاوره نظام وظیفه :

 • مشاوره معافیت پزشکی
 • مشاوره خرید خدمت
 • مشاوره معافیت کفالت
 • مشاوره معافیت ایثارگری
 • مشاوره معافیت تحصیلی
 • مشاوره کسری خدمت
 • مشاوره امریه
 • مشاوره سرز نخبگی (سرز نخبه وظیفه)
 • مشاوره اعزام به خدمت
 • مشاوره غیبت و جریمه خدمت سرزی
 • مشاوره تعجیل و تمدید خدمت سرزی
 • مشاوره خروج از کشور برای مشمولان نظام وظیفه خدمت سرزی
 • اخر نظام وظیفه
 • ملاقات مردمی سرداران نظام وظیفه
 

آیین نامه معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

آیین نامه معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 3 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 3:23
توسط avije | تعداد بازديد : 70 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

یافت کسری خدمت یکی از مهم ترین قوانین نظام وظیفه است که طرفداران زیادی دارد. سازمان وظیفه بررسی شرایط تمام مشمولان به این نتیجه رسیده است که برای پیشگیری از بروز مشکلات عدیده ای که طی خدمت سرزی وضعیت خانوادگی و اجتماعی مشمولان را تهدید میکند یستی امکاناتی را فراهم آورد. کسری خدمت یکی از همین موارد است که سازمان وظیفه پیش روی مشمولان قرار داده است دوره ی سرزی راحت تری داشته شند. مثلا فردی که صاحب فرزند و همسر است و وظیفه ی مین معاش خانواده را بر عهده دارد رفتن به سرزی و گذراندن این دوره ی نسب طولانی مشکلاتی رو به رو خواهد شد، به همین دلیل این فرد میتواند واجد شرایط کسری نظر گرفته شود. کسری های سرزی انواع مختلفی دارد مثل کسری مهلین، کسری ایثارگران، کسری بسیج و… که به تناسب وضعیت و شرایط مشمولان مقرر شده است.

لازم به ذکر است که سازمان وظیفه برای یافت کسری خدمت شرایط خاصی مقرر کرده است که تنها افراد واجد شرایط میتوانند از آن بهره مند شوند که ادامه به تفضیل به شرح این موارد میپردازیم. گاهی ممکن است مشمولانی که قصد یافت کسری دارند ابهامات و مشکلات زیادی مواجه شوند. توصیه ای که ما برای یافتن پاسخ سوالات و ابهامات به شما ارائه میدهیم، استفاده از مشاوره های تخصصی نظام وظیفه است. شما میتوانید طی مشاوره نظام وظیفه مشاوران خبره که از جدیدترین و به روز ترین اخر و قوانین نظام وظیفه مطلع هستند، ارتط بگیرید و به راحتی بسیاری از ابهامات خود را برطرف کنید. موضوع کسری های سرزی برای بسیاری از مشمولان امری مهم است به دلیل اهمیت این موضوع، این مقاله سعی کرده ایم به پاسخ برخی سوالات همچون ممشولان این طرح، اقدامات لازم برای یافت کسری و مدارک موردنیاز و… بپردازیم.

شرایط یافت کسری خدمت چگونه است؟

شرایط یافت کسری خدمت هر ساله توسط سازمان وظیفه اعلام میشود. افرادی که تمامی شرایط اعلام شده را داشته شند، مشمول این طرح میشوند و میتوانند مدت زمان سرزی خود را کمتر کنند. اما ید به این نکته اشاره کنیم که این شرایط برحسب نوع کسری که مورد نظر مشمول است، متفاوت میشند. آن دسته از شرایط یافت کسری خدمت که برای تمام انواع کسری ها وجود دارد. یکی از اصلی ترین شرایطی که برای  برخی کسری های خدمت نظر گرفته شده است نداشتن غیبت از خدمت میشد. البته چنین شرایطی فردی که به دلایل موجه غیبت کرده شد صورت توجیه غیبت میتواند از کسری استفاده کند.

اما هر نوع کسری شرایط خاصی میطلبد که برخی از این موارد به قرار زیر میشد:

 • برای سرزانی که دارای فرزند هستند کسری خدمتی تحت عنوان کسری فرزند نظر گرفته شده است که به ازای هر فرزند سه ماه کسری به مشمول تعلق میگیرد.
 • یکی دیگر از شرایط اخذ کسری مربوط به کسانی است که به واسطه ی سابقه ی بسیج میخواهند کسری یافت کنند. این افراد ید دارای کارت فعال شند و همچنین سابقه ی بسیجشان به حد نصاب رسیده شد.
 • کسری خدمتی که برای فارغ التحصیلان دانشگاه ها نظر گرفته شده است ارائه ی پروژه و کار تحقیقاتی امکان پذیر است. مشمولانی که فارغ التحصیل میشوند، تنها یک سال وقت دارند برای یافت این کسری اقدام کنند.
 • شرایطی که سازمان وظیفه برای یافت کسری ایثارگری نظر گرفته است ارائه سوابق مربوط به جانزی و یا حضور جبهه و … است.

به این ترتیب توجه به اینکه مشمول متقاضی یافت کدام کسری خدمت شد ید شرایط خاصی داشته شد. بعد از ارائه مدارک مربوطه و بررسی آنها توسط سازمان وظیفه نتیجه یافت یا عدم یافت کسری اعلام میشود.

انواع  کسری خدمت سرزی کدام است؟

انواع  کسری خدمت سرزی را کم و بیش خلال پاراگراف قبل شرح داده ایم اما این قسمت این موضوع را کاملتر بررسی میکینم. انواع  کسری خدمت سرزی شامل موارد زیر میشد:

 • کسری ایثارگران: این نوع کسری برای فرزندان جانزان، رزمندگان و آزادگان جنگ تحمیلی نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است استفاده از این کسری فقط برای یکی از فرزندان ذکور ایثارگران امکان پذیر است. البته برای دو قلوها این امکان وجود دارد که مدت کسری را بین دو نفر تقسیم کنند. سوالی که ره ی این نوع کسری مطرح است مدت کسری نظر گرفته شده برای مشمولان این طرح است؛ به طور کلی برای هر ماه اسارت یا رزمندگی و یا برای هر صد جانزی ۱۲ روز از خدمت مشمول کم میشود.
 • کسری خدمت افراد مهل و دارای فرزند: این افراد به ازای هر فرزند سه ماه کسری خدمت دارند. مثلا فردی که سه فرزند دارد به نسبت دیگر افراد؛ مدت ۹ ماه کمتر خدمت میکند.
 • کسری خدمت مناطق بد آب و هوا، افرادی که محل خدمتشان دور افده و بد آب و هوا است مدت زمان کمتری خدمت میکنند. مدت خدمت این افراد بین ۱۸ ۱۹ ماه است.
 • کسری خدمت برای پروژه نخبگان: همانطور که از نامش پیداست مشمولان نخبه و فارغ التحصیلان به ازای انجام یک پروژه ی تحقیقاتی از کسری خدمت برخوردار میشوند.

 

مدارک مورد نیاز برای یافت کسری خدمت شامل چه مواردی است؟

مدارک مورد نیاز برای یافت کسری خدمت و دانستن لیست این مدارک برای مشمولان متقاضی یافت کسری بسیار مهم است. زیرا جمع آوری مدارک و ارائه ی به موقع آنها به سازمان مربوطه میتوان روند یافت کسری را تسریع کرد. قدم اول برای این کار یافت دفترچه راهنمای خدمت سرزی از دفاتر پلیس +۱۰ است. این دفترچه شامل فرم هایی است که مشمول ید آنها را تکمیل کند. مدارکی همچون اصل و کپی کارت ملی و شناسنامه و همچنین عکس پرسنلی از دیگر مدارک لازم است. البته افرادی که میخواهند از کسری مهلین استفاده کنند ید مدارک شناسایی همسر را نیز ارائه دهند. مدارک مورد نیاز برای یافت کسری خدمت برای متقاضیان یافت کسری ایثارگری شامل گواهی جانزی و رزمندگی و… است که مشمول ید این مدارک را از بنیاد شهید و دیگر ارگان های مربوطه اخذ کنند و موعد مقرر به سازمان وظیفه تحویل دهند.


بیشتر بخوانید:  پروژه کسری خدمت چیست؟


مشمولین  کسری خدمت سرزی چه کسانی هستند؟

مشمولین  کسری خدمت سرزی چه کسانی هستند؟ شما نیز ممکن است این پرسش مواجه شده شید که آیا من نیز میتوانم از کسری خدمت های سرزی استفاده کنم یا خیر؟ پاسخ ید گفت سازمان وظیفه این امکان را فراهم آورده است که تعداد زیادی از مشمولان بتوانند از طرح های کسری خدمت استفاده کنند. این افراد بر حسب نوع کسری ها به چند دسته تقسیم میشوند.

مشمولانی که دارای فرزند هستند یکی از این گروه ها میشند. نخبگانی که تحت نظارت سازمان ملی نخبگان و سازمان وظیفه پروژه تحقیقاتی انجام دهند نیز مشمول کسر خدمت میشند. فرزندان افراد جانز و رزمنده و یا آزادگانی که جنگ به اسارت گرفته شده اند نیز از دیگر مشمولین  کسری خدمت سرزی هستند. این افراد ید مدارکی که یید کننده مشمولیتشان طرح کسری خدمت است را به سازمان وظیفه ارائه دهند انجام بررسی های لازم نیج نهایی اعلام شود.

 

میزان کسری خدمت سرزی چگونه است؟

میزان کسری خدمت سرزی به عوامل مختلفی بستگی دارد یکی از این موارد نوع مک تحصیلی مشمولان میشد. همچنین بنا به نوع کسری که مشمول میخواهد از آن استفاده کند میزان کسری نظر گرفته شده متفاوت است. مثلا کسری مهلین دارای فرزند برای هر فرزند سه ماه است. این صورتی است که برای فرزندان ایثارگران به ازای هر ماه اسیری و رزمندگی و یا هر صد جانزی ۱۲ روز کسری نظر گرفته شده است.

میزان کسری خدمت سرزی برای افرادی که سابقه بسیج دارند بین یک و نیم سه ماه میشد. افرادی که به سبب پروژه از کسری خدمت برخوردار میشوند، داشتن چند پروژه به مدت کسری آنها اضافه میشود. برای این افراد امکان کم شدن سرزی از یک یازده ماه وجود دارد. لذا مشمول ابتدا ید نوع کسری مورد نظر خود را تعیین کند و بعد بر اساس آن مدت کسری نیز مشخص میشود.

سوالات متداول

انواع کسری خدمت کدامند؟

کسری ایثارگران، کسری مناطق محروم و بد آب و هوا، کسری بسیج فعال، کسری پروژه نخبگان و کسیر مهلین

میزان کسری خدمت برای پروژه چق است؟

برای این افراد امکان کم شدن سرزی از یک یازده ماه وجود دارد.

کسری خدمت افراد مهل چه مدت است؟

این افراد به ازای هر فرزند سه ماه کسری خدمت دارند. مثلا فردی که سه فرزند دارد به نسبت دیگر افراد؛ مدت ۹ ماه کمتر خدمت میکند.

 

نحوه یافت کسری خدمت سرزی چیست؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

نحوه یافت کسری خدمت سرزی چیست؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 2:45
توسط avije | تعداد بازديد : 71 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

مشاوره امریه سرزی می تواند به گرفتن امریه سرزی ، که یکی از راههایی است که مشمولین کمک آن می توانند دوران خدمت سرزی خود را آسان تر سپری کنند ، کمک شایانی بنماید . اطلاعیه ها و رهنمودهای لازم برای اخذ امریه سرزی می تواند مدت دستیابی به آن را کاهش دهد . یکی از مناسب ترین پیشنهادات زمینه راهنمایی های لازم جهت اخذ امریه سرزی و برای یافت اطلاعات از مشاوره نظام وظیفه کمک بگیرید.

فراموش نکنیم که امریه سرزی همان خدمت سرزی محسوب می شود نه جایگزین آن ! تعداد محدودی از افراد به عنوان امریه سرزی برگزیده می شوند و واجد شرایط امریه سرزی هستند .

 

تعریف امریه خدمت سرزی :

امریه واقع همان خدمت سرزی می شد . این تفاوت که مشمولین به جای خدمت پادگان ها به خدمت سازمان های دولتی کشور که امریه قبول می کنند مشغول هستند . یافت امریه معمولا مشکلات و سختی هایی همراه است . مشاوره امریه سرزی استفاده از خدمات مرکز مشاوره آویژه دانش ، دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برای یافت امریه را آسان خواهد کرد . مشمولانی که امریه داشته شند بعد از گذراندن دوره دو ماه آموزشی خود را به سازمان مربوطه معرفی می کنند و دوره خدمت خود را آن محل می گذرانند .


بیشتر بخوانید: امریه سرزی چیست


مک تحصیلی لازم برای امریه : 

هرکدام از مشمولین توجه به مک تحصیلی ید به سازمان پیوسته رشته خود رجوع کند، مگر رشته های رایانه و حسابداری که اکثر مراکز آنها را می پذیرند .

برای مثال ، سازمان زرسی کل کشور ، افرادی مک فوق لیسانس به لا را می پذیرد . مقابل ، آموزش و پرورش فوق دیپلم و لاتر می پذیرد . مشاوره امریه سرزی می تواند به طور کامل مسائل مربوط به مک تحصیلی را بیان کند . و راهنمایی های لازم را این زمینه ارائه دهد . مرکز مشاوره آویژه دانش می تواند یکی از راهکارهای مناسب برای استفاده از مشاوره امریه سرزی شد .

 

مراحل اخذ امریه سرزی : 

 • ید ۲ الی ۳ ماه پیش از ریخ اعزام برای امریه اقدام شود .
 • غیبت نداشتن خدمت
 • پذیرفته نشدن کسری خدمت بیش از سه ماه بعضی از سازمان ها
 • گزینش محلی خدمت سازمان مربوطه است
 • محسوب شدن مدت زمان امریه جزء سوابق استخدامی
 • امکان انصراف از امریه پس از پذیرفتن آن وجود ندارد
 • حقوق پرداختی به کارمندان امریه حقوق سرزی است ، چه بسا کمی بیشتر
 • امریه شدن یک سازمان تعهدی به استخدام آینده شما آن ایجاد نمی کند
 • اعتر دانشگاه و محل تحصیل تفاوتی پذیرش امریه ندارد
 • ساعت کاری امریه مشابه ساعت کاری برای سایر کارمندان است

بیشتر بخوانید: مدارک امریه سرزی


چگونگی یافت حکم امریه سرزی :

عضویت خانواده ایثارگران و هل هر کدام جزء امتیازات برتری است که توسط آن می توان امریه سرزی گرفت . مشمولانی که امریه داشته شند بعد از گذراندن دوره دو ماه آموزشی خود را به سازمان مربوطه معرفی کرده و دوره خدمت خود را سازمان مذکور می گذرانند . مراکز دولتی از طریق اعلامیه های رسمی امریه می گیرند . مشاوره امریه سرزی یکی از مناسب ترین گزینه برای کمک به اخذ چگونگی امریه سرزی می شد .


بیشتر بخوانید: قوانین اخذ امریه سرزی


رابطه امکان تحصیل و امریه سرزی : 

امریه سرزی از هر نوعی که شد، خدمت سرزی محسوب می شود و مشمولان به جای خدمت یگان های نظامی و انتظامی ، به کار ارگان های دولتی مشغول می شوند . بنابراین تحصیل همزمان خدمت دارندگان امریه نیز غیر مجاز است و معافیت تحصیلی صا نمی شود .

مشاوره امریه سرزی راهکاری مناسب برای پی بردن به رابطه ها می شد . این زمینه می توانید مجرب مرکز مشاوره آویژه دانش کمک بگیرید . امریه شدن یک سازمان تعهدی به استخدام آینده شما آن ایجاد نمی کند ولی آن را تسهیل خواهد کرد . ید بدانید که ظرفیت پذیرش امریه سرزی برای همه دانش آموختگان کفایت نمی کند .

 مشاوره امریه سرزی 

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸  

شرایط امریه سرزی آموزش و پرورش چگونه می شد؟

شرایط امریه سرزی آموزش و پرورش نیز همانند سازمان های دیگر دارای شرایط خاصی میشد. افرادی که می خواهند امریه سرزی نظام وظیفه را یافت کنند، ید شرایط را دارا شند. حال اینکه این سازمان هم دارای شرایط عمومی و شرایط اختصاصی هستند.

شرایط امریه سرزی آموزش و پرورش را از نظر عمومی و اختصاصی به مشمولان توضیح مختصری میدهیم. اینکه فرد مهل هست یا نه؟ یکی از شرایط عمومی میشد. رشته مورد نظر آموزش و پرورش برای امریه سرزی یکی از شرایط اختصاصی میتواند شد. افرادی که برای امریه آموزش و پرورش اقدام میکنند، ید مک دانشگاهی داشته شند. مک دانشگاهی آنها ید از فوق دیپلم به لا شد. کسانی که دیپلم دارند مسفانه نمیتوانند، برای امریه اقدام کنند.

شرایط انتقالی امریه سرزی چگونه است؟

شرایط انتقالی امریه سرزی برای همه امکان پذیر نمیشد. کسانی میتوانند، انتقالی یافت کنند، که دور از محل زندگی خود حال خدمت میشند. این نگرانی برای همه افرادی که به خدمت رفته اند و دوره آموزشی خود را تمام کرده اند، عث استرس میشود. افرادی که دارای شرایط خاصی میشند، اولویت برای گرفتن انتقالی قرار میگیرند.

کسانی که شرایط انتقالی امریه سرزی را دارند میتوانند حین خدمت این اقدام را انجام دهند. انتقالی یعنی همان جابجایی سرزها طبق یک سری از قوانین میشد. بعضی از افراد بخاطر اینکه از قوانین و مقررات آگاهی ندارند، هر چند قوانین پیچیده نمیشد، نمیتوانند انتقالی بگیرند.

لیست ارگان های امریه سرزی چه می شد؟

لیست ارگان های امریه سرزی هرساله تغییراتی را دارد. ارگان هایی که امریه صا میکنند، زمان مشخصی سال را برای مشمولان اعلام میکنند، ازاین فرصت جوانان استفاده کنند. ارگان ها توجه به رشته مورد نظر و تعداد نیروهای لازم امریه صا میکنند.

سازمان های زیادی وجود دارد که ما لیست ارگان های امریه سرزی را برای جوانان ذیل می آوریم:

 • مرکز های مهم بهزیستی
 • وزارت آموزش فنی و حرفه ای
 • سازمان های آتش نشانی
 • وزارت خانه های جهاد کشاورزی
 • سازمان های هواپیمایی
 • سازمان های گسترش و صنایع کار
 • وزارت های آموزش و پرورش
 • سازمان های حفاظت محیط زیست
 • وزارت خانه های صنایع و معادن
 • وزارت خانه نفت ایران
 • سازمان های میراث فرهنگی و گردشگری ایران
 • سازمان های ثبت اسناد و مدارک
 • سازمان های انرژی اتمی

این سازمان ها و وزارت خانه ها دارای شرایط خاصی میشند. فرد مشمول میتواند یافت اطلاعات برای امریه به یکی از این وزارت خانه ها و یا سازمان ها مراجعه کند.

رابطه امریه سرزی فارغ التحصیلان یگان های نظامی :

امریه سرزی، همان خدمت سرزی بوده و فرد مشمول دانش آموخته، به جای فعالیت پادگان های نظامی و انتظامی، ارگان های دولتی یا نیمه دولتی یا تشخیص و ابلاغ نیروهای مسلح، مشغول به خدمت می شود . ید بدانید که شمار امریه سرزی برای همه دانش آموختگان کارشناسی دکتری کفایت نمی کند و تعداد محدودی از افراد برگزیده می شوند و واجد شرایط امریه سرزی شناخته می شوند ارگان های دولتی و نیمه دولتی مشغول به کار شوند . مشاوره امریه سرزی راهی سودمند برای کمک به فارغ التحصیلان است . مرکز مشاوره آویژه دانش بهترین انتخاب برای راهنمایی های لازم این زمینه است .


بیشتر بخوانید: ارگان های امریه گیر


 رابطه رشته های تحصیلی و اخذ امریه سرزی :

امکان تعیین بهترین رشته و بهترین مک و بهترین دانشگاه برای اعطای امریه سرزی به مشمولان وجود ندارد . نیروهای مسلح بر اساس نیاز خود دانش آموختگان واجد شرایط را برای یافت امریه و معرفی به ارگان های غیر نظامی معرفی می کنند .

مشاوره امریه سرزی ارائه رهنمودهای لازم به همه دانش آموختگان مقاطع تحصیلی مختلف می تواند کمک شایانی این زمینه داشته شد . بنابراین ، توصیه می کنیم که بوسیله تماس مرکز مشاوره آویژه دانش از راهنمایی های لازم برخوردار شوید .


بیشتر بخوانید: امریه سرزی سپاه


شرایط یافت امریه سرزی برای دانشجویان : 

 • تسویه کردن دانشگاه مربوطه 
 • تحویل مدارک تسویه دانشگاه به سازمان نظام وظیفه
 • تحویل ئیدیه عدم بدهکاری دانشگاه به سازمان نظام وظیفه
 • رجوع به کارگزینی سازمان های دولتی جهت ئید برای پذیرفته شدن به عنوان امریه

بیشتر بخوانید: شرایط یافت امریه سرزی


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش زمینه مشاوره نظام وظیفه

 • مشاوره معافیت پزشکی
 • مشاوره خرید خدمت
 • مشاوره معافیت کفالت
 • مشاوره معافیت ایثارگری
 • مشاوره معافیت تحصیلی
 • مشاوره کسری خدمت
 • مشاوره امریه
 • مشاوره سرز نخبگی (سرز نخبه وظیفه)
 • مشاوره اعزام به خدمت
 • مشاوره غیبت و جریمه خدمت سرزی
 • مشاوره تعجیل و تمدید خدمت سرزی
 • مشاوره خروج از کشور برای مشمولان نظام وظیفه خدمت سرزی
 • اخر نظام وظیفه
 

مشاوره امریه سرزی نظام وظیفه

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

مشاوره امریه سرزی نظام وظیفه

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 2:16
توسط avije | تعداد بازديد : 51 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

تعیین وضعیت خدمتی چگونه صورت میگیرد؟ شرایط دانشجویان انصرافی قانون مشمولان غایب چگونه است ؟ وضعیت مشمولان غایب که ثبت نام نموده اند ولی وجه را پرداخت نکرده اند چگونه خواهد بود؟ جزییات این موضوعات را آویژه دانش بخوانید .

قانون جریمه مشمولان غایب سال ۹۷

سردار ابراهیم کریمی جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا مورد قانون جریمه مشمولان غایب  سال ۹۷ اظهار کرد: تمامی مشمولانی که پایان امسال بیش از ۸ سال غیبت دارند، می‌توانند مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) و پرداخت مبلغ جریمه، نسبت به تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.

وی اشاره به تغییرات مربوط به ضوابط دانشجویان انصرافی قانون جریمه مشمولان غایب، افزود: دانشجویان دارای معافیت تحصیلی که تحصیلات خود را به اتمام نرسانده و پایان شهریور ماه ۱۳۹۶ انصراف داده و یا اخراج شده شند، از ریخ فراغت از تحصیل مقطع قبلی غایب محسوب می‌شوند و چنانچه غیبت آن‌ها پایان سال ۹۷ به بیش از ۸ سال برسد، شمول این معافیت قرار می‌گیرند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی ناجا ادامه داد: مبلغ جریمه تعیین شده تبصره ۱۱ بند ب. قانون بودجه کشور سال ۹۷ به نسبت سال گذشته تغییری نداشته و تنها برای آن دسته از واجدین شرایط که خانواده آنان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و یا سازمان بهزیستی هستند، ۷۰ صد تخفیف نظر گرفته شده است که دستورالعمل اجرایی آن پس از انجام هماهنگی‌های لازم تهیه و ابلاغ می‌شود.

وی خصوص مشمولانی که سال گذشته ثبت نام کرده و کنون نسبت به واریز مبلغ جریمه اقدامی نکرده‌اند، گفت: خواست این دسته از افراد ابطال شده و صورتی که متقاضی بهره مندی از این قانون هستند، ید مجدداً برای ثبت نام به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) مراجعه کنند.

جانشین سازمان وظیفه عمومی خاطر نشان کرد: طبق روال سال گذشته، مشمولانی که بیش از ۸ سال غیبت دارند، ید به ازای هر سال غیبت مازاد، ۱۰ صد جریمه پرداخت کنند.

وی اضافه کرد: مشمولان واجد شرایط می‌توانند مبلغ جریمه را به صورت نقد و یا اقساط پرداخت کنند که شیوه اقساطی، ید مبلغ جریمه پایان سال ۹۷ به طور کامل تسویه شود.

کریمی خصوص مقررات مربوط به کارکنان وظیفه فراری عنوان کرد: آن دسته از کارکنان وظیفه که سابقه غیبت اولیه و فرار از خدمت آنان به بیش از ۸ سال برسد، می‌توانند مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+۱۰) از قانون جریمه مشمولان غایب بهره‌مند شوند.

این مقام ارشد انتظامی مطرح کرد: از آنجا که مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور بیش از ۸ سال غیبت، اجازه تردد به کشور را نخواهند داشت، لذا ید انجام خدمت سرزی و یا بهره مندی از این امتیاز وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

مشاوره خدمت سرزی

صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام خصوص کسری خدمت ایثارگری و نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید شماره  تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایند .

 

تغییرات شرایط دانشجویان انصرافی قانون جریمه مشمولان غایب سال ۹۸

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

تغییرات شرایط دانشجویان انصرافی قانون جریمه مشمولان غایب سال ۹۸

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:20
توسط avije | تعداد بازديد : 69 | لينك ثابت
2.5 / 5 ( 2 votes )

سدکل نیروهای مسلح اطلاعیه ای، مقررات اجرایی قانون جدید کسر خدمت سرزی فرزندان ایثارگران را ابلاغ کرد! برای اطلاع از جزییات قوانین کسر خدمت فرزندان ایثارگر ادامه آویژه دانش همراه شید .

کسر خدمت فرزندان ایثارگر

متن اطلاعیه سد کل نیروهای مسلح خصوص ابلاغ اجرای مقررات کسر خدمت فرزندان ایثارگر به شرح ذیل است این زمینه مشاوره نظام وظیفه می تواند راهنمای خوبی برای شما شد.

« اجرای بند «د» ماده ۸۸ قانون پنج ساله ششم توسعه کشور و برابر توافق انجام شده فی ما بین رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس سد کل نیروهای مسلح، طول برنامه پنج ساله ششم توسعه هر ساله تعداد حداکثر ۲۰ هزار نفر از فرزندان ایثارگران که دارای بیشترین صد جانزی، آزادگی و رزمندگی هستند یا تجمیع امتیاز جانزی، رزمندگی و آزادگی آنان به لاترین امتیاز برسد، برابر ضوابط و فرآیند زیر از کسر خدمت بهره‌مند خواهند گردید:

۱ – برای تعیین افراد واجد شرایط دارای اولویت برای هر سال، کلیه جانزان، آزادگان و رزمندگان دارای فرزند ذکور خدمت نکرده، اعم از این که سن مشمولیت شند یا نشند ریخ و مدت زمانی که به زودی از سوی سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام می شود، مراجعه به دافتر پلیس + ۱۰ نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

از آنجایی که ثبت نام مرحله مقدماتی صرفا برای تعیین افراد واجدشرایط و دارای اولویت می شد، لذا افراد براساس مدارکی که دست دارند و صورت فقدان مدارک، براساس خود اظهاری ثبت نام نمایند، این مرحله نیاز به مراجعه افراد به سازمان های نیروهای مسلح برای اخذ گواهی معتبر یا یید مدارک نمی شد.

۲ – پس از ثبت نام مقدماتی، تعداد حداکثر بیست هزار نفر که دارای بیشترین صد جانزی یا بیشترین مدت آزادگی و رزمندگی هستند یا جمع سابقه ایثارگری آنان به لاترین امتیاز می رسد، برای یافت کسر خدمت به عنوان اولویت تعیین خواهند گردید که این مرحله واجدین شرایط تعیین شده موظف به تهیه مدارک معتبر جانزی و آزادگی از بنیاد شهید و رزمندگی از سازمان مربوطه و ارائه آن به سازمان وظیفه عمومی ناجا برابر فرآیند اعلامی از سوی آن سازمان خواهند بود.

۳ – اولویت بهره مندی از کسر خدمت سرزی برای واجدین شرایطی که لاترین امتیاز را دارند به ترتیب کارکنان وظیفه حال خدمت، مشمولیت وظیفه غیرغایب دارای برگ اعزام هر سال و صورت تکمیل نشدن بخشی از ظرفیت بیست هزار نفر، مشمولین دارای معافیت موقت تحصیلی، پزشکی و کفالت خواهد بود.

۴ – مشمولین غایب یا سرزان فراری اولویت بهره مندی از امتیاز کسر خدمت نمی شند.

۵ – کارکنان وظیفه ای که حال خدمت می شند صورت بهره مندی از کسر خدمت، کارت پایان خدمت یافت می نمایند و آن دسته از مشمولین واجد شرایط که پ آنان دارای حداقل ۲۴ ماه سابقه رزمندگی یا آزادگی یا حداقل ۲۴ صد جانزی بوده یا تجمیع این امتیازات به عدد حداقل ۲۴ برسد، اگر چنانچه براساس امتیازات افراد ثبت نام کننده آن سال، به عنوان اولویت برای بهره مندی از کسر خدمت تعیین شوند، کارت معافیت یافت نموده و می یست متعهد گردند چنانچه ظرف مدت ۵ سال برای طی آموزش رزم مقدماتی نظامی فراخوان شدند، خود را برای طی دوره معرفی نمایند.

۶ – مشمولین متولد ۱۳۷۲ به قبل که قبلا از مقررات کسر خدمت (۹ روز به ازای هر ماه رزمندگی، آزادگی یا یک صد جانزی) برخوردار شده و هنوز خدمت دوره ضرورت خود را به اتمام نرسانده اند صورت قرار گرفتن شمول این مقررات می توانند وضعیت خود را این مقررات تطبیق و از ضوابط جدید بهره مند گردند.

۷ – آن دسته از ایثارگرانی که براساس مقررات ۳۰ ماه رزمندگی، ۲۵ صد جانزی یا ۲۴ ماه آزادگی، یک یا بیش از یک فرزند خود را معاف نموده اند، صرفا صورت دارابودن سابقه ایثارگری مازاد بر موارد استفاده شده قبلی، می توانند شمول این مقررات قرار گیرند.

۸ – از ریخ ۱۳۹۶،۰۹،۱۸ کسر خدمت ایثارگری صرفا چارچوب مقررات جدید بوده و سایر مقررات قبلی از جمله بهره مندی متولدین ماقبل سال ۱۳۷۳ از ۹ روز کسر خدمت به ازای یک ماه رزمندگی یا آزادگی ۱ صد جانزی ملغی می گردد.

۹ – خصوص تبصره ۲ ماه ۳۳ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور که سقف رزمندگی، آزادگی و جانزی را برای معافیت فرزندان ایثارگران کاهش داده بود به دلیل این که بند “د” ماده ۸۸ قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه کشور (کسر خدمت ایثارگری) برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی بر این ماده حاکم می شد، لذا این بند طول برنامه پنج ساله ششم قابلیت اجرایی نداشته و بعد از اتمام برنامه توسعه ششم این خصوص تصمیم گیری خواهد گردید.

۱۰ – سازمان وظیفه عمومی ناجا ضمن فراهم نمودن ساز و کار اجرایی موضوع، نسبت به اطلاع رسانی لازم خصوص فرآیند اجرای کار اقدام خواهد نمود، لذا از مردم محترم تقاضا دارد اقدامات خود را صرفا براساس اطلاع رسانی انجام شده از سوی سازمان وظیفه عمومی انجام داده و سوالات و ابهامات خود را نیز از طریق آن سازمان پیگیر شند.

چگونگی یافت کسر خدمت فرزندان ایثارگران را اینجا دنل کنید

 

مشاوره خدمت سرزی

صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام خصوص کسر خدمت فرزندان ایثارگر و نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید شماره  تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایند . همچنین صورت تمایل می توانید کانال سرزی تلگرام آویژه دانش را نیز دنل فرمایید.

منبع خبر : khabaronline
 

کسری خدمت فرزندان ایثارگر و قوانین جدید آن ابلاغ شد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

کسری خدمت فرزندان ایثارگر و قوانین جدید آن ابلاغ شد

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:02
توسط avije | تعداد بازديد : 61 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

نحوه یافت معافیت تحصیلی و آشنایی اقدامات لازم برای آن سوالات زیادی را برای مشمولان به همراه دارد. این موضوع یکی از گسترده ترین و پر کاربردترین موضوعات مربوط به نظام وظیفه است که اغلب مشمولان آن مواجه میشوند. همانطور که میدانید اغلب افرادی که به سن مشمولیت میرسند و ید به خدمت سرزی اعزام شوند حال تحصیل دوره های متوسطه و یا دانشگاه میشند. لذا این افراد برای جلوگیری از وارد شدن به دوره ی غیبت ید برای یافت معافیت تحصیلی اقدام کنند به دلیل اهمیتی که این موضوع دارد این مقاله سعی میکنیم انواع معافیت تحصیلی برای محصلان و دانشجویان، قوانین مقرر شده مربوط به این موضوع و نکات مهمی را که مشمولان ید از آن اطلاع داشته شند مورد بررسی قرار دهیم. معمولا سازمان وظیفه موعدی را مقرر میکند که مشمولان ید آن زمان وضعیت وظیفه عمومی خود را مشخص کنند.

مشخص کردن وضعیت وظیفه عمومی به معنای اقدام برای اعزام به خدمت، یافت یکی از انواع معافیت های دائم یا موقت و… میشد. معافیت تحصیلی نیز یکی از انواع معافیت موقت است. نحوه یافت معافیت تحصیل برای مشمولان شرایط مختلف، هم فرق میکند. مثلا دانشجویان برای یافت برگه ی معافیت تحصیلی ید گواهی اشتغال به تحصیلی که دانشگاه اختیارشان قرار میدهد را به سازمان وظیفه ارائه دهند. این سازمان نیز معافیت تحصیلی این افراد را صا میکند که پایان ریخ مقرر شده این برگه، دانشجو از خدمت معاف است.

البته روند یافت معافیت تحصیل به همین راحتی ها هم نیست و پیچیدگی های خاص خود را دارد که ادامه به تفضیل به شرح این نکات میپردازیم. اگر بعد از مطالعه این متن نیز سوالاتی این ره داشتید، میتوانید استفاده از مشاوره نظام وظیفه بسیاری از ابهامات و سوالات خود را برطرف کنید.

شرایط یافت معافیت تحصیلی چیست؟

شرایط یافت معافیت تحصیلی بنا به شرایط فرد مشمول متفاوت میشد. مثلا برای دانشجویان، دانش آموزان، طلاب و… قوانین خاصی نظر گرفته شده است که برخی از این موارد را ادامه مورد بحث قرار میدهیم. یکی از شرایطی که برای معافیت تحصیلی دانش آموزان مطرح شده است مربوط به نوع دوره تحصیلی آنها میشد. یعنی دانش آموزان ید دوره های حضوری و پیوسته تحصیل کرده شند بتوانند از قانون معافیت تحصیلی استفاده کنند. این افراد تنها مدت زمان مشخصی میتوانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند. مدت زمان مقرر شده پایان ۲۰ سالگی است. دانش آموزانی که مشمول خدمت سرزی هستند پایان دوره تحصیل، اخراج و یا انصراف از تحصیل دیگر از معافیت تحصیلی برخوردار نیستند و حداکثر شش ماه مهلت اقدام برای اعزام به خدمت دارند. یکی دیگر از مهم ترین شرایط یافت معافیت تحصیلی نداشتن غیبت بعد از رسیدن به سن مشمولیت میشد.

دیگر شرایط یافت معافیت تحصیلی

افرادی که به دلایل موجه وارد دوره ی غیبت از سرزی شده شند، میتوانند از طریق سایت سازمان وظیفه برای توجیه غیبت خود اقدام کنند که صورت یید توجیه امکان استفاده از معافیت تحصیلی را خواهند داشت. لازم به ذکر است که دانشجویان مشمول خدمت سرزی پایان دوره تحصیل از خدمت معاف هستند. البته مدت معافیت بر اساس نوع دوره تحصیلی مشخص میشود. یکی از قوانینی که برای معافیت تحصیلی دانشجویان نظر گرفته شده است، سنوات ارفاقی میشد. طبق این طرح افرادی  که نتوانند تحصیل خود را زمان مقرر شده برگه معافیت تحصیلی به پایان برسانند، میتوانند از سنوات ارفاقی استفاده کنند. این سنوات یک سال به معافیت تحصیلی مشمول اضافه میکند. ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیلی یکی از شرایطی است برای بهره مندی از معافیت تحصیلی نظر گرفته شده است. این گواهی را میتوان از دانشگاه ها، مدارس و… یافت کرد.

مدارک لازم برای یافت معافیت تحصیلی شامل چه مواردی میشد؟

مدارک لازم برای یافت معافیت تحصیلی از آن جهت اهمیت دارد که ارائه ی به مقع تمام موارد خواستی سازمان وظیفه میتواند به مشمولان کمک کند که راحت تر معافیت خود را یافت کنند و مشکلات کمتری مواجه شند. لذا برای راحتی کار شما عزیزان این قسمت به تمامی مدارکی را که ید به سازمان وظیفه ارائه دهید، مطرح میکنیم. کپی و اصل کارت ملی یکی از اصلی ترین مدارکی است که مشمول ید ارائه دهد. همچنین تصویر همه ی صفحات شناسنامه از دیگر مدارک مورد نیاز است. یکی از اصلی ترین مدارک لازم برای یافت معافیت تحصیلی برگه ی اشتغال به تحصیل است که از سوی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اختیار دانشجویان قرار میگیرد. البته برای دانش آموزان نیز این برگه صا میشود که ارائه ی آن به سازمان وظیفه معافیت موقت تحصیلی میگیرند.

لازم به ذکر است دانشجویانی که از تحصیل انصراف داده اند ید مدارک مربوطه همچون برگه انصراف را ارائه دهند. همه ی متقاضیان یستی تقاضانامه ی خود برای معافیت تحصیلی را به یید امور آموزشی محل تحصیل خود برسانند و بعد به سازمان وظیفه تحویل دهند.

 

انواع معافیت تحصیلی کدام است؟

انواع معافیت تحصیلی به چهار دسته تقسیم میشود که شمل موارد زیر است:

 • معافیت دانشجویی
 • معافیت تحصیلی دانش آموزان
 • معافیت تحصیلی طلاب
 • معافیت تحصیلی خارج از کشور

به طور کلی تمام افرادی که دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و یا مدارس داخل و خارج از کشور به تحصیل مشغول هستند، میتوانند از معافیت های تحصیلی استفاده کنند. اما یافت هر کدام از انواع معافیت تحصیلی شرایط و قوانین مخصوص به خود را دارد. ره ی آن گروه از مشمولان که بعد از دوره متوسطه و یافت مک دیپلم دانشگاه پذیرفته شوند معافیت تحصیلی پایان دوره تحصیل، صا میشود. اما دانش آموزان ید سن بیست سالگی مک تحصیلی خود را یافت کنند، زیرا بعد از آن نمیتوانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند. لازم به ذکر است که این افراد بعد از اتمام سشان، انصراف یا اخراج تنها یک سال مهلت دارند برای اعزام به خدمت اقدام کنند. این موضوع برای افرادی که خارج از کشور تحصیل میکنند نیز صدق میکند و ید ظرف مدت یک سال اقدامات لازمه را انجام دهند.

میزان معافیت تحصیلی چگونه است؟

میزان معافیت تحصیلی تحت ثیر نوع دوره ی تحصیلی مشمولان متغیر است. اطلاع از میزان معافیت امری ضروری است زیرا چنانچه مهلت معافیت مشمول به پایان برسد، به عنوان غایب نظر گرفته میشود و مشکلاتی مواجه خواهد شد. میزان معافیت تحصیلی برای برخی از دوره های تحصیلی به ترتیب زیر است:

 • برای دانشجویان مقطع تحصیلی کاردانی به مدت دو سال و نیم معافیت تحصیلی نظر گرفته شده است.
 • مدت زمان معافیت برای مقطع کارشناسی ناپیوسته سه سال میشد.
 • برای دوره کارشناسی پیوسته زمان ۵ سال نظر گرفته شده است
 • دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال معافیت دارند.
 • برای مقطع دکتری پزشکی پیوسته ۸ سال معافیت تحصیلی مقرر شده است.
 • و نهایت مدت زمان معافیت برای دانشجویان دوره های دکتری تحصصی شش سال است.

لازم به ذکر است که افرادی که این زمان های مشخص شده موفق به یافت مک تحصیلی و گذراندن همه ی واحد های سی خود نشوند، استفاده از سنوات ارفاقی میتوانند از معافیت تحصیلی بیشتری بهره مند شوند. البته اخذ این سنوات ارفاقی نیز شرایط خاصی دارد مثلا مشمول به شرطی میتواند از آن استفاده کند که طی این سنوات ارفاقی همه ی واحد های سی قی مانده خود را اخذ کند. دانشجویان برای یافت این سنوات ید به کمیسیون موارد خاص دانشگاه ها مراجعه کنند.

 

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست؟

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی یکی از موضوعات مهم نظام وظیفه است. طبق قوانین نظام وظیفه افرادی که مقاطع مختلف تحصیل میکنند، میتوانند طول دوره تحصیل خود تنها یک ر انصراف دهند و بعد از آن ز هم به تحصیل دانشگاه و یا رشته دیگر تحصیل کنند. لازم به ذکر است که معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی تنها یک سال مهلت دارد و صورتیکه یک سال بیشتر از زمان معافیت تحصیلی گذشته شد فرد به عنوان غایب شناخته میشود و دیگر از معافیت های تحصیلی برخوردار نخواهد بود.

سوالات متداول

شرایط یافت معافیت تحصیل کدام است؟

نداشتن غیبت بعد از رسیدن به سن مشمولیت، دانش آموزان ید دوره های حضوری و پیوسته تحصیل کرده شند، ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیلی از جمله این شرایط میشند.

انواع معافیت های تحصیلی کدامند؟

معافیت دانشجویی، معافیت تحصیلی دانش آموزان، معافیت تحصیلی طلاب، معافیت تحصیلی خارج از کشور.

زمان معافیت برای دوره های تحصیلی چق است؟

این زمان برای مقطع کارشناسی ناپیوسته سه سال، کارشناسی پیوسته زمان ۵ سال، کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال، دکتری پزشکی پیوسته ۸ سال و برای دکتری تحصصی شش سال است.

 

مدارک لازم برای یافت معافیت تحصیلی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

مدارک لازم برای یافت معافیت تحصیلی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 16:45
توسط avije | تعداد بازديد : 62 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

نحوه یافت معافیت تحصیلی نظام وظیفه : همه جوانان ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی می رسند . ید برای خدمت سرزی آماده شوند . جوانان ما و به خصوص خانواده ها ، همیشه می خواهند از سرزی فرار کنند . یعنی دوست ندارند این وضعیت شند . آن ها به دنل معافیت از خدمت هستند . دوست دارند شرایطی فراهم کنند از خدمت نجات یابند . برای یافت معافیت ، راه های زیادی وجود دارد . که این راه ها عث می شوند فرد سرز از خدمت سرزی معاف شود .

برای یافت معافیت سرزی ، ابتدا ید نحوه یافت و شرایط معافیت را بدانید . یکی از راه های یافت معافیت خدمت سرزی ، استفاده از معافیت تحصیلی است . یافت معافیت تحصیلی هم مانند دیگر انواع معافیت های سرزی دارای شرایط و انواع گوناگونی است . برای آشنایی نحوه یافت معافیت می توانید ما همراه شید . شما را چگونگی یافت معافیت تحصیلی آشنا سازیم . همچنین می توانید مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

 

یافت معافیت تحصیلی چگونه است ؟

همان طور که اشاره کردیم یکی از راه های معافیت ، معافیت تحصیلی است . معافیت تحصیلی هم برای دانش آموزان مورد استفاده قرار می گیرد . هم برای دانشجویان می تواند مورد استفاده قرار گیرد . شما نیز دانستن شرایط و نحوه یافت معافیت تحصیلی به راحتی می توانید . به یافت معافیت تحصیلی اقدام نمایید .

مسلما یافت هر معافیت خدمت سرزی ، دارای شرایطی می شد . یافت معافیت تحصیلی نیز دارای شرایط و مراحل مختلفی است . اگر شما نحوه یافت معافیت تحصیلی آشنا شید . به راحتی و صرف کمترین زمان می توانید به یافت معافیت تحصیلی اقدام نمایید . ادامه نحوه یافت معافیت تحصیلی برای دانش آموزان و دانشجویان را توضیح خواهیم داد .

بیشتر بخوانید : برای آگاهی از شرایط معافیت کفالت سرزی اینجا کلیک نمایید .


 یافت معافیت تحصیلی نظام وظیفه

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش  :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


نحوه یافت معافیت تحصیلی سرزی برای دانش آموزان

شما برای یافت معافیت تحصیلی ید اطمینان داشته شید . که شرایط لازم را برای معافیت تحصیلی دارا هستید . پس برای یافت معافیت تحصیلی ابتدا شما ید بدانید . که نحوه یافت معافیت تحصیلی چگونه است .

برای یافت معافیت تحصیلی ، از همان ابتدا که وارد سن ۱۹ سالگی می شوید . ید برای یافت معافیت تحصیلی اقدام نمایید . یافت معافیت تحصیلی اصولا سن خاصی مورد استفاده قرار می گیرد . شما ید برنامه ریزی لازم را انجام دهید . بتوانید قبل از اتمام حداکثر سن ، معافیت تحصیلی یافت نمایید . وقتی شما به یافت شرایط معافیت تحصیلی اقدام می کنید . ید برگه معافیت را ه واحد آموزشی مربوطه نیز ارائه دهید .

همچنین هر مرحله از یافت معافیت می توانید . که مشکلی برخوردید . یا اینکه سوالی براین پیش آمد . یا اینکه خواستید از نحوه یافت معافیت تحصیلی اطلاعات کسب کنید . می توانید مشاوران متخصص مرکز آویژه دانش، تماس حاصل نمایید . مشاوران ما می توانند هر مرحله از یافت معافیت تحصیلی به شما اطلاعات لازم و ضروری را منتقل کنند .

 

نحوه یافت معافیت تحصیلی سرزی برای دانشجویان

بعد از اینکه اطمینان پیدا کردید . که می توانید به یافت معافیت بپردازید . می توانید جهت یافت معافیت تحصیلی به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ رفته و ثبت نام نمایید . بعد از ثبت نام ، برای تکمیل سایر مراحل ید به دانشگاه خود مراجعه نمایید .

اگر شما شرایط معافیت تحصیلی را داشته شید . مشورت مشاوران ما می توانید به راحتی ، به یافت معافیت تحصیلی اقدام کنید . کمتر از یک ماه می توانید به یافت معافیت تحصیلی نائل شوید . البته معافیت تحصیلی زمان و موعد مشخصی دارد . زمانی که اعتر دارد می توانید از این معافیت استفاده نمایید .

مدت زمانی که برای معافیت تحصیلی نظر گرفته می شود مشخص و معین می شد . دانشجویان عزیز ید طول این مدت ، تحصیل خود را به پایان برسانند . برای مقاطع مختلف تحصیلی نیز یافت معافیت تحصیلی متفاوت می شد . حتی طول دوره معافیت هم طبق مقطع تحصیلی مشخص می شود . برای مثال معافیت تحصیلی مقطع کاردانی ، ۲ سال و نیم نظر گرفته شده است . کارشناسی ناپیوسته ، به طور حداکثر ۳ سال مورد یید سازمان نظام وظیفه می شد . برای کارشناسی ارشد نیز ، ۵ سال نظر گرفته شده است .

برای مقطع دکتری نیز حدودا حداکثر معافیت تحصیلی ، ۶ و ۸ سال معین شده است . دانشجویان ید برنامه ریزی مناسبی داشته شند . بتوانند طول دوره معافیت تحصیلی ، تحصیلات خود را به پایان ببرند و فارغ التحصیل شوند .

بیشتر بخوانید : برای آگاهی از اخر معافیت تحصیلی نظام وظیفه اینجا کلیک نمایید .

 

 آیا دانشجویان انصرافی حق ادامه تحصیل مجدد و دوره را دارند ؟

همان طور که گفتیم دانشجویان هم می توانند از شرایط معافیت تحصیلی استفاده نمایند . سازمان نظام وظیفه این حق را برای دانشجویان نیز نظر گرفته است . دانشجویان نیز بتوانند از این شرایط برای معافیت سرزی نظام وظیفه استفاده نمایند .

اما ید این نکته را نظر بگیرید . که افراد مشمول طول دوره تحصیل تنها یکر مجاز به استفاده از معافیت تحصیلی را دارند . یعنی از دیپلم دکتری ، یکر حق استفاده از معافیت تحصیلی را دارید .

مورد سوال لا نیز ید گفت . بله امکان ادامه تحصیل وجود دارد . ولی این استفاده نیز فقط یکر امکان پذیر می شد . و شرایط دیگری نیز دارد که برای آشنایی این شرایط می توانید مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .

کسب اطلاعات بیشتر :

 • شرایط معافیت تحصیلی
 • نحوه یافت معافیت خدمت سرزی ۹۷
 • جزئیات خرید بیمه سرزی
 • مشمولین معافیت سرزی
 • امکان تحصیل همزمان خدمت سرزی
 • نحوه یافت معافیت پزشکی
 • مشاوره معافیت ایثارگری سرزی نظام وظیفه
 • نحوه یافت معافیت کفالت
 • پروژه کسری خدمت دانشگاه ها
 • شرایط معافیت کفالت
 • امریه دانشگاه ها
 • شرایط معافیت ایثارگران
 • اخر معافیت موارد خاص سرزی
 • اخر امریه سرزی
 • امریه سرزی سپاه 
 • اخر معافیت پزشکی
 • مشمولین معافیت کفالت
 • اخر معافیت ایثارگری
 • اخر معافیت تحصیلی
 • اخر معافیت سرزی
 • تعداد پروژه کسری خدمت سرزی
 • انواع معافیت نظام وظیفه

 یافت معافیت تحصیلی نظام وظیفه

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش  :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش زمینه مشاوره نظام وظیفه

 • مشاوره معافیت پزشکی
 • مشاوره خرید خدمت
 • مشاوره معافیت کفالت
 • مشاوره معافیت ایثارگری
 • مشاوره معافیت تحصیلی
 • مشاوره کسری خدمت
 • مشاوره امریه
 • مشاوره سرز نخبگی (سرز نخبه وظیفه)
 • مشاوره اعزام به خدمت
 • مشاوره غیبت و جریمه خدمت سرزی
 • مشاوره تعجیل و تمدید خدمت سرزی
 • مشاوره خروج از کشور برای مشمولان نظام وظیفه خدمت سرزی
 • اخر نظام وظیفه
 

نحوه یافت معافیت تحصیلی نظام وظیفه

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

نحوه یافت معافیت تحصیلی نظام وظیفه

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 16:27
توسط avije | تعداد بازديد : 53 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

کسری خدمت فرزندان ایثارگر به چه معناست؟ چق ره ی این نوع کسری اطلاع دارید؟ چه کسانی میتوانند از کسری خدمت مربوط به ایثارگران بهره مند شوند؟ این ها همه از سوالاتی است که ر ها آن مواجه شده اید. لذا برای پاسخ صحیح و مناسب به این پرسش ها ابتدا مختصرا کسری خدمت مربوط به ایثارگران را بررسی میکنیم. همانطور که میدانید قوانین نظام وظیفه متناسب وضعیت و شرایط اجتماعی، سلامت، خانوادگی و… مشمولان، متغیر است. مثلا این سازمان برای افرادی که رفتن به خدمت آنها را مشکلات جسمی و یا خانوادگی و… مواجه میکند امکان معافیت سرزی و یا یافت کسری هایی را فراهم آورده است. یکی از مهم ترین قوانینی که این سازمان مقرر کرده و هر ساله تعداد زیادی از مشمولان به واسطه ی استفاده از آن موفق به یافت  کسر خدمت و حتی گاهی معافیت میشوند، همین کسری خدمت فرزندان ایثارگر است.

بر اساس قوانین مربوط به کسری خدمت، سازمان وظیفه به پاس خدمات ایثارگران و رزمندگان جنگ تحمیلی، فرزندان ذکور لای ۱۸ سال آنها را صورت واجد شرایط بودن از رفتن به خدمت معاف میکند ولی صورت نداشتن شرایط معافیت، متناسب مدت زمان ایثارگری پ، کسری هایی را برایشان نظر میگیرد. اما یافت این کسری شرایط و مقررات خاصی دارد که تنها صورت احراز این شرایط، فرد میتواند آن را یافت کند. یکی از راه هایی که مشمولان میتوانند از قوانین مربوط به یافت کسری ایثارگری و چگونگی اقدام برای آن مطلع شوند، استفاده از مشاوره نظام وظیفه است. مشمولان خدمت سرزی استفاده از این مشاوره ها میتوانند به پاسخ سوالات خود دست یابند؛ به دلیل اهمیت این موضوع ما نیز این مقاله سعی کرده ایم نکات مهم مربوط به کسری ایثارگران را مورد بررسی قرار دهیم پاسخگوی بسیاری شبهات و ابهامات شما شد.


بیشتر بخوانید:  پروژه کسری خدمت چیست؟


مدارک لازم برای کسری خدمت فرزندان ایثارگران شامل چه مواردی است؟

مدارک لازم برای کسری خدمت فرزندان ایثارگر یکی از ضروریاتی است که متقاضیان برای یافت کسری ید از آن اطلاع داشته شند و آن ها را آماده کنند زمان مقرر شده به سازمان وظیفه و دیگر ارگان های مربوطه ارائه دهند. برخی از مدارک لازم برای کسری خدمت فرزندان ایثارگر به قرار زیر میشد:

 • دفترچه ی راهنمای وظیفه و تکمیل فرم های مربوط به آن
 • ارائه ی کپی شناسنامه و کارت ملی مشمول و فرد ایثارگر
 • ارائه ی برگه ی تکمیل شده مربوط به واکسیناسیون
 • کپی آخرین مک تحصیلی مشمول و…
 • تصویر شناسنامه براان زیرا یافت کسری تنها برای یکی از فرزندان ایثارگران امکان پذیر است.

مشمول ید این مدارک را جمع آوری کند و نهایت به سازمان وظیفه ارائه دهد. این سازمان مدارک ارائه شده را مورد بررسی قرار میدهد و صورت یید نهایی کسری خدمت به مشمول تعلق میگیرد.

قانون کسری خدمت ایثارگری چیست؟

قانون کسری خدمت ایثارگری یکی از قوانین مهم است که هر ساله بر اساس آن تعداد زیادی از مشمولان موفق میشوند دوره سرزی کوهتری داشته شند. سازمان وظیفه بر اساس زمان حضور جبهه و یا اسارت و جانزی ایثارگران، فرزندانشان را از خدمت معاف میکند  و یا صورت به حد نصاب نرسیدن زمان ایثارگری امکان یافت کسری را فراهم آورده است. اما این حد نصاب ها و قوانین مصوب شده کدامند؟

برخی از مواردی که قانون کسری خدمت فرزندان ایثارگر ذکر شده به شرح زیر است:

 • تمام سوابق مربوط به فرد ایثارگر هر سازمانی که بوده است مورد بررسی قرار میگیرد و توجه به مجموع جبهه، اسارت و جانزی، مدت زمان کسری نیز مقرر میشود.
 • استفاده از کسری ایثارگری تنها برای یکی از فرزندان ذکور امکان پذیر است مگر اینکه خانواده ای دارای فرزندان پسر دو قلو و یا چند قلو شند که چنین حالتی مدت زمان میتوان کسری نظر گرفته شده بین فرزندان تقسیم کرد.
 • فرزندان ایثارگران که مشمول خدمت سرزی هستند صورتی که غیبت نداشته شند، میتوانند از کسری ایثارگری پ استفاده کنند. چنانچه فردی بعد از رسیدن به مشمولیت غیبت کرده شد، تنها صورت توجیه غیبت و یید آن توسط سازمان وظیفه میتواند از این نوع کسری بهره مند شود.
 • سازمان وظیفه به ازای مدت زمان یک ماه اسارت، یک ماه رزمندگی و یک صد جانزی ۱۲ روز از خدمت فرزندان ایثارگران کم میکند. مثلا اگر سابقه ۱۰ ماه رزمندگی داشته شد ۱۲۰ روز کسری برای یکی از فرزندانش نظر گرفته میشود.
 • سرزانی که به عنوان امریه ارگان های دولتی و غیر دولتی به کار گرفته میشوند ممکن است نتوانند از کسری خدمت ایثارگری و دیگر انواع کسری خدمت استفاده کنند. البته این موضوع به قوانین سازمان امریه گیر بستگی دارد.

 

میزان کسری خدمت فرزندان ایثارگران چگونه است؟

میزان کسری خدمت فرزندان ایثارگر چگونه مشخص میشود؟ چه عواملی تعیین مدت زمان کسر از خدمت به واسطه ایثارگری ثیر دارد؟ عوامل مختلفی بر میزان این نوع کسری خدمت اثر گذار است. مهم ترین عاملی که میزان این نوع کسری را مشخص میکند، همان مدت زمان حضور جبهه و اسارت و صد جانزی فرد ایثارگر میشد. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم برای هر ماه اسارت و یا رزمندگی جبهه مدت ۱۲ روز از خدمت مشمول کم میشود. میزان کسری خدمت فرزندان ایثارگر برای افراد جانز نیز صدق میکند این تفاوت که این افراد به ازای هر صد جانزی ۱۲ روز کسری خدمت مطرح شده است. یکی دیگر از مواردی که میتواند مدت کسری را مشخص کند همان مک تحصیلی مشمولان است. بنابراین افراد واجد شرایط بر اساس نوع مک تحصیلی و مدت جانزی و ایثارگری پشان از کسری خدمت برخوردار خواهند شد.

استعلام کسری خدمت ایثارگران چگونه است؟

استعلام کسری خدمت ایثارگران و روند اطلاع از کسری از مهم ترین محث این حوزه میشد که مشمولان زیادی آن مواجه هستند اما چگونگی اقدام برای آن را نمیدانند. سازمان وظیفه برای راحتی مشمولان سامانه هایی را طراحی کرده است که افراد وارد کردن اطلاعات خود این سامانه ها میتوانند از میزان کسری خدمت خود مطلع شوند. اما قبل از هر اقدامی مشمولان ید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند این دفاتر مشمولان دست داشتن کد سخا و همچنین شماره ملی میتوانند به سامانه های مربوطه  دسترسی داشته شند و اطلاعاتی همچون شماره ملی و مدت ایثارگری پ خود را وارد میکنند. مرحله ی بعد از استعلام کسری خدمت ایثارگران این است که اطلاعات ارائه شده، مورد بررسی قرار میگیرد.

طی این بررسی ها آن دسته از افرادی که شرایط لازم برای برخورداری از کسری را داشته شند، مشخص میشوند که به ازای اسارت و جانزی و رزمندگی مدت مشخصی از خدمت مشمولان کسر میشود. مشمولان میتوانند از طرق مختلف از نتیجه خواست خود برای کسری خدمت ایثارگری مطلع شوند. یکی از این راه ها یافت پیامکی اطلاعات میشد.

 

شرایط یافت کسری خدمت ایثارگری چیست؟

شرایط یافت کسری خدمت ایثارگری از سوی سازمان وظیفه مقرر شده است. افرادی که این شرایط را داشته شند از کسری خدمت و گاه معافیت برخوردار خواهند شد. افرادی که جبهه های چجنگ به عنوان رزمنده خدمت کرده اند و یا آزادگان و جانزان دوره جنگ تحمیلی میتوانند از این سابقه برای کمتر شدن خدمت فرزند پسرشان استفاده کنند. اما برای مشمول شرایطی مقرر شده است. یکی از شرایط یافت کسری خدمت ایثارگری نداشتن هیچگونه غیبت از سرزی است. یعنی فردی که به سن مشمولیت رسیده است بلافاصله وضعیت نظام وظیفه خود را یافت معافیت موقت و … مشخص کرده شد. غیر این صورت امکان بهره مندی از کسری ایثارگری وجود ندارد. البته افرادی که به دلایل موجه غیبت داشته اند، توجیه غیبت خود میتوانند کسری یافت کنند.

علاوه بر مواردی که لا ذکر شد اغلب افرادی که به عنوان سرز امریه خدمت میکنند امکان استفاده از کسری ایثارگری را ندارند. یکی دیگر از شرایط مربوط به کسری ایثارگری این است که تنها یکی از فرزندان فرد ایثارگر مجاز به استفاده از سابقه پ میشد. فرزند خوانده های قانونی که مدارک معتبر ارائه دهند نیز میتوانند از این طرح استفاده کنند.

سوالات متداول

قانون کسری ایثارگری برای چه کسانی نظر گرفته شده است؟

فرزندان و فرزند خوانده های جانزان، رزمندگان و آزادگان میتوانند از این قانون استفاده کنند.

میزان کسری ایثارگری چگونه مشخص میشود؟

سازمان وظیفه به ازای مدت زمان یک ماه اسارت، یک ماه رزمندگی و یک صد جانزی ۱۲ روز از خدمت فرزندان ایثارگران کم میکند. مثلا اگر سابقه ۱۰ ماه رزمندگی داشته شد ۱۲۰ روز کسری برای یکی از فرزندانش نظر گرفته میشود.

اقدامات لازم برای استعلام کسری خدمت ایثارگری کدامند؟

مشمولان ید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند این دفاتر مشمولان دست داشتن کد سخا و همچنین شماره ملی میتوانند به سامانه های مربوطه دسترسی داشته شند و اطلاعاتی همچون شماره ملی و مدت ایثارگری پ خود را وارد میکنند.

 

میزان کسری خدمت فرزندان ایثارگر چق است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

میزان کسری خدمت فرزندان ایثارگر چق است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 16:09
توسط avije | تعداد بازديد : 43 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

تردد مشمولین خدمت سرزی از موضوعات مهم و پیچیده ای است که سازمان وظیفه به آن پرداخته است. لذا مشمولین خدمت سرزی نیز ید به این امر مهم توجه داشته شند، به طور کلی بر حسب وضعیت نظام وظیفه ی مشمول تردد و رفت وآمد وی داخل و خارج از کشور شرایط و قوانین خاصی دارد.

آن دسته از مشمولانی که همزمان رسیدن به سن مشمولیت برای اعزام به خدمت سرزی اقدام میکنند و یا مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه ی خود از یکی از معافیت های دائم یا موقت بهره مند میشوند، رفت آمد هایشان کمتر دچار مشکل میشوند. البته خروج مشمولان از کشور به این راحتی ها هم نیست و فرد مشمول ید دلیل و نوع مسافرت و همچنین اطلاعات مربوط به خروج خود را به اطلاع سازمان وظیفه برساند این سازمان صورت لزوم دستورات بعدی را برای خروج مشمول از کشور صا میکند.

به دلیل پیچیدگی و مبهم بودن موضوع تردد مشمولین خدمت سرزی تعداد زیادی از مشمولان اطلاعات کمی این زمینه دارند. اما فردی که کنون هیچ تجربه ای این زمینه نداشته چگونه میتواند به اطلاعات مفید و جامعی این ره دست یابد و ابهامات خود را رفع کند؟ گاهی مشمولان به دلیل عدم آگاهی از قوانین مربوط به تردد مشکلاتی مواجه میشوند. برای جلوگیری از این مشکلات، یکی از راه هایی که میتواند پاسخگوی ابهامات و سوالات مشمولان زمینه ی تردد و ورود و خروج آنها به کشور شد، استفاده از مشاوره نظام وظیفه است. این مشاوره ها امکان استفاده از تجربیات و تخصص کارشناسان این امر را اختیار فرد مشمول قرار میدهد، این مقاله نیز سعی شده است به بررسی نکات و موضوعات مهم مربوط به تردد مشمولان شرایط مختلف بپردازیم. لذا توصیه میشود پایان این مقاله ما همراه شید.

تردد مشمولین خارج از کشور چگونه است؟

تردد مشمولین خارج از کشور موضوعی است که چگونگی رفت و آمد به کشور را برای افرادی که به سن مشمولیت رسیده اند ولی به دلایل مختلف خارج از کشور به سر میبرند مورد بررسی قرار میدهد. قانونی که قبلا برای مشمولان خارج از کشور نظر گرفته شده بود، به این شکل بود که فرد مشمول بعد از ورود به کشور ید ابتدا وضعیت نظام وظیفه ی خود را مشخص میکرد و بعد میتوانست از کشور خارج شود. اما حال حاضر این قوانین فرق میکند و طبق به روز ترین قوانین نظام وظیفه افراد مشمولی که اقامت دائم و یا موقت یکی از کشورهای خارجی دارند و سه سال از اقامتشان آن کشور میگذرد، میتوانند سالی دو ر به ایران بیایند و سه ماه کشور بمانند. این قانون برای افرادی که شرایط خرید سرزی را به واسطه ی غیبت ۸ ساله دارند نیز وجود دارد.

یافت اجازه نامه برای تردد مشمولین خارج از کشور

یکی از الزامات برای تردد مشمولین خارج از کشور یافت اجازه نامه و مجوزهای لازم است. اما فرد مشمول چگونه میتواند این مجوزها را یافت کرد و برای اخذ آن ید به چه ارگانی مراجعه شود؟ برای این کار مشمولان ید به سفارت ایران کشور محل سکونت خود مراجعه کنند و ارائه ی مدارک مبنی بر سه سال اقامت این کشور و همچنین داشتن حتی یک روز غیبت سرزی، میتوانند مجوز های لازم را یافت کنند. پس میتوان چنین نتیجه گرفت افرادی که به دلایل مختلف اعم از سفرهای مانی، تحصیل به کشور دیگر مهاجرت کرده شند تحت شرایط ذکر شده میتوانند به کشور وارد شوند. موضوع تردد مشمولان یکی از نگرانی های افراد دو بعیتی بود که وجود قوانین جدید رفع شده است. زیرا این افراد نیز ورود به کشور ید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص میکردند سپس از کشور خارج میشدند.

تردد مشمولین غایب خدمت سرزی چیست؟

تردد مشمولین غایب خدمت سرزی برای رفتن به خارج از کشور و یا ورود این افراد به داخل کشور موضوع مهمی است که این قسمت مورد بحث و بررسی قرار میگرد. همانطور که قبلا هم اشاره کردیم افراد غایبی که به دلایل مشخصی همچون تحصیل، مان و… به خارج از کشور سفر کرده اند و حداقل زمان سه سال را کشور دیگری به سر برده اند، ید برای ورود به کشور مجوز یافت کنند و یا به عرتی مهر مربوط به تردد به داخل کشور را از طریق سفارت های ایران یافت کنند. این مهر برای افراد مشمول امکان دو ر سفر به ایران و مدت سه ماه ماندن کشور را فراهم میکند.

اما تردد مشمولین خدمت سرزی غایب برای خروج از کشور چگونه است؟ آیا خروج این افراد از کشور امکان پذیر است؟ برای افراد مشمول غایبی که هشت سال غیبت دارند و میخواهند به دلایلی همچون ادامه تحصیل، مان بیماری، شرکت مسابقات ورزشی و… از کشور خارج شوند، یافت مجوز خروج از کشور و پرداخت وثیقه های مقرر شده از سوی سازمان وظیفه ضروری است. البته ید به این نکته اشاره کنیم که افراد دارای غیبت کمتر از ۸ سال امکان خروج از کشور را ندارند.

 


بیشتر بخوانید:  پروژه کسری خدمت چیست؟


تردد مشمولان حین خدمت سرزی ممکن است؟

تردد مشمولان حین خدمت سرزی امکان پذیر است؟ این مورد یکی از سوالاتی است که همواره برای تعداد زیادی از مشمولان و سرزان وظیفه مطرح میشود. اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم اجازه ی خروج از کشور به سرزان داده نخواهد شد و به عرتی این افراد ید ابتدا دوره دو ساله سرزی خود را طی کنند و بعد برای خروج از کشور اقدام کنند. البته تبصره هایی نیز برای تردد مشمولین خدمت سرزی نظر گرفته شده است. مثلا سرزانی که موفق به کسب پذیرش از یکی از دانشگاه های خارج از کشور شوند، میتوانند برای یافت مجوز خروج از کشور اقدام کنند البته ارائه ی مدارک معتبر این مورد الزامی است. علاوه بر این گاهی بیماری و زیارت نیز میتواند دلیلی برای خروج سرزان زمان انجام خدمت شد البته وثیقه نیز از شرایطی است که سازمان وظیفه برای این افراد نظر گرفته است.

شرایط جدید تردد مشمولان خدمت سرزی چگونه است؟

شرایط جدید تردد مشمولین خدمت سرزی از بندها و تبصره هایی تشکیل شده است که شممولان برای خروج از شکور ید به تمام آنها توجه داشته شند. میدانیم که افراد مذکر قبل از اینکه به عنوان مشمول خدمت سرزی شناحته شوند، برای خارج شدن از کشور مشکلی مواجه نیستند. اما همین افراد وقتی به عنوان مشمول نظر گرفته شوند تنها تحت شرایط خاصی اجازه خروج از کشور را دارند. این شرایط زیر مطرح شده است:

 • نداشتن غیبت از سرزی بعد از مشمولیت
 • ارائه یا پرداخت وثیقه به سازمان وظیفه عمومی
 • داشتن مجوز خروج از کشور

نکته ی مهم این است که مشمولان تنها صورتی که بتوانند علت سفر خود را به سازمان وظیفه اعلام کنند، میتوانند مجوز لازم را یافت کنند. همچنین ریخ دقیق ورود و خروج مشمول نیز از دیگر اطلاعاتی است که ید اختیار این سازمان قرار گیرد. برخی انواع سفرهایی که مشمولان استفاده از آن میتوانند مجوز خروج یافت کنند شامل سفرهای زیارتی، سفر علمی برای حضور کنگره ها و… میشد.

 

اجازه تردد مشمولان خدمت سرزی چگونه است؟

اجازه تردد مشمولین خدمت سرزی تنها توسط سازمان وظیفه کشور صا میشود که یافت این اجازه نامه شرایط خاص خود را دارد. بسته به اینکه مشمول خارج و یا داخل کشور شد، شرایط مختلفی نظر گرفته شده است که برخی از آنها برای مشمولان داخل کشور بدین شرح است: نداشتن غیبت از سرزی، پرداخت و ارائه ی ضمانت نامه معتبر، داشتن معافیت موقت و یا گواهی نامه تحصیلی و… اما یافت اجازه تردد مشمولین خدمت سرزی برای افرادی که خارج از کشور هستند کمی پیچیده تر است چرا که یافت این اجازه نامه از طریق نمایندگان ایران کشور های دیگر امکان پذیر است. مشمولان مراجعه به آنها میتوانند اجازه و یا به اصطلاح مهر تردد را یافت کنند. این افراد تنها به تعداد و مدت مشخصی میتوانند به کشور وارد شوند، که دو ر سال و مدت زمان سه ماه مقرر شده است.

سوالات متداول

قانون تردد مشمولین خارج از کشور چگونه است؟

افراد مشمولی که اقامت دائم و یا موقت یکی از کشورهای خارجی دارند و سه سال از اقامتشان آن کشور میگذرد، میتوانند سالی دو ر به ایران بیایند و سه ماه کشور بمانند.

آیا امکان خروج سرزان از کشور وجود دارد؟

بله گاهی شرایط ضروری و ارائه وثیقه و مدارک امکان پذیر است. مثلا سرزانی که موفق به کسب پذیرش از یکی از دانشگاه های خارج از کشور شوند، میتوانند برای یافت مجوز خروج از کشور اقدام کنند.

شرایط لازم برای خروج مشمولان از کشور کدام است؟

نداشتن غیبت از سرزی، پرداخت و ارائه ی ضمانت نامه معتبر، داشتن معافیت موقت و یا گواهی نامه تحصیلی و…

 

شرایط تردد مشمولین خدمت سرزی چگونه است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط تردد مشمولین خدمت سرزی چگونه است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در پنجشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۸ساعت 15:50
توسط avije | تعداد بازديد : 63 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه (جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۶)
» لیست رشته های امریه سربازی (پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴)
» امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین (جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» امریه شهرک های صنعتی استان ها دارای چه شرایط و مدارکی است؟ (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۴۰)
» چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟ (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰)
» چه طور امریه نیروی انتظامی (ناجا) بگیرم؟ (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰)
» رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟ (سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۵:۲۶)
» شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های گوارشی و جراحی عمومی چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» معافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی چه شرایطی دارد؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱)
نويسندگان
» avije (1410)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 432
» بازديد ديرور : 756
» بازديد ماه گذشته : 9463
» بازديد سال گذشته : 50261
» كل بازديد : 127117

» كاربران آنلاين : 6
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 6

» مجموع مطالب : 1410
» مجموع نظرات : 1
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 18.208.132.33
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 1
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
× بستن تبلیغات