مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره تحصیلی، نظام وظیفه، روانشناسی، خانواده و ...
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

میزان کسری خدمت مناطق چق است چه کسانی میتوانند از این نوع کسری استفاده کنند؟ این سوال را بسیاری از مشمولان خدمت سرزی مطرح میکنند. قبل از اینکه به این موضوع بپردازیم لازم است توضیح کوهی ره ی انواع کسری ها از جمله کسری مناطق ارائه دهیم. گاهی مشمولان شرایط خاصی دارند که دوره ی طولانی سرزی برایشان سخت میشود. لذا سازمان وظیفه و دیگر سازمان های مربوطه تصمیماتی را برای کاهش دوره سرزی و استفاده از کسری خدمت را برای افراد شرایط خاص اجتماعی و فردی و… فراهم آورده است. کسری خدمت مربوط به مناطق نیز یکی از این موارد میشد. سرزانی که دوره ی خدمت خود را مناطق شرایط سخت تر میگذرانند، مثلا مناطق بد آب و هوا و یا مناطق مرزی و عملیاتی، نسبت به دیگر سرزانی که مناطق غیرعملیاتی و شرایط بهتر خدمت میکنند، دوره ی سرزی کوهتری را سپری میکنند.

به طور کلی انواع مختلفی از کسری های مناطق وجود دارد که ادامه به طور کامل مورد بررسی قرار میگرند. میزان کسری خدمت مناطق متناسب نوع کسری نظر گرفته شده برای مناطق مختلف، متفاوت میشد. مقدار این کسری بین ۲ سه ماه متفاوت است. اما سوالی که اینجا مطرح میشود این است که چگونه میتوان از قوانین و مقررات دقیق و به روز مربوط به کسری های مناطق اطلاع پیدا کرد؟ یکی از راه هایی که این مواقع به مشمولان پیشنهاد میشود، استفاده از مشاوره نظام وظیفه است. این مشاوره ها توسط متخصصان و کارشناسان تجربه ارائه میشود و راه را برای مشمولانی که میخواهند از این نوع کسری استفاده کنند، هموارتر میکند. برخی از محث مهمی که این مشاوره ها مورد بررسی قرار میگیرند ادامه ی این متن آورده شده است که میتواند کمک شایانی به مشمولان نظام وظیفه کند.


بیشتر بخوانید:  پروژه کسری خدمت چیست؟


کسری خدمت مناطق محروم چگونه است؟

کسری خدمت مناطق محروم برای چه کسانی مطرح است؟ مدت زمان مقرر شده این کسری چق است؟ این ها سوالاتی است که این قسمت سعی میکنیم پاسخ های مناسبی برایشان ارائه دهیم. همانطور که از نام کسری مناطق محروم پیداست، این کسری ها برای افرادی نظر گرفته شده است که مناطق محروم و کم برخوردار کشور خدمت میکنند. همانطور که میدانید زمان تقسیم نیروها ممکن است هر فردی به منطقه ی خاصی اعزام شود. لذا بر اساس اینکه منطقه ی خدمتی مشمول چگونه منطقه ای شد شرایط فرق میکند؛ واقع سازمان وظیفه عمومی سعی دارد برای برقراری عدالت بین تمام مشمولان، برای آن دسته افرادی که به این مناطق محروم اعزام میشوند، تسهیلاتی را فراهم آورد. کسری خدمت مناطق محروم نیز همین راس مطرح شده است. لازم به ذکر است افرادی که مناطق امکانات بهتر خدمت میکنند از این نوع کسری برخوردار نیستند.

زمان مربوط به کسری خدمت مناطق محروم 

اما ره ی مدت زمان نظر گرفته شده برای کسری مربوط به مناطق محروم ید بگوییم که این زمان به طور معمول دو ماه است که این دوماه از بقیه ی زمان خدمت کسر خواهد شد. البته افرادی که از دیگر کسری های خدمت برخوردار هستند نیز میتوانند از این نوع کسری خدمت استفاده کنند و دیگر کسری هایشان تجمیع نمایند. نکته ی دیگری که وجود دارد این است که مشمولان برای یافت کسری مربوط به مناطق محروم ید برگه ی عدم غیبت از سرزی را دست داشته شند. چنانچه مشمولان دارای غیبت شند و بتوانند غیبت خود را توجیه کنند نیز از این نوع کسری بهره مند خواهند شد.

طبق این قوانین و مقررات، وجود سخت تر بودن شرایط خدمت مناطق محروم اما سازمان وظیفه طول مدت خدمت را این مناطق کمتر کرده است ذره ای از نگرانی های مشمولان کاسته شد.

کسری خدمت مناطق عملیاتی چیست؟

کسری خدمت مناطق عملیاتی یکی دیگر از انواع کسری های خدمت مربوط به مناطق میشد که برای مشمولان خدمت وظیفه ی عمومی مستقر این مناطق نظر گرفته شده است. برخی از مناطق کشور از اهمیت امنیتی لایی برخوردار هستند مثل مناطق مرزی که همواره ید مورد محافظت شدید قرار گیرد. بنابراین افرادی که این مناطق خدمت میکنند سختی ها و ناملایمات بیشتری نسبت به دیگر افراد مناطق معمول شهری، مواجه هستند. لذا سازمان وظیفه عمومی نظر گرفتن وضعیت سخت این افراد و برای رعایت عدالت اجتماعی بین همه ی سرزان، امکان استفاده از کسری خدمت مناطق عملیاتی را برای این افراد نظر گرفته است. چنانچه شما نیز یکی از مناطق عملیاتی کشور مشغول به خدمت هستید ید گفت از این کسری برخوردار خواهید بود و ثبت خواست خود سازمان وظیفه میتوانید بین دو سه ماه کسری یافت کنید.

 

کسری خدمت منطقه بد آب و هوا چگونه است؟

کسری خدمت منطقه بد آب و هوا نیز از دیگر مواردی است که برای مشمولان نظام وظیفه نظر گرفته شده است. البته استفاده از این نوع کسری تنها برای گروه خاصی از مشمولان میشد. بدیهی است فردی که مناطق آب و هوای بد خدمت میکند سختی های بیشتری رو به رو میشود افرادی که محل خدمتشان مناطق آب و هوای بهتر است. لذا برای یکسان کردن شرایط برای همه ی افراد و برقراری عدالت قوانین نظام وظیفه کسری خدمت منطقه بد آب و هوا مطرح شده است افراد این مناطق دوره ی سرزی کمتری نسبت به دیگر مشمولان داشته شند. میدانیم که دوره ی سرزی معمولا ۲۱ ماه است اما این زمان برای کسانی که مناطق آب و هوای نامناسب خدمت میکنند، به ۱۹ ماه کاهش پیدا میکند.

لازم به ذکر است افرادی که از دیگر انواع کسری ها همچون، کسری ایثارگری، کسری نخبگان و… برخوردار هستند نیز میتوانند این کسری ها را یکدیگر تجمیع کنند و مدت زمان بیشتری از خدمتشان کاسته شود. همچنین افرادی که به عنوان سرز امریه ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی مشغول به خدمت هستند، اجازه ی استفاده از این نوع کسری و حتی انواع دیگر کسری های خدمت را ندارند . موظف به گذراندن ۲۴ ماه خدمت هستند.

لیست مناطق بد آب و هوا برای کسری خدمت چیست؟

لیست مناطق بد آب و هوا برای کسری خدمت از سوالاتی است که برای بسیاری از مشمولان مطرح میشود. بدیهی است شهر هایی که شرایط زندگی آنها سخت است جزیی از این لیست هستند. اما نکته ای که ید به آن اشاره کنیم این است که سازمان وظیفه لیست ثابتی را به این منظور منتشر نمیکند. ممکن است شهری سال گذشته به عنوان یکی از موارد مربوط به لیست مناطق بد آب و هوا برای کسری خدمت مطرح شده شد اما سال جاری این مورد به عنوان منطقه ی بد آب و هوا مطرح نشود.

برخی شهرهای آب و هوای گرم مانند برخی شهر های جنوبی و شهر های کویری از جمله مواردی است که مشمولان به واسطه ی خدمت آن ها میتوانند از کسری خدمت استفاده کنند. مشمولان میتوانند کسب اطلاعات دقیق ره ی نحوه ی یافت این کسری ها خواست خود را به سازمان وظیفه ارائه دهند.

 

لیست مناطق عملیاتی برای کسری خدمت چیست؟

لیست مناطق عملیاتی برای کسری خدمت و چگونگی اطلاع از این لیست یکی از دغدغه های مشمولان خدمت وظیفه عمومی است. اگر بخواهیم به طور کلی بیان کنیم، مناطق عملیاتی همان مناطق مرزی هستند که گاهی امکان گیری و انجام عملیات های نظامی آن مناطق وجود دارد. لذا به دلیل حساسیت هایی که این مناطق برای کشور دارند و سختی کار برای سرزان این مناطق سک نوع کسری نیز به این مناطق تعلق گرفته است. لیست مناطق عملیاتی برای کسری خدمت نیز همانند این لیست برای مناطقبد آب و هوا است که ممکن است هر ساله دچار تغییراتی شود. مثلا اگر یک سال یک منطقه عملیات امنیتی شکل گیرد، احتمال اینکه آن منطقه به عنوان منطقه عملیاتی نظر گرفته شود لا میرود. اما به طور کلی اشره کردیم که مرزهای کشور لیست مربوط به این مناطق قرار دارند.

سوالات متداول

کسری خدمت مناطق به چه معناست؟

این کسری برای افرادی است که دد مناطق شرایط سخت همچون مناطق مرزی و بد آب وهوا خدمت میکنند.

کسری خدمت برای مناطق بد آب و هوا چق است؟

دوره ی سرزی معمولا ۲۱ ماه است اما این زمان برای کسانی که مناطق آب و هوای نامناسب خدمت میکنند، به ۱۹ ماه کاهش پیدا میکند.

کسری خدمت مناطق عملیاتی چگونه است؟

برای افرادی که مناطق مرزی و عملیاتی خدمت میکنند مدت ۲ سه ماه کسری نظر گرفته شده است که مدت سرزی از ۲۱ ماه به ۱۹ ماه کاهش میابد.

 

کسری خدمت مناطق کدام شهرها را برمیگیرد؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

کسری خدمت مناطق کدام شهرها را برمیگیرد؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 9 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 21:59
توسط avije | تعداد بازديد : 76 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور بسیار گسترده هستند . این دانشگاه هر سال بدون کنکور مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی دانشجو میپذیرد . لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دانشگاه پیام نور  تعدادی رشته زمینه های مختلف تحصیلی وجود دارد . رشته های دانشگاه پیام نور هدف کمک به شاغلین و زماندگان از تحصیل کنکور پدید آمده است . دانشگاه پیام نور تحصیل بدون کنکور تنها مقاطع گفته شده امکان پذیر است و برای مقاطع لاتر تحصیل تنها از طریق پذیرش کنکور امکان پذیر میشد . رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور را بطور خلاصه محث بعدی عنوان میکنیم شما از لیست آنها مطلع شوید و بتوانید رشته تحصیلی و دانشگاه مورد علاقه خود بصورت بدون کنکور به تحصیل بپردازید .

ارشد بدون کنکور

ارشد بدون کنکور یک پیشنهاد عالی برای ادامه تحصیل البته فقط و فقط برای دانشجویان استعداد های خشان است . همانطور که جریان آن هستید ، چند سالی است که دانشگاه های موجود امکان تحصیل بدون کنکور مقاطع تحصیلی مختلف را برای متقاضیان امکان پذیر کرده اند . اما این نوع تحصیلات تنها برای مقاطع کاردانی و کارشناسی پیوسته و ناپیوسته امکان پذیر است و ارشد بدون کنکور هیچ دانشگاهی کشور امکان ثبت نام برای همگان را ندارد و تنها برخی دانشگاه های کشور مانند دانشگاه سراسری و یا دانشگاه آزاد و گاها حتی پیام نور برای جمعیت ده صدی از نخبه های هر ورودی است . برای مقطع ارشد پیام نور بدون کنکور نیز امکان تحصیل نیست و تنها کنکور و شرکت آزمون و کسب تراز قبولی امکان ادامه تحصیل این مقطع تحصیلی وجود دارد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور  

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور یک لیست بلند لا و بسیار طولانی است .  لیست بدون کنکور رشته های دانشگاه پیام نور همه شاخه های مختلف علوم جای گرفته اند . مهم است بدانید   رشته های دانشگاه پیام نور همه شاخه های علوم پایه شامل فیزیک ، شیمی ، زیست و ریاضی نیز موجود هستند . رشته های دانشگاه پیام نور بدون کنکور را به یک دانشگاه محبوب برای تحصیل تبدیل کرده اند . لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور رشته های زیر نیز موجود هستند :

 • کارشناسی مهندسی عمران
 • کارشناسی مدیریت زرگانی
 • کارشناسی جهانگردی
 • کارشناسی مهندسی راه آهن
 • کارشناسی طراحی پارچه
 • کارشناسی مهندسی مکانیک
 • کارشناسی مدیریت دولتی
 • کارشناسی مهندسی برق
 • کارشناسی مهندسی پلیمر
 • کارشناسی ارتط تصویری
 • کارشناسی مهندسی شیلات
 • کارشناسی مهندسی علوم دامی
 • کارشناسی حسابداری
 • کارشناسی صنایع دستی
 • کارشناسی عکاسی
 • کارشناسی مهندسی خوو

 

دیگر رشته های موجود لیست بدون کنکور رشته های دانشگاه پیام نور

این متن به چند رشته دیگر موجود لیست رشته های بدون کنکور پیام نور مقطع تحصیلی کارشناسی اشاره میکنیم که بدون ترتیب زیر گروه به شرح زیر است :

 • کارشناسی مهندسی مواد و ملوژی
 • کارشناسی روانشناسی
 • کارشناسی زن و ادبیات عربی
 • کارشناسی ریاضیات و کاربرد ها
 • کارشناسی مهندسی شیمی
 • کارشناسی فرش
 • کارشناسی نقاشی
 • کارشناسی علوم کامپیوتر
 • کارشناسی علوم ورزشی
 • کارشناسی روابط عمومی
 • کارشناسی روزنامه نگاری
 • کارشناسی زن و ادبیات فارسی
 • کارشناسی حسابداری
 • کارشناسی فیزیک
 • کارشناسی هنر اسلامی
 • کارشناسی مهندسی صنایع
 • کارشناسی حقوق
 • کارشناسی علوم تربیتی
 • کارشناسی علوم سیاسی
 • کارشناسی شیمی محض
 • کارشناسی زیست شناسی
 • کارشناسی زیست شناسی گیاهی
 • کارشناسی علوم و مهندسی صنایع غذایی
 • کارشناسی زمین شناسی
 • کارشناسی مترجمی زن انگلیسی
 • کارشناسی زن و ادبیات انگلیسی
 • کارشناسی مهندسی کامپیوتر
 • کارشناسی فقه و منی حقوق اسلامی
 • کارشناسی پژوهشگری اجتماعی
 • کارشناسی علوم و مهندسی آب
 • کارشناسی علوم قرآن و حدیث
 • کارشناسی ادان و عرفان
 • کارشناسی جغرافیا

شرایط ثبت نام رشته های دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه پیام نور 

شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته های دانشگاه های دانشگاه پیام نور نیز به دیگر شرایط دانشگاه های دیگر بی شهت نیست . برای اطلاع از شرایط ثبت نام دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه پیام نور کافی است که مطالب زیر را مطالعه کنید . ثبت نام بدون کنکور دانشگاه پیام نور برای دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و پیوسته هر سال تحصیلی و دو زمان برای ورودی مهر ماه و بهمن ماه امکان پذیر است . مهلت ثبت نام آن هم بدون کنکور برای دانشگاه پیام نور سال مانند هر سال ، برای ورودی مهرماه نیمه دوم مرداد ماه شهریور ماه و برای ورودی بهمن ماه اواخر آن ماه دی ماه است . شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته های دانشگاه های دانشگاه پیام نور نیز شامل ارائه مدارک و سوابق تحصیلی است .

مهلت ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور

مهلت و ریخ ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور دغدغه همیشگی  داوطلبین ثبت نام این دانشگاه است . همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم این دانشگاه امکان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه را برای دانشجویان مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد ندارد و برای تحصیل این دانشگاه و این مقطع دانشجویان ید حتما کنکور شرکت کنند . اما ازطرفی یک نکته مثبت برای ثبت نام مقطع ارشد وجود دارد و آن اینست که مقطع تحصیلی ارشد کنکور و منابع کنکوری مختص به خود دانشگاه است که نسبت به سایر دانشگاه ها چندان هم سخت بنظر نمیرسد . زمان ثبت نام ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور بطور دقیق سایت سازمان سنجش اعلام و منج میشود . همانطورکه میدانید دانشگاه پیام نور برای تحصیل دانشجویان خود نیازمند پرداخت شهریه است و شهریه تحصیلی دارد اما از کلاس های غیر حضوری برخوردار است .

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور رشته های دانشگاه های دانشگاه پیام نور 

مدارک لازم برای ثبت نام رشته های دانشگاه های بدون کنکور پیام نور مقاطع تحصیلی مختلف متفاوت هستند . مثلا مدارک لازم برای ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور مقطع کاردانی تنها دیپلم و مدارک شناسایی و کارت پایان خدمت برای آقایان است . اما مدارک لازم برای ثبت نام رشته های بدون کنکور پیام نور مقطع کارشناسی شامل مک کاردانی مرتبط و موجود همین دانشگاه میشود . زمره این مدارک میتوان به تهیه فرم ثبت نام دانشگاه نیز اشاره کرد . دانشگاه پیام نور هر سال ثبت نام بدون کنکور خود را دو نیم ترم مهر و بهمن ماه انجام میدهد و این ثبت نام بسیاری از رشته ها و مراکز تحصیلی پیام نور اسن ها و شهرسن ها برای متقاضیان تحصیل بدون کنکور دانشگاه ها امکان پذیر است .

 

رشته های دانشگاه پیام نور بدون کنکور 

رشته های دانشگاه پیام نور بدون کنکور را متون لا مختصرا مورد بررسی قرار دادیم و همانطور که متوجه آن شدید تعداد بیشماری رشته این دانشگاه وجود دارد . زمره رشته های پیام نور بدون کنکور  میتوان به چند نمونه زیر هم اشاره کرد :

 • علوم تربیتی
 • مشاوره
 • روابط عمومی
 • جغرافیا
 • روزنامه نگاری
 • زن و ادبیات فارسی
 • مهندسی معماری
 • علوم ورزشی
 • گردشگری
 • فلسفه و کلام اسلامی
 • مددکاری اجتماعی
 • زن و ادبیات عربی
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی مواد و ملوژی
 • مهندسی نفت
 • مهندسی شیمی
 • مهندسی شهرسازی
 • زن و ادبیات انگلیسی
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی برق
 • علم اطلاعات و دانش شناسی
 • علوم سیاسی
 • علو قران و حدیث
 • اقتصاد
 • ریخ
 • جغرافیا
 • علوم ورزشی
 • مهندسی پلیمر
 • مهندسی راه آهن
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مدیریت پروژه
 • مهندسی مواد و ملوژی
 • مهندسی هوا فضا
 • مهندسی نقشه برداری
 • مهندسی پزشکی
 • فیزیک
 • علوم کامپیوتر
 • ریاضیات و کاربردها
 • آمار

سخن آخر متقاضیان تحصیل بدون کنکور دانشگاه پیام نور

تحصیل بدون کنکور دانشگاه پیام نور یک لازمه بسیار مهم دارد و آن تحقیق کافی داوطلب ب انتخاب رشته تحصیلی منتخب خود است . برای راحتی این کار ما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه مشاورین خبره امور مشاوره تحصیلی را به شما عزیزان معرفی میکنیم . تحصیل پیام نور بدون کنکور نیازمند ارائه مشاوره جامع و کامل است که این مرکز ارائه جزئیات به شما عزیزان میسر است .

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه پیام نور

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 21:21
توسط avije | تعداد بازديد : 69 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد تنها برای افرادی است که زمره استعداد های خشان ورودی خود مقطع کارشناسی قرار گرفته شند . استعداد های خشان افرادی هستند که ورودی خود جز ده صد برتر شند و معدل آنها بسته به رشته تحصیلیشان بین ۱۶ ۱۷ شد . یک نکته مهم و حائز اهمیت مورد استعداد های خشان این است که این افراد ید تحصیلات خود را هشت ترم به پایان برسانند . رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد برای این دانشجویان است . میان رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد برای استعدا های خشان تعداد بسیار زیادی رشته به چشم میخورد . این لیست رشته های بسیاری زمینه های مهندسی ، پیراپزشکی ، کشاورزی و صنعت و هنر نیز موجود است و حتی رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد تمام رشته های آنها را بر میگیرد .

نکات مهم مورد کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور

میان شرایط رشته های ارشد دانشگاه آزاد برای  پذیرش داوطلن استعداد خشان شرایطی مهم به چشم میخورد که همانطور که گفته شد مهمترین آن این است که نیازی به ثبت نام و شرکت آزمون کارشناسی ارشد نیست و داوطلن ید بین ورودی خود معدل و رتبه لاتری داشته شند و جز ۱۰ صد برتر شند ، البته  دارای شرایط و ضوابطی است که مثلا دانشجو ید همان دانشگاه ادامه تحصیل دهد و رشته ای را میتواند انتخاب کند که مقطع کارشناسی آن فارغ التحصیل شده شد . مورد شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد میتوان گفت که فقط ده صد ظرفیت به دانشجویان رشته های مختلف دوره کارشناسی ارشد اختصاص داده میشود که البته گرایش های مختلف یک ما رشته را نیز میتوان برای انتخاب رشته   میان رشته های انتخابی خود قرار داد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


لیست رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

لیست رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد همانطور که متن لا به آن اشاره کردیم شامل تمامی رشته های موجود دانشگاه آزاد است اما کماکان تنها برای دانشجویان استعداد های خشان است . لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد تعداد زیادی رشته گنجانده شده که بصورت زیر است البته رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد اسلامی مقطع کارشناسی ارشد ۶ زیر گروه آزمایشی قرار میگیرند نامهای : علوم پایه ، فنی مهندسی ، دامپزشکی ، هنر ، علوم انسانی ،  کشاورزی و منابع طبیعی که چند مورد را زیر برای شما نام میبریم :

 • زن وادبیات فارسی
 • مدیریت ورزشی – مدیریت راهبردی سازمان های ورزشی
 • حقوق تجارت بین الملل
 • حقوق مالی – اقتصادی
 • شیمی آلی
 • مدیریت صنعتی – مدیریت عملکرد
 • شیمی فیزیک
 • فیتوشیمی
 • شیمی پلیمر
 • زن وادبیات فارسی – ادبیات کودک و نوجوان
 • جغرافیا و برنامه ریزی شهری – محیط زیست شهری

دیگر رشته های موجود این لیست:

لیست رشته های ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور هزاران رشته وجود دارد و به نوعی تمام رشته ها برای استعداد های خشان امکان ادامه تحصیل را دارند . لیست بدون کنکور رشته های ارشد دانشگاه آزاد چندین رشته ذیگر وجود دارد که ما اینجا مختصرا چند نمونه دیگر آنها را نام میبریم که بدون تربیت و شمارش به شرح زیر میشد :

 • مهندسی برق – مخابرات سیستم
 • مهندسی پزشکی – بیو مواد
 • مدیریت ورزشی – مدیریت اماکن و سیسات ورزشی
 • فیزیولوژی ورزشی – فیزیولوژی فعالیت های ورزشی و لینی
 • جامعه شناسی
 • آموزش زن انگلیسی
 • حقوق خصوصی
 • روانشناسی و آموزش کودکان استثنائی
 • روانشناسی عمومی
 • روانشناسی لینی – خانواده
 • مدیریت دولتی – مدیریت تحول
 • شیمی کاربردی
 • زیست فناوری – میکروبی
 • نانو شیمی
 • مهندسی پزشکی – مهندسی فت
 • مهندسی هوا و فضا – سازه های هوایی
 • ریخ هنر ایران اسلامی
 • ریخ هنر جهان اسلام
 • مهندسی مواد – استخراج فلزات
 • نوازندگی موسیقی جهانی
 • مدیریت پروژه و ساخت

 

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران

لیست رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران نیز به طبع بسیاری از رشته های دانشگاهی را خود جای داده و کمی چشم پوشی میتوان گفت شامل همه رشته ها است . لیست رشته های بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد تهران چندید رشته وجود دارد که مختصرا چند نمونه آن زیر آمده:

 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻣﺤﻴﻂ زﻳﺴﺖ
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻧﻔﺖ
 • ﻧﺎﻧﻮ ﻓﻴﺰﻳﻚ
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻓﻨﺎورى اﻃﻼﻋﺎت
 • اﻟﻜﺘﺮوﻧﻴﻚ ﻗﺪرت و ﻣﺎﺷﻴﻨﻬﺎى اﻟﻜﺘﺮﻳﻜﻲ
 • ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ اﻣﺎﻛﻦ و ﺗﺎﺳﻴﺴﺎت ورزﺷﻲ
 • ﻛﺴﺐ و ﻛﺎر اﻟﻜﺘﺮوﻧﻴﻜﻲ
 • ﺗﻮﺳﻌﻪ اﻗﺘﺼﺎدى وﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﻳﺰى
 • ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﻛﺘﺎﺑﺨﺎﻧﻪ ﻫﺎى ﻋﻤﻮﻣﻲ
 • اﻟﻬﻴﺎت و ﻣﻌﺎرف اﺳﻼﻣﻲ
 • ﺟﺎﻣﻌﻪﺷﻨﺎﺳﻲ ورزﺷﻲ
 • ﺣﺴﺎﺑﺮﺳﻲ
 • ﺣﻘﻮق ﺗﺠﺎرت ﺑﻴﻦ اﻟﻤﻠﻞ
 • ﺣﻘﻮق ﻋﻤﻮﻣﻲ
 • رواﻧﺸﻨﺎﺳﻲ ﻋﻤﻮﻣﻲ
 • رﻳﺎﺿﻲ ﻛﺎرﺑﺮدى
 • زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ
 • زﻳﺴﺖ ﺷﻨﺎﺳﻲ – ﻋﻠﻮم ﺟﺎﻧﻮرى
 • زﻳﺴﺖ ﺷﻨﺎﺳﻲ ﺳﻠﻮﻟﻲ و ﻣﻮﻟﻜﻮﻟﻲ
 • ﺷﻴﻤﻲ ﭘﻠﻴﻤﺮ
 • ﻋﻠﻢ اﻃﻼﻋﺎت و داﻧﺶ ﺷﻨﺎﺳﻲ
 • ﻋﻠﻮم اﻗﺘﺼﺎدى
 • ﻓﻘﻪ و ﺣﻘﻮق ﺧﺼﻮﺻﻲ
 • ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺻﻨﻌﺘﻲ
 • ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزﺷﻲ
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﺑﺮق
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻛﺎﻣﭙﻴﻮﺗﺮ
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻣﻜﺎﻧﻴﻚ
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻃﺒﻴﻌﻲ- ﻣﺤﻴﻂ زﻳﺴﺖ
 • ﻛﺎر آﻓﺮﻳﻨﻲ

دیگر موارد موجود لیست بدون کنکور رشته های ارشد دانشگاه آزاد تهران

لیست رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران تعداد بسیار زیادی رشته گنجانده شده که البته به تفکیک گروه آزمایشی و همچنین گرایش و دانشگاه هستند . شمال ، جنوب ، شرق و غرب تهران و حتی اطراف تهران دانشگاه های آزاد بسیاری وجود دارد و به طبع رشته های بسیاری آن ها است که چند نمونه دیگر آن به شرح زیر میشد :

 • رﻓﺘﺎرﺣﺮﻛﺘﻲ
 • زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت ﻓﺎرﺳﻲ
 • ﻓﻴﺰﻳﻮﻟﻮژى ورزﺷﻲ
 • ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻣﺎﻟﻲ
 • ﻣﻄﺎﻟﻌﺎت ﻓﺮﻫﻨﮕﻲ و رﺳﺎﻧﻪ
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﺑﺮق
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻋﻤﺮان
 • ﻣﻴﻜﺮوﺑﻴﻮﻟﻮژى
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻣﻜﺎﻧﻴﻚ
 • ﻧﺎﻧﻮ ﻓﻴﺰﻳﻚ
 • ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻣﻨﺎﺑﻊ ﻃﺒﻴﻌﻲ- ﻣﺤﻴﻂ زﻳﺴﺖ
 • ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺑﺎزرﮔﺎﻧﻲ
 • ﻋﻠﻮم ارﺗﺒﺎﻃﺎت اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ
 • ﺣﻘﻮق ﺧﺼﻮﺻﻲ
 • رواﻧﺸﻨﺎﺳﻲ ﻋﻤﻮﻣﻲ
 • آﻣﻮزش زﺑﺎن اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ
 • ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﻳﺰى ﺳﻲ
 • ﺗﺤﻘﻴﻘﺎت آﻣﻮزﺷﻲ
 • ﺟﻐﺮاﻓﻴﺎى ﻃﺒﻴﻌﻲ
 • ﺣﻘﻮق ﺛﺒﺖ اﺳﻨﺎد و اﻣﻼک
 • رواﻧﺸﻨﺎﺳﻲ اﺳﻼﻣﻲ
 • زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ
 • زﻳﺴﺖ ﺷﻨﺎﺳﻲ – ﻋﻠﻮم ﺟﺎﻧﻮرى
 • ﺳﻨﺠﺶ از دور و ﺳﻴﺴﺘﻢ
 • ﻋﻠﻢ اﻃﻼﻋﺎت و داﻧﺶ ﺷﻨﺎﺳﻲ
 • و بسیاری رشته های دیگر که ادامه به آن اشاره میکنیم

لیست رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج

لیست رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج نیز شامل تعداد زیادی از رشته های لا میشود و رشته های دیگری نیز ان وجود دارد . لیست رشته های بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد کرج میتوان به انتخاب چند نمونه زیر را نام برد :

 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻛﺸﺎورزى- اﺻﻼح ﻧﺒﺎﺗﺎت
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻛﺸﺎورزى – ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﻛﺸﺎورزى
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻛﺸﺎورزى – زراﻋﺖ
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻣﻨﺎﺑﻊ طبیعی – حفاظت و اصلاح چوب
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻣﺘﺎﻟﻮرژى و ﻣﻮاد
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﺑﺮق
 • اﻟﻜﺘﺮوﻧﻴﻚ ﻗﺪرت و ﻣﺎﺷﻴﻨﻬﺎى اﻟﻜﺘﺮﻳﻜﻲ
 • ﻣﺸﺎوره
 • ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ورزﺷﻲ
 • ﻣﺪﻳﺮﻳﺖ ﺻﻨﻌﺘﻲ
 • ﻣﺘﺮﺟﻤﻲ زﺑﺎن اﻧﮕﻠﻴﺴﻲ
 • ﻣﺘﺮﺟﻤﻲ زﺑﺎن عربی
 • ﻣﺘﺮﺟﻤﻲ زﺑﺎن روسی
 • ﻓﻴﺰﻳﻮﻟﻮژى ورزﺷﻲ
 • ﻋﻠﻮم و ﺗﻜﻨﻮﻟﻮژى ﺑﺬر
 • ﻋﻠﻮم ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ
 • ﺷﻴﻤﻲ تجزیه
 • شیمی فیزیک
 • شیمی پلیمر
 • شیمی آلی
 • شیمی معدنی
 • شیمی کاربردی
 • زﻣﻴﻦ ﺷﻨﺎﺳﻲ ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ
 • رﻳﺎﺿﻲ
 • ریاضی آنالیز
 • ریاضیات مالی
 • زﻳﺴﺖ ﺷﻨﺎﺳﻲ – ﻋﻠﻮم ﺟﺎﻧﻮرى
 • رواﻧﺸﻨﺎﺳﻲ ﻋﻤﻮﻣﻲ
 • زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت ﻋﺮﺑﻲ
 • آﻣﻮزش و ﭘﺮورش اﺑﺘﺪاﻳﻲ
 • ﻋﻠﻮم و ﻓﻨﺎورى ﻧﺎﻧﻮ
 • اﻟﻬﻴﺎت و ﻣﻌﺎرف اﺳﻼﻣﻲ

 

لیست رشته های بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد مشهد

لیست رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد مشهد هم به طبع شامل همه رشته میشود . از آنجا که دانشگاه آزاد شهر مشهد نیاز واحد های فراوانی دارد به طبع رشته های بسیاری برای استعداد های خشان مقطع کارشناسی ارشد دارد . لیست رشته های بدون کنکور ارشد دانشگاه آزاد مشهد رشته های زیر مختصرا جای دارند :

 • آﻣﺎر اﻗﺘﺼﺎدى و اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ
 • ﭘﮋوﻫﺶ ﻋﻠﻮم اﺟﺘﻤﺎﻋﻲ
 • اﻟﻬﻴﺎت و ﻣﻌﺎرف اﺳﻼﻣﻲ
 • ﺗﺮﺑﻴﺖ ﺑﺪﻧﻲ و ﻋﻠﻮم ورزﺷﻲ
 • رﻳﺎﺿﻲ تمام گرایش ها
 • فیزیک تمام گرایش ها
 • شیمی تمام گرایش ها
 • زیست تمام گرایش ها
 • زﺑﺎن و ادﺑﻴﺎت ﻓﺎرﺳﻲ
 • ﻋﻠﻮم ﺗﺮﺑﻴﺘﻲ
 • ﻓﻴﺰﻳﻮﻟﻮژى ورزﺷﻲ
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﺑﺮق
 • مهندسی عمران
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی هوافضا
 • مهندسی معماری
 • سینما و تدوین فیلم
 • طراحی لس
 • گرافیک
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻣﻜﺎﻧﻴﻚ
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻛﺸﺎورزى – زراﻋﺖ
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﺧﻮو
 • مهندسی پزشکی
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ورزش
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻣﻜﺎﺗﺮوﻧﻴﻚ
 • ﻣﻬﻨﺪﺳﻲ ﻛﺸﺎورزى – ﻋﻠﻮم داﻣﻲ
 • و بسیاری از رشته های دیگر که ما قا به نام بردن همه آنها نیستیم .
چند نکته مهم برای تحصیل دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور

اینکه شرایط تحصیل بدون کنکور دانشگاه آزاد مقطع کارشناسی ارشد تنها برای استعدا د های خشان کارشناسی است به این معنی نیست که شما نمیتوانید زمره این دانشجویان شید و این یک کار غیر ممکن است . آینده ای نزدیک نوید آن داده شده که امکان تحصیل بدون کنکور دانشگاه آزاد این مقطع فراهم بیاید . شما عزیان میتوانید برای هرگونه مشاوره تحصیلی من ب تحصیل مقطع ارشد بدون کنکور مشاورین ما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس حاصل نمایید .

 

 

لیست رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 20:44
توسط avije | تعداد بازديد : 48 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

برخورد مشمولان غایب فراری“: مشمولانی که موعد مقرر مکان اعلام شده حضور پیدا نمی کنند؛ مشمول غایب محسوب می شوند. سازمان نظام وظیفه ناجا اعلام کرد هر فردی که به سن قانونی ۱۸ سال تمام رسیده است ید خود را برای اعزام به خدمت سرزی آماده نماید. مشمولان خدمت سرزی ید دفترچه اعزام خدمت را تهیه و به پلیس +۱۰ مراجعه نماید، غیر این صورت غایب محسوب می شود. همچنین نظام وظیفه اعلام کرده است که فرد اگر این سن به خدمت نرفته شد دچار عیبت شده است و موجب محرومیت هایی جامعه می شود. وظیفه عمومی همچنین دستور به دستگیری مشمولان فراری و غایب داده است. این افراد که غایب شمرده می شوند نمی توانند از بسیاری از امکانات جامعه استفاده نمایند.

حتی اگر کارفرمایانی این مشمولان غایب را برای کار بکار گیرند آنها برخورد می شود و مشمول جریمه و خسارت می شوند. این افراد که دچار غیبت شده اند دیگر نمی توانند از امتیازاتی مانند معافیت سرزی ، بخشودگی، امریه، پروژه و طرح کسر خدمت یا کسری خدمت استفاده نمایند.

جریمه این افراد غایب فراری برای ر اول برابر هزینه یک سرز است و برای دفعات بعدی جریمه برابر هزینه ۳ سرز خواهد بود. اگر مشمولین غایب خودشان را زودتر به سازمان نظام وظیفه معرفی نمایند، از یکسری موارد و تسهیلاتی مانند: جواز اشتغال، صدور پروانه کسب و کار، اعطای وام از نک ها و موسسات مالی دیگر و همچنین مجوز برای استخدام شدن، بهره مند خواهند شد.

احتمالا برای شما هم پیش آمده شد که به دنل مطالب مناسب زمینه های مختلف مشاوره شید. سایت آویژه مطالب خوبی زمینه های مشاوره خانواده، مشاوره روانشناسی، مشاوره تحصیلی و مشاوره نظام وظیفه ارائه می دهد. مشمولان غایب فراری از جمله مطالب نظام وظیفه سایت آویژه است. شما مطالعه این مطلب می توانید مطالب مفیدی زمینه مشمولان غایب فراری کسب کنید و این پست به برخی از سوالات شما پاسخ داده خواهد شد.

شما همچنین می توانید کلیک بر روی نظام وظیفه به دیگر مطالب حوزه نظام وظیفه این سایت دسترسی داشته شید و پاسخ سوالات خود را آن بیابید. ادامه قصد داریم پرداختن به مشمولان غایب فراری هر چند به مقدار اندکی هم شده اطلاعات شما را افزایش دهیم و برخی ابهامات شما این زمینه را بر طرف کنیم. همچنین صورتی که همچنان سوالات بدون پاسخی دارید، می توانید دیگر مطالب مربوطه را مطالعه نمایید و یا کارشناسان مرکز مشاوره آویژه ارتط برقرار نمایید شما را راهنمایی کنند.

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سرزی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پ
 • کسری خدمت مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت مهلین
 • پروژه های کسری خدمت می شد.

مشمولان خدمت سرزی می توانند داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سرزی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می شد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سرزی استفاده نمایند.

 • نحوه یافت امریه: افراد مشمولی که می خواهند برای یافت امریه خدمت سرزی اقدام نمایند؛ ید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته شند بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای یافت امریه سرزی ید رشته تحصیلی ن سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب شد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می شد.
 • اعزام به خدمت: هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد این موقعیت ید برای اعزام به خدمت سرزی آماده شود. فرد مشمول ید اقدام به یافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین خواست خود را سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سرزی استفاده می نمایند.
 • قوانین نظام وظیفه خدمت سرزی: طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ ۵۰ سالگی است ولی ز هم برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً حال تغییر و تحول است، افراد ید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته شند. شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سرزی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.
 • خروج از کشور: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی شد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل ید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سرزی دارند خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … ید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.
 • مشمولین خدمت: افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سرزی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می شد. گاهی اوقات وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.
 • توجیه غیبت: شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که عث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن بیمارسن بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای جه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم خواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکر برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نشد، فرار از خدمت محسوب می شود.
 

برخورد مشمولان غایب فراری۹۸

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

برخورد مشمولان غایب فراری۹۸

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 5 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 20:20
توسط avije | تعداد بازديد : 65 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

فراخوان مشمولان زیردیپلم فوق دیپلم“: نظام وظیفه ناجا ابلاغیه ای اعلام کرد که همه مشمولینی که مقطع تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم یا کاردانی هستند و همچنین برگه اعزام به خدمت خود را آذر ماه یافت کرده اند ید برای رفتن به خدمت آماده شوند. این مشمولان ید ید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه نمایند معرفی نامه خود را یافت کنند. این افراد ید ساعت اعلام شده مکان مشخص که اعلام کرده اند حاضر شوند به خدمت سرزی دوره ضرورت اعزام شوند.

نکته ای که ید دقت کنید این است که این افراد صورت عدم حضور به موقع محل مذکور، شامل غیبت می شوند. مشمولان غایب از خیلی موارد جامعه محروم می شوند. این محرومیت های اجتماعی شامل این افراد نیز می شود.

موضوع فراخوان مشمولان یکی از مسائل مطرح حوزه نظام وظیفه است. وب سایت آویژه یکی سایت های خوب حوزه نظام وظیفه است که مطالب مناسب و علمی و به روز نظام وظیفه برای مخاطن عرضه می کند. ما به شما پیشنهاد می کنیم برای خواندن مطالب مفید این حوزه به سایت آویژه رجوع نمایید. همچنین شما می توانید مطالب مفید و کاربردی زمینه های روانشناسی، مشاوره تحصیلی و مشاوره نظام وظیفه را این سایت بخوانید. برای بسیاری از مردم ره فراخوان مشمولان سوالاتی وجود دارد که نیاز به اطلاعاتی ره ی این موضوع را احساس می کنند. همچنین به دلیل وجود برخی اطلاعات ناکافی ممکن است که ابهامات این ره زیاد شد. به همین دلیل ما بر خود لازم دیدیم که ابهامات فراخوان مشمولان برای مخاطن عزیز خود برطرف کنیم. ما همراه شید ادامه هم موضوع فراخوان مشمولان را بررسی کنیم.

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سرزی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پ
 • کسری خدمت مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت مهلین
 • پروژه های کسری خدمت می شد.

مشمولان خدمت سرزی می توانند داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سرزی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می شد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سرزی استفاده نمایند.

 • نحوه یافت امریه: افراد مشمولی که می خواهند برای یافت امریه خدمت سرزی اقدام نمایند؛ ید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته شند بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای یافت امریه سرزی ید رشته تحصیلی ن سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب شد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می شد.
 • اعزام به خدمت: هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد این موقعیت ید برای اعزام به خدمت سرزی آماده شود. فرد مشمول ید اقدام به یافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین خواست خود را سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سرزی استفاده می نمایند.
 • قوانین نظام وظیفه خدمت سرزی: طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ ۵۰ سالگی است ولی ز هم برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً حال تغییر و تحول است، افراد ید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته شند. شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سرزی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.
 • خروج از کشور: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی شد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل ید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سرزی دارند خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … ید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.
 • مشمولین خدمت: افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سرزی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می شد. گاهی اوقات وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.
 • توجیه غیبت: شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که عث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن بیمارسن بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای جه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم خواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکر برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نشد، فرار از خدمت محسوب می شود.
 

فراخوان مشمولان زیردیپلم فوق دیپلم آذر ماه۹۸

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

فراخوان مشمولان زیردیپلم فوق دیپلم آذر ماه۹۸

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:59
توسط avije | تعداد بازديد : 71 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی محدود هستند و شامل تمامی رشته های دانشگاه های دولتی نمیشوند ، ولی امکان تحصیل دارند . لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی  رشته های بسیاری زمینه ها و گرایش های مختلف مقاطع تحصیلی مختلف جای گرفته است . یک نکته بسیار مهم این است که بدانید برای تحصیل رشته های دانشگاه دولتی بدون کنکور نیازمند دارا بودن مدارکی مانند دیپلم و مک پیش دانشگاهی هستید . اگرچه دانشگاه هایی همچون دانشگاه علمی کاربردی داوطلن نیاز به مک پیش دانشگاهی ندارند اما برای تحصیل مقطع کاردانی یا کارشناسی پیوسته رشته های دانشگاه دولتی  نیاز به مک پیش دانشگاهی دارید . یک نکته مهم این است که معدل انتخاب افراد ثیر مستقیم دارد و داوطلب برای ثبت نام ید حد نساب معدل که البته از سوی دانشگاه برای هر رشته ای تعیین میشود را دارا شد .

رشته های دانشگاه دولتی بدون کنکور و جزئیات مربوط به تحصیل آنها

همانطور که میدانید امسال سازمان سنجش و آموزش کشور اطلاعیه ای را مبنی بر پذیرش ۸۵ صدی داوطلن از رشته های دانشگاه های دولتی آن هم براساس سوابق و مدارک تحصیلی و بدون کنکور منتشر کرده است . داوطلن میتوانند صورت داشتن شرایط اعلام شده این اطلاعیه دو نوبت بهمن و  همچنین مهر ماه نسبت به انتخاب رشته ، و تعیین کد رشته های مورد علاقه خودشان بدون شرکت کردن هیچ آزمونی و همچنین   کنکور سراسری اقدام به ثبت نام بدون کنکور کنند . رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی اگرچه همه رشته های موجود را بر نمیگیرند اما تنوع فراوانی دارند و حدودی میتوانند خواسته زماندگان از ثبت نام کنکور را برآورده کنند . رشته های دانشگاه دولتی بصورت بدون کنکور یک لیست کامل دفترچه این دانشگاه ثبت شده اند و داوطلن تهیه دفترچه میتوانند از آن مطلع شوند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی بدون ترتیب و گروه آزمایشی میتواند به شرح زیر شد البته نکته حائز اهمیت این است که ممکن است هر سال رشته هایی را به لیست بدون کنکور رشته های دانشگاه دولتی  اضافه کنند و این لیست به نوعی بروز رسانی شود و تنها شامل موارد زیر نشد . لیست بدون کنکور رشته های دانشگاه دولتی  میتوان نمونه های زیر را نام برد :

 • آمار
 • علوم قرآن و حدیث
 • علوم کامپیوترعلوم مهندسی
 • علوم مهندسی آب
 • علوم ورزشی
 • مهندسی کامپیوتر
 • هتلداری
 • اقیانوس شناسی
 • ترویج و آموزش کشاورزی
 • زمین شناسی
 • زیست شناسی
 • زیست شناسی جانوری
 • فیزیک
 • مدیریت صنعتی
 • مهندسی ایمنی
 • مهندسی صنایع
 • زیست شناسی یایی
 • زیست شناسی گیاهی
 • ریاضیات و کاربردها
 • علوم انتظامی
 • شیمی محض
 • علوم انتظامی
 • علوم قرآن و حدیث
 • علوم قرآن و حدیث
 • علوم ورزشی
 • مدیریت صنعتی
 • هتلداری
 • مرمت آثار ریخی
 • هنر اسلامی
 • آموزش زن انگلیسی
 • زن روسی
 • زن و ادبیات اردو

دیگر رشته های موجود لیست بدون کنکور رشته های دانشگاه دولتی 

لیست رشته های بدون کنکور که دانشگاه های دولتی امکان ثبت نام را آن برای داوطلبین فراهم آورده اند تعداد بیشتری رشته موجود است . از لیست بدون کنکور رشته های دانشگاه دولتی  همچنین میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

 • زن و ادبیات ارمنی
 • گیاه پزشکی
 • مرتع و آبخیزداری
 • اموزش ریاضی
 • مدیریت صنعتی
 • علوم و مهندسی صنایع غذایی
 • نقشه برداری
 • شهرسازی
 • علوم و مهندسی غنی
 • علوم و مهندسی جنگل
 • مهندسی طبیعت
 • مهندسی علوم دامی
 • جغرافیا
 • زن و ادبیات عربی
 • علوم انتظامی
 • علوم و مهندسی خاک
 • مهندسی صنایع چوب
 • مترجمی زن انگلیسی
 • مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار
 • مهندسی بهداشت محیط
 • اموزش حرفه و فن
 • پرورش طیور
 • تولیدات دامی
 • علوم و مهندسی محیط زیست
 • علوم ورزشی
 • گیاه پزشکی
 • ساخت پروتزهای دندانی
 • مدارک پزشکی
 • صنایع شیمیایی
 • مواد
 • معدن
 • تولیدات گیاهی
 • جنگلداری
 • شیلات
 • اموزش راهنمایی و مشاوره
 • زن انگلیسی
 • اموزش علوم تجربی
 • روانشناسی و اموزش کودکان استثنایی
 • مطالعات اجتماعی

 

ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی 

ثبت نام بدون کنکور رشته های دانشگاه دولتی تنها ارائه سوابق تحصیلی امکان پذیر است . توجه به مصوبه سازمان سنجش بسیاری از رشته های دانشگاه های دولتی اقدام به پذیرش دانشجو بدون قبول شدن کنکور سراسری میکنند . ثبت نام بدون کنکور رشته های دانشگاه دولتی  که توجه به مصوت سازمان سنجش سال جدید افزایش چشمگیری برای مهرماه و بهمن ماه سال ۹۸ خواهد داشت . داشتن دیپلم نظام جدید ۶-۳-۳ و یا داشتن مک پیش دانشگاهی و یا تهیه و گرفتن این مدارک پایان شهریور ماه سال جاری و همچنین داشتن دیپلم نظام قدیم چهار ساله و مک کاردانی از سایر دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و یا  آموزشکده های فنی و حرفه ای مقبول سازمان سنجش و نداشتن مشکلات نظام وظیفه ( برای آقایان ) از مهمترین شروط اقدام برای ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی  است .

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی 

شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته های دانشگاه دولتی را مختصرا متن قبل مورد بررسی قرار دادیم . برای اطلاع کامل از شرایط ثبت نام بدون کنکور رشته های دانشگاه دولتی  و یا همینطور هر گونه مشاوره تحصیلی شما عزیزان میتوانید مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس حاصل نمایید . مشاورین ما این مرکز میتوانند تمامی جزئیات مربوط به ثبت نام بدون کنکور هر دانشگاهی کشور را اختیار شما عزیزان قرار بدهند . از مهمترین شرایط گفته شده برای ثبت نام دانشگاه دولتی آن هم بدون شرکت کردن کنکور سراسری میتوان به تهیه دفترچه ثبت نام اشاره کرد . از آنجا که انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر شما بسیار مهم است این دفترچه حاوی اطلاعات بسیار مفیدی از جزئیات ثبت نام دانشگاه های دولتی است و هر ساله مهلتی نزدیک به ثبت نام بر روی سایت سازمان سنجش قرار میگیرد .

رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی  اصفهان

رشته های دانشگاه دولتی اصفهان بدون کنکور بسیار محدود هستند و شامل بسیاری از رشته های موجود سایر دانشگاه ها نمیشوند . یک نکته مهم دیگر مورد این دانشگاه این است که دانشگاه دولتی اصفهان مقطع تحصیلی کارشناسی نا پیوسته تنها دانشگاه فرهنگیان – پردیس شهید هنر اصفهان بدون کنکور و آزمون دانشجو ثبت نام میکند . رشته های دانشگاه دولتی اصفهان بدون کنکور مقطع کارشناسی پیوسته تنها شامل دو رشته کارشناسی زن و ادبیات ارمنی و همچنین رشته علوم قرآن و حدیث مسفانه این دانشگاه مقطع تحصیلی گفته شده امکان پذیرش دانشجو رشته های دیگر را ندارد . از آنجا که امکانات این دانشگاه محدود است و توانایی حمایت از داوطلبین بقیه رشته ها را ندارد تنها دو رشته گفته شده مقطع کارشناسی دانشجو میپذیرد و امکان ثبت نام برای سایر رشته ها را سال های اخیر نداشته است .

 

رشته های دانشگاه دولتی اصفهان مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور

رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی اصفهان مقطع کارشناسی ارشد نیز امکان ثبت نام دارند . اما نکته مهم این است که این رشته تنها امکان تحصیل برای دانشجویان استعداد های خشان دارند . این لیست مواردی موجود است که زیر آمده :

 • مهندسی پزشکی- بیومواد
 • مهندسی پزشکی- مهندسی ورزش
 • مهندسی صنایع- بهینه سازی سیستم ها
 • مهندسی مکاترونیک
 • مهندسی مکانیک- تبدیل انرژی
 • مهندسی برق- مدارهای مجتمع الکترونیک
 • مهندسی عمران
 • ریززیست فنآوری
 • مهندسی مواد- سرامیک
 • مهندسی هسته ای- گداخت هسته ای
 • مهندسی هسته ای- کاربرد پرتوها
 • آب و هواشناسی- آب و هواشناسی سینوپتیک
 • جغرافیا و برنامه ریزی روسیی- سازماندهی مناطق عشایری
 • جغرافیا و برنامه ریزی شهری
 • علم اطلاعات و دانش شناسی- مدیریت کبخانه های دانشگاهی
 • علوم شناختی- روانشناسی شناختی
 • روانشناسی
 • علوم تربیتی
 • ریخ و فلسفه آموزش و پرورش- تعلیم و تربیت اسلامی
 • مالی- مهندسی مالی و مدیریت ریسک
 • علوم اقتصادی- اقتصاد انرژی
 • شیمی و فیزیک و ریاضی تمام گرایش ها
 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه دولتی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 15:58
توسط avije | تعداد بازديد : 52 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته های بدون کنکور تجربی جزء رشته هایی است  که تعداد بیشماری متقاضی دارد و داوطلنی که به دلیل موفق نبودن کنکور سراسری و یا به دلیل مشغله کاری نمیتوانند کنکور شرکت کنند ، میتوانند به راحتی رشته های  تجربی  بدون کنکور شرکت کنند امکان ادامه تحصیل برای تمامی داوطلن وجود دارد . برای اطلاع از رشته های بدون آزمون تجربی  ید دفترچه انتخاب رشته دانلود کنید و آن را بخوبی مطالعه کنید . دفترچه انتخاب رشته آزمون و دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون به صورت جداگانه منتشر میشود این صورت داوطلن میتوانند به صورت مجزا به انتخاب رشته بپردازند . مشاهده لیست رشته های بدون کنکور تجربی سایت انتخاب رشته سازمان سنجش متوجه میشود . بیشتر رشته های بدون آزمون تجربی به جز رشته های پزشکی و پیراپزشکی که جز رشته های پرطرفدار هستند بدون آزمون هستند . رشته های پزشکی توسط کنکور سراسری پذیرش دارند .

نکاتی دیگر مورد رشته های تجربی بدون کنکور    

یکی از شرایط پذیرش دانشجو رشته های تجربی بدون کنکور داشتن سوابق تحصیلی است ، از این رو داوطلن برای ثبت نام  رشته های تجربی بدون کنکور ید به سامانه سازمان سنجش مراجعه کرده و از شرایط و زمان ثبت نام و مهلت ثبت نام آگاهی یابند . پذیرش دانشجو دو نوبت بهمن ماه و مهرماه هرسال است . ثبت نام بدون کنکوربرای بهن ماه از ریخ ۲۹ دی ماه و ۱۰ بهمن ماه است و برای ثبت نام مهرماه از ۲۰  اسفندماه ۶ شهریور ماه ادامه دارد . برای ثبت نام ورودی بهمن ماه ید به صورت حضوری اقدام کرد و نیازی به مراجعه به سایت سازمان سنجش نیست ولی برای ثبت نام ورودی مهرماه ید به سامانه سازمان سنجش مراجعه کرد و به صورت اینترنتی ثبت نام کرد . اطلاع از لیست رشته های تجربی  بدون کنکور برای داوطلن مهم میشد .


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


لیست  رشته های بدون کنکور تجربی    

لیست  رشته های بدون کنکور تجربی   دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون منتشرشده است . برای اطلاع از لیست رشته های بدون آزمون تجربی و دانشگاه های بدون کنکور میتوانید دفترچه راهنمای ثبت نام انتخاب رشته مطالعه کنید .  لیست  رشته های تجربی بدون کنکور دانشگاه های مختلف کشور متفاوت است  . پذیرش دانشجو براساس سوابق تحصیلی  و بدون آزمون است و این شرایط  عث شده است که افرادی که به هر دلیلی نتوانستند کنکور شرکت کنند و ادامه تحصیل دهند . لیست رشته های تجربی به دو دسته تقسیم میشود .۱) رشته ها ی غیرپزشکی بدون کنکور تجربی  ۲) رشته های پزشکی کنکور تجربی . رشته های غیر پزشکی بدون کنکور که شامل :

 • زیست شناسی
 • گیاه پزشکی
 • مهندسی علوم دامی
 • مهندسی تولید
 • ژنتیک گیاهی
 • شیمی کاربردی
 • کشاورزی
 • مهندسی فضای سب
 • علوم و مهندسی خاک و … است .

رشته های  پزشکی بدون کنکور تجربی

لیست دیگر از رشته های بدون کنکور تجربی شامل:

 • کاردانی مامایی
 • کاردانی هوشبری
 • کاردانی علوم آزمایشگاهی
 • کاردانی بهداشت عمومی
 • کاردانی بهداشت محیط
 • بهداشت خانواده
 • کاردانی اق عمل
 • کاردانی تکنسین سلامت دهان
 • کاردانی تکنولوژی دهان وفک وصورت
 • کاردانی بهداشت حرفه ای
 • مرزه بیماری ها و … میشود .

زمان ثبت نام رشته های تجربی  بدون کنکور                                                          

زمان ثبت نام رشته های تجربی بدون کنکور رشته های بدون کنکور پیراپزشکی ایران مرداد ماه میشد . توجه به اینکه امکان ادامه تحصیل به صورت بدون کنکور بعضی از رشته های تجربی داخل کشور وجود ندارد ولی امکان ادامه تحصیل رشته های پزشکی و پیراپزشکی  کشورهای دیگر وجود دارد زمان ثبت نام آن خارج کشور متفاوت است . زمان ثبت نام رشته های بدون آزمون تجربی  دو زه زمانی مهرماه و بهمن ماه صورت میگیرد . روند ثبت نام بدون آزمون روند ثبت نام آزمون متفاوت است . ابتدا مرحله نخست ید اقدام به ثبت نام وانتخاب رشته کرد سپس سوابق تحصیلی توسط سازمان سنجش مورد ارزیابی قرار میگیرد و انتها داوطلن برای مصاحبه دعوت میشوند . برای آگاهی از شرایط و ثبت نام رشته های تجربی ید به سامانه سازمان سنجش مراجعه کرد.

 

نکاتی مورد ارشد بدون کنکور

کارشناسی ارشد بدون کنکور بعضی از دانشگاه ها وجود دارد البته تمامی دانشگاه ها کشور کارشناسی ارشد بدون کنکور نمیپذیرند ، معمولا شامل داوطلنی که جز استعداد خشان هستند میشوند و این دانشجویان نیازی به ثبت نام و شرکت آزمون کارشناسی ارشد ندارند . کارشناسی ارشد بدون کنکور زیرنظر تحقیقات و فناوری است  و  هرکدام ازدانشگاه های مختلف کشور دستورالعمل های خاص خود را دارند . این دستور العمل ها  شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور برای دانشگاه ها متفاوت است . توجه به علاقه داوطلن  به ادامه تحصیل  مقاطع کارشناسی ارشد بدون کنکور عث افزایش تقاضا برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکورشده است و داوطلن براساس معدل و رشته ی مرتبط کارشناسی  و همان دانشگاهی که فارغ التحصیل شده اند میتواند ادامه تحصیل دهند . داوطلن استعداد خشان ید بین دانشجویان هم ورودی خود معدل لاترداشته شند .

 شرایط  ثبت نام رشته های بدون کنکور تجربی                                 

شرایط  ثبت نام رشته های تجربی بدون کنکور دفترچه ثبت نام ذکر شده است . یکی ازضوابط و شرایط ثبت نام  بدون کنکور تجربی براساس سوابق تحصیلی  و معدل دیپلم است . برای  شرایط ثبت نام  رشته های تجربی بدون کنکور مقطع کارشناسی  نیاز به مک کاردانی یا همان فوق دیپلم دارد . داشتن این مک میتوانید دانشگاه های بدون کنکور شرکت کنید و ادامه تحصیل دهید . شرایط  ثبت نام کاردانی به کارشناسی بدون کنکورهرساله دفترچه ثبت نام اعلام میگردد . شرایط  ثبت نام کارشناسی بدون کنکور به صورت کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته میشد ، ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون کنکور نیاز به یکی از مک فوق دیپلم ، دیپلم ۴ سال نظام قدیم و یا مک پیش دانشگاهی دارند ولی کسانی که دیپلم فنی وحرفه ای دارند نمیتوانند مقطع کارشناسی پیوسته شرکت کنند . ثبت نام کارشناسی نا پیوسته بدون کنکور نیاز به مک کاردانی دارد .

مراحل ثبت نام رشته های بدون کنکور تجربی

مراحل ثبت نام رشته های تجربی بدون کنکور دفترچه سازمان سنجش بطور واضح شرح داده میشود . مراحل ثبت نام بدون کنکور تجربی بدین صورت میشد که ید یک کارت اعتری خرید کرده که حاوی اطلاعاتی از جمله کد رهگیری ، یک نام کاربری و یک کلمه عبور ۶کلمه ای پس ازپرداخت هزینه ثبت نام بدون کنکور یافت کرده است ، میشد . شما عزیزان میتوانید برای اطلاع کامل از هر گونه مشاوره تحصیلی  مرکزمشاوره آویژه تماس حاصل کنید . رشته های بدون کنکورتجربی بهمن ماه به صورت حضوری انجام میشود و ثبت نام مهرماه به صورت غیر حضوری میشد و جهت اطلاع از شرایط ثبت نام مقاطع مختلف از لیست رشته های بدون کنکور تجربی دانشگاه های بدون کنکوردانشگاه دولتی و موسسات آموزش عالی مشاورین متخصص ما این امور تحصیلی تماس حاصل کنید .

 

 هشت مرحله ثبت نام رشته های بدون کنکورتجربی

مرحله اول ثبت نام داوطلب وارد سایت سازمان سنجش میشود و مقطع تحصیلی ورشته مورد نظر براساس سوابق تحصیلی مشخص میکند ، مرحله دوم کد ملی  وکلمه عبور ۶رقمی وارد میکند و به سامانه وارد میشود و مرحله سوم ثبت نام اطلاعات فردی و شناسنامه ای خود آس سکونت و… را وارد میکند و مرحله چهارم که شامل مرحله دوم ثبت نام بدون کنکور سامانه میشد داوطلب مورد سوابق تحصیلی خود اطلاعات کامل وارد مکند و پس ازاینکه سوابق داوطلب یید شد وارد مرحله سوم ثبت نام میشود و گام پنجم ید اطلاعات را ثبت نهایی کنند ، گام ششم ید اطلاعات یید نهایی شوند و گام هفتم ید عکس پرسنلی  ، تصویر کارت ملی ، تصویر مک دیپلم آپلود کنید و گام هشتم وارد سامانه میشوید و کد رشته های مورد علاقه خود را وارد میکنید.

 

لیست رشته های بدون کنکور تجربی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های بدون کنکور تجربی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 5 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 15:35
توسط avije | تعداد بازديد : 78 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

” معافیت دائم پزشکی نظام وظیفه ” : یکی از دل مشغولی های اصلی جوانان ایرانی ، اعزام به خدمت سرزی است . اکثر جوانان ما به دنل راه هایی هستند از خدمت سرزی ، معاف شوند . معافیت خدمت سرزی انواع متنوعی دارد . هر فرد مشمول خدمت سرزی توجه به شرایط خود از یکی این معافیت ها استفاده نماید . فقط کافی است از شرایط معافیت سرزی اطلاع داشته شید . مدارک مورد نیاز معافیت سرزی را مهیا نمایید .

معافیت پزشکی یکی از معافیت های خدمت سرزی است . معافیت های پزشکی نیز شامل دو نوع معافیت می شود .

معافیت های دائم پزشکی همان طور که از نام آن مشخص است ، فرد مشمول خدمت سرزی به طور دائم از خدمت سرزی معاف می شود . معافیت پزشکی نیز شرایط خاص خود را دارد . که برای یافت معافیت های دائم پزشکی ید از قوانین و مدارک آن آگاهی داشته شید .

معافیت دائم پزشکی نظام وظیفه چیست ؟

همان طور که لا اشاره شد معافیت پزشکی یکی از انواع معافیت هایی است که افراد مشمول خدمت می توانند برای معافیت از آن استفاده نمایند . معافیت های دائم پزشکی به این صورت می شد که فرد مشمول خدمت به طور دائم از خدمت سرزی ، معاف می شود . یعنی به طور کامل معافیت سرزی یافت می نماید . معافیت دائم پزشکی یکی از پرکاربردترین نوع معافیت های پزشکی می شد .

وقتی فرد مشمول خدمت سرزی دچار نوعی از بیماری ها می شد ، از معافیت پزشکی خدمت سرزی استفاده می نماید . حال طبق نوع بیماری که دارد معافیت دائم یا معافیت موقت پزشکی یافت می کند . اگر دچار بیماری های خاص و حاد شد ، قطعا معافیت های دائم پزشکی می گیرد . معافیت های پزشکی ، گاهی فقط منجر به معاف از رزم می شوند . اما معافیت دائم به طور کامل ، فرد مشمول خدمت سرزی از خدمت معاف می شود .

 

چه کسانی ، معافیت های دائم پزشکی یافت می کنند ؟

معافیت دائم پزشکی ، از جمله معافیت هایی است که افراد مشمول خدمت سرزی به دنل آن هستند . اما همه افراد مشمول نمی توانند از معافیت دائم پزشکی استفاده نمایند . زیرا همه افراد واجد شرایط معافیت دائم پزشکی نیستند . ذیل به افرادی که مشمول این نوع معافیت می شوند ، اشاره می نماییم .

 1. افراد مشمول خدمتی که که از نظر جسمی قا به اعزام به خدمت سرزی نیستند .
 2. افراد مشمول خدمتی که که از نظر روحی و روانی قا به اعزام به خدمت سرزی نیستند .
 3. افراد مشمولی که دچار نقص عضو هستند .
 4. افراد مشمولی که از نظر سلامتی ، کامل نیستند .
 5. و …

 

شرایط معافیت دائم پزشکی خدمت سرزی

معافیت پزشکی ، خود دارای شرایط متفاوتی است . شرایط معافیت پزشکی ید شرایط فرد مشمول خدمت مطابقت داشته شد . اگر شما از شرایط این نوع معافیت پزشکی اطلاعات مورد نیاز را داشته شید ؛ به راحتی می توانید از این نوع معافیت استفاده نمایید . وقتی شما از جزئیات معافیت پزشکی ، آگاهی داشته شید ، یافت معافیت پزشکی برای شما آسان تر انجام می شود .

وقتی شما از اخر معافیت پزشکی ، قوانین معافیت پزشکی ، مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی ، جزئیات معافیت پزشکی ، مشمولین معافیت پزشکی ، شرایط معافیت پزشکی ، مراحل معافیت پزشکی مطلع شید ؛ می توانید به آسانی و خیال راحت ، معافیت دائم پزشکی یافت نمایید . جهت کسب اطلاعات بیشتر زمینه معافیت دائم پزشکی می توانید مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


معافیت پزشکی نظام وظیفه

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصصمرکز مشاوره تلفنیآویژه دانش :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


 

مراحل یافت معافیت دائم پزشکی نظام وظیفه 

فرد مشمول خدمت سرزی برای اینکه بتواند از معافیت پزشکی استفاده نماید ، ید مراحل این نوع معافیت را بداند . ذیل به مراحل معافیت دائم پزشکی اشاره می کنیم .

 • ابتدا فرد مشمول خدمت سرزی ید دفترچه راهنمای نظام وظیفه را یافت نماید .
 • فرد مشمول خدمت مرحله بعدی ید نسبت به معاینات پزشکی اقدام نماید .
 • فرد مشمول خدمت سرزی ید خواست خود را برای یافت معافیت پزشکی دفاتر پلیس + ۱۰ ثبت نمایند .
 • فرد مشمول خدمت سرزی ید جهت یید بیماری خود ، حتی مجدد به پزشک متخصص نظام وظیفه مراجعه نماید .
 • فرد مشمول خدمت سرزی ، ید نیج معاینه پزشکی خود را به کمیسیون رسیدگی به معافیت پزشکی ارسال نماید .
 • و …

جهت کسب اطلاعات بیشتر زمینه مراحل معافیت پزشکی ، مشاوران مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید . مشاوران ما کوه ترین زمان ، اطلاعات لازم را اختیار شما قرار دهند و شما به یافت معافیت پزشکی نائل می شوید .

سوالات متداولی که شاید یکی از سوالات شما نیز شند :

 • شرایط و جزئیات معافیت پزشکی سرزی چگونه است ؟
 • معافیت پزشکی دارای چه شرایطی می شد ؟
 • آیا جزئیات معافیت پزشکی خدمت سرزی برای همه افراد امکان دارد ؟
 • آیا مشمولان خدمت سرزی هم می توانند از معافیت پزشکی استفاده نمایند ؟
 • آیا افراد خارج از کشور نیز مشمول معافیت پزشکی خدمت سرزی می شوند ؟
 • آیا جزئیات معافیت پزشکی سرزی طول زمان یکسان است ؟
 • اگر فردی وضعیت خدمت سرزی خود را مشخص نکرده شد ز هم می تواند از معافیت پزشکی خدمت سرزی استفاده نماید ؟
 • مراحل یافت معافیت پزشکی خدمت سرزی چگونه است ؟
 • ضوابط معافیت پزشکی خدمت سرزی چیست ؟
 • قوانین معافیت پزشکی خدمت سرزی چیست ؟
 • مشمولان معافیت پزشکی نظام وظیفه چه کسانی هستند ؟

برای اطلاع از معافیت دائم پزشکی نظام وظیفه می توانید  مرکز آویژه دانش تماس حاصل نمایید .


معافیت پزشکی نظام وظیفه

می توانید از استفاده از تلفن ثابت  ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل

 مشاوران متخصصمرکز مشاوره تلفنیآویژه دانش :

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش زمینه مشاوره نظام وظیفه

 • مشاوره معافیت پزشکی
 • مشاوره خرید خدمت
 • مشاوره معافیت کفالت
 • مشاوره معافیت ایثارگری
 • مشاوره معافیت تحصیلی
 • مشاوره کسری خدمت
 • مشاوره امریه
 • مشاوره سرز نخبگی (سرز نخبه وظیفه)
 • مشاوره اعزام به خدمت
 • مشاوره غیبت و جریمه خدمت سرزی
 • مشاوره تعجیل و تمدید خدمت سرزی
 • مشاوره خروج از کشور برای مشمولان نظام وظیفه خدمت سرزی
 • اخر نظام وظیفه
 

معافیت دائم پزشکی نظام وظیفه

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معافیت دائم پزشکی نظام وظیفه

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:54
توسط avije | تعداد بازديد : 79 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

کفالت پ به معنای بر عهده گرفتن سرپرستی و وظیفه ی نگهداری پی است که خود به تنهایی توانایی انجام امورات زندگی خود را ندارد. اما شرایطی مشمولانی که دارای این وظیفه هستند دچار مشکل میشوند و از رفتن به خدمت سرزی هراس دارند. چرا که رفتن به خدمت کسی را برای نگهداری از پ و مین معاش او و خانواده ندارند. افرادی که دارای این شرایط هستند زمان رسیدن به سن مشمولیت ید بیشتر دقت کنند. زیرا اغلب میتوانند از معافیت هایی که سازمان وظیفه برایشان نظر گرفته استفاده کنند. معافیت کفالت از پر کاربردترین و پر طرفدار ترین انواع معافیت هایی است که سازمان وظیفه مطرح کرده است. این نوع معافیت انواع مختلفی دارد که یکی از آنها مربوط به کفالت پ است. این نوع معافیت دارای قوانین و مقررات گسترده ای است که ادامه همه این موارد را مورد بحث قرار میدهیم.

چنانچه شما نیز از متقاضیان یافت این نوع معافیت ها هستید حتما سوالات بسیاری مواجه شده اید. برخی از این سوالات مربوط به مشمولیت یا عدم مشمولیت شما برای اخذ این نوع معافیت است و یا ممکن است مشمول این طرح شید اما ندانید ید از کجا و چگونه برای یافت آن اقدام کنید. لذا گرد آوری این مقاله تلاش کرده ایم گامی جهت افزایش سطح آگاهی و دانش شما برداریم. بنابراین مطالعه ی این مقاله میتواند براین مثمر ثمر واقع شود. اگر بعد از مطالعه ی این مقاله ز هم ابهاماتی داشته شید؛ مراکز مشاوره مختلف، مشاوره هایی را قالب مشاوره نظام وظیفه ارائه میدهند که پاسخگوی بسیاری از سوالات شما میشد. مواردی همچون قوانین و مقررات تعیین شده برای این نوع معافیت، مراحل و شرایط لازم برای یافت آن و بسیاری محث دیگر زمره ی موضوعات مربوط به این مشاوره ها قرار دارند.

شرایط اخذ معافیت کفالت پ چگونه است؟

شرایط اخذ معافیت کفالت پ موضوع مهمی است که همه ی متقاضیان یافت این معافیت ید به طور کامل از آن اطلاع داشته شند. برخی افراد تصور میکنند که تک پسر بودن خانواده میتواند تنها دلیل کافی برای اخذ معافیت کفالت شد. اما واقعیت تصورات اغلب مشمولان فرق میکند. یافت این معافیت دارای یکسری شرایط عمومی و یکسری شرایط اختصاصی است که زیر مطرح میشود:

 • یکی از مهم ترین آنها مربوط به غیبت فرد مشمول میشد. افراد غایب مجاز به اخذ این نوع معافیت نیستند مگر اینکه غیبت خود را موجه کنند.
 • علاوه بر این از دیگر شرایط لازم این است که مشمول به سن مشمولیت رسیده شد اگر فردی متقاضی یافت این نوع معافیت شد و تمام شرایط لازم را نیز داشته شد، تنها زمانی میتواند اقدامات لازم را انجام دهد که به عنوان مشمول خدمت وظیفه شناخته شود.
 • همچنین مشمول ید تنها فردی شد که صلاحیت و توانایی نگهداری از فرد مکفول را داشته شد.

برخی شرایط خاص نیز برای معافیت کفالت پ وجود دارد که بدین شرح میشند:

 • افرادی که دارای پ لای ۷۰ سال شند مجاز به یافت معافیت کفالت هستند.
 • مشمول ید تنها فرزند پسر لای ۱۸ سال این پ شند بتواند به عنوان کفیل، از خدمت معاف شود.
 • اگر مشمول دارای براان لای ۱۸ سال شد، نمیتواند از این قانون استفاده کند. البته تبصره ای نیز برای مشمولانی که دارای برا معلول هستند، مطرح است. طبق آن مشمولان دارای برا معلول و پ لای ۷۰ سال از رفتن به خدمت معاف میشوند.
 • مشمولان نظام وظیفه عمومی تحت شرایط دیگری نیز میتوانند از این معافیت استفاده کنند. این شرایط برای کسانی است که سن پشان به ۷۰ سال نرسیده است اما دچار بیماری شده است و توانایی نگهداری و مراقبت از خود را ندارد.

قوانین معافیت کفالت پ چیست؟

قوانین معافیت کفالت پ از سوی سازمان وظیفه مطرح میشود. طبق این قوانین افراد مشمولی که تنها فرزند پسر خانواده هستند میتوانند سرپرستی پ لای ۷۰ سال خود را بر عهده بگیرند و به سبب آن از رفتن به خدمت معاف شوند. یکی دیگر از مواردی که قوانین مربوطه اعلام شده است برای کسانی است که دارای پ سن کمتر از ۷۰ هستند. این افراد نیز صورتی که بتوانند بیماری پ و نیاز وی به مراقبت را به اثت برسانند مشمول معافیت کفالت هستند. همانطور که گفتیم یکی از شرایط لازم برای یافت معافیت کفالت این است که فرد مشمول تنها فرزند ذکور خانواده شد که لای ۱۸ سال سن دارد. ره ی مشمولانی که برا معلول و یا بیمار دارند نیز این معافیت را نظر گرفته است.

نکته ی دیگری که قوانین معافیت کفالت پ مطرح شده است مربوط به این است که آیا معافیت کفالت برای فرزندخوانده امکان پذیر است؟ پاسخ ید گفت که اخذ معافیت کفالت تنها برای فرزندان واقعی پ امکان پذیر است. نکته ی جالب دیگری که ره ی این نوع معافیت ها مطرح است این است که مشمولان واجد شرایط میتوانند زمان تحصیل نیز برای اخذ معافیت کفالت اقدام کنند.

 

مدارک لازم برای اخذ کفالت شامل چه مواردی است؟

مدارک لازم برای اخذ کفالت بستگی به نوع کفالتی دارد که فرد به واسطه ی آن خواست معافیت دارد. اگر بخواهیم مدارک مورد نیاز یافت کفالت برای پ را شرح دهیم ید به مواردی همچون ارائه ی تصویر کارت ملی، شناسنامه و عکس پرسنلی مشمول اشاره کنیم. علاوه بر این میتوان به مواردی دیگری اشاره کرد که تکمیل فرم های دفترچه راهنمای سرزی که فرم های مربوط به وضعیت مشمولین و واکسیناسیون و معاینات آنها و… از آن جمله میشند.

تصویر آخرین مک تحصیلی فرد مشمول، تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضای خانواده شامل پ، ما، خواهر و براان و تکمیل برگه ی مربوط به مشخصات بستگان نیز از دیگر مدارک لازم برای اخذ کفالت میشد. مشمولان ید تمامی این مدارک را تهیه کنند و به سازمان وظیفه ارائه دهند. برای این کار مشمولان ید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کنند و اطلاعات خود را سامانه مربوطه به ثبت برسانند.

سازمان وظیفه عمومی انجام بررسی های لازم تصمیم نهایی را برای معافیت و یا عدم معافیت فرد مشمول اتخاذ میکند. افرادی کهمعاف نشوند ید به خدمت اعزام شوند.

مشمولین یافت معافیت کفالت چه کسانی هستند؟

مشمولین یافت معافیت کفالت چه کسانی هستند؟ آیا من نیز میتوانم متقاضی یافت معافیت کفالت شم؟ اغلب مشمولان چنین سوالاتی مواجه هستند. لذا این بخش به طرح و بررسی این موضوع پرداخته ایم. پاسخی که میتوان به چنین سوالاتی داد این است که  تنها افرادی به عنوان مشمول معافیت کفالت شناخته میشوند که شرایط سه گانه ی اصلی را برای اخذ این معافیت ها داشته شند. این شرایط شامل نداشتن غیبت، رسیدن به سن مشمولیت میشد. همچنین مشمول ید تنها فرد سالم واجد شرایط برای نگهداری از فرد مکفول شد. حال بسته به اینکه مشمول میخواهد برای کدام یک از معافیت های کفالت شامل کفالت ما، پ، خواهر، برا معلول و صغیر و… خواست دهد شرایط فرق میکند. افرادی که بتوانند تمام شرایط لازم برای کفالت را داشته شند و مدارک مربوط به آن را ارائه دهند به عنوان مشمولین یافت معافیت کفالت نظر گرفته میشوند.

 

تحقیقات محلی برای معافیت کفالت چگونه است؟

تحقیقات محلی برای معافیت کفالت یکی از اقدامات سازمان وظیفه برای راستی آزمایی ادعای مشمولان وظیفه عمومی است. افرادی که تقاضای یافت معافیتهای کفالت دارند مراجعه به دفاتر پلیس الکترونیکی مدارک خود را ارائه میدهند. آس محل زندگی نیز یکی از همین مدارک است. زمانیکه تمام مراحل ثبت نام برای یافت معافیت انجام شده شد، نوبت به بررسی های سازمان وظیفه میرسد. یکی از اقداماتی که روند این تحقیقات انجام میشود مربوط به استعلاماتی است که این سازمان از اداره ثبت احوال هر اسن میگیرد. علاوه بر این تحقیقات محلی برای معافیت کفالت نیز از دیگر مواردی است که سازمان وظیفه روند بررسی های خود نظر دارد. این سازمان افرادی را به همان آس ارائه شده زمان ثبت نام میفرستد که سوالاتی را از همسایه ها و آشنایان مشمول میپرسد. چنانچه این تحقیقات نیز یید کننده ادعاهای مشمولان شد، از معافیت کفالت برخوردار خواهند شد.

سوالات متداول

شرایط اخذ معافیت کفالت کدامند؟

این شرایط شامل نداشتن غیبت، رسیدن به سن مشمولیت میشد. همچنین مشمول ید تنها فرد سالم واجد شرایط برای نگهداری از فرد مکفول شد.

کفالت برای پ به چه معناست؟

کفالت برای پ به معنای بر عهده گرفتن سرپرستی و وظیفه ی نگهداری پی است که خود به تنهایی توانایی انجام امورات زندگی خود را ندارد.

آیا امکان یافت معافیت کفالت پ برای افراد پ زیر ۷۰ سال ممکن است؟

بله این افراد نیز صورتی که بتوانند بیماری پ و نیاز وی به مراقبت را به اثت برسانند مشمول معافیت کفالت هستند.

 

شرایط اخذ معافیت کفالت پ چیست؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط اخذ معافیت کفالت پ چیست؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 1 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:44
توسط avije | تعداد بازديد : 57 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت دائم پزشکی چیست؟ چگونه میتوان از این معافیت استفاده کرد؟ کدام دسته از مشمولان زمره افرادی هستند که از این معافیت برخوردار شوند؟ مزایا و معایب این معافیت کدامند؟ همه این سوالات مطرح شده حداقل یک ر به ذهن مشمولان خدمت سرزی خطور کرده است. زیرا اغلب مشمولان رفتن به خدمت را تلف کردن وقت و عمر میدانند پس به دنل راهی میگردند که از رفتن به خدمت معاف شوند و یا حتی از مدت زمان آن کم کنند. معافیت پزشکی یکی از مواردی که اغلب افراد سعی میکنند از آن استفاده کنند. اما به مشمولان توصیه میشود قبل از انجام اقدامات عجولانه اطلاعات خود را این زمینه لا ببرند بعدا دچار سرگمی و مشکلات دیگر نشوند.

اگر بخواهیم تعریف کوهی از معافیت دائم پزشکی داشته شیم ید بگوییم که افراد مشمولی که بیماریهای خاصی دارند و این بیماری قابل مان نیست، به دلیل عدم توانایی انجام فعالیتهای دوره سرزی از رفتن به خدمت معاف میشوند. چرا که این دوره متشکل از مجموعه ای از فعالیت های سخت بدنی است که لازمه ی انجام آنها داشتن جسم و روانی است.

البته یافت معافیت دائم برای بیماران تحت ثیر عوامل مختلفی است لذا فردی که میخواهد از این معافیت و یا هر قانون دیگری از قوانین سازمان وظیفه استفاده کند ید آگاهی و دانش اقدام کند. حال سوال اینجاست مشمولی که کنون هیچ تخصص و اطلاعی از قوانین گسترده ی نظام وظیفه نداشته چگونه میتواند این مسیر ست عمل کند؟ خوشبخنه حال حاضر راه های زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد. مشاوره نظام وظیفه یکی از همین موارد میشد. این مشاوره ها به طرح و بررسی بسیاری قوانین میپردازد. برخی موارد همچون انواع بیماریها برای اخذ این معافیت، شرایط مورد نیاز و اقدامات لازم برای یافت معافیت از آن جمله میشند.

قوانین معافیت دائم پزشکی چیست؟

قوانین معافیت دائم پزشکی و اطلاع دقیق از بندهای این قانون برای متقاضیان یافت این نوع معافیت الزامی است. این قوانین موضوعات مختلفی را برمیگیرد که ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • طبق قوانین نظام وظیفه تنها افرادی میتوانند از معافیت های دائم پزشکی استفاده کنند که وضعیت سلامت جسمی و یا روحیشان اجازه رفتن به خدمت را به طور دائم به آنها نمیدهد.
 • افرادی که پزشک هستند و به عنوان مشمول خدمت وظیفه نظر گرفته میشوند، صورتی میتوانند معافیت دائم اخذ کنند که نتوانند شغل خود را ادامه دهند.
 • مشمولانی که متقاضی یافت معافیت پزشکی هستند ید بیماری خود را به یید سازمان وظیفه برسانند. این امر مراحل مختلفی انجام میشود.
 • یکی از مراحل برای یید بیماری مشمول مراجعه به پزشک اولیه است. البته تمام مشولان ید به این پزشک مراجعه کنند. پزشک اولیه تحت نظر نیروهای مسلح است و فرد مشمول را مورد معاینه قرار میدهد و نیج را برگه مربوطه ثبت میکند.
 • بر اساس قوانین معافیت دائم پزشکی مشمولان اجازه ی اعتراض به نتیجه ی آزمایشات و معاینات پزشک اولیه را دارند و پی آن پرونده به شورای شهرسن تحویل داده میشود.
 • یافت ییدیه ی بیمارسن نیز از دیگر قوانین مقرر برای یافت معافیت است. طی آن مشمول مراجعه به بیمارسن معاینات بیشتری انجام میدهد.
 • گرفتن تصمیم نهایی برای یافت یا عدم یافت معافیت برعهده ی شورای پزشکی نظام وظیفه است که صورت یید کارت معافیت مشمول صا میشود و غیر این صورت برگه ی آماده به خدمت مشمول صا میشود و فرد ید اقدامات بعدی را برای اعزام انجام دهد.
 • فردی که زمان انجام خدمت به بیماری سخت و لاعلاجی مبتلا شود میتواند از معافیت دائم برخوردار شود.

مشمولین معافیت دائم پزشکی چه کسانی هستند؟

مشمولین معافیت دائم پزشکی کدام گروه هستند؟ بسیاری از مشمولان سعی دارند به این موضوع پی برند که آیا میتوانند از معافیت دائم بیماری های نظام وظیفه استفاده کنند یا خیر؟ پاسخ ید گفت که مشمولیت این افراد برای این نوع معافیت بستگی به موضوعات مختلفی دارد. نوع و جه سختی بیماری و یید آن توسط سازمان وظیفه، طول دوره مان و البته نوع مک تحصیلی مشمولان از مواردی است که این موضوع اثر دارد. طبق قوانین نظام وظیفه افرادی که به عنوان مشمولین معافیت دائم پزشکی نظر گرفته میشوند یستی دارای بیماری روانی و یا جسمی شند که به سبب این بیماری توانایی های لازم برای انجام فعالیت های سنگین سرزی را از دست داده شند. همچنین افرادی که بیماریشان قابل مان نیست مثلا افاد دارای نقص عضو این گروه قرار دارند.

البته افرادی که دوره مانیشان بیشتر از دو سال طول بکشد نیز میتوانند از معافیت دائم مربوط به بیماری های مطرح شده توسط نظام وظیفه استفاده کنند.

 

نحوه یافت معافیت پزشکی چگونه است؟

نحوه یافت معافیت پزشکی موضوعی است که از گام های مختلفی تشکیل شده است. اولین قدمی که مشمولان برای یافت این نوع معافیت انجام دهند یافت دفترچه ی راهنمای خدمت وظیفه عمومی است. مشمولان ید این دفترچه را تکمیل کنند. قدم بعدی مراجعه به پزشک میشد که این مراجعه مشمول مورد معاینه قرار میگیرد و وضعیت روانی و جسمی وی مشخص میشود. مشمول ید این اطلاعات را به همراه نشانی منزل و… اختیار سازمان وظیفه قرار دهد.  فردی که دارای بیماری های خاصی شد به شورای پزشکی دیگر تحت عنوان شورای پزشکی بیمارسن ارجاع داده میشود. مراجعه به بیمارسن یافت برگه ی دعوتنامه بیمارسن میشد که مشمول ید ظرف یک ماه این کار را انجام دهد. پزشکان بیمارسن نیز مشمول را معاینه میکنند و آزمایشات مورد نیاز را انجام میدهند؛ نهایت و استفاده از نیج این آزمایشات مشمول به شورای پزشکی وظیفه عمومی ارجاع داده میشود.

ادامه ی روند مربوط به نحوه یافت معافیت پزشکی مشمولی که واجد شرایط شد به عنوان معاف دائم نظر گرفته میشود.

انواع معافیت پزشکی چگونه است؟

انواع معافیت پزشکی طبق شرایطی که مشمول دارد مشخص میشود. مشمولان نظام وظیفه نظر گرفتن وضعیت سلامتی به چهار دسته ی کلی تقسیم میشوند که انواع معافیت های پزشکی نیز بر اساس همین دسته بندی هاست.

 • دسته ی اول مشمولانی است که هیچ بیماری روانی و یا جسمی ندارند و وضعیت سلامت کامل میشند. سازمان وظیفه این دسته را موظف به گذراندن دوره سرزی میداند.
 • دسته ی دوم مربوط به کسانی است که بیماری های جزیی دارند و بخشی از توان آن ها برای انجام کار و فعالیت های معمول تحلیل رفته است. این افراد به عنوان معاف از رزم نظر گرفته میشوند. معافیت از رزم یکی از انواع معافیت پزشکی است که طی آن مشمول از فعالیت های نظامی دوره سرزی معاف میشود.
 • دسته ی سوم از مشمولان را کسانی تشکیل میدهند که برای مان بیماری خود به مدت زمانی مشخص احتیاج دارند. سازمان وظیفه به این گروه معافیت موقت پزشکی اعطا میکند دوره مان خود را بگذرانند.
 • اما گروه چهارم همان کسانی هستند که از معافیت دائم برخوردارند و از نظر سلامت وضعیت نامطلوبی قرار دارند این افراد معمولا برای مان به بیش از دو سال زمان نیاز دارند.

 


بیشتر بخوانید:  پروژه کسری خدمت چیست؟


مراحل یافت معافیت پزشکی چگونه است؟

مراحل یافت معافیت پزشکی به ترتیب زیر است:

 1. یافت دفترچه راهنمای خدمت وظیفه ی عمومی از دفاتر پلیس+ ۱۰ و تکمیل تمام فرم های مربوط به آن
 2. مراجعه به پزشک و انجام معاینات اولیه و تکمیل گواهی مبنی بر بیماری مشمول
 3. ثبت خواست سازمان وظیفه و وارد کردن اطلاعات شناسایی و…
 4. یافت دعوتنامه از بیمارسن های سازمان وظیفه
 5. مراجعه به بیمارسن برای معاینات تخصصی تر توسط شورای پزشک بیمارسن
 6. ارجاع به شورای پزشکی وظیفه عمومی و اعلام نتیجه نهایی مربوط به معافیت

فردی که تمام این مراحل یافت معافیت پزشکی را موفقیت پشت سر گذارد، کارت معافیت دائم خود را یافت میکند. البته گاهی افرادی تنها معافیت موقت و یا معافیت از رزم یافت میکنند. کسانی که از سلامت روحی و جسمی برخوردار هستند و به هیچ یک از بیماری های مطرح شده توسط سازمان وظیفه مبتلا نیستند نیز ید برای رفتن به خدمت آماده شوند.

سوالات متداول

انواع معافیت پزشکی کدامند؟

معافیت دائم، معافیت موقت و معافیت از رزم جز این نوع معافیت هستند.

مشمولان معافیت دائم پزشکی کدامند؟

کسانی هستند از معافیت دائم برخوردارند که از نظر سلامت وضعیت نامطلوبی قرار دارند این افراد معمولا برای مان به بیش از دو سال زمان نیاز دارند.

تصمیم نهایی برای معافیت مشمولان چگونه اتخاذ میشود؟

تصمیم نهایی برعهده ی شورای پزشکی نظام وظیفه است که صورت یید کارت معافیت مشمول صا میشود و غیر این صورت برگه ی آماده به خدمت مشمول صا میشود و فرد ید اقدامات بعدی را برای اعزام انجام دهد.

 

قوانین معافیت دائم پزشکی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

قوانین معافیت دائم پزشکی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 3 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸ساعت 4:15
توسط avije | تعداد بازديد : 67 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه (جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۶)
» لیست رشته های امریه سربازی (پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴)
» امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین (جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» امریه شهرک های صنعتی استان ها دارای چه شرایط و مدارکی است؟ (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۴۰)
» چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟ (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰)
» چه طور امریه نیروی انتظامی (ناجا) بگیرم؟ (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰)
» رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟ (سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۵:۲۶)
» شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های گوارشی و جراحی عمومی چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» معافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی چه شرایطی دارد؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱)
نويسندگان
» avije (1410)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 181
» بازديد ديرور : 831
» بازديد ماه گذشته : 14464
» بازديد سال گذشته : 55262
» كل بازديد : 132118

» كاربران آنلاين : 4
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 4

» مجموع مطالب : 1410
» مجموع نظرات : 1
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 18.207.254.88
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 1

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
× بستن تبلیغات