مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره تحصیلی، نظام وظیفه، روانشناسی، خانواده و ...
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

حقوق سرزی یکی از مقوله های مهم مربوط به نظام وظیفه است که مشمولان سوالات زیادی ره ی آن دارند. فردی که به خدمت سرزی اعزام میشود اغلب زمان خدمت نمیتواند شغلی داشته شد و ممکن است برای مین برخی مخارج همچون هزینه رفت و آمد و پوشاک و… مشکلاتی مواجه شود. لذا سازمان وظیفه ی عمومی کشور برای رفع این مشکل حقوقی را برای سرزان وظیفه مقرر کرده است که ماهیانه به حسابشان واریز میشود. میزان این حقوق کمتر از میزان لازم برای رفع نیازهای سرزان میشد اما میتواند کمک کوچکی به مشمولانی شد که دوره سرزی امکان کار کردن و آمد زایی را ندارند.

نکته ای که حائز اهمیت است این است که بسیاری از مشمولان، دوره سرزی را اتلاف وقت و عمر تلقی میکنند. اما سازمان وظیفه میتواند پرداخت حقوق و مزایای بیشتر به سرزان، افراد مشمول را برای اعزام به خدمت ترغیب کند.

سوالات و ابهامات زیادی ره ی حقوق سرزی وجود دارد که مشمولان نظام وظیفه اغلب آن مواجه هستند. مثلا این موضوع که میزان حقوق مقرر شده برای سرزان وظیفه چق است؟ آیا حقوق یافتی میتواند پاسخگوی نیازهای سرزان شد یا خیر؟ آیا میزان حقوق یافتی برای همه ی سرزان به یک اندازه است؟ این موارد سوالات پر تکراری هستند که اغلب برای مشمولان و خانواده های آنها وجود دارد. توصیه ی ما به شما این است که اگر میخواهید اطلاعات دقیقی از تمام نکات مربوطه به این موضوع کسب کنید از مشاوره نظام وظیفه استفاده کنید. چرا که این مشاوره ها میتوانید از تجربیات کارشناسانی که سالیان سال این حوزه فعالیت داشته اند و از قوانین به روز نظام وظیفه اطلاع دارند، استفاده کنید. همچنین ما نیز این مقاله سعی کرده ایم برخی محث مهم ره ی حقوق یافتی مشمولان را مورد بررسی قرار داده ایم.

حقوق سرزان مهل چق است؟

حقوق سرزان مهل برای این دسته از افراد از اهمیت لایی برخوردار است. چرا که افراد مهلی که به خدمت وظیفه میروند، وظیفه ی مین معاش همسر و فرزندان را نیز بر عهده دارند. لذا حقوقی که این افراد یافت میکنند ید از حقوق مقرر شده برای دیگر افراد بیشتر شد. البته پایه حقوق برای همه ی سرزان به یک اندازه است ولی نکته ای که ره ی سرزان مهل وجود دارد این است که افراد مهل دارای فرزند نیز به ازای فرزندان خود حقوق بیشتری یافت میکنند که این موضوع همان حق عائله ای است که برای کارمندان رسمی نظر گرفته شده است. حقوق سرزان مهل به عوامل مختلف دیگری همچون محل خدمت مک تحصیلی و… نیز بستگی دارد. اگر بخواهیم میزان حقوق نظر گرفته شده برای سرزان را مطرح کنیم ید بگوییم که مقدار آن ۶۰ ۹۰ صد از حقوق کارکنان نظام وظیفه میشد.

به طور کلی میتوان چند عامل را میزان و احتساب حقوق یافتی سرزان دخیل دانست که برخی از این موارد زیر مطرح شده است:

 • هل یا عدم هل
 • تعداد فرزندان فرد مشمول
 • مک تحصیلی که ادامه توضیح داده خواهد شد.

حقوق سرزی برحسب مک تحصیلی چگونه است؟

حقوق سرزی برحسب مک تحصیلی مشمولان میتواند بسیار متفاوت شد. همانطور که قبلا نیز اشاره کردیم سازمان وظیفه حداقل ۶۰ و حداکثر ۹۰ صد از میزان حقوق کارکنان رسمی خود را به عنوان حقوق به سرزان وظیفه پرداخت میکند. میزان پرداختی به هر فرد به عوامل مختلفی وابسته است که مک تحصیلی یکی از مهم ترین این موارد است.

اما این سوال پیش میاید که چگونه مک تحصیلی میتواند میزان حقوق افراد را مشخص کند و احتساب آن به چه شکلی است؟ زمان دوره آموزشی به هر کدام از سرزان جه ی نظامی خاصی تعلق میگیرد. افرادی که مک تحصیلی لاتری دارند، جه ی لاتری نیز یافت میکنند. همین جاتی که به مشمولان تعلق میگیرد معیاری برای تعیین حقوق سرزی برحسب مک تحصیلی است. این به آن معناست که هر ق مک تحصیلی افراد لاتر شد، جه ی نظامی نیز لاتر است و نهایت حقوق بیشتری به آنها تعلق میگیرد.

مثالی مورد حقوق سرزی بر حسب مک تحصیلی

برای مثال افرادی که مک تحصیلی دیپلم دارند صاحب جه ی گروهن دومی میشوند و افرادی که مک کاردانی دارند به عنوان ستوان سوم شناخته میشوند. افرادی که مک تحصیلیشان کارشناسی است به جه ی ستوان دومی نائل میشوند. جه ی ستوان یکمی نیز برای افراد مک کارشناسی ارشد نظرگرفته شده است. حال طبق این جات و محل خدمت، حقوق سرزی تعیین میشود که مبلغی بین همان صدهای گفته شده میشد. مثالی از میزان حقوق نظر گرفته شده برای سرزان پزشک است که حداکثر مقدار حقوق را یافت میکنند و چیزی حدود ۷۰۰ ۸۰۰ هزار تومان است و حداقل آن برای سرزان مک تحصیلی پایین تر است. البته لازم به ذکر است که این میزان حقوق هر ساله تغییراتی همراه است برای مثال سازمان وظیفه سال جاری حقوق یافتی سرزان را افزایش داده است.

 

حقوق سرزی دوره آموزشی چگونه است؟

حقوق سرزی دوره آموزشی چگونه محاسبه میشود؟ آیا تفاوتی بین حقوق یافتی دوره آموزشی سرزان وجود دارد؟ میزان مقوق برای سرزان این دوره چق است؟ این بخش به پاسخ سوالاتی از این دست میپردازیم اما قبل از آن لازم است توضیح کوهی ره ی دوره آموزشی ارائه دهیم. این دوره تقری دو ماه طول میکشد که همه ی مشمولان موظف به گذراندن آن هستند. اهمیت این دوره آنق زیاد است که گاه افراد معاف از خدمت و سرزان امریه نیز ید این دوره را سپری کنند. طی دوره آموزشی جه نظامی سرزان طبق مک تحصیلیشان مشخص میشود. همانطور که گفتیم یکی از عوامل موثر حقوق یافتی سرزان همان مک تحصیلی و جه آنها است. همچنین هل یا عدم هل مشمولان نیز این دوره نظر گرفته میشود و نهایت حقوق سرزی دوره آموزشی مشخص میشود.

بعد از اینکه نیروها تقسیم شوند منطقه ی خدمتی سرزان نیز نظر گرفته میشود و صورت لزوم حقوق یافتیشان افزایش خواهد یافت. این امر صورتی است که محل خدمت مناطق بد آب و هوا و یا عملیاتی شد.

حقوق امریه سرزی چیست؟

حقوق امریه سرزی  نیز از دیگر موضوعاتی است که همواره مورد توجه مشمولان خدمت وظیفه و متقاضیان یافت امریه میشد. اغلب افراد بر این ورند که حقوقی که برای سرزان امریه نظر گرفته شده بیشتر از دیگر سرزان وظیفه است. اما پاسخ به چنین تصوراتی ید بگوییم به طور معمول حقوق امریه سرزی نیز همانند حقوقی است که برای دیگر سرزان نظر گرفته شده است. البته این موضوع نیز به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از این عوامل مربوط به قوانین و مقررات سازمان های امریه گیر است. طبق این امر، برخی از سازمان ها و ادارات امریه گیر حقوق و مزایای بیشتری برای سرزان نظر گرفته اند. لذا سرزان زمان اقدام برای اخذ امریه ید از قوانین و شرایط سازمان مربوطه اطلاع یابند. مک تحصیلی افراد رد این مورد نیز دارای اهمیت ویژه ای میشد و میزان حقوق یافتی سرزان ثیر گذار است.

 

حقوق سرزان لیسانس و فوق لیسانس چگونه است؟

حقوق سرزان لیسانس و فوق لیسانس توجه به آمار لای سرزان دارای این مدارک، به موضوع مهمی بدل شده است. افراد دارای این مدارک جه ی نظامی خاصی یافت میکنند که این جه مشخص کننده ی حقوق آنها میشد. سرزانی که مک تحصیلی لیسانس دارند به عنوان ستوان دوم و سرزان مک تحصیلی کارشناسی ارشد ستوان یکم شناخته میشوند. حقوق سرزان لیسانس و فوق لیسانس نظر گرفتن جه نظامیشان به شرح زیر است:

 • حقوق یافتی افراد جه ی ستوان دوم حدود ۱۵۰ هزار تومان است.
 • این حقوق برای ستوان یکم یا افراد فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد حدود ۱۷۰ هزار تومان است.

البته افرادی که مهل شند و یا محل خدمتشان مناطق دور افده و بد آب و هوا شد، از حقوق و مزایای بیشتری برخوردار هستند. همچنین داشتن فرزند نیز دلیل برای افزایش حقوق سرزان میشد که به ازای هر فرزند میزان مشخصی افزایش حقوق خواهیم داشت.

سوالات متداول

حقوق نظر گرفته شده برای سرزان چق است؟

سازمان وظیفه حداقل ۶۰ و حداکثر ۹۰ صد از میزان حقوق کارکنان رسمی خود را به عنوان حقوق به سرزان وظیفه پرداخت میکند.

عوامل موثر میزان حقوق سرزان کدامند؟

هل یا عدم هل، تعداد فرزندان فرد مشمول، مک تحصیلی از جمله عوامل موثر میشند.

حقوق امریه سرزی چگونه محاسبه میشود؟

حقوق امریه سرزی نیز همانند حقوقی است که برای دیگر سرزان نظر گرفته شده است. البته این موضوع نیز به قوانین و مقررات سازمان های امریه گیر وابسته است.

 

حقوق سرزی برحسب مک تحصیلی چق است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

حقوق سرزی برحسب مک تحصیلی چق است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت 18:55
توسط avije | تعداد بازديد : 63 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت کفالت مابزرگ یکی از انواع معافیت سرزی است که سازمان وظیفه متناسب شرایط برخی از مشمولان نظر گرفته است. قبل از هر چیز سعی میکنیم مفهوم معافیت کفالت را از دیدگاه سازمان وظیفه مطرح کنیم. افراد مذکری که به سن قانونی میرسند ید دوره دو ساله سرزی را بگذرانند بتوانند مانند دیگر افراد از تمام حقوق شهروندی برخوردار شوند. اما گاهی شرایطی به وجود میاید که مشمولان برای رفتن به خدمت سرزی مشکلاتی مواجه هستند. مسئولیت های خانوادگی که بر دوش مشمول است یکی از همین موارد است. افرادی که وظیفه ی سرپرستی و نگهداری یکی از اقوام جه یک را بر عهده دارند همواره برای رفتن به خدمت ترس هایی دارند. لذا سازمان وظیفه برای این افراد امکان استفاده از معافیت کفالت را فراهم آورده است. معافیت کفالت مابزرگ نیز برای کسانی کاربرد دارد که ید از ما بزرگ خود مراقب کنند.

لازم به ذکر است که این مورد فرقی نمیکند که کفالتی که مشمول بر عهده دارد برای مابزرگ مای یا ما بزرگ پی شد. چرا که امکان یافت کفالت برای هر دو این موارد وجود دارد اما ید توجه کرد که یافت این نوع معافیت به شرایط خاصی بستگی دارد و تنها به مشمولان واجد شرایط تعلق میگیرد. یافت معافیت کفالت برای مابزرگ یکی از مواردی است که کمتر استفاده میشود به همین دلیل مشمولان اطلاعات کمی ره شرایط و نحوه ی یافت این معافیت دارند. اگر میخواهید برای یافت کفالت ما بزرگ اقدام کنید ید قوانین و مقررات به روز سازمان وظیفه ای ره را بدانید. بنابراین توصیه میکنیم قبل از اقدام مشاوران این حوزه صحبت کنید. ما نیز این مقاله محث مهمی را مطرح کرده ایم که مطالعه ی آن ها میتواند پاسخگوی بسیاری سوالات مشمولان و متقاضیان اخذ معافیتهای از این دست شد.

شرایط معافیت کفالت مابزرگ چیست؟

شرایط معافیت کفالت مابزرگ یکی از چالش های پیش روی مشمولان نظام وظیفه است که میخواهند از این معافیت برای نرفتن به خدمت استفاده کنند. اگر بخواهیم شرایط اعلام شده برای این معافیت را دسته بندی کنیم ید به دو گروه شرایط اشاره کنیم. یکی از این موارد مربوط به شرایط عمومی نظام وظیفه برای معافیت های کفالت است. یعنی داشتن آن شرایط برای اخذ تمام انواع کفالت ها الزامی است.

این شرایط عمومی به شرح زیر است:

 • فرد متقاضی ید به سن مشمولیت رسیده شد به خواست وی برای معافیت کفالت رسیدگی شود. قبل از مشمولیت امکان رسیدگی به خواست کفالت وجود ندارد.
 • فرد مشمول نید غیبت کرده شد. اگر فردی غیبت خود را موجه کند و سازمان وظیفه نیز آن را یید کند، میتواند برای یافت معافیت کفالت اقدام کند.
 • فرد مشمول ید تنها فرد دارای صلاحیتی شد که میتواند وظیفه نگهداری مکفول را بر عهده گیرد.

علاوه بر این موارد سازمان وظیفه تعدادی شرایط را برای افرادی که متقاضی کفالت ما بزرگ هستند مقرر کرده است که تنها خاص این نوع کفالت میشند. این موارد نیز به شرح زیر است:

 • ما بزرگ ید فرزندی نداشته شد. مثلا برای اخذ کفالت ما بزرگ پی، داشتن پ یا عمه یا عمو مانعی برای این امر است. همچنین وضعیت برای مابزرگ مای نیز مشابه است؛ این صورت نیز مشمول نید ما، دایی و خاله داشته شد.
 • فرد مشمول تنها نوه ی مذکر مابزرگ شد. فرد مکفول که همان ما بزرگ است علاوه بر فرزند نید نوه لای ۱۸ سال دیگری داشته شد.
 • مابزرگ فاقد همسر شد.

همه ی افرادی که شرایط عمومی و اختصاصی مربوط به اخذ کفالت ما بزرگ را داشته شند به عنوان معاف شناخته میشوند. البته مشمولان ید مدارکی را دال بر داشتن تمام شرایط معافیت کفالت مابزرگ ارائه دهند.

مدارک لازم برای یافت معافیت کفالت ما بزرگ شامل چه مواردی میشد؟

مدارک لازم برای یافت معافیت کفالت مابزرگ ید زمان ثبت خواست سازمان وظیفه به این سازمان ارائه شود بررسی های لازم بر روی آن ها انجام گیرد. مدارکی که مشمول این مراحل ید ارائه دهد ید چند موضوع مهم را به اثت برساند. یکی از این موارد مربوط به هویت و شرایط خود فرد مشمول میشد که برای این امر ید مدارک شناسایی خود همچون تصویر و اصل کارت ملی و شناسنامه، عکس سه چهار و فرم های مربوط به وضعیت مشمولان را به سازمان وظیفه ارائه دهد.

علاوه بر مدارکی که مربوط به خود مشمول میشد، مدارکی از فرد مکفول یا ما بزرگ نیز مورد نیاز است. این مدارک ید نداشتن فرزند و نوه ی مذکر دارای صلاحیت کفالت را یید کند. ارائه ی شناسنامه و کارت ملی مابزرگ، تصویر شناسنامه دیگر نوه ها، گواهی فوت فرزندان، عکس پرسنلی از مابزرگ و… از جمله مدارک لازم برای یافت معافیت کفالت مابزرگ است. همچنین مشمول ید تمام ادعاهای خود را دست داشتن برگه استشهاد یید کند. بدین ترتیب صورت یید همه ی این مدارک توسط سازمان وظیفه فرد مشمول از رفتن به خدمت معاف میشود که این معافیت از نوع دائم میشد.

 

معافیت کفالت پبزرگ چگونه است؟

معافیت کفالت پبزرگ نیز یکی از انواع معافیت های کفالت است که این مورد نیز به مانند کفالت ما بزرگ کمتر شناخته شده است. متقاضیان این معافیت نیز ید شرایطی را داشته شند که توسط سازمان وظیفه یید شود. داشتن شرایط عمومی همچون غایب نبودن، رسیدن به سن قانونی و تنها سرپرست زنده و سالم بودن که قبلا به آن پرداختیم، برای اخذ این معافیت نیز صادق است. همچنین شرط نداشتن فرزند و نوه ی مذکر لای ۱۸ سال این مورد نیز وجود دارد. یعنی مشمولی که متقاضی یافت کفالت پ بزرگ پی خود است نید عمه، عمو و پ داشته شد. همچنین داشتن برا یا پسر عمو و پسر عمه لای ۱۸ سال مانع اخذ معافیت است. ره ی معافیت کفالت پ بزرگ مادی نیز همین شرایط حاکم است یعنی پ بزرگ نید هیچ فرزندی داشته شد.

ممکن است این سوال پیش آید که اگر مشمول دارای پ شد آیا زهم میتواند کفالت پ بزرگ مای خود را بر عهده گیرد یا خیر؟ بله چنین شرایطی امکان استفاده از معافیت کفالت وجود دارد. نکته ی دیگری که برای کفالت پ بزرگ وجود دارد مربوط به سن پ بزرگ است. طبق قوانین نظام وظیفه پ بزرگ ید ۷۰ سال سن داشته شد غیر این صورت ید گواهی پزشک مبنی بر نیاز به مراقبت ارائه شود.

اخذ معافیت کفالت پبزرگ چگونه است؟

اخذ معافیت کفالت پبزرگ همانطور که مطرح شد طی شرایط خاصی امکان پذیر است. کسانی که تمام شرایط مطرح شده پاراگراف قبل را دارا شند، ید مدارک مربوطه به آن را به سازمان وظیفه ارائه کنند این سازمان انجام بررسی های مختلف تصمیم نهایی را بگیرد. اما روند اخذ معافیت کفالت پبزرگ به چه ترتیبی است؟ قبل از هر چیز مشمول ید دفترچه ی راهنمای خدمت وظیفه را یافت کند و برگه ها و فرم های آن را تکمیل کند. همچنین مدارک مورد نیاز همچون مدارک پزشکی پ بزرگ، مدارک شناسایی خود و پ بزرگ و فرزندان فوت شده وی را تهیه کند و به سازمان وظیفه ارائه کند. سازمان وظیفه معمولا استعلامات مختلفی از ادارات ثبت احوال و دیگر ادارات مربوطه انجام میدهد. همچنین ممکن است تحصیصات میدانی نیز انجام دهد. پس از تمام این مراحل یید ادعاهای مشمول کارت معافیت وی صا میشود.

 

انواع معافیت کفالت سرزی چیست؟

انواع معافیت کفالت سرزی به مواردی گفته میشود که طی آن مشمول به سبب مسئولیتی که برای نگهداری و مراقبت از یکی از اعضای جه یک خانواده خود بر عهده دارد از رفتن به سرزی معاف شود. برخی از این موارد به شرح زیر است:

 • معافیت کفالت پ که مشمولان تک پسر پ لای ۷۰ سال یا بیمار میتوانند از آن استفاده کنند.
 • معافیت کفالت ما: این نوع معافیت برای افرادی است که ماشان فاقد همسر و فرزند ذکور لای ۱۸ سال دیگری است.
 • معافیت کفالت خواهر برای کسانی است که وظیفه نگهداری خواهر فاقد همسر و پ و فرزند پسر لای ۱۸ سال خود را بر عهده دارند.
 • کفالت برا سن کمتر از ۱۸ سال یا برا سن بیشتر از ۱۸ سال اما بیمار نیز از دیگر انواع معافیت کفالت سرزی است.
 • معافیت کفالت مابزرگ و پ بزرگ نیز یکی از این موارد هستند که به تفضیل مورد بحث قرار گرفتند.

سوالات متداول

معافیت کفالت به چه معناست؟

به مواردی گفته میشود که طی آن مشمول به سبب مسئولیتی که برای نگهداری و مراقبت از یکی از اعضای جه یک خانواده خود بر عهده دارد از رفتن به سرزی معاف شود.

شرایط معافیت کفالت کدامند؟

شرایط عمومی همچون غایب نبودن، رسیدن به سن قانونی و تنها سرپرست زنده و سالم بودن از جمله این موارد است.

اگر مشمول دارای پ شد آیا زهم میتواند کفالت پ بزرگ مای خود را بر عهده گیرد یا خیر؟

بله؛ چنین شرایطی امکان استفاده از معافیت کفالت وجود دارد.

 

شرایط معافیت کفالت ما بزرگ

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط معافیت کفالت ما بزرگ

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت 18:33
توسط avije | تعداد بازديد : 106 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

انواع معافیت کفالت خواهر یا برا کدامند؟ آیا شما از چگونگی اخذ این معافیت ها و شرایط مقرر شده از سوی سازمان وظیفه عمومی برای آن اطلاعی دارید؟ آیا شما نیز زمره کسانی هستید که میتوانند از این نوع معافیت استفاده کنند؟ اگر اطلاع چندانی این ره ندارید و متقاضی یافت معافیت کفالت هستید؛ توصیه میکنیم این مقاله را پایان مطالعه کنید. چرا که این متن سعی شده به برخی مسائل اصلی و مهم مربوط به این موضوع بپردازیم.

همچنین یکی دیگر از راه هایی که میتوان برای رفع ابهامات مربوط به معافیت های کفالت مطرح کرد، استفاده از مشاوره نظام وظیفه میشد که طی آن مشاوران اطلاعات دقیق را از قوانین روز نظام وظیفه اختیارن قرار میدهند. اگر بخواهیم برخی انواع معافیت کفالت برای خواهر یا برا را نام ببریم ید به مواردی همچون معافیت کفالت برای خواهر و برا صغیر و یا معلول، اشاره کنیم.

طبق قوانین نظام وظیفه عمومی کشور همه ی افراد مذکر جامعه زمانی که به سن ۱۸ سالگی میرسند، ید دو سال را به عنوان سرز به کشور خود خدمت کنند. اما این دوره ی دو ساله ثیرات زیادی بر زندگی مشمولان و همچنین خانواده های آنها دارد. حتی گاهی ممکن است مشکلاتی را برایشان به همراه داشته شد. لذا سازمان وظیفه شرایطی را فراهم کرده این افراد شرایط خاص امکان معافیت خدمت سرزی را داشته شند. مثلا افرادی که تنها فرد سرپرست و نگهدارنده خواهر یا برابیمار یا کوچکتر خود شند جز این دسته قرار میگیرند.

البته لازمه ی  یافت این نوع معافیت خدمت سرزی شرایطی است که تنها صورت اثت واجد شرایط بودن مشمول، کارت معافیت برایش صا میشود. یکی از این شرایط نداشتن غیبت است یعنی مشمولان دارای غیبت از این معافیت برخوردار نیستند. این شرایط برحسب نوع معافیت کفالتی که مورد نظر مشمول است متفاوت میشد.

شرایط معافیت کفالت خواهر چگونه است؟

شرایط معافیت کفالت خواهر مانند دیگر انواع کفالت به دسته ی اصلی تقسیم میشود:

 • شرایط عمومی که برای همه ی انواع معافیت های کفالت نظر گرفته شده است
 • شرایط اختصاصی مربوط به معافیت کفالت برای خواهر

مشمولان ید این دو گروه شرایط را به طور همزمان داشته شند بتوانند کفالت خواهر خود را بر عهده گیرند و به سبب آن از خدمت معاف شوند. اما یکی از شرایط عمومی که برای متقاضیان این طرح نظر گرفته شده است شامل، نداشتن غیبت بعد از رسیدن به سن مشمولیت، میشد. افرادی که به دلایل موجه و مورد یید سازمان وظیفه غیبت کرده اند از این شرط مستثنا هستند. شرط دیگر همان رسیدن به سن مشمولیت است که طبق آن افرادی که تمام شرایط لازم را هم داشته شند تنها بعد از سن قانونی میتوانند اقدامات لازمه را انجام دهند. مورد دیگر این است که فرد مشمول ید تنها فردی شد که صلاحیت نگهداری مکفول را بر عهده دارد.

اما تعدادی شرایط دیگر برای برعهده گرفتن کفالت خواهر نظر گرفته شده است که تنها اختصاصی این نوع معافیت میشد و به ترتیب زیر میشند:

 • یکی از این شرایط فوت پ مکفول میشد.
 • فرد متقاضی اخذ کفالت برا سالم لای ۱۸ سال نداشته شد. لازم به ذکر است که داشتن برا ناتنی لای ۱۸ سال مانع اخذ کفالت خواهر نمیشد.
 • خواهر فاقد همسر شد یعنی فوت کرده یا طلاق گرفته شد.
 • شرط دیگری که برای متقاضیان کفالت خواهر نظر گرفته شده است این است که خواهر نید فرزند پسر سن لای ۱۸ داشته شد.

ممکن است این سوال مطرح شود که آیا مشمولانی که پ شان حبس است از این معافیت برخوردار هستند یا خیر؟ طبق قوانین نظام وظیفه تنها فوت پ میتواند دلیل بر اخذ کفالت و سرپرستی خواهر شد.

نحوه اخذ معافیت کفالت خواهر چگونه است؟

نحوه اخذ معافیت کفالت خواهر و اطلاع از مراحل آن برای افرادی که تمام شرایط لازم برای اخذ این معافیت را دارند امری مهم و ضروری است. مرحله ی اولی که مشمولان ید برای یافت معافیت کفالت خواهر اقدام کنند مراجعه به دفاتر پلیس الکترونیک است دفترچه راهنمای خدمت سرزی را یافت کنند. مشمول ید فرم های موجود این دفترچه را تکمیل کند و دیگر مدارک مورد نیاز را گردآوری کند. بعد از تکمیل مدارک نوبت به تحویل آنها به سازمان وظیفه کشور میرسد. این مرحله نیز دفاتر پلیس +۱۰ انجام میگیرد. بعد از اینکه تمام مدارک اختیار سازمان وظیفه قرار گرفت این سازمان بررسی های لازم را انجام میدهد و یافت استعلاماتی صحت و سقم مدارک را مورد سنجش قرار میدهد. سپس پایان مراحل مربوط به نحوه اخذ معافیت کفالت برای خواهر افراد واجد شرایط کارت معافیت دائم از خدمت سرزی صا میشود.

 

معافیت کفالت خواهر معلول چگونه است؟

معافیت کفالت خواهر معلول یکی از اقسام معافیت های کفالت است که برای مشمولان واجد شرایط نظر گرفته شده است. افرادی که پشان فوت کرده شد و دارای خواهر معلول شند بعد از اخذ ییدیه های پزشکی مبنی بر بیماری و معلولیت خواهر، فرد متقاضی به عنوان مشمول معافیت کفالت شناخته میشوند. لازم به ذکر است که این نوع معافیت نیز مشمولان دارای برا تنی لای ۱۸ سال از یافت معافیت منع خواهند شد مگر اینکه برا نیز دارای معلولیت شد. گاهی مشمولان این موضوع را مطرح میکنند که آیا داشتن ما مانع اخذ معافیت کفالت خواهر معلول است؟ طبق قوانین نظام وظیفه ما نمیتواند به عنوان کفیل نظر گرفته شود به همین دلیل این شرایط نیز کفالت خواهر بر عهده ی برا تنی قرار میگیرد. لازم به ذکر است که واگذاری سرپرستی خواهر معلول به دیگر ارگان ها مانند بهزیستی و… مانع اخذ معافیت میشد.

مدارک لازم برای گرفتن کفالت خواهر شامل چه مواردی است؟

مدارک لازم برای گرفتن کفالت خواهر یکی از مهم ترین قسمت هایی است که متقاضیان یافت این نوع کفالت ید نظر داشته شند. لذا دانستن لیست کامل این مدارک امری ضروری است. برخی از این مدارک بدین شرح میشند: فرم های تکمیل شده مربوط به وضعیت مشمولان موجود دفترچه راهنمای سرزی و ارائه ی آن ها به سازمان وظیفه یکی از مهم ترین مدارک میشد. فردی که میخواهد کفالت خواهر خود را بر عهده گیرد ید اثت کند که شرایط لازم را دارد لذا ارائه ی مدارک نیز ید همین راس شد. مثلا ارائه ی گواهی فوت پ دلیلی برای یافت کفالت خواهر است. تصویر شناسنامه مشمول و ما و خواهر، ارائه ی عکس سه چهار از مشمول و خواهر و… از دیگر مدارک لازم برای گرفتن کفالت خواهر میشد.

همچنین فردی که دارای برا سن قانونی ولی دارای معلولیت است ید بیماری و معلولیت برا را نیز اثت کند. ارائه ی مدارک پزشکی برا برای همین منظور الزامی است. بعد از ارائه ی همه ی این مدارک استعلاماتی از سوی سازمان وظیفه ی کشور انجام میشود که صورت یید مدارک و شواهد معافیت کفالت برای مشمول نظر گرفته میشود.

 

شرایط معافیت کفالت برا چگونه است؟

شرایط معافیت کفالت برا نیز از دیگر محث مورد توجه نظام وظیفه است. مشمولان برای اخذ این نوع معافیت کفالت نیز ید شرایط عمومی مطرح شده که شامل نداشتن غیبت، و رسیدن به سن مشمولیت است را دارا شند. همچنین مشمولان ید تنها فرد زنده ای شند که صلاحیت نگهداری از برا را دارند   بتوانند برای اخذ معافیت اقدام کنند. علاوه بر این موارد یافت معافیت کفالت به سبب برعهده داشتن کفالت برا تنها صورتی امکان پذیر است که برا یا همان مکفول کمتر از ۱۸ سال سن داشته شد و یا به سبب بیماری و معلولیت توانایی نگهداری از خود را نداشته شد. یکی از شرایط معافیت کفالت برا این است که فرد مکفول همسر و یا فرزند پسر نداشته شد.

افرادی که متقاضی یافت چنین معافیتی هستند ید مدارک دال بر بیماری و یا تعیین سن برا خود را به سازمان مربوطه ارائه دهند. به این ترتیب افرادی که همه ی این شرایط را داشته شند به عنوان کفیل برا معلول و یا صغیر خود شناخته میشوند که سازمان وظیفه این گروه افراد را از خدمت معاف میکند.

سوالات متداول

شرایط لازم برای اخذ معافیت کفالت کدامند؟

نداشتن غیبت و رسیدن به سن مشمولیت از جمله این شرایط است، همچنین مشمول ید تنها فرد زنده ای شد که صلاحیت نگهداری مکفول را بر عهده دارد.

شرایط اخذ کفالت خواهر کدامند؟

فوت پ، خواهر فاقد همسر و فرزند پسر شد همچنین مشمول تنها سرپرست خواهر شد و برا تنی که به سن قانونی رسیده، نداشته شد.

مدارک لازم برای گرفتن کفالت خواهر را نام ببرید؟

گواهی فوت پ، تصویر شناسنامه مشمول و ما و خواهر، ارائه ی عکس سه چهار از مشمول و خواهر و مدارک مربوط به بیماری و معلولیت خواهر معلول را نیز اثت کند.

 

معافیت کفالت خواهر یا برا چگونه است؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معافیت کفالت خواهر یا برا چگونه است؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 10 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت 18:08
توسط avije | تعداد بازديد : 74 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت کفالت داشتن برا چگونه است؟ یکی از راهکارهایی که نظام وظیفه برای خدمتی آسان به مشمولان ارائه کرده است، گرفتن معافیت ها میشد. معافیت کفالت هم از جمله معافیت های سرزی است. که به دلیل متنوع بودن هر ساله طرفدارن زیادی دارد. خدمت سرزی افراد را برای آینده و زندگی خود تجربه و سخت کوش به ر می آورد. اگر به چنین کلمه هایی بیندیشید، میبینید که سرزی خیلی هم بد نیست. معافیت سرزی تنها داشتن شرایط و ضوابطی که سازمان نظام وظیفه مقرر کرده است امکان پذیر است.

جوانانی که میخواهند از معافیت کفالت بهره ببرند اولا ید به سن اعزام به خدمت رسیده شند. دوم اینکه وارد غیبت نشده شند و اگر فرد متقاضی حال تحصیل میشد از معافیت تحصیلی استفاده میکند. هر وقت که معافیت تحصیلی برایش کاربرد نداشت، میتواند برای گرفتن معافیت کفالت اقدام کند که برای این کار ابتدا ید از شرایط و ضوابط آن مطلع شید. که مشاوره نظام وظیفه یکی از مطمئن ترین راه هاست و میتواند راهنمایی های لازم را این ره به شما عزیزان بدهد.

خدمت سرزی بر همه پسران ذکور ایرانی امری مقدس و واجب است. همه جوانان وقتی به سن مشمولیت میرسند خود را برای اعزام به سرزی آماده میکنند. آنها میدانند که خدمت کردن از کشور خود دفاع میکنند و هر چه زودتر برای چنین خدمت مقدسی آماده شوند بهتر است. چرا که غیبت نمیخورند و میتوانند از دیگر مزایای معافیت ها و ارگان های سرزی بهره ببرند. به این علت که از شرایط استفاده از معافیت ها نداشتن غیبت میشد.

معافیت کفالت داشتن برا فاقد پ یکی از انواع معافیت های کفالت است. برا مشمول به دلیلی چون فوت کردن پ نیاز به مراقبت و دلجویی دارد که مشمول اگر چه سنی ندارد ولی چون از براش بزرگتر است مسئولیت او را بر عهده میگیرد. فرد مشمول سرپرستی برا کوچکش میتواند برای معاف شدن اقدام کند و از خدمت کردن پادگان آسوده شد.

شرایط معافیت کفالت داشتن برا چگونه است؟

شرایط معافیت کفالت داشتن برا موضوع این بخش از مقاله است. معافیت داشتن برا  امکان پذیر است؟ شاید این سوال بسیاری از مشمولین خدمت سرزی شد. پاسخ به این سوال ید گفت که اگر فرد متقاضی برا کوچکتر از خود دارد که فاقد پ است، وی میتواند معافیت کفالت برا بگیرد. معافیت کفالت برا بیمار نیز یکی دیگر از معافیت های کفالت به شمار می آید که مشمول ارائه مکی که ثابت میکند براش بیمار بوده و نمیتواند سرپرستی آنها را عهده دار شود معافیت کفالت برا بگیرد. داشتن برا بزرگتر نیز میتوان معافیت کفالت گرفت که بخش بعدی بدان پرداخته ایم. شرایط معافیت کفالت داشتن برا تنها به سن و سال بستگی دارد و به وضعیت جسمانی برای که مشمول میخواهد کفالت او را برعهده بگیرد بستگی ندارد.

اخذ معافیت کفالت داشتن برا بزرگتر چگونه است؟

اخذ معافیت کفالت داشتن برا بزرگتر نیز شرایط خاص خودش را دارد. مشمول صورتی میتواند داشتن برا بزرگتر معافیت کفالت بگیرد که برا بزرگترش دچار بیماری بوده و توانایی مراقبت و نگهداری از خانواده را نداشته است، برا بزرگتر شغل مناسبی برای فراهم آوردن مایحج خانواده را ندارد. اخذ معافیت کفالت داشتن برا بزرگتر این شرایط ممکن است. همچنین برا بزرگتر دارای خانواده ای جداگانه ( فرزند و همسر ) نیست که مراقبت و نگهداری او را اختیار کنند. این صورت براش که زه به سن ۱۹ سالگی رسیده است میتواند معافیت کفالت برا بگیرد چرا که وارد غیبت نشده است.

 

معافیت کفالت پ داشتن برا مهل چگونه است؟

معافیت کفالت پ داشتن برا مهل امکان پذیر است؟ امروزه جوانان برای آسودگی از خدمت سرزی به دنل معاف شدن میگردند. که معافیت کفالت پ یکی از پر مخاطب ترین معافیت هاست. برای آنکه فرد بتواند معافیت کفالت پ بگیرد، ید تنها سرپرست خانواده شد. شما میتوانید برای بهره مندی از اطلاعات دقیق مورد معافیت کفالت پ داشتن برا مهل مرکز مشاوره آویژه کمک بگیرید.

شرایط معافیت کفالت ما داشتن برا چگونه است؟

شرایط معافیت کفالت ما داشتن برا یکی از موضوعاتی است که ذهن عده ای از سرزان نظام وظیفه را برای یافت معافیت به خود مشغول کرده است. فرد صورتی میتواند داشتن برا معافیت کفالت ما بگیرد که براش بیمار بوده و توانایی سرپرستی را نداشته، همچنین منبع امدی ندارد که بتواند مخارج زندگی را بر عهده بگیرد. این صورت فرد مشمول میتواند ارائه مدارکی که این دو مورد را اثت میکند برای معافیت کفالت ما اقدام کند. شرایط معافیت کفالت ما داشتن برا اینگونه بود که گفتیم. عده ای هم میخواهند بدانند که اگر برای معافیت کفالت ما بگیرد. آیا برا دوم هم میتواند معاف شود؟ ید بگوییم که بله: اگر برا مشمول که معافیت گرفته است به علت آنکه دچار بیماری شده و نمیتواند از ماش نگهداری کند و همچنین قید حیات نشد، فرد مشمول میتواند معافیت کفالت ما را یافت کند.

 

 شرایط معافیت کفالت پ و ما 

شرایط معافیت کفالت پ و ما برای اقدام به معافیت را اگر بدانید راحتتر و خیلی آسان میتوانید معافیت کفالت بگیرید و از ۲۱ ماه خدمت سرزی پادگان ها نیز آسوده خاطر شوید. شرایط معافیت کفالت پ و ما به صورت های زیر میشد:

شرایط معافیت کفالت پ به شرح ذیل میشد:

 • مشمولانی که پ لای ۷۰ سال دارند میتوانند دست داشتن مدارک لازم به پلیس +۱۰ مراجعه کرده و معافیت کفالت پ را یافت کنند.
 • افرادی که پی دارند که به خاطر کهولت سن و عدم توانایی، نمیتواند از خود مراقبت کند. میتوانند برای معافیت کفالت پ اقدام کنند ( صورتی که ناتوانی پ مورد یید شورای پزشکی قرار گیرد).

شرایط معافیت کفالت ما زیر به آنها اشاره شده است:

 • اگر ما مشمول توانایی سرپرستی از خود و فرزندش را نداشته شد، مشمول میتواند سرپرستی از ما معافیت کفالت یافت کند.
 • چنانچه از ریخ طلاق ما به مدت ۳۰ ماه گذشته شد به فرد معافیت کفالت دائم تعلق میگیرد. اگر ریخ طلاق از ۳۰ ماه کمتر شد معافیت کفالت موقت میگیرد.
 • ما به دلایلی چون از دست دادن همسر و بیماری و یا طلاق نمیتواند هزینه زندگی را بر دوش بکشد و فرد متقاضی به واسطه نگهداری از ماش معافیت میگیرد.

به طور جداگانه به شرایط معافیت کفالت پ و ما پرداختیم. امید واریم که توانسته شیم اطلاعات مورد نیاز شما مخاطب عزیز را این مقاله گنجانده شیم.

سوالات متداول

مدارک لازم برای معافیت کفالت ما شامل چه مواردی است؟

• همراه داشتن عکس ۳*۴ پس زمینه سفید از مشمول.
• فتو کپی از صفحات شناسنامه عکسدار مشمول.
• فتو کپی از کارت ملی مشمول.
• فتو کپی از صفحه اول شناسنامه براان و خواهران مشمول که هنگام مراجعه به پلیس +۱۰ همراه مشمول شد.
• فتو کپی از صفحات شناسنامه ما و پ که لازم است همراه مشمول شد.
• اگر پ مشمول فوت کرده است گواهی فوت و اگر ما مشمول از همسرش جدا شده است کپی از طلاقنامه ید همراه مشمول شد.
• فتو کپی از آخرین مک تحصیلی مشمول لازم است.
• به همراه داشتن عکس ۳*۴ از ما مشمول ضروری است.
• و مدارک لازم دیگری که جهت یافت معافیت کفالت ما ید همراه فرد مشمول شد.

ره معافیت کفالت ما چگونه میشود که معافیت کفالت موقت به معافیت کفالت دائم تبدیل میشود؟

چنانچه طبق طلاقنامه مدت طلاق ما از همسرش بیشتر از ۳۰ ماه شود معافیت موقت به دائم تبدیل میشود.

شرایط معافیت کفالت برا بزرگتر از مشمول چیست؟

برا بزرگ مشمول شغل و امدی برای مین مخارج زندگی نداشته شد.
برا وی از خود همسر و فرزندی نداشته شد که ادعای کفالت کنند.
پ آنها فوت کرده شد.
برا متقاضی بیمار بوده و توانایی نگهداری از مشمول و دیگر اعضای خانواده را نداشته شد که این بیماری را شورای پزشکی تشخیص داده است.

 

شرایط معافیت کفالت داشتن برا

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط معافیت کفالت داشتن برا

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:43
توسط avije | تعداد بازديد : 65 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

” چگونه مشمولان سرزی به اربعین بروند ؟” افرادی که به سن ۱۸ سالگی رسیده شند مشمول نامیده میشوند. این افراد ید خود را برای اعزام به خدمت سرزی آماده کنند. اما چون از سرزی هراس دارند، همیشه به دنل راهکارهایی برای رهایی از آن هستند. خدمت سرزی امری مقدس و واجب بر همه پسران ذکور ایرانی است. فرد مشمول برای خارج شدن از کشور و شرکت پیاده روی اربعین حسینی ید به سن مشمولیت رسیده و همچنین فاقد غیبت شند. شرایطی نیز برای مشمولان سرزی که قرار است پیاده روی اربعین حضور داشته شند نظر گرفته شده است که زیر به شرح آنها میپردازیم:

 • فرد مشمول ارائه مکی که ثابت میکند معافیت تحصیلی گرفته، میتواند از کشور خارج شود.
 • مشمول همراه داشتن برگه سبز که نشان دهنده آمادگی برای خدمت است، اربعین حسینی از کشور خارج میشود.
 • فرد متقاضی مهلتی که تعیین شده و برایش انتخاب شده به خارج از کشور میرود.

مشمولان برای خروج از کشور ابتدا کد سخای خود را از پلیس +۱۰ یافت میکند ( به صورت اینترنتی نیز این کار ممکن است ). سپس سایت سازمان نظام وظیفه خواست خروج از کشور را به ثبت میرسانند. سایر اطلاعات مورد نیاز رابطه خارج شدند از کشور را نیز ثبت میکند و آخر برای مجوز خروج از کشور اقدام میکند. برای اینکه راحت تر بتوانید این مراحل را بگذرانید به یک مشاوره خوب و کاربلد احتیاج دارید که ما به شما مشاوره نظام وظیفه را معرفی میکنیم.

اگر مشمولان گذرنامه نداشته شند، میتوانند از پلیس +۱۰ برای گرفتن گذرنامه اقدام کنند. پس از یافت گذرنامه خروج از کشور سامانه سماح ثبت نام کنند. صورت وجود هرگونه مشکلی روند ثبت نام برای خروج از کشور اربعین حسینی به سازمان وظیفه محل زندگی خود مراجعه کنید.

یکی از سایت های خوب برای تهیه مطالب بروز و علمی زمینه مشاوره روانشناسی، مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی و مشاوره نظام وظیفه و اطلاع از اخر روز تحصیلی و نظام وظیفه سایت آویژه دانش است. به همین دلیل هر از چند گاهی مطالبی چند از این سایت را اختیار عزیزان خواننده قرار می دهیم از مطالب بروز آگاهی یابند. ممکن است برای شما هم ره خروج از کشور سوالاتی وجود داشته شد. خروج از کشور از جمله مطالب حوزه نظام وظیفه است. برای بسیاری از افراد سوالاتی ره خروج از کشور وجود دارد و به دنل مرجعی برای پاسخگویی به سوالات خود هستند. برخی از مطالب ممکن است به روز نشد و یا اطلاعاتی که اختیارن قرار می گیرد منسوخ شد. ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم و به ابهامات شما پاسخ دهیم. امیدواریم که مطالبی که ادامه می آید برای شما مفید شد و پاسخ سوالاتن را آن بیابید.

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سرزی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پ
 • کسری خدمت مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت مهلین
 • پروژه های کسری خدمت می شد.

مشمولان خدمت سرزی می توانند داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سرزی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می شد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سرزی استفاده نمایند.

 • نحوه یافت امریه: افراد مشمولی که می خواهند برای یافت امریه خدمت سرزی اقدام نمایند؛ ید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته شند بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای یافت امریه سرزی ید رشته تحصیلی ن سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب شد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می شد.
 • اعزام به خدمت: هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد این موقعیت ید برای اعزام به خدمت سرزی آماده شود. فرد مشمول ید اقدام به یافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین خواست خود را سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سرزی استفاده می نمایند.
 • قوانین نظام وظیفه خدمت سرزی: طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ ۵۰ سالگی است ولی ز هم برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً حال تغییر و تحول است، افراد ید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته شند. شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سرزی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.
 • خروج از کشور: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی شد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل ید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سرزی دارند خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … ید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.
 • مشمولین خدمت: افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سرزی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می شد. گاهی اوقات وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.
 • توجیه غیبت: شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که عث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن بیمارسن بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای جه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم خواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکر برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نشد، فرار از خدمت محسوب می شود.
 

چگونه مشمولان سرزی به اربعین بروند؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

چگونه مشمولان سرزی به اربعین بروند؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۸ساعت 3:55
توسط avije | تعداد بازديد : 67 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

“سرزان حین سرزی به دانشگاه بروید” سازمان وظیفه عمومی ناجا اعلام کرده است کلیه سرزانی که حال خدمت وظیفه هستند خبر داد که سرزان میتوانند بر اساس ذائقه و سلیقه خود دانشگاه فنی و حرفه ای و علمی کاربردی دوره های پودمان و تک س شرکت کنند. همچنین ادامه گفت که: سرزان میتوانند اوغات بیکاری این دوره ها حضور داشته شند و لزومی این کار نیست و اجری نمیشد. شرکت این دوره ها مزایایی نیز دارد و سرزان شرکت کننده میتوانند ۵۰ صد تخفیف شهریه خود بگیرند. علاوه بر اینکه هزینه ها این سیستم آموزشی کمتر است، واحدهای کمتری نیز برای شرکت کنندگان نظر گرفته شده است. واقع رشته های پودمان بدون کنکور میشد و فرد داشتن دیپلم این رشته ها شرکت میکند و معدل آن هیچ نقش و ثیری نخواهد داشت.

علاوه بر این ها این طرحی آموزشی است و فعلا شهرهایی چون: مشهد، خوزسن، تهران، گیلان، سیسن و بلوچسن، فارس و غیره عملی شده است. اگر این طرح پیشرفت کرد و از طرف سرزان استقل زیادی شد ادامه پیدا کرده و سایر شهرها رواج پیدا میکند. او نیز گفت: که بهمن ماه سال جاری این طرح شروع واجرا میشود. به سرزانی که رشته ها شرکت کردند این امید را داد رشته هایی که تخصص و تبحر دارند به کار گرفته شوند. حتی بعد از پایان خدمت میتوانند شرکت این رشته ها را ادامه داده و مک خود را یافت کنند.

این تدابیری که برای آموزش مشمولان خدمت وظیفه ترتیب داده شده، دیگر جای هیچ نگرانی برای آنها وجود ندارد. مشمولان وظیفه میتوانند هم خدمت سرزی را که مقدس است طی کنند و هم اینکه ادامه تحصیل داده و گرفتن مک خود بتوانند آینده راهی زار کار شوند.

امروزه سوالات زیادی زمینه تحصیل حین خدمت برای افراد به وجود آمده است و بسیاری از افراد پاسخ به آنها سرگم هستند. این مطلب قصد داریم به موضوع بپردازیم و اطلاعات مفیدی رو ره ی آن کسب کنیم. اینجا سعی داریم استفاده از مطالب بروزی که از مقالات و اطلاعات روز کسب کردیم، اطلاعات شما رو زمینه نظام وظیفه افزایش بدیم. شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر زمینه های مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه و یا حتی مطالب مفید و علمی ره خانواده و روانشناسی به سایت آویژه مراجعه نمایید. سایت آویژه   ارائه مطالب علمی و بروز مرجع مناسبی برای اطلاع از انواع خبرهای روز تحصیلی و نظام وظیفه و مطالب علمی روانشناسی و خانواده است. ادامه به یکی از مطالبی که از این سایت تهیه شده است می پردازیم و موضوع تحصیل حین خدمت را از نقطه نظر نظام وظیفه بررسی می کنیم.

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سرزی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پ
 • کسری خدمت مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت مهلین
 • پروژه های کسری خدمت می شد.

مشمولان خدمت سرزی می توانند داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سرزی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می شد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سرزی استفاده نمایند.

 • نحوه یافت امریه: افراد مشمولی که می خواهند برای یافت امریه خدمت سرزی اقدام نمایند؛ ید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته شند بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای یافت امریه سرزی ید رشته تحصیلی ن سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب شد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می شد.
 • اعزام به خدمت: هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد این موقعیت ید برای اعزام به خدمت سرزی آماده شود. فرد مشمول ید اقدام به یافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین خواست خود را سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سرزی استفاده می نمایند.
 • قوانین نظام وظیفه خدمت سرزی: طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ ۵۰ سالگی است ولی ز هم برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً حال تغییر و تحول است، افراد ید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته شند. شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سرزی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.
 • خروج از کشور: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی شد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل ید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سرزی دارند خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … ید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.
 • مشمولین خدمت: افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سرزی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می شد. گاهی اوقات وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.
 • توجیه غیبت: شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که عث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن بیمارسن بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای جه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم خواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکر برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نشد، فرار از خدمت محسوب می شود.
 

سرزان حین سرزی به دانشگاه بروید

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

سرزان حین سرزی به دانشگاه بروید

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 22:29
توسط avije | تعداد بازديد : 54 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت کفالت چیست؟ سوال خیلی از جوانانی میشد، که به سن مشمولیت میرسند. خیلی از افراد حتی معنی معافیت کفالت را نمیدانند. آدم کفیل به چه کسی گفته میشود؟ منظور از معافیت کفالت این میشد، که فرد مشمول مسئولیت خواهر ، برا، ما و غیره را بر عهده میگیرد. مظور از مکفول نیز یعنی کسی که تحت مراقبت و نگهداری فرد مشمول قرار میگیرد، که میتواند این فرد « ما بزرگ، پبزرگ، برا، خواهر، پ و یا ما » شد. از این طریق فرد مشمول خود را از رفتن به دوره خدمت سرزی و گذراندن این دوره پادگان های نظامی مبرا میکند. خدمت سرزی یکی از وظایف جوانان قل میهن عزیزمان ایران میشد. معافیت کفالت انواع مختلفی دارد.

معافیت پزشکی یکی از معافیت ها میشد، که فرد مشمول توجه به بیماری خود برای گرفتن معافیت اقدامات لازم را انجام میدهد. البته بیماری وی ید برای معافیت کفالت پزشکی مورد ئید قرار بگیرد.

معافیت کفالت چیست؟ یکی از راه هایی میشد، که جوانان را از رفتن به خدمت سرزی راحت میکند. کسانی که شرایط معافیت کفالت را دارند، از رفتن دوره خدمت و گذراندن این دوره پادگان های نظامی راحت میشوند. خیلی از جوانانی که به سن ۱۸ سالگی میرسند و ید خود را برای رفتن به خدمت سرزی آماده کنند، اطلاعات زیادی رابطه معافیت ها نمیدانند. این افراد میتوانند کمک گرفتن از مشاوره نظام وظیفه به بهترین وجه از فرصت خود استفاده کنند. جا دارد که گفته شود افرادی که بوسیله معافیت کفالت از سرزی معاف میشوند، وظیفه دارند، که فردی را که بخاطر ایشان معافیت کسب کرده اند، از ایشان نگهداری کنند.

انواع معافیت کفالت چیست؟

انواع معافیت کفالت چیست؟ همان گونه که همه افراد جامعه میدانند، به خدمت سرزی لقب « مقدس » داده اند، جوانان را به رفتن به خدمت سرزی شوق دهند. اما مسفانه خیلی از افرادی که به سن مشمولیت میرسند، دوست ندارند به دوره خدمت سرزی بروند. برای همین به دنل معافیت میروند و از معافیت های گوناگون استفاده میکنند، کارت معافیت خود را یافت کنند. خیلی از افراد هستند، که بعد از اینکه به خدمت سرزی میروند، متوجه میشوند، که میتوانسته اند، معافیت کفالت بگیرند. اما مسفانه آگاهی نداشته اند و این فرصت را از دست داده اند. معافیت کفالت انواع مختلفی دارد، که اینجا به چند مورد اشاره میکنیم.

انواع معافیت کفالت چیست؟

 • معافیت کفالت ما
 • معافیت کفالت پ
 • معافیت کفالت خواهر
 • معافیت کفالت برا صغیر
 • معافیت کفالت برا کبیر که احتیاج به مراقبت دارد
 • معافیت کفالت پ بزرگ
 • معافیت کفالت ما بزرگ

قوانین معافیت کفالت چیست؟

قوانین معافیت کفالت چیست؟ این سوال برای همه مطرح میشود و پاسخ آن این است، که این قوانین برای همه یکسان است. کسانی که مدارک معافیت کفالت را دارند؛ میتوانند توجه به قوانین معافیت کفالت مراحل را بگذرانند و معافیت را یافت کنند. قوانین معافیت کفالت از سمت سد نیروهای مسلح مطرح میشود و به تصویب میرسد. یکی از قوانینی که برای معافیت کفالت پ میتوان مطرح کرد، این است که سن پ ید لای ۷۰ سال شد و کسانی که سن کمتری دارند، ید توسط شورای کمیسیون پزشکی نظام وظیفه مورد ئید قرار بگیرند، که نمیتوانند کار های خود را انجام دهند و به مراقبت احتیاج دارند، این صورت فرزند میتواند برای معافیت کفالت پ اقدام کند.

این مطلب که میگویند قوانین معافیت کفالت چیست؟ سوالی میشد، که خیلی از افراد از آن آگاهی ندارند. افرادی که به سن اعزام میرسند، بهتر است، رابطه قوانین معافیت کفالت اطلاعات بدست آورند. معافیت کفالت ما نیز تحت قوانین و مقررات نظام وظیفه برای افراد مشمول داده میشود. مثلا مای که مطلقه میشد یا اینکه همسر وی فوت کرده است، ید زمان مطرح شده برای معافیت کفالت ما این وضعیت خود را حفظ کند.

 

شرایط اخذ معافیت کفالت چگونه است؟

شرایط اخذ معافیت کفالت برای افراد مشمولی که به دنل معافیت کفالت هستند، متفاوت میشد. همه افراد شرایط معافیت کفالت را ندارند. یکی از شرایط معافیت کفالت برای افراد خانواده این است، که این افراد قا به اداره کردن زندگی خود نمیشند و نمیتوانند، کار کنند، بنابراین فرزندی که به سن ۱۸ سالگی رسیده است؛ میتواند برای معافیت کفالت توجه به داشتن شرایط اقدام نماید.

شرایط گرفتن معافیت کفالت را ذیل نام میبریم:

 • داشتن سن ۱۸ سالگی به هنگام رسیدگی به پرونده معافیت کفالت
 • نداشتن غیبت فرد مشمول
 • تنها مراقب و نگهدارنده ما، پ و یا هرشخص دیگری که رابطه وضع ایشان برای معافیت کفالت فرد مشمول اقدام کرده است

افرادی که از شرایط اخذ معافیت کفالت اطلاعات ندارند، این فرصت را داشتن مدارک و شرایط معافیت کفالت از دست میدهند و علی رغم اینکه دوست ندارند، این دوره را پادگان های نظامی بگذرانند، چاره ای جز سپری کردن این دوره پادگان های نظامی ندارند. خانواده های ایثارگران و جانزان برای گرفتن معافیت کفالت اولویت هستند و این امتیاز برای فرزندان این خانواده ها یکی از شرایط اصلی میشد.

معافیت کفالت ما حقوق بگیر چگونه است؟

معافیت کفالت ما حقوق بگیر دارای شرایط خاصی میشد، که فرد مشمول ید این شرایط را داشته شد بتواند، از معافیت کفالت ما استفاده کند. معافیت کفالت ما حقوق بگیر هم مانند معافیت کفالت ما خانه دار میشد، یعنی حقوق بگیر بودن ما مانع گرفتن معافیت کفالت برای فرزند وی نمیشود. واقع ملاک اصلی گرفتن معافیت کفالت ما فاقد شوهر بودن و یا داشتن پ ناتوان میشد، که ید از سمت شورای پزشکی نظام وظیفه ئید شود.

صورتی فرد میتواند معافیت کفالت ما بگیرد، که ما بیمار و هم اینکه فاقد همسر شد. مای که زه همسر خود را ازدست داده است، برای اینکه فرزند بتواند معافیت کفالت یافت کند، نید مجدد ازدواج کند، ۳۰ ماه که این صورت فرزند معافیت کفالت موقت یافت میکند. حال اینکه بعد از ۳۰ ماه این شرایط ادامه داشته شد، فرد مشمول میتواند معافیت کفالت دائم یافت کند.

 

معافیت کفالت آموزشی دارد؟

معافیت کفالت آموزشی دارد یانه؟ افرادی که معافیت کفالت یافت کرده اند، گذراندن دوره ضرورت میتوانند،  کارت معافیت خود را یافت کنند. افرادی که حال تحصیل برای گرفتن معافیت کفالت اقدام کرده اند، دوره آموزشی را میتوانند، بسن بگذرانند.

افرادی که می خواهند؛ بدانند معافیت کفالت آموزشی دارد یا نه میتوانند از مشاوره های نظام وظیفه عمومی کمک بگیرند و اطلاعات کافی بدست بیاورند. افرادی که حین خدمت برای معافیت کفالت اقدام میکنند، البته به جز معافیت تحصیلی و پزشکی تنها سپری کردن دوره آموزشی خدمت معافیت از سرزی را بدست می آورند. گفتنی است، افرادی که قبلا از دوره ضرورت خدمت سرزی معاف شده اند، گذراندن دوره خدمت لازم نیست دوره آموزشی را بگذرانند و میتوانند مراجعه به یکی از مراکز پلیس +۱۰ البته توجه دست داشتن مدارک مورد نیاز برای معافیت کفالت خود اقدامات لازم را انجام دهد.

سوالات متداول

آیا افراد مشمولی که دارای ۶ خواهر میشند و تک پسر هستند؛ میتوانند معافیت کفالت یافت کنند؟

اگر پ فرد مشمول لای ۷۰ سال سن داشته شد، فرد مشمول میتواند برای یافت معافیت کفالت اقدامات لازم را انجام دهند. صورتی که سن پ فرد مشمول از ۷۰ سال کمتر شد، اما به مراقبت احتیاج داشته شد و شورای کمیسیون پزشکی نظام وظیفه ئید کند، فرد مشمول میتواند معافیت کفالت را یافت کند.

آیا چاقی مفرط پ فرد مشمول میتواند، معافیت کفالت را دنل داشته شد؟

بله، اگر این چاقی عث شده شد، پ فرد مشمول ناتوان شد و فرد مشمول تنها فرزند لای ۱۸ سال شد؛ میتواند رای کمیسیون پزشکی برای معافیت کفالت پ اقدامات لازم را انجام دهد.

آیا معافیت کفالت ما برای استخدام های دولتی و حتی وکالت مشکل بوجود می آورد؟

قاعد نید مشکلی بوجود بیاورد، اما بستگی به ارگان های مربوطه میشد و فرد مشمول میتواند، مراجعه حضوری رابطه معافیت کفالت ما اطلاعات بدست آورد.

 

انواع معافیت کفالت چیست؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

انواع معافیت کفالت چیست؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:45
توسط avije | تعداد بازديد : 70 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

مراحل گرفتن معافیت کفالت برای تمام مشمولانی که قصد گرفتن معافیت را دارند، برابر میشد. همه پسرهای جوانی که به سن مشمولیت میرسند، به فکر گرفتن معافیت هستند. کسانی که می خواهند، برای معافیت کفالت اقدام کنند، ید شرایط و مدارک مورد نیاز را داشته شند. معافیت کفالت انواع مختلفی دارد، که ادامه به چند مورد اشاره میکنیم و برای شما توضیحاتی میدهیم، بتوانید از فرصت استفاده کنید. خدمت سرزی یکی از وظایف عمومی جوانان کشور میشد. افراد مشمول این دوره را که ۲ سال طول میکشد، میتوانند پادگان های نظامی سپری کنند. خیلی از افراد هم به دنل معافیت سرزی هستند این دوره را پادگان های نظامی نگذرانند.

معافیت کفالت یکی از راه هایی میشد، که جوانان میتوانند، از آن برای اینکه به خدمت نروند؛ استفاده کنند. این افراد ید از مراحل گرفتن معافیت کفالت بخوبی اطلاع داشته شند. افرادی که از معافیت کفالت اطلاعات ندارند؛ میتوانند از طریق مشاوره نظام وظیفه این اطلاعات را بدست آورند و برای گرفتن معافیت کفالت اقدامات لازم را انجام دهند. ادامه به چند مورد از اقداماتی که فرد مشمول برای معافیت کفالت ید انجام دهند، اشاره میکنیم:

 • یافت دفترچه ای که راهنمای خوبی برای خدمت سرزی میشد
 • دادن خواست سامانه از طریق وظیفه عمومی
 • مراجعه کردن به خدمات الکترونیک نظامی دست داشتن مدارک مورد نیاز معافیت کفالت
 • استعلام گرفتن از محل سکونت پ و ما فرد مشمول خدمت سرزی از طرف وظیفه عمومی
 • مراجعه کردن فرد مشمول برای گرفتن جواب استعلام از محل سکونت پ و ما خود
 • فرسدن دعوت نامه از طرف وظیفه عمومی برای فرد مشمول و شرکت کردن جلسه هیئت رسیدگی
 • گرفتن کارت معافیت کفالت

طی کردن این مراحل موفقیت فرد مشمول به خواسته خود میرسد.

مراحل گرفتن معافیت کفالت پ چگونه است؟

مراحل گرفتن معافیت کفالت پ برای همه عزیزان یکسان نمیشد. هر کس توجه به شرایط خود مراحل گرفتن معافیت برای کفالت پ را طی میکند. مراحل گرفتن معافیت کفالت پ دو مرحله انجام میشود. اولین مرحله این است که فرد مشمول مدارک اولیه خود را به پلیس +۱۰ تحویل دهد. مرحله دوم موقعی است که جواب مرحله اول را یافت می کنند. فرد مشمول کمیسیونی که از طرف نظام وظیفه عمومی مشخص میشود؛ شرکت میکند. افرادی که به این مرحله میرسند، بقیه مدارک را این مرحله تحویل میدهند.

ذیل مدارک مهم مورد نیاز برای معافیت کفالت پ را نام میبریم:

 • مدارک شناسایی فرد مشمول و تمام کسانی که نظام وظیفه عمومی ید از وضعیت آنها مطلع شوند
 • آخرین مک تحصیلی فرد مشمول
 • اولین برگه معاینه فرد مشمول
 • برگه فوت خواهر، برا و غیره
 • جواب تحقیق از فرد مشمول ازسمت نظام وظیفه عمومی
 • مک پزشکی پ فرد مشمول
 • برگه استشهاد نامه فرد مشمول برای صحت ادعای خود برای کفالت

کسانی که این مدارک را دارند؛ میتوانند، برای معافیت کفالت اقدام کنند و مراحل را یکی بعد از دیگری طی کنند، به نتیجه برسند.

مراحل گرفتن معافیت کفالت ما چگونه میشد؟

مراحل گرفتن معافیت کفالت ما دارای شرایط خاصی میشد، که فرد مشمول توجه به اینکه این مدارک و شرایط را دارد؛ میتواند برای گرفتن معافیت کفالت ما اقدامات لازم را انجام دهد و مراحل را طی کند. فردی که به سن مشمولیت رسیده است و ماش فاقد همسر میشد؛ میتواند معافیت کفالت یافت کند. حال اینکه ما فرد مشمول از همسر خود جدا شده است یا اینکه همسر ایشان فوت کرده است. فرد مشمولی که ما وی میخواهد برای ر دوم ازدواج کند میتواند معافیت کفالت یافت کند. این کار طبق شرایطی انجام میشود که فرد مشمول ید این شرایط را داشته شد.

ما فرد مشمول ید به مدت ۳۰ ماه ازدواج نکند و وضعیت خود را ثابت نگه دارد، فرزندش بتواند موفقیت کارت معافیت کفالت خود را یافت کند. این مطلب برای کسانی میشد که مطلقه یا اینکه همسرشان فوت کرده اند. برای خیلی از جوانان مراحل گرفتن معافیت کفالت ما دشوار به نظر میرسد، که میتوانند بدست آوردن اطلاعات این راه دشوار را براحتی طی کنند.

 

مدارک لازم برای اخذ معافیت کفالت چه چیزهایی میشد؟

مدارک لازم برای اخذ معافیت کفالت توجه به نوع معافیت کفالت متفاوت میشد. اولین قدمی که فرد مشمول برای گرفتن معافیت کفالت ید انجام دهد؛ آماده کردن مدارک مورد نیاز میشد. یکی از مدارک مورد نیاز داشتن سن ۱۸ سالگی برای گرفتن معافیت کفالت میشد، این موضوع یعنی داشتن سن ۱۸ سالگی جزء شرایط معافیت کفالت نیز محسوب میشود. علاوه بر داشتن مدارک فرد مشمول ید شرایط گرفتن معافیت کفالت را نیز داشته شد. افرادی که برای گرفتن معافیت کفالت اقدام کرده اند، اول معافیت موقت یافت میکنند و اگر مدارک آنها تکمیل شود و همه شرایط آنها مورد ئید قرار بگیرد، معافیت موقت آنان به معافیت دائم تبدیل میشود.

اصلی ترین مدارک لازم برای اخذ معافیت کفالت را برای شما توضیح میدهیم:

 • تکمیل کردن برگه وضعیت فرد مشمول طبق آنچه که آیین نامه میشد
 • برگه معاینه فرد مشمول برای اولین قدم اعزام به خدمت
 • اصل و فتو از کارت ملی فرد مشمول
 • اصل و فتو از تمام صفحات شناسنامه فرد مشمول
 • و غیره

عزیزان دست داشتن این مدارک میتوانند، برای اخذ معافیت کفالت اقدام کنند.

شرایط عمومی و اختصاصی معافیت کفالت چگونه است؟

شرایط عمومی و اختصاصی معافیت کفالت برای همه یکسان نمیشد. افرادی که میخواهند، معافیت کفالت یافت کنند، ید شرایط عمومی و اختصاصی را داشته شند. جا دارد شرایط عمومی و اختصاصی معافیت کفالت را بطور جداگانه برای همه افراد توضیح بدهیم. شرایط عمومی معافیت کفالت عرتند از:

 • داشتن سن ۱۸ تمام
 • غیبت نداشتن فرد مشمول
 • سرپرست خانواده بودن فرد مشمول
 • و غیره

توجه به اینکه شرایط اختصاصی بنابه نوع معافیت کفالت متفاوت میشد. یعنی شرایط معافیت کفالت پ، معافیت کفالت ما، معافیت کفالت برا صغیر، معافیت کفالت پ بزرگ یا ما بزرگ و غیره هم متفاوت است. هر کس توجه به داشتن شرایط هر کدام از معافیت ها اقدامات لازم را انجام میدهد.

کسانی که قصد گرفتن معافیت کفالت را دارند، ید شرایط عمومی و اختصاصی معافیت کفالت را نیز بطور دقیق بدانند و آگاهی کامل داشته شند و توجه به اینکه کدام معافیت کفالت اعم از معافیت کفالت ما، معافیت کفالت پ و غیره به آنها تعلق میگرد؛ میتوانند اقدامات لازم را انجام دهند.

 

شرایط گرفتن معافیت کفالت برای فرزند دوم چگونه است؟

شرایط گرفتن معافیت کفالت برای فرزند دوم برای همه یکسان نیست. افرادی که برای معافیت کفالت اقدام کرده اند و بر اثر بیماری فوت کرده اند، فرزند دوم خانواده میتواند، برای معافیت کفالت اقدام کند.

این موضوع یعنی شرایط گرفتن معافیت کفالت برای فرزند دوم تنها بستگی به برا بزرگتر دارد. یکی دیگر از شرایطی که می تواند بر روی معافیت کفالت فرزند دوم ثیر گذار شد، وضعیت پ و ما فرد مشمول میشد. اگر فرزند پسر بزرگ خانواده به خدمت رفته شد و دوره خدمت سرزی خود را تمام کرده شد و پ یا ما دچار مشکل شده شند و احتیاج به مراقبت داشته شند، فرزند دوم خانواده میتواند، برای معافیت کفالت پ یا ما اقدامات لازم را انجام دهند.

سوالات متداول

آیا فردی که پ زیر ۵۹ سال دارد؛ میتواند معافیت کفالت یافت کند؟

بله، اگر شورای پزشکی رای بر این شد، که پ فرد مشمول توانایی انجام کارهای شخصی خود را ندارد، فرد مشمول میتواند برای معافیت کفالت اقدام کند.

آیا کسی که حال تحصیل میشد؛ میتواند برای معافیت کفالت اقدام نماید؟

خیر، فردی که حال تحصیل میشد؛ نمیتواند از معافیت کفالت بهره ببرد. زیرا که این افراد حال استفاده از معافیت تحصیلی میشند. این گونه افراد ید بعد از اتمام تحصیل خود برای معافیت کفالت اقدام نمایند.

آیا تنها مراقب خانواده میتواند از معافیت کفالت استفاده کند؟

بله، این افراد میتوانند برای معافیت کفالت اقدام کنند، به شرط اینکه غیبت نداشته شند. فردی که وارد غیبت شده است؛ نمی تواند از مزایای معافیت کفالت استفاده کنند.

 

مراحل گرفتن معافیت کفالت پ

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

مراحل گرفتن معافیت کفالت پ

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 17:05
توسط avije | تعداد بازديد : 71 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت تحصیلی برای کنکور و پشت کنکوری ها چگونه است؟ قبل از رسیدن به پاسخ این سوال ید بدانید که خدمت سرزی یکی از اصلی ترین و مهم ترین اتفاقات برای هر پسر ایرانی است. جوانان کشور ما برای ادامه تحصیل، رفتن به خارج از کشور و بسیاری کارهای دیگر نیاز به یافت کارت معافیت خدمت سرزی نظام وظیفه دارند. به همین منظور جوانان پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی به دنل کارهای سرزی خود میروند. واقع شروع سن ۱۹ سالگی سن مشمولیتی است که جوانان ید  به خدمت سرزی فرسده شوند. این افراد دوره ی خدمت ضرورت دو ساله را میگذرانند و سپس کارت پایان خدمت سرزی یافت خواهند کرد.

اما افرادی که قصد دارند پس از رسیدن به سن ۱۸ سالگی وارد دانشگاه شوند شرایط دیگری خواهند داشت. این افراد ید از یک نوع معافیت سرزی به نام معافیت تحصیلی استفاده کنند. این نوع معافیت برای افرادی کاربرد دارد که قصد ادامه تحصیل دانشگاه ها را دارند.  بر اساس این نوع معافیت های تحصیلی، متقاضیان میتوانند وارد دانشگاه های شده و خیال آسوده به تحصیل بپردازند.

برای یافت معافیت های تحصیلی نیز شرایط ویژه ای وجود دارد. که جوانان رعایت این شرایط و نکات مهم این نوع معافیت ها، میتوانند از آن ها بهره مند شوند. جوانان پس از اتمام دوره متوسطه ی تحصیل خود، ید برای رفتن به دانشگاه اقدام کنند. افرادی که کنکور شرکت کرده اند از معافیت تحصیلی برای کنکور بهره مند خواهند شد. که این مقاله این نوع معافیت را بررسی خواهیم کرد. سپس شرایط و ضوابط آن را اختیار متقاضیان عزیز خواهیم گذاشت.

معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها  چگونه است؟

معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها یکی از موقعیت هایی است که این فرصت را به مشمولین میدهد برای آزمون کنکور آماده شوند. دانش آموزان زیادی از این موقعیت ها استفاده کرده و برای س خواندن از معافیت استفاده میکنند. اما برای یافت هر نوع معافیت تحصیلی مقاطع مختلف، نیاز است که مشمولین از شرایط خاصی بهره مند شند. این شرایط هر مقطع متفاوت خواهد بود. اما قوانین واحدی وجود دارد که مشمولین را هدایت میکند برای ادامه تحصیل اقدام کرده و دانشگاه ها ثبت نام کنند.

مشمولین پس از اتمام س خود دبیرسن ها، میتوانند از سنوات مجاز استفاده کرده و مدت زمان مشخصی برای کنکور س بخوانند. این معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها ۲۰ سالگی قابل تمدید است. پس از آن مشمول ید یا وارد دانشگاه شود. یا اینکه مراحل اقدام برای اعزام به خدمت دوره ی سرزی نظام وظیفه را انجام داده و به خدمت سرزی برود. البته این شرایط برای افرادی است که مدارس دولتی و غیر دولتی زیر نظر آموزش و پرورش تحصیل کرده و مک تحصیلی خود را یافت کرده اند.

نحوه یافت معافیت تحصیلی برای کنکورها چگونه است؟

نحوه یافت معافیت تحصیلی برای کنکورها به صورت های مختلفی انجام میپذیرد. بر اساس این قوانین است که متقاضیان برای یافت معافیت میتوانند اقدام کنند. سنوات مشخص تحصیل این افراد بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی کشور مشخص میشود. سپس بعد از قبولی دانشگاه افرادی که دارای غیبت سرزی نشند، میتوانند برای معافیت های تحصیلی اقدام کرده و سریعا وارد دانشگاه شوند. کسانی نیز که مدت اعزام به خدمتشان فرا رسیده و تکلیف دانشگاه و قبولی آن ها مشخص نیست. میتوانند به خدمت سرزی اعزام شده و پس از اعلام نیح، از پادگان محل خدمت خود مرخصی گرفته و برای ادامه تحصیل به دانشگاه بروند.

شرایط و ضوابط نحوه یافت معافیت تحصیلی برای کنکورها

 • پشت کنکوری هایی که دارای گواهی اشتغال به تحصیل از سوی اداره ی آموزش و پرورش هستند میتوانند پس از صا شدن گواهی خود به مدت یک سال از مزایای آن استفاده کرده و وارد دانشگاه شوند.
 • آن دسته از دانش آموزانی که سنوات مجاز تحصیلی خود تحصیلات خود را به اتمام میرسانند میتوانند بدون داشتن غیبت سرزی از معافیت های تحصیلی بهره مند شوند.
 • آن دسته از افرادی که تمام دوره ی تحصیل خود را پیوسته و بدون وقفه مدارس گذرانده اند سن ۲۰ سالگی از معافیت تحصیلی کنکوری ها بهره مند میشوند.

 

معافیت تحصیلی برای دانش آموزان پیش دانشگاهی چگونه است؟

معافیت تحصیلی برای دانش آموزان پیش دانشگاهی نیز نظر گرفته شده است. اگرچه قوانین سازمان نظام وظیفه برخی مسائل بسیار سختگیرانه اعمال میشود. اما مورد تحصیل مشمولین و پیشرفت آن ها مسائل علمی مزایای بسیاری را اختیار دانش آموزان قرار میدهد. بر اساس این قوانین مشمولینی که دوره ی پیش دانشگاهی حال تحصیل هستند، به دلیل فشار تحصیل و رفتن به مسه ممکن است سال اول برای کنکور نتیجه ی مطلوبی به دست نیاورند. به این جوانان فرصت داده میشود برای کنکور مجددا س بخوانند.

معافیت تحصیلی برای دانش آموزان پیش دانشگاهی به این صورت است که این افراد یک سال پس از کنکور نیز میتوانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند. اما این افراد سال دوم ید به نکات زیر دقت کافی داشته شند.

 • اگر زمان اعزام به خدمت این افراد نیج اولیه کنکور یک ریخ شد، میتوانند خواست اعزام خود را تمدید کنند.
 • اگر این افراد دانشگاه های مختلف پذیرش شوند، سازمان نظام وظیفه عمومی معافیت تحصیلی آن ها موافقت خواهد کرد.
 • اگر دانش آموزان این مقطع مشمول خدمت شوند، ید مراحل اقدام را طی کرده و پس از قبولی مرخصی بگیرند. زیرا اگر وارد غیبت شوند نمیتوانند به هیچ عنوان برای ادامه تحصیل به دانشگاه بروند.

میزان معافیت تحصیلی برای کنکور ارشد چق است؟

میزان معافیت تحصیلی برای کنکور ارشد بر اساس سنوات تحصیلی مجاز متقاضیان مشخص میشود. متقاضیانی که مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه ها مشغول تحصیل هستند. میتوانند از میزان مشخصی معافیت بهره مند شوند. به همین منظور سازمان نظام وظیفه قوانینی این ره وضع کرده جوانان دچار مشکل نشوند. افرادی که مقطع کارشناسی فارغ التحصیل میشوند میتوانند برای کنکور ارشد نیز اقدام کنند. اما این مسئله منوط به پذیرش شرایط آن میشد.

شرایط شرکت کنکور ارشد برای مشمولین خدمت وظیفه

 • مشمول ید سنوات مجاز تحصیلی شد.
 • مشمول نید وارد غیبت سرزی شده شد.
 • متقاضیان ید هنگام رسیدن به مشمولیت برگه اعزام به خدمت یافت کنند نیج کنکور اعلام شود.
 • مشمول نید مقطع ارشد را مجدد بخواند. خواندن مقطع مجدد فوق لیسانس برای مشمولان قابل قبول نخواهد بود.

میزان معافیت های تحصیلی مقاطع مختلف

 • میزان معافیت برای دانش آموزان: سن ۲۰ سالگی
 • میزان معافیت برای مقطع کاردانی: ۲ سال و ۶ ماه
 • میزان معافیت مقطع کارشناسی ناپیوسته: ۳ سال
 • میزان معافیت تحصیلی مقطع کارشناسی: ۵ سال
 • میزان معافیت ارشد ناپیوسته: ۳ سال
 • میزان معافیت تحصیلی برای کنکور ارشد پیوسته: ۶ سال
 • میزان معافیت های تحصیلی مقطع دکتری پزشکی: ۸ سال
 • میزان معافیت های تحصیل مقطع دکترای تخصصی: ۶ سال

بر اساس این مدت سنوات مجاز معافیت مشمولین میتوانند تمام مقاطع به تحصیل خود ادامه دهند. پس از فارغ التحصیلی هر مقطع نیز مشمول به مدت یک سال مجاز است مقطع بعدی کنکور داده و وارد دانشگاه شود. مزایای س خواندن این است که مشمولان میتوانند از امریه های خدمت و کسری های خدمت سرزی استفاده کنند. یعنی به جای خدمت پادگان ها ادارات دولتی به کار کردن مشغول شوند.

 

معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد چیست؟

معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد یکی از دغدغه های جدید میان داوطلن و متقاضیان خدمت سرزی است. آن دسته از مشمولینی که قصد دارند از معافیت تحصیلی برای کنکور مجدد استفاده کنند ید نظر داشته شند که تنها یک ر قا خواهند بود از رشته ی تحصیلی خود انصراف داده و رشته و دانشگاه دیگر قبول شوند. سپس این افراد پس از انصراف ید مدت سنوات مجاز خود کنکور مجدد داده بتوانند دانشگاه جدید به تحصیل مشغول شوند.

سوالات متداول

معافیت تحصیلی چیست؟

معافیت تحصیلی به نوعی معافیت گفته میشود که بر اساس آن مشمولین میتوانند مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه ها ادامه تحصیل دهند. این معافیت ها برای مقاطع مختلف مدت مشخصی دارد که بر اساس آن مشمولین میتوانند از آن ها استفاده کنند.

معافیت های تحصیلی برای دانش آموزان چیست؟

دانش آموزانی که مدارس وابسته به آموزش و پرورش حال تحصیل هستند سن ۲۰ سالگی مجوز تحصیل را داشته و میتوانند از معافی تحصیلی دانش آموزی استفاده کنند.

مدت معافیت های تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ارشد چگونه است؟

این معافیت ها برای مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال و برای کارشناسی ارشد ناپیوسته ۳ سال تعریف شده است.

 

شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها چیست؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها چیست؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 1:53
توسط avije | تعداد بازديد : 72 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

کفالت ما مطلقه چگونه است؟ هر فرد مذکری که به سن ۱۸ سالگی یا همان مشمولیت میرسد. ید خود را برای خدمت سرزی آماده کند. وارد غیبت نشود و بتواند از معافیت ها و امریه ها استفاده کند. پسران ذکور ایرانی همین که به فکر سرزی می افتند، خود میگویند: ۲ سال خدمت را چگونه بگذرانم؟ چرا این ۲ سال از عمرم را بیهوده بگذرانم؟ اما این طور نیست آنها خدمت کردن میتوانند تجربیات گوناگونی را به دست آورند. البته سازمان نظام وظیفه نظر گرفتن معافیت های سرزی خدمت را آسان کرده است. معافیت سرزی انواع مختلفی دارد: معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی، معافیت کفالت، معافیت ایثارگری و غیره که مشمول داشتن شرایط هر یک از معافیت ها، از خدمت سرزی معاف میشود. واقع جوانان بیشتر به دنل راهکارهایی هستند که از سرزی معاف شوند.

خدمت سرزی امری مقدس است که بر همه جوانان واجب و امری اجری است. همه افراد ید به خدمت سرزی بروند حالا یکی زودتر و یکی هم بنا به شرایط خاصی که دارد دیرتر. همین معافیت کفالت نیز انواع مختلفی دارد: معافیت کفالت دائم و معافیت کفالت موقت. که فرد گرفتن معافیت موقت کمی دیرتر به سرزی میرود. برخی افراد اطلاع خاصی از معافیت ها ندارند برای همین پیشنهاد ما به شما مشاوره نظام وظیفه آویژه است که اختیار داشتن کارشناسان تجربه و کارامد بهترین مشاوره ها را زمینه های مختلف میدهد. آنچه که این مقاله قرار است برای شما آورده شود ره معافیت کفالت ما مطلقه میشد. برای اطلاع از این معافیت میتوانید پایان مقاله ما همراه شید.

شرایط معافیت کفالت ما مطلقه چیست؟

شرایط معافیت کفالت ما مطلقه برای فردی است که پ و ماش از هم جدا شده اند و فرد سرپرستی ماش را بر عهده دارد. معافیت کفالت ما مطلقه شرایط مخصوص خود را دارد که زیر به آنها اشاره شده است:

 • فرد مشمول تنها فرزند لای ۱۸ ساله ما مطلقه شد. که از ماش نگهداری میکند.
 • دفترچه اعزام به خدمت فرد مشمول غیبت نخورده شد.
 • برای اینکه به فرد مشمول معافیت کفالت ما تعلق بگیرد، پ و ماش قبل از ۱۶ سالگی فرزندشان از هم جدا شوند.
 • فرد صورتی که از سلامت کامل برخوردار شد میتواند معافیت کفالت بگیرد. که توسط شورای پزشکی یید میشود. غیر این صورت بیمار بوده و میتواند برای گرفتن معافیت پزشکی اقدام کند.
 • ید این طلاق از طرف محضر ثابت شود و یک طلاق صوری نشد.
 • از زمان ریخ طلاق ما و پ مشمول ۳۰ ماه گذشته شد به فرد معافیت کفالت دائم تعلق بگیرد. اگر از ریخ طلاق ۳۰ ماه کمتر گذشته شد به فرد معافیت موقت میدهند.
 • ما مطلقه دیگر ازدواج نکرده شد.

این بود شرایط معافیت کفالت برای ما مطلقه که برای شما ذکر کردیم ادامه مقاله به گرفتن معافیت کفالت برای ما مطلقه پرداختیم.

نحوه اخذ معافیت کفالت ما مطلقه چگونه است؟

نحوه اخذ معافیت کفالت ما مطلقه یکی دیگر از مراحل گرفتن معافیت است که فرد متقاضی ید آن را طی کند. نحوه اخذ معافیت کفالت برای ما مطلقه به صورت زیر میشد:

 • فرد ابتدا به پلیس+۱۰ مراجعه کرده و برای یافت معافیت کفالت اقدام میکند.
 • این مرحله مشخصات فردی خود را به ثبت میرساند.
 • این مرحله برگه ای را که مشخص میکند طلاق پ و ماش محضر انجام شده را به همراه دیگر مدارک به کاربر پلیس+۱۰ تحویل میدهد.
 • و آخرین مرحله کمیسیونی که برای مشمول تشکیل میشود، معافیت کفالت به او میدهند و پس از چند روز کارت معافیت کفالت برای او صا میشود.

 

طلاق توافقی برای معافیت کفالت چگونه است؟

طلاق توافقی برای معافیت کفالت امکان پذیر است؟ این سوال و دیگر سوالات این مدلی ذهن عده ای از مشمولان را به خود مشغول کرده است. واقع طلاق توافقی طلاقی است که والدین هم توافق میکنند و از هم جدا میشوند. پس طلاق توافقی برای معافیت کفالت ممکن است و هیچ گونه مشکلی ندارد. بسیاری از مشمولان و خانواده ها چون اطلاعی از این گونه طلاق ها ندارند، اقدام به گرفتن طلاق میکنند فرزندشان از سرزی معاف شود و طلاق توافقی را طلاق صوری اشته میگیرند و بعدا دچار ناراحتی هایی میشوند که بخش های بعدی بدان پرداخته ایم.

مشمولین یافت معافیت ما فاقد شوهر چه کسانی هستند؟

مشمولین یافت معافیت ما فاقد شوهر برای افرادی است که ماشان یا از همسرش طلاق گرفته و یا اینکه همسر وی فوت کرده شد. این صورت فرد مشمول سرپرستی ماش را برعهده دارد و میتواند معافیت کفالت بگیرد. اگر ما مشمول ازدواج کند به فرد معافیت تعلق نمیگیرد. اما چنانچه همسر ماش معلول و بیمار بوده و به دلایلی دیگر توانایی سرپرستی را نداشته شد. مشمول میتواند نگهداری از آنها معافیت کفالت یافت کند. مشمولین یافت معافیت ما فاقد شوهر همواره برای افرادی است که فاقد غیبت هستند. اگر ما فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد شد دارای چندین پسر مشمول شد. یکی از پسرانش میتواند معاف شود البته به شرطی که براانش از معافیت کفالت استفاده نکنند. ولی چنانچه براان دیگر از معافیت هایی نظیر: معافیت پزشکی، معافیت تحصیلی و غیره استفاده کند مانعی برای گرفتن معافیت کفالت مشمول نمی شد.

 

طلاق صوری برای اخذ معافیت کفالت  چگونه است؟

طلاق صوری برای اخذ معافیت کفالت امکان پذیراست یا خیر؟ جواب به این سوال ید گفت که: خیلی از والدین برای آنکه پسرشان معاف شود تصمیم میگیرند که از هم طلاق صوری بگیرند یا اینکه پسرشان آنها را مجبور به طلاق صوری میکند؛ که این کار عواقبی نیز دارد. ممکن است پس از طلاق دیگر پ خانواده زنگردد به این زندگی و همسر و فرزندش را کلا ترک کند. به همین منظور سازمان نظام وظیفه قوانینی را وضع کرده که این اتفاق ها نیفتد.

طلاق صوری برای اخذ معافیت کفالت امکان پذیر نیست. چرا که ید همه مستندات این طلاق محضر به ثبت رسیده شد. همچنین از مدت طلاق والدین حدود دو و نیم سال گذشته شد به مشمول معافیت کفالت دائم تعلق گیرد. اگر از دو و نیم سال کمتر بود معافیت موقت یافت میکند. اما صورتی که همچنان شرایط معافیت کفالت ما ادامه پیدا کند و ما مشمول ازدواج نکند معافیت موقت به معافیت دائم تبدیل میشود.

سوالات متداول

مدارک لازم برای معافیت کفالت ما شامل چه مواردی است؟

• همراه داشتن فتو کپی از تمام صفحات شناسنامه والدین.
• فتو کپی از صفحه اول شناسنامه برا و خواهر مشمول که ید همراه مشمول شد.
• عکس پرسنلی ۳*۴ از فرد مشمول پس زمینه سفید.
• عکس پرسنلی ۳*۴ از ما مشمول پس زمینه سفید.
• به همراه داشتن فتو کپی از طلاق نامه ما مشمول یا فتو کپی از گواهی فوت پ صورتی که فوت کرده است.
• فتو کپی از آخرین مک تحصیلی مشمول.
• و غیره که فرد مشمول تنها ارائه این مدارک میتواند برای گرفتن معافیت کفالت اقدام کرده و دیگر مراحل را طی کند.

از شرایط اصلی برای یافت معافیت های کفالت چیست؟

• فرد مشمول هنگام مراجعه به پلیس+۱۰ وارد غیبت نشده شد.
• مشمول به سن مشمولیت یعنی ۱۸ سالگی کامل رسیده شد.
• فرد متقاضی تنها سرپرست و نگهدارنده خانواده شد.

صورتی که مامشمول حقوق بگیر و سالم شد آیا مشمول میتواند برای یافت معافیت کفالت ما اقدام کند؟

بله، سالم بودن و حقوق گیر بودن ما هیچ مانعی برای یافت اینگونه معافیت نمیشد.

انواع معافیت های کفالت چگونه است؟

• معافیت کفالت خواهر به دلیل اینکه فاقد پ و فرزند و همسر است.
• معافیت کفالت مای که فاقد شوهر است ( از دست دادن همسر یا طلاق گرفتن از همسرش ).
• معافیت کفالت ما مطلقه که از همسرش جدا شده است.
• معافیت کفالت برا کوچک و همچنین برا بزرگ بنا به دلایلی که برا بزرگ بیمار است و توانایی نگهداری از خانواده را نداشته و نمیتواند مایحج خانواده را مین کند.
• معافیت کفالت مابزرگ و پبزرگ که فرزندان خود را از دست داده اند و نوه ( فرد متقاضی ) سرپرستی آن دو را بر عهده دارد.
• معافیت کفالت پ به دلیل ناتوانی و کهولت سن که مورد یید شورای پزشکی واقع شده است.

 

شرایط معافیت کفالت ما مطلقه

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط معافیت کفالت ما مطلقه

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در یکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ساعت 0:43
توسط avije | تعداد بازديد : 59 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه (جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۶)
» لیست رشته های امریه سربازی (پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴)
» امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین (جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» امریه شهرک های صنعتی استان ها دارای چه شرایط و مدارکی است؟ (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۴۰)
» چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟ (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰)
» چه طور امریه نیروی انتظامی (ناجا) بگیرم؟ (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰)
» رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟ (سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۵:۲۶)
» شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های گوارشی و جراحی عمومی چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» معافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی چه شرایطی دارد؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱)
نويسندگان
» avije (1410)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : پنجشنبه ۰۸ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 841
» بازديد ديرور : 756
» بازديد ماه گذشته : 9872
» بازديد سال گذشته : 50670
» كل بازديد : 127526

» كاربران آنلاين : 2
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 2

» مجموع مطالب : 1410
» مجموع نظرات : 1
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 3.231.226.13
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 1
» ورودي هاي گوگل ديروز : 0

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
× بستن تبلیغات