مرکز مشاوره آویژه

مرکز مشاوره آویژه
مرکز مشاوره تحصیلی، نظام وظیفه، روانشناسی، خانواده و ...
عضويت سريع
نام کاربري :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ايميل :
نام اصلي :
کد امنيتي :
تبادل لينك اتوماتيك
عنوان :
آدرس :
کد امنيتي :
چت باكس

نام :
وب :
پیام :
2+3=:
 
(Refresh)
تورزبلاگ
5 / 5 ( 1 vote )

انتظارها به پایان رسید و ثبت‌ نام طرح جریمه مشمولین غایب سال ۹۸ آغاز شد! کلیه مشمولان سرزی که دارای ۸ سال تمام غیبت می شند می توانند نسبت به خرید سرزی اقدام نمایند .

ثبت نام طرح جریمه مشمولین غایب

ثبت‌نام این طرح توجه به ابلاغ قانون بودجه سال ۹۷ از سوی دولت و همچنین ابلاغ شیوه‌نامه اجرایی جریمه مشمولان غایب از سوی سد کل نیروهای مسلح به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا آغاز شده است.

به این ترتیب مشمولانی که دارای هشت سال تمام غیبت از خدمت سرزی هستند می‌توانند ثبت‌نام این طرح وضعیت خدمتی خود را تعیین تکلیف کنند.

سال جدید هم شیوه پرداخت جریمه سرزی کماکان به دو صورت نقدی و اقساطی است؛ روش اول فرد می‌تواند جریمه را به صورت نقدی پرداخت کرده و تقاضای کارت معافیت کند.

روش دیگر هم که اقساطی است فرد ید مبلغ جریمه را پایان سال ۹۸ تسویه کند؛ البته به طور معمول بعد از پرداخت یک سوم مبلغ جریمه، مشمول غایب می‌تواند تقاضای صدور کارت معافیت کند.

این حالی است که مبلغ جریمه غیبت سرزی سال ۹۸ همانند مبلغ جریمه سال ۹۸ است و آنهایی که سال گذشته واجد شرایط بوده و اقدام نکرده‌اند، ۱۰ صد بر مبلغ جریمه‌شان افزوده خواهد شد.

براساس قانون افراد مهل از ۵ صد تخفیف برخوردارند؛ همچنین به ازای هر فرزند نیز ۵ صد تخفیف جریمه اختصاص خواهد یافت.

مبلغ جریمه غیبت سرزی توجه به پایه تحصیلی تعیین شده و به شرح ذیل است:

 • زیر دیپلم ۱۰ میلیون تومان
 • دیپلم ۱۵ میلیون تومان
 • فوق‌دیپلم ۲۰ میلیون تومان
 • لیسانس ۲۵ میلیون تومان
 • فوق لیسانس ۳۰ میلیون تومان
 • دکتری عمومی علوم پزشکی ۳۵ میلیون تومان
 • دکتری تخصصی غیرعلوم پزشکی ۴۰ میلیون تومان
 • دکتری تخصصی رشته‌های علوم پزشکی و لاتر ۵۰ میلیون تومان

مشاوره خدمت سرزی

صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام خصوص کسری خدمت ایثارگری و نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید شماره  تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراسنها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس حاصل فرمایند .

 منبع خبر : farsnews

 

ثبت‌ نام طرح جریمه مشمولین غایب سال ۹۸

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

ثبت‌ نام طرح جریمه مشمولین غایب سال ۹۸

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 0:18
توسط avije | تعداد بازديد : 44 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

جریمه مشمولان غایب  چیست و چگونه محاسبه میشود؟ این سوالی است که ممکن است ذهن بسیاری از افراد شد. اما قبل از صحبت مورد غیبت سرزی و جریمه های آن بهتر است اخر نظام وظیفه و دوره ی خدمت ضرورت بیشتر آشنا شویم. خدمت سرزی یک وظیفه ی عمومی است که بر تمام جوانان ذکور سن ۱۸ سالگی کشورمان واجب میشود. به همین منظور مسائل نظام وظیفه یکی از اخر مهم کشورمان به حساب میاید. کسانی که تحصیل خود را دبیرسن ها به پایان میرسانند. به سن مشمولیت رسیده و برای رفتن به خدمت سرزی مشمول خدمت وظیفه خواهند شد. به همین منظور این افراد و خانواده هایشان تلاش میکنند جدیدترین اخر نظام وظیفه را دنل کنند.

این جوانان پس از شروع سن ۱۹ سالگی ید برای اعزام به خدمت آماده شوند. اما راه های زیادی دیگری نیز برای آنان وجود دارد از رفتن به سرزی آسوده خاطر شوند. سال های اخیر سازمان نظام وظیفه عمومی کشور راه های مهمی را پیش روی جوانان قرار داده است. یکی از این تسهیلات ادامه تحصیل دانشگاه های مختلف میشد. که صد زیادی از جوانان این راه را انتخاب کرده و روانه ی دانشگاه ها میشوند. برخی دیگر نیز شرایط معافیت های گوناگون را داشته و از خدمت سرزی نظام وظیفه معاف میشوند. اما دسته ی سوم آن افرادی را شامل میشوند که به عنوان مشمول غایب شناخته میشوند.

مشمول غایب کسی است که پس از رسیدن به سن مشمولیت برای رفتن به خدمت سرزی اقدامات مورد نیاز را انجام نداده و وارد غیبت غیر موجه میشود. این افراد به دلیل غیبت خود ید جریمه پرداخت کنند. اما برای سرزان غایب نیز مزایایی نظر گرفته شده است. که بر اساس این قوانین جوانان میتوانند شرایط ویژه از معافیت های سرزان غایب بهره مند شده و کارت معافیت یافت کنند. این نوع معافیت ها قوانین خاص خود را دارد که مبحث جریمه برای مشمولان غایب این بخش جای  میگیرد. متقاضیان میتوانند ادامه ی مقاله اطلاعات لازم این زمینه را کسب کنند.

قانون جریمه مشمولان غایب  چگونه است؟

قانون جریمه مشمولان غایب مجموعه شرایط و قواعدی است که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا برای مشمولان غایب نظر گرفته است. زیرا غیبت سرزی یکی از عواملی است که سازمان نظام وظیفه به شدت آن برخورد خواهد کرد. اما توجه به این سختگیری ها، هر ساله پس از اعلام شرایط خرید خدمت سرزی، قانون جریمه برای مشمولان غایب صا میشود. داوطلن پس از عمومی شدن این اطلاعیه ها، میتوانند برای یافت معافیت سرزان غایب اقدام کنند.

عدم تمدید قانون جریمه مشمولان غایب چیست؟

عدم تمدید قانون جریمه مشمولان غایب امسال از سوی مقامات سازمان نظام وظیفه ی عمومی اعلام شده است. که بر اساس آن مشمولین نید منتظر خرید خدمت سرزی خود از طریق پرداخت جریمه شند. همانطور که میدانید هر ساله سازمان نظام وظیفه به صورت عمومی اطلاعیه خرید خدمت سرزی مشمولان غایب را علنی میکنند. این اطلاعیه ها ریخ مشخصی ندارد. ولی به طور معمول نیمه ی اول هر سال این اطلاعیه به مشمولین ابلاغ میشود. که بر اساس آن مشمولین میتوانند پرداخت هزینه مشخص شده حتی به صورت اقساط، کارت معافیت خود را یافت کنند.

اما برای سال ۹۸ مسئولان نیروهای مسلح، عدم تمدید قانون جریمه مشمولان را حال حاضر اعلام کرده اند. به همین منظور مشمولان ید منتظر اخر بعدی این سازمان بمانند بتوانند پرداخت جریمه از رفتن به خدمت سرزی معاف شوند.

 

دستگیری مشمولان غایب چه زمانی است؟

دستگیری مشمولان غایب همه ی زمان ها امکان پذیر خواهد بود. آن دسته از مشمولین غایبی که برای اعزام به خدمت اقدام نمیکنند. ید نظر داشته شند که برخی شرایط ممکن است دستگیر شده و به عنوان سرز غایب شناخته شوند. پس از آن مشمولین به خدمت سرزی اعزام میشوند. البته ید به این نکته نیز توجه داشته شید که دستگیری مشمولان غایب ممکن است به صورت کاملا ناگهانی اتفاق بیفتد.

به همین منظور جوانان و مشمولین غایبی که قصد دارند به مدت ۸ سال غیبت شند. سپس برای خرید خدمت سرزی و پرداخت جریمه اقدام کنند. ید مرتکب خطا و اشتهی نشوند. زیرا هرگونه خطا و اشته حتی رانندگی نیز منجر به آن میشود مامورین نیروی انتظامی و ماموران راهنمایی و رانندگی وضعیت خدمت سرزی آنان را استعلام کرده و شرایطشان را مورد بررسی قرار دهند.

شرایط سرزان فراری از خدمت نیز مانند افراد غایب است. اما این تفاوت که مشمولین فراری به خدمت سرزی فرسده شده و برای آن ها بر اساس میزان غیبت جریمه و اضافه خدمت لحاظ میشود. شما داوطلن  گرامی میتوانید آخرین اخر فرار از خدمت سرزی را از سایت مرکز آویژه دنل نمایید.

مبلغ جریمه مشمولان غایب خدمت چق است؟

مبلغ جریمه مشمولان غایب خدمت هر ساله بر اساس لایحه تصویب شده هیئت دولت مشخص میشود. این میزان جریمه مبلغی است که مشمولین غایب ید به حساب سازمان نظام وظیفه عمومی کشور واریز کرده بتوانند مراحل یافت معافیت خود را طی کنند. هر ساله این مبلغ جریمه مشمولین غایب تغییراتی را نیز شامل میشود. که بر اساس این تغییرات مشمولین هزینه ی معافیت خود را واریز میکنند.

متقاضیان خرید خدمت سرزی از طریق پرداخت جریمه غایبین ید نظر داشته شند که مبلغ این جریمه ها بر اساس نوع آخرین مک تحصیلی مشمولین غایب محاسبه میشود. این شرایطی است که مشمولین مدارک لاتر ید میزان هزینه ی بیشتری را به عنوان جریمه پرداخت کنند. آن دسته از متقاضیانی که قصد دارند غیبت سرزی، معافیت یافت کنند بدانند که از شروع مشمولیت آن ها ید ۸ سال بگذرد. این افراد بتوانند خواست معافیت داده و هم چنین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مدارک معافیت  آن ها را مورد بررسی قرار خواهد داد.

میزان جریمه ی مشمولان غایب

 • افراد مک تحصیلی زیر دیپلم: مبلغ جریمه به ارزش ۱۰ میلیون تومان
 • افراد مک تحصیلی دیپلم: مبلغ جریمه به ارزش ۱۵ میلیون تومان
 • افراد مک تحصیلی کاردانی یا فوق دیپلم: مبلغ جریمه به ارزش ۲۰ میلیون تومان
 • افراد مک تحصیلی کارشناسی یا لیسانس: مبلغ جریمه به ارزش ۲۵ میلیون تومان
 • افراد مک تحصیلی کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس: مبلغ جریمه به ارزش ۳۰ میلیون تومان
 • افراد مک تحصیلی دکتری تخصصی غیر پزشکی: مبلغ جریمه به ارزش ۴۰ میلیون تومان
 • افراد مک تحصیلی دکتری پزشکی: مبلغ جریمه به ارزش ۳۵ میلیون تومان
 • افراد مک تحصیلی دکتری تخصصی پزشکی: مبلغ جریمه به ارزش ۵۰ میلیون تومان

میبینید که میزان این جریمه ها لا بوده و برحسب مک تحصیلی افزایش نیز میابد. مشمولین ید توجه داشته شند که این نرخ هزینه برای سال های گذشته اعمال میشده است. اگر متقاضیان عزیز قصد دارند که این جریمه را برای ۸ سال غیبت خود بپردازند و کارت معافیت یافت کنند. داوطلن ید قبل از هرگونه اقدام، اطلاعات لازم این زمینه ها را بدست آورده و سپس برای ثبت خواست از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی اقدام کنند.

 

طرح جریمه مشمولان غایب چه زمانی اجرا میشود؟

طرح جریمه مشمولان غایب زمانی اجرایی خواهد شد که سد نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه عمومی کشور اطلاعیه پرداخت جریمه را صا کنند. قبل از آن مشمولین نمیتوانند برای خرید خمت سرزی خود اقدام کنند. این طرح سال های گذشته اجرایی شده است. زمان مشخصی از سال اطلاعیه ی آن به صورت عمومی صا میشود. متقاضیان و داوطلن بتوانند پرداخت جریمه ی مشخص شده، کارت معافیت خود را هر چه سریع تر یافت کنند.

البته ید به این نکته نیز دقت داشته شید که زمان  مشخصی برای اطلاعیه طرح جریمه برای مشمولان غایب وجود ندارد. پس آن دسته از مشمولین غایبی که قصد دارند این طرح شرکت کنند میتوانند از طریق مشاوره سرزی مرکز مشاوره آویژه راهنمایی های لازم را یافت کرده و از آخرین اخر نظام وظیفه عمومی کشور خبر شوند.

سوالات متداول

مشمولین غایب چه زمانی میتوانند برای خرید خدمت سرزی اقدام کنند؟

آن دسته از مشمولینی که از خدمت سرزی فراری بوده و یا به طور کامل از رفتن به خدمت دوره ی ضرورت امتناع کردند. میتوانند پس از ۸ سال غیبت، از این شرایط استفاده کرده و پرداخت جریمه نقدی کارت معافیت یاقت کنند.

میزان جریمه مشمولین مک کارشناسی ارشد یا همان فوق لیسانس برای خرید خدمت سرزی چق است؟

این میزان جریمه مقاطع مختلف متفاوت میشد. که برای متقاضیان مک کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس ۳۰۰ میلیون ریال اعلام شده است.

مشمولین میتوانند جریمه ی غیبت سرزی را به صورت اقساط پرداخت کنند؟

بله. بر اساس آخرین مصوت سازمان نظام وظیفه، آن دسته از مشمولینی که قصد دارند کارت معافیت خود را از طریق پرداخت جریمه یافت کنند. میتوانند کل هزینه را به صورت اقساط پرداخت کرده و کارت معافیت خود را بگیرند.

 

قانون جریمه مشمولان غایب چه زمانی اجرایی می شود؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

قانون جریمه مشمولان غایب چه زمانی اجرایی می شود؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در جمعه ۲۹ آذر ۱۳۹۸ساعت 0:09
توسط avije | تعداد بازديد : 66 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

معافیت کفالت پ یکی از بهترین راه هایی است که کمک خواهد کرد بتوانید کارت معافیت سرزی خود را بگیرید. قابل انکار نیست که صد بیشتر افراد تمایلی به گذراندن دوران خدمت سرزی پادگان های نظامی ندارند چرا که آن را مانعی برای تحقق برنامه های دیگر خود میدانند از این رو هر راه حلی که بتواند مدت زمان خدمت سرزی را کم کند یا فرد را معاف از خدمت کند برای این افراد دارای اهمیت است. کسری خدمت به روش های مختلف، سپری کردن خدمت تحت عنوان سرز امریه ارگان ها و نهادهای دولتی و یا معافیت راه هایی هستند که این زمینه کمک خواهند کرد. معافیت خود مواردی مانند معافیت تحصیلی، معافیت پزشکی معافیت کفالت و. . . را شامل میشود که معافیت کفالت شامل کفالت ما، کفالت پ، کفالت خواهر و برا و. . . میشود. معافیت کفالت پ که یکی از گزینه های مناسب برای معافیت است قوانین، تبصره ها، ضوابط و شرایط خاص خود را دارد، شرایطی که برخی به وضعیت پ مربوط هستند و برخی دیگر به وضعیت متقاضی برمیگردند بنابر این بهتر است پیش از اقدام به کمک مشاوره اطلاعات لازم را کسب کنید و آگاهانه این مسیر قدم بردارید نتیجه راضی کننده ای را بگیرید.

شرایط اخذ معافیت کفالت پ چگونه است؟

شرایط اخذ معافیت کفالت پ را میتوان از دو جنبه بررسی کرد. همانطور که گفتیم برخی از شرایط معافیت برای کفالت پ به وضعیت پ مربوط میشوند. آنچه که این ره به عنوان آیین نامه سازمان نظام وظیفه عمومی وجود دارد این است که تنها زمانی میتوان از کفالت پ برای معافیت بهره برد که یا سن پ به ۷۰ سال رسیده شد و یا اگر سن پ زیر ۷۰ سال است از نظر کمیسیون پزشکی یید شود که پ بنا بر معلولیت یا آسیب ها و ناتوانی جسمی اثر سانحه یا بیماری نیاز به مراقبت و سرپرستی دارد. اما شرایط اخذ معافیت برای کفالت پ خود متقاضی به این صورت است که فرد نید غیبت از خدمت داشته شد و تنها فرزند پسر لای ۱۸ سال شد. مورد شرایط جسمی یک سری بیماری خاص نظر گرفته شده است که اگر پزشک یید کند پ مبتلا به یکی از این بمیاری ها به شدت مورد نظر است فرد میتواند کفالت پ را هر سنی بر عهده بگیرد. مورد داشتن برا نیز قوانینی وجود دارد که بنا بر آن ها میتوان ز هم از معافیت برای کفالت پ استفاده کرد که ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد.

قوانین معافیت کفالت پ چیست؟

قوانین معافیت کفالت پ حالت کلی شامل موارد ذکر شده فوق است ( تنها فرزند پسر لای ۱۸ سال، پ لای ۷۰ سال، نداشتن غیبت و. . .) حالت کلی اگر این شرایط برقرار شد فرد میتواند مورد معافیت برای کفالت پ اقدام کند اما تبصره هایی نیز این میان وجود دارد که راه را برای اخذ این نوع معافیت ز کرده است. برای مثال مورد داشتن برا اگر برا یک سری شرایط خاص داشته شد فرد میتواند از کفالت پ بهره مند شود شرایطی مانند:

 • معلولیت جسمی برا
 • بیماری و عدم توانانی بردار جهت سرپرستی پ
 • زندگی کردن برا محلی به دور از محل سکونت پ
 • زندان بودن بردار برای مدتی مشخص
 • و. . .

مورد  قوانین معافیت برای کفالت پ که سن پان وجود دارد اگر یید شود که پ معلولیت یا عارضه جسمی دارد و یا یکی از بیماری های مورد نظر را دارد فرد میتواند بدون توجه به سن پ خواست کفالت کند. برخی از این بیماری ها شامل:

 • ضایعات عروقی و مغزی
 • عمل های جراحی روی مغز
 • بیماری ها و عمل های جراحی روی ستون فقرات
 • بیماری های روانی
 • دیابت شیرین
 • بیماری های ریه
 • بیماری ها و آسیب های پوستی
 • آلزایمر پیشرفته
 • بیماری های کبدی
 • از کار افدگی یا قطع عضو
 • هموفیلی
 • سرطان های بدخیم
 • نابینایی
 • ناشنوایی
 • بیماری های کلیوی و عمل های جراحی روی مجاری ااری
 • مبتلا به سل
 • مبتلا به HIV
 • نارسایی قلبی
 • و. . . میشد.

البته کلیه بیماری های فوق ید از نظر شدت بیماری مورد یید پزشک قرار بگیرند.

 

مدارک لازم برای اخذ کفالت پ بیمار شامل چه مواردی میشد؟

مدارک لازم برای اخذ کفالت پ بیمار شامل موارد متعددی میشد که توجه به شرایط متقاضی ممکن است از فردی به فردی دیگر متفاوت شد. حالت کلی عکس پرسنلی، فتوکپی شناسنامه و کارت ملی خود فرد، پ و سایر اعضای خانواده لازم است. اما برای کفالت پ بیمار ید مدارک پزشکی معتبر از طرف پزشک معتمد نیز وجود داشته شد یعنی پزشک ید یید کند که پ شما به دلیل عارضه یا بیماری خاص جسمانی توان مراقبت از خود و سرپرستی خانواده را ندارد. از طرف دیگر اگر شما برا لای ۱۸ سال دیگری داشته شید کنار مدارک پزشکی پ لازم است که شما مک و مستند لازم را داشته شید که یید کند بردارد دیگر به دلایل خاص (بیماری، معلولیت، زندان، مهاجرت و. . .) امکان سرپرستی خانواده را ندارد و این مسئولیت بر عهده شما خواهد بود پس توجه به وضعیت شما خانواده مدارک لازم برای اخذ کفالت پ تغییر خواهد کرد.

مشمولین یافت معافیت کفالت چه کسانی هستند؟

 مشمولین یافت معافیت کفالت اکثرا این سوال مواجه هستند که چگونه ید برای اخذ معافیت کفالت اقدام کنند و مراحل آن به چه صورت میشد. مشمولان مرحله اول ید به مراکز خدمات الکترونیک مراجعه کنند و فرم های مربوطه را پر کنند خواست خود را به صورت اینترنتی به ثبت برسانند. پس از این مرحله ید تمام مدارک مورد نیاز را تهیه و به سازمان وظیفه عمومی ارسال کنند. ادامه اگر شرایط اولیه و مدارک شما یید شود برای شما کمیسیون تشکیل خواهد شد. این کمیسیون رای نهایی مورد یید یا رد معافیت کفالت شما صا خواهد شد. این کمیسیون حضور افرادی مانند فرماندار یا نماینده رئس سازمان وظیفه یا نماینده او و. . . تشکیل خواهد شد. نهایت اگر مشمولین یافت معافیت کفالت به رای صاه از طرف کمیسیون اعتراض داشته شند میتوانند خواست تجدید نظر خود را به نهاد مربوطه ارائه دهند.

 

تحقیقات محلی برای معافیت کفالت پ چگونه است؟

تحقیقات محلی برای معافیت کفالت پ برای شرایطی میشد که نیاز است صحت ادعای متقاضی مورد وضعیت خود ثابت شود. برای مثال طبق قوانین فردی که پ وی مفقودالاثر است میتواند کفالت اعضای خانواده را برعهده بگیرد بنابراین فردی که ادعای مفقودالاثر بودن پ خود خواست کفالت خانواده را دارد یا به دلیل مفقودالاثر بودن برا خواست کفالت پ را داده است ید طبق تحقیقات ثابت شود که این مسئله حقیقت دارد و سوری نمیشد. البته میتوان بر نتیجه تحقیقات اعتراض کرد دوره جریان بررسی شود. البته تحقیقات محلی معافیت برای کفالت پ مختص مفقودالاثر بودن پ نمیشد و برای شرایط دیگر نیز ممکن است صورت بگیرد.

سوالات متداول

شرایط پ برای معافیت کفالت ید چگونه شد؟

برای معافیت کفالت، یا ید سن پ به ۷۰ سال رسیده شد یا اگر به ۷۰ سال نرسیده است به علت بیماری های نام برده شده و یا معلولیت و آسیب جسمانی قا به مراقبت از خود و سرپرتی خانواده نشد.

شرایط فرد برای اخذ معافیت کفالت از پ ید چگونه شد؟

فرد ید غیبت از خدمت نداشته شد و تنها فرزند پسر لای ۱۸ سال شد یا صورت وجود برا شرایط برا به صورتی شد که امکان کفالت پ را نداشته شد.

ارائه چه مدارکی برای اخذ معافیت برای کفالت پ لازم است؟

عکس پرسنلی، فتوکپی شناسنامه و کارت ملی خود فرد، پ و دیگر اعضای خانواده، مدارک پزشکی یید کننده وضعیت جسمانی پ و صورت داشتن بردار مدارکی جهت یید عدم امکان کفالت برااز مدارک مورد نیاز جهت اخذ معافیت برای کفالت پ میشند.

 

شرایط اخذ معافیت کفالت پ چیست؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

شرایط اخذ معافیت کفالت پ چیست؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 5 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 12:51
توسط avije | تعداد بازديد : 49 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

کفالت ما یکی از راه های مناسبی میشد که کمک خواهد کرد شما از خدمت سرزی معاف شوید. به طور کلی اکثریت افراد مشمول خدمت سرزی رغبتی به گذراندن دوران خدمت ندارند و این کاملا طبیعی میشد از این رو هر فرد به نحوی به دنل راهی برای  به حداقل رساندن یا به طور کل حذف سرزی میشد. این مورد هم استفاده از کسری خدمت یا گذراندن دوران خدمت به صورت سرز امریه و گرفتن معافیت از خدمت راه های پیش رو میشند.

اما سازمان وظیفه عمومی برای معافیت از خدمت قوانین تعریف شده و ظوابت مشخصی وجود دارد و نمیتوان اقدام خودسرانه ای این مورد انجام داد پس شما ابتدا ید اطلاعات لازم را از انواع معافیت ها و شرایط کلی معافیت سرزی را داشته شید. یکی از انواع معافیت ها معافیت کفالت میشد که خود به چند نوع کفالت تقسیم میشود که کفالت برای ما یکی از آن ها میشد. این مورد یکی از راحت ترین مواردی است که کمک خواهد کرد شما از خدمت سرزی معاف شوید این شرط  که آگاهانه و به موقع مورد آن اقدام کنید.

قوانین کفالت ماچیست؟

قوانین کفالت از ما مشخص و شفاف هستند اما مواردی نیز به نحوی قانون دوم و تبصره ای وجود دارد که اگر شما از آن اطلاع نداشته شید به راحتی فرصت معافیت خود را از دست میدهید. به طورل کل معافیت کفالت انواع مختلفی دارد که یکی از آن ها کفالت برای ما است.

کفالت برای ما نیز خود حالت های مختلفی دارد. کفالت از ما فاقد شوهر شامل ماان مجردی میشود که همسر آن ها فوت کرده است، طلاق گرفته اند یا همسر آن ها زندان به سر میبرد. برای هر کدام از این حالت ها قوانین و شرایط خاصی وجود دارد پس ید دید که شما برای کدام حالت خواست معافیت کرده اید. اما هر حالت نیاز است که از طریق مشاوره از جزئیات قوانین، قوانین جدید، تبصره ها و راه های دوم موجود اطلاعات لازم را کسب کنید بتوانید به حقوق خود دست پیدا کنید. گذشتن مدت زمان مشخصی از طلاق ماو وجود حداقل یک سال پایان زندان پ و. . .  برخی از این قوانین میشند.

مشمولین معافیت کفالت ما چه کسانی هستند؟

مشمولین معافیت کفالت برای ما هر کدام از حالت ها ید هم شرایط کلی معافیت کفالت را داشته شند و هم شرایط خصوصی انواع کفالت را داشته شند. برای مثال یک سری شرایط، ضوابط و قوانین برای کفالت از ماان مطلقه وجود دارد که طبیع مورد ماانی که همسر آن ها فوت کرده است تعریف نشده اند. پس مرحله اول ید مشخص شود که شما مشمول کدام نوع کفالت میشید. سپس بسنجید که آیا شرایط کلی معافیت کفالت را دارید یا خیر. پس از این مرحله ید قوانین کلی و جزئی که مورد شما صدق میکند را مطالعه کنید و سپس اقدامات اولیه را انجام دهید. حالت کلی اگر شما تنها فرزند پسر لای ۱۸ سال هستید و پ شما فوت کرده است یا والدین شما طلاق گرفته اند و غیبت ندارید میتوانید مشمول معافیت کفالت شید.

 

نحوه یافت کفالت ما چگونه است؟

نحوه یافت کفالت برای ما سوال تمام افرادی است که ما مجرد دارند و از چگونگی معافیت کفالت اطلاعات چندانی ندارند. به طور کل اگر پ شما فوت شده است و یا پ و ما شما مدت زمان قابل قبولی است که از هم جدا شده اند و ما شما ازدواج مجددی نداشته است میتوانید به یافت کفالت از ما امیدوار شید. اگر بخواهیم بدون ذکر جزئیات روند کلی یافت معافیت کفالت را توضیح دهیم ید گفت که شما ابتدا ید فرم معافیت کفالت را پر کرده و همراه مدارک لازم ( فتوکپی شناسنامه و کارت ملی خود، ما و خواهر برا، گواهی فوت پ یا طلاق نامه) را از طریق مرکز خدمات الکترونیک به سازمان نظام وظیفه ارسال کنید و پس از یید شرایط اولیه برای شرکت کمیسیون معافیت دعوت خواهید شد که این جلسه رای نهایی مورد رد یا یید معافیت کفالت شما مشخص خواهد شد.

برخی از افرادی که جلسه هیئت کمیسیون حضور دارند شامل بخشدار، نامینده دادسرای شهرسن، رئیس سازمان وظیفه عمومی یا نامینده وی و. . . این وجود  اگر فردی به رای صاه از طرف کمیسیون اعتضار دارد میتواند خواست تجدید نظر داشته شد.

کفالت ما فاقد همسر چیست؟

کفالت از ما فاقد همسر همانطور که گفته شد شامل چند حالت است. حالت اول برای ماانی است که همسر آن ها فوت کرده است و ازدواج مجددی نداشته اند یا اگر داشته اند همسر جدید دوم نیز توانایی حمایت و نگهداری از ما را نداشته شد. حالت دوم برای ماان مطلقه است که ید مدت مشخصی از طلاق آن ها گذشته شد و حالت سوم برای ماانی است که همسر آن ها زندان است و حداقل یک سال به پایان مدت حبس آن ها مانده شد. این ها مواردی هستند که وضعیت ما برای یافت کفالت شما مثبت است و ادامه روند معافیت کفالت، به شرایط خود شما بستگی دارد.

کفالت ما یعنی چه؟

کفالت ما یعنی چه؟ اگر بخواهیم یک پاسخ ساده و عامیانه به این سوال بدهیم کفالت برای ما یعنی شرایطی که ما سرپرست و همسری ندارد و نیازمند به حضور و حمایت فرزند پسر میشد. این حالت اگر فرد به سن ۱۸ سال رسیده شد و برا بزرگ تری نداشته شد میتواند سرپرستی ما را به عهده بگیرد و این موضوع  سازمان نظام وظیفه تحت عنوان کفالت از ما میشد. مورد کفالت برای ما برخی از شرایط و قوانین مربوط به وضعیت ما است و برخی دیگر به شما مربوط است.

شرایط معافیت کفالت ما مطلقه چگونه است؟

شرایط معافیت کفالت برای ما مطلقه به این صورت است که ید مدت قابل قبولی از زمان طلاق گذشته شد به علاوه ما شما فرزند پسر دیگری لاتر از ۱۸ سال نداشته شد البته صورت داشتن بردار همسن یا بزرگتر نیز اگر شما بتوانید ثابت کنید که این برا توانایی مراقبت و حمایت از ما را به دلایلی مانند ازدواج  و دوری محل زندگی ما زندانی بودن و. . . ندارد میتوانید معافیت کفالت برای ما را بگیرید. از طرفی شما نید غیبت از خدمت داشته شید.

نکته ای این مورد وجود دارد این است که اگر ما فرد پس از طلاق ازدواج مجددی داشته شد اما همسر او توانایی لازم جهت سرپرستی و حمایت از ما را نداشته شد این حالت نیز امکان معافیت کفالت برای فرد وجود دارد اما ید وضعیت موجود طبق تحقیقاتی که از طرف سازمان صورت میگیرد ثابت و مورد یید کمیسیون قرار بگیرد.

 

کفالت ما حقوق بگیر چگونه است؟

کفالت برای ما حقوق بگیر یکی از مواردی است که برای بسیاری از افراد سوال برانگیز است. سوالاتی مانند اینکه ما من شاغل هستند و هنوز توانایی لازم را دارند آیا میتوانم معافیت کفالت بگیرم؟ یا ما من مستمری و حقوق دارد آیا گرفتن معافیت کفالت من حقوق او قطع میشود؟ این ها معمولا سوالاتی هستند که مورد ماانی که شاغل یا دارای امد هستند وجود دارد. ید گفت که مسئله کفالت از ما این موارد تناقض نمیشد و ارتطی به یکدیگر ندارند. به این معنی که حتی اگر ما فرد هنوز توانایی کار کردن را دارد صورت نداشتن سرپرست شما میتوانید کفالت او را بر عهده بگیرید و صورت داشتن حقوق مستمری حقوق وی قطع نخواهد شد.

سوالات متداول

برای گرفتن معافیت کفالت از ما فرد ید چه شرایطی را داشته شد؟

فرد ید غیبت از خدمت نداشته شد، تنها فرزند پسر لای هجده سال شد یا اگر فرزند دیگری هست شرایط سرپرستی ما را نداشته شد.

ما ید چه شرایطی داشته شد فرد بتواند معافیت کفالت برای ما بگیرد؟

ما ید فاقد شوهر یا مجرد شد به این صورت که یا همسرش فوت شده شد یا طلاق گرفته شد و مدت قابل قبولی از جدایی گذشته شد و یا همسرس حداقل یک سال آینده زندان شد.

چه مدارکی برای کفالت از ما لازم است؟

ارائه فتوکپی شانسنامه و کارت ملی خود فرد، ما و خواهر و براان دیگر و همچین طلاق نامه یا گواهی فوت لازم است.

 

معافیت کفالت ما چه شرایطی دارد؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

معافیت کفالت ما چه شرایطی دارد؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 4 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 12:22
توسط avije | تعداد بازديد : 74 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد چند سالی است که راه را برای ادامه تحصیل برای داوطلن راحت تر کرده است  و متقاضیان به راحتی میتوانند   سطح  تحصیلات تکمیلی مقاطع کارشناسی ارشد بدون کنکور شرکت کنند . توجه به علاقه داوطلن  به ادامه تحصیل  مقاطع کارشناسی ارشد بدون کنکور عث افزایش تقاضا برای ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکورشده است . صورت داشتن شرایط قید شده دفترچه ثبت نام برای ورود به مقطع کارشناسی ارشد ، بدون شرکت کنکور کارشناسی ارشد میتوانند ادامه تحصیل دهند .

داوطلنی که مایل به ثبت نام این دوره هستند ید اطلاعات کافی  مورد رشته های بدون کنکور کارشناسی  ارشد داشته شند . اگر قصد ادامه تحصیل رشته های بدون کنکور کارشناسی  ارشد دانشگاه های آزاد دارید ، یکی از شرایط پذیرش رشته های کارشناسی  ارشد بدون کنکور دانشگاه های آزاد این است که جزو دانشجویان استعداد خشان شید .

نکاتی مورد دانشجویان استعداد خشان

دانشجویانی که جز استعداد خشان هستند ید دارای شرایط قید شده شند این شرایط شامل زیر است : دانشجو ید ۱۱۰ واحد سی را بعد از ۶ ترم گذرانده شد واقع ید جز دانشجویان برترهم ورودی  و هم رشته خود شد ، معدل دانشجو   طول کارشناسی لای ۱۶ شد . پذیرش دانشجو همان دانشگاه و همان رشته امکان پذیراست . یکی دیگر از شرایط رشته های بدون کنکور کارشناسی  ارشد این است که پذیرش داوطلب فقط یکر همان سال فارغ التحصیلی صورت میگیرد .  کارشناسی ارشد بدون کنکور زیر نظر وزارت علوم  ، تحقیقات و فناوری است  و دانشگاه ها متقاضی توسط دستورالعمل های ذکر شده اقدام به پذیرش دانشجو میکنند ، این دستورالعمل های ذکر شده  دانشگاه های مورد رشته های کارشناسی  ارشد بدون کنکور متفاوت است . دانشگاه دولتی میتوانند حداکثر ده صد از دانشجویا را بدون کنکور بپذیرند .


بیشتر بخوانید: مشاوره تحصیلی


رشته های بدون کنکور کارشناسی  ارشد دانشگاه آزاد

رشته های بدون کنکور برای کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد مانند سایر دانشگاه ها دستورالعمل های مخصوص خود را دارند . رشته های کارشناسی  ارشد بدون کنکور آزاد تنها مخصوص دانشجویان استعداد خشان هستند میشد . دانشگاه آزاد یکی از محبوبترین دانشگاه  بین دانشگاه های کشور است و چند سال اخیراقدام به جذب دانشجو مقطع کاردانی  وکارشناسی بدون کنکور کرده است ، ولی مورد رشته های کارشناسی بدون کنکور دانشگاه آزاد ید گفت که دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو سطح تحصیلات تکمیلی و مقطع کارشناسی ارشد آزمون ورودی میگیرد ، اما این دانشگاه مانند دانشگاه دولتی برای ثبت نام بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد برای دانشجویان استعداد خشان امکان پذیراست .

شرایط پذیرش دانشجویان استعداد خشان

یکی از شرایط کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد برای داوطلن استعداد خشان داشتن معدل ۱۷ برای رشته های علوم انسانی وهمچنین معدل ۱۶ برای رشته های غیرعلوم انسانی است . پذیرش داوطلب فقط یکر همان سال فارغ التحصیلی صورت میگیرد . دانشجویان استعداد خشان برای ادامه تحصیل مقطع کارشناسی ارشد ید همان دانشگاه و همان رشته که فارغ التحصیل شده اند ادامه تحصیل دهند . ثبت نام بدون کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد یکر سال صورت میگیرد و معمولا پذیرش آن مهرماه است .  دفترچه ثبت نام بدون آزمون همزمان دفترچه ثبت نام آزمون سایت قرار میگیرد . برای مشاوره تحصیلی مورد رشته های کارشناسی  ارشد بدون کنکور آزاد   مرکزمشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید .

 

رشته های بدون کنکور کارشناسی  ارشد دانشگاه پیام نور

رشته های بدون کنکور کارشناسی  ارشد دانشگاه پیام نور دفترچه ثبت نام بدون کنکور این دانشگاه قید شده است . داوطلنی که مایل به ثبت نام این دوره هستند ید اطلاعات کافی  مورد رشته های کارشناسی  ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور داشته شند . دانشجویان صورت ثبت نام میتوانند تکمیل فرم ثبت نام  یکی از رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه پیام نور شرکت کنند و ادامه تحصیل دهند . دانش آموختگان ید آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور شرکت کنند و نمره حد نساب را بدست آورند . واقع سوال هایی که این آزمون قید میشود مربوط به وس ترم اول کارشناسی ارشد میشد و همچنین داشتن معدل  چهارده آزمون وهمچنین نمره دوازده هر س ضروری است . نحوه پذیرش داوطلن مقطع کارشناسی ارشد گذراندن آزمون ورودی که اسفند ماه برگزاری میشود است و نیج آن اردیبهشت ماه اعلام میگردد .

رشته های کارشناسی  ارشد بدون کنکور دانشگاه علوم تحقیقات تهران

رشته های کارشناسی  ارشد بدون کنکور دانشگاه علوم تحقیقات تهران دفترچه ثبت نام مقرر نشده . دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات مقطع کارشناسی ارشد دانشجو نمیپذیرد و حتی این شرایط شامل حال دانشجویان استعداد خشان هم نمیشود . دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات یکی از بهترین دانشگاه ها ی آزاد است  و دارای اساتید برجسته میشد .  دانشگاه آزاد علوم وتحقیقات  همه ساله  اقدام به جذب دانشجو مقطع کاردانی وکارشناسی (کارشناسی پیوسته وکارشناسی ناپیوسته ) به صورت بدون آزمون میکند اما مقطع کارشناسی ارشد دانشجو نمیگیرد . اگرامکان ثبت نام رشته های کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزادعلوم وتحقیقات تهران  مورد تصویب مدیران وزارت علوم قرار بگیرد دفترچه ثبت نام اعلام میشود .

نکاتی مورد بدون کنکور دانشگاه آزاد 

چند سال اخیر دانشگاه آزاد اسلامی اقدام به پذیرش دانشجو به صورت بدون آزمون وصرفا بر اساس سوابق تحصیلی کرده است . دانشگاه آزاد اسلامی مقاطع کاردانی وکارشناسی و دو نوبت مهرماه وبهمن ماه به صورت بدون کنکور( آزمون ) ثبت نام میکنند  ولی مقطع کارشناسی ارشد و دکتری آزمون ورودی وجود دارد ، ولی  دانشجویانی که جز استعداد خشان هستند میتوانند به صورت بدون کنکور رشته خود ثبت نام کنند . زمان اعلام نیج دانشگاه آزاد بدون کنکور( بهمن ماه) اواخر اسفند اعلام میشود وهمچنین زمان اعلام نیج  بدون کنکور دانشگاه آزاد نیمسال اول ( مهرماه ) شهریورماه اعلام میشود .  ثبت نام به صورت اینترنتی است و داوطلن جهت ثبت نام ید به سایت سنجش مراجعه کنند .

رشته های کارشناسی  ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج

رشته های کارشناسی  ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد قید شده است .  دانشگاه آزاد دارای امکانات فراوانی است و تنوع رشته های  کارشناسی ارشد به مراتب فراوان است  و واحدهای مختلف دانشجو میپذیرد . دانشگاه آزاد واحد کرج دو نوبت مهرماه وبهمن ماه دانشجو میگیرد . داوطلنی که مایل به ثبت نام این دوره هستند ید اطلاعات کافی  مورد رشته های کارشناسی  ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد کرج را داشته شند .  گرچه  دفترچه انتخاب رشته کارشناسی ارشد بدون کنکور برگیرنده تمامی رشته های علاقمندان است دانشگاه آزاد کرج یکی از واحد هایی است که بخشی ازگنجایش رشته های کارشناسی ارشد را به خود اختصاص میدهد  . برای اطلاع کافی از رشته های بدون کنکور کارشناسی  ارشد دانشگاه آزاد کرج میتوانید برای مشاوره تحصیلی مرکز آویژه تماس حاصل کنید.

 

نکاتی مورد کارشناسی بدون کنکوردانشگاه آزاد

کارشناسی بدون کنکوردانشگاه آزاد  به دو دسته تقسیم میشود : دسته اول کارشناسی پیوسته  و دسته دوم کارشناسی نا پیوسته است ، ثبت نام  کارشناسی پیوسته بدون کنکور دانشگاه آزاد دو زه زمانی  مهرماه و بهمن ماه صورت میگیرد . برای اطلاع از شرایط و زمان ثبت نام به سایت ثبت نام بدون کنکور دانشگاه آزاد مراجعه کنید .  مهلت ثبت نام کارشناسی پیوسته بدون  کنکور ۹۸ یک الی دو هفته و یا بیشتر طول میکشد . دفترچه انتخاب رشته بدون آزمون دفترچه آزمون تفاوت دارد . دانش آموختگان پس از ثبت نام رشته مورد علاقه ید به دانشگاه مورد نظرمراجعه کرده ومدارک لازم جهت ثبت نام تحویل داده و پروسه را برای پذیرش به اتمام برسانند . شما عزیزان میتوانید برای اطلاع کامل از هر گونه مشاوره تحصیلی  مرکزمشاوره آویژه تماس حاصل کنید .

 

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های بدون کنکور کارشناسی ارشد

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 7 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 2:59
توسط avije | تعداد بازديد : 98 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته های بدون کنکور آزاد نیز یک امکان تحصیل بدون کنکور برای افرادی است که امکان تحصیل شرکت کنکور را ندارند . لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد رشته های زیادی حضور دارند که هر کدام مربوط به بخش ها و زیر گروه های مختلف تحصیلی هستند . لیست رشته های بدون کنکور آزاد بسیاری از رشته های گروه های مهندسی و حتی پیراپزشکی نیز وجود دارند . این متن سعی داریم برای شما عزیزان چند نمونه از رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد را معرفی کنیم که مختصرا به شرح زیر است :

 • کارشناسی ادبیات نمایشی
 • کارشناسی علوم قضایی
 • کارشناسی سن شناسی
 • کارشناسی زن و ادبیات انگلیسی
 • گرافیک – گرافیک
 • هنرهای تجسمی – نقاشی
 • کاردانی صنایع غذایی
 • تربیت بدنی – تربیت بدنی
 • الکتروتکنیک – سیسات الکتریکی

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد تعداد بسیار زیادی رشته جای میگیرد که امکان معرفی همه آنها وجود ندارد .

دیگر رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

لیست رشته های بدون کنکور آزاد ، زیر گروه ها و رشته ها گرایش های مختلف وجود دارد و این دانشگاه نیز هر ساله دو مقطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی بدون کنکور دانشجو میپذیرد اما مسفانه امکان تحصیل بدون کنکور مقطع کارشناسی ارشد و دکتری این دانشگاه وجود ندارد . دیگر رشته های موجود این لیست مختصرا بصورت زیر است :

 • الکترونیک – الکترونیک عمومی
 • کاردانی تکنولوژی آبیاری
 • کارشناسی مترجمی زن آلمانی
 • کارشناسی زن اسپانیایی
 • کاردانی حسابداری مالیاتی
 • کاردانی تربیت معلم قرآن کریم
 • کاردانی معماری
 • کاردانی حفاظت و مرمت بنا های ریخی
 • نقشه کشی معماری – نقشه کشی
 • نرم افزار کامپیوتر
 • نقشه برداری – نقشه برداری
 • کاردانی صنایع قندسازی
 • کاردانی تکنولوژی مواد غذایی
 • کار کاردانی هنرهای نمایشی
 • ساختمان – کارهای عمومی ساختمان
 • صنایع غذایی – کنترل کیفیت مواد غذایی
 • کاردانی مدیریت صنعتی کاربردی
 • کارشناسی علوم حدیث
 • کارشناسی عکاسی
 • کارشناسی طراحی لس
 • کارشناسی معماری
 • گرافیک
 • طراحی لس
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی هوافضا

  بیشتر بخوانید:  مشاوره تحصیلی


لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد 

لیست رشته های بدون کنکور آزاد همانطور که لا به مختصری از آنها پرداختیم بسیار گسترده است .  لیست رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور بسیاری از رشته های پرمتقاضی و منتخب داوطلبین وجود دارد . اینجا به موارد دیگری از رشته های موجود لیست رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور میپردازیم :

 • تربیت بدنی – تربیت بدنی
 • هنرهای تجسمی – نقاشی
 • نقشه کشی معماری – نقشه کشی
 • الکترونیک – الکترونیک عمومی
 • صنایع غذایی – کنترل کیفیت مواد غذایی
 • کاردانی تربیت معلم قرآن کریم
 • کاردانی تکنولوژی شیلات
 • نرم افزار کامپیوتر
 • الکتروتکنیک – سیسات الکتریکی
 • برق – الکترونیک و ابزار دقیق
 • امور دامی – تکنولوژی و پرورش طیور
 • ساختمان – کارهای عمومی ساختمان
 • سیسات – تبرید
 • امور زراعی و غی – تکنولوژی تولیدات غی
 • امور اداری
 • گرافیک – گرافیک
 • هنرهای تجسمی – چاپ دستی
 • الکتروتکنیک – برق صنعتی
 • کاردانی تربیت – دفترفنی ساختمان
 • کاردانی صنایع قندسازی
 • کاردانی علوم قضایی
 • کاردانی حسابداری – دولتی
 • کاردانی صنایع غذایی
 • کاردانی ریخته گری
 • کاردانی سن شناسی
 • نقشه برداری – نقشه برداری

 

دیگر رشته های موجود لیست رشته های بدون کنکور آزاد

از دیگر رشته های موجود لیست رشته های بدون کنکور آزاد میتوان به موارد زیر هم اشاره کرد :

 • کاردانی حفاظت و مرمت بناهای ریخی
 • کاردانی تکنولوژی مواد غذایی
 • کارشناسی سن شناسی
 • کارشناسی زن و ادبیات انگلیسی
 • کارش کارشناسی مترجمی زن آلمانی
 • کارشناسی شیلات
 • کارشناسی حسابداری
 • کارشناسی محیط زیست
 • روانشناسی
 • کاردانی مدیریت صنعتی کاربردی
 • کاردانی هنرهای نمایشی
 • کارشناسی آموزش زن انگلیسی
 • کارشناسی زن اسپانیایی
 • کارشناسی عکاسی
 • کارشناسی طراحی لس
 • کارشناسی علوم سیاسی
 • کارشناسی حقوق
 • کارشناسی زمین شناسی
 • کارشناسی کارشناسی شیمی
 • کارشناسی ناپیوسته مدیریت صنعتی
 • کارشناسی ناپیوسته محیط زیست
 • کارشناسی ناپیوسته مدیریت زرگانی
 • کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی هواپیما
 • کارشناسی ناپیوسته آموزش راهنمایی و مشاوره
 • کارشناسی ناپیوسته هنرهای تجسمی – نقاشی
 • کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی مخابرات
 • کارشناسی ناپیوسته آموزش و پرورش ابتدایی
 • کارشناسی ناپیوسته بهداشت مواد غذایی
 • کارشناسی ناپیوسته معماری
 • کارشناسی ادبیات داسنی
 • کارشناسی ناپیوسته آموزش زن انگلیسی
 • کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی الکترونیک
 • کارشناسی علوم تربیتی
 • کارشناسی مدیریت مالی
 • کارشناسی مدیریت دولتی
 • کارشناسی فلسفه

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد

شرایط ثبت نام رشته های بدون کنکور آزاد هم به نوعی مختص به خود این دانشگاه است البته شهت های بسیاری دیگر دانشگاه ها دارد . تحصیل بدون کنکور هر مقطعی نیازمند شرایطی خاص است . از مهمترین شرایط ثبت نام رشته های دانشگاه های بدون کنکور آزاد ، داشتن مک دیپلم و پیش دانشگاهی است . شرایط ثبت نام رشته های دانشگاه آزاد بدون کنکور به قطع ساده است و برای تحصیل بدون کنکور آن تنها انجام ثبت نام اینترنتی و منتظر ماندن اعلام زمان ثبت نام حضوری و دست داشتن مک دیپلم و پیش دانشگاهی کافی میشد . دانشگاه آزاد اسلامی مقطع کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ، کارشناسی ارشد و همچنین دکتری هر ساله دانشجو میپذیرد . اما امکان تحصیل بدون کنکور دانشگاه آزاد تنها مقطع کاردانی و کارشناسی وجود دارد .

رشته های دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد تهران 

رشته های دانشگاه های بدون کنکور آزاد تهران  از آنجا که تهران یک کلانشهر پرجمعیت و همچنین پایتخت است و متقاضیان بسیاری دارد تنوع بیشتری دارند . لیست رشته های های بدون کنکور آزاد تهران بسیار گسترده است و تعداد زیادی رشته مقاطع مختلف کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته آنها جای میگیرد . این لیست میتوان به چند مورد زیر اشاره نمود :

 • مهندسی تولید و ژنتیک گیاهی
 • زن و ادبیات عربی
 • فیزیک
 • فیزیک مهندسی
 • زمین شناسی
 • مشاوره
 • مدیریت صنعتی
 • زن و ادبیات انگلیسی
 • زن و ادبیات فارسی
 • مهندسی تولیدات گیاهی
 • حسابداری
 • آموزش ریاضی
 • مهندسی تولیدات دامی
 • مترجمی زن انگلیسی
 • فلسفه و حکمت اسلامی
 • علوم قرآن و حدیث
 • فقه و منی حقوق اسلامی
 • علوم سیاسی
 • علوم ورزشی
 • ریاضیات و کاربردها
 • آموزش دینی و عربی
 • آموزش و پرورش ابتدایی
 • آموزش علوم تجربی
 • مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
 • مهندسی علوم دامی
 • پزشکی علوم و مهندسی خاک

 

رشته های بدون کنکور دانشگاه آزاد علوم تحقیقات

رشته های بدون کنکور آزاد علوم تحقیقات واقع شهر تهران نیز به طبع یک لیست بلند لاست . لیست رشته های دانشگاه آزاد علوم تحقیقات بدون کنکور چندین رشته مختلف وجود دارد که مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی هستند که به شرح زیر است :

 • کاردانی فنی ساختمان های بتنی
 • کاردانی فنی عمران
 • کارشناسی پیوسته مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
 • کارشناسی پیوسته مهندسی معماری
 • کارشناسی پیوسته مهندسی اجرایی عمران
 • کارشناسی پیوسته مهندسی تکنولوژی برق -قت
 • کارشناسی پیوسته مهندسی تکنولوژی مکانیک خوو
 • کاردانی حسابداری
 • کارشناسی پیوسته علوم آزمایشگاهی دامپزشکی
 • کارشناسی پیوسته مهندسی تکنولوژی الکترونیک
 • کارشناسی پیوسته آموزش و پرورش ابتدایی
 • کارشناسی پیوسته مهندسی تکنولوژی نقشه برداری
 • کارشناسی پیوسته مهندسی حسابداری
 • کاردانی مهندسی اجرایی عمران
 • کاردانی معماری
 • کاردانی مخابرات
 • کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی
 • کاردانی فنی صنایع اتومبیل
 • کاردانی آموزش زن انگلیسی
 • کارشناسی پیوسته مهندسی کشاورزی – علوم صنایع غذایی

چند نکته حائز اهمیت برای داوطلبین تحصیل بدون کنکور دانشگاه آزاد

تحصیل بدون کنکور اگرچه گزینه محبوبی برای بسیاری از دانشجویان است اما ید به این نکته که این مسیر تحصیلی نیازمند صرف هزینه است نیز اشاره کرد . تحصیل آن هم به این صورت شرایطی خاص میطلبد و برای آن داوطلب ید مدارک مخصوص به خود را تهیه و آماده کند . لازمه تحصیل هر دانشگاهی تهیه دفترچه است که اندکی پیش از ثبت نام سایت دانشگاه ها قرار میگیرد و پس از آن دانشجو برای انتخاب رشته تحصیلی و شهر و دانشگااه مقصد خود نیاز به مشاوره دارد . برای هرگونه مشاوره تحصیلی ما به شما مرکز مشاوره تحصیلی آویژه را معرفی میکنیم که مشاورینی خبره و تحصیل کرده خود جای داده است . تحصیل آزاد بدون کنکور که ملزم به پرداخت شهریه است مسیر خاص خود را دارد که برای راهنمایی این مسیر مشاورین ما بصورت شنه روزی پاسخگوی شما این مرکز هستند .

 

لیست رشته های بدون کنکور آزاد

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های بدون کنکور آزاد

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 7 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 1:58
توسط avije | تعداد بازديد : 61 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی دغدغه تعداد زیادی از داوطلبین دانشگاه های بدون کنکور میشد . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تعداد خیلی زیادی رشته موجود است که پاره ای از آنان را مورد بررسی قرار میدهیم . لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی همه رشته ها و بیشتر گرایش های این رشته ها برای آن دسته از متقاضیان نیازمند ارائه این رشته ها هستند موجود است . برای اطلاع کامل از رشته های علمی کاربردی بدون کنکور میتوانید دفترچه این دانشگاه را تهیه کنید و بیشترین کمک را این زمینه یافت کنید .  رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی شامل چهار دسته کلی:

 • مدیریت
 • خدمات
 • کشاورزی
 • صنعت
 • فرهنگ و هنر است .

مهم است بدانید لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی شمار زیادی از رشته ها را برمیگیرد .

سایر رشته های مهم ارائه شده برای متقاضیان دانشگاه علمی کاربردی

این متن میتوانیم تعدادی زیادی از رشته های گنجانده شده رشته های دانشگاه علمی کاربردی را مورد بررسی قرار دهیم . لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی بخش کشاورزی :

 • شیلات
 • غنی
 • دامپروری
 • منابع طبیعی گنجانده شده است .

لیست رشته های علمی کاربردی بدون کنکور بخش مدیریت نیز شامل رشته های:

 • زاریابی
 • تجهیزات پزشکی
 • مددکاری
 • مدیریت
 • زرگانی
 • حسابداری است که شامل همه گرایشهای مربوط به آنها نیز میشود .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بخش صنعت :

 • عمران
 • مکانیک خوو
 • معماری
 • مکانیک هواپیما و سایر رشته های پرطرفدار بین متقاضیان به چشم میخورد .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی بخش فرهنگ و هنر :

لیست رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی دانشگاه علمی کاربردی

لیست رشته های بدون کنکور مقطع کاردانی  علمی کاربردی شامل تعداد زیادی رشته و دانشگاه است. برای آن دسته از متقاضیان که انتخاب رشته خود مردد هستند ما رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کاردانی را بطور جامع تهیه کرده ایم که زیر به آن اشاره میکنیم . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کاردانی  هر چهار بخش رشته های بسیاری وجود دارد :

لیست رشته های علمی کاربردی بدون کنکور مقطع کاردانی بخش مدیریت : کاردانی امور تعاون ، کاردانی حرفه ای حقوق ، کاردانی حرفه ای حسابداری و … جای میگیرند .

لیست رشته های علمی کاربردی بدون کنکور مقطع کاردانی بخش کشاورزی : کاردانی فنی گیاه پزشکی ، کاردانی مکانیک شناورهای صیادی ، کاردانی آب و خاک ، کاردانی شیلات و … جای میگیرند .

رشته های بدون کنکور بخش صنعت و فرهنگ و هنر دانشگاه علمی کاربردی

رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کاردانی بخش فرهنگ و هنر : کاردانی کبداری ، کاردانی مترجمی زن ، کاردانی خبرنگاری ، کاردانی هتلداری ، کاردانی حرفه ای زیگری و … جای گرفته اند . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کاردانی بخش صنعت نیز میتوان به : کاردانی فنی ارتطات ، کاردانی مخابرات ، کاردانی فنی عمران و …اشاره کرد . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کاردانی  خیلی گسترده تر و بیشتر از نمونه های گفته شده لااست . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کاردانی  نزدیک به ۸۰ صد رشته های دانشگاهی جای داده شده اند . اگرچه حضور رشته های پیراپزشکی رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کاردانی  کمرنگ است اما آینده به آن اضافه خواهد شد .

 

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کارشناسی

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کاردانی مبحث لا مورد بررسی قرار دادیم اکنون میخواهیم به لیست رشته های علمی کاربردی بدون کنکور مقطع کارشناسی بپردازیم . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کارشناسی نیز بسیار گسترده و زیاد است و دانشگاه های زیادی را برمیگیرد . رشته های علمی کاربردی بدون کنکور مقطع کارشناسی رشته های بسیار پرطرفداری همچون حقوق تمام گرایش ها نیز به چشم میخورد . لیست رشته های علمی کاربردی بدون کنکور مقطع کارشناسی رشته های مربوط به پیرا پزشکی همچون علوم آزمایشگاهی دامی و تجهیزات پزشکی نیز وجود دارد . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کارشناسی رشته های منی همچون

 • الکترونیک
 • آی تی
 • فناوری بروز شبکه های کامپیوتری و … نیز موجود است .

چند رشته مهم رشته های بدون کنکور مقطع کارشناسی ناپیوسته علمی کاربردی

رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کارشناسی و همچنین رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کاردانی بیشمار رشته برای ادامه تحصیل دانشجویان متقاضی رشته های بدون وجود دارد که شاید ازآن بی اطلاع شید . مثلا لیست بدون کنکور رشته های علمی کاربردی مقطع کارشناسی رشته هایی همچون کارشناسی عکاسی و کارشناسی سینما وجود دارد . یا بخش صنعت رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کارشناسی دو رشته امنیت اطلاعات و صنایع لاستیک دیده میشوند . رشته های علمی کاربردی بدون کنکور مقطع کارشناسی هر۴ بخش سعی کرده تعداد زیادی رشته را برای کمک به متقاضیان رشته های بدون کنکور بگنجاند .  رشته های علمی کاربردی را دفترچه علمی کاربردی مشاهده کنید .

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی اصفهان

رشته های بدون کنکور علمی کاربردی اصفهان بسیاری رشته ها را برمیگیرد . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی اصفهان هر دو مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته تعداد زیادی رشته وجود دارد . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی اصفهان مقطع کاردانی نام رشته هایی مانند :

 • کاردانی کامپیوتر
 • کاردانی فنی کنترل
 • کاردانی حرفه امداد و نجات
 • کاردانی زاریابی و کسب و کار به چشم میخورد .

رشته های علمی کاربردی بدون کنکور اصفهان مقطع کارشناسی میتوان به:

 • کارشناسی حسابداری
 • کارشناسی مددکاری اجتماعی
 • کارشناسی فناوری اطلاعات
 • کارشناسی فناوری کنترل
 • کارشناسی طراحی لس و … اشاره کرد . همانطورکه میدانید رشته های بدون کنکور علمی کاربردی اصفهان شامل تعداد زیادی از رشته های خوب میشود و قا به ارائه همه آنها نیستیم .

سایر رشته های بدون کنکور علمی کاربردی اصفهان برای آن دسته از متقاضیان جویای رشته های بدون کنکور این دانشگاه هستند. دیگر رشته های موجود دانشگاه علمی کاربردی اصفهان مربوط به هر ۴ بخش این دانشگاه هستند . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی اصفهان بخش صنعت اکثر رشته های مهندسی وجود دارند . مهم است بدانید که رشته های بدون کنکور علمی کاربردی اصفهان رشته هایی مانند مدیریت و ابزار دقیق نیز هستند . افراد متقاضی رشته های مربوط به بخش فرهنگ و هنر رشته های بدون کنکور علمی کاربردی اصفهان میتوانند رشته هایی مانند طراحی لس یا زیگری تحصیل کنند . لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی اصفهان دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بطور کامل آورده شده است . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کاردانی و رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کارشناسی نیز این دفترچه موجود است .

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تهران

رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تهران از آن جهت که تهران پایتخت است شامل رشته ها و گرایش هایی بیشتر است . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تهران هر چهار بخش و زیر مجموعه این دانشگاه رشته های متفاوتی را مشاهده میکنیم . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تهران رشته های کمیابی مانند :

 • کاردانی امور بیمه
 • کاردانی امور بورس
 • کاردانی حرفه ای اصلاح و تربیت
 • کاردانی امورحج و زیارت
 • کاردانی امور ثبت احوال

کاردانی امور تعوان نیز به چشم میخورد . اگرچه لیست رشته های علمی کاربردی بدون کنکور تهران هم رشته های پیرا پزشکی را خود ندارد اما رشته های مربوط به این شاخه را خود جای داده است . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تهران را نیز میتوانید دفترچه بطورکامل مشاهده کنید .

دیگر رشته های موجود لیست دانشگاه های بدون کنکور علمی کاربردی تهران

رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تهران شامل

 • تربیت مربی
 • تربیت مروج سیاسی
 • تکنولوژی آموزشی

حتی تربیت مربی کودکان ناشنوا نیز هست . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تهران بسیاری رشته های بدون کنکور علمی کاربردی وجود دارند . رشته های بدون کنکور هنگام ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی بهمن ماه و ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی مهر ماه دفترچه این دانشگاه منج میگردد . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تهران رشته هایی مانند

 • تربیت بدنی
 • زرگانی
 • حفاظت اطلاعات

آرایش زنانه نیز وجود دارند . لیست رشته های علمی کاربردی بدون کنکور تهران محدود تعداد متقاضیان نیست و بیشتر گرایشها را برمیگیرد . لیست رشته های علمی کاربردی بدون کنکور تهران ، کارشناسی ارشد بدون کنکور علمی کاربردی وجود ندارد .

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مشهد

لیست رشته های علمی کاربردی بدون کنکور مشهد شامل بسیاری رشته های مورد علاقه متقاضیان است. رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مشهد نام رشته هایی مثل :

 • مهندسی شیمی ،
 • مهندسی ملوژی

مهندسی معماری آشنا است . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مشهد همچنین رشته هایی مانند :

 • شیلات
 • صنایع غذایی

و دامپزشکی را نیز برمیگیرد .

رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مشهد همچنین رشته های مربوط به زیر گروه هنر مانند :

 • عکاسی و

طراحی لس و…وجود دارد . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مشهد شامل تعداد زیادی از رشته های بدون کنکور علمی کاربردی است . البته رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کاردانی و رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کارشناسی نیز مبحثی مهم است .

 

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی کرج

رشته های بدون کنکور علمی کاربردی کرج به سبب کوچک بودن این شهر تعداد کمتری از رشته ها را برمیگیرد . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی کرج رشته هایی مانند:

 • کاردانی مدیحه و مرثیه سرایی
 • کاردانی امداد و نجات
 • کاردانی هنرهای تجسمی
 • کاردانی مددکاری

و بسیاری رشته های دیگر وجود دارد . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی کرج شامل رشته هایی مانند:

 • کارشناسی نقاشی
 • کارشناسی عکاسی
 • کارشناسی معماری
 • کارشناسی مکانیک خوو نیز میشود .

از مهمترین عناوین رشته های بدون کنکور علمی کاربردی کرج میتوان به رشته پرطرفدار حقوق نیز اشاره کرد . شما عزیزان قبل از اطلاع از رشته های بدون کنکور علمی کاربردی ید از ریخ ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی نیز مطلع شد که سایت سازمان سنجش و سایت خود دانشگاه ج شده است .

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تبریز

رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تبریز شامل رشته هایی مانند:

 • روابط عمومی
 • مدیریت کسب و کار
 • کامپیوتر
 • معماری و امور فرهنگی است .

البته رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تبریز تعداد زیادی رشته و گرایش وجود دارد که ما متخصرا آنهارا بیان میکنیم . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی تبریز رشته های پرمتقاضی مانند مدیریت و حسابداری و مکانیک نیز وجود دارد و این دانشگاه تیس میشود . رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کاردانی و رشته های بدون کنکور علمی کاربردی مقطع کارشناسی   دانشگاه تبریز  بصورت جداگانه دفترچه این دانشگاه آمده است . این متن سعی کردیم لیست رشته های علمی کاربردی بدون کنکور جامعی اختیار شما بگذاریم اما این لیست کامل نیست و رشته های بیشتری این دانشگاه موجود است .

 

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های بدون کنکور علمی کاربردی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 8 امتياز توسط 2 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 1:31
توسط avije | تعداد بازديد : 98 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی بسیار بیشتر از رشته های بدون کنکور پیام نور هستند . از شروع سال تحصیلی امسال بیشتر رشته های دانشگاه ها و همچنین موسسات آموزش عالی به صورت بدون کنکور و همچنین تنها براساس ارائه سوابق تحصیلی دو نوبت بهمن ماه سال ۱۳۹۷ و مهر ماه سال ۱۳۹۹ امکان ثبت نام حضوری دارند . رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی  نیز از این قاعده مستثنی نیستند و همین دو نوبت امکان ثبت نام حضوری دارند . متقاضیان تحصیل رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی میتوانند از طریق سایت سازمان سنجش از ریخ و شرایط ثبت نام این دانشگاه مطلع شوند و مهلت مققر شده از سوی این دانشگاه برای ثبت نام حضوری اقدام به عمل آورند .  رشته های دانشگاه غیر انتفاعی بدون کنکور امسال مقطع کاردانی و کارشناسی دانشجو میپذیرند .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی   

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی که همانطور که میدانید بسیار طولانی و گسترده است گروه آزمایشی ریاضی مختصرا به شرح زیر است :

 • مهندسی برق
 • مهندسی عمران
 • مهندسی معماری
 • کاردانی نقشه برداری
 • کاردانی معماری
 • مذیریت صنعتی
 • مدیریت مالی
 • مدیریت دولتی
 • کاردانی حسابداری
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی نقشه برداری
 • معماری داخلی
 • مهندسی کامپیوتر
 • علوم کامپیوتر
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی مکانیک
 • مهندسی هوافضا
 • مهندسی انرژی
 • مهندسی مواد و ملورژی
 • کاردانی فنی عمران
 • کاردانی فنی برق
 • کاردانی امور مالی و مالیاتی
 • کاردانی امور مالی و مالیاتی
 • مهندسی شیمی
 • شیمی محض
 • شیمی کاربردی
 • علوم و مهندسی غنی
 • مهندسی ایمنی صنعتی
 • کاردانی مدیریت صنعتی
 • کاردانی مخابرات
 • کاردانی شهرسازی
 • ریاضیات و کاربردها
 • علوم و مهندسی جنگل
 • سن شناسی
 • کاردانی شیمی آزمایشگاهی
 • جامعه شناسی
 • آمار
 • کاردانی علوم ورزشی
 • کاردانی فنی جوشکاری
 • روانشناسی
 • گردشگری
 • هتلداری
 • مهندسی فضای سبز
 • کاردانی مدیریت صنعتی
 • مهندسی نقشه برداری
 • زن و ادبیات فارسی
 • مهندسی صنایع مبلمان
 • روانشناسی
 • علوم قرآن و حدیث
 • فقه و حقوق اسلامی

لیست رشته های بدون کنکور گروه آزمایشی علوم تجربی

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی زیر گروه علوم تجربی نیز مختصرا به شرح زیر میشد :

 • زیست شناسی سلولی و مولکولی
 • زیست شناسی جانوری
 • زیست شناسی یا
 • زیست فناوری
 • شیمی کاربردی
 • شیمی محض
 • مهندسی شیمی
 • گیاه پزشکی
 • زمین شناسی
 • اقتصاد کشاورزی
 • مهندسی پزشکی
 • ترویج و آموزش کشاورزی
 • مهندسی فضای سبز
 • علوم و مهندسی جنگل
 • علوم و مهندسی شیلات
 • کاردانی امور زراعی و غی
 • کاردانی فنی عملیات پتروشیمی
 • کاردانی شیمی آزمایشگاهی
 • کاردانی بهینه سازی مصرف انرژی
 • کاردانی پالایش گاز
 • کاردانی نقشه برداری
 • کاردانی فنی عمران
 • کاردانی فنی صنایع
 • کاردانی فنی مکانیک
 • کاردانی معماری
 • کاردانی معماری سنتی
 • کاردانی شهرسازی
 • کاردانی فنی جوشکاری
 • کاردانی آمار
 • علوم مهندسی
 • مدیریت مالی
 • مدیریت کسب و کارهای کوچک
 • علوم قرآن و حدیث
 • زن و ادبیات عربی
 • علوم قرآن و حدیث
 • زن و ادبیات فارسی
 • فقه و منی حقوق اسلامی
 • فلسفه و کلام اسلامی
 • کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم
 • کاردانی تربیت معلم قرآن کریم

 


بیشتر بخوانید:  مشاوره تحصیلی


رشته های تحصیلی دانشگاه غیر انتفاعی زیر گروه های دیگر

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی  همانطور که مشاهده کردید بسیار گسترده است . لیست رشته های دانشگاه غیر انتفاعی بدون کنکور تعداد زیادی رشته که زیر گروه های آموزشی مختلف دسته بندی میشوند جای دارد . اکنون میخواهیم موارد دیگر و گروه های آزمایشی دیگر را برای شما نام ببریم که شامل گروه های آزمایشی مختلف انسانی ، زن و هنر میشود و به شرح زیر است :

 • سینما
 • نقاشی
 • نوازندگی موسیقی ایرانی
 • طراحی پارچه
 • هنر اسلامی
 • ادبیات نمایشی
 • کبت و نگارگری
 • نمایش عروسکی
 • هنر اسلامی
 • تلویزیون و هنرهای دیجیلی
 • طراحی و ساخت طلا و جواهر
 • مترجمی زن انگلیسی
 • زن و ادبیات آلمانی
 • آموزش زن انگلیسی
 • طراحی صنعتی
 • مرمت بناهای ریخی
 • طراحی لس
 • کاردانی حفاظت و مرمت آثار ریخی
 • کاردانی سن شناسی
 • کاردانی هنر سفالگری
 • کاردانی گرافیک
 • ارتط تصویری
 • تلویزیون و هنرهای دیجیلی
 • ریخ اسلام
 • زن و فرهنگ عربی
 • زن و ادبیات انگلیسی
 • مشاوره
 • اقتصاد

شرایط ثبت نام رشته های دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ 

شرایط ثبت نام رشته های دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ  بی شهت به ثبت نام بدون کنکور دانشگاههای دیگر نیست . لیست بدون کنکور رشته های دانشگاه غیر انتفاعی رشته های مرتبط دانشگاه علم و فرهنگ وجود دارند . برای اطلاع از شرایط ثبت نام رشته های دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ کافی است که دفترچه این دانشگاه را زمانی نزدیک به ثبت نام بر روی سایت این دانشگاه یا سایت سازمان سنجش تهیه کند . همچنین برای اطلاع از  شرایط ثبت نام رشته های دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی علم و فرهنگ  میتوانید مرکز مشاوره تحصیلی آویژه نیز تماس حاصل نمایید و از مشاوره تحصیلی مشاورین خبره ما بهرمند شوید . بیش از ۸۵ صد از دانشگاههای کشور توجه به مصوبه شورای عالی آموزش اقدام به جذب دانشجو بدون کنکور میکنند .

 رشته های دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد غیر انتفاعی علم و فرهنگ   

رشته های دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد غیر انتفاعی علم و فرهنگ  مانند سایر رشته ها و مراکز تحصیلی این دانشگاه بسیار زیاد است . از  رشته های دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه آزاد غیر انتفاعی علم و فرهنگ زیر به چند نمونه اشاره میکنیم :

مقطع کارشناسی پیوسته :

 • حسابداری
 • حسابرسی
 • امور بورس
 • مدیریت زرگانی
 • مدیریت فرهنگی و هنری
 • مدیریت اقتصادی
 • روانشناسی لینی
 • مدیریت صنعتی
 • حقوق ( بیشتر گرایش ها )
 • مقطع کارشناسی ناپیوسته :
 • حقوق کیفری و جرم شناسی
 • مطالعات فرهنگی
 • حسابداری
 • مدیریت و برنامه ریزی آموزش عالی
 • مدیریت رسانه های ورزشی
 • حقوق خصوصی
 • مدیریت MBA
 • روانشناسی خانواده
 • حقوق
 • روانشناسی

که البته رشته های بسیار دیگری مقاطع تحصیلی مختلف مخصوصا کاردانی آن وجود دارد که به رای اطلاع دقیق از آن میتوانید دفترچه ثبت نام دانشگاه را تهیه کنید یا به سایت سازمان سنجش و یا سایت دانشگاه مراجعه کنید .

رشته های دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی خاتم 

رشته های دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی خاتم مبحث مورد بررسی این متن است . از لیست  رشته های دانشگاه های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی خاتم  میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

کارشناسی ناپیوسته :

 • مهندسی تکنولوژی نرم افزار کامپیوتر
 • آموزش و پرورش ابتدایی
 • حسابداری
 • مهندسی اجرایی عمران
 • مقطع کاردانی :
 • کاردانی حسابداری
 • تربیت معلم آموزش ریاضی
 • کاردانی فنی کارهای عمومی ساختمان
 • کاردانی فنی برق
 • نرم افزار کامپیوتر

لیست رشته هایی که این دانشگاه آنها دانشجو میپذیرد تعداد بیشتری رشته وجود دارد که امکان زگو کردن همه آنها این متن وجود ندارد و شما متوانید تهیه دفترچه این دانشگاه از همه آنها مطلع شید . یک نکته مهم این است که دانشگاه خاتم برای مقطع تحصیلی لیسانس یا همان کارشناسی نیم سال تحصیلی ۹۹ مهرماه ثبت نام بدون کنکور دانشجو ندارد .

 

سخن آخر متقاضیان ثبت نام بدون کنکور دانشگاه های غیر انتفاعی کشور

دانشگاه بدون کنکور تمامی مقاطع تحصیلی مختلف و امکان جذب دانشجو دارند و برای تحصیل اکادمیک دانشجویانی است که امکان ادامه تحصیل شرکت کردن کنکور و یم اداری را ندارند . دانشگاه آزاد برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد آزمون ورودی برگزار میکند و تنها مقطع کارشناسی ارشد بدون کنکور است که شامل حال دانشجویان استعداد خشان میشود ، دانشجویان استعداد خشان میتوانند بدون هیچ آزمونی مقطع کارشناسی ارشد اما رشته ای که آن کارشناسی خود را گرفته اند شرکت کنند و این دانشجویان شرایطی خاص دارند مثلا ید زمره ده صد اول هم ورودیان خود قرار بگیرند . شما میتوانید برای هرگونه مشاوره تحصیلی مرکز مشاوره تحصیلی آویژه تماس حاصل نمایید و  میتوانید از مشاوره تخصصی مشاورین ما این مرکز بهرمند شوید و به پاسخ ابهامات خود مورد تحصیل بدون کنکور دست پیدا کنید .

 

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیر انتفاعی

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 10 امتياز توسط 3 نفر

نوشته شده در چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ساعت 1:02
توسط avije | تعداد بازديد : 52 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

” سرزان دارای فرزند چگونه کسری خدمت بگیرند ؟” خدمت سرزی مقوله ای است که همه جوانان کشور ید خود را برای اعزام به خدمت سرزی آماده کنند. اما چون از ۲ سال خدمت سرزی میهراسند. به دنل راهکارهایی برای فرار از سرزی اند. به همین دلیل سازمان نظام وظیفه برای سرزان راهکاری بنام کسری خدمت را معرفی میکند. خود کسری خدمت نیز انواع مختلفی دارد. به عنوان مثال:

 • کسری خدمت مناطق محروم به اینگونه است که بسته به نوع منطقه از ۲ الی ۳ ماه کسری خدمت بهره مند میشوند.
 • کسری خدمت برای فرزندان شهدا و ایثارگر به این صورت است که به ازای هر صد جانزی و سابقه حضور جبهه ۱۲ روز از مدت خدمت سرزی آنها کم میشود.
 • کسری خدمت بسیج که مشمولان ارائه کارت فعال بسیج از کسری خدمت بهره مند میشوند. این نوع کسری خدمت بر اساس فعالیت سرزانی که عضو بسیج بوده اند از ۲ ماه ۶ ماه کسری خدمت میگیرند.
 • کسری خدمت سرزان دارای فرزند نیز یکی دیگر از انواع کسری های خدمت است. که افراد سرز برای گرفتن این کسری تصمیم به ازدواج میگیرند. برای سرزانی که دارای فرزند هستند به ازای هر فرزند ۳ ماه کسری خدمت تعلق میگیرد. واقع کسانی که دارای فرزند هستند ۳ ماه از مدت سرزی آنها کم میشود.

سرزی دغدغه بسیاری از پسران و خانواده هایشان شده است. آنها میتوانند صورت داشتن شرایط هر یک از کسری های خدمت سرزی، ارائه مدارک مربوطه از مدت خدمت سرزیشان کم شود. این صورت سرزان میتوانند طول خدمت ۲۱ ماهه را بسته به اینکه کدام کسری خدمت به آنها تعلق میگیرد کاهش دهند. مدت کمتری را پادگان ها به سر برند. اگر به دنل یک مشاوره خوب میگردید پیشنهاد ما به شما مشاوره نظام وظیفه آویژه میشد که به صورت تلفنی و آنلاین میتوانید مشاورین این مرکز ارتط شید.

ره کسری خدمت سوالات بسیاری مطرح است. شما هم ممکن است جزو تعداد زیادی از افراد شید که سوالاتی این ره دارید. و یا سوالاتی حوزه های مختلفی مثل روانشناسی یا خانواده دارید. شاید برای خود یا فرزندانن به دنل مطالب به روز زمینه اخر و اطلاعات مهم ره نظام وظیفه یا مشاوره تحصیلی هستید. ما این پایگاه قصد داریم به سوالات شما این زمینه ها پاسخ بگوییم. کسری خدمت نیز سوال بسیاری از افراد است. کسری خدمت از جمله مسائل مطرح نظام وظیفه است. ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم شاید بتوانیم ابهامات شما را این زمینه بر طرف کنیم. امیدواریم که مطالب مفیدی برای شما ارائه دهیم و بتوانیم نظر مثبت شما را جلب کنیم. ما را از نظرات خود محروم نکنید و نظرات خود ما را دلگرم کنید. ادامه کسری خدمت به شما تقدیم می شود.

 

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سرزی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پ
 • کسری خدمت مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت مهلین
 • پروژه های کسری خدمت می شد.

مشمولان خدمت سرزی می توانند داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سرزی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می شد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سرزی استفاده نمایند.

 • نحوه یافت امریه: افراد مشمولی که می خواهند برای یافت امریه خدمت سرزی اقدام نمایند؛ ید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته شند بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای یافت امریه سرزی ید رشته تحصیلی ن سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب شد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می شد.
 • اعزام به خدمت: هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد این موقعیت ید برای اعزام به خدمت سرزی آماده شود. فرد مشمول ید اقدام به یافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین خواست خود را سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سرزی استفاده می نمایند.
 • قوانین نظام وظیفه خدمت سرزی: طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ ۵۰ سالگی است ولی ز هم برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً حال تغییر و تحول است، افراد ید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته شند. شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سرزی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.
 • خروج از کشور: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی شد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل ید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سرزی دارند خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … ید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.
 • مشمولین خدمت: افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سرزی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می شد. گاهی اوقات وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.
 • توجیه غیبت: شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که عث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن بیمارسن بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای جه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم خواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکر برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نشد، فرار از خدمت محسوب می شود.
 

سرزان دارای فرزند چگونه کسری خدمت بگیرند؟

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

سرزان دارای فرزند چگونه کسری خدمت بگیرند؟

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 2 امتياز توسط 1 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت 19:44
توسط avije | تعداد بازديد : 62 | لينك ثابت
5 / 5 ( 1 vote )

” یافت معافیت سرزی صافی کف پا ” معاف شدن به دلیل صاف بودن کف پا مربوط به معافیت پزشکی است. گذشته بسیاری از مشمولان به خاطر داشتن کف پای صاف معافیت میگرفتن. امروزه نیز معافیت صافی کف پا وجود دارد که زیر به شرایط آن اشاره میشود:

 • بنا به تشخیص شورای پزشکی افرادی که ۳ انگشت از پایشان قطع شده شد معافیت دائم میگیرند.
 • افراد مشمولی که دارای صافی کف پا دفورمیتی مچ پا شند، معافیت از خدمات رزمی به آنها تعلق میگیرد.
 • افراد مشمول که مک کارشناسی به لا دارند معافیت از رزم میگیرند.

همانطور که لا گفتیم برای صافی کف پا دو نوع معافیت داریم معافیت دائم و معافیت از خدمات رزمی که اگر دفورمیتی مچ پا عث شود فرد نتواند به راحتی راه برود و راه رفتن فرد بی نظمی بوجود آورد؛ معافیت از نوع معافیت دائم است. اگر راه رفتن فرد مشمول بی نظمی بوجود نیاورد؛ معافیت از نوع معاف شدن از خدمات رزمی میشد.

مدارک لازم برای یافت معافیت پزشکی صافی کف پا شامل موارد زیر میشد:

 • همراه داشتن برگه ای که صافی کف پای مشمول را یید میکند.
 • عکس ۳*۴ پس زمینه سفید همراه مشمول شد.
 • فتو کپی از آخرین مک تحصیلی فرد متقاضی.
 • فتو کپی از کارت ملی و صفحات شناسنامه مشمول.
 • و غیره از مدارکی است که مشمول به هنگام مراجعه به پلیس +۱۰ ید دست داشته شد.

معافیت پزشکی شامل بسیاری از بیماریها میشود. مانند، بیماریهای عفونی، بیماریهای استخوان، بیماریهای خون و انکولوژی و بیماریهای دستگاه ااری و تناسلی از جمله بیماری ها است که فرد صورتی که یکی از این بیماریها را داشته شد از خدمت سرزی معاف میشود. صافی کف پا نیز یکی از معافیت هاست که فرد برای آنکه بفهمد پای او صاف است یا نه، روی میزی صاف میایستد و یک پای خود را روی زمین قرار میدهد، اگر همه پا روی زمین قرار گرفت پای فرد صاف است و میتواند برای گرفتن معافیت اقدام کند. صورت داشتن هر سوالی این ره میتوانید مشاورین مرکز مشاوره آویژه تماس برقرار کنید.

سایت های داخلی و خارجی زیادی هستند که می توانند پاسخگوی شما شند. بسته به این که چه حوزه ای سوال دارید، می توانید به این سایت ها مراجعه کنید. یکی از سایت های خوب ایرانی که به مسائل مختلفی از زندگی می پردازد سایت آویژه است. شما این سایت علاوه بر خواندن مطالب مفید حوزه های مشاوره خانواده، مشاوره روانشناسی و مشاوره تحصیلی می توانید از اخر و اطلاعات به روز تحصیلی و نظام وظیفه نیز آگاه شوید. موضوع معافیت صافی کف پا ممکن است سوال بسیاری از افراد شد. شما هم قطعاً این سوال براین پیش آمده و به دنل راه حل مناسبی برای آن هستید و شاید خیلی دنل رفع سوالاتتون هستید. ما سعی داریم ادامه استفاده از مطالب علمی و به روز سایت های معتبر پاسخ شما را به این سوال بدهیم. ادامه به معافیت صافی کف پا می پردازیم و امیدواریم که بتوانیم پاسخ مناسبی به سوالات شما داشته شیم. ما همراه شید.

 

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سرزی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پ
 • کسری خدمت مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت مهلین
 • پروژه های کسری خدمت می شد.

مشمولان خدمت سرزی می توانند داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سرزی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می شد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سرزی استفاده نمایند.

 • نحوه یافت امریه: افراد مشمولی که می خواهند برای یافت امریه خدمت سرزی اقدام نمایند؛ ید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته شند بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای یافت امریه سرزی ید رشته تحصیلی ن سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب شد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می شد.
 • اعزام به خدمت: هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد این موقعیت ید برای اعزام به خدمت سرزی آماده شود. فرد مشمول ید اقدام به یافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین خواست خود را سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سرزی استفاده می نمایند.
 • قوانین نظام وظیفه خدمت سرزی: طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ ۵۰ سالگی است ولی ز هم برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً حال تغییر و تحول است، افراد ید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته شند. شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سرزی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.
 • خروج از کشور: افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی شد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل ید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سرزی دارند خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … ید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.
 • مشمولین خدمت: افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سرزی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می شد. گاهی اوقات وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.
 • توجیه غیبت: شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که عث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن بیمارسن بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای جه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم خواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکر برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نشد، فرار از خدمت محسوب می شود.
 

یافت معافیت سرزی صافی کف پا

شما می توانید مطالعه مقالات ما این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و صورت نیاز تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران شماره .

یافت معافیت سرزی صافی کف پا

 

 

    

 

منبع:لینک منبع


امتیاز : نتيجه : مجموع 0 امتياز توسط 0 نفر

نوشته شده در سه شنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۸ساعت 19:18
توسط avije | تعداد بازديد : 63 | لينك ثابت
آخرين مطالب ارسالي
» دروس عمومی کنکور – برنامه ریزی و شیوه مطالعه (جمعه ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ | ۲۲:۱۶)
» لیست رشته های امریه سربازی (پنجشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۹ | ۰۰:۳۴)
» امریه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی | شرایط و مدارک لازم برای داوطلبین (جمعه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» امریه شهرک های صنعتی استان ها دارای چه شرایط و مدارکی است؟ (چهارشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۶:۴۰)
» چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟ (دوشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۳:۳۰)
» چه طور امریه نیروی انتظامی (ناجا) بگیرم؟ (چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰)
» رشته های پزشکی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد؟ (سه شنبه ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۰۵:۲۶)
» شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های گوارشی و جراحی عمومی چیست؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» معافیت پزشکی بیماری های دستگاه ادراری و تناسلی چه شرایطی دارد؟ (جمعه ۰۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۵)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۶:۰۲)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۵:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۹)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۳)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۰)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۴)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۷)
» لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی ۹۹ (سه شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۱)
نويسندگان
» avije (1410)
خبرنامه
جستجو
آمار و ارقام سايت
» تاريخ : چهارشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
» بازديد امروز : 134
» بازديد ديرور : 831
» بازديد ماه گذشته : 14417
» بازديد سال گذشته : 55215
» كل بازديد : 132071

» كاربران آنلاين : 3
» كاربران عضو آنلاين : 0
» كاربران ميهمان آنلاين : 3

» مجموع مطالب : 1410
» مجموع نظرات : 1
» تعداد اعضاي سايت : 0

» آي پي شما : 18.207.254.88
» مرورگر : unknown
» سيستم عامل : unknown

» ورودي هاي گوگل امروز : 0
» ورودي هاي گوگل ديروز : 1

» آخرين بروزرساني : ۱۳۹۹/۰۳/۰۲
× بستن تبلیغات